Jump to content
  • Откройте аккаунт на Диспуте за 5 минут

Продаете недвижимость, машину, телефон, одежду?  Тысячи  просмотров ежедневно на dispute.az  помогут вам. Бесплатная доска обьявлений.

Bu Şehir Arkamdan Gelecek

Recommended Posts

Рейтинги у сериала плохие - ни в одной группе даже пятерку не набрал. И это вызывает тревогу, хотя вряд ли сериал закроют - один сезон точно потянут...

Эртогрул, понятно, на первом месте, Кара Севда - давно идет, тоже обогнал, но то что даже тупой No309 впереди, сильно удивляет...

http://www.ranini.tv/reyting

Я бы не сказал так громко что  плохие. Смотря с чем сравнивать , а в турецких подсчетах это нужно делать! Сейчас  четверка давно считается хорошим рейтинговым показателем. тупой 309 это отдельная тема бреда.

у Города при таких мастодонтах в среду достаточно не плохой показатель, плохой рейтинг у БСА и Кесем.

Есть интерес , в среду смог обогнать Пойраз, просто девичья аудитория, которая могла поднять цифры, побежала в 309. По истечении времени могут люди и привалить к сериалу, тем самым отвалившишь от других. 

Не закроют, это понятно на примере бса, что ай апым будет вести сериалы как сможет, пока есть деньги от продаж.

Керем играет очень органично. Пока вызывает чувства персонаж

Edited by Ivnita

5 минут назад, Сяба сказал:

Я хочу,чтобы Керем постригся нормально. По ходу,у меня бзик на прически 1f602.png1f487.png

А мне наоборот, нравится его прическа здесь. Она естественная - как будто волосы отрасли, а на корабле парикмахера нет, поэтому не смог подстричься...😀

47107e62-d32a-481a-a173-80c6db4c63d7.jpg

DİZİ-YORUM

Bu Şehir Arkandan Gelecek

SEZON 1 Bölüm 1
“Bu şehir, ‘kan’ dan ‘can’ doğurur bazen!”
Şehir bırakır seni, bırakmayan o şehrin efsununu taşıyandır!

“Bu şehir, ‘kan’ dan ‘can’ doğurur bazen!”

04 Ocak 2017
Bu Şehir Arkandan Gelecek; yönetmeni, oyuncuları ve konusu nedeniyle merakla beklediğim bir diziydi. İddialı bir proje olması hâliyle beklentiyi de büyüttü. Bu tür dizilerin ilk bölümleri her zaman risk taşır çünkü beklentinin büyümesi ufak tefek hataların da daha az tolere edilmesi anlamına gelir. Bu hafta başlaması da en çok bu sebeple sevindirdi beni. Rakibi olacak dizilerin çoğu, yeni bölüm yayınlamadıklarından başlangıç stresi daha az olacaktır.

Bölüm izlenimlerime geçmeden önce, Leyla Lydia Tuğutlu ve Kerem Bursin uyumunu beğendiğimi söylemeliyim. Leyla Lydia Tuğutlu, çok kısa süre önce bir başka diziyi bitirmişti ve açıkçası o dizideki tipleme henüz hafızalarda tazeydi, bu yüzden de endişem vardı ama boşa kaygılanmışım. Bölümler ilerledikçe çok daha iyi bir ikili oluşacak diye umuyorum.

Gürkan Uygun, çok beğenerek izlediğim bir oyuncu. Böylesi bir dramda tamamen farklı bir profilde izleyeceğim için çok heyecanlıydım. Ne çıkacağını çok merak ediyordum, bu bölüm çok etkin göremesem de ben onu da sevdim Şahin Vargı olarak. Ancak bence yerine en doğru oturmuş isim Osman Alkış olmuş. Çok ama çok beğendim.

921a05b2-4b35-4cbc-860a-03079770ce58.jpg“Kal, gitme!” dedi bakışın; kaldım, gidemedim!

İstanbul’la ilgili hafızasında sadece “kan” bulunan Ali’nin adım atmak istemediği kentte bambaşka bir öyküye dalmasını anlatacak Bu Şehir Arkandan Gelecek. Onun dramı öldürülen bir anne, nefret edilen bir baba ve köksüzlük ama mutlu, Ali. Seçtiği ailesiyle, “anne” dediği Rauf’la, denizle ve boksla mutlu…

Diğer yanda sığ bir babanın adını koyduğu Derin var. Babasının deyişiyle “ağzında altın kaşıkla doğmuş” bir prenses… Ne var ki Prenses Derin, boynundaki ‘ipek’ten iple mutlu değil. Dans edebildiği, ‘biz’ değil ‘ben’ olabildiği, aşkı tanıyabildiği bir hayatı özlüyor. Kontrol delisi bir baba, soğuk ve ruhsuz bir anne, babanın bir beden küçüğü bir nişanlı ile mutlu olamayacağını seziyor ve bulduğu ilk bahanede boynundaki ipi çıkarıp atmaya çalışıyor. Derin, mutsuz…

Öykünün üçüncü köşesini Şahin Vargı tutuyor. O, bir boks efsanesi… Tüm efsaneler gibi unutulmaya yüz tutmuş, sevdiği tek kadını kaybetmiş, oğlunu da yitirdiğine inanan; maddi sıkıntılardan bunalmış, amaçsız, yaşama sevincini yitirmiş bir adam Şahin. İntiharın eşiğinde… Yaşam ringine yeniden dönmesini sağlayacak bir enerjiye ihtiyacı var. Silahı eline aldığında çalan telefon, ona işte tam da bunu veriyor. Oğlunun yaşadığı, daha da mühimi artık yollarının kesiştiği haberi, onu oyuna döndürecek güç…

Tekin ve Yiğit ise bu üçlünün hayatındaki her karmaşaya imza atacak etmenler. Bölüm sonu itibariyle Şahin, hayatındaki inişi durdurdu; Derin ipini kopardığını sanıyor,  Ali ise İstanbul’da bir anlamda tutsak kalmak dışında henüz sarsıntı yaşamadı. Bu üçlü, araya giren Tekin ve Yiğit’le birlikte hayatlarında pek çok kombinasyonda değişiklik yaşarlar. Kısacası öykü açılmaya, derinleşmeye ve giriftleşmeye çok müsait görünüyor.

145553aa-9846-48fc-8aa1-a5aa5edbe582.jpgBir ömür özlediğin, bir adım önünde…

Giriş bölümü, bize bir yandan ana öyküyü ve karakterleri tanıtmak, diğer yandan da çatışmanın başlayabilmesi için Derin’le Ali arasındaki kıvılcımları sezdirmek durumundaydı. Hâliyle ritmi yüksek, geçişi bol bir bölüm izledik. Derli toplu, pek rizikosu olmayan bir akış izledim. Yine risk alınmamış çekimlerle temiz sahneler sunulmuştu. İyi toparlanmış, bütünlüğü olan bir giriş izledik, hiç sözüm yok.
Kurguda ise ufak tefek itirazlarım olacak izninizle. İlki Rauf’un Şahin’e art hikâyeyi anlattığı sekansla ilgili. Keşke dedim; Rauf, Şahin’i karşısına alıp “Böyleyken böyle, şöyleyken şöyle…” diye uzun uzun anlatmayaydı. Şahin de biz de o hikâyeyi ara ara belki flashbackle belki minik diyaloglarla sezeydik. Hatta keşke Şahin, gerçeği bölüm sonunda bir mektup mu olur, bir mesaj mı olur öyle anlasaydı da bölüm finalini gerilim yüksekken yapaydık.

İkinci eksik kaldığını düşündüğüm nokta, Ali’yle ilgili. Annesinden kalan tek hatırayı geri gelmemek üzere yitirmiş bir genç o. Annesi onun kanayan yarası, belli. O sahnenin ardından Ali’nin iç dünyasına biraz daha girseydik keşke, dedim. Annesinin fotoğrafının yanıp gitmiş olması, Ali’de bir şeyleri tetiklemeliydi, üstüne üstlük anneyle ilgili anılarının olduğu kente isteği dışında zorla getirilmiş bir adam, o. Şimdi bana diyeceksiniz ki “İyi de işte, Ali bunu hiç tanımadığı ve bir daha hiç görmeyeceğini düşündüğü bir kıza anlatarak içindekini döktü.” Ben de “Tamam ama, bu son derece üstten geçildi, Ali’deki etkiyi hissedemedim ki ben!” diye karşı koyacağım.

Son olarak da kurgu değil ama karakterle ilgili bir itirazım olacak: Derin, boynundaki ipten kurtulacağını söylüyor. Baba – kız arasındaki konuşmadan da anlıyoruz ki aşırı kontrolcü bir babanın elinde yetişmekten fena hâlde rahatsız. İyi de eğer dizi başlamadan önce konuyu bir yerlerde okumadıysanız, tanıtımları izlemediyseniz Derin’in sözünü ettiği o büyük baskıyı hissetmek çok zor. Bölümde bunu işaret eden tek yer, babanın seçme listesinden Derin’in adını sildirmesi oldu ki sonunda orada da geri adım attı Tekin. Bu durumda izleyiciye Derin’in duyguları geçmiyor. Aksine derin şımarık, macera peşinde bir genç kız izlenimi veriyor. Ali’yle hızlı gelişen yakınlaşması da bu etkiyi artırıyor. Biz Derin’in sözünden başka onun yaşadıklarını algılayıp Derin’e hak verecek bir iki detay görmeliydik diye düşünüyorum.

İlk bölüm pek çok şeyi bir arada vermek zorunda olduğundan bazı şeyleri üstünkörü geçer biliyorum, yine de karakterle özdeşlik kurulması ilk bölüme bağlıdır. Her iki ana kahramanın da etkisini zayıflatacak belirsizlikler olmasaydı keşke. Diyaloglarda da “Seni hiç unutmayacağım!” , “Rauf Anne, tanıdığım tüm kahramanlardan daha kahraman!” , “Ben ‘biz’ olmadan önce ‘ ben’ olmak istiyorum” , “Bana acınmasına hiç tahammül edemem!” gibi ifadeler bana fazla iddialı ve klişe geldi açıkçası… Senaryo dilinde sadelik ve özlülük sevdiğimden midir, bilemem ama daha yeni tanışmış bir çiftin birbirleriyle ya da kendileriyle ilgili durumlarda bu denli büyük laflar etmelerini de pek sevemedim.

0d8b7421-140e-4815-8620-3a27770d9b9d.jpgKelebekler, özgürdür…

Giriş bölümleri içerik olarak daima çok yüklü bölümler olduğundan pek çok şeyin ipucunu vermek, izleyiciyi bağlamak ve merak uyandırmak zorundadır. Bu nedenle de oturmamışlıklar, eksikler olabilir. Yukarıda değindiğim ufak noksanlar, bu açıdan çok da büyütülmemesi gereken durumlar aslında. İlerleyen bölümlerde hikâye oturdukça görünmez hâle geleceklerdir diye umuyorum.

Öyküyü sevdim, oyunculardan gözümü rahatsız eden olmadı; bu bölüm tutuk kalanların da zamanla açılacağını ve hikâye derinleştikçe çok daha etkili sahnelerle karşılaşacağımı düşünüyorum.

Diğer dizilerin yeni bölüm yayınlamaması şansını iyi kullanıp reyting pastasından iyi bir yer kapar diye umuyorum. Bu Şehir Arkandan Gelecek’in asıl yarışı bence haftaya başlayacak.

Bütün ekibe yaşattıkları keyifli anlar için “Emeğinize sağlık!” diyorum. Şansı bol olsun…

47107e62-d32a-481a-a173-80c6db4c63d7.jpg

DİZİ-YORUM

Bu Şehir Arkandan Gelecek

SEZON 1 Bölüm 2
“Avcunda seni tutup beni öyle avladı, bu şehir!”
Aynı pencere önünde herkes kendi hikâyesini yazar!

11 Ocak 2017
Bu Şehir Arkandan Gelecek’te bu bölüm, yavaşça hikâyenin derinine sokulmaya başladık. Bir yanda Rauf Anne’den emanetini teslim alan Şahin, diğer yanda adım atmak istemediği İstanbul’da sıkışıp kalan Ali ve diğer köşede ailesiyle ipleri koparmaya kesin kararlı Derin’le üçgeni tamamladık. Geçen bölüm, görmeyi merakla beklediğim Defne Kayalar da bu bölüm çıkageldi, ekrana neyse ki.

Geçmişiyle, geleceğinin bedelini baştan ödemiş görünen Şahin’e hayat sadece bir oğul değil sanırım bir de aşk sunacak. Her ne kadar ekonomik sıkıntı belini bükse de her ne kadar oğluna henüz “oğlum” diyemese de ve her ne kadar oğlu, onu kaçtığı geçmişinin kıyısına götürse de yine de yükselişe geçen bir hayat eğrisi bekliyor gibi onu.

Bu hafta, girişte serpiştirilen ekmek kırıntılarını toplayıp bizi ana hikâyeye götürecek kapıları aralama bölümüydü. Son sahneyle de ana çatışmanın ilk büyük düğümü atıldı. Kendi kararlarına isyan eden prenses kızının peşindeki Tekin; hiç beklemediği bir anda sadece kızını değil, karanlık yanlarına açılan yolun başında buldu, kendini.

Şahin’in hayatında ibre nasıl yukarıya döndüyse Tekin’in her detayı planlanmış mükemmel dünyasında da aksine çatlaklar başladı. O güne dek üzerinde yüzde yüz hâkimiyet kurduğunu düşündüğü kızı, hizadan çıktı; çoktan kapayıp geçtiği bir eski defter aralandı. En az onun kadar hırslı ve onun kadar karanlık damadı Yiğit’in de onun arkasından iş çevirmekte olduğunu biz biliyoruz, Tekin’in de öğrenmesi yakındır. Özetle Şahin’in tersine Tekin için inişin başladığını söylemek mümkün. Elbette, onun kadar hırslı ve kuralsız bir adamın bu iniş karşısında giderek yoldan çıkacağını tahmin etmek de güç değil. Asıl hareketlilik de bu noktadan sonra başlayacak tabii.

c0c6b948-37cb-4468-bd32-bc5ea9a3a6d2.jpgYüreğim hep sana çekiyor, aklım seni öteye iterken

İkinci bölüm, bana ana çatışmanın ilk düğümünü vermekle birlikte karakterlerin de ince hatlarını çizdirmeye başladı. Geçen bölüm Ali için “Kendi dünyasında mutlu biri, o!” demiştim. “Bu kadar yalanın içinde yaşamak istemiyorum, ben.” deyişiyle birlikte bu kanım biraz daha güçlendi. Her ne kadar şu an seçtiği bir yerde, alıştığı çevreyle yaşamıyorsa da “İstanbul’da sıkışıp kaldım.” diye sızlanıyorsa da yine de annesini yitirdiği bu şehir, onu düşündüğüm kadar sarsmadı. Görülen o ki çocukluk travmasına karşın sakin ve huzurlu bir yapısı var Ali’nin. Karşılaştığı yeni durumlara anlık tepkilerle cevap vermiyor, derinine sorgulamıyor sadece algılamaya uğraşıyor. İlk bölümde de Rauf Anne’nin onu İstanbul’da karaya çıkarması üzerinde pek durmamıştı, bu bölümde de yine onun oyunuyla İstanbul’da kalmış olmaya pek takılmadı.

Dikkatimi geçen bölümden beri çeken bir diğer nokta da çok iyi olduğunu düşündüğü boksu silah olarak kullanmayışı… Onu bir spor olarak düşündüğünden midir yoksa daha derin bir nedeni mi var şimdilik bilemiyorum ama mecbur kalmadıkça fiziksel mücadeleye girmiyor, girdiğinde de olabildiğince kontrollü davranıyor. Bu, bizde az rastlanılan spor anlayışından ileri geliyor olabilir ya da, tamamen sezgisel söylüyorum, kontrolünü yitirme endişesinden kaynaklanıyor da olabilir.

Şahin’in cinayet suçuyla hapse girdiğini öğrendiğinde “Adam öldürmenin hiçbir haklı sebebi olamaz!” tepkisinin keskinliği hayatı siyah ya da beyaz olarak algıladığını düşündürdü bana. Giderek grilerle tanışmak zorunda kalacak Ali, elbette. İşte bunu, o kontrolünü yitirme endişesiyle birleştiriyor ve acaba diyorum, kendi kırmızı çizgisini geçme durumunda kalacak mı? Çocukken yaşadığını saymazsak henüz büyük bir kayıp yaşamış gibi durmuyor Ali. Kendi sınırlarını yeniden gözden geçirmesi, doğrularını sorgulaması ve kayıplar yaşaması gerekiyor, kendi yaşam öğretisini tamamlayabilmesi için.
d796b52c-1567-4384-981f-b845a34aa9cf.jpg

Bir başka gözde görüyorsan gülümsemeni, artık avare değilsindir eskisi gibi…

11 Ocak 2017
Derin’e gelince: O ilk bölümde boynundaki ipten kurtulma kararını vermişti zaten. Bu bölüm tanık olduğu konuşmalar ve anne- babasının tavrı onu daha net tepki göstermeye itti. Yine de onun da hayatı çok fazla tanıdığını düşünmüyorum. Şimdiye dek; bir serada özel yetiştirilmiş, kirden ve kötülükten korunmuş, kendine benzer olmayanlardan uzak tutulmuş bir genç kız o. Nişanı atmasıyla gelişen durum haricinde güveni hiç zedelenmemiş. Belki de ondan bu kadar hızlı yol alabilmesi, bu kadar çabuk güven duyabilmesi insanlara. Derin’le empati yapmayı denedim, yaşadıklarını dikkate alıp. İlk düşündüğüm aynı konuşmaya ben de tanık olsam benzer tepkiyi verirdim. Ne olursa olsun o evden uzaklaşmak o an için en doğru tepkiydi. Basını atlatmak, yurtdışına çıkmış izlenimi vermekte öyle… Ama ben olsam hiç tanımadığım bir yabancıyı bulup onun da doğru dürüst bilmediği bir adamın evine yerleşir miydim? İşte orası şüpheli... Oysa Derin, en ufak kaygı duymadı bunu yaparken. Evet, akıllıcaydı. Babasının en son bulacağı yer Şahin’in yanı, doğru ama yine de insanlardan kötülük görmemiş birinin tavrı bu. Üstelik yanına gidebileceği bir Aslı varken ilk ihtimal olarak ona değil Ali’ye koşması içindeki sığınma isteğini düşündürdü bana. Nitekim “Seni bulunca güvende olacağımı düşündüm. “cümlesi de bu kanaatimi güçlendirdi. Derin, birileri tarafından kollanmaya, korunmaya alışık. Evet, zeki bir kız; evet, cesur adımlar atabiliyor; evet, zorda kalırsa kendi ayakları üzerinde de durabilir ama zorda kalırsa… İlk alternatifi kendi başının çaresine bakmak olmuyor. Ben bunun Ali’ye ilk görüşte âşık olmasıyla ilgisi olduğunu çok da düşünmüyorum. Gerçekten de Ali’nin yanında güvende olduğu, korunacağı duygusuydu onu Şahin’in evine götüren… Ali’ye karşı adlandırmak istemediği birtakım duyguları var elbette ama bunun henüz adının “AŞK” olduğunu sanmıyorum.

Ali; onun dünyasından, alışkın olduğu insanlardan değil kendi başına ayakta duran, hepsinden önemlisi didikleyip sıkıştırmadığı için huzur veren bir adam… Aralarındaki çekimi düşününce kısa sürede bu duygunun derinleşmesi elbette kaçınılmaz olacak.

01357391-478d-4ae4-92b0-16fb0cfef3ed.jpgMartıların kanat çırptığı bir sürü denizden seni bulmaya gelmişim…

Dizinin “kötü” kadrosunu oluşturanlardan Tekin’in art hikâyesinin izlerini geçen bölüm öğrenmiştik. Hırsı ve kuralsızlığına, istediğini almak için her yolu deneyeceğine de şahit olduk. Ancak Yiğit için aynı şeyi söylemem mümkün değil. Yiğit’i “Küçük Tekin” yapan dürtü ne; işte, orası hâlâ meçhul. Umarım onun da Tekin gibi bir arka öyküsü vardır. “Nedensiz kötü” benim çok da anlayabildiğim bir şey değil, çünkü. Görünen o ki Yiğit, Derin’le benzer şartlarda yetişmiş bir genç; peki, onu Derin’den farklı kılan ve karanlık bölgeye geçiren ne? Sadece bir güçlü olma duygusu ise üzgünüm ama çok sığ kalacak. Ali Yörenç’in emeğine ve çabasına yazık olacak. Eğer onu anlamamı sağlayacak bir durum, kişi ya da travma çıkarsa ortaya seve seve kabullenmeye hazırım ama şu an için benim nazarımda “Haaa, bi’ de kötü nişanlı ekleyelim de burdan da bir iki çatışma elde ederiz.” figürü olarak duruyor ne yazık ki.

449b3b1d-8227-42a4-9f4e-17b1193e4089.jpgBen senin en iyi tanıdığın yabancıyım!...

Bu arada sözünü etmezsem olmaz. Ali ve Yiğit’in Derin’i bulmak için aynı eve gitmelerine ve evdeki “ağır abi” nin Yiğit’e “Derin yok, Haydar vercem!” deyişine bayıldımmmm… Çok boş ve sıradan bir sahne olabilecekken akıllıca bir detayla hoş bir komedi eklenmiş ve sahnenin boşluğu yok edilmiş. Yazanı da çekeni de oynayanları da tebrik ediyorum.

Bu sahnedeki hoşluğa ne kadar bayıldıysam Şahin’le Veysel’in annesi arasındaki gerilimin çözülüşünü de bir o kadar sevmedim. Belli ki Nesrin ve Şahin ilk kez karşılaşmıyorlar. Aynı mahallede yaşayan iki insan… Nesrin, Şahin’in geçmişini bildiğinden oğlunu ondan uzak tutmak istiyor. Buraya kadar normal… Nesrin’in oğluna “O adam, katil!” deyişinin Ali’nin durumu öğrenmesi için yazılmış olduğu da belli. Buna da itirazım yok. İyi de bu kadar tepkisel bir kadın; Şahin onunla konuşur konuşmaz niye hemen yelkenleri suya indirir, onu da geçtim Şahin’in safında yer alır ki? Madem bir defa konuşarak halledebiliyordu Şahin bunu, o konuşma niye önce yapılmadı? Diyeceksiniz ki bana “İyi işte, kendin söyledin olayı Ali’nin duyması lazımdı!” Tamam da madem sekans bunun için düzenlendi o zaman bir konuşmayla o kadın ikna olmayacak, üzgünüm. Bir süre Şahin’den haz etmeyecek, oğlunu engelleyecek hatta belki Derin’i uyaracak, Şahin hakkında. Tamam, belli aralarında bir şeyler olacak, onu da anladım. İşte tam da burayı yavaş yavaş açmak lazım… Şahin’le bir süre sürtüşür, sonra öyle bir şey olur ki Şahin’e haksızlık ettiğini anlar, pişman olur ve Şahin’le arası düzelir. Bu hâliyle “Ali, Şahin’in katil olduğunu öğrensin. Tamam öğrendi mi hah o zaman Nesrin’le Şahin’in arasını toparlayalım ki oradan yürüyebilelim.” havası oluştu ve çok hoş olabilecek bir yan çatışma harcandı gitti. Bir bölümde bunu toparlama acelesi neydi, bilemedim doğrusu.

Bu bölüm, şimdilik, anlamlandıramadığım bir de replik vardı: Rauf Anne’nin Ali’yi Şahin’in yanına dönmesi için ikna ederken söylediği “O adam herkesin umudu.” cümlesine takıldım. Eğer ben öküz altında buzağı aramıyorsam, çok ince eleyip sıkı dokumuyorsam o replik bir yere gönderme yapıyordu. “O adam senin umudun” ya da “bizim umudumuz” dese takılmayacaktım ama “herkesin umudu” sözü fazla iddialı. Eğer gerçekten kuruntu yapmıyorsam ve o replikte bir gönderme varsa o zaman Şahin Vargı, bütün kilitlerin anahtarı demektir.

İlk bölüm “Oyuncular içinde gözümü rahatsız eden olmadı.” demiştim. Bu fikrim hâlâ geçerli. Defne Kayalar da aynı yargı içinde yerini aldı, bende. Üstelik Şahin’le iyi bir uyum yakalayacakları da belli… Kerem Bursin’i bu bölüm daha iyi buldum, karakter oturdukça daha da açılacak belli ki. Leyla Lydia Tuğutlu, Derin’e çok yakıştı; sıcak havası itici olabilecek “zengin prenses” imajını yok ediyor. Sadece bazı jestlerin biraz törpülenmesi ve doğallaştırılması gerek diye düşünüyorum. Derin kimliği oturdukça mimik ve jestlerin de Derin’leşeceğine inanıyorum.

Üçüncü bölüm tanıtımını henüz izlemedim. Bilenler bilir, etkilenmemek adına fragmanı izlemeden yazmaya koyuluyorum. Final sahnesinden sonra tahminim bazı taşların yerlerine daha sağlam oturacağı ve Tekin’in ilk başarısızlığını yaşamaya başlayacağı yönünde. Bekleyip göreceğiz, bakalım.

Bütün ekibin emeklerine sağlık diyorum, reytingi bol olsun….

Да, и еще: эта женщина, мать ребенка - играла в Меджезире, а я то думаю, где я видела эту актрису... Она - жена режиссера Меджезира... Там она меня дико раздражала...

Just now, gnostik said:

Да, и еще: эта женщина, мать ребенка - играла в Меджезире, а я то думаю, где я видела эту актрису... Она - жена режиссера Меджезира... Там она меня дико раздражала...

Defne  Kayalar.

что она  сделала  со своим лицом?

9 часов назад, Egel сказал:

Defne  Kayalar.

что она  сделала  со своим лицом?

Просто постарела... 😜

Раньше она была герл-френд Али Бильгина - приходилось держать себя в форме, а как замуж вышла - расслабилась... 🤗

Ali Bilgin eşi ve bebeğiyle Maçka Parkı'nda

Yönetmen Ali Bilgin ile oyuncu Defne Kayalar, önceki gün Maçka Parkı’nda objektife yansıdı.

Deniz BOY, Son Dakika, Haberler

15 Şubat 2016 - 15:49:42
Ali Bilgin eşi ve bebeğiyle Maçka Parkında

Bebekleriyle birlikte ilk kez görüntülenen çift, parkta güneşli havanın tadını çıkarırken, bir yandan da kısır yedi.

Bilgin ve Kayalar ardından evlerinin yolunu tuttu. 

Посмотрела серию. Лейла по прежнему никак, не зажигает меня. Но то что творит Керем, очаровательный естественный, милый. Пока смотрела не могла налюбоватся.  Пусть Лейла  у него учится.

Геркан И Бурсин в дуете великолепны. Два под стать друг другу.

При просмотре у меня сложилось впечатление о некой особой атмосферности в серии. Немного тоскливый, в таких серых тонах , но при этом душевный.

И вообще у меня два молодых турецких дарования за которых болею и желаю им огромного успеха -Керем и Альперен из masali

• Upvote 1

В 13.01.2017 в 11:51, Ivnita сказал:

Посмотрела серию. Лейла по прежнему никак, не зажигает меня. Но то что творит Керем, очаровательный естественный, милый. Пока смотрела не могла налюбоватся.  Пусть Лейла  у него учится.

Геркан И Бурсин в дуете великолепны. Два под стать друг другу.

При просмотре у меня сложилось впечатление о некой особой атмосферности в серии. Немного тоскливый, в таких серых тонах , но при этом душевный.

И вообще у меня два молодых турецких дарования за которых болею и желаю им огромного успеха -Керем и Альперен из masali

Да, и правильно ведь говорят, что там один из главных героев - город. Стамбул - один из самых очаровательных городов мира, он не может оставить никого равнодушным, по-моему...

Отец и  сын и вправду бесподобны. Мне кажется, хорошо, что на эту роль Геркана пригласили. Он отличный актер... 

Ой,боюсь я подсесть на BSAG,особенно после кидалова с Arkadaslar(((А так-Керем просто чудо,линия отец-сын цепляет,весь остальной актерский состав ИМХО тихий ужас,маманя в частности

3 минуты назад, s.u.a.d.a сказал:

Ой,боюсь я подсесть на BSAG,особенно после кидалова с Arkadaslar(((А так-Керем просто чудо,линия отец-сын цепляет,весь остальной актерский состав ИМХО тихий ужас,маманя в частности

Аркадашлар ийидир? Ойййй, это был мой любимый сериал... Но там компания не очень известная, а тут Аййапым - они в обиду свои сериалы не дадут, тем более его уже заграницу продали, поэтому от рейтингов не зависят - так что будут продолжать, даже если турки смотреть не будут...

• Upvote 1

2 минуты назад, gnostik сказал:

Аркадашлар ийидир? Ойййй, это был мой любимый сериал... Но там компания не очень известная, а тут Аййапым - они в обиду свои сериалы не дадут, тем более его уже заграницу продали, поэтому от рейтингов не зависят - так что будут продолжать, даже если турки смотреть не будут...

Да,он самый.Хоть и не моя возрастная категория,но затянул с первой серии

6 минут назад, s.u.a.d.a сказал:

Да,он самый.Хоть и не моя возрастная категория,но затянул с первой серии

Да, это был лучший сериал этого сезона. Но турки его не оценили... Там была одна серьезная ошибка продюсеров - не надо было делать его чисто молодежным. Если бы линию взрослых персонажей выдвинули бы на первый план, может, его больше бы смотрели... Хотя... слишком он европейский для турков... 

они и смотрят всякие Ask Mavi,КА

Ask Mavi это вообще трэш полный, Эмрах с его мученическим лицом [emoji16] , я думала хуже Озджан Дениза никого нет, ан нет Эмрах восстал из прошлого
  • Upvote 3

20 минут назад, gaaga89 сказал:

Ask Mavi это вообще трэш полный, Эмрах с его мученическим лицом emoji16.png , я думала хуже Озджан Дениза никого нет, ан нет Эмрах восстал из прошлого

Да, турки любят арабеск, что в песне, что в сериалах...

Озджан мне всегда нравился,да постарел,но все еще в расцвете сил.Я после Хазиран Геджеси полюбила его,и поет он зюхорошо)А фильмы снимает какие,Евим сенсин,Су ве атеш....а вот от Эмраха тошнит,жиром расплыл дядинка,да вот в любовь играет все.А девушка какая противная....Бррр....А этот сериал не зацепил,Лейлу не вытерплю)Даже ради Керема)

2 минуты назад, elen_elina сказал:

Озджан мне всегда нравился,да постарел,но все еще в расцвете сил.Я после Хазиран Геджеси полюбила его,и поет он зюхорошо)А фильмы снимает какие,Евим сенсин,Су ве атеш....а вот от Эмраха тошнит,жиром расплыл дядинка,да вот в любовь играет все.А девушка какая противная....Бррр....А этот сериал не зацепил,Лейлу не вытерплю)Даже ради Керема)

Ради Керема я все вытерплю)))

А вот Озджана терпеть не могу. Как в сериалах, так и в жизни. Самодовольный, актерского мастерства ноль, его фильмы, как и его песни - это сплошной арабеск, ему слава Махсума Кырмызыгюль покоя не дает...

И в жизни индюк надутый, все время молодится, гуляет с девочками на 20 лет моложе себя, и долго ни на одной не задерживается, у этого постаревшего козла комплекс - он думает, что если он будет с малолетками гулять, будет молодым казаться...

В 14.01.2017 в 20:43, gaaga89 сказал:

Ask Mavi это вообще трэш полный, Эмрах с его мученическим лицом emoji16.png , я думала хуже Озджан Дениза никого нет, ан нет Эмрах восстал из прошлого

Хаха))) в точку про Лзджана и Эмраха.

Гносик права , что ни новость то подруга его малолетняя с возрастом слегка за 20. Кино его мне не нравится. Играет вообще ни как( даже на Геркана посмотреть- в глазах все есть,все эмоции). Но любят его поди турецкие женщины. В заграницу может и не продаются его сериала, но успех в рейтингах всегда есть.

Сейчас снимается в сериале с молодой актрисой Аслы Энвер " невеста из Стамбула" ..я уже даже вижу что это будет и как(((

• Upvote 2

1 час назад, Ivnita сказал:

Хаха))) в точку про Лзджана и Эмраха.

Гносик права , что ни новость то подруга его малолетняя с возрастом слегка за 20. Кино его мне не нравится. Играет вообще ни как( даже на Геркана посмотреть- в глазах все есть,все эмоции). Но любят его поди турецкие женщины. В заграницу может и не продаются его сериала, но успех в рейтингах всегда есть.

Сейчас снимается в сериале с молодой актрисой Аслы Энвер " невеста из Стамбула" ..я уже даже вижу что это будет и как(((

Его любит курдская деревня... Жаль Аслы Энвер, мне она нравится, но сериал с его участием смотреть однозначно не буду. Помню его прошлый сериал - Kaderimin yazıldığı gün - пошлая история на потребу неграмотной массе о том, как богатый 40-летний бизнесмен провинциального (скорее всего опять же курдского) происхождения променял нерожающую жену на деревенскую девчонку. Новый сериал тоже будет наподобие этого...

• Upvote 1

1 час назад, gnostik сказал:

Его любит курдская деревня... Жаль Аслы Энвер, мне она нравится, но сериал с его участием смотреть однозначно не буду. Помню его прошлый сериал - Kaderimin yazıldığı gün - пошлая история на потребу неграмотной массе о том, как богатый 40-летний бизнесмен провинциального (скорее всего опять же курдского) происхождения променял нерожающую жену на деревенскую девчонку. Новый сериал тоже будет наподобие этого...

спасибо. теперь ясно откуда такая масса и цифры в рейтингах))) я читала описание к Kaderimin yazıldığı gün. это треш))) из той же оперы что и  асла васгечме

• Upvote 1

Коротко и ясно изложили содержание этого недосериала [emoji108][emoji108][emoji108]
  • Upvote 1

Я не поняла, этот Текин зачем своих родителей убил? Можно же было что-то более правдоподобное придумать... Тупой поворот сюжета...

Вот я теперь не поняла - эта подруга из хороших побуждений вышла замуж за Али, или все таки у нее свои виды на него??? Меня терзают смутные сомненья (Иван Васильевич демишкян)...

• Upvote 1

Что, никто не смотрел вчерашнюю серию? Мне понравилась, и зрителям, по-видимому, тоже - рейтинги прилично поднялись (особенно в АВ и АВС, Тоталь не принимаю во внимание), естественно, Эртогрула с вершины никто не сможет сместить, но то, что в АВ и АВС перевалил за пятерку, это сигнализирует о долгой жизни сериала. Как минимум не закроют в ближайшее время...

http://www.ranini.tv/reyting

Edited by gnostik

Еще не смотрела . Вечерочком сяду

а по рейтингу  я и ждала такие цифры, вилно что аудитория ab и abc приняла сериал.Ппо ав, первый после непотопляемого Эртонгула., что радует т.к обогнал 309. Цифра тотал понятна. Очень рада за Керема. думаю он еще зажжет в проекте. серий впереди много.

Новости вышли, что сценаристка Эдже уходит и принимает проект Melek Gençoglu вечный соратник и друг)))

Edited by Ivnita
  • Upvote 1

18 минут назад, Ivnita сказал:

Еще не смотрела . Вечерочком сяду

а по рейтингу  я и ждала такие цифры, вилно что аудитория ab и abc приняла сериал.Ппо ав, первый после непотопляемого Эртонгула., что радует т.к обогнал 309. Цифра тотал понятна. Очень рада за Керема. думаю он еще зажжет в проекте. серий впереди много.

Новости вышли, что сценаристка Эдже уходит и принимает проект Melek Gençoglu вечный соратник и друг)))

Да, Керем уже во фрагмане зажигает. Я прям прослезилась, пока слушала его тираду...

Хорошо, что Эдже уходит - параллельно вести несколько сериалов невозможно, однозначно качество падает, пусть лучше Джесур ве гюзель пишет... А разве они с Мелек не рассорились? Такие слухи ходили...