Jump to content
  • Откройте аккаунт на Диспуте за 5 минут

Продаете недвижимость, машину, телефон, одежду?  Тысячи  просмотров ежедневно на dispute.az  помогут вам. Бесплатная доска обьявлений.

Recommended Posts

• Replies 335
  • Created
  • Last Reply

[quote name='KAZIM' post='4478806' date='Mar 24 2009, 03:30 ']Aygunden sonra onu cox isteyirem. Mene bir defe demisdi ki, " Kazim bilirsen menim heyatda dostum olmayib, amma deyesen sen menim
[b]esl dostumsan[/b] ". Men onu nece cetinlikle Gece efirine cagirmisdim, [b]ejdahayameeee[/b] :D[/quote]
Ay Ejdaha, Ay Esil Dost, ( a muharibe elili :looool: ) bes o chetinlikle elde etdiyin verilishin lent yazisi hani? :angry:

[b]Dosta [/b]qalanda ise... Onun dostu - heyat yoldashidir. Amma ele sheyler de var ki, adam qelbinin en derinliklerindekini bolushmeye ehtiyac duyduqu kimise axtarir. Yeqin sene de bu baximdan: '' heyatda dostum olmayib '' - deyib.

[b]P. S.[/b] Kazim vallah eger o yazini tapmasan, Brilliantdan qabaq istediyin o adam var a........., :morqqqq: indi ozun bax, fikirlesh de ................. :)

Bugun evde Brilliant xanimla Cavanshir Quliyevin Ezizim yarimgile mahnisinin videosunu tapdim . Royal arxasinda oxuyublar . Saatlarla turub baxmisham . Bacarsam bugun youtube-da yerleshdirib ssilka qoyacam burda

[attachment=278509:bril_cavanshir.jpg]
[url="http://rapidshare.com/files/218780454/Brilliant_Cavanshir_YARIM_GILE.mp3.html"]Brilliant Dadashova ? Cavanshir Quliyev - Ezizim yarimgile (Orijinal mp3)[/url]

[quote][ 10 Aprel 2009 10:14 ]
[b]“30 yaşım olanda çox ağlamışdım[/b]”

Bakı. Ülkər Qasımova - APA. Azərbaycanın xalq artisti Brilliant Dadaşovanın APA-ya eksklüziv müsahibəsi

[b]- Türkiyədə işıq üzü görən albomunuz üçün sarı saçlarla yeni fotosessiya hazırladığınızı eşitmişik. Belə bir qərar verməyiniz yəqin ki, səbəbsiz deyil.[/b]

- Sonuncu albomumun hazırlanması iki il davam edib. Bu çox böyük işdir. Albomu hazırlayan şirkət mənim albomu tanıtmaq məqsədilə verilişlərə dəvətimi təşkil etməyə başladı. Məlum olduğu kimi albomum çıxandan sonra mən saçlarımın rəngini dəyişmişdim. Əks təqdirdə gərək iki il öncə disk hazırlanarkən fotosessiya hazırlatdığımı saç düzümündə və rəngini qalaydım. Yəni iki il saçlarımın rəngini dəyişməzdim. Mən isə səhnədə olan insan kimi dəyişməyi sevirəm. Mən gözləyə bilməzdim ki, disklərim satışa çıxana qədər saçlarımın rəngini dəyişməyim. Ona görə də indi məcburən diskin tanıtımı məqsədilə yeni fotosessiya etməli oldum. Çünki disklər satıldıqca hər dəfə yeni tiraj buraxılır. Və yeni tirajlarda yeni fotosessiya olacaq. Ümumiyyətlə, mənim üçün bu, əsas deyil.

[b]- Ancaq hər zaman Sizi yeni imicdə, yeni saç düzümündə görürük...[/b]

- Məsələ ondadır ki, bu diskdə mən əsas gücümü mahnılara vermişəm. Amma təbii ki, səhnədə olan müğənni kimi mənim necə göründüyüm əhəmiyyətlidir. Yuxarıda qeyd etmişdim ki, mən həmişə əhval-ruhiyyəmə, təbiətə, hətta mövsümə uyğun olaraq görkəmimi dəyişirəm. Və ona görə də, bu yeni fotosessiya məsələsi gündəmə gəldi. Bilirsiniz, səhnədə hər şey bir-biri ilə zəncirvari şəkildə bağlıdır. Həm sənət olmalıdır, həm də yaxşı zövq. Bunlar bir-birini tamamlamalıdır. Onu da deyim ki, bütün bu işləri özüm görməli oluram.
[b]
- Məgər, işinizdə Sizə kömək edən heç kimsə yoxdur?[/b]

- Əslində Türkiyədə mənim işlərim bir az asanlaşdı. Asanlaşdı ona görə ki, heç olmasa şirkət iki klipimi çəkdi, diskin üz qabağını hazırladı. Ancaq mahnıların aranjemanlarında şəxsən özüm iştirak edirdim, çünki aranjemanların yüksək səviyyədə olmasının istəyirdim. Azərbaycanda isə belə işlə məşğul olan şirkət yoxdur.
[b]
- Son vaxtlar, elə indi də Sizin çox aqressiv olduğunuz gözlərdən yayınmır. Bunun səbəbi nədir? [/b]

- Deməzdim ki, son vaxtlar və hətta indi belə aqressivəm. Mən həmişə olduğum kimiyəm. Bu mənim təbiətimdir, sevinəndə gülürəm, xoşuma gəlməyən məqamlar olanda hirslənirəm. Bəzən ağlayıram. Niyyətimi gizləmirəm, fikirləşdiyimi dilimə gətirərəm. Başqa cür ola bilmirəm. Sizi görüb ovqatımı dəyişə bilmirəm. Məsələn bu gün kefim o qədər də yoxdur. Bəlkə ona görə də sizə aqressiv görünürəm. Mən mahnılarımı ifa edərkən obraza daxil olmağı bacarıram, çünki həmin an həmin sözlərin təsiri altında oluram. Ancaq həyatda obraza girə bilmirəm. Çünki həyatda olduğum kimiyəm. Albomum çıxandan sonra Türkiyəyə daha tez-tez gedirəm. Orada mənə deyəndə ki, sən azərbaycanlılara bənzəmirsən, çox əsəbiləşirəm. Sən mənim burada aqressiv olduğumu deyirsən, ancaq mən orada daha çox aqressivəm. Çəkilişdən əvvəl elə cavab verirəm ki, onlar canlı efirdə bu sualı vermirlər. Onları sorğu-suala tuturam ki, bununla nə demək istəyirsiniz? Onlar deyirlər ki, səhnədəki azərbaycanlı müğənnilər ağır çəkilidirlər, siz isə onlara bənzəmirsiniz.
[b]
- Özünüzü eyni çəkidə saxlamağın sirlərini açıqlaya bilərsinizmi?[/b]

- Hamı bilir ki, mən neçə illərdir hər gün idmanla məşğul oluram. Burada genetikanın çox böyük əhəmiyyəti var. Mən heç bir yerimi sonradan düzəltməmişəm. Əvvəldən necə olmuşamsa, indi də eləyəm. Düzdür ana olandan sonra beş ilə yaxın ətli qalmışam. Sonra özümü arıqlatdım. Mən özümü heç vaxt gözəl hesab etməmişəm. Düzdür, gözəl olmağa çalışıram. Əlbəttə ki, gözəl olmaq istəyirəm. İstəyirəm bütün tamaşaçıların zövqünü oxşayım.
[b]
- Bir müddət əvvəl səhnə fəaliyyətinizə ara vermişdiniz...[/b]

- Axı səhnə bir idarə deyil ki, çıxıb gedəsən, sonra da ora qayıdasan. Səhnə fəaliyyətinə sadəcə ara vermək olar. Mənim də belə bir qərar verməyim səbəbsiz deyildi. Çünki həmin müddət konsertlərin səviyyəsindən, oradakı atmosferdən xoşum gəlmirdi, ona görə də çəkilmişdim kənara. Düşünürdüm ki, əgər mən istədiyim kimi olmursa, o zaman istəmədiyim kimi də olmasın. Heç yerə getmirdim. Məsələn televiziya verilişlərinin bir neçəsi xoşuma gəlmir, birinə getsəm, digərləri inciyəcək məndən, ona görə də heç birinə getmirdim. Mədəniyyət aləmimizdə çox pis bir atmosfer yaranmışdı. Ona görə də Mədəniyyət Nazirliyinin təşkil etdiyi konsertlərə də getmirdim. Onu da deyim bu səpkili suallara mən çox cavab vermişəm. Elə sizin agentliyin də vaxtilə buna bənzər suallarını daha geniş cavablandırmışam.

[b]- Türkiyə şou-biznesində Sizə simpatiyası və antipatiyası olan həmkarlarınız varmı?[/b]

- Antipatiyası olanları bilmirəm. Ancaq bilirsiniz ki, Ajda Pekanın bağ evində qonaq olmuşam, eyni zamanda o məni bir neçə dəfə balıq yeməyə dəvət edib. Orada olanda məni mütləq evlərinə dəvət edirlər, pianoda çalıb-oxuyuruq, həmin ifanı yazırlar. Mən görürəm ki, onlar Azərbaycan sənətçisi olaraq məni qeyri-adi qarşılayırlar. Təvazökarlıqdan uzaq olsa da, deməliyəm ki, Mətin Şəntürk, Mətin və Eda Özülkü də məni evlərinə, studiyalarına dəvət ediblər. Şükriyyə ilə birgə proqrama çıxdıq və o məndən ona müəllimlik eləməyimi xahiş etdi.
[b]
- Ancaq Sizi Türkiyə televiziyalarında daha tez-tez görürük. [/b]

- Çünki orada diskimi tanıtmalıyam. Siz tanıyırsınız, orada da disklərimi tanıtmalıyam. Türkiyədə on proqramdan birinə getməyə razılıq verirəm. Burada da mətbəx proqramlarını xoşlamıram, neçə dəfə çağırıblar getməmişəm. Baxmayaraq ki, çox reytinqli proqramlardır.
[b]
- Yaxın zamanlarda Azərbaycanda və ya Türkiyədə konsert vermək planınız yoxdur ki?[/b]

- Hələlik beə bir şey planıma daxil deyil. Mən Brilliant Dadaşova olaraq bu işə çox məsuliyyətlə yanaşıram.
[b]
- Türkiyədə yaradıcılıqdan əlavə bir biznes işi qurmamısınız?[/b]

- Yox, mən ümumiyyətlə nə Azərbaycanda, nə də Türkiyədə heç bir biznes işi qurmamışam. Çox əfsuslar olsun ki bu zamana kimi qurmamışam və heç zaman da bizneslə məşğul olmamışam. Əslində mənim bizneslə məşğul olmağa heç vaxt pulum çatmaz. Biznes çox bahalı məşğuliyyətdir.
[b]
- Belə nəticəyə gəlmək olar ki, dünyada gedən iqtisadi böhran Sizə də təsirsiz ötüşməyib...[/b]

- Maliyyənin mənə heç təsir etməyən vaxtı var idi ki? Elə bir vaxt olmayıb ki, mənə təsir etməsin. Hər zaman maddi cəhətdən əziyyət çəkmişəm.
[b]
- Türkiyədə hər hansısa bir televiziya verilişində proqram aparıcısı olmaq istəmirsiniz? Eşitmişik ki, Türkiyədə aparıcılıq və dizilərə çəkilmək təklifi almısınız.[/b]

- Alıb-almadığımı deməyəcəm. Hələ bilmirəm, ola bilər. Əslində burda da, orda da ola bilər.

[b]- Türk Müzik Birliyi ilə hazırda işbirliyi davam edirmi?[/b]

- İşbirliyi deyəndə ki, sizin fikirləşdiyiniz kimi mən işləsəm o zaman gərək mən təşkilati işlərlə məşğul olum. Mənim heç başımı qaşımağa vaxtım yoxdur. Təşkilatı işlərlə dostumuz Cenk məşğul olur. Əslində onlar çox arzulayıblar ki, Azərbaycandakı təmsilçi mən olum, mən də razılaşdım.
[b]
- Ehtiyac olsa, plastik əməliyyata gedərsiniz?[/b]

- Ehtiyac olsa deyəndə ki, əlbəttə ki, ehtiyac olacaq. Vaxtım olsa, bu dəqiqə gedərəm. Bir ay heç bir verilişə çıxmayım, heç bir məclisə getməyim, o zaman əməliyyat etdirərəm. Gözlərimin çəkik olmasını xoşlayıram, burnumda sınıq var, onu düzəltdirərdim. Profilimdən məhz bu səbəbdən xoşum gəlmir.

[b]- Sizi Türkiyənin TRT kanalında yayımlanan “Sən türkülərini söylə” yarışmasında tamaşaçı zalında gördük.[/b]

- Samir Piriyevə qulaq asmağa getmişdim. O mahnı ifa etdikdən sonra çıxıb getdim. Çox kövrəlmişdim, qəhərlənmişdim. Samirin oxumağı ilə fəxr etdim. Əgər o müsabiqədə oxumağı bacarmayan biri olsaydı, ayağımın altına milyon da töksəydilər, getməzdim. Bizim mədəniyyətimizi, musiqilərimizi rüsvay etməyə heç kimin haqqı yoxdur. Oxuya bilmirsə, qaxılsın otursun evində. Fonoqrama ilə evində oxusun, özü bilər. Getsin toylarda camaatı aldatsın, televiziyalarda tanış tapsın özünü tapşırtdırsın. Ancaq xaricə çıxıb sənin, mənim, bizim mədəniyyətimizi təmsil etməyə qürur duya biləcəyimiz adam lazımdır. Samir Piriyev orada türk mahnısını elə ifa etdi ki, bir türk müğənnisi o boğazları vura bilməzdi. Onların özündə bu mahnını bu səviyyədə oxuyan olmamışdı. Həmin verilişə çatmaq üçün maşını qırmızı işıqlarda sürürdüm. Elə orada dedim ki, “vay-vay, Samir sənin yolunda mən cərimə verəcəm”. Ancaq onun ifasından sonra artıq bunu fikirləşmədim.

[b]- Bir müddət tez-tez pariklərdən istifadə edirdiniz. Buna səbəb nə idi?[/b]

- Hə, bir ara lap çox istifadə edirdim. Müxtəlif pariklərim var. Demək olar ki, dörd ilə yaxındır ki, istifadə etmirəm. Bir ara saçımın rəngini açanda yandırdım. Bir il qara saçla gəzdim ki, saçım bərpa olunsun. Xoşuma gələn parik olsa, bu gün də taxaram.

[b]- Bu illər ərzində Siz yaşınızın neçə olduğunu açıqlamamsınız. Bununla bağlı suallardan qaçmısınız. Yaş kompleksiniz var?[/b]

- Ümumiyyətlə, kişili-qadınlı hamıda bir az yaş kompleksi var. Mənim 30 yaşım olanda çox ağlamışdım. Ağlayırdım və evdə deyirdim ki, artıq hər şey bitdi. Oğlumun beş yaşı olanda ağlayırdı ki, mən qocalacağam. Onu sakitləşdirə bilmirdim. Qocalmaqdan qorxmuram, oğlumu tez evləndirmək istəyirəm ki, nəvələrim olsun. Səhnənin öz qanunları var. Mən səhnədəyəm və həmişə yaxşı görünməyə çalışmalıyam. Ümumiyyətlə, qadından yaş soruşanları başa düşmürəm. Qadına göründüyü yaşı verərlər. Mən bunu qadınların nailiyyəti kimi qiymətləndirirəm.[/quote]

[quote]Интервью с директором Азербайджанского государственного русского драматического театра имени. С.Вургуна Адалятом Гаджиевым.

- Говорить с вами и не задать вопрос про ваши взаимоотношения с супругой - народной артисткой Азербайджана Бриллиант Дадашевой - это все равно что быть в Лос-Анжелесе и не посетить Голливуд. Что труднее - быть директором такого известного театра или мужем такой знаменитой певицы?

- Быть мужем знаменитой певицы мне вовсе не так трудно, ведь когда я на ней женился, она была не такой знаменитой, как тот же Русский драматический театр (смеется). Поэтому у меня нет никакого комплекса по поводу того, что моя супруга такая известная.[b] Но несмотря ни на что, я являюсь ее фанатом № 1, и не собираюсь мешать ее творчеству.[/b] Однако, признаю, что руководить театром гораздо сложнее, чем женой.

- Как отреагировал фанат №1 на первоапрельскую шутку о вашем разводе?

- А она про эту шутку даже не знает (смеется). Вот прочитает интервью своего супруга, только тогда и узнает. Честно говоря, нас столько ссорили, столько разводили в СМИ, что мы уже не обращаем на это внимани.[/quote]
Ishimiz var de ;) ( daha doqrusu davamiz :morqqqq: )
Meqale uzun - uzadi olduqundan butovlukle burada yerleshdirmedim. Sozumun cani budurki, [b]deme №1 fanat[/b] men yox, bashqasi imish :o:angry: BRILLIANT oxuduqu ilk gunlerden, artiq menim uchun chox- chox eziz ve mehshur idi. Hetta Rus Dram Teatirindan da mehshur ;) O zamanlar men o teatra getmek hevesinde deyildim, amma memuniyyetle Brillianti her gun dinlemeye ve gyormeye hazir idim. Demeli 1№ fanat bashqasi yox, menem :P
[b]
P.S.[/b] Samir, dost olar ki, bu mahni ssilkalarini birdefelik umumi olaraq veresiz?
Ele ozunuzun odnoklassnikide verdiyiniz melumati bura yerleshdirirem. Chunki bele getse, sehife yiqimina gyore bu gun sabah Brilliant xanima aid olan bu movzu da arxive gedecek. Nece ki, bundan evvellki movzu vaxtsiz qapandi. Istemirem bele tezlikle yeni bir movzu achilsin. Meqsedim de ancaq ona aid olan meqalelerin, muzakirelerin ve orada yazilan xosh sezlerin, ana aid etdiyim sherlerin hamisinin bir movzuda qalmasidir. Bashqa hech ne.
[color="#FF0000"]
Brilliant Dadaşovanın eXclusive retro videoları və klipləri :

www.youtube.com/samirbabakisiyev adresində...[/color]

[quote name='Amica' post='4581768' date='Apr 14 2009, 17:36 '][color="#FF0000"]
Brilliant Dadaşovanın eXclusive retro videoları və klipləri :

www.youtube.com/samirbabakisiyev adresində...[/color][/quote]
Amica , chox sagolun menim youtube blogumun adresini yerleshdirdiyiniz uchun!!!
Demeli Brilliant xanimin qruppasinda siz de varsiniz!!!
Sadece mahnilari bir bir evden tapanda yerleshdirirem . Ona gore. Hem de hemin videolar video kassetlerde idi . Dvd-ye kochrub sonra yerleshdirirem internete . Ona gore tek tek yerleshdirmeli oluram

Murad dadashev Yerli saytlardan birinde kechirilen forumda , En chox dinlediyiniz mugenni kimdir sualina bele cavab verib!
Ответ: | Мурад Дадашев, 14.04.2009 | 14:23
Men hamini dinleyirem. Amma esl lezziti azdir ki kimden duya bilirem. Her birimiz kimi. En chox [b]Brilliant Dadashova[/b]

Некоторые песни в ее исполнении нравятся, но что она сделала с собой в последнее время! :blink:
И не нравится ее вкус в одежде, иногда так оденется, хоть стой, хоть падай!!!!

[quote][b]Бриллиант Дадашевой потребовался водитель[/b]
21 Апреля 2009 [17:13]

Как мы уже сообщали, народная артистка Азербайджана Бриллиант Дадашева страдает болями в колене, в связи с чем даже собиралась оперироваться.
И вот, как стало известно Day.Az, из-за непрекращающихся болей певица... решила нанять водителя, так как ей самой водить машину уже тяжело.

Вот что сказала об этом сама Б.Дадашева:

«Боли в колене сильно мучают меня, а на операцию никак не найду времени. Вот и решила нанять водителя, поисками которого сейчас и занимаюсь», - заявила певица.

Отметим, что главным критерием отбора для кандидата на эту работу является то, чтобы он не курил и не употреблял спиртного.

Добавим, что по числу работников «команда Дадашевой» является одной из самых многочисленных в отечественном шоу-бизнесе, наряду с «командой Ройи».

Вюгар Вюгарлы[/quote]

BRILLIANTIN YENILENMISH SAYTINA BAXA BILERSIZ. :)
[b] www.brilliantdadashova.com [/b]

Menim chox xoshuma geldi. Urek achan ish oldu bu. Aferin. Bu bashqa mesele.
Shekiller de chox gyozeldi, choooooooooox. Amma Brilliant adi heyatda - efirde ve resimlerdekinden qat - qat yarashiqli ve cazibedardi.
:rroza::rroza::rroza:

[quote name='Amica' post='4622187' date='Apr 22 2009, 07:00 ']BRILLIANTIN YENILENMISH SAYTINA BAXA BILERSIZ. :)
[b] www.brilliantdadashova.com [/b]

Menim chox xoshuma geldi. Urek achan ish oldu bu. Aferin. Bu bashqa mesele.
Shekiller de chox gyozeldi, choooooooooox. Amma Brilliant adi heyatda - efirde ve resimlerdekinden qat - qat yarashiqli ve cazibedardi.
:rroza::rroza::rroza:[/quote]
Dogurdan chox gozeldi . amma sayt yalniz turk dilindedi
Flash intro ela alinib...

в 1996 году увидев клип "Зулейха" дома назвала её Аждой Пеккан. :rolleyes: Только годы спустя другие по ТВ её началаи называть Аз-ой Аждой Пеккан. gizildish

[quote name='Europe' post='4646086' date='Apr 26 2009, 19:01 ']в 1996 году увидев клип "Зулейха" дома назвала её Аждой Пеккан. :rolleyes: Только годы спустя другие по ТВ её началаи называть Аз-ой Аждой Пеккан. gizildish[/quote]
Zuleyxa 1992-de chekilib...

Может быть и похожа, но мне кажется после пластических операций, все певички на одно лицо! Ну чта за губы она себе сделала, лицо вытянутое, маска, а не лицо! ИМХО.

[quote name='Europe' post='4652478' date='Apr 27 2009, 21:14 ']"Зулейху" сняли в Москве в 1996 году. :morqqqq: Спросите у неё самой. gizildish[/quote]
[quote name='_S_B_' post='4649248' date='Apr 27 2009, 12:30 ']Zuleyxa 1992-de chekilib...[/quote]
Ne 92-ci ildir, ne de 96.
Zuleyxa 94 - cu ilde erseye gelib.
Amma Brilliant bu mahnidan evvel de artiq taninmishdi Rossya musiqichileri terefinden.
Mahninin musiqi muellifi, yazari melum deyil. Hech bilinmir de nechenci illerin mehsuludur. Belke de Turk mahnisidr? :unsure:
Kim bilirse, bu haqda melumat yazsin zehmet olmasa.

P. S. [quote name='Альтаир' post='4652523' date='Apr 27 2009, 21:24 ']Может быть и похожа, но мне кажется после пластических операций, все певички на одно лицо! Ну чта за губы она себе сделала, лицо вытянутое, маска, а не лицо! ИМХО.[/quote]
[b]Siz ise ishinizde olun, ( ishiniz avand ) ele bu temple de davam edin[/b] :gyyy:

[quote name='Amica' post='4652656' date='Apr 27 2009, 21:57 ']Ne 92-ci ildir, ne de 96.
Zuleyxa 94 - cu ilde erseye gelib.
Amma Brilliant bu mahnidan evvel de artiq taninmishdi Rossya musiqichileri terefinden.
Mahninin musiqi muellifi, yazari melum deyil. Hech bilinmir de nechenci illerin mehsuludur. Belke de Turk mahnisidr? :unsure:
Kim bilirse, bu haqda melumat yazsin zehmet olmasa.[/quote]

klip 1995 ci ilde chekilib.

[quote]O, Rusiyanın ən iri iki şəhərində - Moskvada və Sank-Peterburqda çıxış etdi. 1995-ci ildə "Zuleyxa" mahnısına çəkilmiş videoklip Rusiya kanalında nümayiş etdirilməyə başladı və kanalın qızıl onluğunda uzun müddət ərzində ön cərgələrdə sabit qaldı.[/quote]

[url="http://az.wikipedia.org/wiki/Brilliant_Dada%C5%9Fova"]http://az.wikipedia.org/wiki/Brilliant_Dada%C5%9Fova[/url]

[quote name='Anybody Else' post='4655492' date='Apr 28 2009, 12:34 ']klip 1995 ci ilde chekilib.[/quote]
Bu tarixlere inanmaq olur beyem? ;)
Burada da 94- yazilib.
Brilliant ozu verilishinde demishdi ki, 94 - de yaranib.

[url="http://ru.wikipedia.org/wiki/"]http://ru.wikipedia.org/wiki/[/url]

Kim ssilkaya baxmaq istese yaninda gerek Дадашева, Бриллиант Сулейман кызы sozunu yaza.
Men ssilkani olduqu kimi yazanda posta qoya bilmirem, getmir.

[quote name='Amica' post='4656484' date='Apr 28 2009, 14:46 ']Bu tarixlere inanmaq olur beyem? ;)
Burada da 94- yazilib.
Brilliant ozu verilishinde demishdi ki, 94 - de yaranib.

[url="http://ru.wikipedia.org/wiki/"]http://ru.wikipedia.org/wiki/[/url]

Kim ssilkaya baxmaq istese yaninda gerek Дадашева, Бриллиант Сулейман кызы sozunu yaza.
Men ssilkani olduqu kimi yazanda posta qoya bilmirem, getmir.[/quote]
Youtube-daki videoda ise klipin tarixi 1992 yazilib...

[quote name='Amica' post='4652656' date='Apr 27 2009, 21:57 ']Mahninin musiqi muellifi, yazari melum deyil. Hech bilinmir de nechenci illerin mehsuludur. Belke de Turk mahnisidr? :unsure:
Kim bilirse, bu haqda melumat yazsin zehmet olmasa.[/quote]
Тюрк махнысыдыр.
Бир инджя сясли ханым охуйур.
О махныйа мян ушаглыгда, "йумру кассет"дя гулаг асмышам.
Евдя ахтарарам.

[quote name='alovlu' post='4663768' date='Apr 29 2009, 15:55 ']Тюрк махнысыдыр.
Бир инджя сясли ханым охуйур.
О махныйа мян ушаглыгда, "йумру кассет" дя :D гулаг асмышам.
Евдя ахтарарам.[/quote]
Zehmet olmasa :loveyouu: Mene maraqlidir, o nece oxuyub? Mahninin demek olar ki, sozleri chox azdi, daha chox chalqidan ibaretdi. Gyoresen origenalda necedir?
[b]
P. S[/b]. Biz de vallari ele adlandiririq.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Our picks

• Проблему с нехваткой автостоянок в столице необходимо решать на государственном уровне.
      Специалист в области недвижимости Эльнур Фарзалиев считает, проблему с нехваткой автостоянок в столице необходимо решать на государственном уровне.

В Баку нужно строить новые парковки, в противном случае цены их услуги будут продолжать расти.
      • 3 replies
    • В Азербайджане удостоверения личности будут полностью оцифрованы
      До конца года в законодательство будут внесены изменения, которые предусматривают полную оцифровку свидетельств о рождении, браке и смерти, а также удостоверений личности в Азербайджане.
      Как сообщает Report, об этом министр цифрового развития и транспорта Рашад Набиев сказал на проходящем сегодня в Баку саммите Insurtech.
      По его словам, на выдачу данных документов приходится около 40% всех услуг, предоставляемых государством населению: «В связи с этим в законодательство будет внесено более 250 актов и изменений».
      Набиев подчеркнул, что с этими изменениями подавляющее большинство транзакций между государством и бизнесом, государством и гражданами перейдет в электронный формат.
      Media.az
      • 55 replies
    • Принудительная смена интернет провайдера!
      Приходят представители Бакинтернета и можно сказать угрожая отключением телефона, насаждают подключение к Бакинтернету. Правда они новую  оптическую проводят линию телефона. У нас катв1 и нас устраивает. Могут ли они отключить телефон стационарный? говорят отключим потом будете себе новый проводить за большую сумму. Насколько это реально?  Телефон я хочу оставить естественно, он нужен для катв. если кто в курсе подскажите плиз.
        • Haha
      • 88 replies
    • В Казахстане приняли «закон Салтанат» - о защите прав женщин и безопасности детей
      Президент Казахстана Касым-Жомарт Токаев подписал закон «О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам обеспечения прав женщин и безопасности детей».
      bezopasnosti-detei
      • 9 replies
    • Вай❗Переехавший в США журналист Натик Наиляоглу обручился с мужчиной
      О помолвке Натик Наиляоглу сообщил на своей странице в социальной сети Facebook.
      Помолвка проживающего в Вашингтоне Н.Наиляоглу с риелтором Эндрю Корднером состоялась 15 февраля, но о переменах в личной жизни журналист сообщил в Facebook сегодня, указав в графе «семейное положение» имя своего партнера и дату помолвки.
      Отметим, что ряд СМИ сообщают о том, что Н.Наиляоглу и Э.Корднер поженились, но в Facebook у журналиста нет информации о вступлении в брак, а сообщается только о помолвке.
      Напомним, что журналист долгое время работал репортером в новостном эфире канала ANS – в США Н.Наиляоглу переехал сравнительно недавно.

Фото: Instagram by @dr3ww___
        🤗🤗🤗
        • Confused
      • 285 replies
    • [VERIFIED] Строительство и ремонт домов, квартир и других объектов недвижимости  от 100 м²
      Профессиональная бригада мастеров под моим руководством производит комплексное строительство и  ремонт домов, квартир и любых других помещений . Большой опыт работы. Работаем как по Вашему проекту , так и предоставляем услуги своего дизайнера. Предоставляем весь спектр услуг :электрика,сантехник­а, декоративное покрытие, монтаж пластиковых окон и кондиционеров, малярные работы, монтаж напольных покрытий(черный пол, ламинат, паркет), любые виды работы с алчипаном(потолок, полки, перегородки), монтаж теплого пола, установка дверей.
      Работаем по договору и без договора.
      По желанию заказчика устанавливается Online-видео наблюдение(бесплатно) на объекте.
      Телефон: 070 636 53 83
      л
      • 342 replies
    • Почему молодой картофель на столичных рынках стоит так дорого? - ВИДЕО
      На столичных рынках картофель из Шамкира предлагается покупателям по разным ценам.
      Как передает xezerxeber.az, одни продавцы продают 1 кг шамкирского картофеля за 3 маната, а другие - за 5.
      Граждане сообщили, что при покупке данного овоща не обращают внимания на то, из какого региона он был привезен.
      Продавцы, в свою очередь, отметили, что картофель из Шамкира продается дороже, чем привезенный из других районов страны, потому что при его выращивании не используются химикаты.
      Подробнее - в сюжете.

• Haha
      • 66 replies
    • Чингиз Абдуллаев в больнице
      Народный писатель Чингиз Абдуллаев находится в тяжелом состоянии. Он помещен в отделение реанимации Центрального таможенного госпиталя. Сообщается, что три дня назад Чингиз Абдуллаев был госпитализирован с отравлением, но затем выписан. Сегодня его состояние вновь ухудшилось. = Здоровье Чингиза Абдуллаева - тайна за семью печатями? - обновлено — Haqqin
      • 20 replies
  • Recently Browsing   0 members, 0 guests

• No registered users viewing this page.
  • Create New...