Jump to content
  • Откройте аккаунт на Диспуте за 5 минут

Продаете недвижимость, машину, телефон, одежду?  Тысячи  просмотров ежедневно на dispute.az  помогут вам. Бесплатная доска обьявлений.

İqolka Ilə Müsahibə

Kenul2012

Recommended Posts

Eziz Igolka,seni novbeti musahib kimi gormekden shadam ve sene bu "marafonda" ugurlar dileyirem. :rroza: Seninle texminen eyni vaxtlarda yazmaga bashlamishiq deye bilirem ki,oz achiq sozluluyunle,fikirlere hormetle yanashmanla ferqlenirsen.Mence burada her kese dogmasan,hemchinin mene. :loveyouu:

Ilk sualim enenevi olacaq,nece oldu ki,disputda qeydiyyatdan kechdin ve sonda Az.forumun aranan ve sevilen sakinlerinden oldun?)

Edited by ceylin

• Replies 189
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

İgolochka, cəsarətinə heyranam, nə gözəl ki bu qərarı almısan :algish: Nəhayət ki sənin də sandığı açmaq nəsib olacaq) Sənə uğurlar arzu edirəm!

Xosh gorduk Eliza.Sandigim sozun duzu yoxdur.Biraz kasibam ))

Teshekkur edirem.:rroza:

Tebrikler Iqolka)Herden gelib sual vereceyem)

Disputdan siz ne elde etdiz? :) yaxshi ve pis terefler

Diger bolmeden maraq gosterib bu terefe gelmeniz meni sevindirdi.)

Disputdan ilk once daha yaxshi unsiyyet qurmagi oyrendim.Bunu etiraf edim.

Sonra nece nece gozel insanla tanish oldum.Her hansi bir cetinliyim olanda rahatliqla bolushe bildiyim insanlar var.

Realdan iller once tanidigim insanlari burda bir daha tapdim.Meni burda gormeyince narahat olub yazan insanlar var.Bundan yaxshi teref ola bilermi?

Bol melumat yigmaq olur her movzuda.Postlarini maraqla oxudugum userler var.

Bir neferin rolunu ise hec cur unutmaq olmaz.Bu Sunyatadir.Onun mehz sadeliyi,yanashma shekli,mehribanligi ilk donemlerde meni burda tutdu.Indi ise biz onu gozleyirik.

Cox saymaq olar.

Bir sual verdiyimde hec yola getmediyim insan bele cavab verir mene.Insanlar bigane deyil bir birine.Bu meni sevindirir.

Pis bir shey goturmemishem burdan.Virtual alem bele bir mekandir ki,orani terk ede bilirsen.Xoshun gelmirse gedersen.Lakin virtualdir deye insanlar bezen hec ne yazdiqlarina diqqet yetirmirler.Dushunurler ki,meni onsuz da hec kim tanimir.Bes goresen oz yazdigindan ozu utanmirmi oxuduqda.Insan ilk novbede oz qarshisinda ozune cavab vermelidir,oz sozlerini filtrden bir nov kecirtmelidir beyninde sonra yazmalidir.

Buyurun,ne zaman isteseniz suallariniza memnuniyyetle cavab vererem.

Türkler haqqinda yuxarida Night bir sual verdi, mene verilmese de sual cavablandirmagi ozume borc bildim..Bakida olan turklerin bezileri bir az İqolka deyen kimi yekebasdirlar..

Amma İstanbulda oldugum 4-5 gun erzinde yoldan kecen her bir turkden ozumuze qarsi sonsuz hormet ve komek gordum..Bunu pulsuz hec bir xeyirsiz edirdiler..

Otelin yerini tapa bilmediyimiz halda adi ayaqqabi dukani isleden oglan internete girib tez otelin nomresin tapdi, zeng vurub onlarla danisdi ve bizi yonlendirdi..Otele gedende yolda yene sual verdik bir 45-50 yaslarinda kisi oz yolundan qalib bizi duz otele kimi apardi..alis veris merkezlerinde, metrolarda, avtobuslarda, otelin ozunde yollarda dukanlarda bize sonsuz hormet edirdiler, her seyi izah edib basa salirdilar..İster xanimlar ister kisiler..Bir coxlari Bakidan geldiyimiz bildikde daha hormetle yanasirdilar..harda bizi aldada bilerler deye istiqamet de verirdiler..

Bir sozle men turklerden yerle goy qeder razi qaldim..İstanbuldan qayidandan sonra onlar haqqindaki fikirlerim mustem istiqamete deyisdi..

Türkler haqqinda yuxarida Night bir sual verdi, mene verilmese de sual cavablandirmagi ozume borc bildim..Bakida olan turklerin bezileri bir az İqolka deyen kimi yekebasdirlar..

Amma İstanbulda oldugum 4-5 gun erzinde yoldan kecen her bir turkden ozumuze qarsi sonsuz hormet ve komek gordum..Bunu pulsuz hec bir xeyirsiz edirdiler..

Otelin yerini tapa bilmediyimiz halda adi ayaqqabi dukani isleden oglan internete girib tez otelin nomresin tapdi, zeng vurub onlarla danisdi ve bizi yonlendirdi..Otele gedende yolda yene sual verdik bir 45-50 yaslarinda kisi oz yolundan qalib bizi duz otele kimi apardi..alis veris merkezlerinde, metrolarda, avtobuslarda, otelin ozunde yollarda dukanlarda bize sonsuz hormet edirdiler, her seyi izah edib basa salirdilar..İster xanimlar ister kisiler..Bir coxlari Bakidan geldiyimiz bildikde daha hormetle yanasirdilar..harda bizi aldada bilerler deye istiqamet de verirdiler..

Bir sozle men turklerden yerle goy qeder razi qaldim..İstanbuldan qayidandan sonra onlar haqqindaki fikirlerim mustem istiqamete deyisdi..

İgolkanın müsahibəsini korlamayım, amma bu münasibət istənilən qonaqpərvər ölkədə istənilən turistə var. Lap elə bizdə də, küçədə kimdən yol soruşsan, sual versən, canla-başla yerinə yetirərlər, istər türk olsun, istər rus, istər digəri. Bütün bu sadalananlar türklərə girmək üçün bəhanə deyil.

Eziz Igolka,seni novbeti musahib kimi gormekden shadam ve sene bu "marafonda" ugurlar dileyirem. :rroza: Seninle texminen eyni vaxtlarda yazmaga bashlamishiq deye bilirem ki,oz achiq sozluluyunle,fikirlere hormetle yanashmanla ferqlenirsen.Mence burada her kese dogmasan,hemchinin mene. :loveyouu:

Ilk sualim enenevi olacaq,nece oldu ki,disputda qeydiyyatdan kechdin ve sonda Az.forumun aranan ve sevilen sakinlerinden oldun?)

Ceylin,eziz Ceylin.Cox sag ol xosh sozlerin ucun.Beli,hardasa seninle eyni vaxtdan Az.forumda yazmaga bashlamishiq.Burda bizim forumun butun xanimlari sevilendir.:rroza:

Disputa nece geldim?--Analiqla bagli bezi melumatlara ehtiyacim var idi.Penelopani oxuyurdum qonaq olaraq.Sonra sual vermek istedim,bunun ucun ise qeydiyyatdan kecdim.Sonra cixdim ve unutdum.))

Aylar sonra yene foruma qonaq kimi geldim.O zaman diqqetimi Az.forum cekdi.Kohne shifremi unutmushdum deye yeni profil yaratdim ve size qoshuldum.)) Klonam yeni )))

Sualin ikinci hissesine gelince ise-- dushunurem ki,men de burda bir gun olmasam zamanla unudulacagam.Bir muddet arandiqdan sonra insanlar yoxluq ile bir nov barishmali olurlar.

Sevilmishemse ne xosh mene.Seven sizsiz demek teshekkur size dushur.:):rroza:

İgolkanın müsahibəsini korlamayım, amma bu münasibət istənilən qonaqpərvər ölkədə istənilən turistə var. Lap elə bizdə də, küçədə kimdən yol soruşsan, sual versən, canla-başla yerinə yetirərlər, istər türk olsun, istər rus, istər digəri. Bütün bu sadalananlar türklərə girmək üçün bəhanə deyil.

qaraltdigim sozle mence uje korladin İgolkanin musahibesini..senin ne dediyini anlayiram..Bizimle de universiyey illerinde patokda trabzondan olan bir turk var idi qurbagaya oxsar, qizlar onu cox isteyirdiler..biz de baxib qisqanirdiq..amma bilirsen niye, cunki turk qaqas bizim qaqaslara nisbeten qizlarla daha nezaketli daha medeni danisirdi..gunah ozumuzdedir..

men qeti turkperest deyilem, hec vaxt da olmamisam, ister filimleri ister mahnilarini sevmirem..menimki ruslarladi..

Amma İstanbulda bize olunan hormeti unuda bilmerem..sagolsunlar..bir de unutmayaq ki dunya bize ozumuzden cox turklere gore hormet edir..

Qaldiki turklere yaltaqlanmaq meselesi, ozune hormet eden insan ne turke ne diger millete yaltaqlanmaz..insan yaltaqdirsa ele ingilise de almana da rusa da yaltaqlanacaq..

P.S.İynecik uzr isteyirem..daha bu barede yazmayacagam..

Nə gözəl mövzudur :)

1 cümlə ilə özünü necə ifadə edərsən?

Elə bir cümlə olsun ki, səni tanımayan birinə tanımağa kifayət etsin 

Uğurlar sənə  :rroza:

Gulucuk seni gorunce uzumde tebessum yaranir.:)

Ozumu ifade nece ede bilerem? Eslinde cetin sualdir,bir cumlenin icine sigdirmaq her sheyi.

Deliyem men,biraz deli...hansi agilli biraz deli deyil ki..? Ushagam men,biraz ushaq..hansi yetishkin biraz ushaq deyil ki..? Cirkinem men biraz cirkin..hansi gozelin bir eybi yoxdur ki..? Yalanciyam men,biraz yalanci..Hansi insan biraz da olsa yalan demir ki..?

Ideal deyilem Gulucuk..ideal deyilem men..

Iqolka xanim sizi forumda hansisa yuzer esebleshdirib?

Ne vaxtsa forumdan uzaqlashacaqsiz?

Forum sizin real heyatiniza mane olmur?

Sizin bezi postlanizda islam dinine baglilig gorurem.Dindarsiz?Eger dindarsizsa din sizin heyatinizda nese deyishdirib?Dinden uzaq olan insanlara munasibetiniz necedi?

Iqolka xanim sizi forumda hansisa yuzer esebleshdirib?

Ne vaxtsa forumdan uzaqlashacaqsiz?

Forum sizin real heyatiniza mane olmur?

Sizin bezi postlanizda islam dinine baglilig gorurem.Dindarsiz?Eger dindarsizsa din sizin heyatinizda nese deyishdirib?Dinden uzaq olan insanlara munasibetiniz necedi?

1-Esebleshdirmeyib,qiciqlandirib.

2-Gelecek haqqinda bir shey demek asan deyil.Yeqin ki,bir gun geldiyim kimi gederem.

3-Hele ki,olmur.

4-Ozunuze qarshi hormetsizlik kimi qebul etmeseniz,bu suali cavablandirmaq istemirem.Qaldi ki,dinden uzaq insanlara.Men umumiyyetle hec kimin qerarina qarisha bilmerem.Kim hansi yolu tutub ozu biler.O yolu o gedecek.

Igolka,sizi musahibe munasibetile tebrik edirem. Hormet etdiyim yuzerlerdesiniz. Musahibede ugurlar. :rroza: 

Ilk sualim sizin saheye uygun olacaq:

Sizce niye azerbaycanlilar kollektiv idman novlerinde netice gostere bilmirler?

Igolka,sizi musahibe munasibetile tebrik edirem. Hormet etdiyim yuzerlerdesiniz. Musahibede ugurlar. :rroza: 

Ilk sualim sizin saheye uygun olacaq:

Sizce niye azerbaycanlilar kollektiv idman novlerinde netice gostere bilmirler?

Axshaminiz xeyir doktor.Hormet qarshiliqlidir.:)

Kollektiv idman novlerinin ushaq mektebi ya yoxdur ya cox zeifdir.Handbol,volleybol,futbol ve s.

Ushaq idman mektebleri yoxdur.Buna diqqet cox zeifdir.Temel nece olarsa bina o qeder berk olar.

Ceylin,eziz Ceylin.Cox sag ol xosh sozlerin ucun.Beli,hardasa seninle eyni vaxtdan Az.forumda yazmaga bashlamishiq.Burda bizim forumun butun xanimlari sevilendir. :rroza:

:rroza:

Poeziya,musiqi birbasha insanin ruhuna xitab etdiyinden insani daha hessas edir.Poeziya,musiqi heveskari oldugun uchun bele bir sual:

Igolka ozunu hessas biri olaraq gorur?

Igolka, musahibeni gorende chox sevindim. :romashka: Sene choxdandir vermek istediyim sual uchun furset yarandi. Bir defe "her sheyin mutleq bir sebebi var" demishdin. Nedir o sebeb? Ve nese danishacaqdin mene. Danish dinleyim. Men de dinlemeyi chox sevirem.

Seni xosh gordum movzumda Konsuelo.:rroza:

Men danishsam gerek yalniz sen dinleyesen.

Icazenle bunu bashqa yerde ederik.

Edited by Igolka

Salam Iynecik.Forumda cavablari xowuma gelen yuzersen.Cavablarini izliyirem,biliremki maraqli fikir oxuyacam.Sual verirem,cunki cavabin mene maraqlidi.

Elinde bir parca corek olsa kime verersen- garwinda gunlerle yemek yemeyen insan birde ac yalavac heyvan var.

insanlara sehvini demeyi uzune vurmagi xowlayirsan yoxsa neyime lazim ozumu pis niye edim deyib kecirsen?

Qorxaqlara münasibətin necədir? Qorxaqsanmı?

Qorxaqliq insanin kishiliyinden gelen bir sheydir.Qorxaqliq insanda bir nov ozunu qoruma mexanizmidir ki,cesaretden yoxsul olanlarin,risk almaqdan uzaq durmasidir.

Qorxaqliq her zaman eyni sheyleri emr eder gizliden.

Ya meglubiyyeti qebul et ya da ele indice teslim ol!Qorxunu etiraf,qorxaqligi ise inkar etmek asandir.Cesaretli insan qorxdugunu etiraf eder,lakin qorxaq insan qorxaqligini yox,hetta ona qorxaq deyeni de bir nov acilayar.

Qorxaqligin mualicesi yoxdur. Qorxaqlarin,yurdu,meskeni yoxdur. Bu heyatda sen oz cesaretin qedersen. Cesaretin ne qederse yolun o qederdir,imkanin o qederdir.

Qorxaqlara munasibetim nece ola biler? Dediyim kimi o insanin xarakterinde varsa care yoxdur.

Deyilem.:)

Qorxaqliq insanin kishiliyinden gelen bir sheydir.Qorxaqliq insanda bir nov ozunu qoruma mexanizmidir ki,cesaretden yoxsul olanlarin,risk almaqdan uzaq durmasidir.

Qorxaqliq her zaman eyni sheyleri emr eder gizliden.

Ya meglubiyyeti qebul et ya da ele indice teslim ol!Qorxunu etiraf,qorxaqligi ise inkar etmek asandir.Cesaretli insan qorxdugunu etiraf eder,lakin qorxaq insan qorxaqligini yox,hetta ona qorxaq deyeni de bir nov acilayar.

Qorxaqligin mualicesi yoxdur. Qorxaqlarin,yurdu,meskeni yoxdur. Bu heyatda sen oz cesaretin qedersen. Cesaretin ne qederse yolun o qederdir,imkanin o qederdir.

Qorxaqlara munasibetim nece ola biler? Dediyim kimi o insanin xarakterinde varsa care yoxdur.

Deyilem. :)

Demək riskə gedə bilərsən?

:rroza:

Poeziya,musiqi birbasha insanin ruhuna xitab etdiyinden insani daha hessas edir.Poeziya,musiqi heveskari oldugun uchun bele bir sual:

Igolka ozunu hessas biri olaraq gorur?

Mushahiden yaxshidir.) Men her zaman hezin musiqileri,melodiyalari sevmishem.Sheirleri ise bir ayri sevirem.

Ozumden elave etrafimdakilar da deyir hessasam.

Salam Iynecik.Forumda cavablari xowuma gelen yuzersen.Cavablarini izliyirem,biliremki maraqli fikir oxuyacam.Sual verirem,cunki cavabin mene maraqlidi.

Elinde bir parca corek olsa kime verersen- garwinda gunlerle yemek yemeyen insan birde ac yalavac heyvan var.

insanlara sehvini demeyi uzune vurmagi xowlayirsan yoxsa neyime lazim ozumu pis niye edim deyib kecirsen?

Salam Roksi can.Teshekkur edirem fikirlerin ucun.:rroza:

1-Bir parca coreyin de mutleq ki,bir parcasi vardir.Men birine verib birini ac qoya bilmerem.Mutleq o parcani daha bir parcaya bolerem.

2-Insanlarin sehvini bir toplum icinde uzune vurmaq exlaqa sigmiyan hereketdir.Ayib gorduyun zaman onu ortmelisen.Eyer ki,onu ayibi ishleyen insana demek isteyirsense qiraga cekib basha salmaq olar.Gozel dille.

Sehvi gorub haminin icinde bunu onun uzune vurmaq bir ayib ustelik bu sehvi bashqa yerde de danishmaq min ayib.O zaman hec de o sehvi edenden ferqin olmaz.

Hər vaxtın xeyir İynəcik, indi vereceyim sual eslinde məncə fərdə görə dəyişir..Amma yenə də..

Səncə kişi ilə qadın arasındakı sevgi orta hesabla nə qədər müddət sürə bilər və bu müddəti nə qısaldıb uzada bilər?

Evlilikden sonra nəzərdə tutmuram, ümumiyyətlə.

Hər vaxtın xeyir İynəcik, indi vereceyim sual eslinde məncə fərdə görə dəyişir..Amma yenə də..

Səncə kişi ilə qadın arasındakı sevgi orta hesabla nə qədər müddət sürə bilər və bu müddəti nə qısaldıb uzada bilər?

Evlilikden sonra nəzərdə tutmuram, ümumiyyətlə.

Ilk ashiq oldugumuz donemde biz hisslerimizle hereket edirik.Bu merhelede mentiqe yer yoxdur.Bizi emosiyalar,duygular idare edir.

Insan qapali qutudur.Onu zamanla yavash yavash acmaq olar.Qutu acildiqda ise ne edeceyimizi bilmeliyik.Sevgini idare etmeyi bacarmaliyiq. 

Eyer zamanla biz dugularla beraber mentiqi ishe salmasaq munasibet uzun surmez.

Sevgi atesh kimidir.Onu ilk once nece yandigini seyr ederik lakin sonduyunu gorduyumuz an onu yeniden alovlandirmagi bacarmaliyiq.

En esasi sevdiyin insan mutleq senin ozune hardasa oxshamalidir.Maraqlar oxshamalidir,baxishlar oxshamalidir.Sevmek cutleshmek deyil,tekleshmekdir.Fedakarligi,merhemeti,diqqeti,sedaqeti,hormeti,sebri ozunde birleshdirir.Yuxarida yazdigim her shey her iki terefe aiddir.

Cox uzun yazmaq olar bu haqda.Qisa yazdim belke hec fikrimi catdira bilmedim.:)  Cetin sualdir..

Senin de qeyd etdiyin kimi bu ferde gore deyishir.Her kesin oz sevgi zirvesi var.

Riskdən zərər çəkəcəyin ehtimal, xeyir görəcəyin isə mütləq olsa, bu riskə getməyə dəyərmi?

Riskde hec vaxt netice onceden bilinmir.Zerer goreceyim ve ya xeyir goreceyimin de ehtimali eynidir.Risk eden insan her iki neticeni goze alib gedir.

Senin dediyin kimi olsaydi ne var idi ki...

Salam Roksi can.Teshekkur edirem fikirlerin ucun.:rroza:

1-Bir parca coreyin de mutleq ki,bir parcasi vardir.Men birine verib birini ac qoya bilmerem.Mutleq o parcani daha bir parcaya bolerem.

2-Insanlarin sehvini bir toplum icinde uzune vurmaq exlaqa sigmiyan hereketdir.Ayib gorduyun zaman onu ortmelisen.Eyer ki,onu ayibi ishleyen insana demek isteyirsense qiraga cekib basha salmaq olar.Gozel dille.

Sehvi gorub haminin icinde bunu onun uzune vurmaq bir ayib ustelik bu sehvi bashqa yerde de danishmaq min ayib.O zaman hec de o sehvi edenden ferqin olmaz.

Cox sag ol Iyneciyim gozel cavab ucun.Sen geweng cavab yazdin birini ac birini tox ede bilmezdin.Bes niye bu dunyada insanlarin bir gismi ac bir gismi toxdu,yaradan birine coreyi verib,o birini ac susuz buraxib.

Cox sag ol Iyneciyim gozel cavab ucun.Sen geweng cavab yazdin birini ac birini tox ede bilmezdin.Bes niye bu dunyada insanlarin bir gismi ac bir gismi toxdu,yaradan birine coreyi verib,o birini ac susuz buraxib.

Kashki insanlar mededen yox sevgiden ac olaydilar..

Insan sevgisi bu problemi qismen olsa da hell ede biler.

Riskde hec vaxt netice onceden bilinmir.Zerer goreceyim ve ya xeyir goreceyimin de ehtimali eynidir.Risk eden insan her iki neticeni goze alib gedir.

Senin dediyin kimi olsaydi ne var idi ki...

Onda belə bir sual.....

Qısa, riskli, lakin unudulmaz xoşbəxtlik yaxşıdır, yoxsa daimi, stabil sürünmək?

Onda belə bir sual.....

Qısa, riskli, lakin unudulmaz xoşbəxtlik yaxşıdır, yoxsa daimi, stabil sürünmək?

Xoshbextlik yashamimizda en cox elde etmek istediyimiz,yashamaq istediyimiz meqsedimizdir.

Etdiyimiz her ishin xoshbext sonlugunu gozleyirik.

Xoshbextlik dushunce terzidir.Dushunen ucun dushunduyu kimi yashamaq dushunmeyen ucun yashadigi kimi dushunmekdir.

Xoshbextlik yetinmekdir,elinde olanin qiymetini bilmek.Olmasi olan ucun yox olana baglanmaqdir.

Bizim elimizde olanla xoshbext ola bilecek o qeder  adam var ki.

Xoshbext olmaq isterken heyatin aci tereflerini de goz ardi etmek olmaz.Yoxsa her pozitiv duyguya baglanan insan cetin anda qacmagi sinayacaq.Qacaraq ise heyat yashanmaz.

Senin verdiyin sual ise yeqin ki,sevgide yashanilan xoshbextlikdir.

Yeqin bunu nezerde tutmusan.

Eyer bu qisa surecekse bes qalan omru ne etmek lazim? Xatirelerle yashayaraq yashamaq? 

Omur boyu surunmez meqsedi olan,deyishime hazir olan kimse.

Addim atmayacaqsansa mocuze de gozleme.

Belke qalmayib?

Belkelerle yashasaq heyatin dadini cixara bilmerik.

Afərin, özün gəldin çıxdın mən deyənə...

Onda bəlkələrlə yaşamağı sevməyən insan, nədənsə bəlkə ziyan görəcəyini düşünərək ondan özünü məhrum edirsə, bu qorxaqlıqdırmı?

Afərin, özün gəldin çıxdın mən deyənə...

Onda bəlkələrlə yaşamağı sevməyən insan, nədənsə bəlkə ziyan görəcəyini düşünərək ondan özünü məhrum edirsə, bu qorxaqlıqdırmı?

Mehrum edirse yeqin bunun ucun bir sebebi var.Yoxsa hec kim oz xoshbextliyine uz dondermez.

Səbəb qorxaqlıqdır, dedim axı...

Qadın kişi münasibətində əsas söz sahibi kim olmalıdır səncə, niyə?

Qadin kishi munasibetinde sahib olmamalidir.Hec neyin sahibi ikisinden biri ola bilmez.Nece ki,sevgilerini,heyatlarini,sevinclerini,kederlerini paylashirlar,ikisine aiddir elece de qerarlar.

Her hansi bir meselede meslehetleshmek lazimdir.Bir birini dinlemek ve sonda ortaq mexrece gelmek.Yeni keskin liderlik olmamalidir.Bir terefin digeri uzerinde tezyiqi olmamalidir.

Sadece biz qadinlar kishilere tabe olmagi sevirik hardasa.Men de oz adimdan deye bilerem ki,ne qeder beraberliyin terefinde olsam da kishi menden azca irelide olmalidir.Daha iradeli,daha guclu,daha inad.Ozumu biraz zeif,biraz zerif hiss etmeyim ucun.Bilmeliyem ki,cetinlik cekdiyim meselenin o hellini tapacaq.

Menim vezifem ise ona her addiminda destek olmaq.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Our picks

• Хлеб, обогащенный железом, будут продавать в Азербайджане
      Эксперт отметила, что принятию этого решения предшествовали исследования, которые проводились в различных регионах страны.  
        • Haha
        • Red Heart
        • Like
      • 62 replies
    • В Баку в результате несчастного случая скончалась 21-летняя модель
      В Баку скончалась 21-летняя девушка.
      Как передает Qafqazinfo, проживающая в доме на Московском проспекте в Насиминском районе столицы Камила Гасанова (2003 г.р.), скончалась от отравления угарным газом.
      Отмечается, что девушка работала актрисой и моделью и являлась студенткой Бакинского филиала Московского государственного университета.
      По данному факту в прокуратуре Насиминского района проводится расследование.

https://media.az/society/v-baku-21-letnyaya-model-skonchalas-v-rezultate-neschastnogo-sluchaya-foto
        • Upvote
      • 169 replies
    • Кому следует воздвигнуть памятник в Баку? - ОПРОС + ВИДЕО
      В городе Баку, где древность сочетается с современностью, важно иметь статуи и памятники на различные темы.
      Интересно, а что об этом думают граждане? Кому, по их мнению, следует поставить памятник в столице?
      Baku TV попытался выяснить это у горожан.
      Оказалось, что граждане также хотели бы увековечить память наших национальных героев и шехидов.
        "Должны быть воздвигнуты памятники всем нашим шехидам. Их должны знать все. Если будут установлены их статуи, гости столицы будут проинформированы о наших шехидах", - сказал один из жителей Баку.
      Подробнее - в сюжете:

• Facepalm
        • Haha
      • 136 replies
    • В АМУ выступили с заявлением по поводу суицида бывшего главного педиатра
      У нас каких-либо новых назначений на руководящие должности не производилось.
      Об этом в ответ на запрос Oxu.Az заявила завотделом по связям с общественностью Азербайджанского медицинского университета (АМУ) Гюнель Асланова.
      • 56 replies
    •  Кровати односпальные, двуспальные и двухъярусные
      Спальная мебель "КЛАССИКА"

• 241 replies
    • В Азербайджане повысились цены на услуги такси: что говорят в компаниях и AYNA?
      В последнее время в стране наблюдается рост цен на услуги такси.
      Как сообщает Xezerxeber.az, водители утверждают, что фиксируется уменьшение количества автомобилей, так как машины производства 1999 и 2000 годов сняты с эксплуатации. Это, в свою очередь, также влияет на цены.
      Между тем эксперт по транспорту Ясин Мустафаев отметил, что наряду с ценой важно повышать и качество предоставляемых услуг. 
      По данному вопросу редакция также обратились в AYNA.
      Там отметили, что, согласно новым правилам, юридические лица и частные предприниматели, желающие осуществлять перевозку пассажиров на такси, должны действовать на основании соответствующих разрешений. Прежде всего им необходимо получить пропускное удостоверение и пропускную карту.
      По поводу повышения цен в компаниях по предоставлению услуг такси привели разные доводы.
      Так, в Bolt отметили, что заказы в системе формируются на основе спроса и предложения. «Просим водителей привести свою деятельность в соответствие с требованиями законодательства. В противном случае заказ со стороны Bolt не будет отправлен владельцам этих автомобилей», - отметили в компании.
      В свою очередь в Uber заявили, что окончательная цена поездки зависит от многих факторов, таких как соотношение свободных автомобилей в конкретной локации и желающих заказать такси, расстояние и продолжительность поездки, заторы. Чем меньше свободных водителей, тем выше может быть цена поездки.
      Представляем подробный видеоматериал по теме:
      https://media.az/society/1067959052/v-azerbaydzhane-povysilis-ceny-na-uslugi-taksi-video/
        • Like
      • 15 replies
    • Рапродажа уходовой и  лечебной косметики от Hommlife. Все с 40-50 % скидкой!
      Эффективные средства эко-качества🤩 По очень выгодным ценам👍 
      • 4 replies
    • Открытия сухопутных границ Азербайджана не будет
      Сейчас мы видим, что с закрытием на определенный период сухопутных границ Азербайджана безопасность в стране укрепляется. В прошлом наблюдалось множество случаев, некоторые из которых были обнародованы, а некоторые - нет.
      Как сообщает АЗЕРТАДЖ,  об этом заявил Глава республики 23 апреля в выступлении на международном форуме на тему "СОР29 и Зеленое видение для Азербайджана", организованном в Университете АДА.
      "Мы столкнулись с серьезными угрозами и проблемами извне. Именно это я и имел в виду, когда говорил, что все наши потенциальные риски могут исходить из-за рубежа", - сказал глава государства.
      https://ru.oxu.az/politics/863491
        • Like
      • 151 replies
  • Recently Browsing   0 members, 0 guests

• No registered users viewing this page.
  • Create New...