Jump to content
  • Откройте аккаунт на Диспуте за 5 минут

Продаете недвижимость, машину, телефон, одежду?  Тысячи  просмотров ежедневно на dispute.az  помогут вам. Бесплатная доска обьявлений.

gozimiz doymir niya ? cunki gormamisik? bu yaxshidi yoxsa pis?

эльнур

Recommended Posts

[quote name='azda' timestamp='1297770619' post='8353862']
İnşallah uşaqlariniz siz fikirdə olmaz..Olarsa Allah qorusun..Övladinin təmiz ailə qurmasindan da çox nələrəsə vadar edən atani hələ indi gördüm...
Məncə bu bir zarafatdi,zarafati da agir amma :unsure:

Dünyanin sonudu görəsən.?Nələr eşidirəm nələr.. :looool:
[/quote]

man bəzi səviyəsizlərdən belə yazilari öz adressimə gözliyirdim ama gizdan yox .deyəsən sizidə zambirovat eliyiblər dözün dözün 30-35 yaşinakimi mən əxlagsizliga cagirmiram .mən cagiriram ki sevən insanlar özlərini sihib sahlamasinlar gizligi saxliyib minet elamasinlər diyə portnyora kim bu gic gicə adəti fikirləşib .bizim gizlar xanimlara əziyət versinlər diyə oglanarimiz igid kişilərimiz əcnəbililərlə yaşasin

• Replies 99
  • Created
  • Last Reply

[quote name='Kukuruza' timestamp='1297771386' post='8353997']
demokratik olkede yashayiriq. fikrlerimizdede azad olmaliyiq, ele seksual baximdanda. 30 yashdan sonra ozunu ne uchun saxlamaq lazimdi, fikirleshirsen ki ay meni hech kim almaz) oz heyatini fikirleshmek lazimdi. aile qura bilmedinse, ushaq isteyirsense, neye gore ozune hedd qoymalisan ki, kimse bir shey deyer?
[/quote]

Kukuruza,olmazki dini yolla ailə qursun?Buna demokratiya deyirsiz?Olmazki uşağin atasi bilinsin?
Niyə axi o 30 yaşli insan uşağin gələcəyini yox,özünü düşünür?O qanunsuz doğulan uşaq da əminəmki haçansa bir çoxlarinin qinağina çevriləcək..Həm uşağinin gələcəyini siğortalamaq üçün getsin ailəsini qursun daa..
Nə qədər demokratiya desək də müsəlmaniq onsuz da,buna pis baxanlar çoxluq təşkil edəcək məncə..

[quote name='azda' timestamp='1297772459' post='8354180']
Kukuruza,olmazki dini yolla ailə qursun?Buna demokratiya deyirsiz?Olmazki uşağin atasi bilinsin?
Niyə axi o 30 yaşli insan uşağin gələcəyini yox,özünü düşünür?O qanunsuz doğulan uşaq da əminəmki haçansa bir çoxlarinin qinağina çevriləcək..Həm uşağinin gələcəyini siğortalamaq üçün getsin ailəsini qursun daa..
Nə qədər demokratiya desək də müsəlmaniq onsuz da,buna pis baxanlar çoxluq təşkil edəcək məncə..
[/quote]

dini yolla-yeni kebin? olsun. yada bu da alinmirsa tek qalsin? camaat bir iki gun danishar sonra susar. sonradaki, ozunu esl Muselman sayan insan bashqalarinin ishine burnunu soxmaz, bashqalarinin dalinca danishmaz.

[quote name='эльнур' timestamp='1297772325' post='8354158']
man bəzi səviyəsizlərdən belə yazilari öz adressimə gözliyirdim ama gizdan yox .deyəsən sizidə zambirovat eliyiblər dözün dözün 30-35 yaşinakimi mən əxlagsizliga cagirmiram .mən cagiriram ki sevən insanlar özlərini sihib sahlamasinlar gizligi saxliyib minet elamasinlər diyə portnyora kim bu gic gicə adəti fikirləşib .bizim gizlar xanimlara əziyət versinlər diyə oglanarimiz igid kişilərimiz əcnəbililərlə yaşasin
[/quote]

Ok..Daha doğrusu bilmirəm kimlərçün təşkil eləmisiniz bu mövzunu Və sevgilinizlə aranizda nə probleminiz olubsa bilmirəm..Belə ki zəif yerinizdi deyəsən..
1.Mən sizə demədim əxlaqsizliğa çağirirsiniz kimlərisə,sadəcə heç olmasa gələcək uşaqlariniz haqda belə düşünməyin.!
2.Hər iki tərəf sevirsə olmaz ki gedib qayda-qanunla evlənsinlər xoşbəxt olsunlar?Bəlkə oğlan qizi aldadacaq?O qədər belə hadisələr olub ki..
Minnətə gəldikdə isə qizin özünü qorumasini minnət etdiyini hələ onu da bu mövzuda eşitdim.. :)
Fikriniz doğurdan da qeyri-adidir..
Nə isə..

[quote name='Kukuruza' timestamp='1297772878' post='8354248']
dini yolla-yeni kebin? olsun. yada bu da alinmirsa tek qalsin? camaat bir iki gun danishar sonra susar. sonradaki, ozunu esl Muselman sayan insan bashqalarinin ishine burnunu soxmaz, bashqalarinin dalinca danishmaz.
[/quote]

Bəli kəbin!Mən müsəlmanam,amma başqalarinin problemlərinə gülənlərdən deyiləm!Gülsəydim indi sizin yazdiğlariniza gülərdim..
O kəsiin ürəyində Allah sevgisi varsa inanin tək qalmaz,ümumiyyətlə həyatda tək insan yoxdu,amma özünü tək hesab edən insanlar var..Siz nə qədər desəniz də bəzi müsəlmanin qaninda az da olsa var laga qoymaq,başqasinin probleminə gülmək..
Mən belə hallara pis baxiram demədim,bəlkə həmin qanunsuz uşaq dünyaya gətirən ananin ətrafindakilar onu və uşağini qinayacaq.?Mən o baximdan yazdim!Yoxsa hərənin öz həyati,öz gələcəyi..

[quote name='azda' timestamp='1297773722' post='8354386']
Bəli kəbin!Mən müsəlmanam,amma başqalarinin problemlərinə gülənlərdən deyiləm!Gülsəydim indi sizin yazdiğlariniza gülərdim..
O kəsiin ürəyində Allah sevgisi varsa inanin tək qalmaz,ümumiyyətlə həyatda tək insan yoxdu,amma özünü tək hesab edən insanlar var..Siz nə qədər desəniz də bəzi müsəlmanin qaninda az da olsa var laga qoymaq,başqasinin probleminə gülmək..
Mən belə hallara pis baxiram demədim,bəlkə həmin qanunsuz uşaq dünyaya gətirən ananin ətrafindakilar onu və uşağini qinayacaq.?Mən o baximdan yazdim!Yoxsa hərənin öz həyati,öz gələcəyi..
[/quote]

beli her kesin oz heyatidi) gizli intim elaqelerine girmekdense, bundan sonrada men bakireyem, men temiz qizam sozleriyle sineyine vurmaqdansa, camaatin dediyinnen azad olub oz heyatini yashamaq onnan yaxshidi.

sən nədən danişirsan xeç özində başa düşmirsən xələ sən yetişməmisən bu mövzuya .ərə gedib görəçəksən ərin səni rus demişgən udovletvoryat eləmir sonra boşananda deyədə bilmiyəcəysən niyə boşandin manim ücün problem deyil o gədər sanin kimi boşanbmiş gadinlar mənə muraçiyət edir .sən isə seksdə -0 nolsan

sən nədən danişirsan xeç özində başa düşmirsən xələ sən yetişməmisən bu mövzuya .ərə gedib görəçəksən ərin səni rus demişgən udovletvoryat eləmir sonra boşananda deyədə bilmiyəcəysən niyə boşandin manim ücün problem deyil o gədər sanin kimi boşanbmiş gadinlar mənə muraçiyət edir .sən isə seksdə -0 nolsan

Mən sizdən fərqli olaraq özümü də başa düşürəm sizi də..Siz qeyri-adi yetişmisinizsə bu mənim problemim deyil ki..Mən də sizin kimi yetişənlərə baxib nəyin doğru,nəyin səhv olduğunu anlamaq istəyirəm!Necə deyərlər"gör-götür zəmanəsidir",Bu sizi niyə əsəbləşdirir ki?
Ağil yaşda deyil başdadi..Nə qədər yaşim sizin yaşinizdan az olsa sağlam düşüncələrim var..

[quote name='эльнур' timestamp='1297778783' post='8355205']
seksdə -0 sən yüz faiz boş boş yazmagla postlarivi galdirmag istiirsan sanin diyəsən şəxsi həyatin yoxdu .və mənən nə istirsan ay bakirəli giz
[/quote]

1.Burda mənim yox sizin şəxsi həyatinizi mwzakirə edirik sizin icazənizlə.. Mən özümü müzakirə etmək fikrində olsam bir mövzu təşkil edəcəm,narahat olmayin!!!

bizim əksər cavanlar ona görə köcülər bizə yad olan yerlərə .man dinan uzag adamam ama istiyardim ki manim övladlarim tam sərbəst öz həm yaşlariyla cinsi əlagiyə girsinlər şfikirləşmədən ay mən bunu acaram və yaxud məni belə xeckim ərə götürməz.
Bu cümləni siz yazmisiniz!Mən sizi təhqir etmədim ki!Sadəcə olaraq qiziniz,oğlunuz haqqinda düşündükləriniz mənə qəribə gəldi və fikrimi bildirdim..Əksər cavanarin belə qeydinə qalarsinizsa inşallah qiz övladlariniz olar və Allahin köməkliyi ilə boya-başa çatar oğlanlarimizin xaricə getməsinin qarşisini alar..(Sizə hələ yüngül cavab belə lazim idi,özünüz istədiniz,buyurun qidalanin indi!)
2.Bir də onu deyim ki,mənə reyting lazim olsaydi əyləncəli mövzulara yazardim say artirmaqçun!Fikriniz özünüzə getməsin..

İndi isə good byee..

ay uşag mənən dirəşmə sən hələ körpəsən ged gir başga mövzulara tohuculugla ay mamasinin gül balasi.başa düşürəm yeni registraciya olmusan nasa ozivə sübut etmək istiyirsan .ama bunu başa düş manim düşündiyimdə sən zero-0 san

[quote name='azda' timestamp='1297775715' post='8354716']
Mən sizdən fərqli olaraq özümü də başa düşürəm sizi də..Siz qeyri-adi yetişmisinizsə bu mənim problemim deyil ki..Mən də sizin kimi yetişənlərə baxib nəyin doğru,nəyin səhv olduğunu anlamaq istəyirəm!Necə deyərlər"gör-götür zəmanəsidir",Bu sizi niyə əsəbləşdirir ki?
Ağil yaşda deyil başdadi..Nə qədər yaşim sizin yaşinizdan az olsa sağlam düşüncələrim var..
[/quote]

Baci, onunla iwiniz olmasin. O movzunun istiqametini deyiwmek ve qiziwdirma qu4un ortaya girib. Qoy o ozune ve ozunkilerine aid elesin bu azadliqi.

Azda, eizi bacim, [b]Siz MUSELMAN XANIMSINIZ!!!![/b] Bu boyuk bir addir. [b]MUSELMAN XANIM,[/b] kimin ise ehtirasi qalxdiqi u4un onu rahatlandirmaq namina istifade edilen mawin deyil. Hetta bunu butun dunyanin "inkiwaf etmiwleri" de dese de bele.

Deyirəm yəqin ki, bu da ancaq Azərbaycanda silsiləsindən olan mövzulardandı. Azəriintim mövzusunda dini söhbətlərin nə yeri var axı? Dini söhbətlər üçün ayrıca mövzular var, girib orada yaza bilərsiniz, imkan verin camaat ürəyini boşaltsın daa :)

Mənə elə gəlir gözümüz ona görə doymur ki, biz qərb yox, şərq cəmiyyətinin nümayəndələriyik. Namus qeyrət məsələləri bizdə artıq əsrlərdir ön planda olduğuna görə gənclərin sevgi məsələlərinə heç də birmənalı baxılmır və cəmiyyətdə onlar qınanırlar. Ona görə də ehtiras hisslərini cilovlaya bilməyən oğlanlar başqa , daha rahat olan qızlara yönəlir, qızlar isə evlənməyi gözləyir (ən azından mənə elə gəlir :) )

[quote name='mrg' timestamp='1297844065' post='8360361']
Mənə elə gəlir gözümüz ona görə doymur ki, biz qərb yox, şərq cəmiyyətinin nümayəndələriyik. Namus qeyrət məsələləri bizdə artıq əsrlərdir ön planda olduğuna görə gənclərin sevgi məsələlərinə heç də birmənalı baxılmır və cəmiyyətdə onlar qınanırlar. Ona görə də ehtiras hisslərini cilovlaya bilməyən oğlanlar başqa , daha rahat olan qızlara yönəlir, qızlar isə evlənməyi gözləyir (ən azından mənə elə gəlir :) )
[/quote]

Bax bunu hardasa duz qeyd elemisiniz. Muselman toplumunda hetta 11 ay yediyimiz yemekleri bize 1 ay qadaqan edib oruc tutmaq qeder gozel emele sovq edirler ki, her weyden bezmeyek. Insan xisletidir. Insan bir weyden bezerse o bawqa yollara el atar. Kiwini de, qadini ehtiras baximindan soyudacaq bir avropasayi muhit formalawdirsaq avropadaki ecaiblikleri burda da goreceyik.
Bu mesele yalniz DIN meselesidir. Bu ifrat feminizm ve azad cinsi heyata bawlamaqin reklami hamisi muselman cemiyyetini daxilden saristmaqa yonelen ideyalardir. amma ALINMAYACAQ. Allahin nurunu kafirler sondure bilmezler.

Lezgin: Burda heç kim avropasayağı mühit formalaşdırmır, heç bu real da deyil , çünkü hamımız oturmuşuq virtual alemde. Niyə heç kimə imkan vermirsiniz ki rahat öz istədiklərini müzakirə etsinlər? hər yazılan yazıdan sonra öz dini şərhlərinizi yazmağınız insanlarda neqativ hisslər oyadır. Bunu bilməyinizi istəyirəm

[quote name='Lezgin_Lezgin' timestamp='1297850098' post='8361286']
Bax bunu hardasa duz qeyd elemisiniz. Muselman toplumunda hetta 11 ay yediyimiz yemekleri bize 1 ay qadaqan edib oruc tutmaq qeder gozel emele sovq edirler ki, her weyden bezmeyek. Insan xisletidir. Insan bir weyden bezerse o bawqa yollara el atar. Kiwini de, qadini ehtiras baximindan soyudacaq bir avropasayi muhit formalawdirsaq avropadaki ecaiblikleri burda da goreceyik.
Bu mesele yalniz DIN meselesidir. Bu ifrat feminizm ve azad cinsi heyata bawlamaqin reklami hamisi muselman cemiyyetini daxilden saristmaqa yonelen ideyalardir. amma ALINMAYACAQ. Allahin nurunu kafirler sondure bilmezler.
[/quote]

guya evlenennen sonra bezmeyecekler?)

[quote name='Kukuruza' timestamp='1297851172' post='8361478']
guya evlenennen sonra bezmeyecekler?)
[/quote]

O zaman maraqli sual 4ixir:

Bes dinde olmayan amma aile quran cutlukler birgeyawayiw muddetinde heyata ke4irdikleri intim munasibetden bezende ne edirler??? Indi DIN deyil, adi bir kafir ve ya cahil bir cutluyun heyatina baxiriq. Sizce nece olur bacim menim?

[quote name='Lezgin_Lezgin' timestamp='1297852878' post='8361777']

Bes dinde olmayan amma aile quran cutlukler birgeyawayiw muddetinde heyata ke4irdikleri intim munasibetden bezende ne edirler??? Indi DIN deyil, adi bir kafir ve ya cahil bir cutluyun heyatina baxiriq. Sizce nece olur bacim menim?
[/quote]

bezende xeyanet ediller. amma evlilik hech kime qarantiya vere bilmez ki, xeyanet olmayacaq. tak chto evlilerle, evlenmeyenlerle, amma bir birileriyle yashayan cutluklerin arasinda hech bir ferq gormurem. sadece bir kagiz)

[quote name='Kukuruza' timestamp='1297854059' post='8361961']
bezende xeyanet ediller. amma evlilik hech kime qarantiya vere bilmez ki, xeyanet olmayacaq. tak chto evlilerle, evlenmeyenlerle, amma bir birileriyle yashayan cutluklerin arasinda hech bir ferq gormurem. sadece bir kagiz)
[/quote]

Tewekkur edirem, bacim. Siz haqlisiniz. Ona gore de Islam mutleq qelblere hakim olmalidir ki, insanlar sebr etmeyi bacarsinlar ve gozleri ac olsa da nefslerini tox tutsunlar. Ona gore de Rasulullah(sas) imanli xanimlarla evlenmeyi, qizlarimiza da imanli kwilere ere getmeyi tovsiye edib. Ona ve ailesine salam olsun

hər söhbəni dini müzakirəyə cevirmək olmaz .diyəsən biz hələki sivil dövlətə yaşiyirig və söhbət gedir onan ki biz kişilər hərdən elə bilirik ki gadinlarimiz marsdan gəlib və biz istədiyimiz və nəfslərimiz onlarda yoxdu robotlardi .insan yeyir icir ifraz edur və sekslə məşgul olur bunlardan biri olmasa onormaldi

[quote name='эльнур' timestamp='1297868255' post='8364318']
hər söhbəni dini müzakirəyə cevirmək olmaz .diyəsən biz hələki sivil dövlətə yaşiyirig və söhbət gedir onan ki biz kişilər hərdən elə bilirik ki gadinlarimiz marsdan gəlib və biz istədiyimiz və nəfslərimiz onlarda yoxdu robotlardi .[b]insan yeyir icir ifraz edur və sekslə məşgul olur bunlardan biri olmasa onormaldi[/b]
[/quote]

Bunu heyvan da edir. Ferq sadece budur ki, insan harda geldi, nece geldi elemir. Temiz ve oz insan xisletine uyqun edir.

Qeyri-qanuni cinsi münasibət (zina) bütün toplumlarda, bütün tarixlərdə olmuşdur...

Və eyni zamanda bütün toplumlar belə əlaqələri gizlətməyə çalışmışdır, çünki onun açığa vurulması adiləşməsinə və kütləviləşməsinə səbəb olur...

niyə insan oölu onun adiləşməsindən kütləviləşməsindən qorxur?

O ki, təbii bir ehtiyacdır, onsuz da ödənməlidir, yemək yemək, su içmək, yatmaq nə qədər təbiidirsə cinsəl ilişki də o qədər elə... niyə bəs insanlar bu təbii ehtiyacı bu qədər "intim"ləşdirmiş, ona təhrik edən nə varsa örtməyə çalışmış, bu mövzunu hər yerdə, hər məclisdə qurdalamağı belə "ayıb" görmüşdür... ancaq başqa ehtiyaclarımız belə deyildir.. niyə...

Çünki... bu insanın, insan cəmiyyətinin davamlılğını əlaqədar edən bir məsələdir...

Zinanın məşru və kütləvi olduğu yerdə ailə yoxdur, olmayacaqdır bir mənalı olaraq... Ailə olmadığı yerdə insan cəmiyyəti olmayacaqdır...

[font="Arial"]Əgər öz bacınızın və ya qızınızın evlilikdən öncə intim həyata başlamasına normal baxırsınızsa bu əxlaqsızlığı öz ailənizlə çərçivələyin və başqalarına yoluxdurmağa çalışmayın.
Onsuzda millətin abrı gedib, olan-qalanı da bu forumda yox eləməyin.[/font]

insan yeyir icir ifraz edur və sekslə məşgul olur bunlardan biri olmasa onormaldi
[/quote]

[font="Arial"]Əlbəttə ki normaldır, necə ki, insan ağzıyla yemək yediyi yerdə dalıyla ifraz etmir və dalını qaldırıb ayaq yoluna gedir, eləcə də cinsi ehtiyaclarını ədəb-ərkan çərçivəsində ödəyə bilər. Əlbəttə bunun üçün ağlı başında insan olmaq gərəkdir, daha heyvani şəhvətlə yanıq-yanıq gəzən manyak yox.

Siz burda insanları əxlaqsızlığa çağırsınız. Əgər əxlaqsızlıq belə ürəyinizdəndirsə, ilk öncə öz ailənizdən başlayın. [/font]

[quote name='Takalo' timestamp='1297992634' post='8376676']
[font="Arial"]Əlbəttə ki normaldır, necə ki, insan ağzıyla yemək yediyi yerdə dalıyla ifraz etmir və dalını qaldırıb ayaq yoluna gedir, eləcə də cinsi ehtiyaclarını ədəb-ərkan çərçivəsində ödəyə bilər. Əlbəttə bunun üçün ağlı başında insan olmaq gərəkdir, daha heyvani şəhvətlə yanıq-yanıq gəzən manyak yox.

Siz burda insanları əxlaqsızlığa çağırsınız. Əgər əxlaqsızlıq belə ürəyinizdəndirsə, ilk öncə öz ailənizdən başlayın. [/font]
[/quote]mən şəhsən sizin ayləvizdən başliyicam özdə sizin gözivizin gabaginda ki bu həmişəlik yadaşivizdan silinməsin . :devil:

sizdə mənim davaci olarag onun bunu sözini əzbərci kimi istifadi etmiyəsiniz 3def3def

hər söhbəni dini müzakirəyə cevirmək olmaz .diyəsən biz hələki sivil dövlətə yaşiyirig və söhbət gedir onan ki biz kişilər hərdən elə bilirik ki gadinlarimiz marsdan gəlib və biz istədiyimiz və nəfslərimiz onlarda yoxdu robotlardi .insan yeyir icir ifraz edur və sekslə məşgul olur bunlardan biri olmasa onormaldi
[/quote]

Elnur sohbetlerin maraqli oldugu qederde menasizdi yeqin bu weiri ewidersen
Yemeye yatamaga heyvan can atar
bilikli insana soyle kim batar? nese sohbet weirde deyil ama yemek icmekle seks bunlar insan ucun vacibdi ama daha vacib weyler coxdu 13 yawda insan ozunu tanimir naprimer 13 yawli qiz nece gedib uwaq saxliyacaq men bir neferden daniwmiram haa obwi toplumu gotururem yeniki ola biler ki,sizin qonwuda bir qizi 13 yawda ere veribler gedib ohdesinden gelib uwaq saxliyib erinin qeydine qalib ama bawqalari bacarmir din baximina gelince ise qizlara sadece 13 yawdan sonra bawini baglamaq buyrulub day exlaqsizliqla mewul olmaq yoox bir meslehetimde ozuve aileve reva bilmediyini bawqalarina meslehet gorme...

[quote name='King_Torino' timestamp='1298026738' post='8380041']
Elnur sohbetlerin maraqli oldugu qederde menasizdi yeqin bu weiri ewidersen
Yemeye yatamaga heyvan can atar
bilikli insana soyle kim batar? nese sohbet weirde deyil ama yemek icmekle seks bunlar insan ucun vacibdi ama daha vacib weyler coxdu 13 yawda insan ozunu tanimir naprimer 13 yawli qiz nece gedib uwaq saxliyacaq men bir neferden daniwmiram haa obwi toplumu gotururem yeniki ola biler ki,sizin qonwuda bir qizi 13 yawda ere veribler gedib ohdesinden gelib uwaq saxliyib erinin qeydine qalib ama bawqalari bacarmir din baximina gelince ise qizlara sadece 13 yawdan sonra bawini baglamaq buyrulub day exlaqsizliqla mewul olmaq yoox bir meslehetimde ozuve aileve reva bilmediyini bawqalarina meslehet gorme...
[/quote]

1 ya siftə sən mən yazdiglarimla obirilərin yazdigini səf ayirmisan .bu bizim guya dinda sözin demiş yoldaşlarin imkani olsa özdərindən başga xec kimin sekslə məşgul olmasina icazə verməzlər.öyrətmək olmasin bir vərəglə oxu fikrivi topla yaz yuxarda gördiyin kimi insani təkir etmək cox asant şeydi

[quote name='эльнур' timestamp='1298042863' post='8382826']
1 ya siftə sən mən yazdiglarimla obirilərin yazdigini səf ayirmisan .bu bizim guya dinda sözin demiş yoldaşlarin imkani olsa özdərindən başga xec kimin sekslə məşgul olmasina icazə verməzlər.öyrətmək olmasin bir vərəglə oxu fikrivi topla yaz yuxarda gördiyin kimi insani təkir etmək cox asant şeydi
[/quote]
Men sozumu hamiya aid eledim prosto senin uzerinden atdim tehqire qalasi olsa bu heyvana yarawir insan mence insan kimi daniwsa daha yaxci olar bilmiyeni izah ederler tehqir yox....!!!

[quote name='King_Torino' timestamp='1298053000' post='8383759']
Men sozumu hamiya aid eledim prosto senin uzerinden atdim tehqire qalasi olsa bu heyvana yarawir insan mence insan kimi daniwsa daha yaxci olar bilmiyeni izah ederler tehqir yox....!!!
[/quote]

[b]ozda mana yazmiyin bu tipli san razi olardin iflan besbexkan -cavab yox.[/b]bu sözləri sən birinci səyfədə oxudun

mənim----- [b]senin uzerinden atdim---[/b]lazim deyil başga obyektlərə yönəld

kimin də hoşu gəlmir məcbur deyil ki girəsən yazasan.iti mövzudu başa düşürəm.ama bunu kimsə yazmaliydi. provokacion mövzudu coxlarini giciglandirir

ama mövzunu dərinliklərinə bir nəzər yetirin

[b]
[/b]

[quote name='эльнур' timestamp='1298054495' post='8383955']
[b]ozda mana yazmiyin bu tipli san razi olardin iflan besbexkan -cavab yox.[/b]bu sözləri sən birinci səyfədə oxudun

mənim----- [b]senin uzerinden atdim---[/b]lazim deyil başga obyektlərə yönəld

kimin də hoşu gəlmir məcbur deyil ki girəsən yazasan.iti mövzudu başa düşürəm.ama bunu kimsə yazmaliydi. provokacion mövzudu coxlarini giciglandirir

ama mövzunu dərinliklərinə bir nəzər yetirin

[b]
[/b]
[/quote] her weye uzden nezer sal derinliyine fikir verme bu heyatin sensiz yazilmiw qanunlaridi derinliye getsek bawqa sohbetler cixacaq cunki nedense nese cixarmaq cox asandi...Bunu yeqinki bilirsen men sozumu atdim sen abyekt olaraq tutdun cavab verdin Cox sag ol bawqalarina yonlendirmek lazim olanda yonlendireceyik sen hec narahat olma movzu provokacion movzu oldugu qeder de obstoyatelniy temadi ama muzakire zeifdi nese yersiz sohbetler coxdu esas movzu etrafinda daniwaq men yene dediyimi deyirem 13 yawindan qizi sekse celb elemek olmaz bunu belede bilsinler ne dinde duzgun deyil ne yawanan heyatda!!!hec kes gore bilmediyi qeder kor deyildir dunyada ele olke yoxduki butun qizlari az yawli 13 yawda ere versinler seksi qoyaq kenara o sadece kecici hissdir istesen nefsine sahib dura bilersen yesli istesen!!!

[quote name='эльнур' timestamp='1297200348' post='8300964']
ozda mana yazmiyin bu tipli san razi olardin iflan besbexkan -cavab yox
[/quote]
Ona görə də camaat yanıqdır, stress içindədir. Oğlanları kərkinməyə qız axtarırlar, qızları da oğlanlardan qorunmağa yer axtarırlar. Belə dəlixana olunca vaxtında hər kəs öz tələbatını ödəsə idi, hamı rahat və doymuş olardı.

[quote name='Lezgin_Lezgin' timestamp='1297852878' post='8361777']

[/quote]
texeyyülleri varsa bezmezler. min cür oyun var, min cür oyuncaq var....

[quote name='эльнур' timestamp='1297768994' post='8353566']
bu mövzunu mən acdim və burda sual dinən yox pedafiliyadan yox .sual onan ibarət idi nəgədər bizim cəmiyətdə seksual azadliga neca baxirlar -görürəm köhnə hamam köhnə taz .bizim əksər cavanlar ona görə köcülər bizə yad olan yerlərə .man dinan uzag adamam ama istiyardim ki manim övladlarim tam sərbəst öz həm yaşlariyla cinsi əlagiyə girsinlər şfikirləşmədən ay mən bunu acaram və yaxud məni belə xeckim ərə götürməz
[/quote]
Çox gözəl. Çox nadir hal ilə rastlaşıram ki, azərbaycanlılar arasından kimsə belə açıq fikirlir, azad düşüncəli və inkişaf etmiş dünyagörüşlü olsun. Afərin. Doğrudan çox təəccübləndim yaxşı mənada yəni. Bravo.
Mən elə bilirdim biz iylənmişik. Sən demə ümid yeri var.

Mövzunu oxuyub belə nəticəyə gəldim.

[url="http://lurkmore.ru/%D0%9C%D1%83%D0%B4%D0%B0%D0%BA"]Elnur[/url], sizin yazdıqlarınız məni həqiqətən çox güldürdü.

Amma bir neçə məsləhətim var:
1. Mənasız postlar yazıb başqalarını güldürməyin, yanıqsınızsa o sizin öz işinizdir(mövzunun başında yazdığınız kimi, gedib elmlə məşğul olun, yaxşı olardı)
2. Sizə müraciət edən qadınları(halbuki şübhəm var buna) "udovletvoryat" eləyin əvəzinə, bir necə kitab oxuyub yazmağı(imlanı və digər qaydaları öyrənəydiniz) ki, ibtidai siniflərdə oxuyanın səhvlərinə səhvlərinə oxşar yanlışlara yol verməyəsiniz.
3. Özünüzün təcrübəli olduğunuzu göstərməyə önəmsiz cəhdləriniz sizin necə də yetişməmiş olduğunuzu isbat edir.
4. Kimə isə nol deyən insanın keyfiyyəti "mənfi" olan saylarla ölçülür
5. Dediyiniz uşaqlarınıza verəcəyiniz "azad cinsi yaşam" sizin məsuliyyətsiz valideyn olacağınızı əks eləyir. Siz gələcək qızınız istədiyi oğlanın onunla cinsi əlaqəyə girmək üçün evə gətirməyini dəstəkləyərsiniz?

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Our picks

• Всплыли новые подробности в связи с подозреваемым в убийстве своих родителей в Сумгайыте - ОБНОВЛЕНО + ВИДЕО
      Стали известны новые подробности в связи с Фикретом Мамедовым, подозреваемым в убийстве членов своей семьи в Сумгайыте. 
      Согласно полученной Oxu.Аz информации, молодой человек был участником второй Карабахской войны. 
      Как стало известно Qafqazinfo, в ходе предварительного расследования было установлено, что он употреблял наркотики.
      Утверждается, что Ф.Мамедов часто требовал у родителей денег и поэтому дома между ними постоянно происходили конфликты. По аналогичной причине 8 апреля Фикрет подрался со своим другом детства. Полицейские, дежурившие рядом с местом происшествия, попытались задержать Мамедова, но тот оказал сопротивление.
      В тот же день на Фикрета Мамедова в 3-м отделении Сумгайытского городского управления полиции был составлен протокол по статьям 510 (мелкое хулиганство) и 535 (злостное неповиновение законному требованию работника полиции или военнослужащего) Кодекса об административных проступках. Суд оштрафовал подозреваемого на 150 манатов за совершенное деяние и освободил его.
      В настоящее время продолжается расследование с целью выяснения причин убийства.
      10:52
      Фикрет Мамедов подозревается в убийстве своих родителей в общежитии №18 в 41-м квартале Сумгайыта.
      Отмечается, что он предоставлял услуги такси. Некоторые из соседей заявили, что в семье время от времени возникали конфликты. 
      Однако одна из соседок сообщила Baku TV, что Фикрет был приветливым и спокойным, да и все члены семьи были очень дружелюбными.
      "Мы только услышали крики о помощи. Но когда мы пришли, было уже поздно", - сказала она.
      Подробнее - в сюжете.
      • 1 reply
    • Названы причины закрытия Бакинского французского лицея
      В Бакинском французском лицее (БФЛ) обнародовали причины приостановки деятельности спустя 10 лет работы.
        • Milli
        • Facepalm
        • Haha
      • 13 replies
    • Утопленные автомобили из Дубая могут оказаться в Азербайджане: как распознать «утопленника»? - ВИДЕО
      Интенсивные дожди, наблюдающиеся в Дубае (ОАЭ) в последние дни, затопили многие жилые районы города. Больше всего от этого пострадали автовладельцы, так как в результате природного явления множество машин разных марок оказалось под водой.
      Как сообщает Xezerxeber.az, в Азербайджан автомобили в основном импортируются с рынков США, Кореи и Дубая.
      Поскольку привезти машину из Дубая в Азербайджан можно в кратчайшие сроки, то есть за 15 дней, предприниматели предпочитают именно этот вариант. Данная ситуация говорит о том, что автомобили с «подмоченной репутацией» могут быть доставлены также и в нашу страну.
      По словам автомеханика Сахиля Агабейли, обычно бизнесмены покупают такие машины в несколько раз дешевле.
        Однако распознать такой автомобиль можно по нескольким признакам: следам плесени и ржавчины, а затем гнили, особенно в нижней части транспортного средства. Мастер отметил, что, лица, торгующие машинами, чистят и красят днище таких автомобилей. Покупатели также могут определить эти изменения.
      Автомеханик добавил, что, в отличие от автомобилей с двигателями внутреннего сгорания, стоимость ремонта «утопленников» выше. И вождение таких транспортных средств представляет риски даже после ремонта.
      Подробнее - в сюжете:

• Haha
      • 6 replies
    • Эксперты ВОЗ обеспокоены по поводу возможности распространения птичьего гриппа среди людей
      Глобальное распространение вируса птичьего гриппа среди млекопитающих, включая людей, представляет собой серьезную проблему для общественного здравоохранения.
        • Upvote
        • Haha
      • 17 replies
    • Отца и друга азербайджанца, подозреваемого в убийстве москвича из-за парковки, задержали
      Отца и приятеля мужчины, которого подозревают в убийстве жителя Москвы возле дома в
        • Like
      • 114 replies
    • Почему результаты выпускного экзамена у мальчиков ухудшились по сравнению с девочками? - ВИДЕО
      Согласно статистике Государственного экзаменационного центра, результаты тестов у девочек выше, чем у мальчиков.
      Было отмечено, что начиная с 2001-2009 годов поступление девочек-абитуриентов в высшие учебные заведения стремительно росло.
      В 2010-2022 годах девочки превзошли мальчиков в этом соотношении.
        Эксперт по образованию Адиль Велиев считает, что причиной этого может быть то, что мальчики больше отвлекаются.
      Подробнее - в видео Xəzər TV.

• Haha
      • 25 replies
    • Брат жестоко убитой в Казахстане Салтанат Нукеновой дал эксклюзивное интервью - ВИДЕО
      Жуткая, потрясшая всех история убийства хрупкой женщины ее мужем, возможно, не получила бы такой огласки, если бы не ее семья и брат. 
      Речь идет о громком деле об убийстве Салтанат Нукеновой ее мужем, экс-министром экономики Казахстана Куандыком Бишимбаевым. Внимание людей по всему миру сейчас приковано к трансляции судебного заседания - сможет ли влиятельный, состоятельный убийца избежать справедливого наказания? 
      Baku TV Ru поговорил с Айтбеком Амангельды, братом Салтанат, о погибшей сестре, о ее взаимоотношениях с мужем и семьей, о ее прошлом, о семьях Нукеновой и Бишимбаева, и о многом другом.
      В эксклюзивном интервью он также рассказал о том, повлияло ли данное дело на изменение взглядов общества, о психологе преступника, поступали ли угрозы ему от семьи Бишимбаева и т.д.
        Подробнее - в сюжете.

• Like
      • 6 replies
    • Буллинг в школах и агрессия в обществе. Новый выпуск «Поговорим?» - ВИДЕО
      Журналист Гамид Гамидов в новом выпуске программы «Поговорим?» представил очередное видеоинтервью. И на этот раз формат передачи несколько отличался от предыдущих выпусков - кроме знакомого ведущего в данном выпуске приняли участие его коллеги – журналисты Джамиля Алекперова, Джавид Османов и Mick Bloom.
      Журналисты обсудили насущные социальные темы, связанные с насилием. Возникает ощущение, что с начала года количество новостей, которые «пугают», стало расти.
        Комментируя данную тенденцию, собеседники в своих обсуждениях затронули буллинг в школах, уважение к старшим и тему безнаказанности, поговорили о том, нужно ли закрывать тик-ток и, как можно сократить уровень агрессии в обществе...
      • 24 replies
  • Recently Browsing   0 members, 0 guests

• No registered users viewing this page.
  • Create New...