Jump to content
  • Откройте аккаунт на Диспуте за 5 минут

Продаете недвижимость, машину, телефон, одежду?  Тысячи  просмотров ежедневно на dispute.az  помогут вам. Бесплатная доска обьявлений.

Azərbaycan dilində forum kimlərin xoşuna gəlmir?

Recommended Posts

[quote name='X Ray-F' timestamp='1295691846' post='8151487']
Gəlninizin rəfiqəsinin hər hansı bir universiteti bitirmədiyinə əminəm. Ola bilsin ki, sadəcə imkanlı oğlanla ailə qurub. Nə bilim, bəlkə mən normal deyiləm, amma belə şeylər məni özündən çıxarır, əvvəllər utanırdım, amma indi eləsinin səviyyəsinə enirəm bawl: , bir azərbaycandilli xanım olaraq, [b]o rusdillinin məndən nə üstünlüyü olduğunu göstərməsini istəyirəm,[/b] kriteriyalar da savad, yaxşı işi olmaq və işinin öhdəsindən gözəl gəlmək, heç olmasa hansısa xarici dili bilmək, gözəl ailəsi olmaq, yaxşı ana və xanım olmaq,yoldaşının ailəsinə hörmətlə yanaşa bilmək (bunu etiraf edək ki, bu problem bizim faciəmizdir) və sairə.... Bu cəhətlərin demək olar ki, heç biri o kateqoriya rusdillilərdə olmur :devil:

[/quote]
Derd burasindadir ki, sozugeden xanim ali tehsillidir. Hekimdir )) Normal aile sahibidir, o menada ki, ovladlari ve heyat yoldashi ile xoshbext bir heyat surur. Sadece o yashina baxmayaraq ozunu derk etmeyib. O neden utandigini derinden dushunse, anlayar ki, dilinden utanmaq, ele ozunden utanmaga beraberdir.

• Replies 102
  • Created
  • Last Reply

[quote name='Бетон.' timestamp='1295716402' post='8153621']
Əfəndilər. musulman:
Yuzerin şəxsiyyətini müzakirə etmək nə qədər düzgündür (qaydalara görə)?
[/quote
Eger yuzer agzini allah yoluna goyub butun milleti tehgir edirse,neynemeliyik sizce?

[quote name='X Ray-F' timestamp='1295640198' post='8148837']
Əvvəllər mənə də toxunurdu belələrinin mənim ana dilimə hörmətsizliyi, amma sonrala fikir verib gördüm ki, [b]özünün rusdulli və bakılı olmağı ilə fəxr edənlər əslində heç kimdirlər, belə deyək də - həyatda heç nəyə nail OLA BİLMƏYƏNLƏRDİR,[/b] yazıqlar neylesinlər, fəxr edəsi heç nəyi yoxdur, ali savadı, yaxşı işi, gözəl ailəsi və sairə, saydıqlarımın heç biri onlarda yoxdur, onlar da yapışırlar özlərinin rus dilli olmasından, bununla fəxr edirlər, mən beləsinin bir neçəsini cavab verib sakitləşdirmişəm, soruşanda ki, həyatda nəyə nail ola bilmisən? Cavab yoxdur! Realda isə belələri rusdulli satıcılardır, yəqin ki, rastlaşıb hamı, adama azərbaycan dilində cavab vermək istəmirlər, mən də deyirəm ki, ay qız, kimsən ki, sən? satıcı deyilsən? vəssalam, satıcılığını elə da!
[b][size="3"][b][b][size="2"][size="6"][size="1"]Bakını mən bakılılardan da çox sevirəm, amma əsil bakılılar inciməsin, hələ qabağıma kübar bakılı çıxmayıb, varsa belə biri üzr istəyirəm ondan![/size]
[/quote][/size][/b][/size][/b][/size][/b]

Siz onda çox insanlardan üzr istəməli olacaqsınız. Sizin bu fikirləriniz demək olar ki həmin adını belə çəkmək istəmədiyim istifadəçinin fikirlərinin başqa bir şəkildə təzahürüdür( O istifadəçidən də danışmağa dəyməz.Əsəb korlamağa dəyməz)

Mən özümü dərk etdiyim gündən insanları rayon, şəhərinə görə ayırmıram.O ki qaldı rus və ya azərbaycan dilində danışmağına görə.Özünü dərk edən hər bir kəs belə düşünür yəqin ki. Fərqi yoxdur bir bölgədən olub digər bölgəni bir neçə insana görə silmək öz-özlüyündə obyektiv olmamaq deməkdir.

Qaldı ki satıcılara görə bu qədər insanı nəzərdə tutub rəy demək özü nə dərəcədə məntiqə uyğundur onu artıq özünü düşünün!

[quote name='gagulya-Consigliere' timestamp='1295428680' post='8128891']
Bu mövzunu yaratmağa məni vadar edən vaxtaşırı (son günlər ərzində daha da kəskin və çox) Disputun digər bölmələrində Azərbaycan dilinə və Azərbaycan dilində bölməyə qarşı olan başadüşülməz nifrəti və təhqiredici münasibətidir... mən artıq bu mövzuda öz münasibətimi bildirmişəm, bu bölmənin aktivistlərindən də xahiş edirəm ki, öz münasibətlərini həm burda, həm də müvafiq movzuda bildirsinlər.

[url="http://www3.disput.az/index.php?showtopic=223555&pid=8128811&st=360&#entry8128811"]http://www3.disput.a...0[/url] post nömrə 373....

sualım bu bölmənin fəallarına odur ki, belələri barədə nə fikirləşirsiniz? belə elementlər niyə əmələ gəlir? buyurun ....
[/quote]

Sadəcə özünü dərk etməyib. Azlığa görə çoxluğu günahlandırmaq düşüncəsizlikdir. Başqalarını təhqir etmək haqqı isə heç kimə verilməyib. Ağıl çərçivəsindən kənara çıxır.

[quote name='gagulya-Consigliere' timestamp='1295428680' post='8128891']
Bu mövzunu yaratmağa məni vadar edən vaxtaşırı (son günlər ərzində daha da kəskin və çox) Disputun digər bölmələrində Azərbaycan dilinə və Azərbaycan dilində bölməyə qarşı olan başadüşülməz nifrəti və təhqiredici münasibətidir... mən artıq bu mövzuda öz münasibətimi bildirmişəm, bu bölmənin aktivistlərindən də xahiş edirəm ki, öz münasibətlərini həm burda, həm də müvafiq movzuda bildirsinlər.

[url="http://www3.disput.az/index.php?showtopic=223555&pid=8128811&st=360&#entry8128811"]http://www3.disput.a...0[/url] post nömrə 373....

sualım bu bölmənin fəallarına odur ki, belələri barədə nə fikirləşirsiniz? belə elementlər niyə əmələ gəlir? buyurun ....
[/quote]
))))) İnsanın cahilliyinin sərhəddi yoxdur. Mən elə bilirdim ki, bütün bu dil söhbətlərini prestij və risovkalıq səviyyəsinə qaldırmaq sadəlövh orta məktəb uşaqlarında olur, amma görürəm ki, bəzi insanlar heç zaman böyümür. :agilversin: Özü də bir posta "bakinec", "çüşka" və dil söhbəti etmək... etimtekuldu . Nəysə.. fikir verməyin. Paxıllıqdandı gizildish

[quote name='X-User' timestamp='1295723812' post='8154520']
))))) İnsanın cahilliyinin sərhəddi yoxdur. Mən elə bilirdim ki, bütün bu dil söhbətlərini prestij və risovkalıq səviyyəsinə qaldırmaq sadəlövh orta məktəb uşaqlarında olur, amma görürəm ki, bəzi insanlar heç zaman böyümür. :agilversin: Özü də bir posta "bakinec", "çüşka" və dil söhbəti etmək... etimtekuldu . Nəysə.. fikir verməyin. Paxıllıqdandı gizildish
[/quote]

Nadanliq ))))) ayri ad vermek olmaz ...

[quote name='Lalet' timestamp='1295719362' post='8153931']
[/size][/b][/size][/b][/size][/b]

Siz onda çox insanlardan üzr istəməli olacaqsınız. Sizin bu fikirləriniz demək olar ki həmin adını belə çəkmək istəmədiyim istifadəçinin fikirlərinin başqa bir şəkildə təzahürüdür( O istifadəçidən də danışmağa dəyməz.Əsəb korlamağa dəyməz)

Mən özümü dərk etdiyim gündən insanları rayon, şəhərinə görə ayırmıram.[b]O ki qaldı rus və ya azərbaycan dilində danışmağına görə.[/b]Özünü dərk edən hər bir kəs belə düşünür yəqin ki. Fərqi yoxdur bir bölgədən olub digər bölgəni bir neçə insana görə silmək öz-özlüyündə obyektiv olmamaq deməkdir.

Qaldı ki satıcılara görə bu qədər insanı nəzərdə tutub rəy demək özü nə dərəcədə məntiqə uyğundur onu artıq özünü düşünün!
[/quote]

Mən kimin hansı dildə danışmağı ilə işim yoxdur, məni maraqlandırmır da. Mən onu demək istəyirdim ki, rusdillilər [b]azərbaycanca danışanlara yuxarıdan aşağı baxanda[/b], onları otuzdurmaq lazımdır, şəxsən mən otuzdururam da. Mənim anam da, nənəm də rus dili və ədəbiyyatı müəlliməsidirlər, məndən başqa ailədə hamısı rus bölməsi oxuyublar, bacılarım Rusiyada universitet bitirib, amma belə şey görməmişəm, onlar azərbaycanca danışmağı demirəm hələ, yazmağı da çox savadlı yazırlar. Onlar özünə ayıb hesab edər, belə ucuz söhbətlər aparmağı - yəni çuşka, bantustan nə bilim daha nələr...

[quote name='X Ray-F' timestamp='1295726535' post='8154883']
Mən kimin hansı dildə danışmağı ilə işim yoxdur, məni maraqlandırmır da. Mən onu demək istəyirdim ki, rusdillilər [b]azərbaycanca danışanlara yuxarıdan aşağı baxanda[/b], onları otuzdurmaq lazımdır, şəxsən mən otuzdururam da. Mənim anam da, nənəm də rus dili və ədəbiyyatı müəlliməsidirlər, məndən başqa ailədə hamısı rus bölməsi oxuyublar, bacılarım Rusiyada universitet bitirib, amma belə şey görməmişəm, onlar azərbaycanca danışmağı demirəm hələ, yazmağı da çox savadlı yazırlar. Onlar özünə ayıb hesab edər, belə ucuz söhbətlər aparmağı - yəni çuşka, bantustan nə bilim daha nələr...
[/quot

Təxminən anladım. Mövzunu başqa tərəfə yönəltməyimç bu qədər çıxışım yetər) Ümid edək bir gün bu problemlər həllini tapacaq.. Bu haqda danışmaq belə utandırıcıdır.

[quote name='Бетон.' timestamp='1295736364' post='8156137']
:rroza:
Abla, benim kardeşime selam söyle. :P
[/quote]
Salami var onun da. Ozunden mugayat olsun deyir :)

Iradina gelince.. Sohbet tek bir neferden getmir. Umumi olaraq araya ayrisechkilik salanlardan gedir. Son zamanlar hech de xosh bir hal deyil ki milleti bele bolmeye bashlayiblar. Az qala xanliqlara chevirecekler :mellow:

[quote name='Businka' timestamp='1295737077' post='8156176']
Salami var onun da. Ozunden mugayat olsun deyir :)

Iradina gelince.. Sohbet tek bir neferden getmir. Umumi olaraq araya ayrisechkilik salanlardan gedir. Son zamanlar hech de xosh bir hal deyil ki milleti bele bolmeye bashlayiblar. Az qala xanliqlara chevirecekler :mellow:
[/quote]
Sağ olsun salamı göndərən də, gətirən də musulman:

Forumlardan uzaglaşmag lazımdır, yoxsa insan beyni fikir cəkməkdən bomba kimi partlayar. :roga: Real başqa aləmdir, qat-qat yaxşı. :rroza:

[quote name='X Ray-F' timestamp='1295640198' post='8148837']
Əvvəllər mənə də toxunurdu belələrinin mənim ana dilimə hörmətsizliyi, amma sonrala fikir verib gördüm ki, [b]özünün rusdulli və bakılı olmağı ilə fəxr edənlər əslində heç kimdirlər, belə deyək də - həyatda heç nəyə nail OLA BİLMƏYƏNLƏRDİR,[/b] yazıqlar neylesinlər, fəxr edəsi heç nəyi yoxdur, ali savadı, yaxşı işi, gözəl ailəsi və sairə, saydıqlarımın heç biri onlarda yoxdur, onlar da yapışırlar özlərinin rus dilli olmasından, bununla fəxr edirlər, mən beləsinin bir neçəsini cavab verib sakitləşdirmişəm, soruşanda ki, həyatda nəyə nail ola bilmisən? Cavab yoxdur! Realda isə belələri rusdulli satıcılardır, yəqin ki, rastlaşıb hamı, adama azərbaycan dilində cavab vermək istəmirlər, mən də deyirəm ki, ay qız, kimsən ki, sən? satıcı deyilsən? vəssalam, satıcılığını elə da!
Bakını mən bakılılardan da çox sevirəm, amma əsil bakılılar inciməsin, hələ qabağıma kübar bakılı çıxmayıb, varsa belə biri üzr istəyirəm ondan!
[/quote]

Sizin əlinizdə heç bir əsas ola bilməz ki,istər 100 pasient birdən qəbul edəsiniz bir nəfər istifadəçinin sözünə görə bütün bir bölgənin insanına belə sözlər deyəsiz. Bakıda yaşayan başqa bölgənin insanlarına da indi bakılı deyirlər.

Azərbaycanı təhqir edən insan növbəti dəfə sözlərinə görə cəzasını aldı.

Mövzu bağlanır.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Our picks

• В Баку в результате несчастного случая скончалась 21-летняя модель
      В Баку скончалась 21-летняя девушка.
      Как передает Qafqazinfo, проживающая в доме на Московском проспекте в Насиминском районе столицы Камила Гасанова (2003 г.р.), скончалась от отравления угарным газом.
      Отмечается, что девушка работала актрисой и моделью и являлась студенткой Бакинского филиала Московского государственного университета.
      По данному факту в прокуратуре Насиминского района проводится расследование.

https://media.az/society/v-baku-21-letnyaya-model-skonchalas-v-rezultate-neschastnogo-sluchaya-foto
        • Like
      • 161 replies
    • Кому следует воздвигнуть памятник в Баку? - ОПРОС + ВИДЕО
      В городе Баку, где древность сочетается с современностью, важно иметь статуи и памятники на различные темы.
      Интересно, а что об этом думают граждане? Кому, по их мнению, следует поставить памятник в столице?
      Baku TV попытался выяснить это у горожан.
      Оказалось, что граждане также хотели бы увековечить память наших национальных героев и шехидов.
        "Должны быть воздвигнуты памятники всем нашим шехидам. Их должны знать все. Если будут установлены их статуи, гости столицы будут проинформированы о наших шехидах", - сказал один из жителей Баку.
      Подробнее - в сюжете:

• Milli
        • Red Heart
        • Like
      • 131 replies
    • В АМУ выступили с заявлением по поводу суицида бывшего главного педиатра
      У нас каких-либо новых назначений на руководящие должности не производилось.
      Об этом в ответ на запрос Oxu.Az заявила завотделом по связям с общественностью Азербайджанского медицинского университета (АМУ) Гюнель Асланова.
        • Red Heart
      • 56 replies
    •  Кровати односпальные, двуспальные и двухъярусные
      Спальная мебель "КЛАССИКА"

• 241 replies
    • В Азербайджане повысились цены на услуги такси: что говорят в компаниях и AYNA?
      В последнее время в стране наблюдается рост цен на услуги такси.
      Как сообщает Xezerxeber.az, водители утверждают, что фиксируется уменьшение количества автомобилей, так как машины производства 1999 и 2000 годов сняты с эксплуатации. Это, в свою очередь, также влияет на цены.
      Между тем эксперт по транспорту Ясин Мустафаев отметил, что наряду с ценой важно повышать и качество предоставляемых услуг. 
      По данному вопросу редакция также обратились в AYNA.
      Там отметили, что, согласно новым правилам, юридические лица и частные предприниматели, желающие осуществлять перевозку пассажиров на такси, должны действовать на основании соответствующих разрешений. Прежде всего им необходимо получить пропускное удостоверение и пропускную карту.
      По поводу повышения цен в компаниях по предоставлению услуг такси привели разные доводы.
      Так, в Bolt отметили, что заказы в системе формируются на основе спроса и предложения. «Просим водителей привести свою деятельность в соответствие с требованиями законодательства. В противном случае заказ со стороны Bolt не будет отправлен владельцам этих автомобилей», - отметили в компании.
      В свою очередь в Uber заявили, что окончательная цена поездки зависит от многих факторов, таких как соотношение свободных автомобилей в конкретной локации и желающих заказать такси, расстояние и продолжительность поездки, заторы. Чем меньше свободных водителей, тем выше может быть цена поездки.
      Представляем подробный видеоматериал по теме:
      https://media.az/society/1067959052/v-azerbaydzhane-povysilis-ceny-na-uslugi-taksi-video/
        • Like
      • 15 replies
    • Рапродажа уходовой и  лечебной косметики от Hommlife. Все с 40-50 % скидкой!
      Эффективные средства эко-качества🤩 По очень выгодным ценам👍 
      • 4 replies
    • Открытия сухопутных границ Азербайджана не будет
      Сейчас мы видим, что с закрытием на определенный период сухопутных границ Азербайджана безопасность в стране укрепляется. В прошлом наблюдалось множество случаев, некоторые из которых были обнародованы, а некоторые - нет.
      Как сообщает АЗЕРТАДЖ,  об этом заявил Глава республики 23 апреля в выступлении на международном форуме на тему "СОР29 и Зеленое видение для Азербайджана", организованном в Университете АДА.
      "Мы столкнулись с серьезными угрозами и проблемами извне. Именно это я и имел в виду, когда говорил, что все наши потенциальные риски могут исходить из-за рубежа", - сказал глава государства.
      https://ru.oxu.az/politics/863491
        • Like
      • 151 replies
    • И опять Помогите))
      Девочки форума....кто может откликнитесь
      все все все...мне нужна ваша помощь....
      У дочери день варенье в понедельник, меня поставщики подвели, заказала костюм  Чуи(на вайлдберис) вобщем отказали ...
      А она у меня ужасная анимешница, вобщем решила сама смастерить ей костюм , благо не очень тяжёлый ...
      У меня есть пальтишко, портниха онун астарыны дейишечек, шляпку куплю , брюки черные и сарочка есть, остаётся только два элемента, серая жилетка и короткий пиджачок, серая жилетка может у кого то от костюма остался, могу купить, или за шоколадку взять, а что делать с пиджаком? Моя портиниха отказалась((( говорит переделать нет проблем , а новый сшить нет ...
      Очень мало времени ....помогите, можно и советом...
      По магазинам не могу пройтись с работы в 6 выхожу...могу успеть только в один но только если точно знать что могу купить , что надо
        • Like
      • 18 replies
  • Recently Browsing   0 members, 0 guests

• No registered users viewing this page.
  • Create New...