Jump to content
  • Откройте аккаунт на Диспуте за 5 минут

Продаете недвижимость, машину, телефон, одежду?  Тысячи  просмотров ежедневно на dispute.az  помогут вам. Бесплатная доска обьявлений.

Sizin ana diliniz hansıdır?

BARS2010

71 members have voted

1. 1. Sizin ana diliniz hansıdır?

• azərbaycan dili
      55
    • rus dili
      12
    • digər (mövzuda açıqlamaq olar)
      1
    • cavab verməyə çətinlik çəkirəm
      3

Recommended Posts

[quote name='Ilkin_Huseyn' timestamp='1290506912' post='7747843']
İndi Sizin bacarığınız yoxdursa, bu o demək deyil ki, camaatın dili pisdir.
[/quote]
Çox bacarıqlı sanırsız özüvüzü yagin amma nədənsə yaşadığıvız və yazdığıvız dilə və millətə hörmət bacarığı olmaması sizi heç narahat etmir.Əgər sən bir adamın evində yaşayırsansa ev yiyəsinə hörmət et bacarmırsansa çıx get hörmətə layiq bildiyin yerə

• Replies 115
  • Created
  • Last Reply

[/quote]
Rus demishken pri chem tut menim bacaraigim?!!!!Sizin gulaginiza ermeni dili xosh gelirse burda sizin bacaraginiz yox,bashga amiller rol oynayir!!! Zovgunuzde,musigi duyumunuzda cox berbad haldadir amma.Hee,bu arada cammatin dili pisdir demedim ki,dedim ki o mexluglarin dilleri kopek hurushune benzeyir,sanki coban itlerini 1 hefte yemeksiz goymusan indi feryad edib hururler!!!Hec pis sozu ishletdim??Bu sadece dili benzetmedir.Sizin anlamag bacariginiz yoxdursa men neyleyim)
+

[quote name='Mufti' timestamp='1290502126' post='7747167']
Sizin obyektivliyinizə sığınaraq bir-iki şeyi xatırlatmaq istərəm...

"bezi gonshu xalglarin kopek hurushune benzeyen dilleri..." - bizim qonşu xalqlarımız yalnız ermənilər deyil, yanlış anlaşılmağa müsaid ifadə işlətmisiniz.
İkincisi- Szin diliniz işdi şayəd kobud olsa idi ona "köpək hürüşü" bənzətməsimi yapardınız?

Və sonda yenə o fikrimdə qalırıram pis və harmoniyasız dil yoxdur. Sadəcə fərqli zövqlər var.

Və Qurandan bir ixbar: [b]"Bir qövmə olan kininiz sizi ədalətsizliyə sövq etməsin. Ədalətli olun!" (Maidə 8)[/b]
[/quote]

Geribe adamsiniz!!Biri oturub AZERI DISPUTda ermeni dialektlerinin tarixi koklerinden danishir,muxtelifliyinden danishir,biri burda ermeni dilinin gulaga yatan melodik olmasindan yazir,ele ona gorede bu kokdeyik.Uzur isteyirem ,adaletsiz adam oldugum ucun gozel dil olan ermeni dilini tehgir etdiyim ucun.Isteyirsiniz o bir dene soysuz koksuz ermeni ellerini open ,ayaglarini yumaga hazir olan ilkin kimi ...danda uzur isteyim ,onunda yaman xetrine deymishem ermeni dilini heyvan diline benzetmishem,aslinde kopeklerdende uzur istemeliyem onlarin hurushunu ermeni diline benzetdiyim ucun.!!!Bir gedib ermeni dostlarinizada humanizmden,edaletli olmagdan 1-2 sitat yazsaydiniz pis olmazdi!!! Biz bele gelib ele belede gedecik!!

[/quote]

Senin bacaragin ise ermeni ayaglarini yuyub suyunu icmekdir!!!Ugurlar sene bu gozel ishde!! Bizim Cebish muellim kinosundaki sabun hardansa yadima dushdu... Daha kobud yazmag istemirem,seni kimisine boyuk chest olar!!!

[quote name='Seva711' timestamp='1290535938' post='7751436']
Senin bacaragin ise ermeni ayaglarini yuyub suyunu icmekdir!!!Ugurlar sene bu gozel ishde!! Bizim Cebish muellim kinosundaki sabun hardansa yadima dushdu... Daha kobud yazmag istemirem,seni kimisine boyuk chest olar!!!
[/quote]
Sizi çox yaxşı başa düşürəm və dəstəkləyirəm bellərinə öz yerlər göstərmək lazımdır Mən öz Vətənimi və millətimi SEVİRƏM onun çatan və çatmayan cəhədləri ilə birlikdə ona görəki mənimdir və doğmadir və sizin kimilərin çox olmasını istəyirəm

[/quote]

Bəzən bosh vermək lazımdır, istənilən halda yarı ziyalılar avamlardan daha təhlükəlidir. Bu dostumuzun istənilən postu adamın əsəblərini oynadır )))

[/quote]
Əlbəttə ki, əgər kimsə sənin tayındırsa, misal üçün, erməni sənin tayın olan ermənidirsə, misal üçün, millətçidirsə, o elə səndən artıq deyil, erməni olsun, fransız olsun, kim olursa olsun, millətçidirsə, o elə sənin tayındır. Sabun söhbəti-filan sənin kimilərə aid söhbətlərdir, o sabunla birinci sənin beynin kirdən təmizlənməlidir.
Amma mən dünyəvi insanlardan danışıram, hansıları üçün ki, olsun erməni, olsun yapon, millət anlamı sözün tam mənasında (belə şeylər sənə çatmaz, çünki sən özün hələ bunu anlamağa çatmamısan) yoxdur. Yəni, sənin anlayacağın söhbət deyil.

[quote name='SeymurEmin' timestamp='1290541595' post='7752035']
Sizi çox yaxşı başa düşürəm və dəstəkləyirəm bellərinə öz yerlər göstərmək lazımdır Mən öz Vətənimi və millətimi SEVİRƏM onun çatan və çatmayan cəhədləri ilə birlikdə ona görəki mənimdir və doğmadir və sizin kimilərin çox olmasını istəyirəm
[/quote]
Bəzilərinə görə vətəni sevmək üçün mütləq kiməsə və nəyəsə nifrət etmək gərəkdir, bu tip insanlar elə bilirlər ki, nifrtəsiz sevgi prezervativsiz seks kimi bir şeydir. Yer göstərənlərə bir baxın, yaxşı olardı ki, onlar ilk növbədə öz yerlərində düz otursunlar.

[quote name='vuqar7' timestamp='1290541926' post='7752078']
Bəzən bosh vermək lazımdır, istənilən halda yarı ziyalılar avamlardan daha təhlükəlidir. Bu dostumuzun istənilən postu adamın əsəblərini oynadır )))
[/quote]
Çünki şablondan, çərçivədən, cədvəldən nə çıxa bilirsiniz, nə kənara baxa bilirsiniz. Siz (ümumən siz) sizə veriləni yeyirsiniz, və yaxud da sizə verilən reseptə əsasən yemək bişirirsiniz. Tükü tükdən seçmək bacarığınız yoxdur, sizə görə, əgər "x-tronick" millətindən olanlar cinayət ediblərsə, həmin millətdən olan bütün şəxslər buna cavabdehdirlər. Bu isə avamlıqdır, elə bu avamlıq da təhlükəni doğurur.
Alternativ fikri olan İSƏ əsəbiləşmir.

Və hələ ki, məni ittiham etməyə çalışanların azəri dilində məndən təmiz yazdıqlarını da görmədim. Ona görə söz demək yox, iş görmək gərəkdir.
"Mənim dilim Azərbaycan (azəri/türk) dilidir və mən bununla fəxr edirəm" deməyə nə var ki?! Bu dildə heç yaza da bilməyəndən sonra, dil haqqında deyilən bütün o masturbasiya xarakterli fikirlər tüstü kimi havada həll olub gedir.

salam

bir söhbətdə eşitmişdim ki, insan hansı dildə fikirləşirsə (oz ağlında mərüzə edəndə, qərar verəndə, nəisə həll edəndə) o dil onun ana dilidir. mənə elə gələr ki, insan hansı dildə təsil alırsa o dildə də fikirləşir.

[quote name='Edmon' timestamp='1290584054' post='7754033']
salam

bir söhbətdə eşitmişdim ki, insan hansı dildə fikirləşirsə (oz ağlında mərüzə edəndə, qərar verəndə, nəisə həll edəndə) o dil onun ana dilidir. mənə elə gələr ki, insan hansı dildə təsil alırsa o dildə də fikirləşir.
[/quote]
Salam, bilirsiniz, insanın hansı dildə fikirləşməsinin nədən qaynaqlanması bir az mürəkkəb məsələdir. Çünki, öz təcrübəmə əsasən deyirəm ki, mən, ən çox azəri və rus dillərində olmaqla, bildiyim bütün dillərdə fikirləşirəm, amma yalnız adını çəkdiyim iki dili ana dili hesab edirəm.

[quote name='Ilkin_Huseyn' timestamp='1290582800' post='7753856']
Əlbəttə ki, əgər kimsə sənin tayındırsa, misal üçün, erməni sənin tayın olan ermənidirsə, misal üçün, millətçidirsə, o elə səndən artıq deyil, erməni olsun, fransız olsun, kim olursa olsun, millətçidirsə, o elə sənin tayındır. Sabun söhbəti-filan sənin kimilərə aid söhbətlərdir, o sabunla birinci sənin beynin kirdən təmizlənməlidir.
Amma mən dünyəvi insanlardan danışıram, hansıları üçün ki, olsun erməni, olsun yapon, millət anlamı sözün tam mənasında (belə şeylər sənə çatmaz, çünki sən özün hələ bunu anlamağa çatmamısan) yoxdur. Yəni, sənin anlayacağın söhbət deyil.
[/quote]

Menimle sen le danishma,heddini bil!!!O ki galdi anlayish meselesine,senin kimilerine bir soz demek olar-SEN NE ATSAN,NEDE ESHEK,SEN GATIRSAN.Milletine xor baxanlarin hamsi bu gebileden olurlar adeten,ordu yarada bilsen bir xeyli adam yigarsan Azerbaycanda orduna,cunki bele gatirlar coxdur Azerbaycanda)))Gatir dedim haa,birden bashga cur telleffuz edersen sozu,yaxshi alinmaz!)))Amma belkede lap yaxshi alinar,nece ozunu hiss edirsen elede oxu yazdiglarimi))

[quote name='vuqar7' timestamp='1290541926' post='7752078']
[/quote]

Bu insanin psixikasinda bir pozgunlug var mence))))))Yegin 1915-ci ilden galma pozgunlugdur,genle gelib cixib buna))))Indi fesadlari bele uze cixir)))Yox,fikir vermirem,amma bele unsurler ele bilirler ki dere yiyesiz galib diye donuzun tepeye cixmaga ixtiyari var.))))

[quote name='Seva711' timestamp='1290585595' post='7754240']
Menimle sen le danishma,heddini bil!!!O ki galdi anlayish meselesine,senin kimilerine bir soz demek olar-SEN NE ATSAN,NEDE ESHEK,SEN GATIRSAN.Milletine xor baxanlarin hamsi bu gebileden olurlar adeten,ordu yarada bilsen bir xeyli adam yigarsan Azerbaycanda orduna,cunki bele gatirlar coxdur Azerbaycanda)))Gatir dedim haa,birden bashga cur telleffuz edersen sozu,yaxshi alinmaz!)))Amma belkede lap yaxshi alinar,nece ozunu hiss edirsen elede oxu yazdiglarimi))
[/quote]
Hələ sənlə danışıram, buna çox sağ ol de. "Sən"lə isə birinci sən danışdın. Özünə aid olan o zoosöhbətləri də mənə aid etmə, xahiş edirəm. Səndə forum mədəniyyəti yoxdur, sən yaxşı müzakirə aparmağı bacarmırsan, sən yaxşı təhqir etməyi bacarırsan, buna görə sənə taxta medal düşür. Afərin.

Maraqlıdır ki, digər mövzuda kimdə özünü canavara və çaqqala, bu mövzuda kimsə özünü ata, eşşəyə və qatıra nisbət götürür. Yəni, insan bu qədər deqradasiyaya uğraya bilər ki, özünü heyvana tay etsin, heyvanlardan yaşamağı öyrənsin. Özünü at, digər milləti də eşşək hesab edən, mənə qatır dedi. Bəzilərinin sayəsində mən özümü forumda yox, heyvanlar aləmində hiss etməyə məcbur edilirəm. Heyvanlara özlərini nisbət verən əzizlərim, söhbətim sizədir, mən at, canavar, ayı, tülkü deyiləm, əgər siz elələrini axtarırsınızsa, bəri başdan deyirəm ki, mən insanam, ona görə də mənimlə öz dilinizdə danışmayın. Mənə hürmək, fısıldamaq, anqırmaq gərək deyil, mən elə şeyləri anlamıram. Mənimlə danışsanız, yetər. Düzdür, sizin danışmağınıza təmsil deyilir, amma nə olsun ki, bunun da bir marağı var.

[quote name='Ilkin_Huseyn' timestamp='1290586043' post='7754293']
Hələ sənlə danışıram, buna çox sağ ol de. "Sən"lə isə birinci sən danışdın. Özünə aid olan o zoosöhbətləri də mənə aid etmə, xahiş edirəm. Səndə forum mədəniyyəti yoxdur, sən yaxşı müzakirə aparmağı bacarmırsan, sən yaxşı təhqir etməyi bacarırsan, buna görə sənə taxta medal düşür. Afərin.
[/quote]

Gatir ki gatir!!!Daha ne deyim.Onsuzda moderator silecek,amma yenede gatirsan,bil.Taxta medalida gatir ordusunda komandir kimi onde gedende boynuna taxarsan)))Teki mene medeniyyetsiz sozunu senin kimiler desin,onda bu tehgirden daha cox terife benzer!

[quote name='Ilkin_Huseyn' timestamp='1290583298' post='7753931']
Çünki şablondan, çərçivədən, cədvəldən nə çıxa bilirsiniz, nə kənara baxa bilirsiniz. Siz (ümumən siz) sizə veriləni yeyirsiniz, və yaxud da sizə verilən reseptə əsasən yemək bişirirsiniz. Tükü tükdən seçmək bacarığınız yoxdur, sizə görə, əgər "x-tronick" millətindən olanlar cinayət ediblərsə, həmin millətdən olan bütün şəxslər buna cavabdehdirlər. Bu isə avamlıqdır, elə bu avamlıq da təhlükəni doğurur.
Alternativ fikri olan İSƏ əsəbiləşmir.
[/quote]

Əzizim bəli, mən milliyətçiyəm, amma pozitiv milliyətçi. Hər hansı bir digər millətə hücum edən yox, öz millətimi təhlükələrdən qoruyan, dünyada yerimizi almağı əngəlləmək istəyənlərdən qorumaq istəyən milliyətçi. Bəlkə də deyiləm, ən azı bu cür bir vətəndaş olmaq istəyirəm. Dövlətim və millətim üçün istədiyim iki əsas şey var. Təhlükəsizlik və rifah. Kim bunu əngəlləmək istəyirsə, birbaşa və bilavasitə dəxli yoxdur, o mənim düşmənimdir. Ola bilər sən hər hansı bir fəlsəfi fikir oxuyubsan və onun qulağından tutub başının üstündə fırladırsan. Bu hazırda Türkiyə gəncliyinin də problemidir. Fərqli olmaq naminə istənilən fikri səsləndirirlər.
Əsas olan əqidə və amalın çərçivəsində bütün məsələləri tək-tək ələ alaraq qiymətləndirmə bacarığıdır. Bu gün Qarabağ məsələsinin həllini Ermənistan istəyirsə, diasporaları istəyirsə, Rusiya siyasəti buna əngəl törədirsə, o siyasət mənim dostum olmalıdır bəyəm?

[quote name='vuqar7' timestamp='1290592750' post='7755106']
Əzizim bəli, mən milliyətçiyəm, amma pozitiv milliyətçi. Hər hansı bir digər millətə hücum edən yox, öz millətimi təhlükələrdən qoruyan, dünyada yerimizi almağı əngəlləmək istəyənlərdən qorumaq istəyən milliyətçi. Bəlkə də deyiləm, ən azı bu cür bir vətəndaş olmaq istəyirəm. Dövlətim və millətim üçün istədiyim iki əsas şey var. Təhlükəsizlik və rifah. Kim bunu əngəlləmək istəyirsə, birbaşa və bilavasitə dəxli yoxdur, o mənim düşmənimdir. Ola bilər sən hər hansı bir fəlsəfi fikir oxuyubsan və onun qulağından tutub başının üstündə fırladırsan. Bu hazırda Türkiyə gəncliyinin də problemidir. Fərqli olmaq naminə istənilən fikri səsləndirirlər.
Əsas olan əqidə və amalın çərçivəsində bütün məsələləri tək-tək ələ alaraq qiymətləndirmə bacarığıdır. Bu gün Qarabağ məsələsinin həllini Ermənistan istəyirsə, diasporaları istəyirsə, Rusiya siyasəti buna əngəl törədirsə, o siyasət mənim dostum olmalıdır bəyəm?
[/quote]
Mənim fərqlənmə vaxtım çoxdan keçib, mən artıq fərqlənib fərqlənməmək üçün həddən artıq ciddiyəm.
Siyasət haqqında dedikləriniz isə çox üzdən görünən bir mənzərənin təsviridir.

[quote name='Seva711' timestamp='1290535747' post='7751409']
Geribe adamsiniz!!Biri oturub AZERI DISPUTda ermeni dialektlerinin tarixi koklerinden danishir,muxtelifliyinden danishir,biri burda ermeni dilinin gulaga yatan melodik olmasindan yazir,ele ona gorede bu kokdeyik.Uzur isteyirem ,adaletsiz adam oldugum ucun gozel dil olan ermeni dilini tehgir etdiyim ucun.Isteyirsiniz o bir dene soysuz koksuz ermeni ellerini open ,ayaglarini yumaga hazir olan ilkin kimi ...danda uzur isteyim ,onunda yaman xetrine deymishem ermeni dilini heyvan diline benzetmishem,aslinde kopeklerdende uzur istemeliyem onlarin hurushunu ermeni diline benzetdiyim ucun.!!!Bir gedib ermeni dostlarinizada humanizmden,edaletli olmagdan 1-2 sitat yazsaydiniz pis olmazdi!!! Biz bele gelib ele belede gedecik!!
[/quote]

Çox emosionalsınız ...

[quote name='Ilkin_Huseyn' timestamp='1290582941' post='7753881']
Bəzilərinə görə vətəni sevmək üçün mütləq kiməsə və nəyəsə nifrət etmək gərəkdir, bu tip insanlar elə bilirlər ki, nifrtəsiz sevgi prezervativsiz seks kimi bir şeydir. Yer göstərənlərə bir baxın, yaxşı olardı ki, onlar ilk növbədə öz yerlərində düz otursunlar.
[/quote]
Bəli məmin sevdiklərimə qarşı yönələn istənilən quvvəyə qarşı nifrətim var Yagin heç kimi sevmirsiz yoxsa sevdiklərivizə qarşı nifrət və hörmətsizlik gördükdə sevgi göstərmək ağlıvıza gəlməzdir Mən isə eyni şeyləri göstərməkdən başqa heç nə görmürəm Əgər özüvüzə qarşı nifrət hiss edirsizsə bu sadəcə olaraq cavabdır etdiklərivizin qarşılığında Birdəki "mədəni" insani kəlimələri ehtiyatla seçin burda intim şeyləri yazmağa ehtiyac yoxdur məhs belə sözlərdən sonra heyvanlar yadda düşür Nə münasibət göstərsəniz elə həmin münasibəti də alarsız

[quote name='SeymurEmin' timestamp='1290599079' post='7755949']
Bəli məmin sevdiklərimə qarşı yönələn istənilən quvvəyə qarşı nifrətim var Yagin heç kimi sevmirsiz yoxsa sevdiklərivizə qarşı nifrət və hörmətsizlik gördükdə sevgi göstərmək ağlıvıza gəlməzdir Mən isə eyni şeyləri göstərməkdən başqa heç nə görmürəm Əgər özüvüzə qarşı nifrət hiss edirsizsə bu sadəcə olaraq cavabdır etdiklərivizin qarşılığında Birdəki "mədəni" insani kəlimələri ehtiyatla seçin burda intim şeyləri yazmağa ehtiyac yoxdur məhs belə sözlərdən sonra heyvanlar yadda düşür Nə münasibət göstərsəniz elə həmin münasibəti də alarsız
[/quote]
Siz masturbasiyadan qorxursunuz? Masturbasiya sözünü əxlaqsız söz hesab edirsiniz?

[quote name='Ilkin_Huseyn' timestamp='1290599721' post='7756047']
Düşmənini sevməyi bacara bildiyin qədər də dostuna nifrət etməyi də bacarmaq gərəkdir. Yalnız bu hal səni xeyirdən və şərdən yan tərəfdə saxlaya bilər.
[/quote]

Tez-tez özünü narahat hiss etmirsən?

[quote name='vuqar7' timestamp='1290600139' post='7756111']
Tez-tez özünü narahat hiss etmirsən?
[/quote]
Əsasən qatarda gedəndə, çox narahat oluram. Kupe qədər darıxdırıcı və sıxıcı otaq yoxdur. Amma yanında 3-4 şüşə şərab və yaxşı dostlar olsa, hər şey gözəl olur.

[quote name='Ilkin_Huseyn' timestamp='1290599618' post='7756034']
Siz masturbasiyadan qorxursunuz? Masturbasiya sözünü əxlaqsız söz hesab edirsiniz?
[/quote]
Nədir "mədəniyətivizi " göstərməyi davam edirsiz? Sizə qəti olaraq söz çatmır onda heyvanlar yadda düşülməsinə təəcublənməyin və sizlərə hörmət saxlayın denğməyin mənası yoxdur

[quote name='Ilkin_Huseyn' timestamp='1290600004' post='7756094']
Fikir verməyin. Bəzən gənc Verterin iztirabları intiharla tez nəticələnmir.
[/quote

Siz indi bu Verterin,Gyetenin adini cekmekle dunya edabiyyatindan xeberdar oldugunuzu gostermek isteyirsiniz yegin ki.Cunki bu yersiz benzetmenin yeri hec yox idi.Dexli olmayan fikirleri yeritmekde mahirsiniz!

[quote name='Seva711' timestamp='1290602162' post='7756386']
Emosional olmag mence lageyd olmagdan daha yaxshidir! Cunki lageyd insan mene birhuceyreli amеbani xatirladir.
[/quote]
Bəli razıyam laqeyid insanlar əsasən öz fikri olmayanlardi Necə yani səni söyirlər sən isə fikir verməyirsən Susmaq razılıq əlamətidir

[quote name='SeymurEmin' timestamp='1290603057' post='7756543']
Bəli indidə elədi sadəcə olaraq bəziləri bu dili sevir bəziləri isə bu dili alçaldir lazimsiz sayir [b]Söhbət elə bundan gedir[/b][/quote]
Burda artıq söhbət tamam başqa şeylərdən gedir.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Our picks

• AstraZeneca признала, что ее вакцина от COVID-19 может спровоцировать тромбоз
      Компания AstraZeneca признала, что ее вакцина против COVID-19 может вызвать редкое, но смертельное нарушение свертываемости крови.
      Фармацевтический гигант уже столкнулся с огромным количеством исков, поданных близкими тех, кто получил серьезные заболевания или умер в результате инъекции, сообщает Daily Mail.
      Отмечается, что юристы, представляющие десятки коллективных исков, говорят, что стоимость некоторых дел их клиентов может достигать 25 миллионов долларов (42,5 млн манатов), и настаивают на том, что вакцина фармацевтической фирмы является дефектным продуктом.
        Подчеркивается, что AstraZeneca в феврале признала, что ее вакцина может в очень редких случаях провоцировать состояние, называемое тромбозом с синдромом тромбоцитопении или TTS. Он может вызвать у пациентов образование тромбов, а также низкое количество тромбоцитов, что в некоторых случаях серьезно навредило тем, кто воспользовался вакциной, или даже привело к летальному исходу.
      Потенциальное осложнение было указано в качестве возможного побочного эффекта с момента выпуска вакцины, но признание AstraZeneca в феврале стало первым случаем, когда фармацевтический гигант сделал это в суде, сообщает Telegraph.

• Upvote
        • Thanks
        • Like
      • 111 replies
    • Распространилось видео цепной аварии в центре Баку – ФОТО – ВИДЕО - ОБНОВЛЕНО
      Распространились кадры цепной аварии на улице Рашида Бейбутова в Насиминском районе, в результате которой пострадали 10 автомобилей.
      Кадры распространил Центр интеллектуального управления транспортом МВД Азербайджана.
      На кадрах видно, как два легковых автомобиля устроили гонку на улице Рашида Бейбутова. Но водитель одного из них сначала задел припаркованный на обочине кроссовер, после чего потерял управление, и произошла цепная авария.
      Во время аварии также были повреждены одна камера видеонаблюдения и коробка управления. https://t.me/faktlarla/47382
      10:15
        Минувшей ночью в Насиминском районе столицы произошло дорожно-транспортное происшествие с участием 10 автомобилей.
      На улице Рашида Бейбутова двое водителей, устроивших между собой гонку, потеряли управление своими автомобилями и врезались в транспортные средства, стоявшие на обочине дороги, повредив до 10 машин, пишет Qafqazinfo.
      Начальник отдела пропаганды безопасности дорожного движения и связи с общественными структурами Управления Государственной дорожной полиции города Баку Тогрул Насирли сообщил, что авария произошла в 00:54.
      В результате ДТП пострадал один человек. По факту в Управлении полиции Насиминского района проводится расследование.
      09:43
      На улице Рашида Бейбутова в Насиминском районе Баку произошла цепная авария.
      В результате ДТП повреждения получили 10 автомобилей, пишет АПА. 
      • 26 replies
    • Наташа Королёва резко сменила имидж
      Телеведущая Лера Кудрявцева в соцсетях показала Наташу Королеву, свою коллегу по шоу «Суперстар!», с новым имиджем.
      50-летняя певица вдохновилась эпохой диско: она завила волосы мелкими кудрями и убрала их в высокую пышную прическу в афростиле. Яркий образ дополнили разноцветный бомбер, расшитый пайетками, массивные украшения и макияж с акцентом на глаза. Преображение удивило пользователей сети: «Даже не узнала тут Наташу», «Не совсем по возрасту оделась», «Пробует разное, молодец», «Вырви глаз, а не образ!» = https://lady.mail.ru/article/543509-koroleva-smenila-imidzh-zhena-gazmanova-pokazala-d/
        • Milli
        • Haha
        • Like
      • 15 replies
    • Посоветуйте новостройку для покупки
      Здравствуйте.
      Посоветуйте, где сейчас в черте города будут строить новостройки? Мне нужно слегка вложиться в бакинскую недвижимость, желательно однокомнатные. Больше интересуют проекты, которые только начинают строительство. Район интересует, скорее всего Насиминский, от Каспиан Плазы вплоть до 28 мая. Спасибо!
        • Like
      • 15 replies
    • В Баку появятся десятки новых автобусных остановок
      В Баку планируется установить 86 остановочных павильонов.
      Об этом сообщает пресс-служба Азербайджанского агентства наземного транспорта (AYNA) при Министерстве цифрового развития и транспорта.
      «Продолжается установка и реконструкция остановочных павильонов в столице. С учетом состояния дорожной инфраструктуры в Баку устанавливаются павильоны для широких и узких тротуаров», - говорится в информации.

https://media.az/society/v-baku-poyavyatsya-desyatki-novyh-avtobusnyh-ostanovok
        • Haha
      • 24 replies
    • Известный актер Талех Юзбеков прижег лоб жены сигаретой
      Известный азербайджанский актер Талех Юзбеков прижег сигаретой лоб жены.
      Об этом сообщила сама супруга артиста, блогер Хатира Юзбекова.
      Она показала след от ожога на лбу своим подписчикам в Instagram.
      "Да, муж прижег мне лоб сигаретой", - сказала она.
      Хатира Юзбекова не предоставила подробной информации о случившемся.
      Отметим, что у Талеха и Хатиры Юзбековых двое детей.  https://www.instagram.com/reel/C6Va1qjuNjZ/?utm_source=ig_embed&ig_rid=fec0e9dd-befb-44ea-ab5e-6e57f827531b   https://ru.oxu.az/society/865516  https://ru.baku.ws/video/193254  
      .
        • Haha
        • Like
      • 51 replies
    • Стали известны подробности трагикомического происшествия, случившегося с жителем Баку
      Стали известны некоторые подробности трагикомического происшествия, случившегося с жителем Баку.
      Как передает xezerxeber.az, случай был зафиксирован около 07:00 по адресу: Сураханский район, поселок Гарачухур, улица Фармана Керимзаде, 67.
      По словам соседей, камень, которым было закрыто отверстие бака с водой, упал внутрь и нанес определенные повреждения. Хозяин дома решил вытащить камень и починить резервуар, но застрял в отверстии. Он находился в таком положении примерно 40 минут.
      На место происшествия незамедлительно прибыли сотрудники Службы спасения особого риска Министерства по чрезвычайным ситуациям. Они вызволили мужчину (1986 г.р.) с помощью специальных инструментов.
      Подробнее - в сюжете:
      13:35
      На горячую линию "112" Министерства по чрезвычайным ситуациям (МЧС) Азербайджана поступила информация о том, что на территории поселка Гарачухур Сураханского района столицы один человек оказался в беспомощном состоянии.
      Об этом сообщили в МЧС.
      На место происшествия незамедлительно были направлены сотрудники Службы спасения особого риска службы.
      При оценке оперативной обстановки выяснилось, что Т.Мамедов (1986 г.р.) проводил ремонтные работы в резервуаре для воды глубиной 2 метра и диаметром 1,5 метра в частном доме и не смог выбраться из него.
      Сотрудники  службы спасли мужчину с помощью спецтехники.
        • Haha
        • Like
      • 82 replies
    • Хлеб, обогащенный железом, будут продавать в Азербайджане
      Эксперт отметила, что принятию этого решения предшествовали исследования, которые проводились в различных регионах страны.  
        • Thanks
        • Like
      • 117 replies
  • Recently Browsing   0 members, 0 guests

• No registered users viewing this page.
  • Create New...