Jump to content
  • Откройте аккаунт на Диспуте за 5 минут

Продаете недвижимость, машину, телефон, одежду?  Тысячи  просмотров ежедневно на dispute.az  помогут вам. Бесплатная доска обьявлений.

Doğma azəri filmlərimiz...

Recommended Posts

Bu mövzuda istəyirəm hələ atalarımızın göz açıb gördüyü azəri filmlərdən tutmuş, bu son günlərimizə kimi çəkilən film və seriallarımızdan danışaq.
Hər bir kəsin qəlbində ona xüsusi xoş gələn və daima həmin filmlərdən sitatlar gətirən kinolar var.
Bax bu mövzuda filmlərimizi müzakirə edək, baxıb, anlamadığımız sözləri və epizodları bir-birimizdən öyrənək.
Bu forumda azəri filmlərini yetərincə mükəmməl bilən üzvlərimiz var, düşünürəm onlar köməyimizə gələcək..

İlk olaraq hər kəs 3 ən sevdiyi filmi yazsın və həmin filmdən sitat gətirsin..

• Replies 188
  • Created
  • Last Reply

[quote name='Acer' timestamp='1288594036' post='7615403']
Doğma filmlərimizdən ən çox sevdiyim və baxmaqdan doymadığım "Ulduz" filmidir. Bu kinoda milli kinomuzun "qaymaqları" bütün nəsillərə qalacaq sənət əsəri yaradıblar.
[/quote]
Tamamile razıyam,yeri gəlmişkən dünən rus dram teatrında həmin filmdəki Yetəri(Suğra Bağırzadə)gördüm.Arxamdakı oturacaqda oturmuşdu.Maşalah filmdəki kimi cavan və gözəl görünürdü..

Doktor dediki yalniz,Yetər ona dərmandı.. :looool:

[quote name='Migel Gonsales' timestamp='1288592569' post='7615245']
Mənim ən sevdiyim filmlərdən..
1.Bəyin oğurlanması...

Və sitat...
- Deyirlər Britaniyada əjdaha peyda olub,niyə o əjdahadan onlarda var ,amma bizdə yoxdur?
- Sənə əjdaha lazimdir?
- Yox,nəyimə lazım?
- Elə mənə də lazım deyil.. ))
[/quote]
Mənim də ən şox sevdiyim filmlərdən biridir Bəyin oğurlanması..nə qədər çox baxsan da bezmirsən. bundan əlavə Yol əhvalatı, Qaynana, Ulduz, Əhməd hardadır...saymaqla qurtarmır. Çox təəssüf ki, indi nə belə kinolar çəkilir nə də o cür aktyorlarımız var..

Məni bağışlayın sizin Əlibaba adında əriniz olub))))))))Ulduz k/f-dən.

Pererif..Pererif.. Yol əhvalatı k/f-dən.

Ay sənin ananın qarnına şiş batsın ade adam ildə neçə kərəm anasından olar???))) Qaynana k/f-dən.

[quote name='Pari***' timestamp='1288594636' post='7615466']
[b]Məni bağışlayın sizin Əlibaba adında əriniz olub[/b]))))))))Ulduz k/f-dən.

Pererif..Pererif.. Yol əhvalatı k/f-dən.

Ay sənin ananın qarnına şiş batsın ade adam ildə neçə kərəm anasından olar???))) Qaynana k/f-dən.
[/quote]
bu sitat " Əhməd haradadır? " filmindəndir ))

[quote name='gagulya' timestamp='1288595155' post='7615526']
Belə bir mövzu Kimoteatr bölməsində var, "filmlərimizdən unudulmaz səhnələr" 
[/quote]
Doğrudur,oxşar mövzu var,amma burda olması daha münasibdir.Azəri dilli forumçular filmlərimiz barədə burada daha rahat bir şəkildə məlumat alın,fikir bildirəcəklər..

[quote name='Migel Gonsales' timestamp='1288595843' post='7615598']
bu sitat " Əhməd haradadır? " filmindəndir ))
[/quote]
Düzdür))bilmirəm niyə ora Ulduz yazmışam.))Yaza-yaza Ulduz k/f-ni fikirləşirdim yəqin ondandlr))))

Hələ uşaq ikən məni "söndürən" filmlərdən biri - "Arxadan vurulan zərbə"dir (Şahmar Ələkbərov). İndinin özündə də o filmi görəndə, çalışıram oturub axıra qədər baxım.
Sevdiyim filmlərimiz, çoxdu, "Qaynana"dan tutmuş "Xoşbəxtlik qayğılarına" qədər. Kinematoqtafımızın dəyərli inciləridir bu filmlər.

Meni gulduren, xowbext qaygisiz uwaqliq illerime qaytaran filmler coxdur...en sevdiyim "Yol Ehvalati", "Beyin ogurlanmasi", "Ulduz", "Ehmed Hardadir?", "Goruw", "Bextiyar".."Bext Uzuyu"(bu yeni filmlerden), "Yuxu" ve s...
ureyimi titreden, meni duwunduren filmler ise, "Onu bagiwlamaq olarmi?" , "Arxadan vurulan zerbe", "Axirinci awirim", "Ogey ana", "Telefoncu qiz", "Uwaqligin son gecesi","Onun boyuk ureyi", "Gullelenme texire salinib.." ve s... sadalamaqla bitmez...

heresinin ise ureyimde oz yeri var..daha deqiq desem her filmde menim oz yerim ve rolum var..)) bu menim uwaqliq texeyyulum olub..

[quote name='rovshan223' timestamp='1288602189' post='7616316']
Azerbaycan kinosunun shedevrlerinden biri- Axirinci Ashirim.
1000 defe de baxsam doymuram.
[/quote]

- Bunların nazıya çox oynayırıq aa, Kərbəlayı 

- Bax bu Qurana and olsun ki, bizi tutsalar, tikəmizi qulağımız boyda edəcəklər... Yaxçı bəs biz nəyi gözləyirik? 

- Onu bu işə qatan çox ağıllı, tədbirli adamdır .....

- Adətən sel gələndə əvvəlcə xırda çör-çöp gətirər ... İri budağı, kötüyü sonra gəlir .. Bunlar kötüyü qabağa veriblər .. Görəsən onlar bununla nə demək istəyirkər?? Bəlkə demək istəyirkər ki, hələ zəifimiz Abbasqulu bəydir? 

- Hələ bir soruşursan ki, Şura Höküməti mənə neyləyib?!

- Deməli mənə hörmət edirlər?! Nə qədər ki sakitcə oturmuşdum, heç kim məni saymırdı, itin-qurdun ayağına verirdilər .. Elə ki gördülər ki, yooox, ölməmişəm, hələ dünyanın gedişindən xəbərim var, onda məni hörmətə mibdirdilər??? Mənə belə hörmət lazım deyil.. Qoy lap qoşun göndərsinlər ... 

- Gücüvü arvadlara göstərirsən ... Səni kişi bilirdim.. Kişilərin heyfini arvaddan çıxmazlar ... 

- Papağını qoy qabağına, bir yaxşı-yaxşı fikirləş... Topxanan yox, cəbhəxanan yox ...
- Namusumuz, qeyrətimiz var, bəy.... 

[quote name='nikowka' timestamp='1288609744' post='7617190']
Meni gulduren, xowbext qaygisiz uwaqliq illerime qaytaran filmler coxdur...en sevdiyim "Yol Ehvalati", "Beyin ogurlanmasi", "Ulduz", "Ehmed Hardadir?", "Goruw", "Bextiyar".."Bext Uzuyu"(bu yeni filmlerden), "Yuxu" ve s...
ureyimi titreden, meni duwunduren filmler ise, "Onu bagiwlamaq olarmi?" , "Arxadan vurulan zerbe", "Axirinci awirim", "Ogey ana", "Telefoncu qiz", "[b]Uwaqligin son gecesi[/b]","Onun boyuk ureyi", "Gullelenme texire salinib.." ve s... sadalamaqla bitmez...

heresinin ise ureyimde oz yeri var..daha deqiq desem her filmde menim oz yerim ve rolum var..)) bu menim uwaqliq texeyyulum olub..
[/quote]
ən sevdiyim filimlər sırasındadır...Bu filmdən sitatlar gətirməyi çox sevirəm...

-Sən yaxşı oğlan deyilsən Murad...
-Niyə Davud?
-Sən harda işləyirsən?Ət kombinatında.Heç bir dəfə demisən ki adə Davud köppeyoğlu ala səninçün sosiska gətirmişəm..Söhbət sosiskada deyile,söhbət vinimatelni olmaqdadı..İstəsəm alaram da,pulum da var.Sən gətirsən deyərəm,hə,dostum məni sayıb dəə..
-Fikir eləmə,inşallah səninçün sosiskanın lap əlasın gətirərəm...
-hə bu başqa məsələ,indi daha gətirməsəndə olar..

[quote name='gagulya' timestamp='1288610663' post='7617280']

- Bunların nazıya çox oynayırıq aa, Kərbəlayı 

- Bax bu Qurana and olsun ki, bizi tutsalar, tikəmizi qulağımız boyda edəcəklər... Yaxçı bəs biz nəyi gözləyirik? 

- Onu bu işə qatan çox ağıllı, tədbirli adamdır .....

- Adətən sel gələndə əvvəlcə xırda çör-çöp gətirər ... İri budağı, kötüyü sonra gəlir .. Bunlar kötüyü qabağa veriblər .. Görəsən onlar bununla nə demək istəyirkər?? Bəlkə demək istəyirkər ki, hələ zəifimiz Abbasqulu bəydir? 

- Hələ bir soruşursan ki, Şura Höküməti mənə neyləyib?!

- Deməli mənə hörmət edirlər?! Nə qədər ki sakitcə oturmuşdum, heç kim məni saymırdı, itin-qurdun ayağına verirdilər .. Elə ki gördülər ki, yooox, ölməmişəm, hələ dünyanın gedişindən xəbərim var, onda məni hörmətə mibdirdilər??? Mənə belə hörmət lazım deyil.. Qoy lap qoşun göndərsinlər ... 

- Gücüvü arvadlara göstərirsən ... Səni kişi bilirdim.. Kişilərin heyfini arvaddan çıxmazlar ... 

- Papağını qoy qabağına, bir yaxşı-yaxşı fikirləş... Topxanan yox, cəbhəxanan yox ...
- Namusumuz, qeyrətimiz var, bəy.... 

[/quote]
-o kiwinin qulagini kesdim!!

- ...sonra da deyecekler papagini da ver, namusunu da..

- kimi isetyirsiniz?
-evin kiwinisi soruwarlar!

[quote name='Гулливер' timestamp='1288614254' post='7617755']
ən sevdiyim filimlər sırasındadır...Bu filmdən sitatlar gətirməyi çox sevirəm...
[/quote]

-Murad evlenir??? Biy Allaha wukur...

-balam ucun alma saxlamiwam!!

- o skelet wekli yadindadir?
- yeni onun bir komeyi oldu??

)))

[quote name='nikowka' timestamp='1288636532' post='7620035']
-Qumru xanim, menim Sizden bir xahiwim var..Men isteyirem ki,Sevdadan xahiw edesiniz ki, o Sizi seven kobud bir milis iwcisi ile bariwdirsin..

en cox sevdiyim filmlerden birincisidir..
[/quote]

Kimdir gunahkar? Menmi, omu, yoxsa minlerle olumlere ve felaketlere sebeb olan muharibelermi??

Indi siz deyin, onu baqişlamaq olarmi??

Menem başşina donum)))

[quote name='Консуэло' timestamp='1288640235' post='7620411']
"Ne yaxshi ki, geldin, Zaur, ne yaxshi ki, geldin." ( Tehmine k/f ) 

Chox sevirem bu filmi. Aktyor oyunu, dublyaj, musiqi... Her shey bir-birini tamamlayir bu filmde.

http://www.youtube.com/watch?v=US5VJwdeh90
[/quote]
Sənin həyatında başqa qadınlar da olacaq Zaur,amma səni mənim kimi heç kəs sevməyəcək...

[quote name='hemishecavan' timestamp='1288604728' post='7616626']
Yol ehvalati)))
Sitat:
"Sizi bura yiqmagda meqsedim odur ki, sizden adam olamyib, olamayacaq da"
[/quote]
Həmin filmdən sitat:
Qoyun var sərgiyə gedir, qoyun var yerdə qalır.
:looool:

- Gəlin mənim süpürgəmdi, hara qoydum orda duracaq!

- Mən Sizə neyləmişəm axı?
- Ağız, bundan artıq neyniyeceksen ki? Ağzımı açmağa qoymursan!

- İndi başlayacaq yenə ulamağa - şıllaq atmağa, ulamağa - şıllaq atmağa...

- Anam deyib ki, qayınanavın ipini boş buraxma, yoxsa gəlib başına çıxacaq...

- Xeyir, ev dövlətindi. Verərəm səni məhkəməyə, otaqların biri mənə, o birisi Sevda ilə uşağa düşür.
- Bah, ölmüşdü xan kişi! Bəs mən harda qalacam?
- Sənin isə yerin mətbəxdir! Otur orda siqaretini tüstülət!

- Adam ildə neçə kərə mamasından olar? Ay bunun anasının qarnına şiş batsın elə!

Ölməz sənətkarımız Nəsibə Zeynalovanın parlaq və unudulmaz rollarından biri, "Qayınana" filmi

Bəyin oğurlanması filmini bəyənirəm. O filmdə sevdiyim bütün məşhur aktyorlar var.

Həsənağa Turabov
Səyavuş Aslan
Hacı İsmayılov
Nəsibə Zeynalova
Yaşar Nuri
Şamil Süleymanov
Firəngiz Mütəllimova
Mirzə Babayev
Arif Quliyev
Səməndər Rzayev
Ələsgər Məmmədoğlu
İlham Namiq Kamal
Eldəniz Zeynalov
Ramiz Əzizbəyli

[b]"Yol Əhvəlatı" [/b]

- Ələsgər, ay Ələsgər!
- Ə nə var ee Ələsgər, Ələsgər... :)

[b]"Yuxu"[/b]

- Əşi Əliabbas hara, sənin qızın hara? Heç xoşu gelmir ondan ee, belə, zəndeyi zəhləsi gedir sənin o Şalvargeyən qızından :)

[b]"Bəyin oğurlanması"[/b]

- Nananaynay ninanay...
- Uşaqlar da diyir atamız işə gedib :)

birinci sitat "Yol ehvalati" deyil "Beyin ogurlanmsi" filmindendir..

- dayansin o Mustafa..onun eyri ayaqlarindan roqatka duzletmek mene borc olsun..

-goren deyir nedir bu,
keroqazdir nedir bu?
Cox ellewme, Mustafa,
Metalloma gedir bu....

)))

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Our picks

• Из Хырдалана и Забрата массово бегут люди срочно выставляя на продажу свою недвижимость
      Резко возросло число объявлений о продаже жилья в Хырдалане.
        • Sad
        • Haha
      • 94 replies
    • В Баку начинается строительство новой дороги
      С учетом перспективного развития города Баку Государственным агентством автомобильных дорог Азербайджана дается старт строительству новой автомобильной дороги от улицы Гасана Алиева до станции метро «Кероглу», параллельно проспекту Зии Буниядова.
      Об этом сообщили в госагентстве.
      Общая длина шестиполосной дороги составит 3896 метров с шириной полос 3,5 метра. На дороге будут построены четыре тоннеля и три подземных пешеходных перехода.
      В настоящее время от метро «Улдуз» в направлении улицы Алескера Гаибова ведутся работы по транспортировке тяжелой техники и оборудования на территорию.
      https://media.az/society/v-baku-nachinaetsya-stroitelstvo-novoj-dorogi
        • Upvote
        • Like
      • 35 replies
    • В Баку выставлена на продажу квартира по фантастической цене - ФОТО
      В Баку выставлена на продажу квартира по фантастической цене.
      Как сообщает Oxu.Az, соответствующая информация распространена на сайтах объявлений.
      Так, девятикомнатную квартиру площадью 555 кв.м предлагают покупателям за 12 млн манатов.
        В объявлении упоминается, что на указанном этаже расположена только одна квартира и соседей не будет.
      https://ru.oxu.az/society/866997
        • Confused
        • Haha
      • 97 replies
    • Где выгоднее отдыхать: в Азербайджане или за рубежом? - ОПРОС
      Baku TV провел опрос среди жителей столицы с целью узнать, где, по их мнению, выгодно отдыхать: в Азербайджане или за рубежом.
      Большинство участников опроса предпочло потратить деньги на отдых за границей.
      «Проживание в наших гостиницах обойдется в три раза дороже», - сказал один из опрошенных.
      Между тем сотрудники туристических компаний также отметили, что цены на отели за границей практически такие же, как у нас, а в некоторых случаях даже ниже.
      «Например, стоимость недельного тура на одного человека в Габалу начинается от 700 манатов. А тур на тот же период в Грузию обойдется от 500 манатов», - сказал один из них.

• Haha
        • Like
      • 137 replies
    • Отомстил отцу за избиение матери: жуткие подробности убийства брата главы ИВ Лянкярана

Долгое время подробности этого жуткого происшествия не разглашались ни во время следствия, ни в ходе судебного процесса. Судьи решили, что слушания должны проходить в закрытом режиме, без допуска СМИ.
      Однако Qafqazinfo удалось выяснить некоторые детали этой семейной трагедии. Согласно материала
        • Sad
      • 35 replies
    • Депутат: Некоторых женщин убивают за то, что они не считают мужей главой семьи
      В последнее время в Азербайджане растет число женщин, убитых своими мужьями.
      По данным расследования Bizim.Media, за последние два месяца Генеральная прокуратура зарегистрировала около 10 фактов убийства женщин их супругами. Эта печальная статистика актуализирует вопрос о необходимости прохождения парами психологического анализа перед вступлением в брак.
      Между тем заместитель председателя комитета по правам человека Милли Меджлиса Таир Керимли в своем заявлении Bizim.Media отметил, что не испытывает оптимизма относительно идеи обязательного психологического анализа для пар перед свадьбой.
      «Прохождение медицинского осмотра перед браком обязательно, поскольку только так можно выявить скрытые заболевания. Но психологический анализ в Азербайджане не применяется, да и за рубежом такой широкой практики нет, и то лишь в добровольном порядке», - отметил депутат.
      Что касается женщин, убитых мужьями, Таир Керимли полагает, что это происходит из-за вопросов чести.
      «Одна из главных причин заключается в том, что некоторые дамы, прикрываясь гендерным равенством, создают образ сильной женщины и не считают мужей главой семьи, а некоторые и вовсе идут по плохому пути. То есть зачастую убийства женщин происходят из-за вопросов чести», - сказал он.
      Депутат призвал стремиться к построению чистого общества, чтобы никому даже в голову не приходило сворачивать на плохой путь.
      «В советское время тоже были случаи убийства женщин мужьями на почве ревности. В любом случае я не поддерживаю идею применения психологического анализа перед браком на законодательном уровне. Это будет своего рода унижением для пары: как будто мы проверяем, в своем ли они уме», - заключил Т.Керимли.
      https://media.az/society/deputat-nekotoryh-zhenshin-ubivayut-za-to-chto-oni-ne-schitayut-muzhej-glavoj-semi
        • Facepalm
        • Confused
      • 54 replies
    • В районе метро Гара Гараева продаётся объект под новостройкой
      В Низаминском районе,около станции метро Г.Гараева, под новостройкой на 1-м этаже (18/1) продается объект общей площадью 65 кв.м. Очень интенсивный пешеходный и автомобильный трафик. Имеются все условия, развитая инфраструктура, паркинг и т.д. Все документы в порядке, купчая на нежилое помещение.Оплата 1%.   Цена 550000  манат     0552522225
      • 0 replies
    • Можно ли использовать пенсионные накопления до выхода на пенсию?
      Пенсионный возраст в Азербайджане является предметом многочисленных дискуссий.
      Для мужчин он составляет 65 лет, для женщин – 63,5 года. Возрастной предел для женщин увеличивается на шесть месяцев каждый год, начиная с 1 июля 2017 года. В 2027-м возраст выхода на пенсию для мужчин и женщин будет одинаковым - 65 лет.
      Как долго гражданин может прожить после выхода на пенсию - никто не знает. Таким образом, накопленный за годы работы пенсионный капитал можно будет получать в лучшем случае 10-15 лет.
      Почему мы не можем использовать накопления раньше, чем выйдем на пенсию? Обязательно ли нам ждать 65 лет, чтобы воспользоваться своим правом?
      Подробнее об этом - в сюжете İTV:
      https://media.az/society/mozhno-li-ispolzovat-pensionnye-nakopleniya-do-vyhoda-na-pensiyu
        • Like
      • 54 replies
  • Recently Browsing   0 members, 0 guests

• No registered users viewing this page.
  • Create New...