Jump to content
  • Откройте аккаунт на Диспуте за 5 минут

Продаете недвижимость, машину, телефон, одежду?  Тысячи  просмотров ежедневно на dispute.az  помогут вам. Бесплатная доска обьявлений.

Azərbaycan dilində Danışıq Klubu

Recommended Posts

• Replies 639
  • Created
  • Last Reply

[quote name='тамам' post='4851383' date='Jun 3 2009, 23:05 ']Veəleykumsalam :) Sizi gordük, xoş oldu.[/quote]
Çox sağ olun :)

Mən deyirəm ki, bu musiqi mövzusunun üzərində bir az da dayanaq. Necə fikirləşirsiniz? Ən azından insanın ürəyini acır :rolleyes:

[quote name='DoloresOriordan' post='4851441' date='Jun 3 2009, 22:15 ']Çox sağ olun :)

Mən deyirəm ki, bu musiqi mövzusunun üzərində bir az da dayanaq. Necə fikirləşirsiniz? Ən azından insanın ürəyini acır :rolleyes:[/quote]
Musiiq Sizin sahənizdir ve hamiya d amaraqlıdı :) mövzuya rəng qatın, şaxələnsin)

Gəlin, belə edək: müəyyən mövzu seçək, hamı bu mövzü ətrafında öz fikirlərilə bölüşsün.
Məsələn, musiqi barədə söhbət ediriksə, hamı musiqiyə olan münasibətini, hansı cərəyanları xoşladığını/xoşlamadığını, hansı musiqi qruplarını/müğənniləri/mahnıları sevdiklərini bildirsinlər.

Müzakirə üçün mövzular (icbari deyil):
1) Musiqi
2) Ədəbiyyat
3) İncəsənət
4) Hansı xarici ölkələrdə olmuşam və ya olmaq istərdim
5) Beynəlmiləl nigahlara münasibətiniz
6) Paytaxtın Bakıdan köçürülməsinin lehinəsiz ya əleyhinə?
7) Uşaqlıq və s.

[quote name='Nonchalant' post='4853624' date='Jun 4 2009, 11:23 ']Gəlin, belə edək: müəyyən mövzu seçək, hamı bu mövzü ətrafında öz fikirlərilə bölüşsün.
Məsələn, musiqi barədə söhbət ediriksə, hamı musiqiyə olan münasibətini, hansı cərəyanları xoşladığını/xoşlamadığını, hansı musiqi qruplarını/müğənniləri/mahnıları sevdiklərini bildirsinlər.

Müzakirə üçün mövzular (icbari deyil):
1) Musiqi
2) Ədəbiyyat
3) İncəsənət
4) Hansı xarici ölkələrdə olmuşam və ya olmaq istərdim
5) Beynəlmiləl nigahlara münasibətiniz
6) Paytaxtın Bakıdan köçürülməsinin lehinəsiz ya əleyhinə?
7) Uşaqlıq və s.[/quote]

Mənə mövzuların hamısı xoşdur :rolleyes:

[quote name='тамам' post='4851555' date='Jun 3 2009, 23:40 ']Musiiq Sizin sahənizdir ve hamiya d amaraqlıdı :) mövzuya rəng qatın, şaxələnsin)[/quote]
Musiqi mənim sahəmdir deyəndə, əslində mənim heç bir musiqi savadım yoxdur :) Bəlkə də çoxları bunun əksini fikirləşirdilər. Təəssüf ki, uşaq vaxtı musiqi ilə məşğul olmamışam. Yadımdadır, uşaq olanda tv-də milli rəqs havalarımız çalınanda atamın, rəhmətlik nənəmin təkidi ilə əl qaldırıb rəqs edirdim. Elə hardasa bu vaxtlardan özümü musiqiyə yaxın hiss etmişəm. Məktəbdə keçdiyim musiqi dərsindən sonra biz 3 bacı (böyük bacım - mən ikinci bacımla əkizəm - bizdən 1 yaş böyük olduğuna görə bizim keçdiyimiz nəğmələri daha əvvə keçmişdi) səs səsə verib ))) keçdiyimiz musiqiləri oxuyardiq. Və həmişə də, dərsi hamıdan yaxşı bilirdik. Sonra soyuq qış aylarında mətbəxdəki radiodan o vaxt 1988-ci ilin Qızıl Payız laureatlarının mahnılarını sevı-sevə dinləyərdik. Hardasa bu illərdən başlayır musiqini sevməyim. Düzdür, 10-11 - ci siniflərdə bir azca musiqidən aralı düşdüm, daha az qulaq asırdım. Amma deyim ki, instituta daxil olduğum 98-ci ildən davamlı olaraq qulaq asıram. Uzun illər ANS ÇM fanatı (bəli! fanatı) olmuşam. Mənim musiqi zövqümün formalaşmasında onun başlıca rolu olub desəm səhv etmərəm.

Sevdiyim musiqi növlərinə gəlincə, hər musiqi stilini sevirəm, bayağı musiqidən başqa. Rock ən çox sevdiyim musiqi tərzi olmasına baxmayaraq, pop, r'n'b, soul, blues, rap, hip-hop, country, jazz və s. tərzləri də sevirəm. Hesab edirəm ki, sevdiyimiz musiqi hər bir an pis əhval-ruhiyyəni aradan götürə bilər. Misal üçün, özüm - sevdiyim bir musiqini eşitdiyim zaman istər - istəməz gülümsəyirəm :)

Bəs siz necə?

P.S. yazım bir qədər avtobioqrafik alındı, üzr istəyirəm :)

[quote name='Bazelevs' post='4860039' date='Jun 5 2009, 10:47 ']Salam. Mene отвёртка и розетка sozlerin tercumesi deye bilersiz? :agilversin:[/quote]
Vintaçan и rozetka соответственно.

[quote name='Nonchalant' post='4860312' date='Jun 5 2009, 10:21 ']Vintaçan и rozetka соответственно.[/quote]
разве??? надо в трехтомнике посматреть, чето сомневаюсь на счет слова розетка daldandanishan

[quote name='Bazelevs' post='4860341' date='Jun 5 2009, 11:26 ']разве??? надо в трехтомнике посматреть, чето сомневаюсь на счет слова [b]розетка[/b] daldandanishan[/quote]

Mən də baxdım lüğətdə, elə rozetka kimi tərcümə olunur

[quote name='take cash in azn' post='4859173' date='Jun 5 2009, 02:19 '][b]DoloresOriordan[/b]
Axsamiviz xeyir daha dogrusu sabahiviz!Musiqiden soz dusmusken hansi mugenillere ve yaxud qruplara ustunluk verirsizin?[/quote]
Axşamınız xeyir :)
Ən çox sevdiyim qruplar : U2, The Cranberries, The Corrs, Coldplay ve b.
Sizin necə? :)

Bugün ən çox sevdiyim iki böyük şairin doğum günüdür: Vaqif Səmədoğlu ( Allah ona can sağlığı versin) və Mikayıl Müşviq.
Mən şirin ləhcəli bir bülbüləm ki,
Güllərdən küsərəm, səndən küsmərəm!
Məni öz canından artıq istəyən
Ellərdən küsərəm, səndən küsmərəm!

Gözlərin misaldır axan çaylardan,
Kirpiyin oxlardan, qaşın yaylardan.
Qarşımıza gələn uzun aylardan,
İllərdən küsərəm, səndən küsmərəm!

El içində bizə derlər Sayadlı,
Tərlan ovçusuyam, ruhum qanadlı.
İlham pərisinin açdığı dadlı
Dillərdən küsərəm, səndən küsmərəm!

M.M

[quote name='DoloresOriordan' post='4864034' date='Jun 5 2009, 20:11 ']Axşamınız xeyir :)
Ən çox sevdiyim qruplar : U2, The Cranberries, The Corrs, Coldplay ve b.
Sizin necə? :)[/quote]
Her vaxtiviz xeyir.Men adeten kohne rocka qulaq asiram:Scorpions,Dire Straits,Rolling Stones.Amma tezelerden bir denen Red Hot Chilli Pepperz,Oasis. U2 ya evveler qualq asmisam
Size ele gelmir ki Coldplayin mahnilari hamisi eynidir?Hemcinin Bono ozu hecde rock oxumur?

[quote name='тамам' post='4879458' date='Jun 8 2009, 20:51 ']Axşamınız xeyir! burada yene sakitçilikdir. Mövzü siyahısı əlavə olunandan sonra hamı çəkildi deyəsən :)[/quote]
Mövzu siyahısı seçim üçün təklif olunmuşdu. Əslində isə, istənilən mövzu üzrə müzakirlər apara bilərsiniz. :)

[quote name='Nonchalant' post='4882946' date='Jun 9 2009, 12:14 ']Mövzu siyahısı seçim üçün təklif olunmuşdu. Əslində isə, istənilən mövzu üzrə müzakirlər apara bilərsiniz. :)[/quote]

Əziz Nonçalant. Zəhmət olmasa sizin imza yerində yazılan frazanı bizə alman dilindən tərcümə edin.

Səhv etmirəmsə birinci cümlə "Uşaq uşaq olanda bilmirdiki o uşaqdır." İkinci cümləni isə tərcümə edə bilmədim.

[quote]Axşamınız xeyir! burada yene sakitçilikdir. Mövzü siyahısı əlavə olunandan sonra hamı çəkildi deyəsən[/quote]
Sizin oxudugunuz məktəbdə mən də bir neçə il təhsil almışam :)

Xülasə,şadam ki, öz ana dilimdə istənilən məclisdə sərbəst və düzgün ünsiyyət apara bilərəm.(Bunu bildiyim bütün dillərə aid edə bilərəm)
Dilimizi sevirəm.və həmişə yad ölkələrin nümayəndələri ilə danışanda ən əsası ölkəmizin bütün dəyərlərini təbliğ etməyə çalışmışam.Təəssüf ki,mənə mane olanlar elə öz ölkəmizin vətəndaşları olur ...

[quote name='ester ay' post='4884251' date='Jun 9 2009, 14:03 ']Sizin oxudugunuz məktəbdə mən də bir neçə il təhsil almışam :)

Xülasə,şadam ki, öz ana dilimdə istənilən məclisdə sərbəst və düzgün ünsiyyət apara bilərəm.(Bunu bildiyim bütün dillərə aid edə bilərəm)
Dilimizi sevirəm.və həmişə yad ölkələrin nümayəndələri ilə danışanda ən əsası ölkəmizin bütün dəyərlərini təbliğ etməyə çalışmışam.Təəssüf ki,mənə mane olanlar elə öz ölkəmizin vətəndaşları olur ...[/quote]
Salam :) Çox gözəl. Sizin hansı sinifdə oxumusnuz? Sinif rəhbəriniz kim olub. Deyəsən mənim bacımla eyni ildə oxumusnuz. Siz azərbaycan bölməsində təhsil almısnız?

[quote name='Emperor VI' post='4883891' date='Jun 9 2009, 14:20 ']Əziz Nonçalant. Zəhmət olmasa sizin imza yerində yazılan frazanı bizə alman dilindən tərcümə edin.

Səhv etmirəmsə birinci cümlə "Uşaq uşaq olanda bilmirdiki o uşaqdır." İkinci cümləni isə tərcümə edə bilmədim.[/quote]
"Uşaq uşaq olanda bilmirdi ki, o uşaqdır. Hər şey onun ürəyini oxşardı, və bütün qəlblər onun üçün eyni idi".

"Berlin üzərində səma" filmindən. :)

[quote]Salam Çox gözəl. Sizin hansı sinifdə oxumusnuz? Sinif rəhbəriniz kim olub. Deyəsən mənim bacımla eyni ildə oxumusnuz. Siz azərbaycan bölməsində təhsil almısnız?[/quote]
Mən məktəbə 92 ci ildə getmişəm.Əgər bacınız da həmin il gedibsə onda çox güman paralel sinifdə oxumuşuq.Bizim vaxtda 4 ibtidai sinif vardı.A B V Q.Bacınız hansinda oxuyub ?
Siz özünüz Behram,Reginagilin sinfini taniyirdiz ? (Yaqut m –nin sinfi) Mən həmisə özümdən böyük siniflərlə dostluq edirdim )) Rus az bölməsi fərgi yoxdu :)
[quote]"Uşaq uşaq olanda bilmirdi ki, o uşaqdır. Hər şey onun ürəyini oxşardı, və bütün qəlblər onun üçün eyni idi"[/quote]
Hə ... gözəl sözlərdi... Yeri gəlmişkən,Nonchalant burda azərbaycan şrifti ilə yazmaq hökmdü yoxsa ingilis şrifti ilə də yazmaq olar ? Mən əzab çəkirəm ))

[quote name='ester ay' post='4890345' date='Jun 10 2009, 13:09 ']Hə ... gözəl sözlərdi... Yeri gəlmişkən,Nonchalant burda azərbaycan şrifti ilə yazmaq hökmdü yoxsa ingilis şrifti ilə də yazmaq olar ? Mən əzab çəkirəm ))[/quote]
Şərt deyil, istədiyiniz əlifba ilə yaza bilərsiniz. :)

[quote name='ester ay' post='4890345' date='Jun 10 2009, 12:09 ']Mən məktəbə 92 ci ildə getmişəm.Əgər bacınız da həmin il gedibsə onda çox güman paralel sinifdə oxumuşuq.Bizim vaxtda 4 ibtidai sinif vardı.A B V Q.Bacınız hansinda oxuyub ?
Siz özünüz Behram,Reginagilin sinfini taniyirdiz ? (Yaqut m –nin sinfi) Mən həmisə özümdən böyük siniflərlə dostluq edirdim )) Rus az bölməsi fərgi yoxdu :)[/quote]
bacım 2002-ci ildə bitirib məktəbi, amma doğrusu onun sinif yoldaçlarını o qədər də yaxşı xatırlamıram. Sinif rəhbərləri Zəminə müəllimə idi, riyaziyyat fənnindən dərs deyirdi. Mən universitetdə oxuyarkən pedaqoji təcrübə zamanı elə öz məktəbimə düşdüm, və yuxarı siniflərə ( bacımgilin sinfi də həmçinin) ay yarım dərs dedim. Ona görə bəzilərini xatırlayıram) Regina, Bəhramı tanımıram. Mən 98 məzunuyam, sinif rəhbərim isə Məlahət müəllimə olub. Qızı da bizlə oxuyurdu, Günel. deyəsən oğlu Tural sizinlə həmyaşıd olmalıdı.

[quote name='take cash in azn' post='4882533' date='Jun 9 2009, 11:22 ']Her vaxtiviz xeyir.Men adeten kohne rocka qulaq asiram:Scorpions,Dire Straits,Rolling Stones.Amma tezelerden bir denen Red Hot Chilli Pepperz,Oasis. U2 ya evveler qualq asmisam
Size ele gelmir ki Coldplayin mahnilari hamisi eynidir?Hemcinin Bono ozu hecde rock oxumur?[/quote]
Salam. Mən də classic rocka qulaq asıram hərdən. Deep Purple, Pink Floyd, Nazareth, Led Zeppelin ve b. -dan sevdiyim mahnılar var.
Coldplay məncə son albomunda həmişəki tərzini dəyişdi bir az. Mən onları Clocks mahnısı ilə sevmişəm.

Bono və qrupu pop-rock qrupu sayılır. Ona görə sizə heç də təmiz rock kimi görünməyə bilər.

[quote]stədiyiniz əlifba ilə yaza bilərsiniz.[/quote]
hesab edin ki,meni xilas etdiz :)
[quote]bacım 2002-ci ildə bitirib məktəbi, amma doğrusu onun sinif yoldaçlarını o qədər də yaxşı xatırlamıram. Sinif rəhbərləri Zəminə müəllimə idi, riyaziyyat fənnindən dərs deyirdi.[/quote]
Hmm,bacinizin adi nedi ?
[quote]Mən universitetdə oxuyarkən pedaqoji təcrübə zamanı elə öz məktəbimə düşdüm, və yuxarı siniflərə ( bacımgilin sinfi də həmçinin) ay yarım dərs dedim.[/quote]
Cox maraqli olub yegin sizin ucun :)
[quote]Mən 98 məzunuyam, sinif rəhbərim isə Məlahət müəllimə olub.[/quote]
Melahet ,hansi ? (Men tarix muellimesini taniyiram..) hmm,bir de sehv etmiremse riyaziyyat .,
A,onda belke siz Leyla ile oxumusuz ? Ona Nailya Kamalovna,Rena Samedovna ders deyirdiler.,yaxsi qiz idi,taniyirdim
[quote]Hərkəsə salamlarımı söyləyirəm![/quote]
Cox sagolun

[quote name='ester ay' post='4895103' date='Jun 11 2009, 01:07 ']Hmm,bacinizin adi nedi ?

Cox maraqli olub yegin sizin ucun :)

Melahet ,hansi ? (Men tarix muellimesini taniyiram..) hmm,bir de sehv etmiremse riyaziyyat .,
A,onda belke siz Leyla ile oxumusuz ? Ona Nailya Kamalovna,Rena Samedovna ders deyirdiler.,yaxsi qiz idi,taniyirdim

Cox sagolun[/quote]
Bacımın adı- Aysel. hə, maraqlıydı, dərs demək. Biz şagird olanda tecrübəyə gələnləri sevmirdik və həmin vaxt dərsə qeyri ciddi yanaşırdıq. Bu hal məni qorxudurdu, amma əksinə hər şey gözlədiyimdən yaxşı oldu :)
Hə, Məlahət Məlikəliyeva-riyaziyyat müəliməsi. Yox, bizdə Leyla yoxuydu. sinif nümayəndısi Ülviyyə-arıq, əsmər bir qızıydı :rolleyes: ( indi də yaşayır) amma siz çətin onu xatırlayasınız. Tənəffüslərdə də sinif otağında olurdu. Uşaqlara dərsdən qaçmaq üçün plan hazırlasa da özü oturub müəllimi gözləyirdi))). Bizdə SƏbinə, Nigar, Mədinə, Jalə və sinfin şefi hesab olunan Rəşad variiydi.

[quote name='тамам' post='4896426' date='Jun 11 2009, 11:52 ']Bacımın adı- Aysel. hə, maraqlıydı, dərs demək. Biz şagird olanda tecrübəyə gələnləri sevmirdik və həmin vaxt dərsə qeyri ciddi yanaşırdıq. Bu hal məni qorxudurdu, amma əksinə hər şey gözlədiyimdən yaxşı oldu :)
Hə, Məlahət Məlikəliyeva-riyaziyyat müəliməsi. Yox, bizdə Leyla yoxuydu. sinif nümayəndısi Ülviyyə-arıq, əsmər bir qızıydı :rolleyes: ( indi də yaşayır) amma siz çətin onu xatırlayasınız. Tənəffüslərdə də sinif otağında olurdu. Uşaqlara dərsdən qaçmaq üçün plan hazırlasa da özü oturub müəllimi gözləyirdi))). Bizdə SƏbinə, Nigar, Mədinə, Jalə və sinfin şefi hesab olunan Rəşad variiydi.[/quote]
A,tanidim Melahet muellimeni (az bolmesinde).,qizini da hemcinin.,Gunel indi pediatrdi. Ancaq,o sinfi yaxsi xatirlamiram.,sizin adiniz nedi ? (Tamam? uzr isteyirem,belke bele ad var,bilmirem,ona gore sorusuram)
Siz neden ders dediniz (praktikada) ? He,duzdu,men de xatirlayiram bize praktikantlar gelende bir az serbest olurduq.,amma hemise onlarla dostlasirdiq :) yadimdadi,bir dene qiz gelmisdi bize praktikaya,oglanlarimiz vurulmusdular ona )) biz onda 5 ci ya da 6-ci sinifde oxuyurduq ..

[quote name='ester ay' post='4897434' date='Jun 11 2009, 13:14 ']A,tanidim Melahet muellimeni (az bolmesinde).,qizini da hemcinin.,Gunel indi pediatrdi. Ancaq,o sinfi yaxsi xatirlamiram.,sizin adiniz nedi ? (Tamam? uzr isteyirem,belke bele ad var,bilmirem,ona gore sorusuram)
Siz neden ders dediniz (praktikada) ? He,duzdu,men de xatirlayiram bize praktikantlar gelende bir az serbest olurduq.,amma hemise onlarla dostlasirdiq :) yadimdadi,bir dene qiz gelmisdi bize praktikaya,oglanlarimiz vurulmusdular ona )) biz onda 5 ci ya da 6-ci sinifde oxuyurduq ..[/quote]
Mən Ülviyyə :) Bizdə 2 Ülviyyə vardı təvazokarlıqdan uzaq da olsa deyim)) birinə oxuyan ( esmer, qaragoz) o birinsiə isə oxumayan ( yaşılgöz, sarışın) deyirdilər. Otel "avropa" ilə üzbəüz binada, yəqin bizim qonşuların içində sizin sinif yoldaşlarınız vardı. Bəs sizin adınız nədir?
Mən rus dili və ədəbiyyatından dərs deyirdim: həm azərbaycan, həm də rus bölməsinə.

[quote name='тамам' post='4897494' date='Jun 11 2009, 14:24 ']Mən Ülviyyə :) Bizdə 2 Ülviyyə vardı təvazokarlıqdan uzaq da olsa deyim)) birinə oxuyan ( esmer, qaragoz) o birinsiə isə oxumayan ( yaşılgöz, sarışın) deyirdilər. Otel "avropa" ilə üzbəüz binada, yəqin bizim qonşuların içində sizin sinif yoldaşlarınız vardı. Bəs sizin adınız nədir?
Mən rus dili və ədəbiyyatından dərs deyirdim: həm azərbaycan, həm də rus bölməsinə.[/quote]
Cox gozel,Ulviyya ., demeli siz oxumayan Ulviyyesiz,onda bu hec de tevazokarliqdan uzaq cixmir )) :loveyouu:
ama bir sey var,onda sizin baciniz mektebe 91 ci ilde gedib.,cunki men 2003 cu ilin mezunuyam (153 un olmasam da,her halda. 92 ci ilde getmisem),demeli baciniz menden bir sinif yuxarida oxuyub eger 2002 de bitiribse..,Bele cixir Zemine m-nin sinif rehberi oldugu dalbadal 2 sinfi olub [img]http://i41.tinypic.com/dnlr80.gif[/img] ....

[quote name='ester ay' post='4898469' date='Jun 11 2009, 15:15 ']Cox gozel,Ulviyya ., demeli siz oxumayan Ulviyyesiz,onda bu hec de tevazokarliqdan uzaq cixmir )) :loveyouu:
ama bir sey var,onda sizin baciniz mektebe 91 ci ilde gedib.,cunki men 2003 cu ilin mezunuyam (153 un olmasam da,her halda. 92 ci ilde getmisem),demeli baciniz menden bir sinif yuxarida oxuyub eger 2002 de bitiribse..,Bele cixir Zemine m-nin sinif rehberi oldugu dalbadal 2 sinfi olub [img]http://i41.tinypic.com/dnlr80.gif[/img] ....[/quote]
Vaay, aləmi qatdınız bir birinə, yox, mən oxuyan Ulviyyəyəm)))), sinif nümayəndəsi, əvvəlki postda işarə verdim, amma deyəsən anlaşılan dərəcədə yox))) Bacım 2002-de bitirib onu deqiq bilirəm)) Zəminə müəlimə də sinif rəhbəri olub), onlarda əkiz qızlar: AYgül, Şəfiqə, Günel, Nərgiz yadımdadı.Bəs sizin sinif rəhbəriniz kim olub?

[quote name='тамам' post='4898738' date='Jun 11 2009, 16:50 ']Vaay, aləmi qatdınız bir birinə, yox, mən oxuyan Ulviyyəyəm)))), sinif nümayəndəsi, əvvəlki postda işarə verdim, amma deyəsən anlaşılan dərəcədə yox))) Bacım 2002-de bitirib onu deqiq bilirəm)) Zəminə müəlimə də sinif rəhbəri olub), onlarda əkiz qızlar: AYgül, Şəfiqə, Günel, Nərgiz yadımdadı.Bəs sizin sinif rəhbəriniz kim olub?[/quote]
))) A,uzr isteyirem.. sadece men ele bildim evvelki postunuzda Ulviyya ozge sexs bareside danisirsiz )) Her halda bele cixdi :)
Tamam,onda sizin baciniz 2003 de bitirib mektebi :) Cunki Aygulu taniyirdim (2003 un mezunudu,birmenali) sinif numayendesi idi,duz xatirlayiramsa.Baciniza Afayet muellime (dil edebiyyat),Kemale m (cografiya) ,sonraa tanidigim bir nece muellimler ders deyib.,
Oz sinif rehberimin adini demeyecem,cunki ona bir sexsiyyet kimi yanasa bilmemisem hec vaxt,adini cekmeyi de ozume layiq bilmirem.,8-ci sinifde 153 den cixdim ...
Hemin mektebde ders demek isterdiz ? [u]Umumiyyetle en boyuk arzunuz nedi heyatda ?[/u] (sirr deyilse) dar movzudan genis movzuya

[quote name='ester ay' post='4901287' date='Jun 12 2009, 00:04 ']Hemin mektebde ders demek isterdiz ? [u]Umumiyyetle en boyuk arzunuz nedi heyatda ?[/u] (sirr deyilse) dar movzudan genis movzuya[/quote]
oy, nə nə sirli qızsınız? Yaxşı, gəlin 153-ü və mənim tərcümeyi halımı bir kənara qoyaq.))xeyr, nə 153, nə də basqa bir məktəbdə işləmək istəməzdim, çünki müəlimlik çox məsuliiyətli peşədir. Təcrübə vaxtı, yadımdadı bütün günü fikirləşirdim sabah uşaqlara nə deyəcəm, variantlar fikirləşirdim "Ц", "Щ" səslərini düzgün tələffüz ede bilməyənlər üçün. Öz uşaqlığımı xatırlayıb, istəyirdim hər bir uşağın bütün işlərinə qarışam, problemlərilə maraqlanam və s. Umuiyyətlə dil tədrisini sevmirəm. Buna görə də gərək sənətini necə sevəsən ki, səbr və məsuliiyətlə bu işlə məşqul olasan.Mən ixtisasca ədəbiyyat istiqamətli filoloq və tərçüməçiyəm Amma institutda dərs demək mənə daha maraqlıdır. Yəqin müəyyən vaxtdan sonra tərcümə ixtisasindan dərs deyərəm, həm də bu sahə aktualdir, hazırda buna ehtiyac çoxdur.
Hmm arzum? Uzun illər ən böyük arzum olub diplomat ,özü də adi yox aa, xəfiyyə olmaq)). Evdə məni həkim olmağa həvəsləndiridilər Anam hər gün ən zəif bildiymi və sevmədiyim kimya ilə məşğul olurdu mənlə. Mənimsə sevmədiyim bir sahə varsa, bu da tibb sahəsidir. özümü həkim kimi təsəvvür edə bilmədim)) və ona görə də humanitar sahəni seçdim ki, arzuma doğru addımlayım)) düzdü nə politologiya fakultısinə daxil oldum, nə də diplomat oldum, amma arzuma çatdım. Bir neçə il dövlət qulluqçusu kimi işlədim və xəyalımdakı bütün obrazları canlandırdım)) İndi də çoox boyük və müqəddəs" bir arzum var. Hər gün bunun gerçəkləşməsi üçün Allaha dua edirəm, çalışlram kimlərəsə yaxşılıq edim ki, bəlkə bunun sayəsində mən də murdaıma çatım. Belə də ki, arzu deməzdim, istəklər, planlar çox olur. Bunlar, zaman keçdikcə yaşam üçün stimulverici amildir. Məsələn planımda var, nə vaxtsa “ gözəllik salonu açmaq istəyirəm hər İL yeni planlar yaraınır)) hələ ki gerçəkləşməyib)). Bax belə. Nə çox danışdım. :) Bu mövzu bizim dioloqumuza çevrildi ki! Siz də danışın öz arzularınızdan, planlarınızdan.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Our picks

• В Баку появятся десятки новых автобусных остановок
      В Баку планируется установить 86 остановочных павильонов.
      Об этом сообщает пресс-служба Азербайджанского агентства наземного транспорта (AYNA) при Министерстве цифрового развития и транспорта.
      «Продолжается установка и реконструкция остановочных павильонов в столице. С учетом состояния дорожной инфраструктуры в Баку устанавливаются павильоны для широких и узких тротуаров», - говорится в информации.

https://media.az/society/v-baku-poyavyatsya-desyatki-novyh-avtobusnyh-ostanovok
      • 23 replies
    • Известный актер Талех Юзбеков прижег лоб жены сигаретой
      Известный азербайджанский актер Талех Юзбеков прижег сигаретой лоб жены.
      Об этом сообщила сама супруга артиста, блогер Хатира Юзбекова.
      Она показала след от ожога на лбу своим подписчикам в Instagram.
      "Да, муж прижег мне лоб сигаретой", - сказала она.
      Хатира Юзбекова не предоставила подробной информации о случившемся.
      Отметим, что у Талеха и Хатиры Юзбековых двое детей.  https://www.instagram.com/reel/C6Va1qjuNjZ/?utm_source=ig_embed&ig_rid=fec0e9dd-befb-44ea-ab5e-6e57f827531b   https://ru.oxu.az/society/865516  https://ru.baku.ws/video/193254  
      .
        • Milli
        • Haha
        • Like
      • 38 replies
    • Стали известны подробности трагикомического происшествия, случившегося с жителем Баку
      Стали известны некоторые подробности трагикомического происшествия, случившегося с жителем Баку.
      Как передает xezerxeber.az, случай был зафиксирован около 07:00 по адресу: Сураханский район, поселок Гарачухур, улица Фармана Керимзаде, 67.
      По словам соседей, камень, которым было закрыто отверстие бака с водой, упал внутрь и нанес определенные повреждения. Хозяин дома решил вытащить камень и починить резервуар, но застрял в отверстии. Он находился в таком положении примерно 40 минут.
      На место происшествия незамедлительно прибыли сотрудники Службы спасения особого риска Министерства по чрезвычайным ситуациям. Они вызволили мужчину (1986 г.р.) с помощью специальных инструментов.
      Подробнее - в сюжете:
      13:35
      На горячую линию "112" Министерства по чрезвычайным ситуациям (МЧС) Азербайджана поступила информация о том, что на территории поселка Гарачухур Сураханского района столицы один человек оказался в беспомощном состоянии.
      Об этом сообщили в МЧС.
      На место происшествия незамедлительно были направлены сотрудники Службы спасения особого риска службы.
      При оценке оперативной обстановки выяснилось, что Т.Мамедов (1986 г.р.) проводил ремонтные работы в резервуаре для воды глубиной 2 метра и диаметром 1,5 метра в частном доме и не смог выбраться из него.
      Сотрудники  службы спасли мужчину с помощью спецтехники.
        • Upvote
        • Like
      • 82 replies
    • Хлеб, обогащенный железом, будут продавать в Азербайджане
      Эксперт отметила, что принятию этого решения предшествовали исследования, которые проводились в различных регионах страны.  
        • Like
      • 114 replies
    • В Баку в результате несчастного случая скончалась 21-летняя модель
      В Баку скончалась 21-летняя девушка.
      Как передает Qafqazinfo, проживающая в доме на Московском проспекте в Насиминском районе столицы Камила Гасанова (2003 г.р.), скончалась от отравления угарным газом.
      Отмечается, что девушка работала актрисой и моделью и являлась студенткой Бакинского филиала Московского государственного университета.
      По данному факту в прокуратуре Насиминского района проводится расследование.

https://media.az/society/v-baku-21-letnyaya-model-skonchalas-v-rezultate-neschastnogo-sluchaya-foto
        • Facepalm
      • 170 replies
    • Кому следует воздвигнуть памятник в Баку? - ОПРОС + ВИДЕО
      В городе Баку, где древность сочетается с современностью, важно иметь статуи и памятники на различные темы.
      Интересно, а что об этом думают граждане? Кому, по их мнению, следует поставить памятник в столице?
      Baku TV попытался выяснить это у горожан.
      Оказалось, что граждане также хотели бы увековечить память наших национальных героев и шехидов.
        "Должны быть воздвигнуты памятники всем нашим шехидам. Их должны знать все. Если будут установлены их статуи, гости столицы будут проинформированы о наших шехидах", - сказал один из жителей Баку.
      Подробнее - в сюжете:

• Confused
        • Red Heart
        • Like
      • 137 replies
    • В АМУ выступили с заявлением по поводу суицида бывшего главного педиатра
      У нас каких-либо новых назначений на руководящие должности не производилось.
      Об этом в ответ на запрос Oxu.Az заявила завотделом по связям с общественностью Азербайджанского медицинского университета (АМУ) Гюнель Асланова.
        • Like
      • 56 replies
    •  Кровати односпальные, двуспальные и двухъярусные
      Спальная мебель "КЛАССИКА"

• 241 replies
  • Recently Browsing   0 members, 0 guests

• No registered users viewing this page.
  • Create New...