Jump to content
  • Откройте аккаунт на Диспуте за 5 минут

Продаете недвижимость, машину, телефон, одежду?  Тысячи  просмотров ежедневно на dispute.az  помогут вам. Бесплатная доска обьявлений.

Qərar vermə Möcüzəsi

Recommended Posts

oz felsefenizin zerresisiz sozune gore mene aciqlandiz?

Burada acıqlanma yoxdu, inanın sözümə həqiqətən.

Fəlsəfə olmasa mən özümün bir zərrəmi nə başa düşə bilərəm nə də tapa bilərəm.

Burada acıqlanma yoxdu, inanın sözümə həqiqətən.

Fəlsəfə olmasa mən özümün bir zərrəmi nə başa düşə bilərəm nə də tapa bilərəm.

mende bilirem aciqlanma yoxdu. amma nese mene ele geldi ki siz aciqlandiz. olsun sehv fikirlewmiwem

• 2 weeks later...

Salam Hormetli Simur bey : Biz ,toxunmaq,iy,dad,eshitme,danishmaq kimi ozelliklerimiz yua iken aktiv olur . ve onlarla bir yujxu dunyasini yashiyiriq .

Sizce yatdiqinizda ve gorduyunuz yuxunun icinde olan Siz xarakterli insanda Dediyiniz o Zerreden varmi ? yoxsa o Zerre yuxu Aleminden tam kenara movcuddur ?

Meselen meni yuxudan oyatmasalar , yuxuda iken deyeremki esl heyat budur.. realliqdr...Oyandqdan sonra biliremki o bir yuxu imish

Madde yox imish yuxuda...

Madde var ?

Umid olunurki Semimi yazacaqsiniz cavablari...

Salam Hormetli Simur bey : Biz ,toxunmaq,iy,dad,eshitme,danishmaq kimi ozelliklerimiz yua iken aktiv olur . ve onlarla bir yujxu dunyasini yashiyiriq .

Sizce yatdiqinizda ve gorduyunuz yuxunun icinde olan Siz xarakterli insanda Dediyiniz o Zerreden varmi ? yoxsa o Zerre yuxu Aleminden tam kenara movcuddur ?

Meselen meni yuxudan oyatmasalar , yuxuda iken deyeremki esl heyat budur.. realliqdr...Oyandqdan sonra biliremki o bir yuxu imish

Madde yox imish yuxuda...

Madde var ?

Umid olunurki Semimi yazacaqsiniz cavablari...

Simruq. Maddə var! İndi izahına şalışacam, sizin üçüçn bu aləm nə dərəcədə maddidisə, o aləmdə, bunnan iki dəfə artıq maddidi. Orda olan maddə, burdan artıqdı.

Yuxu aləmi dediyimiz aləm, heç nəyə tabe deyil, nə zamana nə məkana. Biz o aləmdə olanda, zaman və məkan anlayışını itirir. Biz müxtəlif zamanları, birdəfənə yaşaya blərik, həm uşaqlıq, həm yetginlik və ölümə kimi. Məkanlarda ani olaraq dəyişir, biz hiss belə etmədən, bir məkannan, başqa bir məkana keçə bilərik və bilirik.

Yuxu yeganə aləmdi ki orda bütün canlılar və məxluqalr, bir yerdə ola bilirlər. O aləmin reallıq dərəcəsi və hissiyyartalrı bizim indiki aləmnən dəfələrnən yüksəkdi.

Zərrə yeganə şeydiki, bütün aləmlərə daxil ola bilir və var. Biz harda olsaq Allahın bir zərrəsi bizimnəndi.

Və sonda. Hansı aləm yuxudu, orda bu, burda o.

Cavab qane etməsə, bir daha yaza bilərəm.

Simruq. Maddə var! İndi izahına şalışacam, sizin üçüçn bu aləm nə dərəcədə maddidisə, o aləmdə, bunnan iki dəfə artıq maddidi. Orda olan maddə, burdan artıqdı.

Yuxu aləmi dediyimiz aləm, heç nəyə tabe deyil, nə zamana nə məkana. Biz o aləmdə olanda, zaman və məkan anlayışını itirir. Biz müxtəlif zamanları, birdəfənə yaşaya blərik, həm uşaqlıq, həm yetginlik və ölümə kimi. Məkanlarda ani olaraq dəyişir, biz hiss belə etmədən, bir məkannan, başqa bir məkana keçə bilərik və bilirik.

Yuxu yeganə aləmdi ki orda bütün canlılar və məxluqalr, bir yerdə ola bilirlər. O aləmin reallıq dərəcəsi və hissiyyartalrı bizim indiki aləmnən dəfələrnən yüksəkdi.

Zərrə yeganə şeydiki, bütün aləmlərə daxil ola bilir və var. Biz harda olsaq Allahın bir zərrəsi bizimnəndi.

Və sonda. Hansı aləm yuxudu, orda bu, burda o.

Cavab qane etməsə, bir daha yaza bilərəm.

Cox qarma qarishiq yazdiniz .

Men yox Fizik Alemi Subut edibki Eslinde 0% da Madde yoxdu, imumiyyetle hecne yoxdu - Siz ise Yoxluq Aleminde ozune yer tapan Zerreden soz edirsiniz .

Deyirsinizki Yuxudaki hissler burdakilardan ferdlidir . Xeyir bu bele deyil , her kes yujxu gorur ve o yuxunu bu Alemdeki 5 Hissiyat sinir sistemleri ile yashiyirlar ve onlarin Etdikleri hissler bu Alemdekilerle eynilik teshkil edir .

Belke siz yuxu ile cenneti sef salirsiz...

Zerre hec cure movcud ola bilmez... Sizle bizim bir ferqaimizde ordadirki , siz Allahi Neuzubillah Parcaliyirsiniz, Zerrelere Ayirirsiniz Sanki her Zerreninde Arasinda MEsafeler var buda Allahlar Anlayishina gelir .

Biz ise Allahi tekliyirik butun Inancimizla . O Tekdir .

....

Siz Daha Etrafli ve sade metoddan istifade edin . Tam Izah edin demek istediklerinizi Rica edirik .

Cox qarma qarishiq yazdiniz .

Men yox Fizik Alemi Subut edibki Eslinde 0% da Madde yoxdu, imumiyyetle hecne yoxdu - Siz ise Yoxluq Aleminde ozune yer tapan Zerreden soz edirsiniz .

Deyirsinizki Yuxudaki hissler burdakilardan ferdlidir . Xeyir bu bele deyil , her kes yujxu gorur ve o yuxunu bu Alemdeki 5 Hissiyat sinir sistemleri ile yashiyirlar ve onlarin Etdikleri hissler bu Alemdekilerle eynilik teshkil edir .

Belke siz  yuxu ile cenneti sef salirsiz...

Zerre hec cure movcud ola bilmez... Sizle bizim bir ferqaimizde ordadirki , siz Allahi  Neuzubillah Parcaliyirsiniz, Zerrelere Ayirirsiniz Sanki her Zerreninde Arasinda MEsafeler var buda Allahlar Anlayishina gelir .

Biz ise Allahi tekliyirik butun Inancimizla . O Tekdir .

....

Siz Daha Etrafli ve sade metoddan istifade edin . Tam  Izah edin demek istediklerinizi  Rica edirik .

Yoxluq, varlığın əksidı. Ən böyük sirr yoxluğun özündədi və bütün suallara cavabda ordadı.

Siz bilirsiniz ki yoxluq adlı şey nə olduğu hələ məlum deyil.

Misal üçün.Yox biz deyirik kimsə rəhmətə gedəndə, meşə massivi məhv olanda, çaylar quruyanda, kiminsə uşağı olmayanda və.s. Bunların hamsının yoxluğu zərrədi və zərrəyə çevrilir, ilkin halına. Bu yazıynan başa salınası bir iş deyil. Deməyim odu ki yoxluq sadəcə anlayışdı, əslində hər şey varlıqdı, yox olmaq mikro, makro zərrələr halında olan varlıqlardı. 

Hər şeyin əvvəli və sonu bu zərrələrdi və bütün varlıq bu zərrələrdən olan ilkin halına qayıdacaq.

Yoxluq deyilən şey zərrələrdən ibarətdi, indi dünya alimləri yoxluq heysab olunan qara materiyanı təhqiq edillər onun tərkibii araşdırmağa çalışırlar, dünyanın başqa bir yerində kolayder vasitəsi ilə, Allahın zərrəsi heysab olunan, hiqqs bazonunu axtarırlar. Get gedə başa düşüllər ki 0% da nəsə tərkib hissəsinnən ibarət ola bilər. 

Mən Allahı parçalamıram, mən deyirəm ki bütün varlıqlar Allahın bir zərrəsindən yaranıb, bu parçalanma demək deyil. 

Yuxuda insan ölümü, uçmağı, hiss edə bilər və yuxuda bunları edə bilir, deməli hisslər fərqlidi, biz bu aləmdə, o aləmdə olan hisslərin çoxunu, hiss edə bilmirik.

Əslində mən sizə ətraflı izah etsəm heç nə başa düşməyəcəysiz.

Yoxluq, varlığın əksidı. Ən böyük sirr yoxluğun özündədi

Bu Fikir yeqinki hec bir |Esasli Faktlara dayanmr , ve hetta ola bilsinki belkede bu sizin subyektiv fikrinizdir . terkibinde kicik bur ehtimal var - bizde ehtimallarla getmirik .

və bütün suallara cavabda ordadı.

Sizin baxishiniz beledir , bu deqiq ve Mutleq cavab deyil .

P.S : Dedinizki Yoxluq varliqin Eksidir . Kokunden sef fikirdir , Eger Siz HEQIQETDE gorunenleri Varliq hesab edirsinizse, boyuk bir yanilmadadisiniz . Cunki Elm Adamlari Maddeni tetbiq etdikde Yoxluquna rast gelibler . Var olan her shey yoxdur. 1 Varliq var oda Allahdir Allahin Eksi 0 Deyil . Yoxluq 0 Hokmundedir . Neceki Bih Bang Nezeriyyesi 0 Hecminden yola cixdi ele indide her sheyin HEcmi 0 dir .

Siz bilirsiniz ki yoxluq adlı şey nə olduğu hələ məlum deyil.

Xaish Edirem Real danishir : Elme soykenin .

Misal üçün.Yox biz deyirik kimsə rəhmətə gedəndə, meşə massivi məhv olanda, çaylar quruyanda, kiminsə uşağı olmayanda və.s. Bunların hamsının yoxluğu zərrədi və zərrəyə çevrilir,

Uzur isteyirem : AVATAR Filmi sizin yazdiqlariniza baxanda Realdr ) Siz Soyleyirsiniz amma ozunuz icin hec bir Elmi Faktlara soykenmir : Massonluqun hansisa bir Qolunda bu inanc olmalidir...

Allahin Varliqni nece subut edirsinizse, Zerre Adi verdiyinizide Bize Varliqini gosterin . ME`naca kifayetdir...

ilkin halına. Bu yazıynan başa salınası bir iş deyil.

Eger basha sala bilmirsinizse, o Zaman Uslubunuzu deyishin yada tutarli fakturalar getirin , Xeyali Ferziyyeden bashqa bir shey deyil izah etmeye calishdiqlariniz .

Deməyim odu ki yoxluq sadəcə anlayışdı, əslində hər şey varlıqdı, yox olmaq mikro, makro zərrələr halında olan varlıqlardı. 

Hər şeyin əvvəli və sonu bu zərrələrdi və bütün varlıq bu zərrələrdən olan ilkin halına qayıdacaq.

Yoxluq deyilən şey zərrələrdən ibarətdi, indi dünya alimləri yoxluq heysab olunan qara materiyanı təhqiq edillər onun tərkibii araşdırmağa çalışırlar, dünyanın başqa bir yerində kolayder vasitəsi ilə, Allahın zərrəsi heysab olunan, hiqqs bazonunu axtarırlar. Get gedə başa düşüllər ki 0% da nəsə tərkib hissəsinnən ibarət ola bilər. 

Tamamilke Sef fikirlerdir )) Indi Sen oturub gozduyeceksenki hacansa Allahin Zerresini tapacaqlar ? Birde Eger Alimler hele bunu Subut etmiyiblerse , axtardiqlarini tapmiyiblarsa... bes siz hardan bilirsiniz Zerre Sohbetini -)) Xaish edirem Etrafli Anlatin ne meseledi bu Hansi kitabda yazilib ?)

Mən Allahı parçalamıram, mən deyirəm ki bütün varlıqlar Allahın bir zərrəsindən yaranıb, bu parçalanma demək deyil. 

Yuxuda insan ölümü, uçmağı, hiss edə bilər və yuxuda bunları edə bilir, deməli hisslər fərqlidi, biz bu aləmdə, o aləmdə olan hisslərin çoxunu, hiss edə bilmirik.

Əslində mən sizə ətraflı izah etsəm heç nə başa düşməyəcəysiz.

Allah Quranin bir Ayetinde deyirki : Vicdanlari qebul etdiyi halda tekebburleri yol vermedi :

MEn istemezdimki sen tekebbur sahiblerinden olasan .

Etrafli Izah Etmeyiniz icin elinizde tutarli me`lumatlar olmalidir . Sizi dushunceleriniz aldadir...

Tovsiyyemiz : Iman Edin .

Bu Fikir yeqinki hec bir |Esasli Faktlara dayanmr , ve hetta ola bilsinki belkede bu sizin subyektiv fikrinizdir . terkibinde kicik bur ehtimal var - bizde ehtimallarla getmirik .

Sizin baxishiniz beledir , bu deqiq ve Mutleq cavab deyil .  

P.S : Dedinizki Yoxluq varliqin Eksidir . Kokunden sef fikirdir , Eger Siz HEQIQETDE  gorunenleri Varliq hesab edirsinizse, boyuk bir yanilmadadisiniz . Cunki Elm Adamlari Maddeni tetbiq etdikde  Yoxluquna rast gelibler . Var olan her shey yoxdur. 1 Varliq var oda Allahdir Allahin Eksi 0 Deyil . Yoxluq 0 Hokmundedir . Neceki Bih Bang Nezeriyyesi 0 Hecminden yola cixdi ele indide her sheyin HEcmi 0 dir .

Xaish Edirem Real danishir  : Elme soykenin .

Uzur isteyirem : AVATAR  Filmi sizin yazdiqlariniza baxanda Realdr  ) Siz Soyleyirsiniz amma ozunuz icin hec bir Elmi Faktlara soykenmir : Massonluqun hansisa bir Qolunda bu inanc olmalidir...

Allahin Varliqni nece subut edirsinizse, Zerre Adi verdiyinizide Bize Varliqini  gosterin . ME`naca kifayetdir...

Eger  basha sala bilmirsinizse, o Zaman Uslubunuzu deyishin yada tutarli fakturalar getirin ,  Xeyali Ferziyyeden bashqa bir shey deyil izah etmeye calishdiqlariniz .

Tamamilke Sef fikirlerdir )) Indi Sen oturub gozduyeceksenki hacansa Allahin Zerresini tapacaqlar ? Birde Eger Alimler hele bunu Subut etmiyiblerse , axtardiqlarini tapmiyiblarsa... bes siz hardan bilirsiniz Zerre Sohbetini -)) Xaish edirem Etrafli Anlatin  ne meseledi bu Hansi kitabda yazilib ?)

Allah Quranin bir Ayetinde deyirki : Vicdanlari qebul etdiyi halda tekebburleri yol vermedi :

Etrafli Izah Etmeyiniz icin elinizde tutarli me`lumatlar olmalidir . Sizi dushunceleriniz aldadir...

Derin Tefekkur. Bu Fikir yeqinki hec bir |Esasli Faktlara dayanmr , ve hetta ola bilsinki belkede bu sizin subyektiv fikrinizdir . terkibinde kicik bur ehtimal var - bizde ehtimallarla getmirik .

Simruq. Ay yoldaş, heç olmasa bir az düşün, dərin olmasada. Mən yazmışdım axı kolayder haqqında, Allahın zərrəsini axtarıllar, yəni hiqqs bazonunu. Mən öz subiyektiv fikirimi izah edə bilərəm, əgər şərait yaradılsa, siz isə izah etmirsiz. Sizin cavab bunlardan ibarətdi ( yox, ola bilməz, mümkün deyi, fərziyədi, kökünnən səhfdi, subiyektivdi )

Derin Tefekkur. Sizin baxishiniz beledir , bu deqiq ve Mutleq cavab deyil .  

Simruq. Əgər siz mənim cavabıma bərabər bir cavab verə bilmirsizsə, irad bildirməyə dəyməz. iradı 5-yaşlı uşaqda edə bilər. Əsas izahdi ! Edə bilərsiz ?

Derin Tefekkur. P.S : Dedinizki Yoxluq varliqin Eksidir . Kokunden sef fikirdir , Eger Siz HEQIQETDE  gorunenleri Varliq hesab edirsinizse, boyuk bir yanilmadadisiniz . Cunki Elm Adamlari Maddeni tetbiq etdikde  Yoxluquna rast gelibler . Var olan her shey yoxdur. 1 Varliq var oda Allahdir Allahin Eksi 0 Deyil . Yoxluq 0 Hokmundedir . Neceki Bih Bang Nezeriyyesi 0 Hecminden yola cixdi ele indide her sheyin HEcmi 0 dir .

Simruq. Yenə deyirəm əgər izah edə bilmirsizsə, qan qaraçılıq salmayın. İzah edin səhf nədi. Bu izah deyil. Burda söhbət Allahın varlığınnan və onun əksinnən getmir, bir az diqqətli olun. Söhbət bizim səviyyəmizdə olan varlıqların əksinnən gedir. Bu başqa başqa məsələlərdi. Siz bizim varlığımızı, Allahla müqayisə etməyin. Görürsüz nə qədər xətaya yol verirsiz ?

Mən sizə növbəti postlarımda 0 həcimnən, maddədən, yoxluqdan, geniş yazacam, indi çox yorulmuşam.

Derin Tefekkur. Xaish Edirem Real danishir  : Elme soykenin .

Simruq. Mən də sizdən xaiş edirəm ki real başa düşün ki elmi yaradan insanlardı, mənim kimi, sizing kimi, bizim kimi.

Derin Tefekkur. Uzur isteyirem : AVATAR  Filmi sizin yazdiqlariniza baxanda Realdr  ) Siz Soyleyirsiniz amma ozunuz icin hec bir Elmi Faktlara soykenmir : Massonluqun hansisa bir Qolunda bu inanc olmalidir...

Allahin Varliqni nece subut edirsinizse, Zerre Adi verdiyinizide Bize Varliqini  gosterin . ME`naca kifayetdir...

Simruq. Kinonu, massonu, passonu qoyaq bir qırağa. Mənim zərrə dediyim varlıqlar, axtarılır, bəs mən Allahın zərrəsi ( hiqqs bazonu ) nəyə deyirəm ?

Sizin üçün mənaca kifayət olan, mənim üçün kifayyət deyil.

Derin Tefekkur. Eger  basha sala bilmirsinizse, o Zaman Uslubunuzu deyishin yada tutarli fakturalar getirin ,  Xeyali Ferziyyeden bashqa bir shey deyil izah etmeye calishdiqlariniz .

Simruq. Siz mənim bütün faktlarımı oxumusuz ki belə danışırsız ?

Mənə göstəriş verməyə ehtiyac yoxdu, hər halda sizdən qat qat artıq izah edirəm. Siz sadəcə irad bildirirsiz.

Derin Tefekkur. Tamamilke Sef fikirlerdir )) Indi Sen oturub gozduyeceksenki hacansa Allahin Zerresini tapacaqlar ? Birde Eger Alimler hele bunu Subut etmiyiblerse , axtardiqlarini tapmiyiblarsa... bes siz hardan bilirsiniz Zerre Sohbetini -)) Xaish edirem Etrafli Anlatin  ne meseledi bu Hansi kitabda yazilib ?)

Simruq. Mən gözləmirəm, onların tapmaq istədiyini bəlkədə mən tapmışam, kim bilir. Hər halda özümü onlardan, zəif saymıram, çünki onların illərnən oxuub öyrəndiyini, mən oxumadan da bilirəm. Mənim bildiklərim, kitabdan aslı deyil. Mənim üçün elm iki hissəyə bölünür, süni və təbii, kitab süni elimdi, mənim üçün, təbii elm Allahdan asılıdı.

Derin Tefekkur. Allah Quranin bir Ayetinde deyirki : Vicdanlari qebul etdiyi halda tekebburleri yol vermedi :

Simruq. Mən heç nəyin sübutuna çalışmıram, mənim bildiyim, mənə yetər. Hər şey elə belədə olmalıdı

BAshqa vaxt tutarli falt axtarirsiniz , indi ise kitablari qiniyirsiz , nece yani ? Allah size deyibki bu me`lumatlari ? men deyiremki hardan oyrenmisiniz Zerre Sohbetini.. siz imonno bu movzudan yayinirsiniz.... Alimler tapa bilmir, siz hardan tapmisiniz ? onu izah edin..

Sabah daha etrafli yazaram mende yorulmusham , daha dogrusu bashqa ishlerim var

BAshqa  vaxt tutarli falt axtarirsiniz , indi ise kitablari qiniyirsiz ,  nece yani ? Allah size deyibki bu me`lumatlari ? men deyiremki hardan oyrenmisiniz Zerre Sohbetini.. siz  imonno bu movzudan yayinirsiniz.... Alimler tapa bilmir, siz hardan tapmisiniz ? onu izah edin..

Sabah daha etrafli yazaram mende yorulmusham , daha dogrusu bashqa ishlerim var

Kitabı harada qınadım ?

Allah məgər mənə deməliyid, başqa yol yoxdu, şəxsən özü etməlidi ?

Əgər alimlər 10-milyardlarnan pul, vəsait xərcləyib, hələ ki izah edə bilmirlərsə, mən bu işi burda bir iki yazı ilə izah edim deyirsiz ?

Gəlin sağlam müzakirə aparaq, tələsmədən, izzahnan.

Kitabı harada qınadım ?

Allah məgər mənə deməliyid, başqa yol yoxdu, şəxsən özü etməlidi ?

Əgər alimlər 10-milyardlarnan pul, vəsait xərcləyib, hələ ki izah edə bilmirlərsə, mən bu işi burda bir iki yazı ilə izah edim deyirsiz ?

Gəlin sağlam müzakirə aparaq, tələsmədən, izzahnan.

Duzu Etrafli yazmaqa yenede zamanimiz olmuyacaq , sabaha qalsin inshaAllah .

Amma bunu deyek : Izahini vere bilmeyeceyiniz sheyler haqda soz etmeyin .

Gozleyin ne Zaman Izahi tapilacaqsa onda Iman edersiniz o Zerreye...

Amma heleki Ortaliqda olan Variantlar var birini secin qebul edin .

Duzu Etrafli yazmaqa yenede zamanimiz olmuyacaq , sabaha qalsin inshaAllah .

Amma bunu deyek : Izahini vere bilmeyeceyiniz sheyler haqda soz etmeyin .

Gozleyin ne Zaman Izahi tapilacaqsa onda Iman edersiniz o Zerreye...

Amma heleki Ortaliqda olan Variantlar var birini  secin qebul edin .

Ay kişi siz mənimlə nə vaxt ətraflı müzakirə apardız ki deyirsiz, (Izahini vere bilmeyeceyiniz sheyler haqda soz etmeyin ) . 

Siz ağlınıza gələni yazırsız, yoxsa mənim mövqeyimi ? MƏN ZƏRRƏYƏ İNAM ETMİRƏM.

Göstərişə ehtiyac yoxdu!

PS. Mənim danışdığım insane Tural Məmmədov idi. O insan mənim bunnan əvvəlki yazılarımı bildiyi üçün müzakirə aparır. Siz mənim əvvəlki yazılarımı bilmədən və mənimlə heç vaxt müzakirə aparmadan, ağıllı məsləhətlər verməyə çalışırsız. Bir siz öyrənin mənim yazılarım nədi, sonar rəy bildirin. Elə hər yerinnən duran səhf axtarmağa çalışır.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Our picks

• Начата реализация проекта трамвайной линии в Баку
      Генеральный план - это стратегический документ. Это не документ для ежедневного исполнения. Генплан - документ, определяющий будущее развитие города Баку на ближайшие 30 лет.
      Об этом в интервью Азертадж заявил председатель правления Союза архитекторов Азербайджана Эльбей Гасымзаде, говоря о реализации в ближайшем будущем масштабных проектов в рамках Генплана.
      По его словам, на основе Генплана в различных частях города будут проведены конкретные работы.
      «Процессы проектирования этих работ уже начались. Например, одним из важнейших направлений Генплана является транспортная инфраструктура. Реализация проекта трамвайной линии в Баку уже начата. На мой взгляд, второй важный вопрос - строительство на месте кварталов с 1-2-этажными аварийными домами или даже крупного района современных жилых зданий», - отметил он.
      https://media.az/society/nachata-realizaciya-proekta-tramvajnoj-linii-v-baku
        • Facepalm
        • Like
      • 5 replies
    • Новый способ развода нашли гайцы. Останавливают машины на кругу там где техосмотр в сядяряке. Начинают с поиска доп оборудования потом проверяют на алкоголь, на наркотики ничего не найдя, поют песню про то что ты где-то линию пересёк и тебе 80 Ман 3 балла штраф. Просишь показать видео, говорит что нет, ему по рации передали задержать.  Что езжай в гор ГАИ там разбирайся, потом начинается сказка про доброго полицейского что он может ремень написать, заплатишь 40 Ман когда тех осмотр пройдешь. Зная что не со штрафом техосмотр не пройти. В конце ты сам уже предлагаешь 20 Ман что бы он отстал, и он типа по рации кому-то передает что йохлыйыб и хял едиб, хотя уверен что он никому ничего не передавал. 
      Вообще за последние два дня 3 раза остановили проверять алкоголь. Рейд у них какойто
        • Upvote
        • Like
      • 60 replies
    • На Земле началась сильнейшая за 20 лет магнитная буря
      На Земле началась сильнейшая за последние двадцать лет магнитная буря: ей присвоен наивысший уровень G5, сообщают космические институты России и США.
      Уровень G5 соответствует экстремально сильной магнитной буре. Во время неё могут возникать масштабные проблемы с объектами энергетики и космическими аппаратами. Полярные сияния могут фиксироваться даже в тропиках.
      В нескольких регионах России – от Ленинградской до Ростовской области, а также в Сибири и на Урале – наблюдалось северное сияние.
      Также полярное сияние фиксировали жители Грузии, Армении, Кубы, Беларуси и Украины.
      Ранее руководитель Лаборатории солнечной астрономии Института космических исследований РАН Сергей Богачёв сообщал, что продолжительность магнитного шторма может составить от 20 до 40 часов.
      "Земля погружена в облако плазмы. Выйдет из него не раньше чем через сутки", – говорил он. Богачёв пояснил, что за трое суток Солнце выбросило четыре исключительно крупных облака плазмы.
      https://www.svoboda.org/a/na-zemle-nachalasj-siljneyshaya-za-20-let-magnitnaya-burya/32941991.html
        • Milli
      • 26 replies
    • В Санкт-Петербурге автобус с пассажирами упал в реку: число погибших выросло
      В реку Мойку упал пассажирский автобус. Предварительно, там находилось около 20 человек. В региональном МВД сообщили, что спасатели достают людей из воды
      Очевидец сообщил, что автобус врезался в два автомобиля, пробил ограду и упал в воду. ТАСС со ссылкой на источник в оперативных службах пишет о госпитализации пяти человек, еще двоим проводят реанимационные мероприятия на месте происшествия.

Телеграм-канал Shot пишет, что из затонувшего автобуса спасли восемь человек. Состояние четверых из них оценивают как тяжелое — они госпитализированы. В больницу, как отмечает канал, в состоянии средней степени тяжести доставлен и водитель. Еще около десяти человек выбрались самостоятельно.
      Один человек погиб, указывает Shot. О жертвах также пишет телеграм-канал 78.

• Confused
        • Like
      • 59 replies
    • Post in Вынесен приговор известному спортсмену, чьи действия привели к гибели 7-летнего мальчика
      Был наркоманом и мстил: новые подробности о тренере, осужденном за убийство 7-летнего Фарида

• Sad
        • Like
    • Предупреждение от эксперта: кассовые чеки представляют угрозу для здоровья человека - ВИДЕО
      В составе краски, наносимой на кассовые чеки, присутствует опасное химическое соединение.
      Об этом предупреждает председатель Союза свободных потребителей Азербайджана Эюб Гусейнов.
      Чеки из супермаркета или банкомата - каждый прикасается к ним чуть ли не десятки раз в день, совсем не подозревая, какой вред эти с виду безобидные клочки бумаги могут нанести здоровью. 
        Дело в том, что в 90% чеков содержится бисфенол - опасное соединение фенола с ацетоном, которое способно проникать в кровь и внутренние органы через кожу, повышая риск развития смертельных недугов.
      Подробнее - в сюжете ATV Xəbər:

• Haha
      • 59 replies
    • Как вы относитесь ко дню 9 мая ?
      Я отношусь к этому дню, как к важному событию для миллионов человек, которых почти уже и не сталось в живых.  Возможно, через пару десятков лет к 9 мая станут относиться примерно как 11 ноября — день окончания Первой Мировой войны.
      Считаю правильным, что в настоящее время в Азербайджане этот день является государственным праздником — День Победы над фашизмом. Более 700 тыс граждан нашей страны отправились на фронт из которых более  300 тыс погибли. Низкий поклон им всем. 

• Milli
        • Downvote
        • Upvote
        • Thanks
        • Red Heart
        • Like
      • 354 replies
    • В Азербайджане введены ограничения на услуги такси, таксисты в отчаянии
      Таксомоторная компания Bolt повысила стоимость заказов на 10%.
        • Facepalm
        • Sad
      • 287 replies
  • Recently Browsing   0 members, 0 guests

• No registered users viewing this page.
  • Create New...