Jump to content
  • Откройте аккаунт на Диспуте за 5 минут

Продаете недвижимость, машину, телефон, одежду?  Тысячи  просмотров ежедневно на dispute.az  помогут вам. Бесплатная доска обьявлений.

Elizabeth Ilə Müsahibə

Sunyata

Recommended Posts

Museyib xoş gördük)

Bilirsən deyəsən, ən yaralı yerim olduğunu bilirsən, mən bu cür düşünən insanlar ilə əlaqəmin olmasını belə istəməzdim....

Museyib mən hər zaman övladlarımın əli ayağı sağ salamat dünyaya gəlmələrini arzulamışam, heç bir zamanda fərq qoymamışam, əksinə qız övladı mənə tanrıdan olan ən böyük hədiyyə kimi gəbul etmişəm.Qızın öz yeri var oğlanın öz, amma ümumi götürəndə onlarsız həyat təsəvvür edə bilmirəm, üçünün də atılan dırnağına yanaram.

Bu insanların düşüncələrin mən bir bəhanə kimi gəbul edirəm, hamının məqsədi oğlan övladını şan şöhrət, qohum,qonşu gözü çıxartmaq üçün atılan addımlardır, Bizim millət haçan görən qonşu üçün yox , özü və ailəsi üçün yaşayacaq?!...

Heç bir iş asan başa gəlmir, gələni varsa da mənası yoxdur, inan. Deyirlər qız böyütmək çətindir, məyər oğlan asandır? ?..Mən oğlumu dostları ilə buraxsam da, nəzarətsiz buraxmıram, əksinə indi elə zəmanədir ki oğlan və ya qızı küçəyə buraxdın hökmən onun nəzər yetirmək gərəkir, çünki o gədər pedofelizm ,narkomaniya və s.....baş alıb gedir..

Övladı yetişdirmək həm məsuliyyət, həm hövsələ, həm də uşağın dilin tapma taktikası tələb edir, indi uşaqların gözü açıqdır, komp, net, və s... onlar ətraf mühidin pis vərdişlərinə yiyələnməsin deyə, uşağın dostu olmalısan, müəyyən zamana gədər uşağı qoruya bilsən, sonra istər istəməz o doğru yol olduğunu anlayıb tapacaq, və yaşda öz yerində əlbətdəki öz sözünü deyəcək)

Bu soy məsələsi heç çatmadı da mənə, a balam oğlanı da qızı da sən dünyaya gətirirsən, qanından canındandır ikisidə, niyə oğlan soy məsələsində düşür, qız düşmür?....

Allah belə düşünən insanlara mərhəmət versin, qız körpələrini dünyaya gəlmədən həyatlarına son verməsinlər....

Etrafli ve semimi cavabin uchun tesekkurler :)

• Replies 373
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Elisa,ovladlarinla uzlashmadigin meqamlar olduqda son qerari nece qebul edirsen?Seni fikrinden dashindira bilirler?))

Ceylin sənin postun  bilmirəm niyə gözümdən qaçıb, sorry)

O məqamlarln necə çətin olduğunu hər halda sən də yaxşı bilirsən, yeniyetmənin beyninə girəni daşındırmaq heç də asan deyil, lakin yenə kompromis yolunu tapıb, qərar verirəm, desəm ki məni fikrimdən daşındıra bilməzlər, yalan olar, ona da yol vermək lazımdır arada, yoxsa sözümüzü çatdıra bilmərik istədiyimiz zaman)

Ceylin sənin postun  bilmirəm niyə gözümdən qaçıb, sorry)

O məqamlarln necə çətin olduğunu hər halda sən də yaxşı bilirsən, yeniyetmənin beyninə girəni daşındırmaq heç də asan deyil, lakin yenə kompromis yolunu tapıb, qərar verirəm, desəm ki məni fikrimdən daşındıra bilməzlər, yalan olar, ona da yol vermək lazımdır arada, yoxsa sözümüzü çatdıra bilmərik istədiyimiz zaman)

Esas olan optimal neticeni tapmaqdir,asan olmasa da.))

Elisabeth axshaminiz xeyir olsun.Siz aile heyatinda mueyyen tecrubeye malik bir xanim kimi nece fikirleshirsiniz,kishinin elinin altinda hemishe her ehtimala garshi ne olmalidir?

Hər vaxtınız xeyir Konfutsi bəy.

Bu suala belə cavab verə bilərəm,  heç bir insan ehtimalları gözə ala bilməz... lakin kişi ailəsinin keşiyində durarsa, daim sevdiyi xanıma, övladlrına qayğı göstərərsə, xanımına xanım gözü ilə baxarsa,  sevgini qazanaraq.... o siz dediyiniz ehtimal olunan vaxt əli boş, ayağ yalın  da işin içindən çıxa bilər., çünki sevdiyi insanlar ətrafda daim olacaqlar, və o yükdən azad etməsələr də, yüngülləşdirməyə qadirdilər.....Kişi dediyin Mərd , Qoçaq olar, onun üçün maneə olmamalıdır..

P.S Ailə qurandan bəri, şoker əldə etmişik, sizin dediyiniz kimi HƏR EHTIMALA QARŞI, lakin bir dəfə istifadə edən olub?!)))

"Сын - это единственный мужчина, которого невозможно разлюбить никогда." Bu fikre munasibetini bilmek isterdim,sence de beledir?) Bu fikri destekleyenler ogullarini seven analardir,yoxsa heyat yoldashlarindan incik xanimlar?)))

Edited by ceylin

"Сын - это единственный мужчина, которого невозможно разлюбить никогда." Bu fikre munasibetini bilmek isterdim,sence de beledir?) Bu fikri destekleyenler ogullarini seven analardir,yoxsa heyat yoldashlarindan incik xanimlar?)))

Ceylin , hər övlad olduğu kimi, oğul da ana gözündə böyümür, və illər ötdükcə anlayırsan bir şəxsiyyət yetişdirdiyini, hardasa fəxr edirsən, qürur duyursan, sevincinə qəhərləndiyin də olur.... əlbətdə oğlanlarımın sevgisi içimdə ölənə gədər olacaq, şübhəsiz..  

Yox mənə elə gəlir, hər bir ana oğlunu hər kəsdən çox sevir, bunun həyat yoldaşına aidiyyəti yoxdur.

Ceylin , hər övlad olduğu kimi, oğul da ana gözündə böyümür, və illər ötdükcə anlayırsan bir şəxsiyyət yetişdirdiyini, hardasa fəxr edirsən, qürur duyursan, sevincinə qəhərləndiyin də olur.... əlbətdə oğlanlarımın sevgisi içimdə ölənə gədər olacaq, şübhəsiz..  

Yox mənə elə gəlir, hər bir ana oğlunu hər kəsdən çox sevir, bunun həyat yoldaşına aidiyyəti yoxdur.

Mene de ele gelir ki,her ogul (ovlad) da anasinin onu ne qeder chox sevdiyini bilir,chunki ureyini icheriden yalniz o gorub. :wub:

Gozel qadin agilli olmaya biler,amma agilli qadin mutleq gozeldir.Sence?) Gorunushunu,stilini beyendiyin varsa, bizlerle bolushe bilersen?) Tebii ki,celebrity.

Edited by ceylin

Mene de ele gelir ki,her ogul (ovlad) da anasinin onu ne qeder chox sevdiyini bilir,chunki ureyini icheriden yalniz o gorub. :wub:

Gozel qadin agilli olmaya biler,amma agilli qadin mutleq gozeldir.Sence?) Gorunushunu,stilini beyendiyin varsa, bizlerle bolushe bilersen?) Tebii ki,celebrity.

Hardasa ola bilər bu doğru ifadədir, Yaşamaq öz-özünü adam etməkdir. Zəka və biliyi istifadə edərək ətindən-sümüyündən öz heykəlini yaratmaqdır. Hötenin bu sözləri məncə bu suala cavabdır)

Stilini bəyəndiyim Victoria Beckhamdır, düzdür hər zaman olmasa da amma çox vaxt geyimini yerində geyinməyi bacarır)

Görünüşə gələndə yenə Charlies,  yenə Charlies ))

Salam Ingilis kralichasini ozune nik sechen xanim©) Avatarda niye mehz Sharliz Teron? Menim de en beyendiyimim aktrisalardandir. En xoshunuza gelen rolu hansidir?

Salam Dok) Konfutsi bəyin sitatından istifadə edirsiniz? ))

Charlize Theronun mənim üçün yeri ayrıdır, onun oynadığı  filmləri çox sevirəm,  o hər ampluada oynaya bilən aktrisadır,  hərçənd karyerasını modellikdən başlasa da, öz yolunu tapa bilib. 

Onun hər bir rolu özünə məxsusdur,  və hər birinin öz yeri var, lakin ən təsirləndirici Monstr filmində seriy qatil Eylin Uornesin obrazın yaratmağıdır,  başqa aktrisa bunu bacara bilərdimi? Sual altında qalır)

Rol cetin roldur. Amma o filmde adet etdiyim Sharliz Teronluqdan bir eser yoxdur) Ona gore o qeder de beyenmirem o filmi,baxmayaraq ki,Oskarini o rola gore alib)

Ozunuzu hansi milletle assosaisya ederdiniz?) Hansi millet size ruhen daha yaxindir?

Hardasa ola bilər bu doğru ifadədir, Yaşamaq öz-özünü adam etməkdir. Zəka və biliyi istifadə edərək ətindən-sümüyündən öz heykəlini yaratmaqdır. Hötenin bu sözləri məncə bu suala cavabdır)

Stilini bəyəndiyim Victoria Beckhamdır, düzdür hər zaman olmasa da amma çox vaxt geyimini yerində geyinməyi bacarır)

Görünüşə gələndə yenə Charlies,  yenə Charlies ))

Victoria ozune mexsus geyim terzi ile sechilir.Charlies de ki, onu beyenmeyen var ki?Ebes yere dunyanin en gozel qadinlari siyahisinda deyil."Monstr" filminde sirf aktrisaliq qabiliyyeti danishir,amma men de onun hem akrisaligi,hem de gozelliyi ile on planda olan filmlerini xoshlayiram Aries kimi)

Elisa hech qarshi cinsden beyendiklerini qeyd etmedin, yoxdur meyer?)).

Rol cetin roldur. Amma o filmde adet etdiyim Sharliz Teronluqdan bir eser yoxdur) Ona gore o qeder de beyenmirem o filmi,baxmayaraq ki,Oskarini o rola gore alib)

Ozunuzu hansi milletle assosaisya ederdiniz?) Hansi millet size ruhen daha yaxindir?

Mən də Charliesdə helə onu çox sevirəm, geniş ampluası olan aktrisadır, bu rolun ağırlığın daşıyan bilən.

Aries bəy,uşaqlıqdan bu yana məni hansı millət varsa oxşadıblar, yəhudidən tutmuş gürcülərə qədər və s..., həmişə də əsəbləşmişəm bundan ötrü..

Assoca gəldikdə isə, mən belə ifadə edə bilərəm: Çılğınlığdan- ispanlara, əsalətdən- ingilislərə, dəqiqlikdə-almanlara, və analoqu olmayan işləri etməyə məcbur olmaqdan azərbaycanlılara)

Dok gördüyün kimi international pasientiniz var, diaqnoz v studiyu)))

Məndə sığar iki cahan, mən bu cahana sığmazam© ))

Victoria ozune mexsus geyim terzi ile sechilir.Charlies de ki, onu beyenmeyen var ki?Ebes yere dunyanin en gozel qadinlari siyahisinda deyil."Monstr" filminde sirf aktrisaliq qabiliyyeti danishir,amma men de onun hem akrisaligi,hem de gozelliyi ile on planda olan filmlerini xoshlayiram Aries kimi)

Elisa hech qarshi cinsden beyendiklerini qeyd etmedin, yoxdur meyer?)).

Niyə yoxdur, mənim ən favori aktyorum Robert de Niro, onu həddindən artıq çox bəyənirəm,  hətda deyərdim ki ona qarşı xüsüsi simpatiyam var, filmləri mənim üçün bir xəzinədir, bu aktyorun 60 cı illərdən bu yana dayandığı olmayıb, çəkildiyi filmlərə nə qədər baxsan azdır, doymaq olmur)Sonraki sıralarda yer alır Richard Gere, John Travolta, Mickey Rourke, amma içlərində tərzlərin ən çox bəyəndiyim George Clooneydir, çox sadə amma  zövglə, əsl kişiyə məxsus geyim tərzi var)

Niyə yoxdur, mənim ən favori aktyorum Robert de Niro, onu həddindən artıq çox bəyənirəm,  hətda deyərdim ki ona qarşı xüsüsi simpatiyam var, filmləri mənim üçün bir xəzinədir, bu aktyorun 60 cı illərdən bu yana dayandığı olmayıb, çəkildiyi filmlərə nə qədər baxsan azdır, doymaq olmur)Sonraki sıralarda yer alır Richard Gere, John Travolta, Mickey Rourke, amma içlərində tərzlərin ən çox bəyəndiyim George Clooneydir, çox sadə amma  zövglə, əsl kişiyə məxsus geyim tərzi var)

Teshekkurler Elisa cavab uchun!  :loveyouu:

P.S.Britaniya kralichasinin adini ozune nik sechen xanimin hem de international oldugu melum oldu. :wow1: ))

Mən də Charliesdə helə onu çox sevirəm, geniş ampluası olan aktrisadır, bu rolun ağırlığın daşıyan bilən.

Aries bəy,uşaqlıqdan bu yana məni hansı millət varsa oxşadıblar, yəhudidən tutmuş gürcülərə qədər və s..., həmişə də əsəbləşmişəm bundan ötrü..

Assoca gəldikdə isə, mən belə ifadə edə bilərəm: Çılğınlığdan- ispanlara, əsalətdən- ingilislərə, dəqiqlikdə-almanlara, və analoqu olmayan işləri etməyə məcbur olmaqdan azərbaycanlılara)

Dok gördüyün kimi international pasientiniz var, diaqnoz v studiyu)))

Məndə sığar iki cahan, mən bu cahana sığmazam© ))

Edaletde ingilislere?)

Bilirsiniz diaqnozunuzu uzunuze deye bilmeyecem. Istemirem psixoloji sarsinti kehiresiniz)

• 3 weeks later...

Elisa,senin daha evveller soylediyin bele bir maraqli ifadeni sitat getirmek isteyirem: “Men evimin hem qulluqchusu,hem kulinari,qabyuyani,detektivi ve xanimiyam.”©

Sence xanimin en gozel vezifesi konkret olaraq nedir?)

Elisa,senin daha evveller soylediyin bele bir maraqli ifadeni sitat getirmek isteyirem: “Men evimin hem qulluqchusu,hem kulinari,qabyuyani,detektivi ve xanimiyam.”©

Sence xanimin en gozel vezifesi konkret olaraq nedir?)

Ooo, sitatlarım gündəmə gəlib))))) Ceylin, çox sağ ol sualın üçün, gec cavab verdiyim üçün üzr istəyirəm, hərdən forumdan yorulub ,arxaya çəkilməli olursan..

Xanımların hər bir vəzifəsi önəmlidir, mənə elə gəlir, Allah qadını elə yaradıb ki hər bir çətinlikdən çıxmaqı bacarma qüvvəsi ilə)

Qadının Ən  çətin və o qədər də böyük,  gözəl və qurur verici vəzifəsi dünyaya övlad gətirməkdir... Məncə bütün analıq hissi, duyqusu yaşayan xanımlar mənim ilə razılaşar......Övladını dünyaya gətirmək üçün nələrdən keçməli olur xanımlar, lakin heç bir zaman şikayət etmədən günləri sayıb o anı yaşamaq hissi ilə çırpınır qəlbi, və o an gəldikdə, ana nə vəziyyətdə olursa olsun gözü heç bir şey görmür, hər bir ağrını unudub ,övladını qoynuna alması üçün can atır.. Budur xanımın ən gözəl vəzifəsi.)

Salam Eliza..Bilmirem sene sual vermisem ya yox..))

Qırmızı rəngli papağın olubmu? Və ya indi varmı?

Salam Qulliver, yox belə bir  suala rast gəlməmişəm))

Bir dəfə olub, qış papağım, qırmızı, göy zolaqlar ilə, amma qırmızı papağın papağı kimi deyildi)) Qırmızı rəngi az istifadə edirəm, əsasən güllərdə )))

Ooo, sitatlarım gündəmə gəlib))))) Ceylin, çox sağ ol sualın üçün, gec cavab verdiyim üçün üzr istəyirəm, hərdən forumdan yorulub ,arxaya çəkilməli olursan..

Xanımların hər bir vəzifəsi önəmlidir, mənə elə gəlir, Allah qadını elə yaradıb ki hər bir çətinlikdən çıxmaqı bacarma qüvvəsi ilə)

Qadının Ən  çətin və o qədər də böyük,  gözəl və qurur verici vəzifəsi dünyaya övlad gətirməkdir... Məncə bütün analıq hissi, duyqusu yaşayan xanımlar mənim ilə razılaşar......Övladını dünyaya gətirmək üçün nələrdən keçməli olur xanımlar, lakin heç bir zaman şikayət etmədən günləri sayıb o anı yaşamaq hissi ilə çırpınır qəlbi, və o an gəldikdə, ana nə vəziyyətdə olursa olsun gözü heç bir şey görmür, hər bir ağrını unudub ,övladını qoynuna alması üçün can atır.. Budur xanımın ən gözəl vəzifəsi.)

Elisa,indi ne demek isteyirsen,bizim kimi fani insanlarin fikirlerinden sitat getirmek olmaz?!))) Hem de bele maraqli fikirlerini.)

Seninle razilashmaya bilmerem,ana olmaq chox ozel ve evezolunmaz vezifedir  :blush:))

Teshekkurler!  :loveyouu:

Elisa,indi ne demek isteyirsen,bizim kimi fani insanlarin fikirlerinden sitat getirmek olmaz?!))) Hem de bele maraqli fikirlerini.)

Seninle razilashmaya bilmerem,ana olmaq chox ozel ve evezolunmaz vezifedir  :blush:))

Teshekkurler!  :loveyouu:

Nə deyirəm ki olsun, yadıma Aires bəy ilə detektiv mübarizəsi düşdü)))

Sən sağ ol sualın və diqqətin üçün :loveyouu:  :wub:

Nə deyirəm ki olsun, yadıma Aires bəy ilə detektiv mübarizəsi düşdü)))

Sən sağ ol sualın və diqqətin üçün :loveyouu:  :wub:

O mubarizede qalib biz olduq unutma, tesdiqledi Aries bey ozu de.))

Xoshdur eziz Elisa  :rroza:

O mubarizede qalib biz olduq unutma, tesdiqledi Aries bey ozu de.))

Xoshdur eziz Elisa  :rroza:

Bilirəm,  dünən çayxanada bir az daha təsdiqlənmə baş verdi)))))  Ceylin, baş detektiv -Dok bu sözləri görsə, peşman olub geri çəkər əmrini, gizlin tutaq ondan xəbəri olmasın :sluxii:

For Pearl 382301731.gif

Salam Qulliver, yox belə bir  suala rast gəlməmişəm))

Bir dəfə olub, qış papağım, qırmızı, göy zolaqlar ilə, amma qırmızı papağın papağı kimi deyildi)) Qırmızı rəngi az istifadə edirəm, əsasən güllərdə )))

)) Bu suali sene ele bele vermedim..tesevvur et ozuvu qirmizi papagin yerinde..uslovni nenenle ve ya dogma bir adaminla birlikde olanda uslovnu bir canavar size hucum elese yanindaki insanla sona kimi qalib canavara qarsi mubarize apararsan, qacib canivi qurtararsan ya nese basqa bir sey fikirlesersen?

Bilirəm,  dünən çayxanada bir az daha təsdiqlənmə baş verdi)))))  Ceylin, baş detektiv -Dok bu sözləri görsə, peşman olub geri çəkər əmrini, gizlin tutaq ondan xəbəri olmasın :sluxii:

For Pearl 382301731.gif

Demek bir daha tesdiqlenib,chox gozel.)))Bashi qarishiqdir deyesen,xeberi olmaz,narahat olma  :sluxii:

:romashka:  :rroza: Thanks  :rroza:  :romashka: