Jump to content
  • Откройте аккаунт на Диспуте за 5 минут

Продаете недвижимость, машину, телефон, одежду?  Тысячи  просмотров ежедневно на dispute.az  помогут вам. Бесплатная доска обьявлений.

Azərbaycan dilində Danışıq Klubu

Recommended Posts

• Replies 639
  • Created
  • Last Reply

[quote name='DiRTy_DoLLaR' post='4785585' date='May 22 2009, 13:01 ']Kurzik çox yaxşi olardı ki siz milli klaviaturadan istifadə edəsiz (imkan daxilində) ) :loveyouu:[/quote]

Baş üstə, Dollar bəy :rolleyes:

[quote name='Sun_tzy' post='4786324' date='May 22 2009, 14:20 ']24 saata bütün sadaladığınızları sığışdırmaq mümkündür? :)[/quote]

niyeki 24 saat??
7/24. Hefte erzinde bölüşdürmək olar :morqqqq:

[quote name='kurzik' post='4786435' date='May 22 2009, 14:27 ']niyeki 24 saat??
7/24. Hefte erzinde bölüşdürmək olar :morqqqq:[/quote]
Aha, məsələn, bazar günü yığasan dostlarını ətrafına və gedəsən dəniz kənarına :rolleyes:

[quote name='Sun_tzy' post='4786635' date='May 22 2009, 14:43 ']Bir əldə də, axı, çox qarpız tutmaq olmur :)[/quote]

kim sizə deyir ki, tam professional seviyyədə, məsələn idmançi olun???)))
Sadəcə çalışmag lazımdır ki, deqradasiyaya uğramayasan. Şəxsən mən işdən vaxt tapa biləndə, kitab oxuyuram, nəsə yenilik oyrənirəm- dil oyrənmək, proqram oyrənmək və s. Bundan əlavə, həm idmanla, həm rəqslə, həm də belə demək olarsa yaradiciligla meşğul oluram(detektiv yazıram, şəkil çəkirəm))))))Buna qarpız tutmaq deməzdim, bu sadəcə 2-3 dənə balaca yemiş tutmaqdır))))))

[quote name='Nonchalant' post='4786699' date='May 22 2009, 14:50 ']Aha, məsələn, bazar günü yığasan dostlarını ətrafına və gedəsən dəniz kənarına :rolleyes:[/quote]

ooooooo bu ayrı söhbətdir gizildish ))))))Bazar gününü yalnız dostlarla, yaxınlarla keçirmək lazımdir :loveyouu::morqqqq:

[quote name='Sun_tzy' post='4786776' date='May 22 2009, 14:58 ']Bütün bunlara baxmayaraq mütləq "mən burada 1 nömrəyəm" deyə biləcəyiniz bir sahə olmalıdır.[/quote]

O sözsüz. Amma yenədə mən insanın birterefli inkişafının əleyhinəyəm. Mən hərtərəfli inkişafa -HƏ- deyirəm gizildish

[quote name='kurzik' post='4786859' date='May 22 2009, 15:07 ']O sözsüz. Amma yenədə mən insanın birterefli inkişafının əleyhinəyəm. [b]Mən hərtərəfli inkişafa -HƏ- deyirəm[/b] gizildish[/quote]
Bir əlinizin barmaq sayısı qədər elə bir gəncləri nümunə olaraq göstərə bilərsiniz?

[quote name='Sun_tzy' post='4786907' date='May 22 2009, 15:12 ']Bir əlinizin barmaq sayısı qədər elə bir gəncləri nümunə olaraq göstərə bilərsiniz?[/quote]

Gəlin bu qədər pessimist olmayaq. :rolleyes:
İnanın mənə, belə gənclər var ve çoxdur. Amma təəssüf ki, qeyd eləməliyəm ki,mənim tanıdığım o gənclərin 70-80%-i hal hazırda özlərinə layiq yeri Azərbaycanda yox, xarici dövlətlərdə tapiblar.

[quote name='kurzik' post='4787002' date='May 22 2009, 15:20 ']Gəlin bu qədər pessimist olmayaq. :rolleyes:
İnanın mənə, belə gənclər var ve çoxdur. Amma təəssüf ki, qeyd eləməliyəm ki,mənim tanıdığım [b]o gənclərin 70-80%-i hal hazırda özlərinə layiq yeri Azərbaycanda yox, xarici dövlətlərdə tapiblar.[/b][/quote]
Bəs fədakarlıq? Hanı verilən "namu-nəməyə" vəfa borcu?

[quote name='Sun_tzy' post='4798237' date='May 25 2009, 11:36 ']Bəs fədakarlıq? Hanı verilən "namu-nəməyə" vəfa borcu?[/quote]

Hansi fedakarlig, qardashim?))) Siz utopiya barede danishirsiniz))))))))))

[quote name='kurzik' post='4798609' date='May 25 2009, 12:26 ']Hansi fedakarlig, qardashim?))) Siz utopiya barede danishirsiniz))))))))))[/quote]
Bilirsiniz, biz istədik və ya istəmədik, yeni nəsil gəlir. Qütbləşmə (fikir və prinsiplərə görə) isə qarşısı alınmaz təbii bir prosesdir ki, onunla da bir gün ciddi üz-üzə qalacağıq. "Ayı və şir" məsələsi yadınızdadır? Bax, həmin o dovşanın bölünəcəyi gün çox ağır olacaq. Ümid edirəm ki, ən az itki ilə ən doğru seçim ediləcək.
S.A.
12-13 il əvvəl biz toylarda gəlin nədi, arxaya gül atmaq nədir bilmirdik. İndi isə həmin yeni adətsiz nəinki oğlan toyu, hətta qız toyu belə keçirilmir. Nələri itirdiyimizə diqqətlə nəzər salmalıyıq...

[quote name='Sun_tzy' post='4798740' date='May 25 2009, 12:44 ']Bilirsiniz, biz istədik və ya istəmədik, yeni nəsil gəlir. Qütbləşmə (fikir və prinsiplərə görə) isə qarşısı alınmaz təbii bir prosesdir ki, onunla da bir gün ciddi üz-üzə qalacağıq. "Ayı və şir" məsələsi yadınızdadır? Bax, həmin o dovşanın bölünəcəyi gün çox ağır olacaq. Ümid edirəm ki, ən az itki ilə ən doğru seçim ediləcək.
S.A.
12-13 il əvvəl biz toylarda gəlin nədi, arxaya gül atmaq nədir bilmirdik. İndi isə həmin yeni adətsiz nəinki oğlan toyu, hətta qız toyu belə keçirilmir. Nələri itirdiyimizə diqqətlə nəzər salmalıyıq...[/quote]

Duzunu desem, men Avropa-qerb medeniyyetinin bizim medeniyyete integrasiyasinin leyhineyem. AMMA bir shertle, musbet cehetlerimizi saxlamagla, Avropadan da musbet terefleri goturmek. Acinacagli hal odurki, bezi gencler Avropa integrasiyasini yanlish semtde anlayir ve ozune serf eden terefleri menimseyir((
Bextimiz getirib ki, Azerbaycan Shergle Gerbin tam kesishdiyi yerde yerleshir ve zennimce bundan cox agilla istifade etmek olar. :morqqqq:
Vay o gune ki, Siz demishken-
cheynediler, dishlediler, diddiler,
Bir-birini al qana qerq etdiler.

[quote name='Sun_tzy' post='4798890' date='May 25 2009, 13:08 ']Avropa-Qərb mədəniyyətində olub da bizdə olmayan nə var?[/quote]

tehsilde ferq cox boyukdur, tibbde ferq chox boyukdur, elmin inkishafinda ferq chox boyukdur. Sadalamaga deyermi yeni?)))) Gelin razilashaq ki, medeniyyetin,elmin bunovresi Shergde qoyulsa da, teessufki, inkishafda hal-hazirda biz Qerbden gerideyik.

[quote name='kurzik' post='4798954' date='May 25 2009, 13:18 ']tehsilde ferq cox boyukdur, tibbde ferq chox boyukdur, elmin inkishafinda ferq chox boyukdur. Sadalamaga deyermi yeni?)))) Gelin razilashaq ki, medeniyyetin,elmin bunovresi Shergde qoyulsa da, teessufki, inkishafda hal-hazirda biz Qerbden gerideyik.[/quote]
Mən mədəniyyətdən danışıram, təhsil, tibb, elmdən deyil. Kvant mexanikasını, üçlü inteqralı bilməyən adam mədəniyyətsizdir, sizcə?
Mədəniyyət baxımından Qərbdən nə götürək?

[quote name='Sun_tzy' post='4799615' date='May 25 2009, 14:45 ']Mən mədəniyyətdən danışıram, təhsil, tibb, elmdən deyil. Kvant mexanikasını, üçlü inteqralı bilməyən adam mədəniyyətsizdir, sizcə?
Mədəniyyət baxımından Qərbdən nə götürək?[/quote]

Medeniyyet baximindan, en xirda misallar:
1)- neche defe olubki, shahidi olmuwam, insanin ayagini tapdalayirlar, hech bele uzr istemek fikirleri de olmur.Hele bir ele sifet edirler ki, ele bil mene boyuk bir xoshbextcilik uz veribki, bu menim ayagimi tapdalayib.)))
Xaricinin biri sene bir damci toxunsa , 100 defe sorry deyir.

2) 2-3 refigenle hansisa bir kafede oturmaq mumkun deyil. Mutleg kimse ozune borc bilmelidir, yaxinlashib nese soz desin. (Qeyd edim ki, kafe tam normal bir kafedir, geyim terzleri normal, sohbet axsham saat 5-6-dan gedir)))
Xaricde men shexsen hele hech vaxt bele bir hala rast gelmemiwem.

3) Kuchede balaca it-piwik gorende yazigim gelir((( Cunki uwaqlar onlarin bawina 100 oyun acacaqlar. Valideynler ise kenardan bu hala baxib oz uwaqlariyla fexr edecekler.
Xaricde men uwaqlarda bu cur vehshiliyin shahidi olmamiwam.

4) 3 addimligda zibil yeshiyini gore-gore 20-25 yashli oglanlarin sheheri zibillemeyinin hamimiz shahidi olmuwuq.
Xaricde bele hallara cerime kesildiyinden buna az-az rast gelinir.

Bele hallar choxdur. Meni duz basha duwun, sadece men oz milletimize qarshi daha chox telebkaram. Chunki men hesab edirem ki, eybi yox qoy bashqa olkede kishi xeylagi avtobusda qadin gorurse otursun, menim ucun bu normaldir, amma bizimkilere bu yarashmir!!!!

[quote name='kurzik' post='4800405' date='May 25 2009, 16:33 ']Medeniyyet baximindan, en xirda misallar:
1)- neche defe olubki, shahidi olmuwam, insanin ayagini tapdalayirlar, hech bele uzr istemek fikirleri de olmur.Hele bir ele sifet edirler ki, ele bil mene boyuk bir xoshbextcilik uz veribki, bu menim ayagimi tapdalayib.)))
Xaricinin biri sene bir damci toxunsa , 100 defe sorry deyir.[/quote]
Dediyiniz halla rastlaşmamışam, hətta mən oğlan ola-ola, ayağımı kim tapdalayıbsa, məndən üzr istəyib :) eyni ilə mən.
Bizim millətdə isə süfrə arxasında burun təmizləmək (özü də gücənərək) və ya (ifadəyə görə üzr istəyirəm) qaz buraxmaq kimi hallara rast gəlməzsiniz.

[quote]2) 2-3 refigenle hansisa bir kafede oturmaq mumkun deyil. Mutleg kimse ozune borc bilmelidir, yaxinlashib nese soz desin. (Qeyd edim ki, kafe tam normal bir kafedir, geyim terzleri normal, sohbet axsham saat 5-6-dan gedir)))
Xaricde men shexsen hele hech vaxt bele bir hala rast gelmemiwem.[/quote]
Gözəl və cazibəli xanıma istər burada, istər dünyanın o biri başında hər zaman yaxınlaşıblar və yaxınlaşacaqlar. Burada geyim tərzi və saat yaxınlaşmağa deyil, yaxınlaşmağın məqsəd və niyyətinə təsir edə bilər.

[quote]3) Kuchede balaca it-piwik gorende yazigim gelir((( Cunki uwaqlar onlarin bawina 100 oyun acacaqlar. Valideynler ise kenardan bu hala baxib oz uwaqlariyla fexr edecekler.
Xaricde men uwaqlarda bu cur vehshiliyin shahidi olmamiwam.[/quote]
Dediyiniz hal mümkündür, bununla razıyam.

[quote]4) 3 addimligda zibil yeshiyini gore-gore 20-25 yashli oglanlarin sheheri zibillemeyinin hamimiz shahidi olmuwuq.
Xaricde bele hallara cerime kesildiyinden buna az-az rast gelinir.

Bele hallar choxdur. Meni duz basha duwun, sadece men oz milletimize qarshi daha chox telebkaram. Chunki men hesab edirem ki, eybi yox qoy bashqa olkede kishi xeylagi avtobusda qadin gorurse otursun, menim ucun bu normaldir, amma bizimkilere bu yarashmir!!!![/quote]
Tamamilə razıyam. PPX-nə bu cür hallarla qarşılaşdıqda cərimələmə səlahiyyəti verilsəydi, əla olardı.
S.A.
Nə olar, sizdə özünüzə qarşı bir az tələbkar olun :) Zəhmət deyilsə, ə, ö, ü, ğ, ı hərflərindən istifadə edin :) Bu bir xahişdir

Dediyiniz halla rastlaşmamışam, hətta mən oğlan ola-ola, ayağımı kim tapdalayıbsa, məndən üzr istəyib :) eyni ilə mən.

[b]Təssüf ki, mən belə hallarla rastlaşmışam :( Hələ bu azmış kimi, avtobusda oturduğum yerdə başıma təsadüfən bir dirsək də dəydi :lol: Amma yenə da üzr istəmədilər :( [/b]

Bizim millətdə isə süfrə arxasında burun təmizləmək (özü də gücənərək) və ya (ifadəyə görə üzr istəyirəm) qaz buraxmaq kimi hallara rast gəlməzsiniz.

[b]Əvəzində, son illər bilirsiniz nəyə rast gəlmişəm? Küçədə yaşlı-cavan kişilər ürəkdən bütün bədənlərindəki bəlğəmi yığaraq, tüpürürlər. [/b]

Gözəl və cazibəli xanıma istər burada, istər dünyanın o biri başında hər zaman yaxınlaşıblar və yaxınlaşacaqlar. Burada geyim tərzi və saat yaxınlaşmağa deyil, yaxınlaşmağın məqsəd və niyyətinə təsir edə bilər.
[b]- Buna bəraət qazandıra bilmərəm. [/b]

Dediyiniz hal mümkündür, bununla razıyam.
Tamamilə razıyam. PPX-nə bu cür hallarla qarşılaşdıqda cərimələmə səlahiyyəti verilsəydi, əla olardı.
S.A.
Nə olar, sizdə özünüzə qarşı bir az tələbkar olun :) Zəhmət deyilsə, ə, ö, ü, ğ, ı hərflərindən istifadə edin :) Bu bir xahişdir

[b]Oy, üzr istəyirəm. Hərdən yadimdan çıxır :( [/b]

[quote name='тамам' post='4801586' date='May 25 2009, 19:45 ']her vaxtiniz xeyirli olsun :) deyesen movzu tapilib, yoxsa hamimiz tenqidle baslamsidiq.[/quote]

Hə, axır ki, nəsə tapdıq))) Buyurun, qoşulun diskussiyamıza :rolleyes:

[quote name='kurzik' post='4801864' date='May 25 2009, 20:52 ']Təssüf ki, mən belə hallarla rastlaşmışam :( Hələ bu azmış kimi, avtobusda oturduğum yerdə başıma təsadüfən bir dirsək də dəydi :lol: Amma yenə da üzr istəmədilər :([/quote]
Bu, böyük ehtimalla bir dəfə olmuş hadisədir. Ona görə ümumiləşdirmək olmaz.

[quote]Əvəzində, son illər bilirsiniz nəyə rast gəlmişəm? Küçədə yaşlı-cavan kişilər ürəkdən bütün bədənlərindəki bəlğəmi yığaraq, tüpürürlər.[/quote]
Ace Ventura yadınızdadır? ))))))) Zəncilərin qəbilə başçısına göstərdiyi hörmət-ehtiram )))))

[quote name='Sun_tzy' post='4801988' date='May 25 2009, 21:17 ']Bu, böyük ehtimalla bir dəfə olmuş hadisədir. Ona görə ümumiləşdirmək olmaz.
[b]Ace Ventura yadınızdadır? ))))))) Zəncilərin qəbilə başçısına göstərdiyi hörmət-ehtiram )))))[/b][/quote]

Ay sağ olun. Elə mən də onu xatırlayıram hər dəfə belə hərəkəti görəndə))))))))))Əlbəttə, Siz mənimlə razılaşmaya bilərsiniz, amma mənə bu cür "hörmət" lazım deyil))))))))

[quote name='kurzik' post='4802148' date='May 25 2009, 21:54 ']Ay sağ olun. Elə mən də onu xatırlayıram hər dəfə belə hərəkəti görəndə))))))))))Əlbəttə, Siz mənimlə razılaşmaya bilərsiniz, amma mənə bu cür "hörmət" lazım deyil))))))))[/quote]
Mən demirəm ki, bu "hörmət" əlamətidir. )))) Sadəcə olaraq daim yönəlmək istədiyimiz Qərbin bizə verdiyi ən kiçik nümunədir. Bunun üçün ora can atırıq, özümüz olmaqdan imtina edirik?

[quote name='Sun_tzy' post='4802156' date='May 25 2009, 21:55 ']Mən demirəm ki, bu "hörmət" əlamətidir. )))) Sadəcə olaraq daim yönəlmək istədiyimiz Qərbin bizə verdiyi ən kiçik nümunədir. Bunun üçün ora can atırıq, özümüz olmaqdan imtina edirik?[/quote]

Bəs mən səhərdən bir Quran söz deyirəm də)))) Ki, biz Qərbdən öz yaxşı adətlərimizi saxlayaraq, onların da ən yaxşı cəhətlərini götürməliyik)))))

[quote name='kurzik' post='4802208' date='May 25 2009, 22:07 ']Bəs mən səhərdən bir Quran söz deyirəm də)))) Ki, biz Qərbdən öz yaxşı adətlərimizi saxlayaraq, onların da ən yaxşı cəhətlərini götürməliyik)))))[/quote]
Bir əldə iki qarpız tutmaq mümkün deyil. Ya əldə olanı qoruyub saxlamalı, ya da... nəysə, Allah göstərməsin ))

[quote name='Sun_tzy' post='4802262' date='May 25 2009, 22:17 ']Bir əldə iki qarpız tutmaq mümkün deyil. Ya əldə olanı qoruyub saxlamalı, ya da... nəysə, Allah göstərməsin ))[/quote]

Sizdə ya ağdır, ya qara. Bəlkə çalişaq boz eləyək))))Qəşəng, rəngarəng bir boz))))

[quote name='kurzik' post='4802268' date='May 25 2009, 22:19 ']Sizdə ya ağdır, ya qara. Bəlkə çalişaq boz eləyək))))Qəşəng, rəngarəng bir boz))))[/quote]
Mən bu gün varam, sabah yox )))
Mən deyirəm, mədəni irsi qoruyub saxlamaqdır. Kiməsə onun rəngi "ağ" olacaq, kimə isə "qara" )))
S.A.
Bəlkə, bu mövzunu burada bağlayaq? )) Yeni mövzuya keçək.

[quote name='Sun_tzy' post='4802287' date='May 25 2009, 22:24 ']Mən bu gün varam, sabah yox )))
Mən deyirəm, mədəni irsi qoruyub saxlamaqdır. Kiməsə onun rəngi "ağ" olacaq, kimə isə "qara" )))
S.A.
Bəlkə, bu mövzunu burada bağlayaq? )) Yeni mövzuya keçək.[/quote]

Düzdüz, nöqtəni elə burda qoysaq yaxşıdır :rolleyes:

[b]Kurzik[/b], yazilanlari tekrar etmek istemirem. Men konservetiv deyilem, inteqrasiyani da alqislayiram, amma ister buna gore mene milletci desinler ve ya vetenperverliyin "qicqirmasi amma mene oz milletim dilim, dinim, olkem her seyden ustundur, butun "noqsanlariyla. Sabah tehsil, islemek ve s sebebden xaricde yasaya bilerem amma yene de hemise tengid etdiymiz layigince qiymetlendirmediyimiz sheherimiz ve onun sakinleri ucun darixacam. Xoshbextlik ya bedbextlikden xarici olkeleri cox gezmemisem amma dusunurem muqayise ucun kifayet qeder xeberdaram.
Sizin misal cekdiyiniz heyvanlara qaygi –raziyam basqa olkelerde heyvanlara cox qayqi gosterirler hetta insanlardan artiq. Yani cox vaxt qayqi, mehebbeti bir birileri ile deyil heyvanlarla bolusurler, amma bizde kucede qalmish, kimsesiz insana,ya sadece yolcuya, qeribe hami qapi acir.
Sheheri zibilleyirik? Eger Kurzik, Tamam zibil atmirsa bu azdir. Bax men de bir misal getirim. Yadimdadir, bir defe kucede gederken tanish qizlardan biri elindeki kaqizi tulladi duz sheherin ortasinda. Men de utanmadan, cekinmeden eyildim kaqizi goturdum zibil qutusu tapana qeder saxladi, tapib atdim. Meqsedim onu utandirmaq ve ozumu numunevi gostermek deyildi. Sadece temizliye heves yaratmaqdi. Ve inanin ki, qiz o verdisni tergitdi. Sozumun cani odur ki, bax ele yene qerbi gotursek onlar tengidden cox hem ozleriyle hem de etrafla mubarize aparirlar.
Qiza ister kafede camaatin icinde, qizin gozellyinden, ister havanin renginden asili olmayaraq yaxinlasan oqlanin niyyetinin duzluyune shubhe edirem. Eger qizin niyyeti yoxdursa, bunda maraqli deyilse onun heyasi yaxinlasani pesiman eder.
Bizim millete xas 2 mefum kifayetdir ki onu hec ne ile muqayise etmeyem. Ne qeder primitiv seslense de namus ( hansi ki hec bir dile tercume olunmur,cunki qarsiliqi yoxdur) ve vicdan bizi qeyrilerinden ferqlendirir/ indi kimese gulmeli gelse de bu gun qiymetlendirilmese de, axiretde buna gore yerimizi tutariq insheallah. Yeni movzu hardadi ki? :)

Tamam, əvvəla çox sağ olun ki, fikirlərinizlə bölüşdünüz. Sizin yazdıqlarınızı digər forumlarda da oxumuşam ve fikirlərinizə hörmət bəsləyirəm. :rolleyes:
Qərib ölkələr barədə, yəqin ki, eşitmisiniz bu kəlamı- Gəzməyə qərib ölkə, ölməyə vətən yaxşı. Təəssüflər ki, mən son zamanlar daha çox bu kəlamı belə işlədirəm- Gəzməyə də, yaşamağa da, ölməyə da qərib ölkə))))))))
O ki qaldı Siz çəkən misala, mən özüm ekoloqam və har dəfə küçə da kimise zibilliyən görəndə, elə bil mənim başımdan qaynar su axıdırlar :(

[b]-Bizim millete xas 2 mefum kifayetdir ki onu hec ne ile muqayise etmeyem. Ne qeder primitiv seslense de namus ( hansi ki hec bir dile tercume olunmur,cunki qarsiliqi yoxdur) ve vicdan bizi qeyrilerinden ferqlendirir/ indi kimese gulmeli gelse de bu gun qiymetlendirilmese de, axiretde buna gore yerimizi tutariq insheallah.[/b]- Bu sözlərlə razıyam, AMMA yenə də son zamanlar bunu da itiririk ve şəxsən mən günahı Avropada görmürəm. Mən günahı insanların elə özündə görürəm. Axı niyə biz ən pis, ən axmaq hərəkətləri götürürük kimdənsa, niyə teqdirəlayig hərəkətlərdan nümunə almırıq???

P.S. Təzə mövzuya geldikdə isa, Sun_tzy-nı gözlüyürük, mövzu tapmaq onluqdur :D

[quote name='kurzik' post='4806224' date='May 26 2009, 16:11 ']...
P.S. Təzə mövzuya geldikdə isa, Sun_tzy-nı gözlüyürük, mövzu tapmaq onluqdur :D[/quote]
Mənə görə yoldan qalma © ))))))
Bu dəfə isə mövzunu siz təklif edin :)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Our picks

• Всплыли новые подробности в связи с подозреваемым в убийстве своих родителей в Сумгайыте - ОБНОВЛЕНО + ВИДЕО
      Стали известны новые подробности в связи с Фикретом Мамедовым, подозреваемым в убийстве членов своей семьи в Сумгайыте. 
      Согласно полученной Oxu.Аz информации, молодой человек был участником второй Карабахской войны. 
      Как стало известно Qafqazinfo, в ходе предварительного расследования было установлено, что он употреблял наркотики.
      Утверждается, что Ф.Мамедов часто требовал у родителей денег и поэтому дома между ними постоянно происходили конфликты. По аналогичной причине 8 апреля Фикрет подрался со своим другом детства. Полицейские, дежурившие рядом с местом происшествия, попытались задержать Мамедова, но тот оказал сопротивление.
      В тот же день на Фикрета Мамедова в 3-м отделении Сумгайытского городского управления полиции был составлен протокол по статьям 510 (мелкое хулиганство) и 535 (злостное неповиновение законному требованию работника полиции или военнослужащего) Кодекса об административных проступках. Суд оштрафовал подозреваемого на 150 манатов за совершенное деяние и освободил его.
      В настоящее время продолжается расследование с целью выяснения причин убийства.
      10:52
      Фикрет Мамедов подозревается в убийстве своих родителей в общежитии №18 в 41-м квартале Сумгайыта.
      Отмечается, что он предоставлял услуги такси. Некоторые из соседей заявили, что в семье время от времени возникали конфликты. 
      Однако одна из соседок сообщила Baku TV, что Фикрет был приветливым и спокойным, да и все члены семьи были очень дружелюбными.
      "Мы только услышали крики о помощи. Но когда мы пришли, было уже поздно", - сказала она.
      Подробнее - в сюжете.
      • 1 reply
    • Названы причины закрытия Бакинского французского лицея
      В Бакинском французском лицее (БФЛ) обнародовали причины приостановки деятельности спустя 10 лет работы.
      • 13 replies
    • Утопленные автомобили из Дубая могут оказаться в Азербайджане: как распознать «утопленника»? - ВИДЕО
      Интенсивные дожди, наблюдающиеся в Дубае (ОАЭ) в последние дни, затопили многие жилые районы города. Больше всего от этого пострадали автовладельцы, так как в результате природного явления множество машин разных марок оказалось под водой.
      Как сообщает Xezerxeber.az, в Азербайджан автомобили в основном импортируются с рынков США, Кореи и Дубая.
      Поскольку привезти машину из Дубая в Азербайджан можно в кратчайшие сроки, то есть за 15 дней, предприниматели предпочитают именно этот вариант. Данная ситуация говорит о том, что автомобили с «подмоченной репутацией» могут быть доставлены также и в нашу страну.
      По словам автомеханика Сахиля Агабейли, обычно бизнесмены покупают такие машины в несколько раз дешевле.
        Однако распознать такой автомобиль можно по нескольким признакам: следам плесени и ржавчины, а затем гнили, особенно в нижней части транспортного средства. Мастер отметил, что, лица, торгующие машинами, чистят и красят днище таких автомобилей. Покупатели также могут определить эти изменения.
      Автомеханик добавил, что, в отличие от автомобилей с двигателями внутреннего сгорания, стоимость ремонта «утопленников» выше. И вождение таких транспортных средств представляет риски даже после ремонта.
      Подробнее - в сюжете:

• 6 replies
    • Эксперты ВОЗ обеспокоены по поводу возможности распространения птичьего гриппа среди людей
      Глобальное распространение вируса птичьего гриппа среди млекопитающих, включая людей, представляет собой серьезную проблему для общественного здравоохранения.
        • Haha
      • 17 replies
    • Отца и друга азербайджанца, подозреваемого в убийстве москвича из-за парковки, задержали
      Отца и приятеля мужчины, которого подозревают в убийстве жителя Москвы возле дома в
        • Milli
        • Upvote
      • 113 replies
    • Почему результаты выпускного экзамена у мальчиков ухудшились по сравнению с девочками? - ВИДЕО
      Согласно статистике Государственного экзаменационного центра, результаты тестов у девочек выше, чем у мальчиков.
      Было отмечено, что начиная с 2001-2009 годов поступление девочек-абитуриентов в высшие учебные заведения стремительно росло.
      В 2010-2022 годах девочки превзошли мальчиков в этом соотношении.
        Эксперт по образованию Адиль Велиев считает, что причиной этого может быть то, что мальчики больше отвлекаются.
      Подробнее - в видео Xəzər TV.

• Thanks
        • Like
      • 25 replies
    • Брат жестоко убитой в Казахстане Салтанат Нукеновой дал эксклюзивное интервью - ВИДЕО
      Жуткая, потрясшая всех история убийства хрупкой женщины ее мужем, возможно, не получила бы такой огласки, если бы не ее семья и брат. 
      Речь идет о громком деле об убийстве Салтанат Нукеновой ее мужем, экс-министром экономики Казахстана Куандыком Бишимбаевым. Внимание людей по всему миру сейчас приковано к трансляции судебного заседания - сможет ли влиятельный, состоятельный убийца избежать справедливого наказания? 
      Baku TV Ru поговорил с Айтбеком Амангельды, братом Салтанат, о погибшей сестре, о ее взаимоотношениях с мужем и семьей, о ее прошлом, о семьях Нукеновой и Бишимбаева, и о многом другом.
      В эксклюзивном интервью он также рассказал о том, повлияло ли данное дело на изменение взглядов общества, о психологе преступника, поступали ли угрозы ему от семьи Бишимбаева и т.д.
        Подробнее - в сюжете.

• 6 replies
    • Буллинг в школах и агрессия в обществе. Новый выпуск «Поговорим?» - ВИДЕО
      Журналист Гамид Гамидов в новом выпуске программы «Поговорим?» представил очередное видеоинтервью. И на этот раз формат передачи несколько отличался от предыдущих выпусков - кроме знакомого ведущего в данном выпуске приняли участие его коллеги – журналисты Джамиля Алекперова, Джавид Османов и Mick Bloom.
      Журналисты обсудили насущные социальные темы, связанные с насилием. Возникает ощущение, что с начала года количество новостей, которые «пугают», стало расти.
        Комментируя данную тенденцию, собеседники в своих обсуждениях затронули буллинг в школах, уважение к старшим и тему безнаказанности, поговорили о том, нужно ли закрывать тик-ток и, как можно сократить уровень агрессии в обществе...
        • Like
      • 24 replies
  • Recently Browsing   0 members, 0 guests

• No registered users viewing this page.
  • Create New...