Jump to content
  • Откройте аккаунт на Диспуте за 5 минут

Продаете недвижимость, машину, телефон, одежду?  Тысячи  просмотров ежедневно на dispute.az  помогут вам. Бесплатная доска обьявлений.

Azərbaycan dilində Danışıq Klubu

Recommended Posts

• Replies 639
  • Created
  • Last Reply

Salam . Azərbaycan dilində Danışıq Klubu yaratdığınıza görə :aappll: Cox təəssuf edirəm ki , biz oz dilimizə çox laqeyd yanaşırıq. Diger ölkələrdə olanda onlar məcbur edirler ki , onlarin dilini öyrənək , danışaq. Amma , çox təəssüf ki , biz bizim ölkəyə gələn qonaqlara öz dilimizi öyrətmək əvəzinə gah Rus dilində , gah da İngilis dilində danışırıq. Düzdü ,çox dil bilmək yaxşıdı , amma öz dilini unutmamaq ve sevmək şərti ile. Sizlərə uğurlar

Cənablar, etiraf edin! İndi "DNOT"-da azərbaycan dilində mövzular olsa idi, orada hansınız müzakirələrə qoşulardınız... yəni, məni maraqlandıran: forumda azərbaycancada müzakirə apara biləcək istifadəçilərin sayıdır...

[quote name='Krut' post='4831693' date='Jun 1 2009, 00:45 ']Cənablar, etiraf edin! İndi "DNOT"-da azərbaycan dilində mövzular olsa idi, orada hansınız müzakirələrə qoşulardınız... yəni, məni maraqlandıran: forumda azərbaycancada müzakirə apara biləcək istifadəçilərin sayıdır...[/quote]
Qardaş, biz fludda da, burada da istənilən mövzuya qoşula bilərik, təki maraqlı olsun. Yazmasam, bilin ki, rusca da olsaydı, həmin mövzuda yazan deyildim.

[quote name='kurzik' post='4831434' date='May 31 2009, 22:54 ']:wow1: Mənim şəklimi?????? Harda???? Mən heeeeç şərqli qızına oxşamıram :( Tipik avropa siması var məndə :ph34r:[/quote]
hmm... belke sehv saliram. aaa sizin serq sözunden xosunuz gelmir))) unutmusdum)) lap isteyirsiz Amerika deyin amma o sekildəki( men kurzik zənn etdiyim) bu avatardakından çooox qəşəngdir.
söz ardı: gordüm maraqlı dialoq gedir, idillayını pozmaq istəmədim))) ona görə getmişdim.
S.A. Kurzik, sərqpərəst mən də Ramsteyne qulaq asiram))

[quote name='тамам' post='4831710' date='Jun 1 2009, 00:49 ']hmm... belke sehv saliram. aaa sizin serq sözunden xosunuz gelmir))) unutmusdum)) lap isteyirsiz Amerika deyin amma o sekildəki( men kurzik zənn etdiyim) bu avatardakından çooox qəşəngdir.
söz ardı: gordüm maraqlı dialoq gedir, idillayını pozmaq istəmədim))) ona görə getmişdim.
S.A. Kurzik, sərqpərəst mən də Ramsteyne qulaq asiram))[/quote]

YOOOOOOOOOOX, əksinə, məhz xarici görünüşümün şərq xanımına bənzəməsini həmişə arzulamışam. :( Amma çox təəssüf...
S.A. LS-i yoxlayın :morqqqq:

[quote name='Dr-Sc' post='4831632' date='May 31 2009, 23:34 ']Salam . Azərbaycan dilində Danışıq Klubu yaratdığınıza görə :aappll: Cox təəssuf edirəm ki , biz oz dilimizə çox laqeyd yanaşırıq. Diger ölkələrdə olanda onlar məcbur edirler ki , onlarin dilini öyrənək , danışaq. Amma , çox təəssüf ki , biz bizim ölkəyə gələn qonaqlara öz dilimizi öyrətmək əvəzinə gah Rus dilində , gah da İngilis dilində danışırıq. Düzdü ,çox dil bilmək yaxşıdı , amma öz dilini unutmamaq ve sevmək şərti ile. Sizlərə uğurlar[/quote]
qoşulun bizə, sizə də uğurdan pay düşsün :)
[quote]Cənablar, etiraf edin! İndi "DNOT"-da azərbaycan dilində mövzular olsa idi, orada hansınız müzakirələrə qoşulardınız...[/quote]
mövzudan asılıdır.
S.A. LC-de kurzikden hec ne yoxdur(( basqa istifadəçidən var ( tanımıram) o sizə aiddir?

hörmətli dostlar, əziz həmklublular! bir [s]qələtdir[/s] eləmişəm, xilas edin :)

[url="http://www.disput.az/index.php?showtopic=134115"]http://www.disput.az/index.php?showtopic=134115[/url]

[quote name='Krut' post='4831801' date='Jun 1 2009, 01:15 ']hörmətli dostlar, əziz həmklublular! bir [s]qələtdir[/s] eləmişəm, xilas edin :)

[url="http://www.disput.az/index.php?showtopic=134115"]http://www.disput.az/index.php?showtopic=134115[/url][/quote]
mövzu bir qədər siyasidir :(

[quote name='Sun_tzy' post='4831808' date='Jun 1 2009, 00:18 ']mövzu bir qədər siyasidir :([/quote]

siyasi bir element görmədim açığı, daha doğrusu yazarkən siyasət haqqda heç düşünmürdüm də... daha çox sosial mövzu olduğuna və forumun mahiyyəti ilə ziddiyyət təşkil etmədiyinə əminəm.

[b]Krut,[/b]

Məsələn, mənim üçün əsas mövzünun məğzidir, onun hansı dildə aparılması o qədər də əhəmiyyətli deyil. Bu və ya digər mövzü üzrə fikir bildirmək istəsəm, bildirəcəm - istər rus, istərsə də azərbaycan dilində.

Mövzumuz nədir? Musiqi? :)

Axır vaxtlar Queen, Bjork və klassikaya qulaq asıram.

yayın ilk ayının ilk günü mübarək gəlsin hamınız üçün :)
Mən isə son zamanlar anamın qulaq asdığı mahnılara qulaq asıram ve başa düşdüm ki, o mahnıları qiymətlənfirmək üçün musiqi zövqümü cilalamalıyam))
Salam

[quote name='тамам' post='4836412' date='Jun 1 2009, 18:41 ']yayın ilk ayının ilk günü mübarək gəlsin hamınız üçün :)
Mən isə son zamanlar anamın qulaq asdığı mahnılara qulaq asıram ve başa düşdüm ki, o mahnıları qiymətlənfirmək üçün musiqi zövqümü [b]cilalamalıyam[/b]))
Salam[/quote]

Bu sözü başa düşmədim (((

ps Yaddan çıxmamiş deyimki Rammsteinnen və rockdan zəhləm gedir ))

[quote name='DiRTy_DoLLaR' post='4836437' date='Jun 1 2009, 18:51 ']Bu sözü başa düşmədim (((

[b]ps Yaddan çıxmamiş deyimki Rammsteinnen və rockdan zəhləm gedir ))[/b][/quote]

Bunu deməsəydin olmazdı da, hə??? :devil:

Tamam, məndə də olur hərdən elə anlar. Əsas da anam Oqtay Ağayevə qulaq asanda, mən özüm də istər- istəməz ayrıla bilmirəm o musiqinin təsirindən.

[quote name='Nonchalant' post='4836198' date='Jun 1 2009, 18:04 '][b]Krut,[/b]

Məsələn, mənim üçün əsas mövzünun məğzidir, onun hansı dildə aparılması o qədər də əhəmiyyətli deyil. Bu və ya digər mövzü üzrə fikir bildirmək istəsəm, bildirəcəm - istər rus, istərsə də azərbaycan dilində.

Axır vaxtlar [b]Quee[/b]n, Bjork və klassikaya qulaq asıram.[/quote]

:wow1:
Non, nə əla təsadüf :loveyouu:
S.A. Üzüvü görək :rolleyes:

[quote name='DiRTy_DoLLaR' post='4836437' date='Jun 1 2009, 18:51 ']Bu sözü başa düşmədim ((([/quote]

Тamam xanım izin verərsə izah etməyə çalışım..

burada: yeniləmək , təzələmək , biraz da dəyişmək mənasını verir..

əslində parıldatmaq, rəndələləmək, üzərinin tozunu almaq kimi də "tərcümə" oluna bilər.. Tamam xanım fikrimcə, məcazi mənada işlətdi.

Axşamınız xeyir olsun hamınızın.

[quote name='Nonchalant' post='4836198' date='Jun 1 2009, 17:04 '][b]Krut,[/b]

Axır vaxtlar[b] Queen[/b], Bjork və klassikaya qulaq asıram.[/quote]
Cox heyif ki axir vaxtlar men onlara heyati boyu qulaq asiram))Yeri gelimisgen qrupanin solisti Azerbaycanlidir

[quote name='take cash in azn' post='4836804' date='Jun 1 2009, 20:35 ']Sevda Elekberzade nece kimin ne fikirleri var onu barede(onun musiqisi barede)?[/quote]

ooo ! Sevda Ələkbərzadə , çox böyük məmnuniyyətlə onun Get , Mən Səni Gözlədim , Şəbi Hicran mahnılarına qulaq asıram.

[quote name='vuqar melikov' post='4836852' date='Jun 1 2009, 19:47 ']ooo ! Sevda Ələkbərzadə , çox böyük məmnuniyyətlə onun Get , Mən Səni Gözlədim , Şəbi Hicran mahnılarına qulaq asıram.[/quote]
Tebii ki sizi icazenizle bir iki mahnini mende elave ederdim-Ulu Veten, Deli arzular

[quote name='take cash in azn' post='4836804' date='Jun 1 2009, 20:35 ']Sevda Elekberzade nece kimin ne fikirleri var onu barede(onun musiqisi barede)?[/quote]

Çoooooooooooooooooooooox xoşum gəlir ondan. :rolleyes:

[quote name='take cash in azn' post='4836905' date='Jun 1 2009, 20:03 ']Tebii ki sizi icazenizle bir iki mahnini mende elave ederdim-Ulu Veten, Deli arzular[/quote]

Salam,

Mənim də xoşum gəlir. Yeri gəlmişkən, Sevda Ələkbərzadənin Ulu Vətən mahnısı məşhur Azerbycan rok qrupu olan "Yuxu"-nun "Ulu Tanrım" mahnısının işlənmiş varinatıdır.

[quote name='Mori' post='4837401' date='Jun 1 2009, 21:38 ']Salam,

Mənim də xoşum gəlir. Yeri gəlmişkən, Sevda Ələkbərzadənin Ulu Vətən mahnısı məşhur Azerbycan rok qrupu olan "Yuxu"-nun "Ulu Tanrım" mahnısının işlənmiş varinatıdır.[/quote]
Salam.Men 'Yuxu' qrupunun mahnilarin hardan tapa bilerem?

[quote name='take cash in azn' post='4838102' date='Jun 1 2009, 23:27 ']Salam.Men 'Yuxu' qrupunun mahnilarin hardan tapa bilerem?[/quote]

Buradan:

[url="http://www.rockzone.az/yuxu/music.html"]http://www.rockzone.az/yuxu/music.html[/url]

[quote name='take cash in azn' post='4836905' date='Jun 1 2009, 21:03 ']Tebii ki sizi icazenizle bir iki mahnini mende elave ederdim-Ulu Veten, Deli arzular[/quote]

Icazə nə demək , mən çalışaram onları da tapım, yükləyim. dinləmək üçün.

[quote name='kurzik' post='4836464' date='Jun 1 2009, 18:59 ']:wow1:
Non, nə əla təsadüf :loveyouu:
S.A. Üzüvü görək :rolleyes:[/quote]
Şalam :)

[quote name='take cash in azn' post='4836798' date='Jun 1 2009, 20:34 ']Cox heyif ki axir vaxtlar men onlara heyati boyu qulaq asiram))[/quote]
Queen həmişə ən sevimli qruplarımdan biri olub, sadəcə axır vaxtlar ona lap çox qulaq asıram.

[quote]Yeri gelimisgen qrupanin solisti Azerbaycanlidir[/quote]
Kim? Freddy? İndiyi onun Cənubi Azərbaycandır əsilli olduğunu heç kim sübut edə bilməyib, ona görə də bütün mənbələrdə onu fars kimi qələmə verirlər. Ermənilər isə, öz növbələrində, güman edirlər ki, o kürddür )

Brian May :urey:

[quote name='Nonchalant' post='4839157' date='Jun 2 2009, 08:53 ']Şalam :)
Queen həmişə ən sevimli qruplarımdan biri olub, sadəcə axır vaxtlar ona lap çox qulaq asıram.
Kim? Freddy? İndiyi onun Cənubi Azərbaycandır əsilli olduğunu heç kim sübut edə bilməyib, ona görə də bütün mənbələrdə onu[b] fars kimi qələmə verirlər[/b]. Ermənilər isə, öz növbələrində, güman edirlər ki, o kürddür )

Brian May :urey:[/quote]
Tebii ki onu fars kmi qeleme verecekler(farslarin ozu) axi ele- bele adam deyil.Menim ucun ise Azeri olaraq qalacaq.Brian May kimi gitaracini ise hele axtarib tapmaq lazimdir

[quote name='take cash in azn' post='4840005' date='Jun 2 2009, 11:57 ']Tebii ki onu fars kmi qeleme verecekler(farslarin ozu) axi ele- bele adam deyil.Menim ucun ise Azeri olaraq qalacaq.Brian May kimi gitaracini ise hele axtarib tapmaq lazimdir[/quote]
Axı onun azərbaycanlı olması barədə heç bir sübut yoxdur :) Mən belə bir faktda hələ heç bir yerdə rast gəlməmişəm.

Bəlkə sizdə bu barədə dəlillər var? Mənə sadəcə maraqlıdır. :)

Hansı mahnılarını xoşlayırsınız?

[quote name='Nonchalant' post='4840841' date='Jun 2 2009, 13:07 ']Axı onun azərbaycanlı olması barədə heç bir sübut yoxdur :) Mən belə bir faktda hələ heç bir yerdə rast gəlməmişəm.

Bəlkə sizdə bu barədə dəlillər var? Mənə sadəcə maraqlıdır. :)

Hansı mahnılarını xoşlayırsınız?[/quote]
Fakt deliler deyendeki Wikipedia orda qrupun tarixi haqqda oxumusam sehv etmiremse orda da onun fars oldugu gosterilirdi amma meclislerde oturdugum yerlerde onun Azeri oldugun cox esitmisem gizildish.
'Friends will be Friends','Bohemian Rhapsody','Barcelona','Show must go on' ve tebii ki 'We will rock you','We are the champions'.Amma ne qeder yaxsi mahnilari olsa da bir o qeder hec cur basa duse bilmeyecem mahnilari var meselcun "Bycycle'
P.S Fredy-nin sesi neye deyirsiz deyer

[quote name='take cash in azn' post='4840914' date='Jun 2 2009, 14:18 ']Fakt deliler deyendeki Wikipedia orda qrupun tarixi haqqda oxumusam sehv etmiremse orda da onun fars oldugu gosterilirdi amma meclislerde oturdugum yerlerde onun Azeri oldugun cox esitmisem gizildish.[/quote]
Mən də bir çoxlarından onun azərbaycanlı olduğunu eşitmişəm, lakin heç kim fakt və ya dəlillərlə onun azərbaycanlı olduğunu sübut edə bilməyib. Ona görə də, onun əslən pars (fars yoxç məhz pars) olduğuna inanıram.

[quote]P.S Fredy-nin sesi neye deyirsiz deyer[/quote]
Onun səsi müqayisəedilməz dərəcədə möhtəşəmdir! Xüsusilə də sonuncu "İnnuendo" albomunda.

[quote name='Nonchalant' post='4841015' date='Jun 2 2009, 13:28 ']Mən də bir çoxlarından onun azərbaycanlı olduğunu eşitmişəm, lakin heç kim fakt və ya dəlillərlə onun azərbaycanlı olduğunu sübut edə bilməyib. Ona görə də, onun əslən pars (fars yoxç məhz pars) olduğuna inanıram.
Onun səsi müqayisəedilməz dərəcədə [b]möhtəşəmdir[/b]! Xüsusilə də sonuncu "İnnuendo" albomunda.[/quote]
Cox duzgun soz secdiz men de ele bunu onun sesi barede demek isteyirdim

[quote name='DiRTy_DoLLaR' post='4836437' date='Jun 1 2009, 17:51 ']Bu sözü başa düşmədim ((([/quote]
əslində Vüqar geniş məlumat verdi bu söz haqqinda. Mən məcazi mənada işlətdim o sözü.( Cilalamaq-hamarlamaq/, yonmaq.) demək istəyirəm ki, muğam, retro mahnılar ve s. anlamaq üçün gərək incə zövqün olsun, musiqiyə yanaşma tərzini dəyişəsən. Yəni bütün gün Ramsteyn dinləyən beyin çətin muğamla dincəlsin. rok, pop, jazzla yanaşı gərək mütamadi öz milli musiqimizi, xalq mahnılarını da dinləyərək ruhumuzu buna alışdıraq.
S.A. Çalışdım bu cümlədə məcazi söz işlətməyim)
[quote]Yox mən elə öz nikimdən göndərdim. Bir də yoxlayın, zəhmət olmasa. 2-ci dəfə də göndərdim....[/quote]
tapdım, oxudum və cavablandırdım.
Axşamınız xeyr! :)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Our picks

• В Баку появятся десятки новых автобусных остановок
      В Баку планируется установить 86 остановочных павильонов.
      Об этом сообщает пресс-служба Азербайджанского агентства наземного транспорта (AYNA) при Министерстве цифрового развития и транспорта.
      «Продолжается установка и реконструкция остановочных павильонов в столице. С учетом состояния дорожной инфраструктуры в Баку устанавливаются павильоны для широких и узких тротуаров», - говорится в информации.

https://media.az/society/v-baku-poyavyatsya-desyatki-novyh-avtobusnyh-ostanovok
      • 23 replies
    • Известный актер Талех Юзбеков прижег лоб жены сигаретой
      Известный азербайджанский актер Талех Юзбеков прижег сигаретой лоб жены.
      Об этом сообщила сама супруга артиста, блогер Хатира Юзбекова.
      Она показала след от ожога на лбу своим подписчикам в Instagram.
      "Да, муж прижег мне лоб сигаретой", - сказала она.
      Хатира Юзбекова не предоставила подробной информации о случившемся.
      Отметим, что у Талеха и Хатиры Юзбековых двое детей.  https://www.instagram.com/reel/C6Va1qjuNjZ/?utm_source=ig_embed&ig_rid=fec0e9dd-befb-44ea-ab5e-6e57f827531b   https://ru.oxu.az/society/865516  https://ru.baku.ws/video/193254  
      .
        • Sad
        • Haha
        • Like
      • 38 replies
    • Стали известны подробности трагикомического происшествия, случившегося с жителем Баку
      Стали известны некоторые подробности трагикомического происшествия, случившегося с жителем Баку.
      Как передает xezerxeber.az, случай был зафиксирован около 07:00 по адресу: Сураханский район, поселок Гарачухур, улица Фармана Керимзаде, 67.
      По словам соседей, камень, которым было закрыто отверстие бака с водой, упал внутрь и нанес определенные повреждения. Хозяин дома решил вытащить камень и починить резервуар, но застрял в отверстии. Он находился в таком положении примерно 40 минут.
      На место происшествия незамедлительно прибыли сотрудники Службы спасения особого риска Министерства по чрезвычайным ситуациям. Они вызволили мужчину (1986 г.р.) с помощью специальных инструментов.
      Подробнее - в сюжете:
      13:35
      На горячую линию "112" Министерства по чрезвычайным ситуациям (МЧС) Азербайджана поступила информация о том, что на территории поселка Гарачухур Сураханского района столицы один человек оказался в беспомощном состоянии.
      Об этом сообщили в МЧС.
      На место происшествия незамедлительно были направлены сотрудники Службы спасения особого риска службы.
      При оценке оперативной обстановки выяснилось, что Т.Мамедов (1986 г.р.) проводил ремонтные работы в резервуаре для воды глубиной 2 метра и диаметром 1,5 метра в частном доме и не смог выбраться из него.
      Сотрудники  службы спасли мужчину с помощью спецтехники.
      • 82 replies
    • Хлеб, обогащенный железом, будут продавать в Азербайджане
      Эксперт отметила, что принятию этого решения предшествовали исследования, которые проводились в различных регионах страны.  
        • Haha
        • Like
      • 114 replies
    • В Баку в результате несчастного случая скончалась 21-летняя модель
      В Баку скончалась 21-летняя девушка.
      Как передает Qafqazinfo, проживающая в доме на Московском проспекте в Насиминском районе столицы Камила Гасанова (2003 г.р.), скончалась от отравления угарным газом.
      Отмечается, что девушка работала актрисой и моделью и являлась студенткой Бакинского филиала Московского государственного университета.
      По данному факту в прокуратуре Насиминского района проводится расследование.

https://media.az/society/v-baku-21-letnyaya-model-skonchalas-v-rezultate-neschastnogo-sluchaya-foto
        • Upvote
        • Like
      • 170 replies
    • Кому следует воздвигнуть памятник в Баку? - ОПРОС + ВИДЕО
      В городе Баку, где древность сочетается с современностью, важно иметь статуи и памятники на различные темы.
      Интересно, а что об этом думают граждане? Кому, по их мнению, следует поставить памятник в столице?
      Baku TV попытался выяснить это у горожан.
      Оказалось, что граждане также хотели бы увековечить память наших национальных героев и шехидов.
        "Должны быть воздвигнуты памятники всем нашим шехидам. Их должны знать все. Если будут установлены их статуи, гости столицы будут проинформированы о наших шехидах", - сказал один из жителей Баку.
      Подробнее - в сюжете:

• Haha
      • 137 replies
    • В АМУ выступили с заявлением по поводу суицида бывшего главного педиатра
      У нас каких-либо новых назначений на руководящие должности не производилось.
      Об этом в ответ на запрос Oxu.Az заявила завотделом по связям с общественностью Азербайджанского медицинского университета (АМУ) Гюнель Асланова.
        • Like
      • 56 replies
    •  Кровати односпальные, двуспальные и двухъярусные
      Спальная мебель "КЛАССИКА"

• 241 replies
  • Recently Browsing   0 members, 0 guests

• No registered users viewing this page.
  • Create New...