Jump to content
  • Откройте аккаунт на Диспуте за 5 минут

Продаете недвижимость, машину, телефон, одежду?  Тысячи  просмотров ежедневно на dispute.az  помогут вам. Бесплатная доска обьявлений.

Virtual Kitab Evi.

Recommended Posts

Salam forumun kitab sevən üzvləri...Bir çoxumuzun kitab oxumaqi sevdiyini nəzərə alib,belə bir mövzu açmaqa qərara gəldim.Kim bu mövzuda iştirak etmək istəyirsə nikini və bir kitab adi yazmalidir.Həftə sonuna qədər kitab seçilir və oxucular yiğilir.Fevral ayinin birindən seçilən kitabi oxunmaqa başlayacaqiq.Kitabin adini yazan kitabin eletron versiyasina silkada verməlidir.

Seçdiyimiz kitab oxunduqdan sonra onu müzakirə edə bilərik.Niklərini yazmayan yuzerlər müzakirədə iştirak edə bilməz.Bir kitabin oxuma müddəti 15 gün kimi hesablanacaq.Mövzu yeni olduqudan qaydalari da yenidir.Mövzu uzun ömürlü olarsa qaydalarda yenilik etməkdə mümkündür.İlkin başlanğic üçün buda yetər.

Beləliklə iştirak edən yuzerlərimizə təşəkkürlər.

Könül xanım, bəlkə seçilmiş kitab və onun janrı xoşa gəlməsə necə?

Nightwatcman.Axi dedim kim iştirak etmək istəyir niki ilə bərabər istədiyi kitabin silkasini verə bilər.Ancaq hər yuzerdə bir kitab adi yazarsa sonda iki yuzerin oxuduqu üst-üstə düşməyə bilər.Müzakirə etməyə də heç nə olmaz.Mən sadəcə əlimdə hal-hazirda oxuduqum kitabin adini yazdim.Təklif kimi irəli sürdüm.Qalani hörmətli yuzerlərdən asilidir.Başqa kitab seçilərsə onu məmnuniyyətlə oxuyub,ətrafinda söhbət edə bilərəm.Ola bilər ki,iki kitab seçilsin və yuzerlər iki hissəyə ayrilsin.Müzakirə iki tərəfli aparilsin.Bir problemi yoxdur.Ancaq iştirak etmək istəyən yuzerlərin sayindan asilidir.

Yaşayaq görək nə olur)))

Salam forumun kitab sevən üzvləri...Bir çoxumuzun kitab oxumaqi sevdiyini nəzərə alib,belə bir mövzu açmaqa qərara gəldim.Kim bu mövzuda iştirak etmək istəyirsə nikini və bir kitab adi yazmalidir.Həftə sonuna qədər kitab seçilir və oxucular yiğilir.Fevral ayinin birindən seçilən kitabi oxunmaqa başlayacaqiq.Kitabin adini yazan kitabin eletron versiyasina silkada verməlidir.

Seçdiyimiz kitab oxunduqdan sonra onu müzakirə edə bilərik.Niklərini yazmayan yuzerlər müzakirədə iştirak edə bilməz.Bir kitabin oxuma müddəti 15 gün kimi hesablanacaq.Mövzu yeni olduqudan qaydalari da yenidir.Mövzu uzun ömürlü olarsa qaydalarda yenilik etməkdə mümkündür.İlkin başlanğic üçün buda yetər.

Beləliklə iştirak edən yuzerlərimizə təşəkkürlər.

Könül xanım , ideyanız yaxşı ideyadır.   Çox sağolun . Bir - iki  məsələ var amma ...   

1.Azərbaycan dilində  elektron kitabların sayı sizcə  kifayət qədər var ? 

2.Rus dilində  olsa kitab ,  onu rusca oxuyub azərbaycan dilində müzakirə edə bilərikmi  ?  

3.Janr və məzmun  . Məsələn , mən hazırda çox nadir bədii ədəbiyyat oxuyuram . Ən çox səs küy salanaları ))Yerdə qalana mütaliəm isə  yəqin ki,  təxmini  anlayarsız hansı  tipdədir ))   User kitab adı və  link verəndə heç olmasa iki kəlmə ilə süjeti danışmasa da təxminən nəyi əhatə etməsindən məlumat versin .  Çünki qorxuram burada zövqlər və maraqlar müxtəlif olduğundan ortaq qərara gəlmək çətinləşsin  )) 

Bütün bunlara baxmayaraq  siz demişkən , eksperiment kimi  edək ,  uzunömürlü olarasa lap yaxşı . Uğurlar  .

Azərbaycan dilində tapmadım bu kitabı   , amma rus dilində link qoyuram buraya  

http://iknigi.net/avtor-elif-shafak/55318-sorok-pravil-lyubvi-elif-shafak.html

Burada demək olar ki, bütün formatlarda endirə bilərsiniz  .  Əsər haqqında qısa məlumat da orada var . 

sorok-pravil-lyubvi-55318.jpg

Описание книги

До сорока лет жизнь Эллы Рубинштейн протекала мирно и размеренно. Образцовая хозяйка, прекрасная мать и верная жена, она и предположить не могла, что принесет ей знакомство с рукописью никому не известного автора. Читая “Сладостное богохульство”, Элла перестает понимать, где находится – в небольшом американском городке в двадцать первом веке или в тринадцатом столетии в Малой Азии? С таинственным автором романа она переписывается или же с самим Шамсом из Тебриза, знаменитым и загадочным странствующим дервишем? Любовь врывается в ее сердце, полностью переворачивая привычную и такую милую ей жизнь…

Sunyata   -    kitab dərvişlərlə əlaqədr olduğu üçün mən də qoşuluram .  

Edited by Sunyata

Çox saq olun Sunyata.Əgər azərbaycan dilində kitab axtarsaq ,müasir ədəbiyyatdan kənar düşəcəyik.Haminin evində olan İ.Əfəndiyev,Elçin,Anar,İ.Şixli,T.Drayzer,C.London,M.Tvendən o yana gedə bilməyəcəyik.Arada bir köhnə əsərlərə müraciət edərik.

Əsas məqsədim indiki müasir ədəbiyyatla maraqlanib,.bunu gündəmə gətirməkdir.

Əsər dərvişlərlə çox baqlidir...Qadin romani olduğuna baxmayin ,çox vaxt kişilərin tərki dünya olub,allah axtarişindan bəhs olunur.)))

Məndə rus dilində oxuyuram.Amma bu əsər haqqinda fikir yürütməyimə mane olmur.Çünkü oxuduqlarimin 90% rus dilindədir)

Könül xanım , ideyanız yaxşı ideyadır.   Çox sağolun . Bir - iki  məsələ var amma ...   

1.Azərbaycan dilində  elektron kitabların sayı sizcə  kifayət qədər var ? 

2.Rus dilində  olsa kitab ,  onu rusca oxuyub azərbaycan dilində müzakirə edə bilərikmi  ?  

3.Janr və məzmun  . Məsələn , mən hazırda çox nadir bədii ədəbiyyat oxuyuram . Ən çox səs küy salanaları ))Yerdə qalana mütaliəm isə  yəqin ki,  təxmini  anlayarsız hansı  tipdədir ))   User kitab adı və  link verəndə heç olmasa iki kəlmə ilə süjeti danışmasa da təxminən nəyi əhatə etməsindən məlumat versin .  Çünki qorxuram burada zövqlər və maraqlar müxtəlif olduğundan ortaq qərara gəlmək çətinləşsin  )) 

Bütün bunlara baxmayaraq  siz demişkən , eksperiment kimi  edək ,  uzunömürlü olarasa lap yaxşı . Uğurlar  .

Azərbaycan dilində tapmadım bu kitabı   , amma rus dilində link qoyuram buraya  

http://iknigi.net/avtor-elif-shafak/55318-sorok-pravil-lyubvi-elif-shafak.html

Burada demək olar ki, bütün formatlarda endirə bilərsiniz  .  Əsər haqqında qısa məlumat da orada var . 

sorok-pravil-lyubvi-55318.jpg

Описание книги

До сорока лет жизнь Эллы Рубинштейн протекала мирно и размеренно. Образцовая хозяйка, прекрасная мать и верная жена, она и предположить не могла, что принесет ей знакомство с рукописью никому не известного автора. Читая “Сладостное богохульство”, Элла перестает понимать, где находится – в небольшом американском городке в двадцать первом веке или в тринадцатом столетии в Малой Азии? С таинственным автором романа она переписывается или же с самим Шамсом из Тебриза, знаменитым и загадочным странствующим дервишем? Любовь врывается в ее сердце, полностью переворачивая привычную и такую милую ей жизнь…

Sunyata   -    kitab dərvişlərlə əlaqədr olduğu üçün mən də qoşuluram .  

Cox sağ olun Sunyata, mən istədiyim sualları verdiniz, səhərdən əlim çatmırdı yazmağa.

Məndə rus dilində yaxşı başa düşürəm,azərbaycan dilində elə sözlər var çətinlik çəkirəm (

Movzu muelifine tesekurler. Destekleyirem. Elif Safaki coxdan oxumaq isteyirem, amma elim catmirdi, men de bu esere ses verirem. Oxuyaq ve muzakire edek.

Eslinde eser ingilisce Amerikada cap olunub, sonradan onu turk diline ceviribler. Eserin orijinal dili ingilis dilidi. Tercume o qeder ugurlu alinib ki, diger dillere tercume orijinaldan yox, mehz turk dilli tercumeden edilib. Rus dilindeki tercumeni hec ruslarin ozu de beyenmir. Calisacam turk dilinde oxuyum, duzdu rus dilim turk dilinden cox irelidir, amma eseri daha yaxshi qavramaq ucun turk diline ustunluk verirem.

Fikus- Elif Safak "Ask"

Movzu muelifine tesekurler. Destekleyirem. Elif Safaki coxdan oxumaq isteyirem, amma elim catmirdi, men de bu esere ses verirem. Oxuyaq ve muzakire edek.

Eslinde eser ingilisce Amerikada cap olunub, sonradan onu turk diline ceviribler. Eserin orijinal dili ingilis dilidi. Tercume o qeder ugurlu alinib ki, diger dillere tercume orijinaldan yox, mehz turk dilli tercumeden edilib. Rus dilindeki tercumeni hec ruslarin ozu de beyenmir. Calisacam turk dilinde oxuyum, duzdu rus dilim turk dilinden cox irelidir, amma eseri daha yaxshi qavramaq ucun turk diline ustunluk verirem.

Fikus- Elif Safak "Ask"

Fikus , türkcə link tapsanız  (  epub formatda )  xəbər edin ))

Fikus , türkcə link tapsanız ( epub formatda ) xəbər edin ))

Google yazan kimi cixdi, rahat da yuklendi, http://www.boxca.com/w798gkn9r0nj/Elif_%C5%9Eafak-A%C5%9Fk.pdf.html

http://www.google.com/search?hl=ru-RU&ie=UTF-8&source=android-browser&q=elif+safak+ask+pdf+yukle

Edited by fikus elastica

Hm, məncə də bir az müşkül məsələdir, müxtəlif insanlar, müxtəlif zövqlər var, mənim oxuduğum kitab mənim üçün maraqlı, kiminsə üçün maraqsız ola bilər.

Siz oxumaq istədiyiniz kitabin adini yazin.Mən o kitabi oxuyub,sizinlə müzakirə edə bilərəm.Xahiş edirəm,bəyəndiyiniz kitabin adini yazin .Bəlkə sizin seçdiyiniz kitab daha maraqli oldu.Ayin birinə qədər vaxt var.Hələ ki,seçim edirik.

Siz oxumaq istədiyiniz kitabin adini yazin.Mən o kitabi oxuyub,sizinlə müzakirə edə bilərəm.Xahiş edirəm,bəyəndiyiniz kitabin adini yazin .Bəlkə sizin seçdiyiniz kitab daha maraqli oldu.Ayin birinə qədər vaxt var.Hələ ki,seçim edirik.

Mən indi Aleks Ferqyusonun "Mənim avtobioqrafiyam" kitabını oxuyuram, bu kitab internetdə yoxdur, sifariş edib gətizdirmişəm, inanmıram ki, bu kiməsə maraqlı olsun (Ariesdən başqa). Bundan qabaq oxuduğum kitabı məsləhət görə bilərəm, amma, o da internetdə çətin tapılsın, onu da sifarişlə gətiriblər. Karen Armstronqun "Yerusalim. Bir şəhər, üç din" kitabıdır. Yenə də inanmıram ki, kiməsə maraqlı olsun. Başa düşürsüz Könül xanım, mütaliə elə şəxsi bir şeydir ki, onu ümumiliklə etmək bir az çətindir axı.

Nightwatchman sizi basa dusdum.Amma bu movzuda istirakda mecburi deyil.Isteyen adam adini yazdirar.Ilk postumda qeyd etmisem, kim istirak etmek isteyir adini yazsin.Sizin adinizi siz istemediyiniz halda bura hec kim yaza bilmez.

Buna men izn vermerem)))Umumi maraqli esere rast gelsez istirak edersiz.

Ferdi mutalieye gelince ise stolumun ustun land.dizayna aid bir ixtisas kitabi ve bitkilerle mualice haqqinda kitabim var.Buda menden basqa hec kime maraqli deyil ve mende bunu sivarisle getirmishem.

Muzakire edeceyimiz ise bedii edebiyyat numuneleri olmalidir))

Sent from my GT-I9100 using Disput.Az mobile app

Nightwatchman sizi basa dusdum.Amma bu movzuda istirakda mecburi deyil.Isteyen adam adini yazdirar.Ilk postumda qeyd etmisem, kim istirak etmek isteyir adini yazsin.Sizin adinizi siz istemediyiniz halda bura hec kim yaza bilmez.

Buna men izn vermerem)))Umumi maraqli esere rast gelsez istirak edersiz.

Ferdi mutalieye gelince ise stolumun ustun land.dizayna aid bir ixtisas kitabi ve bitkilerle mualice haqqinda kitabim var.Buda menden basqa hec kime maraqli deyil ve mende bunu sivarisle getirmishem.

Muzakire edeceyimiz ise bedii edebiyyat numuneleri olmalidir))

Sent from my GT-I9100 using Disput.Az mobile app

Ok, onda nəzər yetirəcəm, artıq oxuduğum kitab olsa, sonra diskussiyaya qatıla bilərəmmi?

Ela mmovzudur. loveyouddd.gif Tebii ki, men de ishtirak edecem. Amma Konul, men axi bu kitabi yenice bitirmishem, ondan sonra hele birini de oxumusham. Ariesden "ogurladigim" kitabi. :) Bu defe onda Her kes oxusun biitirsin, muzakire vaxti men de qatilaram. Sonraki teklifde ise mutleq sizlerle beraber bashlaram. 

Nightwatchman, chalishin bu kitabi oxuyun. Eminem ki, xoshunuza gelecek. Qetiyyen qadin yazdigina, uz qabigina, adina gore qerar vermeyin. Bu tam ferqli bir kitabdir. 

Yerigelmishken, men de rusca oxumusham. Bu dil mene turk dilinden daha rahatdir ve aydindir. 

Ozum bile bile elemisem.Forum bosalsin mende rahat oturum.Yoxsa meni islemeye qoymursuz.Fikrim qalir burda.))))))))))))))Hemise teriflemezlerki.Bir defe de pisleyin.:pSent from my GT-I9100 using Disput.Az mobile app

Heqiqeten mene kitab oxumağa imkan yaratdın.)) Beyaqdan imkan olduqca oxuyuram.Forum qalıb qıraqda :)

Eshq romanini. Yeni indi muzakireye teklif olunan romani.

Cox teessuf ki, oxuya bilmeyecem, turkleri xowlamiram,uzrlu hesab edin.

Hamı  getdi kitabı oxumağa , forum qaldı boş ))

Aaa.....dogrudan eee....sen deme bu Konul xanimin gizli missiyasi imiw,bizi forumdan didergin salmaga.....millet,qayidin geri.....))))))))))

Axshaminiz xeyir. Chingiz Abdullayevin istenilen eserini muzakire etmeye haziram.

Bashqa bir meseleni vurgulamaq isteyirem. Mene ele gelir ki,ziddiyetli,yeni muxtelif insanlar terefinden muxtelif cur qarshilanan,diskussiyalara sebeb ola bilen eserleri muzakire etmek yaxsi olar. Yoxsa gozel yazilmish ve birmenali olaraq insanlarda musbet emosiyalar oyadan eserlerin muzakiresi bir qeder maraqsiz olacaq. Hami girib terifleyecek,oz teessuratlarini bolushecek ve bununla da mesele bitecek. 

Buna gore de teklif ederdim ki,ziddiyetli eserleri muzakire edek. Meselen "Eli ve Nino" kimi.

Hormetle.

Axshaminiz xeyir. Chingiz Abdullayevin istenilen eserini muzakire etmeye haziram.

Bashqa bir meseleni vurgulamaq isteyirem. Mene ele gelir ki,ziddiyetli,yeni muxtelif insanlar terefinden muxtelif cur qarshilanan,diskussiyalara sebeb ola bilen eserleri muzakire etmek yaxsi olar. Yoxsa gozel yazilmish ve birmenali olaraq insanlarda musbet emosiyalar oyadan eserlerin muzakiresi bir qeder maraqsiz olacaq. Hami girib terifleyecek,oz teessuratlarini bolushecek ve bununla da mesele bitecek. 

Buna gore de teklif ederdim ki,ziddiyetli eserleri muzakire edek. Meselen "Eli ve Nino" kimi.

Hormetle.

Çingiz Abdullayevin pərəstişkarıyam.Xüsusəndə Dronqonun)).Ümumiyyətlə dedektivi sevirəm.

"Əli və Nino"nu məktəb vaxtı oxumuşam.Yaxşi əsərdir.

Ancaq Aries qorxuram kitab oxumaq bəhanəsi ilə siz də uzaqlaşasız.Artiq mən özümü pis edirəm ki,yuzerlər forumdan uzaqlaşıb.

Həm də ayın birinə qədər seçim edəcəkdik.Birindən 15 gün ərzində oxuyub,fikir bildirəcəkdik ,eyni zamanda yeni kitab seçəcəkdik.Yuzerlərimiz artiq dərin mütaliəyə dalıblar.)))

Edited by Kenul2012

Evvelceden offtop ucun hamidan,xususen de movzu muellifi Kenul xanimdan uzr isteyirem.

Mən indi Aleks Ferqyusonun "Mənim avtobioqrafiyam" kitabını oxuyuram, bu kitab internetdə yoxdur, sifariş edib gətizdirmişəm, inanmıram ki, bu kiməsə maraqlı olsun (Ariesdən başqa). Bundan qabaq oxuduğum kitabı məsləhət görə bilərəm, amma, o da internetdə çətin tapılsın, onu da sifarişlə gətiriblər. Karen Armstronqun "Yerusalim. Bir şəhər, üç din" kitabıdır. Yenə də inanmıram ki, kiməsə maraqlı olsun. Başa düşürsüz Könül xanım, mütaliə elə şəxsi bir şeydir ki, onu ümumiliklə etmək bir az çətindir axı.

Hele oxuyub qurtarmamisniz?) Nece sebriniz catir hele de bitirmemeye? Teessuf ki,kitab mende yoxdur,internetden basliqlar derc olunduqca oxuyuram. Bu gun 18-ci basligi oxudum. Cemi nece bashliqdir?

Ela mmovzudur. loveyouddd.gif Tebii ki, men de ishtirak edecem. Amma Konul, men axi bu kitabi yenice bitirmishem, ondan sonra hele birini de oxumusham. Ariesden "ogurladigim" kitabi. smile.png Bu defe onda Her kes oxusun biitirsin, muzakire vaxti men de qatilaram. Sonraki teklifde ise mutleq sizlerle beraber bashlaram. 

Nightwatchman, chalishin bu kitabi oxuyun. Eminem ki, xoshunuza gelecek. Qetiyyen qadin yazdigina, uz qabigina, adina gore qerar vermeyin. Bu tam ferqli bir kitabdir. 

Yerigelmishken, men de rusca oxumusham. Bu dil mene turk dilinden daha rahatdir ve aydindir. 

"Rocer Ekroydun qetli" ni oxuyub bitirdiniz?  Nece tesir bagishladi size?)

Hamı  getdi kitabı oxumağa , forum qaldı boş ))

"Oluler"deki Kefli Isgenderin sozlerini xatirlatdi: Hami getdi fikirleshmeye...)

Çingiz Abdullayevin pərəstişkariyam.Xüsusəndə Dranqonun)).Ümumiyyətlə dedektivi sevirəm.

"Əli və Nino"nu məktəb vaxti oxumuşam.Yaxşi əsərdir.

Ancaq Aries qorxuram kitab oxumaq bəhanəsi ilə sizdə uzaqlaşasiz.Artiq mən özümü pis edirəm ki,yuzerlər forumdan uzaqlaşib.

Həmdə ayin birinə qədər seçim edəcəkdik.Birindən 15 gün ərzində oxuyub,fikir bildirəcəkdik ,eyni zamanda yeni kitab seçəcəkdik.Yuzerlərimiz artiq dərin mütaliəyə daliblar.)))

Narahat olmayin,Konul xanim. Men onsuz da her gun bir nece saat kitab oxuyuram,amma forumda yazmaga da vaxt tapiram) Itmeyecem arxayin olun)

Detektiv janrindan hansi eseri isteseniz muzakire etmeye haziram.

"Eli ve Nino"nu misal kimi getirdim. Cunki o eserde muzakire dogurasi meqamlar coxdur. Muselman oglanla xristian qizin sevgisinden, ermeni dostdan  tutmush,Musavat hokumetine,Qizil Ordunun hucumunacan. Hetta eserin muellifinin kimliyi bele muzakire obyektidir. Bu barede versyalar coxdur.

Narahat olmayin,Konul xanim. Men onsuz da her gun bir nece saat kitab oxuyuram,amma forumda yazmaga da vaxt tapiram) Itmeyecem arxayin olun)

Detektiv janrindan hansi eseri isteseniz muzakire etmeye haziram.

"Eli ve Nino"nu misal kimi getirdim. Cunki o eserde muzakire dogurasi meqamlar coxdur. Muselman oglanla xristian qizin sevgisinden, ermeni dostdan  tutmush,Musavat hokumetine,Qizil Ordunun hucumunacan. Hetta eserin muellifinin kimliyi bele muzakire obyektidir. Bu barede versyalar coxdur.

Çox sağ olun Aries.Forumda axşamdan axşama görsənirsiz.Bundan da məhrum olsaq ,mən vicdan əzabindan özümü qurtara bilməyəcəyəm.Mən də gündəlik mütaliə edirəm.Fikirləşdim ki,birgə edək və müzakirə etsək pis olmaz.Mən çox vaxt oxuduğum bir əsərin təsirindən saatlarla danışa bilərəm.Bunu forumda müzakirə etsək və keçirdiyimiz hissləri bölüşsək maraqli olar.

Hələ ayin birinə qədər vaxt var.İki - üç yuzer "Əli və Ninoya səs versə,virtual mütaliəyə iki kitab çixarmaq olar.Bir Elif Şafak "EŞQ" və"Əli və Nino" 

Edited by Kenul2012

Kenul2012-Eşq.

Sunyata-Eşq.

Fikus Elastica-Eşq.

İqolka-Eşq.

Aries-Əli və Nino.

Elisabeth -sizin niki yazmadim çünkü bizə qoşulub qoşulmadiqinizi dəqiq bilmədim.Təsdiq edən kimi nikinizi yazacaqam.

Konsuelo-səni də yazmadim.Müzakirə də iştirak edərsən.İndi istəyirsən Arieslə birgə "Əli və Nino "da oxuya bilərsən.

Hele oxuyub qurtarmamisniz?) Nece sebriniz catir hele de bitirmemeye? Teessuf ki,kitab mende yoxdur,internetden basliqlar derc olunduqca oxuyuram. Bu gun 18-ci basligi oxudum. Cemi nece bashliqdir?

)))))))) Xeyr, bir az qəribə çıxacaq, amma, mən kitabı bir az fərqli oxuyuram. Əvvəlcə başdan ayağa tez-tez gözdən keçirirəm, sonra isə başlayıram, çox dəqiqliklə, hərf-hərf oxumağa. Bəzən elə vaxtlar olur ki, heç oxumaq kondisiyasında olmuram, oxusam da, oxuduqlarım mənə çatmır, bu psixoloji vəziyyətimdən asılı olur. Həmin vaxtlar fasilə verirəm. Sonra isə birdən cuş gəlir mənə və olur ki, kitabı bir günə qurtarıram. Nə isə, çox danışdım, mən də bir cür xəstəyəm.

Narahat olmayın, yolunuz Bakıya düşsə, oxuduqdan sonra verərəm oxuyarsınız. Amma, nəzərinizə çatdırım ki, tərcümə deyil, ingilis dilində aldım ki, fikirlərini tam özü yazdığı şəkildə dərk edim. Cəmi 25 başlıqdır, proloq və epiloqu nəzərə almasaq.

Edited by Nightwatchman

Könül həmişəki maraqlı mövzuların davam edir. "Sükanı belə saxla!"© :)

Çalışacam mən də təriflədiyiniz "Eşq"i oxuyum və Sizlərə qoşulum. (xala adını daşımaq elə-belə deyil ))))))bacıma kömək edirəm boş vaxtlarımda ona görə çalışacam diskussiyalar başlayana kimi oxuyub bitirim.

Salam. 

Yeni mövzu xeyirli olsun İnşallah :)

Mən kitab oxumağı çox sevirəm. Kitab səhifələrinin qoxusu çox xoşuma gəlir, əsas da köhnə kitabların. Əvvəllər yalnız bizim yazıçıları oxuyardım, dünyagörüşüm dünya mədəniyyətini, yaşayışını, həyat tərzini, zarafatını, adət-ənənəsini, dinini və s. bu kimi məfhumları qavramağa yetmirdi. Ona görə də mənə doğma olan millətdən başlamışdım :) İlk kitabımı məktəbədə getməzdən qabaq oxumuşdum. Hekayələr idi. Özü də yemək yeyəndə oxuyurdum deyə heç nə yadımda qalmırdı ))) Fikrim yeməyə gedirdi. Həm də yaşıma görə oxuduqlarımın 99%ni başa düşmürdüm )) sonra nağıllarımızı oxudum, ilk bədii əsərimi səhv xatırlamıramsa 4, yaxud 5-ci sinifdə oxumuşdum. Orxan Kamal " Yad qızı". Müəllimə yaşıma olmayan bir əsəri oxuduğumçun məni çox danlamışdı. O zaman başa düşməmişdim, çünki əsərdə müəllifin  "Nazanın üzərinə iyrənc bir ağırlıq çökdü..." cümləsi ilə təsvir etdiyi zorlama səhnəsini anlamamışdım. Kitabı yenidən, uzun illər sonra təkrar oxuyanda müəllimə haqq qazandırmışdım :)

Nəysə. Uzun danışdım :) İndi amma dünya ədəbiyyatını oxumağa üstünlük verirəm. Özü də rus dilində. Ona görə də mən çətin ki sizə qoşula bilim. Dünya ədəbiyyatı nümunələrinin dilimizə tərcüməsini bəyənmirəm, daha doğrusu, hər tərcüməni bəyənmirəm. Türk dilində də əərlər oxumağı sevmirəm. Ona görə də yəqin ki öz ədəbiyyatımıza növbə çatanda sizə qoşularam İnşallah. Uğurlar :)

Rocer Ekroydun qetli" ni oxuyub bitirdiniz?  Nece tesir bagishladi size?)

Chox maraqli idi, Aries. Inanirsiz, sonda qatilin kim oldugunu bilende sozun esl menasinda agzim achiq qaldi. Ondan bashqa her kesden shubhelenmishdim. :) Ona gore de kitabi yeniden vereqledim bitiren kimi ki, maraqlidir, chox diqqetli olsaydim, bilerdimmi qatil kimdir. amma yox, bilmezdim.:)

Kenul2012-Eşq.

Sunyata-Eşq.

Fikus Elastica-Eşq.

İqolka-Eşq.

Aries-Əli və Nino.

Elisabeth -sizin niki yazmadim çünkü bizə qoşulub qoşulmadiqinizi dəqiq bilmədim.Təsdiq edən kimi nikinizi yazacaqam.

Konsuelo-səni də yazmadim.Müzakirə də iştirak edərsən.İndi istəyirsən Arieslə birgə "Əli və Nino "da oxuya bilərsən.

Konul, men Eli ve Ninonu oxumusham amma duzunu desem bu kitabi o qeder de beyenmirem. Ushaq vaxti dha chox xoshuma gelmishdi. sonra tekrar oxudum, eyni teessurati ala bilmedim.