Jump to content
  • Откройте аккаунт на Диспуте за 5 минут

Продаете недвижимость, машину, телефон, одежду?  Тысячи  просмотров ежедневно на dispute.az  помогут вам. Бесплатная доска обьявлений.

Bütün evli kişilər xəyanət edir?

Recommended Posts

[quote name='Konfutsi' timestamp='1299752644' post='8538835']
onlar hemishe kenarda "ov" axtarmag fikri ile yashayirlar.
[/quote]

mən də belə qəbul edirəm, kişilər ovçu psixologiyasına malikdirlər, onlara ovun özündən çox ovlama prosesi maraqlıdır, elə ki, ov ələ keçdi, maraq itir. Əsas odur ki, bağlandığı qadın öz qadını olsun, hərdən sağa, hərdən sola olar getsin, mən halal edərəm bilsəm. Məncə qadınına hörmət edən kişi qadınını inandırır ki, səndən başqası yoxdur , olmayacaq da, lap mənim yoldaşım kimi. Hələ suç üstündə yaxalaya bilmirəm də onu (sms və sairə gizildish ), amma qəşəng qız görəndə ürəyinin döyüntüsünü 2metrdən eşidirəm :looool:

[quote name='Ulianora' timestamp='1299753125' post='8538913']

Xəyanət edirsinizsə, deyin edirik, biz də oturaq atamızın evində. )) Vallah mənə çatmır, bir kişi öz evinin xanımını necə küçə qadınının qarşısında alçalda bilər. Bunda yəqin ki, qadınların da səhvi olur. Amma qadın səhvdirsə, boşa, sevmirsənsə ayrıl, amma alçaltma da. daldandanishan
[/quote]

atanızın evində oturmağı məsləhət bilmirəm, yəni məsələn 30 yaşda ata evində oturmaqda müsbət heç bir xüsusiyyət yoxdur, amma ailəli olanda mənfilərdən müsbəti çox edə bilərsiz.
bir də mən elə hesab etmirəm ki, küçə qadının qabağında alçaldar kişi öz qadınını, əsil kişilər soldakı qadınla münasibəti elə qurur ki, o qadın ÖZ YERİNİ BİLİR, yəni bilir ki, o heç kimdir, müvəqqətidir

[quote name='Gilenar' timestamp='1299765196' post='8541082']

Bele bir sual qoyuram o zaman. Xeyanet eden kishi bagishlanmalidirmi? İkinci shans verilmelidirmi?
[/quote]

Xəyanətin üstü açılmamalıdır, açılsa da qadın elə etməlidir ki, guya heç nədən xəbəri yoxdur, əks halda alçalır, yəni ərinə bildirir ki, sən xəyanət etsən də mən səninləyəm. Kişini aldatmalısan ki, sən mənə xəyanət etsən boşanacam.
əgər xəyanət sizə hərdən-hərdən , başqa - başqa qadınlarla edilirsə, bunu bilməməzliyə qoymalısız, çünki o münasibətdə sevgidən söhbət gedə bilməz.
Amma o sizə xəyanəti eyni qadınla edirsə,o qadına bağlanıbsa bu dəhşətdir, faciədir, deməli o səzi sevmir, boşanmaq məsləhətdir məncə

• Replies 977
  • Created
  • Last Reply

[quote name='X Ray-F' timestamp='1299769056' post='8541500']
mən də belə qəbul edirəm, kişilər ovçu psixologiyasına malikdirlər, onlara ovun özündən çox ovlama prosesi maraqlıdır, elə ki, ov ələ keçdi, maraq itir. Əsas odur ki, bağlandığı qadın öz qadını olsun, hərdən sağa, hərdən sola olar getsin, mən halal edərəm bilsəm. Məncə qadınına hörmət edən kişi qadınını inandırır ki, səndən başqası yoxdur , olmayacaq da, lap mənim yoldaşım kimi. Hələ suç üstündə yaxalaya bilmirəm də onu (sms və sairə gizildish ), amma qəşəng qız görəndə ürəyinin döyüntüsünü 2metrdən eşidirəm :looool:

atanızın evində oturmağı məsləhət bilmirəm, yəni məsələn 30 yaşda ata evində oturmaqda müsbət heç bir xüsusiyyət yoxdur, amma ailəli olanda mənfilərdən müsbəti çox edə bilərsiz.
bir də mən elə hesab etmirəm ki, küçə qadının qabağında alçaldar kişi öz qadınını, əsil kişilər soldakı qadınla münasibəti elə qurur ki, o qadın ÖZ YERİNİ BİLİR, yəni bilir ki, o heç kimdir, müvəqqətidir

+1 Sizin fikirinizle razilashmamag mumkun deyildir Lady X....cox mentigi bir yanashma...

Xəyanətin üstü açılmamalıdır, açılsa da qadın elə etməlidir ki, guya heç nədən xəbəri yoxdur, əks halda alçalır, yəni ərinə bildirir ki, sən xəyanət etsən də mən səninləyəm. Kişini aldatmalısan ki, sən mənə xəyanət etsən boşanacam.
əgər xəyanət sizə hərdən-hərdən , başqa - başqa qadınlarla edilirsə, bunu bilməməzliyə qoymalısız, çünki o münasibətdə sevgidən söhbət gedə bilməz.
Amma o sizə xəyanəti eyni qadınla edirsə,o qadına bağlanıbsa bu dəhşətdir, faciədir, deməli o səzi sevmir, boşanmaq məsləhətdir məncə
[/quote]

Onda bele cixir ki xeyanetin ustu acilan kimi boshanmaq lazimdir?

Eslinde cox cetin meseledir. Eger sevgili olan zaman xeyanet edilirse tebii ki mutleq ayrilmaq lazimdir. Evliklik zamani ise mesele bir qeder cetinleshir. Bele ki arada ushaqlar var. Qadinin da evini yixan ele budur. Eger xeyaneti bilib ozunu bilmemezliye vursa bele ozu menevi cehetden cokecek. Heyati cehenneme donecek. Ele bu da dehshetdir. Allah kishilere (xeyanet edenlere) agil ve irade versin ki nefslerini boga bilsinler.

[quote name='X Ray-F' timestamp='1299769056' post='8541500']

[/quote]

Fikrinizə hörmətlə yanaşıram, amma bu məntiqlə çıxış etməniz ancaq kişilərə xoş gələcək. Bu reallığı qəbul etmək və bununla ailə həyatı qurmaq məncə çox acınacaqlı haldır. Niyə bu reallığı qəbul etməliyik? Niyə bunu alçaldılmaq kimi qəbul etməməliyik? Əgər xanımın gözəl, savadlı, evdardırsa, nə itin azıb başqasının yanında deməzlər bəs kişiyə?

Məncə kişilərin xəyanətinin səbəbkarı elə bizim özümüzün bu cür düşüncəsidir. "Xəyanət eləsin amma mən bilməyim" bu absurddur. Mən görməyim hər hansı biri görsün ki yoldaşım başqası ilədir. Bu alçalmaq, alçaldılmaq deyil? Nə bilim vallah...

[quote name='Ulianora' timestamp='1299821058' post='8545116']
Fikrinizə hörmətlə yanaşıram, amma bu məntiqlə çıxış etməniz ancaq kişilərə xoş gələcək. Bu reallığı qəbul etmək və bununla ailə həyatı qurmaq məncə çox acınacaqlı haldır. Niyə bu reallığı qəbul etməliyik? Niyə bunu alçaldılmaq kimi qəbul etməməliyik? Əgər xanımın gözəl, savadlı, evdardırsa, nə itin azıb başqasının yanında deməzlər bəs kişiyə?

Məncə kişilərin xəyanətinin səbəbkarı elə bizim özümüzün bu cür düşüncəsidir. "Xəyanət eləsin amma mən bilməyim" bu absurddur. Mən görməyim hər hansı biri görsün ki yoldaşım başqası ilədir. Bu alçalmaq, alçaldılmaq deyil? Nə bilim vallah...
[/quote]
Bilirsiniz, bu məsələlərə yanaşma fərdidir. Yəni, qadının reaksiyası həm də onun xarakterindən də asılıdır. Bir qadın xəyanəti qəbul etdiyi halda, digəri onu ağlına belə gətirmək istəmir. Düşünürəm ki, ərini sevən qadın onun xəyanətini bağışlasa belə, bu bir yara kimi onun qəlbində həmişəlik iz qoyur. Arzu edirəm ki, heç bir qadın heç bir zaman xəyanətlə üzləşməsin. :rroza:

[quote name='Gilenar' timestamp='1299821052' post='8545113']
Onda bele cixir ki xeyanetin ustu acilan kimi boshanmaq lazimdir?

Eslinde cox cetin meseledir. Eger sevgili olan zaman xeyanet edilirse tebii ki mutleq ayrilmaq lazimdir. Evliklik zamani ise mesele bir qeder cetinleshir. Bele ki arada ushaqlar var. Qadinin da evini yixan ele budur. Eger xeyaneti bilib ozunu bilmemezliye vursa bele ozu menevi cehetden cokecek. Heyati cehenneme donecek. Ele bu da dehshetdir. Allah kishilere (xeyanet edenlere) agil ve irade versin ki nefslerini boga bilsinler.
[/quote]

Guya ki, ailəni bədbəxt edən ancaq xəyanətdir? Xəyanət yoxdursa o ailə xoşbəxtdir deməksdir?
Mən orta statistik ailədən danışıram, o ailədə ki, qarşılıqlı hörmət var, sözləri birdir, pulları birdir, "sənin". "mənim" davası getmir - mən belə ailədən danışıram. Bilmirəm, bəlkə də xəyanətlə üzləşsəm başqa cür düşünərdim, bəlkə də xəyanətlə üzləşsəm onları öldürərdim, bilmirəm, bir onu bilirəm ki, xəyanət heç də həmişə ərin arvadı sevməməsi demək deyil.

[quote name='Ulianora' timestamp='1299821058' post='8545116']
Fikrinizə hörmətlə yanaşıram, amma bu məntiqlə çıxış etməniz ancaq kişilərə xoş gələcək. Bu reallığı qəbul etmək və bununla ailə həyatı qurmaq məncə çox acınacaqlı haldır. Niyə bu reallığı qəbul etməliyik? Niyə bunu alçaldılmaq kimi qəbul etməməliyik? [b]Əgər xanımın gözəl, savadlı, evdardırsa, nə itin azıb başqasının yanında deməzlər bəs kişiyə?[/b]
[/quote]

Mənim tanıdığım xəyanət edən kişilərin yoldaşları həm savadlı, həm də gözəldirlər, həm də gözəl insandırlar

[quote name='svetlaya72' timestamp='1299847599' post='8549485']
Bilirsiniz, bu məsələlərə yanaşma fərdidir. Yəni, qadının reaksiyası həm də onun xarakterindən də asılıdır. Bir qadın xəyanəti qəbul etdiyi halda, digəri onu ağlına belə gətirmək istəmir. Düşünürəm ki, ərini sevən qadın onun xəyanətini bağışlasa belə, bu bir yara kimi onun qəlbində həmişəlik iz qoyur. [b]Arzu edirəm ki, heç bir qadın heç bir zaman xəyanətlə üzləşməsin[/b]. :rroza:
[/quote]

İNŞAALLAH!!!

Kishi kenarda kiminlese gorushurse, bu hele hech ne demek deyil.Ola bilsin kompaniyaya dushub,ichkili olub, meclisde gadinlar olub ... Leviy getmek fikri olmasa da imtina etmek de yersiz gorsenib.Hemin meclisdeki adamlar eger hal ehlidilerse,( adamin her cur dost -tanishi olur ) bashlari yelleyib onu mezemmet edecekler.Amma bu xeyanet hech de hemin adamin ailesinden soyumasi demek deyil. Kishiler uchun aile mugeddes bir anlam olmasi ile beraber , saga-sola getmek de ayib sayilmir ve bezileri bunula fexr de edir.Kiminle gorushse de o emindir ki, kenarda gorushduyu gadin onun heyat yoldashinin dirnagi bele ola bilmez. Ondan gozel,ondan yarashigli, ondan "svoyski" ola biler, amma ondan ustun ola bilmez.

Bunu yazmagla xeyanete hagg gazandirmag fikrim yoxdur. Sadece reallig beledir

[quote name='rovshan223' timestamp='1299874817' post='8553023']
Bunu yazmagla xeyanete hagg gazandirmag fikrim yoxdur. Sadece reallig beledir
[/quote]

+1

Həm də məsələ burasındadır ki, kişi bunu xəyanət kimi də görmür axı )))

Deyir ki, yemirəm ki, dadına baxıram )))))))))

Köhnə nənələrin bir sözü var idi, "kişi yeyər də, içər də, gəzər də, amma ailəsi 1 dənə olar"

[quote name='NikoF' timestamp='1299755396' post='8539325']
onda, chox maraglidi, qadinlarchun hansi xeyanet daha acinacagli olardi - qeweng xanimla, yoxsa ewwekle?
[/quote]
Bəs kişi ilə xəyanət etsəydi arvadına?

once bawlayaq ondan ki dost size xeyanet etse, yalan dese, boynuna almasa xeyaneti, sizi suclasa baqiwlarsizmi? yox yeqin ki. Ele ise baw yastiqa qoyduquna xeyaneti, yalani, sizin vaxtiniz bawqa qadina ve ya kiwiye serf etmesini niye ve nece baqiwlayirsiz?
Kiwi xeyanetin ikice sebe var Bawqa kiwlerin gozunde gorunmek ve cezasizliq!
bawqa, ay men nebil ki arvad deyingendir, yemek biwirmir, kiwini evden qacirtdi, yataqda soyuqdur, sacin daramadi bunlar xeyanete kiwilik donu geydirmek meqsedile edilen incimeyin [b]nakiwi[/b] sebeblerdir

kiwi bilse ki xeyanetin ustu acilanda kollektivde, mehlede hormetsiz birisine cevrilecek, adinin qarwisina q... sozu elave edilecek yoldawinin nece olmasindan asili olmayaraq olsa qorxusundan saqa sola baxmaz. Bawqa kiwiler o xeyanet etmiw olsa Get o yana sene hec el verib goruwmek duz deyil, qadinlar kucede kecende ona baxib soz atsalar o kiwi bunu edermi? yuz il qala etmez ve edene de haqq qazandirmaz

bu yaxinlarda Lider TVde bir wexsin mewuqesiyle gizli goruntulerini verdiler,hami dedi ayib olsun Lider TVye amm cox az adam (biri men) dedi ki ayib olsun o kadrdaki kiwiye (evli idi)

Qadin bilir ki xeyanete gore bowansa ele ilk novbede ne vaxtsa bu xeyaneti oz uzerinde yawamiw ve bu sebebden de esebi olan xanimalar (menden artiq deyil ki psixologiyasi ile) ve bu xeyaneti edib de ozunu gunahsiz hesab eden kiwiler qinayacaqlar
Diger mesele qadin eger bowanmiw vaxti ozunu maddi cehetden temin ede bilse, oz ata evi, qardawlari ucun elave "corek yeyen " olmasa o cemiyetin yersiz sohbetine ramen bownacaq. Bunu qavrayan kiwi artiq hereketini olcub bicecek, bir deqiqelik hezz, kiwi dostlarinin ona ESL KIWIW statusu vermesi kimi menasiz meselelere gore ailesini daqitmayacaq (tebii ki esl aile ise)

[quote name='charodeyka' timestamp='1299878543' post='8553452']
Kiwi xeyanetin ikice sebe var Bawqa kiwlerin gozunde gorunmek ve cezasizliq!
bawqa, ay men nebil ki arvad deyingendir, yemek biwirmir, kiwini evden qacirtdi, yataqda soyuqdur, sacin daramadi bunlar xeyanete kiwilik donu geydirmek meqsedile edilen incimeyin [b]nakiwi[/b] sebeblerdir

[/quote]

xeyanete sebebler yalniz bunlar deyil. Chox adamlar var ki, kenarda min oyundan chixir ,amma bunu ele edir ki, neinki heyat yoldashi ,umumiyyetle hech kim bilmesin. Ne kishi, ne de gadin... Heyat yoldashinin yemek bishirmemesi,sachini daramamasi,chirkli xalatda gezmesi sebeb deyil, behanedir. Gezen gezecek.

Chox iller bundan gabag, bir gadin tanishim var idi. smoke: Aileli idi. Hem de bir az ayagi surushken idi. Cemi bir neche il idi ki, aileli idi. Tesadufen onun sevib aile gurdugunu oyrendim. Indi yoldashini niye sevmediyini sorushanda bir az geribe cavab aldim: O oz heyat yoldashini hele de sevir. Chox bomba oglandir heyat yoldashi. Ailede de her shey gaydasindadir. Amma bu xanima adrenalin gerekdir. Mecara axtarir. Eynitipli heyat sixir onu biraz.

Kishi bashgasini seve - seve xeyanet ede biler. Amma men hemishe ele fikirleshirdim ki, gadin xeyanet edirse demek sevmir. Hele de bilmirem o tanish gadin duz deyirdi yoxsa yalan :(

[quote name='rovshan223' timestamp='1299882991' post='8553743']
xeyanete sebebler yalniz bunlar deyil. Chox adamlar var ki, kenarda min oyundan chixir ,amma bunu ele edir ki, neinki heyat yoldashi ,umumiyyetle hech kim bilmesin. Ne kishi, ne de gadin... Heyat yoldashinin yemek bishirmemesi,sachini daramamasi,chirkli xalatda gezmesi sebeb deyil, behanedir. Gezen gezecek.

Chox iller bundan gabag, bir gadin tanishim var idi. smoke: Aileli idi. Hem de bir az ayagi surushken idi. Cemi bir neche il idi ki, aileli idi. Tesadufen onun sevib aile gurdugunu oyrendim. Indi yoldashini niye sevmediyini sorushanda bir az geribe cavab aldim: O oz heyat yoldashini hele de sevir. Chox bomba oglandir heyat yoldashi. Ailede de her shey gaydasindadir. Amma bu xanima adrenalin gerekdir. Mecara axtarir. Eynitipli heyat sixir onu biraz.

Kishi bashgasini seve - seve xeyanet ede biler. Amma men hemishe ele fikirleshirdim ki, gadin xeyanet edirse demek sevmir. Hele de bilmirem o tanish gadin duz deyirdi yoxsa yalan :(
[/quote]
Bir-birini seven insanlar-bir-birinin qedrini bilmeli,bir-birine aci cekdirmemelidir.Xeyanet varsa her iki terefde gunah var.Sizin misalda kishi qadinin yaxshi tanimir.Tanisaydi o oz qadinina adrenalini de,mecareni de vererdi ki,onun heyati darixdirici olmasin.Qadin ise sadece yoldashindan razidi,amma eminem ki,sevmir..Sevgi ve xeyanetin adlari yanashi cekilmez..
Yuxarida cekdiyiniz misala gelince,beli ,kishi ickili ola biler,sehf ede biler..amma eger o,ayildiqda vicdan ezabi cekmirse,sevdiyi insanin gozune rahat baxa bilirse ,demeli bu sehf adete cevrilecek,ve olan sevgini lekeleyecek,ucuzlashdiracaq..

Xeyanet ucun umumi bir resept yoxdur ki,deyek bes filankes de hami kimi yoldashina xeyanet edir.Amma xeyanetin bir ozulu var ki,o da allah terefinden kishilere verilen telebatdir.Butun kishiler de bunu esas goturerek bacardiglari kimi hereket edirler.Birce ferg ondadir ki,her kes bu hereketine ozu bildiyi kimi don geyindirir.Men hele eshitmemishem ki,hansisa kishi bunu ailesinde olan shexsi problemle izah etsin.Ola biler ki, menim yazdiglarim xanimlarimizin xoshuna gelmesin,amma neylemeli ki,bunlar hegigetdir.Xanimlara ise meslehet gorerdim ki,bu cur xeyanetleri shishirdib boyuk bir probleme cevirmesinler.Bu er-arvad munasibetlerinde o geder gorxulu bir hal deyildir.Cunki,bu iller kecdikce yavash-yavash aradan galxacag,en pisi odur ki,insanlar ruhen bir-birine xeyanet etmeye bashlayir,hetta ish o yere catir ki,bir dam altinda yashayirlar danishmaga umumi bir movzu da tapa bilmirler.Insanlar zombileshir,here oz heyatini yashamaga bashlayir.Burda hansi sevgi-mehebbetden,umumiyyetle hansi hissden danishmag olar?Heyat ele tekce carpayidan ibaret deyil ki?Meni duz basha dushun,men hec de demirem ki,butun kishiler hardasa kenarda mutleg "serguzesht" axtarmalidirlar ve gozu daima orda-burda olmalidir.Hami calishmalidir ki,her-sheyin shitini-shorunu cixartmasin.Yene de deyirem heyat tekce bundan ibaret deyil,calishmag lazimdir ki,aile munasibetlerinde mutleg bir gormoniya yaransin.O zaman ne kenar hereketlere,ne de kenar soz-sohbete ehtiyac duyulacag...Men isterdim ki,bu yazdiglarimi xanimlar kishilerin hemreyliyi kimi gebul etmesinler.

Doǧrusu, hələ gəncəm, evlilik durumundan kifayət qədər uzaǧam, amma öz münasibətimi bildirmək istəyirəm

Mən belə davranışın tam əleyhinəyəm. Özünü "məşuqə" tapıb onu saxlamaq, azından, öz ailənə və, dolayısıyla, özünə qarşı, həmin arvad-uşaǧın sizə mənsub və sizdən asılı olduǧuna görə, saymazlıqdır. Namusunu, qeyrətini və əxlaqına dəyər qoyan adam belə herəkətdən çəkinər. "Gəzəyənləri" demir daha, onlara müraciət etmək ümumilikdə aǧlasıǧmazdır.

Məncə, mövzunun əvvəlində həddindən artıq ümumiləşdirmə baş verib. Deyəsən, xanılarımızın heç inamı yoxdur özlərinə. Ona görə kişilərindən şübhələnirlər.
Nə 99%, nə 80 %, şişirtməyin. Normal kişi yoxdur, yəni? Olammaz.
Uzun sözün qısası, özünüzə də, istədiyinizə də güvənin. Allah köməyinizdə olsun.

[quote name='Azərbaycanlı' timestamp='1299954094' post='8558942']
Doǧrusu, hələ gəncəm, evlilik durumundan kifayət qədər uzaǧam, amma öz münasibətimi bildirmək istəyirəm

Mən belə davranışın tam əleyhinəyəm. Özünü "məşuqə" tapıb onu saxlamaq, azından, öz ailənə və, dolayısıyla, özünə qarşı, həmin arvad-uşaǧın sizə mənsub və sizdən asılı olduǧuna görə, saymazlıqdır. Namusunu, qeyrətini və əxlaqına dəyər qoyan adam belə herəkətdən çəkinər. "Gəzəyənləri" demir daha, onlara müraciət etmək ümumilikdə aǧlasıǧmazdır.

Məncə, mövzunun əvvəlində həddindən artıq ümumiləşdirmə baş verib. Deyəsən, xanılarımızın heç inamı yoxdur özlərinə. Ona görə kişilərindən şübhələnirlər.
Nə 99%, nə 80 %, şişirtməyin. Normal kişi yoxdur, yəni? Olammaz.
Uzun sözün qısası, özünüzə də, istədiyinizə də güvənin. Allah köməyinizdə olsun.
[/quote]

Lap ləzzət elədi poztunuz ))

Məsələ bundadır ki, bu inamla bağlı bir şey deyil. Kifayət qədər özümə güvənən insanam və inanmıram ki, başıma belə bir şey gələr. Amma evdəkilərin təcrübəsi, bir çox ailənin bir gün bu cür sınaqla üz-üzə qalması adamı düşünməyə vadar edir. [b]Axı həmişə cavan, gözəl qalmayacağıq və bizdən cavan və gözəllər olacaq. Kişilərin də klassik orta yaş depressiyası zamanı bu cür zəiflikləri baş verir. [/b]

Məni ən çox əsəbiləşdirən kişilərin bunu normal hal kimi qələmə verməsi, bununla fəxr etmələri, dostları yanında "filankəsi saxlayıram" deyib hava atmaları və bir də qadınların bunu normal qarşılamasıdır... Bu nə gündə olmaqdır?! pff...

[quote name='Ulianora' timestamp='1299955246' post='8559088']
Lap ləzzət elədi poztunuz ))

Məsələ bundadır ki, bu inamla bağlı bir şey deyil. Kifayət qədər özümə güvənən insanam və inanmıram ki, başıma belə bir şey gələr. Amma evdəkilərin təcrübəsi, bir çox ailənin bir gün bu cür sınaqla üz-üzə qalması adamı düşünməyə vadar edir. [b]Axı həmişə cavan, gözəl qalmayacağıq və bizdən cavan və gözəllər olacaq. Kişilərin də klassik orta yaş depressiyası zamanı bu cür zəiflikləri baş verir. [/b]

Məni ən çox əsəbiləşdirən kişilərin bunu normal hal kimi qələmə verməsi, bununla fəxr etmələri, dostları yanında "filankəsi saxlayıram" deyib hava atmaları və bir də qadınların bunu normal qarşılamasıdır... Bu nə gündə olmaqdır?! pff...
[/quote]
Məncə, bununla fəxr edənlər bədbəxtdir: fəxr elənəsi heç nəyə sahib deyillər axı, nə işə(nailiyyətə), nə də mülkə. O qadınları isə anlamaq olar: ərləri "bədbəxtdir"; özləri əlacsızdır əksər halda, həmin "bədbəxtə" tabedir deyə.

[quote name='Azərbaycanlı' timestamp='1299962862' post='8560094']
Məncə, bununla fəxr edənlər bədbəxtdir: fəxr elənəsi heç nəyə sahib deyillər axı, nə işə(nailiyyətə), nə də mülkə. O qadınları isə anlamaq olar: ərləri "bədbəxtdir"; özləri əlacsızdır əksər halda, həmin "bədbəxtə" tabedir deyə.
[/quote]

Bele sert sozler yazmag olmaz. Her bir adamin oz alemi, oz dunyagorushu var. Kimisi vezifesi ile fexr edir, kimisi evi-mülkü ile ,kimisi ailesi,kimisi maşını,kimisi de marka kolleksiyası ilə. Adam da var gözəl,başqa kişilərin ağzının suyu axan məşuqəsi ilə fəxr edir.Bu,müəyyən dairələrdə vacib bir atributdur.Son model eklüziv -sifarişlə hazırlanmış avtomobil, bir neçə mərtəbəli mülk,gözəl-başqalarina nümunə olacag ailə ve əlbəttə ki mamılımatan bir sevgili.
Yenə deyirəm xəyanətə haqq qazandırmıram.Amma bir söz də var : Məhəbbət elə bir bəladır ki,giriftar olmayan bilməz. Vay o adamın halına ki,ailəli vaxtinda giriftar ola.

Azərbaycanli,şişirtmirik,olani deyirik.Beləsiniz dəə :) Bu qadinlar hardan bilsin axi səhər çixib axşam evə gələn kişi gün ərzində nə işlə məşğul olduğunu? :)

Həm də mən yazmişam kişilərin xəyanət etməsinin səbəbi qadinlarin baximsiz olmasindan irəli gəldiyini..

[quote name='Gilenar' timestamp='1299751981' post='8538718']
Elbette ki xeyanet etmeyen kishiler de var. Bele deyek de 80 faiz xeyanet edir. 20 faiz sadiqdir.

Xeyanet ucun ise muxtelif sebebler var. Ve cox tessuf ki kishi xeyanet edirse qadin gunahkar olur. (((
[/quote]

sizdə bu qədər dəqiq məlumatlar hardandır ?

[quote name='rovshan223' timestamp='1299965563' post='8560377']
Bele sert sozler yazmag olmaz. Her bir adamin oz alemi, oz dunyagorushu var. Kimisi vezifesi ile fexr edir, kimisi evi-mülkü ile ,kimisi ailesi,kimisi maşını,kimisi de marka kolleksiyası ilə. Adam da var gözəl,başqa kişilərin ağzının suyu axan məşuqəsi ilə fəxr edir.Bu,müəyyən dairələrdə vacib bir atributdur.Son model eklüziv -sifarişlə hazırlanmış avtomobil, bir neçə mərtəbəli mülk,gözəl-başqalarina nümunə olacag ailə ve əlbəttə ki mamılımatan bir sevgili.
Yenə deyirəm xəyanətə haqq qazandırmıram.Amma bir söz də var : [b]Məhəbbət elə bir bəladır ki,giriftar olmayan bilməz. Vay o adamın halına ki,ailəli vaxtinda giriftar ola[/b].
[/quote]

bu ailenin harasi numunevi oldu? kiwi mewuqesiyledir, qadin uwaqlarla, numune budur?
mehebbet dediz - kiwi sevdiyi qadini mewuqe edecek qeder alcaltmaz.. mehebbet xeyanet sebebleri icinde en az yayilmiwidir...

[quote name='Ulianora' timestamp='1299751493' post='8538652']
Kişinin xəyanəti bağışlanılandır, Onsuz da gec və ya tez xəyanət edəcək və sair kimi fikirlər tez-tez eşidirik. yaxşı, doöurdanmı, elə bil kişi yoxdur ki, evlənəndən sonra bir ömür xanımına sadiq qalsın?! Bütün evli kişilər xəyanət edir? :unsure:
[/quote]

Var. Mənim dindar yoldaşlarımın bəziləri (hamısı yox) xanımlarına xəyanət etmir. :agilversin:
Amma ....
Dindar olmayan dostlarım ise macal tapan kimi... :roga:

[quote name='Davud.' timestamp='1300043787' post='8565958']
Var. Mənim dindar yoldaşlarımın bəziləri (hamısı yox) xanımlarına xəyanət etmir. :agilversin:
Amma ....
Dindar olmayan dostlarım ise macal tapan kimi... :roga:
[/quote]

uff, dini bura qatmayın nolar :agilversin:
Nə dindar olsun, nə xəyanətkar - adam daha nə istəsin. :rolleyes:

[quote name='dziro' timestamp='1299996957' post='8561308']
sizdə bu qədər dəqiq məlumatlar hardandır ?
[/quote]

Bunlar deqiq melumat deyil. Men texmini dedim. Sizin sualinizdan bele cixir ki xeyanet etmeyen kishi yoxdur? Xeyr var ve inshallah getdikce coxalarlar.

Istenilen halda kishi xeyanet edirse bu onun zeifliyidir. Iradesinin zeifliyi ve nefsinin gucu. Eger kishi dostlarim tene eder deye men de onlara qoshulum meshuqem olsun deyirse onun iradesi zeifdir. Eger kishi ozunun gul kimi heyat yoldashi ola-ola suni gozelliye ve cavanliga meyl edirse demeli onun iradesi zeifdir. Eger kishi bir az pulu olan kimi ozunden cixib o saat meshuqe dalinca gedib bunu da oz qazancinin behresi gorurse, pulum var kenarda meshuqe saxlayiram deyib fexr edirse onun iradesi zeifdir.

P.S. Eger qadin xeyanet edirse demeli o heyat yoldashini sevmir. Burada bashqa sebeb ola bilmez.

Düşündürücü məsələdir :rolleyes:

Tanışlarım olub, sonruşmuşam, onlar buna " suyunu dəyişdirmək ", " AzTV yə bir günlük yox " kimi qələmə verirlər, ən çox da ezamiyyətdə olan vaxt baş verir. Mən hələ subayam, amma bu haqda tam fikir yürüdə bilmirəm gizildish Yəni qadınların rolu olur yenədə ? ))

[quote name='215KL2' timestamp='1300106171' post='8572239']
Tanışlarım olub, sonruşmuşam, onlar buna " suyunu dəyişdirmək ", [b]" AzTV yə bir günlük yox " [/b] kimi qələmə verirlər, ən çox da ezamiyyətdə olan vaxt baş verir. Mən hələ subayam, amma bu haqda tam fikir yürüdə bilmirəm gizildish Yəni qadınların rolu olur yenədə ? ))
[/quote]

!!!!!!!!!!!

Dəhşətdir! Aztv ilə müqayisə etmək qadınını((((
Məncə əsil kişi qadınında xoşuna gəlməyən nəyisə kənarda axtarmaqdansa, həmin qüsuru düzəltməyə çalışmalıdır, yəni qadınını öz zövzündə görmək istədiyini açıq bildirməlidir, saçını da, geyim tərzini də, hər şeyi, hər şeyi, danışıq tərzi, oturub- durması və sairə. Qadın da öz sözünü deyən biridirsə təbii ki, kor koranə əməl etməyəcək, amma ortaq məxrəc tapmaq olar.
Mən özümü Aztv, hansısa ümumi istifadədə olan küçə qadınını isə maraqlı kanalla müqayisə edə bilmərəm, , baxmayaraq ki, kişilərin sola getməsini qəbul edirəm, hansısa üzr istəyirəm ifadəmə görə, sırtıqlaşmış sifət doğma arvadından maraqlı ola bilməz, maraqlı olsaydı, kişilər onlarla 3-4 gün vaxt keçirib uzaqlaşmazdı, daim fırlanardı ətrafında. Axı, nə qədər nə desə də, ürəyinin dərinliklərində heç bir kişi lyubovnitsasına hörmət etmir.

Bəlkə mənim də yoldaşım sola getmir, bilmirəm, amma onu bilirəm ki, mənə nə lazımdırsa ailə başçısı kimi, hər şeyi məhz mənə verir (sevgisini, qayğısını, və s.) ən əsas məsələ isə hörmət var aramızada, mən özümü o qədər çox istəyirəm ki, smoke: hörmətsizlik olsa özümü asardım

Allah eləməsin!!!
qadınla xəyanət kişiyə yaraşır, amma kişi ilə xəyanət edilirsə, kişi deyil deməli, ağlasığmazdır nəsə, beləsini edirsən pinkom pod .... i vse)))))))) Yox bu azdır, evini,maşınını əlindən alırsan, aliment də öz yerində, bir sözlə çökdürürsən)))
Allah heç bir balaya belə ata nəsib etməsin!

Xanımlar bütün hallarda xəyanətin səbəbkarı kimi özünüzü günahlandırmayın.Bir çox hallarda kişi cinsi özü günahkardı. İnsan istəməsə nəyi isə etməz. Mən demirəm ki mən mələk kimi insanam. Heç zaman qeyri ciddi əlaqələrim olmayıb. Olub və təssüflər olsun ki lap çox olub. Ancaq mən hələ ailəli deyləm və o zamanlar mənim həyatımda ciddi yanaşdığım bir kəs olmayıb.Əvvəllər kim isə mənə eşitdirəndə ki filankəslər istəyirlər bizlə qohum olsunlar nə bilim ay belə sino gedirlər. Onda mən də qadınlara eşitdirirdim ki,siz xoşbəxt olardınız əgər sizin yoldaşınız sizi həyatının bir hissəsi kimi görüb böyük hörmətlə yanaşsın. Nəyə görə kiminsə qızını bədbəxt edim. O cümlədən öz həyatımı yalanlar üzərində qurum. Nəyə görə kimlərinsə yanında özümü ideala yaxın bir təmiz pak ailə başçısı kimi aparım?İnsanın özündən asılıdır. Məni bağışlayın amma mən bir neçə il rossiyada yaşamışam. Hətta orada gözdən kənarda olan yerdə men rus qızlara deyirdim ki menim öz istədiyim var.İnandırıram sizi özüm özümə öz iradımdan və nəfsə qarşı çıxmaqdan həzz alırdım.Bunun ayrı bir ləzzəti var.Bu cavab o qızları bir qədər pərt etsə də ancaq deyirdilər ki "indiki zamanda çox nadir hallarda bu cüe cavab eşitmək olar"... O nə kişidir axı desin ki -Əzizim mən içkili idim xəyanət edəndə ağlım başımda deyildi.Maraqlıdır o insana soruşsan ki - əgər ağlın başında olmayanda səni kişilik aləmindən mavilər aləminə bir anda salsalar nə edərdin-görəsən nə deyər. Ya da ki zəhləm gedir kimsə deyəndə ki- məni məcburi evləndirdilər.Kişiyə də onun qeyrətini namusunu onunla ömrü boyu bərabər qoruyan xanımı başqa ağıl seçər? Agıllı kişi öz ağlı ilə hərəkət edər.Görəsən oğlanlardan kiminsə xoşuna gələr ki onun atası-anasını hansı isə qeyri ciddi xanım ilə eyni səviyyədə tutsun.Düşünürəm ki yox! Nə isə-uzun sözün qısası-kişi KİŞİ olmalıdır!

[quote name='X Ray-F' timestamp='1300123153' post='8574607']
Allah eləməsin!!!
qadınla xəyanət kişiyə yaraşır, amma kişi ilə xəyanət edilirsə, kişi deyil deməli, ağlasığmazdır nəsə, beləsini edirsən pinkom pod .... i vse)))))))) Yox bu azdır, evini,maşınını əlindən alırsan, aliment də öz yerində, bir sözlə çökdürürsən)))
Allah heç bir balaya belə ata nəsib etməsin!
[/quote]
Amma qadnının qadınla xəyanət etməsi kişi ilə xəyanət etməsindən daha rahat qarşılanır nədənsə :))

[quote name='BrabusML430' timestamp='1300125184' post='8574880']
O nə kişidir axı desin ki -Əzizim mən içkili idim xəyanət edəndə ağlım başımda deyildi.Maraqlıdır o insana soruşsan ki - əgər ağlın başında olmayanda səni kişilik aləmindən mavilər aləminə bir anda salsalar nə edərdin-görəsən nə deyər. \
[/quote]
Ay sağ olun.

[quote name='Gilenar' timestamp='1300083071' post='8568129']
Bunlar deqiq melumat deyil. Men texmini dedim. [b]Sizin sualinizdan bele cixir ki xeyanet etmeyen kishi yoxdur? [/b]Xeyr var ve inshallah getdikce coxalarlar.

Istenilen halda kishi xeyanet edirse bu onun zeifliyidir. Iradesinin zeifliyi ve nefsinin gucu. Eger kishi dostlarim tene eder deye men de onlara qoshulum meshuqem olsun deyirse onun iradesi zeifdir. Eger kishi ozunun gul kimi heyat yoldashi ola-ola suni gozelliye ve cavanliga meyl edirse demeli onun iradesi zeifdir. Eger kishi bir az pulu olan kimi ozunden cixib o saat meshuqe dalinca gedib bunu da oz qazancinin behresi gorurse, pulum var kenarda meshuqe saxlayiram deyib fexr edirse onun iradesi zeifdir.

P.S. [b]Eger qadin xeyanet edirse demeli o heyat yoldashini sevmir[/b]. Burada bashqa sebeb ola bilmez.
[/quote]

siz adamı tutdurarsiz )) necə belə çıxa bilər bu sualdan )) bir də oxuyun zəhmət deyilsə ))

amma mən deyərdim ki, qadın həyat yoldaşına xəyanət edirsə o fahişədir.

[quote name='Gilenar' timestamp='1300083071' post='8568129']
Bunlar deqiq melumat deyil. Men texmini dedim. Sizin sualinizdan bele cixir ki xeyanet etmeyen kishi yoxdur? Xeyr var ve inshallah getdikce coxalarlar.

P.S. [b]Eger qadin xeyanet edirse demeli o heyat yoldashini sevmir[/b]. Burada bashqa sebeb ola bilmez.
[/quote]

Amma bu heç bir halda, heç bir qadına bunun üçün haqq qazandırmır ki, öz yoldaşına xəyanət etsin.

[quote name='dziro' timestamp='1300128039' post='8575310']
siz adamı tutdurarsiz )) necə belə çıxa bilər bu sualdan )) bir də oxuyun zəhmət deyilsə ))

amma mən deyərdim ki, qadın həyat yoldaşına xəyanət edirsə o fahişədir.
[/quote]
Fahişə bədənini pula satana deyirlər.
Kişi nə üçün xəyanət edirsə, qadın da onun üçün xəyanət edir.

[quote name='BrabusML430' timestamp='1300125184' post='8574880']
Xanımlar bütün hallarda xəyanətin səbəbkarı kimi özünüzü günahlandırmayın.Bir çox hallarda kişi cinsi özü günahkardı. İnsan istəməsə nəyi isə etməz. Mən demirəm ki mən mələk kimi insanam. Heç zaman qeyri ciddi əlaqələrim olmayıb. Olub və təssüflər olsun ki lap çox olub. Ancaq mən hələ ailəli deyləm və o zamanlar mənim həyatımda ciddi yanaşdığım bir kəs olmayıb.Əvvəllər kim isə mənə eşitdirəndə ki filankəslər istəyirlər bizlə qohum olsunlar nə bilim ay belə sino gedirlər. Onda mən də qadınlara eşitdirirdim ki,siz xoşbəxt olardınız əgər sizin yoldaşınız sizi həyatının bir hissəsi kimi görüb böyük hörmətlə yanaşsın. Nəyə görə kiminsə qızını bədbəxt edim. O cümlədən öz həyatımı yalanlar üzərində qurum. Nəyə görə kimlərinsə yanında özümü ideala yaxın bir təmiz pak ailə başçısı kimi aparım?İnsanın özündən asılıdır. Məni bağışlayın amma mən bir neçə il rossiyada yaşamışam. Hətta orada gözdən kənarda olan yerdə men rus qızlara deyirdim ki menim öz istədiyim var.İnandırıram sizi özüm özümə öz iradımdan və nəfsə qarşı çıxmaqdan həzz alırdım.Bunun ayrı bir ləzzəti var.Bu cavab o qızları bir qədər pərt etsə də ancaq deyirdilər ki "indiki zamanda çox nadir hallarda bu cüe cavab eşitmək olar"... [b]O nə kişidir axı desin ki -Əzizim mən içkili idim xəyanət edəndə ağlım başımda deyildi.Maraqlıdır o insana soruşsan ki - əgər ağlın başında olmayanda səni kişilik aləmindən mavilər aləminə bir anda salsalar nə edərdin-görəsən nə deyər[/b]. Ya da ki [b]zəhləm gedir kimsə deyəndə ki- məni məcburi evləndirdilər[/b].Kişiyə də onun qeyrətini namusunu onunla ömrü boyu bərabər qoruyan xanımı başqa ağıl seçər? Agıllı kişi öz ağlı ilə hərəkət edər.Görəsən oğlanlardan [b]kiminsə xoşuna gələr ki onun atası-anasını hansı isə qeyri ciddi xanım ilə eyni səviyyədə tutsun[/b].Düşünürəm ki yox! Nə isə-uzun sözün qısası-kişi KİŞİ olmalıdır!
[/quote]
siz her weyi yerli yerinde qeweng izah etdiz! Aferin! eks terefe qarwi olan hormetsizliye ve cezasizliqdan doqan mesuliyyetsizliye geydirilen donlara yaxwi toxunduz! :aappll:

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Our picks

• Кому следует воздвигнуть памятник в Баку? - ОПРОС + ВИДЕО
      В городе Баку, где древность сочетается с современностью, важно иметь статуи и памятники на различные темы.
      Интересно, а что об этом думают граждане? Кому, по их мнению, следует поставить памятник в столице?
      Baku TV попытался выяснить это у горожан.
      Оказалось, что граждане также хотели бы увековечить память наших национальных героев и шехидов.
        "Должны быть воздвигнуты памятники всем нашим шехидам. Их должны знать все. Если будут установлены их статуи, гости столицы будут проинформированы о наших шехидах", - сказал один из жителей Баку.
      Подробнее - в сюжете:

• Facepalm
        • Haha
      • 67 replies
    • В АМУ выступили с заявлением по поводу суицида бывшего главного педиатра
      У нас каких-либо новых назначений на руководящие должности не производилось.
      Об этом в ответ на запрос Oxu.Az заявила завотделом по связям с общественностью Азербайджанского медицинского университета (АМУ) Гюнель Асланова.
      • 42 replies
    •  Кровати односпальные, двуспальные и двухъярусные
      Спальная мебель "КЛАССИКА"

• 240 replies
    • В Азербайджане повысились цены на услуги такси: что говорят в компаниях и AYNA?
      В последнее время в стране наблюдается рост цен на услуги такси.
      Как сообщает Xezerxeber.az, водители утверждают, что фиксируется уменьшение количества автомобилей, так как машины производства 1999 и 2000 годов сняты с эксплуатации. Это, в свою очередь, также влияет на цены.
      Между тем эксперт по транспорту Ясин Мустафаев отметил, что наряду с ценой важно повышать и качество предоставляемых услуг. 
      По данному вопросу редакция также обратились в AYNA.
      Там отметили, что, согласно новым правилам, юридические лица и частные предприниматели, желающие осуществлять перевозку пассажиров на такси, должны действовать на основании соответствующих разрешений. Прежде всего им необходимо получить пропускное удостоверение и пропускную карту.
      По поводу повышения цен в компаниях по предоставлению услуг такси привели разные доводы.
      Так, в Bolt отметили, что заказы в системе формируются на основе спроса и предложения. «Просим водителей привести свою деятельность в соответствие с требованиями законодательства. В противном случае заказ со стороны Bolt не будет отправлен владельцам этих автомобилей», - отметили в компании.
      В свою очередь в Uber заявили, что окончательная цена поездки зависит от многих факторов, таких как соотношение свободных автомобилей в конкретной локации и желающих заказать такси, расстояние и продолжительность поездки, заторы. Чем меньше свободных водителей, тем выше может быть цена поездки.
      Представляем подробный видеоматериал по теме:
      https://media.az/society/1067959052/v-azerbaydzhane-povysilis-ceny-na-uslugi-taksi-video/
        • Like
      • 14 replies
    • Рапродажа уходовой и  лечебной косметики от Hommlife. Все с 40-50 % скидкой!
      Эффективные средства эко-качества🤩 По очень выгодным ценам👍 
      • 4 replies
    • Открытия сухопутных границ Азербайджана не будет
      Сейчас мы видим, что с закрытием на определенный период сухопутных границ Азербайджана безопасность в стране укрепляется. В прошлом наблюдалось множество случаев, некоторые из которых были обнародованы, а некоторые - нет.
      Как сообщает АЗЕРТАДЖ,  об этом заявил Глава республики 23 апреля в выступлении на международном форуме на тему "СОР29 и Зеленое видение для Азербайджана", организованном в Университете АДА.
      "Мы столкнулись с серьезными угрозами и проблемами извне. Именно это я и имел в виду, когда говорил, что все наши потенциальные риски могут исходить из-за рубежа", - сказал глава государства.
      https://ru.oxu.az/politics/863491
        • Like
      • 114 replies
    • И опять Помогите))
      Девочки форума....кто может откликнитесь
      все все все...мне нужна ваша помощь....
      У дочери день варенье в понедельник, меня поставщики подвели, заказала костюм  Чуи(на вайлдберис) вобщем отказали ...
      А она у меня ужасная анимешница, вобщем решила сама смастерить ей костюм , благо не очень тяжёлый ...
      У меня есть пальтишко, портниха онун астарыны дейишечек, шляпку куплю , брюки черные и сарочка есть, остаётся только два элемента, серая жилетка и короткий пиджачок, серая жилетка может у кого то от костюма остался, могу купить, или за шоколадку взять, а что делать с пиджаком? Моя портиниха отказалась((( говорит переделать нет проблем , а новый сшить нет ...
      Очень мало времени ....помогите, можно и советом...
      По магазинам не могу пройтись с работы в 6 выхожу...могу успеть только в один но только если точно знать что могу купить , что надо
      • 11 replies
    • «Переживаю за свою жизнь и жизнь своих детей...» Женщина из Баку о том, как лишилась глаза после избиения мужа – ВИДЕО
      Проживающая в Баку Анастасия Бектимирова поделилась в своем аккаунте в Инстаграм видео, в котором рассказала о произошедшем с ней домашнем насилии.
        • Downvote
        • Upvote
        • Confused
      • 713 replies
  • Recently Browsing   0 members, 0 guests

• No registered users viewing this page.
  • Create New...