Jump to content
  • Откройте аккаунт на Диспуте за 5 минут

Продаете недвижимость, машину, телефон, одежду?  Тысячи  просмотров ежедневно на dispute.az  помогут вам. Бесплатная доска обьявлений.

Ринопластика

Lorena

Recommended Posts

• Replies 697
  • Created
  • Last Reply

[quote name='I see YOU' timestamp='1296900747' post='8273023']
men bele basa dusdum ki, sizde problem cox olduqu ucun baha basa gelib. Sizin burnunuzda problem ne idi ? nefesalma da cetin idi ?
[/quote]
he nefes almagimda problem var idi.Hem ceper eyriliyi duzeldildi ,hem de gorunus olaraq deyisildi.Hekimin dediyine gore cetin kecib emeliyyat.Dunen tamponlari cixardannan sonra hekim pambiq qoymusdu burnuma demisdi ozun seher evde cixardarsan.Bu gun cixarttim pambiqlari,nefes almam superdi,cox shukur.

[quote name='AYSBERQ' timestamp='1296919960' post='8274728']
Men de burnumu emeliyyat eletdirmek isterdim, uzun muddetdi hekim axtarishindayam. mende de hem nefesalma problemi var, hem de gorunusunu deyismek isterdim. Sizin emeliyyativiz ne qeder muddet davam elemishdi ?
[/quote]
Mende saat yarimnan da cox ,hardasa 2 saata yaxin kecib emeliyyat.Sizede ugurlar arzulayiram

[quote name='fatima83' timestamp='1296901837' post='8273125']
he nefes almagimda problem var idi.Hem ceper eyriliyi duzeldildi ,hem de gorunus olaraq deyisildi.Hekimin dediyine gore cetin kecib emeliyyat.Dunen tamponlari cixardannan sonra hekim pambiq qoymusdu burnuma demisdi ozun seher evde cixardarsan.Bu gun cixarttim pambiqlari,nefes almam superdi,cox shukur.
[/quote]
Salam :rroza: mene cox maraqlidi burnunuzdan tamponu cixardanda sizi cox incitdi? :(

[quote name='fatima83' timestamp='1296932870' post='8276019']
Mende saat yarimnan da cox ,hardasa 2 saata yaxin kecib emeliyyat.Sizede ugurlar arzulayiram
[/quote]
Siz artiq nece gundu emeliyyat olubsuz ? Gibsi ne vaxt cixaracaqlar ? Duzu 1200 manat menim ucun cox bahadir...

[quote name='Miss Purple' timestamp='1296996248' post='8279371']
Salam :rroza: mene cox maraqlidi burnunuzdan tamponu cixardanda sizi cox incitdi? :(
[/quote]
Men de eshitmisem ki, tamponlar cixanda cox aqrili olur ((( bezi hekimler tamponlarin evezine silikon qoyurlar, silikonun cixmasi asan olur. Bir defe efirde turk hekim de bu haqda danismisdi.

[quote name='I see YOU' timestamp='1297002064' post='8279817']
Men de eshitmisem ki, tamponlar cixanda cox aqrili olur ((( bezi hekimler tamponlarin evezine silikon qoyurlar, silikonun cixmasi asan olur. Bir defe efirde turk hekim de bu haqda danismisdi.
[/quote]
Ağrılı yox, xoşagəlməyən prosesdi... Silikonu isə əsasən xaricdən gələn həkimlər
qoyur

[quote name='I see YOU' timestamp='1297005071' post='8280051']
Sehf elemiremse burada forumda yazilmisdi ki, yerli hekimlerden de silikon tamponlardan istifade edenler var. Goresen bu tamponlarin qiymeti cox bahadi ? Men emeliyyatdan cox tampondan qorxuram...
[/quote]
Avrasiya klinikasında bele tamponlardan istifadə olunduğunu bilirəm,
amma orda da türk həkimlərdi,həm də qiymətlər bahadı... Məncə bir dənə tamponun
yerinə silikon istifadə olunacağına görə 1000 manat artıq pul xərcləməyə dəyməz...
Tamponun çıxarılması 10-15 saniyə vaxt aparır,yəni dözə bilməzsiz?

Problem ancaq tamponlarin cixmasinda olan aqridan getmir... 3 gun burunun baqli olmasi, aqizla nefes almaq cox cetin bir seydi. Herden yoxlamaq ucun burnumu tutub, aqizla nefes aliram... 10 deq-den sonra ureyim az qalir yerinden cixsin. Mence daha muassir usullar varsa, ozumuze niye bele eziyyet vermeliyik...

[quote name='I see YOU' timestamp='1297006194' post='8280132']
Problem ancaq tamponlarin cixmasinda olan aqridan getmir... 3 gun burunun baqli olmasi, aqizla nefes almaq cox cetin bir seydi. Herden yoxlamaq ucun burnumu tutub, aqizla nefes aliram... 10 deq-den sonra ureyim az qalir yerinden cixsin. Mence daha muassir usullar varsa, ozumuze niye bele eziyyet vermeliyik...
[/quote]
Человек привыкает ко всему... Mənim üçünsə ən çətin gələn şey bel üstə yatmaq idi, əməliyyatdan əvvəl yoxlayırdım,
5-10 dəqiqədən çox dözə bilmirdim, и что? İndi как милинькая yatıram. 1200 manatın sizincün baha olduğunu
yazmışdız, Avrasiya-da silikonlu əməliyyat 2500 manatdı...

[quote name='I see YOU' timestamp='1297008454' post='8280257']
Beli 1200 manat menim ucun cox bahadi, 2500 manat haqqinda ise hec danismaqa deymez... Men silikonlarin bele baha olduqunu dusunmurdum. Avrasiya klinikasinin sayti var goresen?
[/quote]
Var, rinoplastika aparan hekimlerin siyahısı var orda. Amma qiymətlər yoxdu. Telefonla da qiymətlər
haqqında məlumat vermirlər,ancaq getməlisiz...

[quote name='I see YOU' timestamp='1297005071' post='8280051']
Sehf elemiremse burada forumda yazilmisdi ki, yerli hekimlerden de silikon tamponlardan istifade edenler var. Goresen bu tamponlarin qiymeti cox bahadi ? Men emeliyyatdan cox tampondan qorxuram...
[/quote]
Butun temani vereqledim, amma silikon tamponlar haqqinda melumat tapa bilmedim :( bu haqda melumati olanlardan yazmasini xahis edirem.

[quote name='I see YOU' timestamp='1297002064' post='8279817']
[/quote]
Ne yaxsi onda mende o qeder de agrili olmayacaq ))))) cunki hekim (turk) meni muayine edende dediki bizdeki tamponlar agrili olmur (belkede sizin dediyiniz kimi silikon da ola biler) ))))))))

Kstati Camal hekim emeliyyatdan once mene tamponlari gostermisdi,bagli klyonkanin icinde idiler.Dedi bunlari qoyacam burnuna.Belke ele onlar silikon idi? Cunki dediki sifarisle getizdirirem bunlari.Men duzu hec cox maraqlanmirdim bu barede.Tamponlar cixanda agri olmadi,AYSELINKA dediyi kimi sadece xosagelmez hiss olur.Men amma o qeder qorxmusudm ki,aglayirdim az qala.Amma etiraf edim ki,hec incitmirdi adami.

[quote name='I see YOU' timestamp='1297006194' post='8280132']
[/quote]
Mene iki gun cetin oldu.O da en cox gece yatanda agizdan nefes aldigim ucun bogazim goyneyirdi.3-cu gun uje yaxsi idim.Neyneyek ki,bunlarsiz mumkun deyil,gerek dozesen.

[quote name='fatima83' timestamp='1297060365' post='8283977']
AYSELINKA, men bilmek isteyerdim ki,gips acilandan texminen nece gun sonra men evden rahat cixa bilerem?
[/quote]
Məndə yanvarın 25i qips çıxarıldı,29u uje çıxdım evdən :rolleyes: Amma diqqətli olun,soyuqdan qoruyun
burnunuzu da, özünüzü də. Mən üzümü şarfla bağlamışdım. Xəstələnmək də olmaz bizə...

[quote name='Miss Purple' timestamp='1297055770' post='8283489']
Ne yaxsi onda mende o qeder de agrili olmayacaq ))))) cunki hekim (turk) meni muayine edende dediki bizdeki tamponlar agrili olmur (belkede sizin dediyiniz kimi silikon da ola biler) ))))))))
[/quote]
Siz artiq emeliyyat olunmusuz ? Turk hekimi emeliyyat edib sizi ?

[quote name='fatima83' timestamp='1297060156' post='8283947']
Mene iki gun cetin oldu.O da en cox gece yatanda agizdan nefes aldigim ucun bogazim goyneyirdi.3-cu gun uje yaxsi idim.Neyneyek ki,bunlarsiz mumkun deyil,gerek dozesen.
[/quote]
Yeqin ki, sizdeki silikon tampon olmayib... cunki silikon olsaydi aqiznan nefes almaqa ehtiyac olmazdi. Sizin indi nefes almaqiniz necedi ?

[quote name='I see YOU' timestamp='1297070994' post='8285644']
Siz artiq emeliyyat olunmusuz ? Turk hekimi emeliyyat edib sizi ?
[/quote]
Xeyir men hele emeliyyat olunmamisam insallah bu ay olacam. Menim hekimim azerbaycanlidi amma turkle bir yerde isleyir.

[quote name='Miss Purple' timestamp='1297072428' post='8285848']
Xeyir men hele emeliyyat olunmamisam insallah bu ay olacam. Menim hekimim azerbaycanlidi amma turkle bir yerde isleyir.
[/quote]
Siz ne vaxta emeliyyati planlasdirirsiz ? Bilmek olar hekiminiz kimdir ?

[/quote]
Maraqlidir, turkle isleyir yeni ki, turk hekimin yaninda asistentdir (komekcisi), yoxsa eksine turk hekim gelib ki, plastik cerrahiyenin sirlerine yiyelensin ?

[quote name='I see YOU' timestamp='1297071210' post='8285672']
Yeqin ki, sizdeki silikon tampon olmayib... cunki silikon olsaydi aqiznan nefes almaqa ehtiyac olmazdi. Sizin indi nefes almaqiniz necedi ?
[/quote]
Ola biler siz bu tamponlari nezerde tutursuz.

[img]http://www.sheppardmedical.co.za/images/products/stip2.png[/img]

[quote name='fatima83' timestamp='1297060032' post='8283935']
Kstati Camal hekim emeliyyatdan once mene tamponlari gostermisdi,bagli klyonkanin icinde idiler.Dedi bunlari qoyacam burnuna.Belke ele onlar silikon idi? Cunki dediki sifarisle getizdirirem bunlari.Men duzu hec cox maraqlanmirdim bu barede.Tamponlar cixanda agri olmadi,AYSELINKA dediyi kimi sadece xosagelmez hiss olur.Men amma o qeder qorxmusudm ki,aglayirdim az qala.Amma etiraf edim ki,hec incitmirdi adami.
[/quote]
Belə idi sizə göstərdiyi?

[quote name='AYSELINKA' timestamp='1297075680' post='8286343']
Belə idi sizə göstərdiyi?
[/quote]
He bax tocnu bunun kimi formada.Amma rengi sehv elemiremse basqa cur idi.Innain ki hec diqqetle baxmadim.Hekimnen sorusaram .

[quote name='I see YOU' timestamp='1297071210' post='8285672']
[/quote]
Tamponu cixardan vaxt lap ela nefes almaga basladim.Mende hemise nefes alma problemi olub.Tampon cixan kimi her iki burnumdan rahat nefes almaga basladim.Amma indi burnum bir az tuutlub.Icinde yeqin ki qan ve s quruyub.Her gun zeytun yagi tokurem.Rinoplastika ile bagli melumatlarda oxumusma ki,Nefes alma bir muddetden sonra yaxsilasacaq,yeni bu normaldir.

[quote name='fatima83' timestamp='1297076177' post='8286422']
He bax tocnu bunun kimi formada.Amma rengi sehv elemiremse basqa cur idi.Innain ki hec diqqetle baxmadim.Hekimnen sorusaram .
[/quote]
Bu silikon tampondu. Eyer deqiq silikon tampon idise burnunuzdakı,onda emeliyyatınızın qiymeti normaldı.
Çünki silikon tampon istifadə olunan əməliyyatlar çox baha olur...

[/quote]
Bax, Miss Purple ne tapdım inetda... Yadımdadı sen krem haqqında yazmışdın, bax bu hemin o mazlardan biridi ki, rinoplastikadan sonra göylərin tez yox olmasına kömək eləyir. Apteklardan maraqlan...

[quote name='AYSELINKA' timestamp='1297077951' post='8286732']
Bax, Miss Purple ne tapdım inetda... Yadımdadı sen krem haqqında yazmışdın, bax bu hemin o mazlardan biridi ki, rinoplastikadan sonra göylərin tez yox olmasına kömək eləyir. Apteklardan maraqlan...
[/quote]
Menim yoldasim aptekden Auriderm XO(20 manata alib)kremin almisdi.Eve gelenden her gun bir defe vururdum .Mende goyler hec omlmadi uzumde.Zeif sarimtil rengde idi gozumun alti.Indi umumiyyetle hec ne yoxdu(6 gun kecib emeliyyatdan)

[quote name='fatima83' timestamp='1297083513' post='8287846']
Menim yoldasim aptekden Auriderm XO(20 manata alib)kremin almisdi.Eve gelenden her gun bir defe vururdum .Mende goyler hec omlmadi uzumde.Zeif sarimtil rengde idi gozumun alti.Indi umumiyyetle hec ne yoxdu(6 gun kecib emeliyyatdan)
[/quote]
Qipsi ne vaxt çıxardırsız siz? Şekili gözleyirik aaaa... :rolleyes:

[quote name='I see YOU' timestamp='1297072745' post='8285902']
Siz ne vaxta emeliyyati planlasdirirsiz ? Bilmek olar hekiminiz kimdir ?
[/quote]
Menim emeliyyatim ayin axirinda olmalidi, gununu hele deqiq bilmirem. Menim hekimim budur : [url="http://www.merkeziklinika.az/doctors/view/?id=134"]Samire Huseynova[/url]

[quote name='AYSELINKA' timestamp='1297077951' post='8286732']
[/quote]
Cox sagol :loveyouu: Aptekden sorusaram :rroza:

[quote name='legasy' timestamp='1289897399' post='7705559']
На самом деле все так проста... :aappll:
http://www.youtube.com/watch?v=On6oljPJ6OE
[/quote]
Allaha sukur tapa bildim. musulman: Bax men deyen silikon tamponlar budur... :rolleyes: Goresen Bakida kimse bu tamponlardan istifade edir ?

[quote name='AYSELINKA' timestamp='1297089996' post='8288946']
Deymez Miss Teze Sehife :P PS-Hekimin внушает доверия, все будет ок!
[/quote]
Kak vseqda teze sehifeni men acmaliyamda )))))Cox sagol Ayselinka :loveyouu: insallah sen dediyin kimi her sey yaxsi olar :loveyouu:

[quote name='aturukana' timestamp='1289152943' post='7655722']
Ну не знаю, у меня на следующий день сняли тампоны, абсолютно без болезненно. Но для фиксации у меня помимо гибса были внутриносовые силиконы, которые сняли месте с гибсом. Наверное поэтому не держали тампоны так долго. Проста не представляю себе как можно 5 дней дышать ртом... ну главное все уже позади ))) удачи вам... как говорится красота требует жертв. :rroza:
[/quote]
Salam ATUKANA xanim, baqislayin siz xaricde emeliyyat olmusunuz ? Sizin burnunuza silikon tamponlar qoyulmusdu ? Burunda tampon olanda nefes ala bilirdiz , yoxsa aqizla nefes alirdiz ?

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Our picks

• Начата реализация проекта трамвайной линии в Баку
      Генеральный план - это стратегический документ. Это не документ для ежедневного исполнения. Генплан - документ, определяющий будущее развитие города Баку на ближайшие 30 лет.
      Об этом в интервью Азертадж заявил председатель правления Союза архитекторов Азербайджана Эльбей Гасымзаде, говоря о реализации в ближайшем будущем масштабных проектов в рамках Генплана.
      По его словам, на основе Генплана в различных частях города будут проведены конкретные работы.
      «Процессы проектирования этих работ уже начались. Например, одним из важнейших направлений Генплана является транспортная инфраструктура. Реализация проекта трамвайной линии в Баку уже начата. На мой взгляд, второй важный вопрос - строительство на месте кварталов с 1-2-этажными аварийными домами или даже крупного района современных жилых зданий», - отметил он.
      https://media.az/society/nachata-realizaciya-proekta-tramvajnoj-linii-v-baku
        • Like
      • 11 replies
    • Новый способ развода нашли гайцы. Останавливают машины на кругу там где техосмотр в сядяряке. Начинают с поиска доп оборудования потом проверяют на алкоголь, на наркотики ничего не найдя, поют песню про то что ты где-то линию пересёк и тебе 80 Ман 3 балла штраф. Просишь показать видео, говорит что нет, ему по рации передали задержать.  Что езжай в гор ГАИ там разбирайся, потом начинается сказка про доброго полицейского что он может ремень написать, заплатишь 40 Ман когда тех осмотр пройдешь. Зная что не со штрафом техосмотр не пройти. В конце ты сам уже предлагаешь 20 Ман что бы он отстал, и он типа по рации кому-то передает что йохлыйыб и хял едиб, хотя уверен что он никому ничего не передавал. 
      Вообще за последние два дня 3 раза остановили проверять алкоголь. Рейд у них какойто
        • Haha
      • 66 replies
    • На Земле началась сильнейшая за 20 лет магнитная буря
      На Земле началась сильнейшая за последние двадцать лет магнитная буря: ей присвоен наивысший уровень G5, сообщают космические институты России и США.
      Уровень G5 соответствует экстремально сильной магнитной буре. Во время неё могут возникать масштабные проблемы с объектами энергетики и космическими аппаратами. Полярные сияния могут фиксироваться даже в тропиках.
      В нескольких регионах России – от Ленинградской до Ростовской области, а также в Сибири и на Урале – наблюдалось северное сияние.
      Также полярное сияние фиксировали жители Грузии, Армении, Кубы, Беларуси и Украины.
      Ранее руководитель Лаборатории солнечной астрономии Института космических исследований РАН Сергей Богачёв сообщал, что продолжительность магнитного шторма может составить от 20 до 40 часов.
      "Земля погружена в облако плазмы. Выйдет из него не раньше чем через сутки", – говорил он. Богачёв пояснил, что за трое суток Солнце выбросило четыре исключительно крупных облака плазмы.
      https://www.svoboda.org/a/na-zemle-nachalasj-siljneyshaya-za-20-let-magnitnaya-burya/32941991.html
        • Haha
      • 29 replies
    • В Санкт-Петербурге автобус с пассажирами упал в реку: число погибших выросло
      В реку Мойку упал пассажирский автобус. Предварительно, там находилось около 20 человек. В региональном МВД сообщили, что спасатели достают людей из воды
      Очевидец сообщил, что автобус врезался в два автомобиля, пробил ограду и упал в воду. ТАСС со ссылкой на источник в оперативных службах пишет о госпитализации пяти человек, еще двоим проводят реанимационные мероприятия на месте происшествия.

Телеграм-канал Shot пишет, что из затонувшего автобуса спасли восемь человек. Состояние четверых из них оценивают как тяжелое — они госпитализированы. В больницу, как отмечает канал, в состоянии средней степени тяжести доставлен и водитель. Еще около десяти человек выбрались самостоятельно.
      Один человек погиб, указывает Shot. О жертвах также пишет телеграм-канал 78.

• Like
      • 59 replies
    • Post in Вынесен приговор известному спортсмену, чьи действия привели к гибели 7-летнего мальчика
      Был наркоманом и мстил: новые подробности о тренере, осужденном за убийство 7-летнего Фарида

• Sad
        • Like
    • Предупреждение от эксперта: кассовые чеки представляют угрозу для здоровья человека - ВИДЕО
      В составе краски, наносимой на кассовые чеки, присутствует опасное химическое соединение.
      Об этом предупреждает председатель Союза свободных потребителей Азербайджана Эюб Гусейнов.
      Чеки из супермаркета или банкомата - каждый прикасается к ним чуть ли не десятки раз в день, совсем не подозревая, какой вред эти с виду безобидные клочки бумаги могут нанести здоровью. 
        Дело в том, что в 90% чеков содержится бисфенол - опасное соединение фенола с ацетоном, которое способно проникать в кровь и внутренние органы через кожу, повышая риск развития смертельных недугов.
      Подробнее - в сюжете ATV Xəbər:

• Haha
        • Thanks
        • Like
      • 59 replies
    • Как вы относитесь ко дню 9 мая ?
      Я отношусь к этому дню, как к важному событию для миллионов человек, которых почти уже и не сталось в живых.  Возможно, через пару десятков лет к 9 мая станут относиться примерно как 11 ноября — день окончания Первой Мировой войны.
      Считаю правильным, что в настоящее время в Азербайджане этот день является государственным праздником — День Победы над фашизмом. Более 700 тыс граждан нашей страны отправились на фронт из которых более  300 тыс погибли. Низкий поклон им всем. 

• Downvote
        • Upvote
        • Like
      • 357 replies
    • В Азербайджане введены ограничения на услуги такси, таксисты в отчаянии
      Таксомоторная компания Bolt повысила стоимость заказов на 10%.
        • Milli
        • Upvote
        • Sad
        • Like
      • 287 replies
  • Recently Browsing   0 members, 0 guests

• No registered users viewing this page.
  • Create New...