Jump to content
  • Откройте аккаунт на Диспуте за 5 минут

Продаете недвижимость, машину, телефон, одежду?  Тысячи  просмотров ежедневно на dispute.az  помогут вам. Бесплатная доска обьявлений.

Qadın dünyası

nikowka

Recommended Posts

[quote name='Blok' timestamp='1302108465' post='8759687']
[i]Qadınlar üçün ən gözəl istirahət yeri mətbəxdir. [/i]
[/quote]
Bilmirem size niye minus yazirlar?)axi sozlerinizde heqiqet var..Men shexsen refiqelerimle ele metbexde derdleshmeyi xoshlayiram..Umumiyyetle evimizde menim ucun metbex en dogma ,ve en rahat mekandi)ele ushaqliqda da derslerimi metbexde elemeyi xoshlayirdim...)

• Replies 194
  • Created
  • Last Reply

[quote name='Zehra7' timestamp='1302706623' post='8822316']
Istirahetim ucun bulvara gedib,sadece denizi sehr etmekdi..Bir-iki dash goturub denize atim ve dushunum ki,qelbimde olan dasha donmush deyilmemish sozleri atiram.Denizi seyr etmek,duzlu havasini udmaq ,qagayilari yemlemek ele istirahetdir..Hem ucuz ,hem serfeli,hemde yaxshi neticesi)..
Gerek bir gun subh tezden gedim..dushunurem,guneshin cixmagi ,onun ilk shualari insana coxlu musbet enerji verir..Hamiya meslehet gorurem)
[/quote]

Məncə də yaxşı istirahət növlərindən biridir.

[i]Sevgi - qadınların yaşamaq ehyiyacıdır.
Qadınlar həyatda ac-susuz yaşaya bilərlər.. amma sevgisiz yaşamaq onlar üçün hətta ölümdən də betərdir. Son zamanlar sevilmək naminə arıqlamaq istəyən və bundan ötrü dəridən-qabıqdan çıxan xanımlara baxanda düşünürəm:
-dəyərmi heç?[/i]

[i]Sevgi - qadınların yaşamaq ehtiyacıdır.
Qadınlar həyatda ac-susuz yaşaya bilərlər.. amma sevgisiz yaşamaq onlar üçün hətta ölümdən də betərdir. Son zamanlar sevilmək naminə arıqlamaq istəyən və bundan ötrü dəridən-qabıqdan çıxan xanımlara baxanda düşünürəm:
-dəyərmi heç?[/i]

[quote name='Blok' timestamp='1302780991' post='8831266']
[i]Sevgi - qadınların yaşamaq ehtiyacıdır.
-dəyərmi heç?[/i]
[/quote]
Bawga sual da vermek lazimdi:
-Niye de deymesin.?

bu suali da derinden duwunmek lazimdi.Gadinlarin bu yola el atmasina sebeb nedir,kimlerdir.??

[quote name='azda' timestamp='1302796377' post='8833459']
Bawga sual da vermek lazimdi:
-Niye de deymesin.?

[b]bu suali da derinden duwunmek lazimdi.Gadinlarin bu yola el atmasina sebeb nedir,kimlerdir.??[/b]
[/quote]
[i]yalnız sevilmək, əzizlənmək amacı..
Qadınlar sevilmək isteyirlər..onlara elə gəlir ki, ariqlasalar seviləcəklər )
daha düşünmürlər ki
onların şüuruna hakim kəsilən 90-60-90 ölçüləri sevginin parametrləri deyil[/i]

[quote name='Blok' timestamp='1302845590' post='8837218']
[i]yalnız sevilmək, əzizlənmək amacı..
Qadınlar sevilmək isteyirlər..onlara elə gəlir ki, ariqlasalar seviləcəklər )
daha düşünmürlər ki
onların şüuruna hakim kəsilən 90-60-90 ölçüləri sevginin parametrləri deyil[/i]
[/quote]
Sizin fikrinizle bir balaca razi deyilem.Aciqlayim sebebini:
-Eger aileli qadin bir balaca kiloludurlarsa,bir az da baximsizdirsa,bununla elaqedar olaraq bezi kiwiler "suruwmeye" meyilli :) olurlar.Onlar oz qadinlarinda baximliligi,gozelliyi gormedikde ister-istemez kuceden kecen ya iw yerlerinde iwleyen ve.s ozune ceki-duzen veren xanimlara qarwi marag artir,oyanir,bunu da onun heyat yoldawi hiss edir ve erinin nezerinin bawqasinda olmamasi ucun her yola el atir ki,ondan bawgasina baxmasin,nezer yetirmesin.Gozellik salonlari da mehz bu cur xanimlar ucun yaradilib.90.60.90 olmasalar da qadin caliwir ki,erinin ya sevdiyinin nezer noqtesinde olsun..
Yaziq qadinlar,sevdiklerine gore nelerden kecirler. :)))

Evli qadinlara da kicik bir meslehetim var.Her kes oz seliqesine,gozelliyine,davraniwina diqqet etsin,bilek-gorek kiwilerin saga-sola iwlemesinde sebeb nedir.. :roga:

Her kese hem sevmeyi hem de sevdiyi terefinden sevilmeyi arzulayiram... :rroza:

Hormetle...

[quote name='BUTTERFLYCIK' timestamp='1301511545' post='8696703']
Məndə də eyni vəziyyətdir, işə yastı, kobud ayaqqabı geyinməyə icazə verilmir, düzü icazə verilən geyim tərzinə bu cür ayaqqabılar heç yaraşmaz da (yupka, saroçka), ona görə minimum 7sm-lik kabluk üstündə keçir günüm, hərdən otaqda çıxardıb barmaqlarımı oynatmasam, uzadıb ups-ın üstünə qoyub dincəlməsəm yəqin ki, çoxdan ayaqsız qalardım... Həftədə 1-2 dəfə gecə yatmazdan əvvəl uzanıb ayaqlarımı qaldırıb yapışdırıram divara, bu ayaqda qan dövranını yaxşılaşdırır, növbətiı əziyyətli günə hazırlayır :morqqqq: İmkan daxilində sən də hərdən ayaqlarına belə otdıx ver
[/quote]

Allah güldürsün sizi Butterflycik umoril:umoril:umoril:

Mən də kabloka nifret edirəm :angry: , amma kablok geyinəndə daha gözəl və incə görsənir xanımlar, ona görə də gözəllik qurban tələb edir deyib, kabloklu ayaqqabı geyinirəm :(

[quote name='azda' timestamp='1302848021' post='8837630']
Sizin fikrinizle bir balaca razi deyilem.Aciqlayim sebebini:
-Eger aileli qadin bir balaca kiloludurlarsa,bir az da baximsizdirsa,bununla elaqedar olaraq bezi kiwiler "suruwmeye" meyilli :) olurlar.Onlar oz qadinlarinda baximliligi,gozelliyi gormedikde ister-istemez kuceden kecen ya iw yerlerinde iwleyen ve.s ozune ceki-duzen veren xanimlara qarwi marag artir,oyanir,bunu da onun heyat yoldawi hiss edir ve erinin nezerinin bawqasinda olmamasi ucun her yola el atir ki,ondan bawgasina baxmasin,nezer yetirmesin.Gozellik salonlari da mehz bu cur xanimlar ucun yaradilib.90.60.90 olmasalar da qadin caliwir ki,erinin ya sevdiyinin nezer noqtesinde olsun..

Evli qadinlara da kicik bir meslehetim var.Her kes oz seliqesine,gozelliyine,davraniwina diqqet etsin,bilek-gorek kiwilerin saga-sola iwlemesinde sebeb nedir.. :roga:

Her kese hem sevmeyi hem de sevdiyi terefinden sevilmeyi arzulayiram... :rroza:

Hormetle...
[/quote]
Nikowka sizin yazdilariniz hamisi hegigetdir...amma...gadinlar bir sheyi hec cur gebul etmek istemirler ki,kishiler cansiz reaktiv raket deyiller ki,ancag duz istigametde hereket etsinler.Onlar canli bir mexlug kimi heyatin onlarin garshisina cixartdigi maneleri(bunlar muxtelif ola biler)def etmek ucun herden hereket traeyektoriyalarinda deyishiklikler etmeye mecbur olurlar... :devil: Men hele hec tornadodan da guclu heyat "burulganlar"indan danishmiram.Ona gore de kishileri basha dushmek ucun tekce "ballistika"ni bilmek kifayet etmez... :devil: Sizin postlari oxumag cox xoshdur... :rroza:

[quote name='azda' timestamp='1302848021' post='8837630']

[/quote]
Qаdın jurnаllаrının birindә bir nәfәr öz аrvаdındаn şikаyәtlәnәrәk yаzır:
“Аrvаdım yаtmаq istәyәrkәn dоğrudаn dа bir tәlхәyә çеvrilir. Yаtаrkәn öz sаçlаrının pоzulub хаrаb оmаmаsı üçün bаşınа böyük tоr pаpаq qоyur vә yаtаq pаltаrlаrını gеyir. Bundаn sоnrа güzgünün qаbаğındа оturub üzündәki kоsmеtik mаddәlәri kimyәvi mаddә ilә tәmizlәyir. Оnа bахаrkәn mәnә еlә gәlir ki, о mәnim әvvәlki аrvаdım dеyildir. Çünki indiki çöhrәsinin әvvәlki sifәti ilә hеç bir uyğunluğu yохdur. Qаşlаrını qırхmış, yеrinә qәlәm çәkmişdir. Qәlәmin rәngini tәmizlәdikdә tаmаmilә qаşsız оlur. Üzündәn çох хоşа gәlmәz iy gәlir. Çünki üzündәki lәkәlәri örtmәk üçün çәkdiyi krеm kаfur iyi vеrir vә mәnә qәbiristаnlığı хаtırlаdır. Kаş iş еlә burаdаcа tаmаm-lаnаydı. Lаkin bütün bunlаr sоnrаkı işlәrin müqәddimәsidir. Bir nеçә dәqiqә оtаqdа vаr-gәl еdib özünü qаydаyа sаlır. Sоnrа еvin хidmәtçisini çаğırıb dеyir ki, tоrbаlаrı gәtir. Хidmәtçi әlindә dörd tоrbа оnun yаnınа gеdir. Хаnım tахtın üstünә uzаnır, хidmәtçi isә tоrbаlаrı оnun әllәrinә vә аyаqlаrınа kеçirib bаğlаyır. Çünki оnun әl vә аyаq dırnаqlаrı mаnikürlüdür, özü dә çох uzundur. Yоrğаnа ilişmәsin vә bә’zi hаllаrdа sınmаsın dеyә, оnu tоrbаyа qоyub bаğlаyır vә bеlәliklә yuхuyа gеdir.”

[quote name='Blok' timestamp='1302853878' post='8838683']
“Аrvаdım yаtmаq istәyәrkәn dоğrudаn dа bir tәlхәyә çеvrilir. Yаtаrkәn öz sаçlаrının pоzulub хаrаb оmаmаsı üçün bаşınа böyük tоr pаpаq qоyur vә yаtаq pаltаrlаrını gеyir. Bundаn sоnrа güzgünün qаbаğındа оturub üzündәki kоsmеtik mаddәlәri kimyәvi mаddә ilә tәmizlәyir. Оnа bахаrkәn mәnә еlә gәlir ki, о mәnim әvvәlki аrvаdım dеyildir. Çünki indiki çöhrәsinin әvvәlki sifәti ilә hеç bir uyğunluğu yохdur. Qаşlаrını qırхmış, yеrinә qәlәm çәkmişdir. Qәlәmin rәngini tәmizlәdikdә tаmаmilә qаşsız оlur. Üzündәn çох хоşа gәlmәz iy gәlir. Çünki üzündәki lәkәlәri örtmәk üçün çәkdiyi krеm kаfur iyi vеrir vә mәnә qәbiristаnlığı хаtırlаdır. Kаş iş еlә burаdаcа tаmаm-lаnаydı. Lаkin bütün bunlаr sоnrаkı işlәrin müqәddimәsidir. Bir nеçә dәqiqә оtаqdа vаr-gәl еdib özünü qаydаyа sаlır. Sоnrа еvin хidmәtçisini çаğırıb dеyir ki, tоrbаlаrı gәtir. [b]Хidmәtçi әlindә dörd tоrbа оnun yаnınа gеdir. Хаnım tахtın üstünә uzаnır, хidmәtçi isә tоrbаlаrı оnun әllәrinә vә аyаqlаrınа kеçirib bаğlаyır. Çünki оnun әl vә аyаq dırnаqlаrı mаnikürlüdür, özü dә çох uzundur. Yоrğаnа ilişmәsin vә bә’zi hаllаrdа sınmаsın dеyә, оnu tоrbаyа qоyub bаğlаyır vә bеlәliklә yuхuyа gеdir.[/b]”
[/quote]

Bu artıq xəstəlikdir

[quote name='Konfutsi' timestamp='1302855924' post='8839059']
Uzr isteyirem,buraxdigim sehve gore Nikowkadan. Azda xanimin postuna cavab yazmishdim,yungul bir xetadir...yegin adlarini cekdiyim xanimlar meni anlayacaglar...
[/quote]
Kiwiler xetakardilar da.. :roga: Esas odur boyunlarina alirlar.. :)))

Bezen sizin yazilarinizla men de razilawiram,heqiqeten maraqli werhleriniz olur.)

“Аrvаdım yаtmаq istәyәrkәn dоğrudаn dа bir tәlхәyә çеvrilir. Yаtаrkәn öz sаçlаrının pоzulub хаrаb оmаmаsı üçün bаşınа böyük tоr pаpаq qоyur vә yаtаq pаltаrlаrını gеyir. Bundаn sоnrа güzgünün qаbаğındа оturub üzündәki kоsmеtik mаddәlәri kimyәvi mаddә ilә tәmizlәyir. Оnа bахаrkәn mәnә еlә gәlir ki, о mәnim әvvәlki аrvаdım dеyildir. Çünki indiki çöhrәsinin әvvәlki sifәti ilә hеç bir uyğunluğu yохdur. Qаşlаrını qırхmış, yеrinә qәlәm çәkmişdir. Qәlәmin rәngini tәmizlәdikdә tаmаmilә qаşsız оlur. Üzündәn çох хоşа gәlmәz iy gәlir. Çünki üzündәki lәkәlәri örtmәk üçün çәkdiyi krеm kаfur iyi vеrir vә mәnә qәbiristаnlığı хаtırlаdır. Kаş iş еlә burаdаcа tаmаm-lаnаydı. Lаkin bütün bunlаr sоnrаkı işlәrin müqәddimәsidir. Bir nеçә dәqiqә оtаqdа vаr-gәl еdib özünü qаydаyа sаlır. Sоnrа еvin хidmәtçisini çаğırıb dеyir ki, tоrbаlаrı gәtir. Хidmәtçi әlindә dörd tоrbа оnun yаnınа gеdir. Хаnım tахtın üstünә uzаnır, хidmәtçi isә tоrbаlаrı оnun әllәrinә vә аyаqlаrınа kеçirib bаğlаyır. Çünki оnun әl vә аyаq dırnаqlаrı mаnikürlüdür, özü dә çох uzundur. Yоrğаnа ilişmәsin vә bә’zi hаllаrdа sınmаsın dеyә, оnu tоrbаyа qоyub bаğlаyır vә bеlәliklә yuхuyа gеdir.”
[/quote]
Muxtelif xesiyyetde kiwiler oldugu kimi,muxtelif xesiyyetde qadinlar olur.Yani,bu qadin kimdirse o heyat yoldawi ucun bunu etmir.Demek ailede problem var,aile dedikde qadinda yeni..Ola bilsin o qadinin bele bezenmesinde sebeb ozunu ona deyil bawqasina sevdirmekdi,ola bilsin eri ona onemli deyil,demek ondan da onemli kimse var.Sizin bu yazinizi oxuyarken aglima gelen ilk bu oldu.))

Duwunurem ki,bu hekayenin ozlerini sevdiklerine beyendirmek meqsedile ceki-duzem veren,qulluq eden,daima heyat yoldawlari terefinden nezer noqtesinde olmaq isteyen xanimlarla hec bir elaqesi yoxdur..)

p.s.Belasnejkanin fikrile tamamile raziyam.

[/quote]
:looool: cox guldum buna. Bele olmaq hec vaxt istemezdim. Mence bu dediyiniz qadin hec aile heyatina aid deyil. Normal xanim ve ya evli xanim ve ya ana bunlari etmir. Muqayiseniz cox mubaligelidir mence. :rolleyes:

[/quote]

Ürəyim sıxıldı...

“Аrvаdım yаtmаq istәyәrkәn dоğrudаn dа bir tәlхәyә çеvrilir. Yаtаrkәn öz sаçlаrının pоzulub хаrаb оmаmаsı üçün bаşınа böyük tоr pаpаq qоyur vә yаtаq pаltаrlаrını gеyir. Bundаn sоnrа güzgünün qаbаğındа оturub üzündәki [b]kоsmеtik mаddәlәri[/b] [b]kimyәvi mаddә[/b] ilә tәmizlәyir. Оnа bахаrkәn mәnә еlә gәlir ki, о mәnim әvvәlki аrvаdım dеyildir. Çünki indiki [b]çöhrәsinin[/b] әvvәlki sifәti ilә hеç bir uyğunluğu yохdur. Qаşlаrını qırхmış, yеrinә qәlәm çәkmişdir. Qәlәmin rәngini tәmizlәdikdә tаmаmilә qаşsız оlur. Üzündәn çох хоşа gәlmәz iy gәlir. Çünki üzündәki lәkәlәri örtmәk üçün çәkdiyi krеm [b]kаfur[/b] iyi vеrir vә mәnә qәbiristаnlığı хаtırlаdır. Kаş iş еlә burаdаcа tаmаm-lаnаydı. Lаkin bütün bunlаr sоnrаkı işlәrin [b]müqәddimәsidir[/b]. Bir nеçә dәqiqә оtаqdа [b]vаr-gәl[/b] еdib özünü qаydаyа sаlır. Sоnrа еvin хidmәtçisini çаğırıb dеyir ki, tоrbаlаrı gәtir. Хidmәtçi әlindә dörd tоrbа оnun yаnınа gеdir. Хаnım [b]tахtın[/b] üstünә uzаnır, хidmәtçi isә tоrbаlаrı оnun әllәrinә vә аyаqlаrınа kеçirib bаğlаyır. Çünki оnun әl vә аyаq dırnаqlаrı mаnikürlüdür, özü dә çох uzundur. Yоrğаnа ilişmәsin vә bә’zi hаllаrdа sınmаsın dеyә, оnu tоrbаyа qоyub bаğlаyır vә bеlәliklә yuхuyа gеdir.”
[/quote]

Mence bu sadece bedii sozlerle bezedilmish bir yazidir (sozleri qaralamisham) , ye'ni real heyat yoldashinin gileyi deyil :nettt: Amma duze ne deyesen? Qadinlar bir chox hallarda oz heyat yoldashlari uchun bezenib, gozel gorunmek istediklerini unudur, onlarin yaninda bele ecaib terzde gorunmekden chekinmirler. :)

[quote name='Konfutsi' timestamp='1302855924' post='8839059']
Uzr isteyirem,buraxdigim sehve gore Nikowkadan. Azda xanimin postuna cavab yazmishdim,yungul bir xetadir...yegin adlarini cekdiyim xanimlar meni anlayacaglar...
[/quote]

problem yoxdur..)) esas odur ki, fikirlrinizi aydin wekilde ifade edirsiniz..movqeyiniz deyiwmezdir..

[quote name='Lady_ViRUS' timestamp='1302187180' post='8768346']
Bele chixirki iwden bezende, problemlerde yorulanda, weherideki ses-kuyden ve probkalardan canin bogazina yigilanda yollanmag lazimdi aeroporta? Her defe? Xmm.. Daha real cavablar gozleyirdim. Meselen kafeler filan. Mandarinin adini ewitmiwem ama hec cur gedib cixa bilmirem ora,,yolustu deyil. Adam arada sakit musiqili, insana rahatliq hissi veren interyerli, ve en esasi kiwilerin olmadigi bir yerde tek oturmag istiyir. Bir az duwunmek, bir az xeyala dalmaq ucun..
[/quote]
Lady_ViRUS, kişilərin olmadığı, sakit və rahat, gözəl interyerli bir yer axtarırsızsa, onda Mandarinə gedin. Bunnan başqa dadlı yeməklər, güləruz personal, karaoke və s.

[quote name='misszz' timestamp='1302891468' post='8844670']
Mence bu sadece bedii sozlerle bezedilmish bir yazidir (sozleri qaralamisham) , ye'ni real heyat yoldashinin gileyi deyil :nettt: Amma duze ne deyesen? Qadinlar bir chox hallarda oz heyat yoldashlari uchun bezenib, gozel gorunmek istediklerini unudur, onlarin yaninda bele ecaib terzde gorunmekden chekinmirler. :)
[/quote]

[i]Dogrusu
Mən inanmıram ki, bəzi xanımar öz gözəl ayaqlaırnın yalnız ərlərinə göstərmək xatirinə mini yubka geyinirlər..Hər halda onlar ictimai diqqəti də nəzərdən qaçlrmırlar.
[/i]

[quote name='Blok' timestamp='1303241044' post='8878920']
[i]Dogrusu
Mən inanmıram ki, bəzi xanımar öz [b]gözəl ayaqlaırnın[/b] yalnız ərlərinə göstərmək xatirinə mini yubka geyinirlər..Hər halda onlar ictimai diqqəti də nəzərdən qaçlrmırlar.
[/i]
[/quote]

Off top olmasin deye burda [b]"gozel ayaqlar"[/b] barede fikirlerimi yazmiram :) Ureyiniz istese ve vaxtiniz olsa, "Footfetish" adli movzuya bash cheke bilersiz, orda butun dushunduklerimi yazmisham :rroza:

[quote name='misszz' timestamp='1303241392' post='8878969']
Off top olmasin deye burda [b]"gozel ayaqlar"[/b] barede fikirlerimi yazmiram :) Ureyiniz istese ve vaxtiniz olsa, "Footfetish" adli movzuya bash cheke bilersiz, orda butun dushunduklerimi yazmisham :rroza:
[/quote]
[i]"Gözəl" sözünün sözgəlişi yazıdım ..
Gözəl, və ya eybəcər olsun... məncə fərq etməz.
Bəzi xanımlar yalnız öz ərlərinə xoş gəlsin deyə.. mini yubkadan sitifade edirlər? [/i]

[quote name='Blok' timestamp='1303242436' post='8879119']
[i]"Gözəl" sözünün sözgəlişi yazıdım ..
Gözəl, və ya eybəcər olsun... məncə fərq etməz.
Bəzi xanımlar yalnız öz ərlərinə xoş gəlsin deyə.. mini yubkadan sitifade edirlər? [/i]
[/quote]

"Bezi" xanimlar "o qeder" sheyleri qeyri-erleri uchun edirler ki :facepalm: Amma onlarin adindan mene danishmaq dushmez :nettt:

[quote name='misszz' timestamp='1303242795' post='8879168']
"Bezi" xanimlar "o qeder" sheyleri qeyri-erleri uchun edirler ki :facepalm: Amma onlarin adindan mene danishmaq dushmez :nettt:
[/quote]
[i] deyirsiniz ki, düşər-düşməzi olar?
narahat olmaga dəyməz )[/i]

[quote name='Blok' timestamp='1303243398' post='8879250']
[i] deyirsiniz ki, düşər-düşməzi olar?
narahat olmaga dəyməz )[/i]
[/quote]

"Dushmez" ye'ni ki, onlarin adindan danishmaq haqqi mene verilmeyib :) Men de bilirem ki, siz basha dushmusuz, sadece sohbetdi de eliyirik :buba: Men her soze ilishen neqativ dushunceli insanlardan deyilem :rroza:

[quote name='misszz' timestamp='1303244434' post='8879364']
"Dushmez" ye'ni ki, onlarin adindan danishmaq haqqi mene verilmeyib :) Men de bilirem ki, siz basha dushmusuz, sadece sohbetdi de eliyirik :buba: Men her soze ilishen neqativ dushunceli insanlardan deyilem :rroza:
[/quote]
[i]Aydındır, misszz.
Hər halda sualdan yayınamgınız məni təəcübləndirmədi[/i] :rroza:

[quote]İstirahet kişilerden çox biz qadınlara lazımdı. Ele deyilmi?[/quote]
[i]Onsuzda indiki kişilərin əksəriyyəti istirahət yerlərinə gedəndə qadınsız getmirlər.. Dogrudur, bəzi kişilrə yad xanımlarla `dincəlməyə` daha çox üstünlük verirlər..Bu, ola bilsin ki, onların ailədə üzləşdikləri problemlərindən ireli gelir. [/i]

[quote name='Blok' timestamp='1303272942' post='8880257']
[i]Aydındır, misszz.
Hər halda sualdan yayınamgınız məni təəcübləndirmədi[/i] :rroza:
[/quote]

Mene ise aydin deyil, aydinlashdirsaydiz minnetdar olardim :unsure:

[quote name='misszz' timestamp='1303313768' post='8887396']
Mene ise aydin deyil, aydinlashdirsaydiz minnetdar olardim :unsure:
[/quote]
[i]Söhbətdi də eliyirik..
Mən her soze "ilishen" neqativ dushunceli insanlardan deyilem [/i]

• 7 months later...

[img]http://img.dispute.az//public/style_emoticons/default/25.gif[/img] men ozum de hansi dunyada oldugumu artiq unutmuwam....beli, men de indi oxudum..werhleri oxuduqca cox deyiwdiyimi, duwuncelerimin , munasibetimin, movqeyimin bir balaca istiqametinin deyiwdiyini gorurem....eslinde istifadecilerin de bir coxu deyiwib....
[img]http://img.dispute.az//public/style_emoticons/default/loveyouddd.gif[/img] Sag ol, Can....ko...! [img]http://img.dispute.az//public/style_emoticons/default/wink.png[/img] movzunu arxivden cixardigin ucun...bu tip movzular acildi, amma, ilk movzu az forumda bu idi...
Mohtewem Dunyamizdan yenilikleri, xeberleri, bilgileri, fendleri ([img]http://img.dispute.az//public/style_emoticons/default/posecretu.gif[/img] ), derd-serleri burda boluwe bilerik....

[quote name='chentso' timestamp='1302111358' post='8760032']
Women Café Mandarin
[url="http://www.facebook.com/pages/Women-Caf%C3%A9-Mandarin/365366772660?sk=info"]http://www.facebook....6772660?sk=info[/url]

Основная информация

Местонахождение 110 S.Vurgun Str., Baku, Azerbaijan
часы Пн - Вс: 10:00 - 22:00
О нас Женское Кафе! Только для прекрасного пола... Будь собой! Отдыхай и развлекайся! С.Вургуна 110. Тел.: 440 9395, 055 495 3050
Ценовой диапазон $ (0-10)
Парковка Улица
Генеральный Менеджер Sabina Parvizi
Способы оплаты Только наличными
Услуги Резервация возможна. Подходит для компании .С собой
Обслуживают официанты
Телефон 012 440 93 95, 055 495 30 50
Сайт [url="http://www.mandarin.az"]http://www.mandarin.az[/url]
[/quote]
cox xowum gelir....meslehet gorurem...xidmet ureyacandir...mekan ozu maraqlidir...esl xanim klubudur..)) divarlarda ise taninmiw kiwilerin fotowekilleri bir az meze qatir abu-havaya..)))))esas odur ki, karaoke de var..)) axi men mikrofon xestesiyem....[img]http://img.dispute.az//public/style_emoticons/default/blush.png[/img]
p.s. [img]http://img.dispute.az//public/style_emoticons/default/posecretu.gif[/img] ad gunumu orda qeyd etmiwik....
teessuf ki, mekani eks etdiren wekillerden yerlewdire bilmerem..[img]http://img.dispute.az//public/style_emoticons/default/cool.png[/img]

[quote name='nikowka' timestamp='1322945818' post='10636442']
cox xowum gelir....meslehet gorurem...xidmet ureyacandir...mekan ozu maraqlidir...esl xanim klubudur..)) divarlarda ise taninmiw kiwilerin fotowekilleri bir az meze qatir abu-havaya..)))))esas odur ki, karaoke de var..)) axi men mikrofon xestesiyem....[img]http://img.dispute.az//public/style_emoticons/default/blush.png[/img]
p.s. [img]http://img.dispute.az//public/style_emoticons/default/posecretu.gif[/img] ad gunumu orda qeyd etmiwik....
teessuf ki, mekani eks etdiren wekillerden yerlewdire bilmerem..[img]http://img.dispute.az//public/style_emoticons/default/cool.png[/img]
[/quote]
kowkam) meslehetli yerdise belke yeni il yiqincaqin orda ederik? Pradise ayin ortalarinda movzu acacaq ve bayramdan sonra yiqiwiriq inwallah.sen isteyen kimi.Mene ls gonderde mekanin weklin

[quote name='miss saxara' timestamp='1322991980' post='10638486']
kowkam) meslehetli yerdise belke yeni il yiqincaqin orda ederik? Pradise ayin ortalarinda movzu acacaq ve bayramdan sonra yiqiwiriq inwallah.sen isteyen kimi.Mene ls gonderde mekanin weklin
[/quote]

Yeni il yığıncağında ancaq qızlar yığılacaq ki? Ora məhz qadınlar üçün olduğuna görə soruşuram)))

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Our picks

• Из Хырдалана и Забрата массово бегут люди срочно выставляя на продажу свою недвижимость
      Резко возросло число объявлений о продаже жилья в Хырдалане.
        • Sad
        • Haha
      • 97 replies
    • В Баку начинается строительство новой дороги
      С учетом перспективного развития города Баку Государственным агентством автомобильных дорог Азербайджана дается старт строительству новой автомобильной дороги от улицы Гасана Алиева до станции метро «Кероглу», параллельно проспекту Зии Буниядова.
      Об этом сообщили в госагентстве.
      Общая длина шестиполосной дороги составит 3896 метров с шириной полос 3,5 метра. На дороге будут построены четыре тоннеля и три подземных пешеходных перехода.
      В настоящее время от метро «Улдуз» в направлении улицы Алескера Гаибова ведутся работы по транспортировке тяжелой техники и оборудования на территорию.
      https://media.az/society/v-baku-nachinaetsya-stroitelstvo-novoj-dorogi
        • Upvote
        • Like
      • 35 replies
    • В Баку выставлена на продажу квартира по фантастической цене - ФОТО
      В Баку выставлена на продажу квартира по фантастической цене.
      Как сообщает Oxu.Az, соответствующая информация распространена на сайтах объявлений.
      Так, девятикомнатную квартиру площадью 555 кв.м предлагают покупателям за 12 млн манатов.
        В объявлении упоминается, что на указанном этаже расположена только одна квартира и соседей не будет.
      https://ru.oxu.az/society/866997
        • Confused
        • Haha
      • 97 replies
    • Где выгоднее отдыхать: в Азербайджане или за рубежом? - ОПРОС
      Baku TV провел опрос среди жителей столицы с целью узнать, где, по их мнению, выгодно отдыхать: в Азербайджане или за рубежом.
      Большинство участников опроса предпочло потратить деньги на отдых за границей.
      «Проживание в наших гостиницах обойдется в три раза дороже», - сказал один из опрошенных.
      Между тем сотрудники туристических компаний также отметили, что цены на отели за границей практически такие же, как у нас, а в некоторых случаях даже ниже.
      «Например, стоимость недельного тура на одного человека в Габалу начинается от 700 манатов. А тур на тот же период в Грузию обойдется от 500 манатов», - сказал один из них.

• Haha
        • Like
      • 137 replies
    • Отомстил отцу за избиение матери: жуткие подробности убийства брата главы ИВ Лянкярана

Долгое время подробности этого жуткого происшествия не разглашались ни во время следствия, ни в ходе судебного процесса. Судьи решили, что слушания должны проходить в закрытом режиме, без допуска СМИ.
      Однако Qafqazinfo удалось выяснить некоторые детали этой семейной трагедии. Согласно материала
        • Sad
      • 35 replies
    • Депутат: Некоторых женщин убивают за то, что они не считают мужей главой семьи
      В последнее время в Азербайджане растет число женщин, убитых своими мужьями.
      По данным расследования Bizim.Media, за последние два месяца Генеральная прокуратура зарегистрировала около 10 фактов убийства женщин их супругами. Эта печальная статистика актуализирует вопрос о необходимости прохождения парами психологического анализа перед вступлением в брак.
      Между тем заместитель председателя комитета по правам человека Милли Меджлиса Таир Керимли в своем заявлении Bizim.Media отметил, что не испытывает оптимизма относительно идеи обязательного психологического анализа для пар перед свадьбой.
      «Прохождение медицинского осмотра перед браком обязательно, поскольку только так можно выявить скрытые заболевания. Но психологический анализ в Азербайджане не применяется, да и за рубежом такой широкой практики нет, и то лишь в добровольном порядке», - отметил депутат.
      Что касается женщин, убитых мужьями, Таир Керимли полагает, что это происходит из-за вопросов чести.
      «Одна из главных причин заключается в том, что некоторые дамы, прикрываясь гендерным равенством, создают образ сильной женщины и не считают мужей главой семьи, а некоторые и вовсе идут по плохому пути. То есть зачастую убийства женщин происходят из-за вопросов чести», - сказал он.
      Депутат призвал стремиться к построению чистого общества, чтобы никому даже в голову не приходило сворачивать на плохой путь.
      «В советское время тоже были случаи убийства женщин мужьями на почве ревности. В любом случае я не поддерживаю идею применения психологического анализа перед браком на законодательном уровне. Это будет своего рода унижением для пары: как будто мы проверяем, в своем ли они уме», - заключил Т.Керимли.
      https://media.az/society/deputat-nekotoryh-zhenshin-ubivayut-za-to-chto-oni-ne-schitayut-muzhej-glavoj-semi
        • Facepalm
        • Confused
      • 54 replies
    • В районе метро Гара Гараева продаётся объект под новостройкой
      В Низаминском районе,около станции метро Г.Гараева, под новостройкой на 1-м этаже (18/1) продается объект общей площадью 65 кв.м. Очень интенсивный пешеходный и автомобильный трафик. Имеются все условия, развитая инфраструктура, паркинг и т.д. Все документы в порядке, купчая на нежилое помещение.Оплата 1%.   Цена 550000  манат     0552522225
      • 0 replies
    • Можно ли использовать пенсионные накопления до выхода на пенсию?
      Пенсионный возраст в Азербайджане является предметом многочисленных дискуссий.
      Для мужчин он составляет 65 лет, для женщин – 63,5 года. Возрастной предел для женщин увеличивается на шесть месяцев каждый год, начиная с 1 июля 2017 года. В 2027-м возраст выхода на пенсию для мужчин и женщин будет одинаковым - 65 лет.
      Как долго гражданин может прожить после выхода на пенсию - никто не знает. Таким образом, накопленный за годы работы пенсионный капитал можно будет получать в лучшем случае 10-15 лет.
      Почему мы не можем использовать накопления раньше, чем выйдем на пенсию? Обязательно ли нам ждать 65 лет, чтобы воспользоваться своим правом?
      Подробнее об этом - в сюжете İTV:
      https://media.az/society/mozhno-li-ispolzovat-pensionnye-nakopleniya-do-vyhoda-na-pensiyu
        • Like
      • 54 replies
  • Recently Browsing   0 members, 0 guests

• No registered users viewing this page.
  • Create New...