Jump to content
  • Откройте аккаунт на Диспуте за 5 минут

Продаете недвижимость, машину, телефон, одежду?  Тысячи  просмотров ежедневно на dispute.az  помогут вам. Бесплатная доска обьявлений.

Sənə Demək Istəyirəm Ki

Recommended Posts

• Replies 685
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Demək istəyirəm ki, uzun bir tərcüməyə başladım. Bəlkə daha da yorucu olacaq, bəlkə daha da bezdirici olacaq, bilmirəm, amma sonunda yeni biliklər və uğur əldə edəcəyimi düşünəndə bütün yorğunluğumu unuduram.

Butun gece pencereme vuran

Ve meni hec yatmaga qoymayan yagisha

Lenet etdim!…madd.gif

Butun gece durmadan esen

Ve penceremi achan kuleye

Lenet etdim!...madd.gif

Amma ne zaman ki sen geldin,

Yagisha shukur etdim;praygg.gif

Islanmish paltarlarini chixartmaga mecbur qaldın...

Kuleye shukur etdim;praygg.gif

Çünki lampami söndürdü!...

loveyouddd.gifheart1.gifloveyouddd.gif

..Sene demek isteyirem ki.....

bu gece yuxularima gelmeyi soz verdin....! yuxumda neleri arzuladigimi soruwdun... dedim.... arzularimi bir bir yazdim... amma hamisini yazmadim....o an ne istediklerim bir bir xeyalimdan kecdi.....

cavabin cox qisa oldu...

"Goy qurwagini yeherleyib .... terkine minecem....yuxularina gelecem...sehrli fleytada senin ucun ifa edecem..."

butun bunlari oxudum....nurlu ..sehrli bir yuxumun giriwi cox mohtewem oldu....soz verdiyin kimi gel yuxuma...gel mene iwiqli...musiqili...weirli...sozlu....rengareng yuxularimda sehr bexw ele..... meni arzuma catdir...sen axi sehrbazsan...sen sehr bacarirsan...!

bu an denizlerin uzerinden ucursan.... denize salamimi catdir....dalgalara sigal cek men evezden...de ki onu cox sevirem...! amma seni ve "O"nu sevdiyimden bir az az...

... denizi...dalgalari....tebieti sevdim... cunki seni...sene ruh veren tebieti...can veren insanlari... "O"nu ve onu bexw eden heyati sevdim....bu sevgiden dolayi butun gozellikleri sevirem..!!!! weiri sevirem....negmeni sevirem....kuleyi sevirem....yagiwi..ve yagiwdan sonra pervazlanan goy qurwagini sevirem.....

yuxuma gel.....) tez gel.. Wair.... tez gel....)

demek isteyirem ki, sadce anlamaga calisiram. amma hec ne alinmir. hec ne. yenemi heyata kusum, yenemi qapanim ozume, yenemi men eziyyet cekim. besdir daha men insan kimi yasamaq isteyirem. meni rahat buraxin.ne haqqiniz var mene bele eziyyet etmeye. hec agliniza gelmir ki, men belke eziyyet cekirem. bunu hamiya qisqirib bildirim mi? basqa caresi yoxdurmu?meni rahat buraxin. Allah xetrine meni rahat buraxin. men yasamaq isteyirem.sadece yasamaq. hec kimseye deymeden, mene de deymeyin...

Kipriklerim coxdandir qacaq duwen yuxumu esir almiwdi.... onlar yuxumu esaretde saxlaya bildiler, amma men yox..men seni saxlamaq istedim .... amma saxlaya bilmedim....

SEn yuxumdan guclu....men ise bezen menim evezime cox weyi ifade eden gozlerimden zeif oldum.....

Demək istəyirəm ki,

bu gün Azərbaycanın görkəmli satira ustası, Azərbaycanın xalq artisti, Azərbaycan Dövlət Mükafatı laureatı Nəsibə Zeynalovanın ad günüdür. Ad günün mübarək əvəzolunmaz insan! rroza.gifrroza.gif

http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9D%D0%B0%D1%81%D0%B8%D0%B1%D0%B0_%D0%94%D0%B6%D0%B0%D0%BD%D0%B3%D0%B8%D1%80_%D0%BA%D1%8B%D0%B7%D1%8B_%D0%97%D0%B5%D0%B9%D0%BD%D0%B0%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D0%B0

demek isteyirem ki Lun84-un demek istedikleri meni qorxutdu...Allah komeyi olsun !

Demek isteyirem ki, yox qorxmayin. her sey yaxsidir. cox sag olun.amma bezen dogurdan da hamiya demek isteyirem ki, guclu gorunsem de, eslinde cox zeifem. her seyi icimde yasayiram.meni incidenleri de, bezdirenleri de, hetta agladanlari da.her kes de ele bilir ki, her seye doze bilerem. men ki, bilirem neye doze bilerem ve hara qeder doze bilerem. Allah hamimizin komeyi olsun, ele menim de... cox sag olun.

demek isteyirem ki, axir vaxtlar ele qorxunc seyler esitdim ki, qorxdum. sonra sevindim, ozum ucun, Allahim, gozel Allahim bu qorxunc, cirkli dunyada bir az da olsun temiz qalmisam sa sene min sukur. omrumun sonuna qeder bu temizliyimi qorumagi, iyrencliklerden uzaq qalmagimi mene nesib eyle ya rebbim. amin

Demək istəyirəm ki,

Qalxıb Şahdağına söz istəyirəm,

Çatsın hay-harayım dinləyənlərə.

Mən nankor deyiləm, nacins deyirəm,

öz ana dilini bilməyənlərə. ©

Bir də demək istəyirəm ki, bu şeiri ana dilinə xor baxanlara da aid etmək olar. Yerinə düşər.

Bu gun butun gunu sene demek isteyirdim ki...sensiz cox darixiram..geldim yanina ,ama o soyuq torpaqda seni hiss etmedim..qayitdim evine,otaqina..ustumde baxishlarini hiss etdim..qeribe hissdir..varliqini duyuram,cismini gore bilmirem..bezen arxamdan addimlarini hiss edirem,feqet donub baxmiram..qorxuram,berk qorxuram ki,donub baxaram,seni gormerem..

Demek isteyirem ki,gadinin dushuyluyunu neterse bagishlamag olar,vay o gunden ki "kishi "

dushuk olsun))))facepalm.giffacepalm.giffacepalm.giffacepalm.giffacepalm.giffacepalm.giffacepalm.gif

Demə demə..evilgrin1.gif

Mənim gözüm yaltaqliği heç götürmür də..diablotin.gif

..herden bir iki kelme yazmaq da insana hansisa umidi verir...herden uzun uzadi cumleler evezine sadece uc soz bele dadina yetir....

insanlara bexw edilecek sevinclerden ve umidlerden qacmayaq..... her umidden bir xeyal dogar....xeyallari qurmaqdan cekinen ve buna ehtiyaci olanlara el uzadaq....

sabahi belli olmayan bu gunlerimizi sevinc ve umidle yola verek...kim bilir belke sabah ele bu gune wukr dileyeceyik....???

Yenidən gündəlik tutmaq istəyirəm, yenidən əvvəlki kimi olmaq istəyirəm.. Heç vaxt hər şeyi boş verən, pofigist ola biməmişəm ta uşaqlıqdan bəri ürəyimə çox yüklənmişəm.. Amma indi isə yüklərimi atıb azad olmaq istəyirəm, xoşbəxt olmaq, daha inciməmək, sadəcə sevilmək və sevindirilməyə açıq olmaq istəyirəm... Yeni gündəliyimi daha cırmayacam, əgər tutsam sz verirəm ki, qocalana kimi saxlayacam.. Əgər qocala bilsəm.))

Bunarı heç kimə yox, özümə demək istəyirəm. çünki ən çox özümlə, ürəyimlə danışmağı unuturam. :)

Demek isteyirem ki, kepenek meni oda saldi...))) oturmuwdum oturdugum yerde...))) arada bir istehzalara tuw gelen "SEne demek isteyirem.." movzusunda yazirdim....

getirdi ele bir link verdi ki, indi ozume duwman qazaniram........madd.gif

adama deyerler "Тебе это надо...?"© tongue.png )))))))))

....amma....

..amma, esas demek isteyirem ki, "Men dogrunu gorecek qeder dordgozluyem...!" - dediyim anda her dogruda yalan arayan... her tebiini saxta qebul eden...ve yalanda dogrunun bustunu yapacaq qeder tersem....((

hee,indi doweyim gabirgana)))

Demek isteyirem ki:

-Sen fikirlewdiyin geder iddiali adam deyilem

-Eybime,belke de eyblerime kor olub oturmwam......

-O siyahida olmagina hacet yox)))

-Lap aciga duwsem deyerdim ki,artig o siyahini silmek,belke de legv etmek,degig bilirem yalniz bir iddiaya deyiwmek vaxtidir!))))

-Demek isteyirem ki, cox maraglidir,bu yawa geder bele berk adama rast gelmemiwdim

-Hemcinin demek isteyirem ki;Seni getiyyen ginamiram,ola bilsin agzin yanib,olur bele weyler,her zaman bawa duwmeye caliwmiwam.....

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Our picks

• Кому следует воздвигнуть памятник в Баку? - ОПРОС + ВИДЕО
      В городе Баку, где древность сочетается с современностью, важно иметь статуи и памятники на различные темы.
      Интересно, а что об этом думают граждане? Кому, по их мнению, следует поставить памятник в столице?
      Baku TV попытался выяснить это у горожан.
      Оказалось, что граждане также хотели бы увековечить память наших национальных героев и шехидов.
        "Должны быть воздвигнуты памятники всем нашим шехидам. Их должны знать все. Если будут установлены их статуи, гости столицы будут проинформированы о наших шехидах", - сказал один из жителей Баку.
      Подробнее - в сюжете:

• Like
      • 53 replies
    • В АМУ выступили с заявлением по поводу суицида бывшего главного педиатра
      У нас каких-либо новых назначений на руководящие должности не производилось.
      Об этом в ответ на запрос Oxu.Az заявила завотделом по связям с общественностью Азербайджанского медицинского университета (АМУ) Гюнель Асланова.
        • Like
      • 35 replies
    •  Кровати односпальные, двуспальные и двухъярусные
      Спальная мебель "КЛАССИКА"

• Upvote
      • 240 replies
    • В Азербайджане повысились цены на услуги такси: что говорят в компаниях и AYNA?
      В последнее время в стране наблюдается рост цен на услуги такси.
      Как сообщает Xezerxeber.az, водители утверждают, что фиксируется уменьшение количества автомобилей, так как машины производства 1999 и 2000 годов сняты с эксплуатации. Это, в свою очередь, также влияет на цены.
      Между тем эксперт по транспорту Ясин Мустафаев отметил, что наряду с ценой важно повышать и качество предоставляемых услуг. 
      По данному вопросу редакция также обратились в AYNA.
      Там отметили, что, согласно новым правилам, юридические лица и частные предприниматели, желающие осуществлять перевозку пассажиров на такси, должны действовать на основании соответствующих разрешений. Прежде всего им необходимо получить пропускное удостоверение и пропускную карту.
      По поводу повышения цен в компаниях по предоставлению услуг такси привели разные доводы.
      Так, в Bolt отметили, что заказы в системе формируются на основе спроса и предложения. «Просим водителей привести свою деятельность в соответствие с требованиями законодательства. В противном случае заказ со стороны Bolt не будет отправлен владельцам этих автомобилей», - отметили в компании.
      В свою очередь в Uber заявили, что окончательная цена поездки зависит от многих факторов, таких как соотношение свободных автомобилей в конкретной локации и желающих заказать такси, расстояние и продолжительность поездки, заторы. Чем меньше свободных водителей, тем выше может быть цена поездки.
      Представляем подробный видеоматериал по теме:
      https://media.az/society/1067959052/v-azerbaydzhane-povysilis-ceny-na-uslugi-taksi-video/
        • Red Heart
        • Like
      • 14 replies
    • Рапродажа уходовой и  лечебной косметики от Hommlife. Все с 40-50 % скидкой!
      Эффективные средства эко-качества🤩 По очень выгодным ценам👍 
      • 4 replies
    • Открытия сухопутных границ Азербайджана не будет
      Сейчас мы видим, что с закрытием на определенный период сухопутных границ Азербайджана безопасность в стране укрепляется. В прошлом наблюдалось множество случаев, некоторые из которых были обнародованы, а некоторые - нет.
      Как сообщает АЗЕРТАДЖ,  об этом заявил Глава республики 23 апреля в выступлении на международном форуме на тему "СОР29 и Зеленое видение для Азербайджана", организованном в Университете АДА.
      "Мы столкнулись с серьезными угрозами и проблемами извне. Именно это я и имел в виду, когда говорил, что все наши потенциальные риски могут исходить из-за рубежа", - сказал глава государства.
      https://ru.oxu.az/politics/863491
        • Facepalm
        • Downvote
        • Upvote
        • Thanks
        • Red Heart
        • Like
      • 110 replies
    • И опять Помогите))
      Девочки форума....кто может откликнитесь
      все все все...мне нужна ваша помощь....
      У дочери день варенье в понедельник, меня поставщики подвели, заказала костюм  Чуи(на вайлдберис) вобщем отказали ...
      А она у меня ужасная анимешница, вобщем решила сама смастерить ей костюм , благо не очень тяжёлый ...
      У меня есть пальтишко, портниха онун астарыны дейишечек, шляпку куплю , брюки черные и сарочка есть, остаётся только два элемента, серая жилетка и короткий пиджачок, серая жилетка может у кого то от костюма остался, могу купить, или за шоколадку взять, а что делать с пиджаком? Моя портиниха отказалась((( говорит переделать нет проблем , а новый сшить нет ...
      Очень мало времени ....помогите, можно и советом...
      По магазинам не могу пройтись с работы в 6 выхожу...могу успеть только в один но только если точно знать что могу купить , что надо
        • Haha
      • 10 replies
    • «Переживаю за свою жизнь и жизнь своих детей...» Женщина из Баку о том, как лишилась глаза после избиения мужа – ВИДЕО
      Проживающая в Баку Анастасия Бектимирова поделилась в своем аккаунте в Инстаграм видео, в котором рассказала о произошедшем с ней домашнем насилии.
        • Downvote
      • 713 replies
  • Recently Browsing   0 members, 0 guests

• No registered users viewing this page.
  • Create New...