Jump to content
  • Откройте аккаунт на Диспуте за 5 минут

Продаете недвижимость, машину, телефон, одежду?  Тысячи  просмотров ежедневно на dispute.az  помогут вам. Бесплатная доска обьявлений.

Xəyanətdən Sonra..

Recommended Posts

. sitat. Necə demək olarki 2-4 uşaq sahibi, təhsilsiz, işləməyən, maddi gücü olmayan, ərinə asılı və onun xəyanəti qarşısında yıxılmış vəziyyətdə bir qadın ərini bağişlamamaya bilər və ya bağişlamasi düzgün deyil.?

bu cumle meni lap iyrendirdi yox belke kishiye hele bir heykel de qoysun ayaqlarinin suyunu ichsin niyev qadini bele aciz gorursuz yaxshisi budur gedib kucheni evleri yigishdirsin neinki onunla yeniden birleshsin hech kim siniq hech ne almir bes niye bu meseleleri bele asan gorur?

sitat. Siz deyən kimi olarsa - Bağişlamayan qadin gələcəkdə uşaqlarina nə deyəcək , ata evinə dönə biləcəkmi , dönsə də yaxşi qarşilanib qarşilanmamaği sual altinda , valideynləri " bir kişiyə dözüb otura bilmədin " kimi xoşagəlməz sözləri və.s sadaladiqca bunlar qurtarmayacaq.

Belke ata deyil ana uzr istesin ki ataniz qoca yashinda yorgaliqla meshguldur bagishlayin meni ay ushaqlar lap neden gelib bash yarmaga oxshadu.. fikirleriniz absurddur

Edited by lemandra

• Replies 151
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Fikirlerinizle raziyam, amma ''tesadufu xeyanet'' nece olan sheydir? Ecebdir :) Gel bir insanin inamini, heyatini mehv ele, adida olsun ki tesadufu xeyanet... bu kishilerin otmazkasindan bashqa bir shey deyil. 

"Təsadüfü xəyanət " deyəndə bir günlük olunan,təsadüfü partnyorla olunan xəyanəti nəzərdə tuturam.Bir dəfə olur və unudulur.

"Təsadüfü xəyanət " deyəndə bir günlük olunan,təsadüfü partnyorla olunan xəyanəti nəzərdə tuturam.Bir dəfə olur və unudulur.

Könül, bir günlük təsadüfü partnyorla olan görüş xəyanət adlanmaz, bunun adı başqadır.

neylesin belke ele aparib qadini basdiraq  ya da oturub kishinin  maceralarinin bitmeyini gozlesin ki elden dushede ona baxsin

Belke ata deyil ana uzr istesin ki ataniz qoca yashinda yorgaliqla meshguldur bagishlayin meni ay ushaqlar lap neden gelib bash yarmaga oxshadu.. fikirleriniz absurddur

Günahsiz uşalari özbaşina yetim qoyan ana axirda nə etməlidir.? Üzr istəyəcəkdə bəs , ya da peşman olacaq , özü bilsin kişisi onnan yaxşisini tapib alacaq.))) Unutmaq lazim deyil qadın hər şərtdə bağışlayan olduğu üçün  müqəddəsdir. 

Belə bir misal var :

-Kar bir kişi ilə  kor bir qadın hər vaxt xoşbəxt bir cütdür.

Siz niyə aqresiyali cavab yazirsiz , haminin fikri eyni ola bilməzki.

Edited by azda

Bu yaşdan sonra kimdən qorxacaq , onun daha özündən hündür övladlari var.)

Bu qaraladiğim söz-cümlələri isə sanki cavab vermək xatirinə yazdiz , məhşurlar istəmir gözəl ailəsi olsun.? Xoşqədəmin verlişinə gəldikdə isə yəqin elə onun kimi Azərbaycandaki ailələri izləmisiz , yəni belə problemlərlə üzləşən ailələrə az diqqət yetirmisiz. Belə qərara gəldikdə özünüzüçün  haqlı olabilərsiniz . Yalnız hadisəni tək tərəfli düşünürsüz əlbəttə. Necə demək olarki 2-4  uşaq sahibi, təhsilsiz, işləməyən, maddi gücü olmayan, ərinə asılı və onun xəyanəti qarşısında yıxılmış vəziyyətdə bir qadın ərini bağişlamamaya bilər və ya bağişlamasi düzgün deyil.?  Zənnimcə siz işləyən qadinsiz , hər nə olsa da öz ayaqlariniz üstündə dayanmaği bacaracaqsiniz , ancaq bütün qadinlar sizin kimi olmaya bilər.. Siz deyən kimi olarsa - Bağişlamayan qadin gələcəkdə uşaqlarina nə deyəcək , ata evinə dönə biləcəkmi , dönsə də yaxşi qarşilanib qarşilanmamaği sual altinda , valideynləri " bir kişiyə dözüb otura bilmədin "  kimi xoşagəlməz sözləri  və.s sadaladiqca bunlar qurtarmayacaq. Əslində ailədə kişinin bir dəfə belə bir zəiflik göstərdikdən sonra,  günahkar tərəf peşman olar, üzr istəyər, etdiklərindən tamamilə imtina edər, eyni günaha, eyni hərəkətə bir daha dönməmək üzrə söz versə zərər çəkmiş olan tərəf istəsə bağışlaya, bir araya gələrək danışıb razılaşa bilərlər, təkrar yuvalarına, ailələrinə sahib çıxaraq həyatlarına davam edə bilərlər. 

Mənim  sizi fikrinizdən  daşındırmaq kimi bir niyyətim yoxdur , hər kəs  istədiyi kimi düşünər və edər.. Sadəcə olaraq  xüsusilə bildirirəm, ailədə qadin aldadilan zaman tez rahatliqla əl çəksələr , bu cür qadınlar ətrafda daha çox boy göstərəcək , artacaq , belə fikirli qadinlar boşanacaq .. Bu şəkildə hərəkət edən bir qadın ev Xanımlığını da analığı da "boşlamış", boşanmanı haqq etmiş, özünü sonu naməlum bir boşluğa atmış, getmiş qadinlar siyahisina atmaq olar..amma halbuki nə maraqla ailələr qurulur , sevgi yaşanir , dünyaya uşaq gəlir , nəticədə onlara haqsizliq edilir.. məncə bağişlayan Allahdir , biz də bağişlamaği bacarmaliyiq , əminəm ki ,  belə olunca bir çox yuva dağilmayacaq  və xoşbəxt olaraq həyatlarına davam edəcəklər..   

Azda.Xəyanət haqqında fikirlərim ancaq özümə aiddir.Digərlərinə gələndə hər kəs öz ailə durumuna görə hərəkət etməlidir.Siz haqlısız,maddi imkanı olmayan xanım ,xəyanətə görə ayrıla bilməz.Bir rəfiqəm xəyanətə məruz qalırdı.Hər dəfə məndən məsləhət istəyirdi.Mənim xəyanət haqqında mövqeyimi bilirdi.Bağışlamıram.Amma,mən ona deyə bilmirdim.Deyirdim,yoldaşın uğrunda mübarizə apar.Xəyanətin ən iyrənc formasını yaşayırdı.Yoldaşı ,o qızın yanına gedəndə iki yaşlı övladını da özü ilə aparırdı.Yenə,mən ona deyə bilmirdim ki,bağışlama.Çünki,rəfiqəmin maddi imkanınını bilirdim.

Bir günlük xəyanəti bağışlamaq olar.Daimi çətindir.

Çoxarvadlılıq.Bir tanıdığım ailə var.Kişinin üç qadını var.Hamısından uşağı var.İlk yoldaşı rəsmi nikahlıdır.İkisi siğəli.Hər yoldaşın ayrıca villası var.Hərəyə ayrıca maaş kimi ayda pul verir,sürücü ,xidmətçiləri var.Kişi də ürəyi hansının evində istəyir ,orada gecələyir.Toyda,nişanda,yasda hər üç qadın iştirak edir.Heç biri cəmiyyətdən gizli deyil.Uşaqlarını hamısına öz familyasını verib.Bu yaxın da toyda oldum.Bu ailə də orda idi.Qadınlar bir-biri ilə mehriban idi.Hətta,bir yerdə rəqs də edirdilər.

Azda,amma hər kəs öz yerinə keçib oturandan sonra,o qadınların üzündən kədər yağırdı.O imkan,luks həyat onları xoşbəxt etmirdi.O qadınlardan biri mənimlə bir stolda oturmuşdu.İnan mənə,o gözlər xoşbəxt qadının gözləri deyildi.Kədəri ətrafa saçırdı.Digər qadınları da onun kimi.

Mənə gəlincə,heç bir maddı asılılığım yoxdur.Hətta ,özümü saxlamağa imkanım olmasa belə ,mən xəyanəti bağışlamaram.Bu o demək deyil ki,həyat yoldaşımdan ayrıldım,iki düşmənə çevrildik.Ola bilər ki,rəsmi evli qalaq,övladlarımızı böyüdək.Ancaq bu qədər.

Allaha çox şükür, bu vaxta qədər xəyanətlə rastlaşmamışam.Ümid edirəm ,sona qədər də olmaz.Yenə də heç kim xəyanətdən sığortalanmayıb.Belə bir hadisə ilə qarşılaşarsam,mənim mənəvi cəhətdəm məhvim olar.Amma ,artıq mən olmayacağam.Ona olan inamımı,sevgimi,hisslərimi məhv etmiş olacaq.Azda ,sevdiyim insan tək həyat yoldaşım deyil,sirdaşım,dostumdur,güvəndiyim insandır..Bir xəyanətlə tək yoldaşımı itirmirəm.Onun simasında mənə  yaxın neçə insanı itirəcəyəm.Ona görə mənim üçün xəyanət yaşamaq çətindir.Bütün inamım,varlığım sarsılacaq.Bunu özü də bilir.

Bütün bunlardan sonra mən onunla necə yaşaya bilərəm?Heç cür..

Bağışlayan Allahdır.Zinanı günah edən də Allahdır.Bəlkə də Allah zina olmaz deməsəydi,insanlar xəyanətə fikir verməzdilər)

İnsanlarla sıx təmasdayam.Çox gəzirəm,hər dəfə yeni insanlarla tanış olub,ünsiyyət qurmağı, həyat hekayələrini ,onların hisslərini təsvir etmələrini ,dinləməyi sevirəm.Həyatı içindən yaşayan biriyəm.Ona görə televizordan uzaqam.

Real həyat başqadır.Çox çətindir.Həyatı da çətinləşdirən elə insanlar özləridir.

P.S.ümid edirəm bu dəfə ki,cavabım sizi qane edəcək)

Edited by Kenul2012

Bəli fikrinizi mənə qane edəcək dərəcədə tamamilə çatdirdiniz.. Nə gözəl yazdiniz . bu dəfəki ismaricinizi bəyəndim .. ) :romashka:

Söhbət bizim valideynlərimizlə olan münasibətdən getmir.Mən də valideynlərimi sevirəm.

Sizin fikrinizcə bu cür hadisə də ailə nə etməli idi?.Kişinin kənarda qadını var.Ona ev tutub.Babadır.Evlənməli oğlanları var.Oğlu nişanlıdır.İki ildir ev probleminə görə toyu təxirə salınır.Bu cür halda nə etmək olar?

Qadın bağışlamalıdır,ya yox?Neçə ilin həyat yoldaşıdır və bu cür xəyanət.Qadına zərbə deyilmi?

Təsadüfü xəyanət olsaydı,buna göz yummaq olar.Amma ,daimi xəyanət ağır deyilmi?

Tesadufi xeyanet olmur.Misal getirdiyin ailede ilk baxishdan her sheyin gaydasinda oldugu sezilr,amma boyuk ovladlari,hetta neveleri olan kishi faktiki olarag ikinci aileye ehtiyac duyursa,demeli hec de hemin ailede munasibetler normal deyil,yene de deyirem ilk baxishdan yaxshi tesir bagishlasa bele..O ki,galdi bu olaya ovladlarin verdiyi konkret reaksiyaya,bu sirf egostlikdir...onlar buna ancag oz menafeleri nogteyi-nezerinden yanashirlar,neyi ise itireceklerini fikirlesherek hereket edirler,amma gerek onlara heyat veren insani basha dusheydiler,belke ona her hansi bir menevi destek verse idiler daha yaxshi olardi,neinki onlarin atdiglari addim.Ovlad ucun ata-ana hec vaxt pis olmur..ve ataya garshi bu cur hereketi insan shovinizminin en pik nogtesi sayiram.Men eminlikle deye bilerem ki,onlar gec-tez oz sehvlerini anlayacaglar(ozu de ki,hele kishi cinsine aid ovlardir)...Cunki burada sohbet adi,banal xeyanetden deyil artig formalasmish,mueyyen munasibetlere soykenen iki insanin taleyinden gedir..

Tesadufi xeyanet olmur.Misal getirdiyin ailede ilk baxishdan her sheyin gaydasinda oldugu sezilr,amma boyuk ovladlari,hetta neveleri olan kishi faktiki olarag ikinci aileye ehtiyac duyursa,demeli hec de hemin ailede munasibetler normal deyil,yene de deyirem ilk baxishdan yaxshi tesir bagishlasa bele..O ki,galdi bu olaya ovladlarin verdiyi konkret reaksiyaya,bu sirf egostlikdir...onlar buna ancag oz menafeleri nogteyi-nezerinden yanashirlar,neyi ise itireceklerini fikirlesherek hereket edirler,amma gerek onlara heyat veren insani basha dusheydiler,belke ona her hansi bir menevi destek verse idiler daha yaxshi olardi,neinki onlarin atdiglari addim.Ovlad ucun ata-ana hec vaxt pis olmur..ve ataya garshi bu cur hereketi insan shovinizminin en pik nogtesi sayiram.Men eminlikle deye bilerem ki,onlar gec-tez oz sehvlerini anlayacaglar(ozu de ki,hele kishi cinsine aid ovlardir)...Cunki burada sohbet adi,banal xeyanetden deyil artig formalasmish,mueyyen munasibetlere soykenen iki insanin taleyinden gedir..

Konfutsi,təsadüfü xəyanət deyəndə ,bir gecəlik olan və unudulan xəyanəti nəzərdə tuturam.

Misal gətirdiyim ailədə ata özü atasız böyümüş,övladlığa götürülmüş bir insandır.Onun bu hərəkətə səbəbini qudurğanlıq kimi dəyərləndirirəm.Həyat yoldaşını sevmirsə,bunu açıq -aşkar ona desin.Uşaqlarını maddi təmin edərək,gedib sevdiyi ilə yaşasa daha yaxşı olmazmı?

Deyirsən ki,uşaqlar öz mənafeyini güdürlər.Nəzərə alsaq ki,atanı evdən uzaqlaşdırmaqla onun evə gətirdiyi puldan məhrum olublar.Böyük oğlun qazancı ilə dolanırlar.Bu halda  atanın portmanatından söhbət gedə bilməz.

P.S.Onu da qeyd edim ki,baba-nənə olsalarda yaşlı insanlar deyillər.38 -43 yaşda olan bir ailədən söhbət gedir.

chox menasiz cumledir nezere alaqcki onun da muellifi kishidir  hech kimin penceresi yoxdur amma haminin hissleri var xeyanetin her ikisi eynidir neye gore ise kishi bagishlanir amma hele xeyanetibagishlanan qadin gormemiswhem.nezere alsaq ki kishinin de xeyanet etdiyi hansisa neslin xanimidir

burda ''pencere'' mecazi menadadir. Bunu anlamaq cetin deyil. Xeyanetin her ikisi eyni ola bilmez, hetta huquqda da, dinde de, cemiyyetde de kishi ile qadin bir deyil, hec bir sahede. Psixologiyalarindan tutmush ta xeyanetlerine qeder ayridi, cumlenin ise mentiqi derindi, kishi xeyanet edende xanimin qeyretine leke getirmir. qadin xeyanet edende ise dediyiniz hansisa neslin xanimidir, butun nesline leke getirir. Qadin xeyanetinin cezasini ovladlari varsa onlarda cekir. Eger ferqi tuta bilmemisizse, o demek deyil ki cumle menasizdi. 

Azda.Xəyanət haqqında fikirlərim ancaq özümə aiddir.Digərlərinə gələndə hər kəs öz ailə durumuna görə hərəkət etməlidir.Siz haqlısız,maddi imkanı olmayan xanım ,xəyanətə görə ayrıla bilməz.Bir rəfiqəm xəyanətə məruz qalırdı.Hər dəfə məndən məsləhət istəyirdi.Mənim xəyanət haqqında mövqeyimi bilirdi.Bağışlamıram.Amma,mən ona deyə bilmirdim.Deyirdim,yoldaşın uğrunda mübarizə apar.Xəyanətin ən iyrənc formasını yaşayırdı.Yoldaşı ,o qızın yanına gedəndə iki yaşlı övladını da özü ilə aparırdı.Yenə,mən ona deyə bilmirdim ki,bağışlama.Çünki,rəfiqəmin maddi imkanınını bilirdim.

Bir günlük xəyanəti bağışlamaq olar.Daimi çətindir.

Çoxarvadlılıq.Bir tanıdığım ailə var.Kişinin üç qadını var.Hamısından uşağı var.İlk yoldaşı rəsmi nikahlıdır.İkisi siğəli.Hər yoldaşın ayrıca villası var.Hərəyə ayrıca maaş kimi ayda pul verir,sürücü ,xidmətçiləri var.Kişi də ürəyi hansının evində istəyir ,orada gecələyir.Toyda,nişanda,yasda hər üç qadın iştirak edir.Heç biri cəmiyyətdən gizli deyil.Uşaqlarını hamısına öz familyasını verib.Bu yaxın da toyda oldum.Bu ailə də orda idi.Qadınlar bir-biri ilə mehriban idi.Hətta,bir yerdə rəqs də edirdilər.

Azda,amma hər kəs öz yerinə keçib oturandan sonra,o qadınların üzündən kədər yağırdı.O imkan,luks həyat onları xoşbəxt etmirdi.O qadınlardan biri mənimlə bir stolda oturmuşdu.İnan mənə,o gözlər xoşbəxt qadının gözləri deyildi.Kədəri ətrafa saçırdı.Digər qadınları da onun kimi.

Mənə gəlincə,heç bir maddı asılılığım yoxdur.Hətta ,özümü saxlamağa imkanım olmasa belə ,mən xəyanəti bağışlamaram.Bu o demək deyil ki,həyat yoldaşımdan ayrıldım,iki düşmənə çevrildik.Ola bilər ki,rəsmi evli qalaq,övladlarımızı böyüdək.Ancaq bu qədər.

Allaha çox şükür, bu vaxta qədər xəyanətlə rastlaşmamışam.Ümid edirəm ,sona qədər də olmaz.Yenə də heç kim xəyanətdən sığortalanmayıb.Belə bir hadisə ilə qarşılaşarsam,mənim mənəvi cəhətdəm məhvim olar.Amma ,artıq mən olmayacağam.Ona olan inamımı,sevgimi,hisslərimi məhv etmiş olacaq.Azda ,sevdiyim insan tək həyat yoldaşım deyil,sirdaşım,dostumdur,güvəndiyim insandır..Bir xəyanətlə tək yoldaşımı itirmirəm.Onun simasında mənə  yaxın neçə insanı itirəcəyəm.Ona görə mənim üçün xəyanət yaşamaq çətindir.Bütün inamım,varlığım sarsılacaq.Bunu özü də bilir.

Bütün bunlardan sonra mən onunla necə yaşaya bilərəm?Heç cür..

Bağışlayan Allahdır.Zinanı günah edən də Allahdır.Bəlkə də Allah zina olmaz deməsəydi,insanlar xəyanətə fikir verməzdilər)

İnsanlarla sıx təmasdayam.Çox gəzirəm,hər dəfə yeni insanlarla tanış olub,ünsiyyət qurmağı, həyat hekayələrini ,onların hisslərini təsvir etmələrini ,dinləməyi sevirəm.Həyatı içindən yaşayan biriyəm.Ona görə televizordan uzaqam.

Real həyat başqadır.Çox çətindir.Həyatı da çətinləşdirən elə insanlar özləridir.

Bəlkə də siz idealistsiniz....Əgər yazdıqlarınızda səmimisinizsə təbii ki..Ancaq,bu dünya ideallığa heç vaxt tabe olmayıb və ideallığı heç vaxt da sevməyib.

İdeallıq anlayışının hansı meyarlarla ölçüldüyünü də,əslində heç birimiz deyə bilmərik.Nə siz,nə də mən.Halbuki,atam dəfələrlə onu mənə deyib ki, "bala,sən idealistsən,həmişə düzgünlük axtarırsan,amma axtarışların bir nəticə verməyəcək.Ona görə də,hər şeyi olduğu kimi qəbul et"(təbii ki,o daha loru dildə demişdi,mən biraz düzəlişlə yazdım).Atamın nə dərəcədə haqlı olduğunu deyə bilmərəm.İstər mənim idealistliyim barəsində,istər sə də "axtarışlarım" barədə.Ancaq bir şeyi deyə bilərəm ki,hələ bu dünyada görəcəyim çox şey var və bununla necə bacaracağım və hansı addımları atacağım,məni həmişə düşündürüb.

Bəlkə də siz idealistsiniz....Əgər yazdıqlarınızda səmimisinizsə təbii ki..Ancaq,bu dünya ideallığa heç vaxt tabe olmayıb və ideallığı heç vaxt da sevməyib.

İdeallıq anlayışının hansı meyarlarla ölçüldüyünü də,əslində heç birimiz deyə bilmərik.Nə siz,nə də mən.Halbuki,atam dəfələrlə onu mənə deyib ki, "bala,sən idealistsən,həmişə düzgünlük axtarırsan,amma axtarışların bir nəticə verməyəcək.Ona görə də,hər şeyi olduğu kimi qəbul et"(təbii ki,o daha loru dildə demişdi,mən biraz düzəlişlə yazdım).Atamın nə dərəcədə haqlı olduğunu deyə bilmərəm.İstər mənim idealistliyim barəsində,istər sə də "axtarışlarım" barədə.Ancaq bir şeyi deyə bilərəm ki,hələ bu dünyada görəcəyim çox şey var və bununla necə bacaracağım və hansı addımları atacağım,məni həmişə düşündürüb.

Deymon,özümü heç vaxt kateqoriyaya bölməmişəm. Nə hiss edirəmsə,nə yaşayıramsa o mənəm. Atdığım atdımlarım da,verdiyim qərarlarım da realist insanam. Mən belə düşünürəm. Ola bilər, yanılıram.

Xəyanət, mənim bağışlaya və edə bilməyəcəyim hadisədir.

Edited by Kenul2012

Deymon,özümü heç vaxt kateqoriyaya bölməmişəm. Nə hiss edirəmsə,nə yaşayıramsa o mənəm. Atdığım atdımlarım da,verdiyim qərarlarım da realist insanam. Mən belə düşünürəm. Ola bilər, yanılıram.

Xəyanət, mənim bağışlaya və edə bilməyəcəyim hadisədir.

Əgər siz dürüstsünüzsə və yoldaşınıza qarşı ədalətlisinizsə(şərti olaraq yazmışam),məncə bu sizin doğal haqqınızdır.Hər kəs öz layiq olduğuna sahib olmalıdır.Bu normal haldır.

Çox həssas mövzudur...Lakin adı elə üstündədir, XƏYANƏT...

İstər kişi istər qadın üçün bu addım bağışlanılmazdır..

Mənə elə gəlir 90 faiz kişilərin ürəyindən nə vaxtsa partnyorunu dəyişmək , yeni macəra yaşamaq, fərqli hisslər yaşamaq keçir..Ancaq qısa macəra, ani heyvani instinktlər üçün bunu etməyə dəyərmi? Bəs ailə, övlad, müqəddəs hisslər?

Mənə elə gəlir həyat yoldaşına xəyanət edən kişi sadəcə yaxşı adam deyil..Ondan adam olmaz..

Qadının xəyanəti haqqında ümumiyyətlə danışmaq istəmirəm...Çünki bunu təsəvvür etmək belə istəmirəm..

99,99% faiz kishiler xeyanet edir ve bagishlanir

99,99% faiz kishiler xeyanet edir ve bagishlanir

Faizin o qeder yüksək olduğuna inanmıram.Mən və mənim kimi ailəsinə sadiq şəxsən bir çox kişilər tanıyıram..İkincisi də siz dindar təbəqəni unudursunuz..Əsl dindar kişilər heç vaxt yad qadına heç gözlə də baxmırlar..

Bir də sizin dediyiniz kimi heç də bütün qadınlar bağışlamır..

Faizin o qeder yüksək olduğuna inanmıram.Mən və mənim kimi ailəsinə sadiq şəxsən bir çox kişilər tanıyıram..İkincisi də siz dindar təbəqəni unudursunuz..Əsl dindar kişilər heç vaxt yad qadına heç gözlə də baxmırlar..

Bir də sizin dediyiniz kimi heç də bütün qadınlar bağışlamır..

Dindarlarla Siz o 0, 001 % desiz )

. sitat. Necə demək olarki 2-4 uşaq sahibi, təhsilsiz, işləməyən, maddi gücü olmayan, ərinə asılı və onun xəyanəti qarşısında yıxılmış vəziyyətdə bir qadın ərini bağişlamamaya bilər və ya bağişlamasi düzgün deyil.?

bu cumle meni lap iyrendirdi yox belke kishiye hele bir heykel de qoysun ayaqlarinin suyunu ichsin niyev qadini bele aciz gorursuz yaxshisi budur gedib kucheni evleri yigishdirsin neinki onunla yeniden birleshsin hech kim siniq hech ne almir bes niye bu meseleleri bele asan gorur?

sitat. Siz deyən kimi olarsa - Bağişlamayan qadin gələcəkdə uşaqlarina nə deyəcək , ata evinə dönə biləcəkmi , dönsə də yaxşi qarşilanib qarşilanmamaği sual altinda , valideynləri " bir kişiyə dözüb otura bilmədin " kimi xoşagəlməz sözləri və.s sadaladiqca bunlar qurtarmayacaq.

bu postda - qoyulacaq fikir varmi? basha dushmedim o ki qaldi ushaqlara onlar ele yaxshi eleyib dovri qedimden bele olub qebilede kimse neyese xeyanet edibse qovulub analarinin chekdiyi eziyyetio gorub hech olmasa onlar bele eclafliq etmezler

Edited by lemandra

Bu mence insana gore deyishir. Qadin var eri gunde biriyle gezse de bunu hec xeyanet hesab etmir, normal qarshilayir, qadin da var ki, bir xeyanetle kishini birdefelik heyatindan silir. O ki qaldi, qadinin kishiye xeyanetine, bu barede sohbet bele adamda iyrenc hisler oyadir. Qadininin xeyanetini bagishlayan kishi menim dushuncemde kishi deyil.

Bes onda  niye qadinlar kisileri bagislamalidi?)))))

Bagislayan qadinlar taniyiram.hansiki yuzlerle xeyanet edib yoldasi bununla bele doyub soyub...indi daniwanda deyir guya hecbir kiwi elemir?? Hamisi eledi) amma anlamirki hamisi eyni olmur.onun eri ele niwanli vaxtindan ona asilayibki kiwi gezer de.heyif o qizdan iki oglu var hec 25yasi yoxdu .bilmirem onun eri niye bele edir amma aileler bagli bogcadi biz onu bile bilmerik.men ise birdefe demiwemki xeyanet aileye haram qatmagdir onu bagislasam haram ailede yawayaram ona gorede onu bagislamaram .qqadinin xeyaneti ise kiwisine xosdursa edirler)) kiwiler varki qadinlarinin hansi yolun yolcusu oldugunu bile bile bir yastiga bas qoyurlar:)

Sent from my GT-I9300 using Disput.Az mobile app

Belə ağır söbətlər eliyirsiz, özvüzü mənfi enerjiynən yüklüyürsüz, lazımsız gərginliy yaranır, əsəbləşirsiz və s. Bu isə sağlamlığa ziyandır. Yaxşı şeylər fikirləşin, 5-10 gün ömrümüz var, belə şeylərə sərf eləmiyəy, valla gün gələcəy boşuna sərf elədiyimiz hər saniyəmiz üçün peşman olasıyıx..

Bagislayan qadinlar taniyiram.hansiki yuzlerle xeyanet edib yoldasi bununla bele doyub soyub...indi daniwanda deyir guya hecbir kiwi elemir?? Hamisi eledi) amma anlamirki hamisi eyni olmur.onun eri ele niwanli vaxtindan ona asilayibki kiwi gezer de.heyif o qizdan iki oglu var hec 25yasi yoxdu .bilmirem onun eri niye bele edir amma aileler bagli bogcadi biz onu bile bilmerik.men ise birdefe demiwemki xeyanet aileye haram qatmagdir onu bagislasam haram ailede yawayaram ona gorede onu bagislamaram .qqadinin xeyaneti ise kiwisine xosdursa edirler)) kiwiler varki qadinlarinin hansi yolun yolcusu oldugunu bile bile bir yastiga bas qoyurlar:)

Sent from my GT-I9300 using Disput.Az mobile app

profilinizdeki maska diqqetimi celb etdi. uzunu gizleden xanimlari tanimaq cetindir

Çox olduğu məlum məsələdir.Amma,99% şişirtmə oldu də.Xəyanət etməyən kişilərin haqqını da "yediniz" bu postunuzla.Bəs o bir faiz kimlərdi elə?Yəqin onlar da,arvadlarından qorxan "MYAU"lardı. :hmmm:

0,001% saxlamishdim )

Çox olduğu məlum məsələdir.Amma,99% şişirtmə oldu də.Xəyanət etməyən kişilərin haqqını da "yediniz" bu postunuzla.Bəs o bir faiz kimlərdi elə?Yəqin onlar da,arvadlarından qorxan "MYAU"lardı. :hmmm:

Xeyanet etmemek qorxmaq demekdir?

Xeyanet etmemek qorxmaq demekdir?

Əlbəttə ki yox.Mən bu tip "çisilərin" olduğunu qeyd etdim.Belə kişilər(əsl kişilərin xətrinə dəyməsin,sadəcə rəsmiyyətdir,ne edək) var və onlar arvadlarından qorxurlar.Xəyanəti də,arvadlarından qorxduqlarına görə etmirlər.Amma şərait yarat,"küpünə" girərlər.Çünki,elə ən şorgöz belələri olur.

Qadin yixilan evin direyidir..

Ailedaxili munasibetler guzeshtler uzerinde qurulmasa, ayrilmaq zorunda qalacaqsiniz

guzestler guzestler.nedense ancaq qadin etmelidi bu guzestleri.siz kisisiz axi sizlere hersey olar.bu cumle ile ozunuzu haqq qazandirmaq isteyirsiz.

Əlbəttə ki yox.Mən bu tip "çisilərin" olduğunu qeyd etdim.Belə kişilər(əsl kişilərin xətrinə dəyməsin,sadəcə rəsmiyyətdir,ne edək) var və onlar arvadlarından qorxurlar.Xəyanəti də,arvadlarından qorxduqlarına görə etmirlər.Amma şərait yarat,"küpünə" girərlər.Çünki,elə ən şorgöz belələri olur.

mence bu arvaddan qorxmaq deyil.sadece hormetdi.kiminse aile haqda yazmaq istemezdim ama sizin bu fikrinize misal getirmek isteyirem:siz dediyiniz kimi xeyanet etneyen kisi hansisa weraitde qadinina xeyanet edib,bu hereketine gore ozunu bagislaya bilmeyib ve yoldasina deyib.indi deyirsiz bu qorxaqliqdi????eger qarsindaki insana hormet etmirsense niye bir evi,omrunu paylasirsan

Sorushsan deyecekler ki,kishi de qadindan qorxar? ))

Yox kishi qadindan qorxmamalidir,hormet edib,deyer vermelidir..

Maşallah hamı kişiləri gunahlandırır amma mən bir cümlə ilə demək istəyirəmki , mənim 25 yaşım olanda evli qadınlar mənə yalvarırdılar mənimlə görüşmək ücün  

mən yataqda onlara sual verəndə ,  ki bəs sənin həyat yoldaşın , onların bir cavabı olurduki səndən aldıgım ləzzəti yoldaşımdan ala bilmirəm.

(Birdən hele bilərsinizki başqa nə isə edirem əsla helə deyil   bildinizdə mən nəyi deyirəm) o mənlik deyil...

Bax bu  mənə catmır 

Artıq 32 yaşın icindəyəm  buna baxıb nece evlənmək olar .

Allah bagışlayandı gərək bəndəsidə bagışlamagı bacarsın

Siz svyatoysuz ))))

Maşallah hamı kişiləri gunahlandırır amma mən bir cümlə ilə demək istəyirəmki , mənim 25 yaşım olanda evli qadınlar mənə yalvarırdılar mənimlə görüşmək ücün  

mən yataqda onlara sual verəndə ,  ki bəs sənin həyat yoldaşın , onların bir cavabı olurduki səndən aldıgım ləzzəti yoldaşımdan ala bilmirəm.

(Birdən hele bilərsinizki başqa nə isə edirem əsla helə deyil   bildinizdə mən nəyi deyirəm) o mənlik deyil...

Bax bu  mənə catmır 

Artıq 32 yaşın icindəyəm  buna baxıb nece evlənmək olar .

Allah bagışlayandı gərək bəndəsidə bagışlamagı bacarsın

baxin - siz ozunuz yanlish movqedesiz

1. Tutaq ki hansisa evli xanim sizi beyenib size yataq teklif edib - SİZ neden buna raziliq vermisiz? He? Neden? - men bunu anlaya bilmirem - beyenmediyi qadinla yataga girmek - nedi, nedi - qadin ozu teklif edib, siz de istifade etmisiz, furseti elden qacirmamisiz((((((((((((

o zaman sizinle o qadin arasinda ferq gormurem - her ikiniz sehv yoldasiz

2. yataqda neler etdiyinizi ve ozunuze beraet qazandirmaq ucun neyise etmediyinizi neden vurgulayirsiz? kime maraqlidir sizin ne etdiyiniz ya etmediyiniz - vallah, sizinki "qarga, mende qoz var" meselesi kimidi  ( amma bu ifade de sizin konteksde nese ikibashli alindi)   :facepalm: