Jump to content
  • Откройте аккаунт на Диспуте за 5 минут

Продаете недвижимость, машину, телефон, одежду?  Тысячи  просмотров ежедневно на dispute.az  помогут вам. Бесплатная доска обьявлений.

Otaq bitkiləri

Dark Lady

Recommended Posts

Yeni hobbimi nəzərə alıb yeni mövzu açdım :)

Həm də düşünürəm ki, mənim kimi həvəskarlar az olmaz. Mümkün qədər bitkilər haqqında hər şeyi öyrənmək, bilmədiyim məlumatları əldə etmək və bildiklərimi də sizinlə paylaşmaq istəyirəm. Hətta qonşu mövzulardan birində olduğu kimi bizdə olan bitkilərlə paylaşa da bilərik. :rroza:

• Replies 682
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Məndə olan bitkilər:

Kala, kaktus, limon ağacı, portağal ağacı və dekabrist. :rroza:

Çiçək açan və çox boy atmayan bitkilərə üstünlük verirəm, çünki zənnimcə ev şəraitində çox boy atan bitkilərə baxmaq çətin olar. Hər halda, mənə çətindir ;)

Mənim evimizdəki dibçəklərin şəklini buraya yerləşdirmək imkanim olmadiğindan bizdə olanlarin şəkillərini netdən tapdim....

Bu dibçək bizdə hardasa 10 ilə yaxin qalmişdi,ancaq bir gün bizə gələn qonaqlarin birindən anam eşitdi ki,guya bu gül hər gün agıayir,nə isə yaramaz güldür,evə bədbəxtlik gətirir,o qədər bəyənmişdim ki,o gülü,ancaq bizdə şübhə yarandiğindan,qorxumuzdan atdiq təəsüf ki.. ((

rasteniya_64534.jpg

Hal hazirda evimizdə 2 dibçək var,biri bunun eynisidir..

66414755_1241329557_1240576190_9eacea4a0b56.jpg

Biri də buna bənzəyir.. :)

0009-009-Dratsena.jpg

Əslində çox idi,həmişə Azərbaycana gedib gələndə görürdük ki,çoxusu quruyub məhv olub,o üzdən də atirdiq,ancaq bu ikisi ən sevimlimizdir,çünki hədiyyə olunub,ona görə də ona xüsusi qulluq yetirilir,belə ki,evdən çox müddətliyinə uzaqlaşdiqda qonşumuza veririk baxir.)

Azda, ikinci gül çox xoşuma gəldi, əsas da yarpaqları. Adını bilirsən?

Heyif ki atmısınız. Məncə bu, sadəcə əlamətdir, əlamətlərə isə inanmıram mən. :nettt: amma evdəkilər inanır.

Mən güllərin, bitkilərin adlarını bilmirəm. Yoxsa yazardım bura tapmaq istədiyim bitkilərin adını :(

Azda, ikinci gül çox xoşuma gəldi, əsas da yarpaqları. Adını bilirsən?

Heyif ki atmısınız. Məncə bu, sadəcə əlamətdir, əlamətlərə isə inanmıram mən. :nettt: amma evdəkilər inanır.

Mən güllərin, bitkilərin adlarını bilmirəm. Yoxsa yazardım bura tapmaq istədiyim bitkilərin adını :(

Antriumdur səhv etmirəmsə.

Ən sevdiyim gül yukkadir,o qədər bəyənirəm bu gülün ətrini,ancaq demək olar ki,10 ildə heç bir dəfə də görməmişəm bu gülü,uşaqliqdan ətri burnumdan getmir.(((

Ola bilsin heç bu da deyil,ancaq buna bənzəyirdi çoooox.

yucca-img.jpg

Mən, düzünü deyim ki, dibçək güllərindən daha çox lək güllərinə üstünlük verirəm, amma ev şəraitində əlbəttə ki o cür bitkilərin əksəriyyətini yetişdirmək mümkün deyil. Əksəriyyətini deyirəm, çünki bəziləri var ki, uzun və enli dibçək alıb eyvanda, yaxud eyvanın kənarına bərkitməklə qulluq etmək mümkündür. İndi evimizdə o qədər genişlik yoxdur deyə hələ ki kiçik dibçək gülləriylə kifayətlənməli oluram. Amma İnşallah gələcəkdə evimi qurarkən bu cəhəti nəzərə alacam ;) çünki həm yaşıllıq sevənəm, həm gözəllik verir, həm əlavə nəfəs hiss edirsən evdə (axı onlar da canlıdır), həm də başımı da qata bilirəm. Darıxanda yarpaqların tozunu alıram, sulayıram, hətta danışıram da güllərimlə :D

Lady, mövzuya görə təşəkkür :) :rroza:

Gülləri çox sevirəm,xüsusən dibçək güllerini....gül dükanlarının yanindan laqeyd keçe bilmirem...kimdəsə, hardasa məndə olmayan güldən görəndə mütləq bir budaq almalıyam( etiraf eleyim ki, bəzən oğurlayıram :blush:)

şəkilləri yükələyə bilmədim :(

Lady, mövzuya görə təşəkkür :) :rroza:

Gülləri çox sevirəm,xüsusən dibçək güllerini....gül dükanlarının yanindan laqeyd keçe bilmirem...kimdəsə, hardasa məndə olmayan güldən görəndə mütləq bir budaq almalıyam( etiraf eleyim ki, bəzən oğurlayıram :blush:)

şəkilləri yükələyə bilmədim :(

:rroza: Həmfikirlərimi və özüm kimi həvəskarları görmək xoşdur :)

Birinci gül çox xoşuma gəldi. İkisi də gözəldir, amma birinci lap gözəldir. Abutilon. Yadımda saxlamağa çalışacam :)

Mən də gül dükanlarının yanından laqeyd keçə bilmirəm. Gələcəkdə kiçik də olsa aranjereyam olsun istərəm :rolleyes: musulman:

Bizd' limon var, bu il hədiyyə ediblər. Görək necə olur?

karlik qızılgüllər beynimdən çıxmır. Qulluq etməyin çətin olmasından çəkinirəm, amma alacam

Məndə də hazırda limon var. O vaxt rayonda da varımız idi, ağacın ətri xoşuma gəlirdi. Çox yaxşı yetişmişdi, qəşəng boy atmışdı, bəhər də vermişdi. O ağacdan dərdiyim limonun da xüsusi ləzzəti vardı.

Məndə iki ağac var evdə. Digərinin portağal olduğunu söyləyirlər. Çox maraqlı gəlib mənə. Görəsən yetişdirə biləcəyəmmi?

Bitkilərə qulluq

Səhifə rus dilindədir, amma yaxşı səhifədir. Bitkilərə qulluq haqqında məlumatlar əldə edə bilərsiniz. Kimsə yenə ssılka bilirsə, xahiş edirəm paylaşsın. Mən məndə olan bitkilər haqqında mümkün qədər bütün məlumatları əldə etməyə çalışıram ki, böyümə müddətində onun inkişafında heç bir səhvə yol verməyim. :rroza:

Qeyd eləyim ki,abutilon böyüyüb ağac forması alır,onu evin bir küncündə qoysanız çox gözəl görünür,gül açma dövü apreldən noyabra qədər olmasına baxmayaraq,mendə hətta qışda da gül açmışdı....çox da qulluq tələb eləyən gül deyil.

bu da digərləri ...şəkillərin keyfiyyətinə görə üzr istəyirəm,telefonla çəkilib

Mən, düzünü deyim ki, dibçək güllərindən daha çox lək güllərinə üstünlük verirəm, amma ev şəraitində əlbəttə ki o cür bitkilərin əksəriyyətini yetişdirmək mümkün deyil. Əksəriyyətini deyirəm, çünki bəziləri var ki, uzun və enli dibçək alıb eyvanda, yaxud eyvanın kənarına bərkitməklə qulluq etmək mümkündür. İndi evimizdə o qədər genişlik yoxdur deyə hələ ki kiçik dibçək gülləriylə kifayətlənməli oluram. Amma İnşallah gələcəkdə evimi qurarkən bu cəhəti nəzərə alacam ;) çünki həm yaşıllıq sevənəm, həm gözəllik verir, həm əlavə nəfəs hiss edirsən evdə (axı onlar da canlıdır), həm də başımı da qata bilirəm. Darıxanda yarpaqların tozunu alıram, sulayıram, hətta danışıram da güllərimlə :D

Düzdür,bilmirəm canli olduqlarindandir nədəndir,mən də onlarin yarpaqlarini təmizləyəndə başlayiram söhbətə,o qədər danişiram ki,bir də görürəm ki,qiybətə keçmişəm.. ;)

Bizd' limon var, bu il hədiyyə ediblər. Görək necə olur?

karlik qızılgüllər beynimdən çıxmır. Qulluq etməyin çətin olmasından çəkinirəm, amma alacam

Biz limon da saxlamişiq,inanirsan ağac boyda oldu ancaq bar gətirmədi ki,gətirmədi,evin yarisini tutmuşdu,ancaq yaxşi qulluq etdik,yumurta qabiği falan,yenə də 1-cə limon üzünə həsrət qaldiq, :) nümunə üçün bir limon da olmadi 6 ildə,axirda anam bezdi,mən də yarpaqlarinin tozunu almaqdan bezdim doğrusu,apardiq bir çayin kənarina qoyduq,daha bilmədik nə oldu sonrasi.)))

Qeyd eləyim ki,abutilon böyüyüb ağac forması alır,onu evin bir küncündə qoysanız çox gözəl görünür,gül açma dövü apreldən noyabra qədər olmasına baxmayaraq,mendə hətta qışda da gül açmışdı....çox da qulluq tələb eləyən gül deyil.

bu da digərləri ...şəkillərin keyfiyyətinə görə üzr istəyirəm,telefonla çəkilib

istədim o bitkidən, tapacam İnşallah. Qoy böyük olsun, eybi yox. Mən ona yer taparam ;)

Şəkildəkilərdən biri deyəsən dekabristdir. Məndə də var, hələ yenidir, balacadır. Rayonumuzdan gətirmişəm. Heç bilmirəm bu boyu ilə gül açar, ya yox. :unsure:

Azda, :looool: yazıq bitkiləri günaha batırma. Amma mən hətta onlara mahnı da oxuyuram :D imkanım olsa rəqs də edərəm. Özüm şəxsən eşitmişəm ki, guya bir çinli qız iki eyni dibçək gülünün hər birini bir otaqda saxlayıb. Birini sulayanda, yarpaqlarını təmizləyəndə onun üçün mahnı oxuyub, rəqs edib, danışıb onunla, o biri ilə yox. Və birinci gül, hansı üçün ki mahnı oxuyurdu, digərindən daha tez canlanıb, daha yaxşı qol-budaq açıb, daha tez çiçəklənib :) maraqlı təcrübədir (amma gülün o birinə yazığım gəldi)

Dark Lady,super mövzu.Mən də həvəskaram.Ancaq uşaqlarım balaca olduğuna görə çox saxlaya bilmirəm.Soyuducunun üstündə,şkafların üstündə,əl çatmayan yerlərdə saxlayıram.

İndi də təzə həvəsə düşmüşəm,istəyirəm balkonun reşetkalarına dirmaşan güllər əkim,balkonum həmişəyaşıl olsun,hamıdan soraqlaşıram.

Dark Lady,super mövzu.Mən də həvəskaram.Ancaq uşaqlarım balaca olduğuna görə çox saxlaya bilmirəm.Soyuducunun üstündə,şkafların üstündə,əl çatmayan yerlərdə saxlayıram.

İndi də təzə həvəsə düşmüşəm,istəyirəm balkonun reşetkalarına dirmaşan güllər əkim,balkonum həmişəyaşıl olsun,hamıdan soraqlaşıram.

:rroza:

Maraqlı fikirdir. Mən İnşallah gələcəkdə qismət olarsa, öz evimdə eyvanımın kənarı boyunca dibçək almaq fikrindəyəm. İndi hazırda bizdə şüşəbənd (aynabənd) olduğuna görə təəssüf ki, belə bir imkanım yoxdur. Xüsusən də dəmir eyvanlarda bu, daha gözəl görünür.

Sizin ideyanız xoşuma gəldi, nə vaxtsa oğurlamaq eşqinə düşsəm, indidən halallığını verin :) :rroza: məncə çox gözəl görünər. Əgər imkanım olsaydı, sizə kömək edərdim tapmaqda. Özünüz tapsanız, mütləq bir gün şəklini çəkin, maraqlıdır görmək.

Dark Lady , buyurun,oğurlayın ,halal xoşunuz olsun :) İndiki zəmanədə Bakıya əlavə yaşıllıq maneçilik törətməz :)

Şəkilini məmnuniyyətlə qoyaram,amma mən onları tapana,əkənə,yetişdirənə kimi 1-2 il gözləməli olacaqsız :looool:

Dark Lady , buyurun,oğurlayın ,halal xoşunuz olsun :) İndiki zəmanədə Bakıya əlavə yaşıllıq maneçilik törətməz :)

Şəkilini məmnuniyyətlə qoyaram,amma mən onları tapana,əkənə,yetişdirənə kimi 1-2 il gözləməli olacaqsız :looool:

:looool: mən indi guya sizi həvəsləndirmək istədim də :D Mən tələsmirəm, İnşallah ömür də tələsməz, şəklə baxmağa imkanım olar bir gün, həmçinin sizin də şəkli yerləşdirməyə ;) musulman:

Tamam unutmuşdum, bir dənəə də bitkini suya qoymuşdum, kök atsın deyə. Bugün torpağa tapşırdım (:D) basdırdım. İnşallah sabah şəklini yerləşdirərəm, adını bilən olsa deyər də mənə. :rroza:

Azda, :looool: yazıq bitkiləri günaha batırma. Amma mən hətta onlara mahnı da oxuyuram :D imkanım olsa rəqs də edərəm. Özüm şəxsən eşitmişəm ki, guya bir çinli qız iki eyni dibçək gülünün hər birini bir otaqda saxlayıb. Birini sulayanda, yarpaqlarını təmizləyəndə onun üçün mahnı oxuyub, rəqs edib, danışıb onunla, o biri ilə yox. Və birinci gül, hansı üçün ki mahnı oxuyurdu, digərindən daha tez canlanıb, daha yaxşı qol-budaq açıb, daha tez çiçəklənib :) maraqlı təcrübədir (amma gülün o birinə yazığım gəldi)

hmm,elə bilirdim bir dənə özüm kimisi elə özüməm.)))))

istədim o bitkidən, tapacam İnşallah. Qoy böyük olsun, eybi yox. Mən ona yer taparam ;)

Şəkildəkilərdən biri deyəsən dekabristdir. Məndə də var, hələ yenidir, balacadır. Rayonumuzdan gətirmişəm. Heç bilmirəm bu boyu ilə gül açar, ya yox. :unsure:

Bəli,dekabristdir.

Abutilon bu qədər xoşunuza gəldisə, yazda budağından verə bilərəm, sadəcə indi hələ balacadır, yenicə əkilib.

Bəli,dekabristdir.

Abutilon bu qədər xoşunuza gəldisə, yazda budağından verə bilərəm, sadəcə indi hələ balacadır, yenicə əkilib.

Ciddi deyirsiniz? Yaz gələn kimi inbox-unuzu doldursam, üzürlü hesab edin :) Çox minnətdar olaram. Evdə şəklin göstərmişdim, demişdilər istə qızdan, utanmışdım istəməyə :) :rroza:

Hobbim olmasa da, otaq güllərim var.... Desəm ki, heç birinin adını bilmirəm daşa basmazsan məni, Ayselka? unsure.gif Aaaaa yadıma düşdü birini tanıyıram - Fialka biggrin.gif İndi evdəkilərin şəkillərini çəkib yerləşdirərəm, bəlkə tanıyan olar....

Daşa basmarıq, Butterflycik, mən də gülləri yaxşı tanımıram. Digər mövzuda belə etmişdim, şəkilləri yerləşdirmişdim, qızlar sağ olsunlar, adlarını demişdilər. :rroza:

Mənim kart-riderim işləmir ,dibçəklərimin şəkillərini qoya bilməyəcəm,amma adlarınl yaza bilərəm. :)

Dekabrist,

kaktus,

bərəkət gülü ( rusca adı denejnıy tsvetok,elmi dildə isə tolstyanka)

aloe

kalanxoe

liliya

**** bunların adlarını bilmirəm,amma yarpaqları bir az kvadrat formasındadı,ağ rəngdə xırda güllər açır.

İstəyirəm prixojiya böyük gül qoyam,amma gül gərək kölgəsevər olsun,çox gün işığı istəməsin. Məsələhət istəyirəm bilənlərdən.

Yadımdan çıxdı qeyd etmək, Fialka çox kaprizli bitkidir. Ona necə qulluq edirsən? :unsure:

Ayselka, düzü çox eşitmişəm bu barədə... Amma fialka mənim üçün heç bir problem yaratmır, yəni rahatlıqla boya başa çatdırmışam onu biggrin.gif Başqa güllərdən fərqi yalnız suyun quma yox, dibçəyin altındakı nəlbəkisinə verilməsidir... Bir-iki saat ərzində suyu çəkir canına.... Özü də ona evdə yox, işdə baxıram, hələ ki, (tfu tfu tfu) problem yoxdu rolleyes.gif

rolleyes.gif

Yekə yarpaqlı güldən çox xoşum gəldi. :rroza:

Ayselka, düzü çox eşitmişəm bu barədə... Amma fialka mənim üçün heç bir problem yaratmır, yəni rahatlıqla boya başa çatdırmışam onu biggrin.gif Başqa güllərdən fərqi yalnız suyun quma yox, dibçəyin altındakı nəlbəkisinə verilməsidir... Bir-iki saat ərzində suyu çəkir canına.... Özü də ona evdə yox, işdə baxıram, hələ ki, (tfu tfu tfu) problem yoxdu rolleyes.gif

Mən də istəyirəm fialka, amma hələ risk etmirəm almağa. Çünki evdə olanlara qulluq edim, görüm necə alınır, sonra tədricən daha çox qulluq tələb edən və fərqli güllər almağa başlayacam İnşallah.

Bir şey soruşmaq istəyirəm, bilənlərdən :) gül toxumları satılır, heç ümumiyyətlə onlardan alan var? Bir dəfə mənə toxum verdilər, əkdim, xiyar çıxdı umoril: :looll:

Bir şey soruşmaq istəyirəm, bilənlərdən :) gül toxumları satılır, heç ümumiyyətlə onlardan alan var? Bir dəfə mənə toxum verdilər, əkdim, xiyar çıxdı umoril: :looll:

laugh.gif

Bir dəfə axşam-sabah gülünün toxumlarını aldım, elə axşam-sabah da bitdi biggrin.gif

Mənim kart-riderim işləmir ,dibçəklərimin şəkillərini qoya bilməyəcəm,amma adlarınl yaza bilərəm. :)

Dekabrist,

kaktus,

bərəkət gülü ( rusca adı denejnıy tsvetok,elmi dildə isə tolstyanka)

aloe

kalanxoe

liliya

**** bunların adlarını bilmirəm,amma yarpaqları bir az kvadrat formasındadı,ağ rəngdə xırda güllər açır.

İstəyirəm prixojiya böyük gül qoyam,amma gül gərək kölgəsevər olsun,çox gün işığı istəməsin. Məsələhət istəyirəm bilənlərdən.

Denejnoe derevo?

Kalanxoe və Liliya xoşuma gəlir. Əsas da Kalanxoe. Gözəl bitkidir. :rroza:

DArk Lady ,burda oxuyun , onun barəsində çox maraqlı şeylər yazılıb.

Maraqlıdır. Düzdür, mən belə əlamətlərə inanmıram, amma ümumiyyətlə oxumaq maraqlı idi :) təşəkkürlər. :rroza:

Məndə indi evdə həm dibçək yoxdur, həm də torpaq. Satışda olan torpaqdan istəmirəm. Rayondan gələndə meşədən yığmışdım torpağı, qalmayıb artıq. Yenə gələn olanda tapşıracam İnşallah gətirsin, yeni dibçək də alacam, onda başlayacam gül axtarmağa İnşallah :)

Mən də torpağı rayondan gətizdirirəm. Güllərimin dibinə çay qurtarandan sonra qalan yaş çay yarpaqları və siqaret külü tökürəm.

Çayın nə xeyri var ki? Bizdə siqaret çəkən olmadığına görə onun xeyrini soruşmadım :)

Çayın nə xeyri var ki? Bizdə siqaret çəkən olmadığına görə onun xeyrini soruşmadım :)

Nə xeyri olduğunu bilmirəm :rolleyes: Dayım arvadı yaman gülbazdı :D , o tökür,mən də tökürəm ,ancaq fikir vermişəm ki, çay tökəndən sonra torpaq gec quruyur.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Our picks

• Стали известны подробности трагикомического происшествия, случившегося с жителем Баку
      Стали известны некоторые подробности трагикомического происшествия, случившегося с жителем Баку.
      Как передает xezerxeber.az, случай был зафиксирован около 07:00 по адресу: Сураханский район, поселок Гарачухур, улица Фармана Керимзаде, 67.
      По словам соседей, камень, которым было закрыто отверстие бака с водой, упал внутрь и нанес определенные повреждения. Хозяин дома решил вытащить камень и починить резервуар, но застрял в отверстии. Он находился в таком положении примерно 40 минут.
      На место происшествия незамедлительно прибыли сотрудники Службы спасения особого риска Министерства по чрезвычайным ситуациям. Они вызволили мужчину (1986 г.р.) с помощью специальных инструментов.
      Подробнее - в сюжете:
      13:35
      На горячую линию "112" Министерства по чрезвычайным ситуациям (МЧС) Азербайджана поступила информация о том, что на территории поселка Гарачухур Сураханского района столицы один человек оказался в беспомощном состоянии.
      Об этом сообщили в МЧС.
      На место происшествия незамедлительно были направлены сотрудники Службы спасения особого риска службы.
      При оценке оперативной обстановки выяснилось, что Т.Мамедов (1986 г.р.) проводил ремонтные работы в резервуаре для воды глубиной 2 метра и диаметром 1,5 метра в частном доме и не смог выбраться из него.
      Сотрудники  службы спасли мужчину с помощью спецтехники.
        • Haha
      • 16 replies
    • Хлеб, обогащенный железом, будут продавать в Азербайджане
      Эксперт отметила, что принятию этого решения предшествовали исследования, которые проводились в различных регионах страны.  
        • Like
      • 85 replies
    • В Баку в результате несчастного случая скончалась 21-летняя модель
      В Баку скончалась 21-летняя девушка.
      Как передает Qafqazinfo, проживающая в доме на Московском проспекте в Насиминском районе столицы Камила Гасанова (2003 г.р.), скончалась от отравления угарным газом.
      Отмечается, что девушка работала актрисой и моделью и являлась студенткой Бакинского филиала Московского государственного университета.
      По данному факту в прокуратуре Насиминского района проводится расследование.

https://media.az/society/v-baku-21-letnyaya-model-skonchalas-v-rezultate-neschastnogo-sluchaya-foto
        • Sad
        • Confused
      • 170 replies
    • Кому следует воздвигнуть памятник в Баку? - ОПРОС + ВИДЕО
      В городе Баку, где древность сочетается с современностью, важно иметь статуи и памятники на различные темы.
      Интересно, а что об этом думают граждане? Кому, по их мнению, следует поставить памятник в столице?
      Baku TV попытался выяснить это у горожан.
      Оказалось, что граждане также хотели бы увековечить память наших национальных героев и шехидов.
        "Должны быть воздвигнуты памятники всем нашим шехидам. Их должны знать все. Если будут установлены их статуи, гости столицы будут проинформированы о наших шехидах", - сказал один из жителей Баку.
      Подробнее - в сюжете:

• 137 replies
    • В АМУ выступили с заявлением по поводу суицида бывшего главного педиатра
      У нас каких-либо новых назначений на руководящие должности не производилось.
      Об этом в ответ на запрос Oxu.Az заявила завотделом по связям с общественностью Азербайджанского медицинского университета (АМУ) Гюнель Асланова.
      • 56 replies
    •  Кровати односпальные, двуспальные и двухъярусные
      Спальная мебель "КЛАССИКА"

• Upvote
        • Like
      • 241 replies
    • В Азербайджане повысились цены на услуги такси: что говорят в компаниях и AYNA?
      В последнее время в стране наблюдается рост цен на услуги такси.
      Как сообщает Xezerxeber.az, водители утверждают, что фиксируется уменьшение количества автомобилей, так как машины производства 1999 и 2000 годов сняты с эксплуатации. Это, в свою очередь, также влияет на цены.
      Между тем эксперт по транспорту Ясин Мустафаев отметил, что наряду с ценой важно повышать и качество предоставляемых услуг. 
      По данному вопросу редакция также обратились в AYNA.
      Там отметили, что, согласно новым правилам, юридические лица и частные предприниматели, желающие осуществлять перевозку пассажиров на такси, должны действовать на основании соответствующих разрешений. Прежде всего им необходимо получить пропускное удостоверение и пропускную карту.
      По поводу повышения цен в компаниях по предоставлению услуг такси привели разные доводы.
      Так, в Bolt отметили, что заказы в системе формируются на основе спроса и предложения. «Просим водителей привести свою деятельность в соответствие с требованиями законодательства. В противном случае заказ со стороны Bolt не будет отправлен владельцам этих автомобилей», - отметили в компании.
      В свою очередь в Uber заявили, что окончательная цена поездки зависит от многих факторов, таких как соотношение свободных автомобилей в конкретной локации и желающих заказать такси, расстояние и продолжительность поездки, заторы. Чем меньше свободных водителей, тем выше может быть цена поездки.
      Представляем подробный видеоматериал по теме:
      https://media.az/society/1067959052/v-azerbaydzhane-povysilis-ceny-na-uslugi-taksi-video/
        • Facepalm
      • 15 replies
    • Рапродажа уходовой и  лечебной косметики от Hommlife. Все с 40-50 % скидкой!
      Эффективные средства эко-качества🤩 По очень выгодным ценам👍 
      • 4 replies
  • Recently Browsing   0 members, 0 guests

• No registered users viewing this page.
    • Не пойму да я скрывающих свой возраст, какой смысл. Они напоминают мне некоторых пенсонерок моего детсва, сижу в метро, еду в школу, передо мной сидит косящая под молодуху пенсионерка лет 90, с помадой, румянами аки марфуша, типа "я еще огого"   Реально э эрмянихислят. Что за цинизм, злорадство и человеконенавистничество - рисовать карикатуру на трагедию человека Кстати, упомянутый вами "оппи" здесь в Швейцарии имеет несколько недвиг, наверняка армянофранцузские защитнички прикупили ему в подарок за хаинство родине.
    • Параллельные миры ) где-то готовят экспедиции на Марс, используют ИИ, собирают электрокары, а в Баку как и 200 лет назад собирают воду в чан )
    • Я вот тоже об испорченном баке подумала. Язых, манатов на 450 зияна дющдю(((
    • Ой-ой-ой, бедный, старый дядя Скрудж.   Утиные истории
    • И я бы от куста не отказалась. Для посадки. Думаю, куст легче бы прижился, чем черенок. Выберу время, заеду в большой агро магазин в Зире. Если найду, отпишусь.
    • Главная Блоги Аделя (Москва, м. Бульвар Дмитрия Донского) Так выглядит счастье. Несчастье выглядит не так.         Читайте также     Пчелки для Златы. Форум сайта «ГдеПапа?» для отцов и матерей одиночек   Тема скрыта, т.к. её содержание не нравится большому количеству пользователей. Открыть содержание.   17.04.2024           Ваше присутствие в Азербайджане нежелательно!   Читайте в Дзене   Ad dzen.ru           Знакомства, кому за 50   Знакомства для русскоязычных по всему миру. Проверенные анкеты.   Ad rusdate.net       Закрыл сезон по форели ). Форум GdePapa.Ru   В общем на этом все )) [картинка] Но и как обычно закрыл с сыном бывшей (ужас, мы с ней уже 4 года не вместе и если честно, то после нее у меня никого и не было) Но при этом я не понимаю женщин, вы разрешаете свои детям на рыбалку брать своих детей когда они даже не являются их, вашими детьми, вы д...   22.04.2024           Поможем получить разрешение на проживание в Азербайджане   Мы возьмём на себя все заботы, связанны с оформлением ВНЖ / РВП в Азербайджане.   Ad relocation.az     Какие тут есть мужчины замечательные. Форум GdePapa.Ru   Хочу поделиться, что мне прислал один из них, я спросила разрешения, тапками не кидать.. Может кто ещё пришлёт похожее? Я фанатка всего необычного. Тема скрыта, т.к. её содержание не нравится большому количеству пользователей. Открыть содержание. Тань, улыбнула smile_rt_40.png ) У меня таких картинок пол-вацапа, но вряд ли те, кому я их шлю, считают меня прямо замечательной ) Скорее злостным спамером. Вот тебе еще картинку.   16.04.2024           Арфа Парк-Отель 5*. Аренда Виллы от 180 000 руб/сутки   Изысканный отдых на берегу моря в Сочи. Закрытая территория. SPA. Лучшие рестораны.   Ad arfa-hotel.ru     Рекомендательный виджет РСЯ Аделя, Москва, м. Бульвар Дмитрия Донского, 44 года двое детей Все её посты (15) Все её комментарии Так выглядит счастье. Несчастье выглядит не так. 29.04.2024 00:18 20 2 комм. Приятель жалуется — слушай, мне сорок лет. С утра у меня мигрень, вечерами болит спина. На глазах очки, на зубах коронки, в обуви ортопедические стельки. От сухомятки запор, от жирного гастрит, от вина изжога. Без таблетки из дома не выйдешь, без крема на пляже не позагораешь, без сна вообще не жилец. Но я же, вроде, здоровый человек! Ну да, говорю. Ты и есть здоровый человек. Так выглядит здоровье. Потому что болезнь выглядит совсем не так. Или вот: работаешь без конца, деньги тратишь исключительно на детей. Питаешься дома, не в ресторанах, носишь хлопок, расслабляешься на диване. По доходам уверенно входишь в средний класс и даже кое-где из него выходишь. Почему же в итоге у тебя накоплений — раз в год, вывернув все карманы, отвезти семью к ближайшему морю, туда самолетом, обратно пешком? Ты же, вроде, богатый? Ну да, именно так и выглядит богатство. Бедность выглядит не так. У меня же прекрасные легкие дети! Почему же они непослушные, шумные, не гении в математике, и в комнате у них постоянно бардак? Все просто: так и ведут себя прекрасные легкие дети. Тяжелые дети ведут себя совсем иначе. Но у меня же хорошее воспитание, хорошее настроение! Хорошая жизнь, хорошая голова. Почему же… Все верно. Хорошее тело, хорошее лето. То, что у нас есть — это оно и есть. Когда оно больше не будет хорошим? Когда его не будет. А вот еще: я же, вроде, быстрый! Почему же все у меня занимает столько времени? Любые процессы, все изменения? Да и само понимание? Все просто: «столько времени» - это и есть «быстро». Медленно — это гораздо дольше. А как же жизнь? Она же короткая, получается? Нет. Она длинная. Очень длинная: семьдесят, восемьдесят лет. И за них ты успеешь то, что успеешь. Так и выглядит длинная жизнь. Короткая жизнь — это совсем другое. Еду после работы мимо парка, где по аллее каждый вечер ковыляют два старичка. Я их знаю лет двадцать, они были красивы, как бывают красивы породистые немолодые люди. Они были веселыми, боевыми, ездили заграницу, собирали картины, смеялись моим анекдотам. Сейчас как будто уменьшились вдвое. Старушка согнулась, старик опирается на костыли. Меня не узнали. Волочат ноги, три шага в пять минут. Так выглядит счастье. Несчастье 
    • Испортили бак... Мужик не старый и в сознании. Могли бы дать ему дощечку, чтобы смог на нее опереться и сам вылезть.
  • Create New...