Jump to content
  • Откройте аккаунт на Диспуте за 5 минут

Продаете недвижимость, машину, телефон, одежду?  Тысячи  просмотров ежедневно на dispute.az  помогут вам. Бесплатная доска обьявлений.

Computeruniverse Almaniya Elektronika Dükanı - Azərbaycan Dilində Kömək 2

Recommended Posts

Bu telefon getirmek ne qeder problemli meseledi bilen var? Men bu ayin axiri umumi qimeti 300 eurodan az 1 telefon 2 planset bundan elave 1-2 basga xirdavat getirmek istiyirem ne meslehet gorursuz ve telefonu qeydiyadan kecirmeyin tam mahiyeti nedi

CU-dan alınan telefonlar  normal işləyir. Telefonun imei qeydiyyatdan keçirməyi nəzərdə tutursunuzsa bu 5 dəqiqəlik prosesdir. Evdə, online olaraq bunu rahatlıqla edə bilərsiz. http://imei.az bu saytdan ətraflı məlumat ala bilərsiz qeydiyyat haqqında.

CU-da elə telefonlar var ki, onlar Azərbaycanda işləmir. Telefonların sifarişi haqqında mövzuda ətraflı qeyd var. Maraqlansaz oradan ətraflı məlumat ala bilərsiniz. 

• Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

DHL malı pocta catdırır ? Burda gotürəndə yenə pul ödəməliyəm ? 

DHL bağlamanı təqdim edir AZEMS-ə. Bağlama daxil olur Azərbaycana. PDM-dən uğurlu yoxlamadan keçdikdən sonra çatdırılır Szin qeyd etdiyiniz poçta. 

Əgər bağlama PDM-dən buraxılmasa o zaman PDM-də qeyd olunmuş rüsum verildikdən sonra təhvil alınır. Eyni maldan 1 əd aldıqda, 1 ay ərzində edilmiş sifarişlərin ümumi məbləği 1000 dolları keçməyəndə bağlama PDM-dən rahatlıqla keçir. 

Poçta cəmisi 2.4 AZN ödəyirsiz. 

Melumat uchun:

5 yanvar saytda sifarish edilib, 9 yanvar Almaniyadan genderilib. Bu gun , 15 yanvar butum mehsullar unvana catdirilib.

Viza kart ile odenilmishdir (750 euro). 

Diqqətinizə və dəyərli şərhinizə görə Təşəkkür edirəm !

Aldığınız mallar mübarəkdir! 

Edited by инженерц

Hər kəsə salam məlumat üçün : 

09-01-2015 (Şənbə-bazar gununə duşdum :dedmoroz:  )

12-01-2015 DHL poçta daxil oldu

13-01-2015 export oldu

15-01-2015 AZBAKA daxil oldu 

Qisacasi çatdirilma 5 gün, CU dan cox raziyam hər kəsə məsləhət gorurəm Keyfiyyət+xidmət+qiymət hər biri 5 ulduza laiqdi !

dostavka.jpg?x-email=magore%40list.ru

DHL bağlamanı təqdim edir AZEMS-ə. Bağlama daxil olur Azərbaycana. PDM-dən uğurlu yoxlamadan keçdikdən sonra çatdırılır Szin qeyd etdiyiniz poçta. 

Əgər bağlama PDM-dən buraxılmasa o zaman PDM-də qeyd olunmuş rüsum verildikdən sonra təhvil alınır. Eyni maldan 1 əd aldıqda, 1 ay ərzində edilmiş sifarişlərin ümumi məbləği 1000 dolları keçməyəndə bağlama PDM-dən rahatlıqla keçir. 

Poçta cəmisi 2.4 AZN ödəyirsiz. 

1 mala görə ya cəmə görə. əyər 5-6 ədəd olarsa. 

09-01-2015 (Şənbə-bazar gununə duşdum :dedmoroz: )

13-01-2015 export oldu

Qisacasi çatdirilma 5 gün, CU dan cox raziyam hər kəsə məsləhət gorurəm Keyfiyyət+xidmət+qiymət hər biri 5 ulduza laiqdi !

Diqqətinizə və şərhinizə görə təşəkkür edirəm!

Köməyinizə görə təşəkkür dirəm. 

Bundan əlavə Bakı105 qardaşın qeyd etdiyi kimi bank əməliyyatları zamanı Siz müəyyən qədər bank əməliyyatlarına görə pul ödəməlisiz. Bu haqda mövzuda ətraflı qeyd var. Maraqlansaz oradan daha ətraflı məlumat ala bilərsiz.

Edited by ARtoshka

CU-da malı qaytarmaq təmamilə pulsuzdur. Amma qaytarılmış malın məbləğinin hesaba yatırılması üçün bir qədər gözləmək pazımdır.

Bundan əlavə Bakı105 qardaşın qeyd etdiyi kimi bank əməliyyatları zamanı Siz müəyyən qədər bank əməliyyatlarına görə pul ödəməlisiz. Bu haqda mövzuda ətraflı qeyd var. Maraqlansaz oradan daha ətraflı məlumat ala bilərsiz.

təşəkkürlər :)

Men baxdim ama " Dell U2414H " A-Energy Kategoriyada cox eketrik yeyir size B+Kategoriya olan Monitor almaqi daha meslehet qörerdim, meselen bu siz paylasdiqiiz Dell Monitorun yari qiymetine eyni Texniki seceneklerle " ACER G226HQLibid " B+Kategoriya Energiye qenayet eden Monitor ala bilersiz özude yeni model, yadaki ikinci variant " Samsung S22D300H " B+Energy Kategoriya ala bilerdiz ama yenede menden demekdir elbetdeki secim sizindir.

Yox eqer sizin o aldiqiniz her hansi bir Monitor xosunuza qelmese hele o Monitoru Azerbaycanda yaxsi bir AZN qiymete satmaq daha elverislidir cem onu qeri qöndermek; sonra CU-dan mebleqin hesabiniza qayitmaqi cox cekir vaxt aparir bu biraz uzun procesdir, ama men inanmiramki CU-dan sifaris edilen esyalarda her hansi bir pixel defekti olsun bele hallar tek tuk olur, yeni siz rahat sekilde isdediyiniz monitoru sifaris ede bilersiniz.

A+ kateqoriyasindaki mallar daha cox enerji qenayet edir, neyinki B+. Siz meslhet gorduyunuz monitorlar ise TN panelinden istifade edirlər, TN İPS den  pisdi. ona gored ucuzdu. Amma yenede meslehitinize gore teşekkur edirem.

Edited by ARtoshka

Nezerinize catdirimki CU-nun Müsteri Xidmetleri + Customer Service cox Müsterilere hörmetle yanasirlar, özude Müsteri Xidmetleri hem Telefon hemde E-Mail vasitesi ile Klientlerin sifarisle elaqeder cixan problemin helli ve sullarina tez cevab vermeye calisirlar, men bir esyanin sklatda olmadiqina qöre CU-nun Müsteri Xidmetlerine cox vaxt zenq vururam ve onlar derhal Müsterini razi salmaq ucun ellerinden qeleni etdiler, yeni CU-kimi cox hörmetli Service hele hec bir baska online shoplada yoxdur.

Edited by Baki105

13-01-2015 export oldu

Sizi tebrik edirem :)

Kredit kartı ilə edilən sifarişlərin əksəriyyətində alıcılar problemlərlə rastlaşırlar. Nəticədə ya sifariş cancel olunur yaxud da proses çox uzun çəkir. Ona görə PayPal ödəmə sistemi ilə ödəmək CU-da sərf edir.Belə problemli hal xüsusən də ilk alışıarda rastlaşılır. Amma uğurlu ödəmələr də istisna olunmur kredit kartı ilə. 

Sizin sifariş hələ ki, uğurlu alınıb. Ən son nəticəni gözləyin. Əgər bağlama DHL-ə təqdim olunsa o zaman hər şey normal qaydada olduğu bəlli olacaq. 

Xeyirli olsun alışınız!

Cavabiniza gore cox sagolun. 

Qeyd edim ki menim alishim ugrulu heyata kecirilmishdi, bu gun CU-den Invoice ve baglamanin tracking number email vasitesi ile mene gonderildi. 

Indi gozleyek gorek hegigeten de forumda qeyd oldigu kimi bele tez catdirilir ya yox.

Bir de baglamanin umumi deyeri 1000 USD-den bir geder cox oldu - 892 EURO = 1037 USD. Guman edirem buna gore bizim sherefli Gomruk idaresi baglamani saxlatdirmayacaq. :)

SALAM HAMIYA Добавочный адрес: BURA  NA  ADRES YAZILMALIDI ?MASALAN BELA   Baku .Nasimi .rayonu

Телефон (круглосуточный): +99455....... BELA YAZİLMALİDİ  ?

Salam. Добавочный адрес - Elave unvan adresivizdi. Eger sizin elave unvaniviz yoxdur, onda bu saheni bosh saxlaya bilersiz. Yeni bu sahe "mutleq doldurulmali sahe" deyil. Telefon nomrevizi ise "+" isharesiz yazin. 

Cavabiniza gore cox sagolun. 

Qeyd edim ki menim alishim ugrulu heyata kecirilmishdi, bu gun CU-den Invoice ve baglamanin tracking number email vasitesi ile mene gonderildi. 

Indi gozleyek gorek hegigeten de forumda qeyd oldigu kimi bele tez catdirilir ya yox.

Bir de baglamanin umumi deyeri 1000 USD-den bir geder cox oldu - 892 EURO = 1037 USD. Guman edirem buna gore bizim sherefli Gomruk idaresi baglamani saxlatdirmayacaq. :)

Sizin alisiniz ona qöre uqurlu kecib-ki siz Adiniz ve Familiyaniz yazilan Standart Master Kart + Visa Kart Plastik Kartlardan istifade etmisiz ama Bolkart + Allbali + Worldkart tipli Kartlarin üsdumde Ad ve Familiya yazilmir ona qöre bele tipli Kartlar ola bilsin Computeruniverse-de qebul olunmasin mende bele bir sey olub ona qöre deyirem, qerek bir Plastik Kartin üsdunde Ad + Familiyasi mutlek yazilmalidir eks halda yalniz PayPal vasitesi ile ödenis etmek olar, ama bir seyde varki siz eqer her hansi bir mebleqi Kredit Kartla ödeyende onda her hansi bir esyani CU-dan sehvnen sifaris edib Cancel eden zaman onlar pulu sizin Kartiniza derhal otuzdurmurlar qerek standart 10-gün qözliyesiz ola biler mebleq Bloka dusende 90-qün qözlemek lazimdir ama PayPal ile ödeyende her hansi bir mal xosunuza qelmese Cancel eden zaman onda hemin ödediyiniz mebleqi CU derhal PayPal + Plastik Kart hesabiviza otuzdurur hele ona qöre @INZENEREZ Qaradsaimiz dediki calisin PayPal ile ödenis eliyinki sonra problemlerle uzlesmeyesiz.

Diqqətinizə və şərhinizə görə təşəkkür edirəm!

CL774101045DE

bu mal pdm nezninde ki gomruk de saxlanilib sebeb ne ola biler?

Gömrükdə saxlanılıb, səbəb

Yüksək dəyərli mallar - rəsmi gömrük bəyannaməsi tələb olunur

bele yazir getdim deyir bele cox vurma anlamadim 20kq-mi kecmemisdim nede limit.

CL774101045DE

bu mal pdm nezninde ki gomruk de saxlanilib sebeb ne ola biler?

Gömrükdə saxlanılıb, səbəb

Yüksək dəyərli mallar - rəsmi gömrük bəyannaməsi tələb olunur

bele yazir getdim deyir bele cox vurma anlamadim 20kq-mi kecmemisdim nede limit.

eyni maldan bir neçə ədəd sifariş etmişdiz ? 

rüsum ödədiz ? 

13-01-2015 export oldu

Tebrik edirem. Mende Yanvarin 12 sinde Almaniyadan cixib amma helede gelib catmayib.  :(  Kimdese ayin 12 sinden cixan pasilkalar gelib catib? Bir il qabaq 8 gune gelib cixmisdi indi ise bir xeber yoxdur.

Tebrik edirem. Mende Yanvarin 12 sinde Almaniyadan cixib amma helede gelib catmayib.  :(  Kimdese ayin 12 sinden cixan pasilkalar gelib catib? Bir il qabaq 8 gune gelib cixmisdi indi ise bir xeber yoxdur.

təşəkkur edirəm , 13 u export oldu 15 import 16 si isə səhər saat 11:00 da poçtdan getdim goturdum 3 gunə gəldi çatdi, İnşAllah 1 ci gun sizin baglama bakiya çatar çunki təxmini 90 faiz importlar 2-8 gundu max 8 gunə exportdan sonra bakiya gəlib çatir. 

Yox sifaris etmemisem eyni maldan rusumda edemedim goturdum dedi bele cox vurma yeni basa dusmurem sebeb ne ola biler.

Salam, Paketi hardan qetduz qöturduz PDM den yoxsa size yaxin olan Post filialindan ? birde birinci safarisinle ikinci sifarisinle arasinda negeder vaxt kecib, mebleq 1.000 $ kecmeyib ? 

Salam, Paketi hardan qetduz qöturduz PDM den yoxsa size yaxin olan Post filialindan ? birde birinci safarisinle ikinci sifarisinle arasinda negeder vaxt kecib, mebleq 1.000 $ kecmeyib ? 

Salam. PDM nezninde olan Gomrukden. 1-ci ile 2-ci arasinda umumi vaxt 20 gun olar. Mebleq 750Euro hecmindedir. Sizde bele hal yasanib?

1000$ kecmir bu deqiqdir.

Salam aleykum. Men hardasa 500-600 eurolug zakaz vermek isteyirem  :dedmoroz:  Mene maraqlidirki son olaylardan sonra Gomruk idaresi menim zakazimi saxlayib menden 36 faiz istemez? Komp detali olacag :)

Salam!

Sizin sifarişlərin ümumi məbləği son 1 ay ərzində 1000 dolları keçməyibsə və sifariş edilən mallar arasında bir maldan bir neçə ədəd deyilsə ümid edirəm ki, uğurlu olacaq! :)

Salam!

Sizin sifarişlərin ümumi məbləği son 1 ay ərzində 1000 dolları keçməyibsə və sifariş edilən mallar arasında bir maldan bir neçə ədəd deyilsə ümid edirəm ki, uğurlu olacaq! :)

Bu sohbetlerden sonra 600-700luk sifariw veren kimse olsa veziyyetin nece oldugun yazsa yaxwi olardi)

Salam. PDM nezninde olan Gomrukden. 1-ci ile 2-ci arasinda umumi vaxt 20 gun olar. Mebleq 750Euro hecmindedir. Sizde bele hal yasanib?

1000$ kecmir bu deqiqdir.

Yox men bele kecen ilden bu ile kimi bu  halla rastlasmamisam ama evveler Gömrukde problemler olub, mende hal hazirda Paket qözleyirem CU-dan, bilirsiz siz qerek 1-ci paketle 2-ci paket arasinda 20 günden cox ara vererdiz yeqin qörubler bahali esyalar var ona qöre deyibler bugeder cox vurma, siz Gömruk rusumu ödediz ? 

Edited by Baki105

Yox men bele kecen ilden bu ile kimi bu  halla rastlasmamisam ama evveler Gömrukde problemler olub, mende hal hazirda Paket qözleyirem CU-dan, bilirsiz siz qerek 1-ci paketle 2-ci paket arasinda 20 günden cox ara vererdiz yeqin qörubler bahali esyalar var ona qöre deyibler bugeder cox vurma, siz Gömruk rusumu ödediz ? 

Rusum yox 4azn sadece istediler qeydiyyat ucun vessalam indi oz adima 7 esya secmisem umumi mebleqi 450Euro kartdan mal gelmeyib limiti 30 gundu kecib ve sifirlanib. Yeni vursam pproblem olmazda ? niyese Azems-de qeyd edilib ki guya mali gelib evin yaninda ki poctan goturmusuk.

Yeni bilmirem bizimkiler ne firildaq qurublar ))))) Axir desek 450Euro 7 mal ceki 15 KQ problem olmazsa sabah vuracam cavab yazarsiniz tesekkurler.

Rusum yox 4azn sadece istediler qeydiyyat ucun vessalam indi oz adima 7 esya secmisem umumi mebleqi 450Euro kartdan mal gelmeyib limiti 30 gundu kecib ve sifirlanib. Yeni vursam pproblem olmazda ? niyese Azems-de qeyd edilib ki guya mali gelib evin yaninda ki poctan goturmusuk.

Yeni bilmirem bizimkiler ne firildaq qurublar ))))) Axir desek 450Euro 7 mal ceki 15 KQ problem olmazsa sabah vuracam cavab yazarsiniz tesekkurler.

Bir 10-qünde qözlesez pis olmazdi telesmeyin, tez tez bahali esyalar vurmayin, eyni model esyadan iki üc dene almayin, Gömruk qanunlarinda 1000 $ kecmeleidir, sizin malin mebleqini 750 € olub ve cevirende 867 $ pul eliyir sizin mallarda texmini 1000 $ uzerinde olduguna qöre saxlayiblar deyibler cox vurmayin, bilirsiz Gömruk qanunvericilikde deyir 1000 $ uzerinde olmalidir limiti kecmemelidir ama o demek deyilki gerek mutlek 750 € mal vurmalisiz calisin ne airsinizsa 30-gün erzinde 500 yada 600 € liq limiti kecmeyin-ki sonra problemlerle uzlesmiyesiz, indi siz 800 € ya 900 € liq mal vursaydiz Gömruk rusumu ödemeli olacaqdiniz eqer ondan asaqi olsa onda kececek.

Edited by Baki105

Bir 10-qünde qözlesez pis olmazdi telesmeyin, tez tez bahali esyalar vurmayin, eyni model esyadan iki üc dene almayin, Gömruk qanunlarinda 1000 $ kecmeleidir, sizin malin mebleqini 750 € olub ve cevirende 867 $ pul eliyir sizin mallarda texmini 1000 $ uzerinde olduguna qöre saxlayiblar deyibler cox vurmayin, bilirsiz Gömruk qanunvericilikde deyir 1000 $ uzerinde olmalidir limiti kecmemelidir ama o demek deyilki gerek mutlek 750 € mal vurmalisiz calisin ne airsinizsa 30-gün erzinde 500 yada 600 € liq limiti kecmeyin-ki sonra problemlerle uzlesmiyesiz, indi siz 800 € ya 900 € liq mal vursaydiz Gömruk rusumu ödemeli olacaqdiniz eqer ondan asaqi olsa onda kececek.

450Euro onda vurum 8 mal en axirinci defe kecen il vurmusam ayin 10-nu almisam mal men indi ustunden 40 gun kecib yeni risk etmek istemirem alinirsa ustune bir denede mal qoyum 550 Euro olsun ))) 20kq gelmez sizce?

Təssüf!

Malın qaytarılması haqqında mövzuda ətraflı qeyd var. O qeyd əsasında defektli malı qaytara bilərsiz. 

450Euro - 8 mal en axirinci defe kecen il vurmusam ayin 10-nu almisam mallari. Indi ustunden 40 gun kecib yeni risk etmek istemirem alinirsa ustune bir denede mal qoyum 550 Euro olsun ))) 20kq etmir gelmez sizce? Yeni gomruk yene meni cagirmaz?

450Euro - 8 mal en axirinci defe kecen il vurmusam ayin 10-nu almisam mallari. Indi ustunden 40 gun kecib yeni risk etmek istemirem alinirsa ustune bir denede mal qoyum 550 Euro olsun ))) 20kq etmir gelmez sizce? Yeni gomruk yene meni cagirmaz?

Mən adətən 1 ay limitini bağlamanı aldığım gündən hesablayıram. Amma PDM-də bu hesablama hansı gündən aparılır o barədə təəssüf ki, bir məlumatım yoxdur. 

Bes eger menim sifarishim 1037 USD edir, ve Gomruk onu saxlasa men negeder dovlet rusumu odemeli olacam?

P.S. birinci sifarishimdir, bundan evvel hec yox idi.

Qaydaya görə 1037-1000=37;   37*30%              

1000 dolları ümumi məbləğdən çıxırlar və alınan qalığın 30%-i rüsum ödənilir. 

37 dollar böyük məbləğ deyil. Və nəzərə alsaq ki, ilk alışınızdır o zaman böyük ehtimal var ki, rüsum haqqı tələb olunmasın. 

Mən adətən 1 ay limitini bağlamanı aldığım gündən hesablayıram. Amma PDM-də bu hesablama hansı gündən aparılır o barədə təəssüf ki, bir məlumatım yoxdur. 

Umumiolikde resmi gomruk beyannamesi hansi hallarda teleb olunur?

Umumiolikde resmi gomruk beyannamesi hansi hallarda teleb olunur?

Eqer Kommersiya meqsedi qudursuzse, esyalarin hecmi 1000 $ kecibse lap 950 $ olsa bele Gömruk saxlaya biler , eyni maldan coxlu vuranda, derman priparatlari qetirende, onda qömruk beyannamesi teleb olunur.

Menim yadima qelir birdefe adi dermana qöre Gömruk Paketi saxlamisdi ve qetdim o dermani orda yola vermekle guc balayan qöturdum, hemin o dermandan Azerbaycanda satmirdilar ona qöre megbur idim Almaniyadan qetizdirim bir xeste tanis var onun ucun, bilirsiz bele baxsaq cox qadagan olunmus mallar var Azerbaycana qirmeye icaze yoxdur ama malesef hamisinin adi men bilmirem, o barede Gömrukden maraqlanmaq olar.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Our picks

• В Баку в результате несчастного случая скончалась 21-летняя модель
      В Баку скончалась 21-летняя девушка.
      Как передает Qafqazinfo, проживающая в доме на Московском проспекте в Насиминском районе столицы Камила Гасанова (2003 г.р.), скончалась от отравления угарным газом.
      Отмечается, что девушка работала актрисой и моделью и являлась студенткой Бакинского филиала Московского государственного университета.
      По данному факту в прокуратуре Насиминского района проводится расследование.

https://media.az/society/v-baku-21-letnyaya-model-skonchalas-v-rezultate-neschastnogo-sluchaya-foto
        • Sad
      • 160 replies
    • Кому следует воздвигнуть памятник в Баку? - ОПРОС + ВИДЕО
      В городе Баку, где древность сочетается с современностью, важно иметь статуи и памятники на различные темы.
      Интересно, а что об этом думают граждане? Кому, по их мнению, следует поставить памятник в столице?
      Baku TV попытался выяснить это у горожан.
      Оказалось, что граждане также хотели бы увековечить память наших национальных героев и шехидов.
        "Должны быть воздвигнуты памятники всем нашим шехидам. Их должны знать все. Если будут установлены их статуи, гости столицы будут проинформированы о наших шехидах", - сказал один из жителей Баку.
      Подробнее - в сюжете:

• 128 replies
    • В АМУ выступили с заявлением по поводу суицида бывшего главного педиатра
      У нас каких-либо новых назначений на руководящие должности не производилось.
      Об этом в ответ на запрос Oxu.Az заявила завотделом по связям с общественностью Азербайджанского медицинского университета (АМУ) Гюнель Асланова.
        • Like
      • 56 replies
    •  Кровати односпальные, двуспальные и двухъярусные
      Спальная мебель "КЛАССИКА"

• 240 replies
    • В Азербайджане повысились цены на услуги такси: что говорят в компаниях и AYNA?
      В последнее время в стране наблюдается рост цен на услуги такси.
      Как сообщает Xezerxeber.az, водители утверждают, что фиксируется уменьшение количества автомобилей, так как машины производства 1999 и 2000 годов сняты с эксплуатации. Это, в свою очередь, также влияет на цены.
      Между тем эксперт по транспорту Ясин Мустафаев отметил, что наряду с ценой важно повышать и качество предоставляемых услуг. 
      По данному вопросу редакция также обратились в AYNA.
      Там отметили, что, согласно новым правилам, юридические лица и частные предприниматели, желающие осуществлять перевозку пассажиров на такси, должны действовать на основании соответствующих разрешений. Прежде всего им необходимо получить пропускное удостоверение и пропускную карту.
      По поводу повышения цен в компаниях по предоставлению услуг такси привели разные доводы.
      Так, в Bolt отметили, что заказы в системе формируются на основе спроса и предложения. «Просим водителей привести свою деятельность в соответствие с требованиями законодательства. В противном случае заказ со стороны Bolt не будет отправлен владельцам этих автомобилей», - отметили в компании.
      В свою очередь в Uber заявили, что окончательная цена поездки зависит от многих факторов, таких как соотношение свободных автомобилей в конкретной локации и желающих заказать такси, расстояние и продолжительность поездки, заторы. Чем меньше свободных водителей, тем выше может быть цена поездки.
      Представляем подробный видеоматериал по теме:
      https://media.az/society/1067959052/v-azerbaydzhane-povysilis-ceny-na-uslugi-taksi-video/
      • 15 replies
    • Рапродажа уходовой и  лечебной косметики от Hommlife. Все с 40-50 % скидкой!
      Эффективные средства эко-качества🤩 По очень выгодным ценам👍 
      • 4 replies
    • Открытия сухопутных границ Азербайджана не будет
      Сейчас мы видим, что с закрытием на определенный период сухопутных границ Азербайджана безопасность в стране укрепляется. В прошлом наблюдалось множество случаев, некоторые из которых были обнародованы, а некоторые - нет.
      Как сообщает АЗЕРТАДЖ,  об этом заявил Глава республики 23 апреля в выступлении на международном форуме на тему "СОР29 и Зеленое видение для Азербайджана", организованном в Университете АДА.
      "Мы столкнулись с серьезными угрозами и проблемами извне. Именно это я и имел в виду, когда говорил, что все наши потенциальные риски могут исходить из-за рубежа", - сказал глава государства.
      https://ru.oxu.az/politics/863491
        • Confused
        • Red Heart
        • Like
      • 151 replies
    • И опять Помогите))
      Девочки форума....кто может откликнитесь
      все все все...мне нужна ваша помощь....
      У дочери день варенье в понедельник, меня поставщики подвели, заказала костюм  Чуи(на вайлдберис) вобщем отказали ...
      А она у меня ужасная анимешница, вобщем решила сама смастерить ей костюм , благо не очень тяжёлый ...
      У меня есть пальтишко, портниха онун астарыны дейишечек, шляпку куплю , брюки черные и сарочка есть, остаётся только два элемента, серая жилетка и короткий пиджачок, серая жилетка может у кого то от костюма остался, могу купить, или за шоколадку взять, а что делать с пиджаком? Моя портиниха отказалась((( говорит переделать нет проблем , а новый сшить нет ...
      Очень мало времени ....помогите, можно и советом...
      По магазинам не могу пройтись с работы в 6 выхожу...могу успеть только в один но только если точно знать что могу купить , что надо
      • 18 replies
  • Recently Browsing   0 members, 0 guests

• No registered users viewing this page.
  • Create New...