Jump to content
Модераторы форума - Assembler & Bercana
  • Откройте аккаунт на Диспуте за 5 минут

Продаете недвижимость, машину, телефон, одежду?  Тысячи  просмотров ежедневно на dispute.az  помогут вам. Бесплатная доска обьявлений.

Будагов Гусейн, 2.5. Года. Пересадка Костного Мозга!

Recommended Posts

• Replies 166
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

salam olsun her kese..bagiwlayin aile daxilinde prob;em;ere gore (huseynle bagli)tez tez burda yazmaga vaxdim olmur.huseynin xalasi olaraq deye bileremki uwagin veziyyeti her gun bir az da cetinlerwir...pulun texminen yarisi yiqilib amma bu onun emeliyyati ucunbes elemir.ve bizi pis veziyyetde qoyurbiz hamimiz huseynin sagalmasi ucun duz edirik.

AILEMIZ ADINDAN xaiw edirik bize yardim edin..cox yere muraciet elemiwik amma faydasi olmuyub..komek edenler ancaq siradan insanlardir ki biz olenecen 0nlara minnetdar olaciq..huseyn her gece 9 saat sehere qeder sistem altinda yatir ona demir qovucu sistem vururlar demiri normada 300 olmalidirsa guseynde 5000 i kecib..bu dehwetli faktdir..aylardir her gece seherecen terpenmeden sistem altinda yatan balani gelin bu dozulmez beladan xilas edek.

BIZ SIZE YALVARIRIRQ.xahiw edirik elinizden geleni esirgemeyin.inanin ALLAH bu gozel ayda her birinizi mukafatlandiracaq.

дайте, плиз, точное название операции ...

был свидетелем того, что для иностранцев гиймяти охуюрлар в Турции ... если дадите полностью информацию могу попросить знакомого переговорить в бухгалтерии данной больницы ...

Парень в соседней теме уже 21 год каждый день получает эти в/в инфузии для снижения железа в крови..Так жить трудно всю жизнь.Каааждую ночь одно и тоже.Нужно помочь...Однако ,гюнден гюне агырлашыр,яни не баш верир,нелер яраныр? не кими дейишиклер олур ушага??

неужели лечение талассемии дороже лечения рака?кто знает почему такие заоблачные суммы за пересадку костного мозга?

был свидетелем того, что для иностранцев гиймяти охуюрлар в Турции ... если дадите полностью информацию могу попросить знакомого переговорить в бухгалтерии данной больницы ..a

siz xaiw edirem bacimla elaqe saxlayin o daha deqiq bilir  0 50 440 23 22 ulviye huseynin anasi.

Парень в соседней теме уже 21 год каждый день получает эти в/в инфузии для снижения железа в крови..Так жить трудно всю жизнь.Каааждую ночь одно и тоже.Нужно помочь...Однако ,гюнден гюне агырлашыр,яни не баш верир,нелер яраныр? не кими дейишиклер олур ушага??

Talassemiya hemoqlobin istehsalı zamanı yaranan zülal çatışmamazlığıdır. Bu zülal qırmızı qan hüceyrəsində tapılıb. Bu oksigeni ağciyərlərdən bütün bədən hissələrinə nəql edir və qana qırmızı rəng verir.

Yetkinlərdə hemoqlobin 4 elementin birləşməsindən yaranır. Bu elementlər "zülal zənciri" kimi adlandırılır. Burada 2 tip zülal zənciri var. Onlardan 1-i "β zənciri" və biri də "α zənciri" adlanır.

A hemoqlobin molekulu adətən 2 α zəncirindən və 2 β zəncirindən düzəlir. Talassemiya tutan insanlarda hemoqlobin zəncirindən biri olmur. Nəticədə də qırmızı qanda olan hüceyrələr talasemiyaya tutulur və düzgün fəaliyyət göstərmir.

major--β talassemiyanın əsas tipidir və Kule anemiya adlanır. Bu əsasən β zəncirinin az olması və ya heç olmamasından irəli gəlir və Avstraliyada ən çox yayılmış tipdir. Anemiyanın ciddi formasında qan xəstəliyi insanın tez yorulmasına və oksigen çatışmamazlığına səbəb olur. Anemiya insan həyatının ilk illərində baş verir. Bu tip insanlara tez-tez qan tələb olunur və həm də zülallarında dəmirin rolu nəzərə alınır. Dəmir insanın ürək, qaraciyər və digər orqanlarının bərpasında iştirak edir. β talassemiyaya tutulmuş xəstələrdə hər iki zəncir pozulur. α talassemiyada isə əgər ümumi α zəncir yoxdursa, insan anadan olan kimi ölür.

minor---α və β talassemiya tipləri əsasən talasemiyaının yumşaq formalarıdır və çox müalicə tələb etmir. Minor talassemiya tutulanlar mutasiya daşıyıcı adlanırlar.

Bəzi hallarda insan hər iki talassemiyanı özündə gəzdirir.

Talassemiya daşıyıcılarının digər xəstəliklərə meyili də artmır. Onlarda fiziki və əqli cəhətdən zəiflik də meydana çıxa bilməz. Ancaq nə qədər cəhd edilsə də, talassemiyanın daşıyıcılığından azad olmaq mümkün deyil. Belə şəxslər anadan olandan ta ömürlərinin sonuna kimi talassemiya əlamətlərini özlərində saxlayırlar. Buna baxmayaraq, talasemiya daşıyıcılarında heç vaxt böyük talassemiya inkişaf edə bilməz. Ən pisi budur ki, talassemiya daşıyıcıları özlərini sağlam hiss etsələr də, xəstəliyin əlamətlərini uşaqlarına irsən ötürürlər. Əgər xəstəliyin daşıyıcıları olan iki nəfər bir-biri ilə evlənmişsə, onda övladlarında talassemiyanın çox ağır forması hesab edilən "böyük talassemiya" inkişaf edir. Uşağın bu xəstəliklə dünyaya göz açmaması üçün xəstələrin yaxın qohumları ilə nikaha girməməsi tövsiyə edilir. Ümumiyyətlə, talassemiyanın nəslə ötürülməsi qohumluqla əlaqədar olmasa da, mütəxəssislərin fikrincə, talassemiya geninin daşıyıcılığı Azərbaycanda geniş yayıldığından nikah qurulan zaman belə daşıyıcıların bir-birinə rast gəlmək ehtimalı çox böyükdür. Amma yaxın qohumla nikah zamanı ümumi əcdaddan talassemiya geninin irsən ötürülməsi və öz uşaqlarına ötürmə riski daha da artır. Yaxın qohumlarda eyni qüsurlu genin olma riski 12,5 faiz təşkil edir. Ona görə də yaxın qohumlarla evlənmək qərarı qəti olduqda nikaha qədər həkimlərə müraciət etmək və qüsurlu genlərin olub-olmamasını təyin etmək lazımdır. Nikaha qədər müayindən keçməyənlər bunu ailə qurduqdan sonra da edə bilərlər. Onlardan birinin talassemiya daşıyıcısı olmadığı məlum olarsa, digərinin müayinədən keçməsinə ehtiyac qalmır. Çünki yalnız bir valideyn daşıyıcı olan ailədə böyük talassemiyalı xəstə uşaq doğulmur. Müayinədən sonra ailə başçıları mütəxəssislərlə məsləhətləşərsə, onda onlar böyük talassemiyalı xəstə uşağın doğulmasının qarşısını ala bilərlər.
Böyük talassemiya xəstəliyinin müalicəsi həm xəstə uşaq, həm də onun ailə üzvləri üçün olduqca çətin və əziyyətlidir. Müalicəsi çox baha başa gələn bu xəstələrin ömürlərinin uzadılması üçün çəkilən xərclər bir çox ailələrin illik gəlirlərindən çox-çox yüksək olur. Böyük talassemiyalı xəstənin illik müalicəsi ən az halda 10 min ABŞ dollarına başa gəlir. Tam müalicə almayan xəstə uşaqlar heç 10 yaşına çatmadan dünyasını dəyişirlər.

неужели лечение талассемии дороже лечения рака?кто знает почему такие заоблачные суммы за пересадку костного мозга?

turkiye qarantiya az verir hemde turkiyede donor yoxdur ona gore.yoxsa orda daha ucuz bawa gelir.biz u,ud edirdik ki aileden kimse duwer donor olmaga amma cox heyf ki alinmadi.huseynin anasi atasi  ve 1 yawi teze olan qardawi yoxlandilar gedib mart ayinda medical parkda.amma donor olmaga yaramadilar.umud qalir ancaq almaniyaya

В какие страны или клиники обращались за лечением кроме Турции?Там тоже такие цены высокие?

turkiyede  150min dollardir qiymet ama almaniyada 260000 evro.Almaniyada hal hazirda donor var bizim pulumuz catmir emeliyyata..siz inaninki bu qiymet bizim ucun cox elcatmaz olsa da emeliyyata neler daxildir bilsez fikirlewersizki azerbaycanda bele bir wey olsaydi 500minden awagielemezdiler..en azi emeliyyatda 2 ay evvel ana ve uwag bir otaga yerlewdirilir onlarla tamam elaqe kesilir..hec bir hava mikrob kece bilmeyen bir yerde uwag ve ana qalir.uwagin imuniteti tam oldurulmelidi.hetta diwlerini bele cixarirlar dirnaqlarni cixarirlar...bawini qirxirlar.umumiyyetle bedende imunitet qalmamlidir.emeliiyata qeder uwag olu veziyyetine getirilir.sadece nefes ala bilir.emeliyat bitenden sonra yene hemin weraitde ana ve uwag 2 3 ay qalir.uwagda ana da.o gune qeder ki uwag imuniteti berpa edir.ve normal insan heyatina donur..uwaga zerre qeder mikrob kjecerse emeliiyat ugursuz sayilir.orda anaya ve uwaga 4 5 defe qaynadilmiw yemekler verilir yeni demek isdeyiremki tam mikrobsuz etrafmuhutle hec bir elaqesiz 4 5 ay  xesdexanada yawayirsan.butun bu xidmetler o pula daxildir 

Я слышала в Израиле тоже успешно это делают..не узнавали там? может быть немного дешевле обойдется, сумма большая, трудно собирается,а ребенку все хуже и хуже..В Германии лечение очень дорогое

Edited by Arzu

Я слышала в Израиле тоже успешно это делают..не узнавали там? может быть немного дешевле обойдется, сумма большая, трудно собирается,а ребенку все хуже и хуже..В Германии лечение очень дорогое

uwagin xesdeliyi ile elaqedar iran turkiye  almaniya ile maraqlanmiwiq amma izrail bacimdan soiruwaram cumki ewidmemiwem.amma onlar en sonuncu variantlara bele el atirlar

понятно..завтра постараюсь зачислить на счет деньги.

Постарайтесь почаще писать тут, сколько остается еще собрать,чтобы народ подтянулся немного...надо активнее тему вести..

Аллах шефа версин ушага!

bu HUSEYNIN 1 yawinda cekilen wekildir..burda huseyn de valideynleri de cox xowbext idiler.cunki onlar her weyden xebersiz idiler..

HUSEYN turkiyedeki xesdexananin onunde dayanib .

XALALAR EMILER DAYILAR BIBILER   MENE KOMEK EDIN...men cox balacayam anamdan atamdan doymamiwam...onlardan ayrilmaq isdemirem...

men oynamaq qacmaq gezmek  isdeyirem..men boyuyub  atamin anamin umudlerini dogrultmaq isdeyirem..

MEN YAWAMAQ ISDEYIREM..

понятно..завтра постараюсь зачислить на счет деньги.

Постарайтесь почаще писать тут, сколько остается еще собрать,чтобы народ подтянулся немного...надо активнее тему вести..

Аллах шефа версин ушага!

coxsagolun ALLAH SIZLERE KOMEK OLSUN

siz xaiw edirem bacimla elaqe saxlayin o daha deqiq bilir  0 50 440 23 22 ulviye huseynin anasi.

ок, после праздников свяжется ... Желаю скорейщего выздоровления ...

SOS!!!

biz cox xaiw edirik bize komek edin .huseyn artiq nece gundur ki talasemiya merkezinde 5 saat demirqovucu sistemin altinda yatir..HUSEYNIN qara ciyeri artiq oz funksiyasini itirmekdedir.xaiw edirik ailemiz adindan imkani olan ve olmayan yalniz bir korpe balani xilas etmek ucun xeyir iw elemey isdeyen muselmanlarda.bize destek olun..bizim cox az vaxdimiz var.umud geken her qapini doyuruk..biz sizden xaiw edirik komek edin

SOS!!!

biz cox xaiw edirik bize komek edin .huseyn artiq nece gundur ki talasemiya merkezinde 5 saat demirqovucu sistemin altinda yatir..HUSEYNIN qara ciyeri artiq oz funksiyasini itirmekdedir.xaiw edirik ailemiz adindan imkani olan ve olmayan yalniz bir korpe balani xilas etmek ucun xeyir iw elemey isdeyen muselmanlarda.bize destek olun..bizim cox az vaxdimiz var.umud geken her qapini doyuruk..biz sizden xaiw edirik komek edin

mren size inboxsa yazdim,cavab yazmadiz

Сегодня было зачислено на счет мамы 30 манат..Будем молиться и надеяться,что мальчику успеем все собрать..

Сегодня было зачислено на счет мамы 30 манат..Будем молиться и надеяться,что мальчику успеем все собA

ALLAH KOMEYINIZ OLSUN.HER YIQILAN manat Huseyn ucun daha bir wans yaradir

Salam Feride x.,men yazdim,deyesen size message gelmedi.Bir ne4e adamlardan biraz vesaut yigmisham size vermek isterdim.Sadece laraq deqiqi bilmek isterdim,ne qeder pul elinizde var( hesabdaki vesaitnen birqe) ve deqiqi ne qeder lazimdir?..Men bu melumati o insanlara 4atdirmaliyam..Zehmet olmasa cavab yazardiz..

Salam Feride x.,men yazdim,deyesen size message gelmedi.Bir ne4e adamlardan biraz vesaut yigmisham size vermek isterdim.Sadece laraq deqiqi bilmek isterdim,ne qeder pul elinizde var( hesabdaki vesaitnen birqe) ve deqiqi ne qeder lazimdir?..Men bu melumati o insanlara 4atdirmaliyam..Zehmet olmasa cavab yazardiz..

men size ls de yazdim bacimin nomresini hara desez gelib pulu goture biler.ozu ile daniwin eyer lazim olsa lap men ozum gelib goturerem

а почему не в Иране....могу быть посредником в этом деле...

salam xanim,men Huseynin anasiyam,nece muddetdi size cavab yazmaq isteyirem...bu da Talassemiya xestesinin Iranda emeliiyat olunmasi haqqinda oz dilinden yazdigi yazini size teqdim edirem...

Salam mende talassemiya xesteliyinden 1 yawimdan eziyyet cekirem naxcivanliyam uwaqliqdan bizde mualicesi olmadigi ucun iran islam respublikasinda mualicemi almiwam 12 13 yawlarimda Tehran weherinde Werieti xestexanasinda hekimim Hemidiyyenin nezareti altinda ilik neqli emeliyyati kecirmiwem bacim ise mene donorluq edirdi emeliyyat zamani anamla birlikde xestexanaya yatirildigim zaman ilk gunde mene 10 deqiqelik narkoz verildi narkozdan ayildigimda menim sinemin ustden sag terefinde iceriden 2 3 tikiw vurulmuw katater gordum sonra ise palatam qaytarildim 2 saat sonra tam ozume geldikdensonra mene hekimin gosteriwi ile mualice bawladi yani emeliyyata hazirlanirdim hemin gunden bawlayaraq ne iyne dermen sistem varsa ollarin hamisi menim sinemin ustundeki katater vasitesile bedenime yeridilirdi elave hec 1 yerime iyne vurulmurdu hamisi ordan gedirdi sonra ise dermanlar tabletkalar getirildi ve anama verilirdi ki bunlari fasile ile icsin gune 80 dene tabletka qebul edirdim burada meqsed menim bedenimdeki butun huceyreler 0 a endirmek idi bunlarin hamisi ardicil wekilde davam etdi sonra analizler neticesinde emeliyyata hazir oldugum awkarlandi ve bacima narkoz verilerek bawqa 1 emeliyyat otaginda onun iliyinden alinann qanin mueyyen terkibi vurdurdugumuz qan weklinde kiseye doldurularaq mene adi qan weklinde tibb bacilari terefinden qowuldu ertesi gun ise menim hekimimimin Amerikaya getdiyi melum oldu bu vaxtda ise menim mualicemi bawqa hekime taowirdib geden hekimim 10 gun icerisinde Amerikadan qayitmadi emeliyyatin ertesi gun bedendeki butun huceyrele menimbedenime daxil olan donorun qani ile mubarizeye bawladi bu zaman bedende guclu prossesler gedir bu zaman mende ishal qarin agrisi istilik yuksek derecede oldu hemin zaman tibb bacisinin bawisoyuqlugu neticesinde fevral ayinda qiwin oglan caginda menim ustumu aciq qoyub getmesi neticesinde mene guclu soyuqdeyme geldi lakin bu hemin zaman ozunu gostermirdi cunki hemin zaman bu hallar tebii qarwilanir lakin gunler kecdikce bedenimin teperaturu ve bawqa weyler qaydasina duwdu sonra ise emeliyyatin cavabini oyrenmek ucun ise menim onurga sumuyumden analiz goturuldu cavabi ise coox yaxwi cixdi hemin zaman hekim coox sevinirdi ama bunu bize demirdiler anam bir gun hekimden soruwanda hekim yaxwi neticenin geldiyini soyledi anam ise wad xurrem dost taniwlara zeng acib emeliyyatin ugurlu jkecdiyini bildirdi lakin sonra hemin soyuqdeymenin neticeleri ozunu gostermeye bawladi bu zaman ise olar menden tekrar onurga sumuyumden analiz goturduler cavab ne geldise bize demirdiler anamin ozude tibb bacisi oldugu ucun her defe hekimden hemoqlobini soruwurdu hekim ise cavab vermiyib qacirdi bizden ve nehayet 51 gun xetexanada yatib hec 1 gunde olsun gun iwigi gormediyim halda 51 gunden sonra xetexanadan eve cixarildim atam ve orda donor kimi tapdigimiz yaxwi insanlar bize kiraye ev tapdilar biz orda yawadiq 6 ay boyunca her hefte hekimin yanina getmeli yoxlanmali idim buna gorede 6 ay tutdugumuz kiraye evde ayri 1 otagda tek qaldim yemeyimi bele anam pencereden uzadir yanima girmirdi bunu bu qeder qorumaq lazim idi sonralar ise hekimin yaniona yoxlanmaga gedende ise hekim meni qan vurdurmaga yazdi men gedib 1 kise qan vurdurdum sonra ise hekimin keleyinin ustu acildi belelikle de men yeniden qan vurdurmali oldum ona gorede ey valedeyinler atalar analar eger uwaqlarinizin saglamligini duwunursunuzse irana uz tutmayin ollar aldadirlar hetda menimle 1 likde tanidigim iranli oglan emeliyyat olmuwdu o da guya ki emeliyyati yaxwi netice bermiwdi lakin buna baxmayaraq indi hemin iglan desferal vurdurur qani ise hedden artiq derecede coxdur bedende ayda 1 2 defe qanini alib yere tokurler iranda bu emeliyyatdan bawlarii demek olar ki cixmir hetda naxcivanli hemyerlim olan elsen adli bir talassemiyyali xeste hemin xestexanada iranda 1 defe emeliyyat oldu alinmadi 2 ci defe emeliyyat olanda ise rejhmete getdi allah ona da rehmet elesun irana ise guvenmeyin iran bu iwe qaranti vermir ama turkiye 100% qaranti verir

men size ls de yazdim bacimin nomresini hara desez gelib pulu goture biler.ozu ile daniwin eyer lazim olsa lap men ozum gelib goturerem

aldım.Zeng edecem bu yaxınlarda,xanım.Demeli 140.000evro yıgmag qalıb?Dogrudur?

salam xanim,men Huseynin anasiyam,nece muddetdi size cavab yazmaq isteyirem...bu da Talassemiya xestesinin Iranda emeliiyat olunmasi haqqinda oz dilinden yazdigi yazini size teqdim edirem...

Salam mende talassemiya xesteliyinden 1 yawimdan eziyyet cekirem naxcivanliyam uwaqliqdan bizde mualicesi olmadigi ucun iran islam respublikasinda mualicemi almiwam 12 13 yawlarimda Tehran weherinde Werieti xestexanasinda hekimim Hemidiyyenin nezareti altinda ilik neqli emeliyyati kecirmiwem bacim ise mene donorluq edirdi emeliyyat zamani anamla birlikde xestexanaya yatirildigim zaman ilk gunde mene 10 deqiqelik narkoz verildi narkozdan ayildigimda menim sinemin ustden sag terefinde iceriden 2 3 tikiw vurulmuw katater gordum sonra ise palatam qaytarildim 2 saat sonra tam ozume geldikdensonra mene hekimin gosteriwi ile mualice bawladi yani emeliyyata hazirlanirdim hemin gunden bawlayaraq ne iyne dermen sistem varsa ollarin hamisi menim sinemin ustundeki katater vasitesile bedenime yeridilirdi elave hec 1 yerime iyne vurulmurdu hamisi ordan gedirdi sonra ise dermanlar tabletkalar getirildi ve anama verilirdi ki bunlari fasile ile icsin gune 80 dene tabletka qebul edirdim burada meqsed menim bedenimdeki butun huceyreler 0 a endirmek idi bunlarin hamisi ardicil wekilde davam etdi sonra analizler neticesinde emeliyyata hazir oldugum awkarlandi ve bacima narkoz verilerek bawqa 1 emeliyyat otaginda onun iliyinden alinann qanin mueyyen terkibi vurdurdugumuz qan weklinde kiseye doldurularaq mene adi qan weklinde tibb bacilari terefinden qowuldu ertesi gun ise menim hekimimimin Amerikaya getdiyi melum oldu bu vaxtda ise menim mualicemi bawqa hekime taowirdib geden hekimim 10 gun icerisinde Amerikadan qayitmadi emeliyyatin ertesi gun bedendeki butun huceyrele menimbedenime daxil olan donorun qani ile mubarizeye bawladi bu zaman bedende guclu prossesler gedir bu zaman mende ishal qarin agrisi istilik yuksek derecede oldu hemin zaman tibb bacisinin bawisoyuqlugu neticesinde fevral ayinda qiwin oglan caginda menim ustumu aciq qoyub getmesi neticesinde mene guclu soyuqdeyme geldi lakin bu hemin zaman ozunu gostermirdi cunki hemin zaman bu hallar tebii qarwilanir lakin gunler kecdikce bedenimin teperaturu ve bawqa weyler qaydasina duwdu sonra ise emeliyyatin cavabini oyrenmek ucun ise menim onurga sumuyumden analiz goturuldu cavabi ise coox yaxwi cixdi hemin zaman hekim coox sevinirdi ama bunu bize demirdiler anam bir gun hekimden soruwanda hekim yaxwi neticenin geldiyini soyledi anam ise wad xurrem dost taniwlara zeng acib emeliyyatin ugurlu jkecdiyini bildirdi lakin sonra hemin soyuqdeymenin neticeleri ozunu gostermeye bawladi bu zaman ise olar menden tekrar onurga sumuyumden analiz goturduler cavab ne geldise bize demirdiler anamin ozude tibb bacisi oldugu ucun her defe hekimden hemoqlobini soruwurdu hekim ise cavab vermiyib qacirdi bizden ve nehayet 51 gun xetexanada yatib hec 1 gunde olsun gun iwigi gormediyim halda 51 gunden sonra xetexanadan eve cixarildim atam ve orda donor kimi tapdigimiz yaxwi insanlar bize kiraye ev tapdilar biz orda yawadiq 6 ay boyunca her hefte hekimin yanina getmeli yoxlanmali idim buna gorede 6 ay tutdugumuz kiraye evde ayri 1 otagda tek qaldim yemeyimi bele anam pencereden uzadir yanima girmirdi bunu bu qeder qorumaq lazim idi sonralar ise hekimin yaniona yoxlanmaga gedende ise hekim meni qan vurdurmaga yazdi men gedib 1 kise qan vurdurdum sonra ise hekimin keleyinin ustu acildi belelikle de men yeniden qan vurdurmali oldum ona gorede ey valedeyinler atalar analar eger uwaqlarinizin saglamligini duwunursunuzse irana uz tutmayin ollar aldadirlar hetda menimle 1 likde tanidigim iranli oglan emeliyyat olmuwdu o da guya ki emeliyyati yaxwi netice bermiwdi lakin buna baxmayaraq indi hemin iglan desferal vurdurur qani ise hedden artiq derecede coxdur bedende ayda 1 2 defe qanini alib yere tokurler iranda bu emeliyyatdan bawlarii demek olar ki cixmir hetda naxcivanli hemyerlim olan elsen adli bir talassemiyyali xeste hemin xestexanada iranda 1 defe emeliyyat oldu alinmadi 2 ci defe emeliyyat olanda ise rejhmete getdi allah ona da rehmet elesun irana ise guvenmeyin iran bu iwe qaranti vermir ama turkiye 100% qaranti verir

ну что сказать..

aldım.Zeng edecem bu yaxınlarda,xanım.Demeli 140.000evro yıgmag qalıb?Dogrudur?

salam xanim,men Huseynin anasiyam.adim Ulviyyedi.beli xanim emeliyyat 264 min eurodu.bu meblegin 60 mini depozitdi.emeliyyatdan sonra qaytarilir.bizim elimizde 120 min manat var,hal hazirda bize 80 min lazimdi..esas meblegin duzelmesi ucun

salam xanim,men Huseynin anasiyam.adim Ulviyyedi.beli xanim emeliyyat 264 min eurodu.bu meblegin 60 mini depozitdi.emeliyyatdan sonra qaytarilir.bizim elimizde 120 min manat var,hal hazirda bize 80 min lazimdi..esas meblegin duzelmesi ucun

демели 80,000 манат олса,сиз артыг уже хестеханая геде билерсиниз,дуздур?

uwagin xesdeliyi ile elaqedar iran turkiye  almaniya ile maraqlanmiwiq amma izrail bacimdan soiruwaram cumki ewidmemiwem.amma onlar en sonuncu variantlara bele el atirlar

xanim biz gedib emeliyyat olub qayidan insanlarla gorushub bu neticeye gelmishik...Almaniyadan bashqa hec yere guvenmirik

Beli xanim bize esas 80 min lazimdi ..tecili...hal hazirda Huseynin demiri 5000-ni kecib normalda 300 olmalidi.demir qaraciyeri yararsiz hala salib...indi her gun Huseyni Talassemiya Merkezine apariram5 saatliq ona natri xolr ile disferal qoshulur,,,demir tecili temizlenmelidi bedenden,,,sonra qaraciyerin mualicesine bashla,aliyiq...xahish edirem kimin elinden ne gelirse Huseyne komek etsin..

bele bawa duruem bacim ozu size deqiq meblegi yazdi.Allah sizden ve komek eden butun insanlardan razi olsun.