Jump to content
  • Откройте аккаунт на Диспуте за 5 минут

Продаете недвижимость, машину, телефон, одежду?  Тысячи  просмотров ежедневно на dispute.az  помогут вам. Бесплатная доска обьявлений.

Computeruniverse Almaniya Elektronika Dükanı - Azərbaycan Dilində Kömək 2

Recommended Posts

• Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Hamiya salamlar!

Qonsu movzuda yaziblar ki, computerunversden cox pis, tam yararsiz halda posilka gelib.

Bu postu oxuyun: http://www.disput.az/index.php?showtopic=718120#entry24273823

Salamlar!

Təəssüflər olsun ki, bu hal ilə bir çox onlayn alış zamanı, bir çox onlayn dükanlarda rastlaşılır. Bu dükanın deyil çatdırılma xidmətinin səbəbindən baş verir. Mənim praktikamda belə xoşa gəlməz hal http://www.bike-discount.de saytından alış edən zaman olmuşdu.

Bu halı bu postda qeyd etmişəm. Maraqlananlar oxuya bilərlər. 

Qardasim sizi soyublar. Almaniyaya 1 kq baglamanin qiymeti 24.8 qepikdir. Eger kicik poket kimi gonderseniz 15.6 qepik -+ 1.60 qepik.

Bes size verilen cekde azerpoctun iscileri ne qeder qiymet gosteribler?

Buda elektron kakulyator. http://www.azerpost.az/index.php?options=content&id=174

Men gonderdim. Onlarin maili retoure@computeruniverse.net

Birde oz RMA nomrenizi ve posilkanin kodunu yazin.

Hele men ona qöre bir bir poct filiallari qezib münasib qiymet axtarirdim, sorusandaki qiymet cedveli komyuterde qorsedin deyir olmaz biz cekini qeyd edirik ondan sonra qiymet kompyuterde qörunur ona galsa cox adami soyurlar bir iki manat artiq deyirler, mende cekide 28.90 azn yazilib, RMA nomreni bilirem bes siz mebleqi avroya cevirib onlara qönderdiz ? birdeki bilmek isderdim ilk önce CU size mektub qönderdizki Baglamanin cekini scanner eliyob qönderin yoxsa siz onlari gabaqladuz ? Twk ederim.

Men bugune kimi umumyetle CU-ya hecne qaytarmamisam ama buqünden sonra bir bir esya defekt olduguna qöre men qeri qaytardim ama baglamaya qöre pocda ödediyim pulun cekini baglamanin icine qoymadim indi bir sual qalirki onlar hardan bilecek men baglamani qeri qöndermeye qöre negeder poct pulu ödemisem, belkem strichkod-dan bilirler.

Mənim praktikamda olub malı geri göndərmək. Bu haqda  mövzuda qeyd var:

- malın geriyə qaytarılma qaydaları

- Refundu qəbul etmənin qaydası

Bağlamaya invoys qoyulur. Bundan əlavə bağlamanın üstünə kağız yapışdırırsız və kağızın üzərində alıcı nömrəsi, qaimə nömrəsi, RMA kod, sifariş nömrəsi, email, ünvan, telefon, malın dəqiq modeli göstərilməklə adı, malın artikul nömrəsi, defektin (problemin) qısa təsviri.

Bu qeydləri 2 nüsxədə çap edin. Birini bağlamanın içinə qoyun. digərini bağlama qutusunun üzərinə yapışdırın. 

Nümunə:

index.php?app=core&module=attach&section

Edited by инженерц

Hele men ona qöre bir bir poct filiallari qezib münasib qiymet axtarirdim, sorusandaki qiymet cedveli komyuterde qorsedin deyir olmaz biz cekini qeyd edirik ondan sonra qiymet kompyuterde qörunur ona galsa cox adami soyurlar bir iki manat artiq deyirler, mende cekide 28.90 azn yazilib, RMA nomreni bilirem bes siz mebleqi avroya cevirib onlara qönderdiz ? birdeki bilmek isderdim ilk önce CU size mektub qönderdizki Baglamanin cekini scanner eliyob qönderin yoxsa siz onlari gabaqladuz ? Twk ederim.

Men onlari gozlemedim yuxarida yazdigim maile gonderdim.Mail ile 2 eded cek gonderdim biri orginal o birisi ozum orginalin uzerinde tercume edib yazdim esas yerleri . Cekin asagisinda yekun meblegi avro ile gosterdim.Meselen Bele 

1 AZN = 1.12 Euro

28.90 AZN = 32.368 Euro

Edited by Casper17

Mənim praktikamda olub malı geri göndərmək. Bu haqda mövzuda qeyd var:

- malın geriyə qaytarılma qaydaları

- Refundu qəbul etmənin qaydası

Bağlamaya invoys qoyulur. Bundan əlavə bağlamanın üstünə kağız yapışdırırsız və kağızın üzərində alıcı nömrəsi, qaimə nömrəsi, RMA kod, sifariş nömrəsi, email, ünvan, telefon, malın dəqiq modeli göstərilməklə adı, malın artikul nömrəsi, defektin (problemin) qısa təsviri.

Bu qeydləri 2 nüsxədə çap edin. Birini bağlamanın içinə qoyun. digərini bağlama qutusunun üzərinə yapışdırın.

Nümunə:

attachicon.gif 96547.jpg

Melumata qöre cox saqol qardashim, men biraz baska usul ile esyani qeri qöndermisdim ama problemi tesvir etmeye unutdum yazmaqa, Mein-Konto Rucksendungda orda problem barede suallar verilirdi onlari cevbladim sonra RMA Kod ve Adressi cap etdim, qelen defe nese qaytarsam defektin tesvirini yazacaqam :)

Men onlari gozlemedim yuxarida yazdigim maile gonderdim.Mail ile 2 eded cek gonderdim biri orginal o birisi ozum orginalin uzerinde tercume edib yazdim esas yerleri . Cekin asagisinda yekun meblegi avro ile gosterdim.Meselen Bele 

1 AZN = 1.12 Euro

28.90 AZN = 32.368 Euro

Cox Twk ederim melumata qöre hemise bir birimize destek olub bilmediyimiz seyleri barade kömeklik edek :) 

Hele mende hele etdim onlar mene hec bir mektub qöndermeden men onlara paketin qönderis cekin kopyasini ve RMA-Kod Müsteri Kodu ve mebleqi manatla ve euroya convert edib qönderdim; be siz onlara qönderenden sonra usdunden nece qunden sonra esyanin mebleqini refund etdiler ? 

Melumata qöre cox saqol qardashim, men biraz baska usul ile esyani qeri qöndermisdim ama problemi tesvir etmeye unutdum yazmaqa, Mein-Konto Rucksendungda orda problem barede suallar verilirdi onlari cevbladim sonra RMA Kod ve Adressi cap etdim, qelen defe nese qaytarsam defektin tesvirini yazacaqam :)

Dəyməz qardaş! Allah eləsin bir daha defektli mal, problem ilə rastlaşmayasan! :)

Poçta xərclədiyim məbləğin çekinin hər iki tərəfini scan etdim. Poçt əməkdaşı çekdə çap olunmuş məbləğdən savayı bağlamadakı mala bükdüyü qəzetlərin, karobkanın, zəhmət haqqının pulunu da aldı və çekin üzərində qələmlə yazaraq möhürü ilə təsdiqlədi.  Çekin hər iki üzünü JPEG formatda CU-nun emailinə göndərdim.  Email-də toplam xərclədiyim məbləği - 43.84 AZN qeyd etdim. 

10989121_1035077516506776_93982220545754

10330389_1035077513173443_81147343800052

Edited by инженерц

menim baglamam artig 24 gundur ki gelib cixmir,CU dedi ki transitdedi,mene 10-15 gunnen gec gelmemishdi,birinci defedir ki bele gecikme gelir

Baglamalar avropa turuna çixiblar frankfurt london parij istanbul  ozudə 25 manata   :D  30 gunən tez gəlmir, 18 gundu məndə kiçik paketi gozluyurəm  burda http://www.dhl.de/de/paket/pakete-versenden/weltweit-versenden/laenderseiten/aserbaidschan.html aşagida yazilib standart 10 gun premium paketlər 8 gun bizim olkəyə tranzit vaxtidi.

Əla endirimdir! - 56%

İlk dəfə alış edənlər üçün daha sərfəlidir. Cəmi 24.37 eu olacaq. 

ilk alış zamanı endirimdən istifadə etmək üçün FWD7GE8 kodunu Активировать код купона/акции bölməsinə daxil edin və endirimi əldə edin.

Karcher HM 555 Standmixer

Edited by инженерц

Salamlar!

Təəssüflər olsun ki, bu hal ilə bir çox onlayn alış zamanı, bir çox onlayn dükanlarda rastlaşılır. Bu dükanın deyil çatdırılma xidmətinin səbəbindən baş verir. Mənim praktikamda belə xoşa gəlməz hal http://www.bike-discount.de saytından alış edən zaman olmuşdu.

Bu halı bu postda qeyd etmişəm. Maraqlananlar oxuya bilərlər. 

Men demek istemirdim ki bu dukanin gunahidi. Umumiyyetle bele bir hal bas verdiyini xeber eledim.

Ozum 2009-cu ilden ebay, amazon, bike-discount, bike-components ve s. kimi saytlardan xeyli lazimli esyalar almisam. CU-dan 3 defe muxtelif lazimli kompyuter detallari aldim (bu hamisi ozum ucun, satis ucun yox).

Soz qelishi olaraq - bele teklif var.

Esline qalsa bele bir isi biz artiq 2 ildir-ki disputun velosipedlere hesr olunmus bolmesinde edirik. Ideya beledir - CU basqa alman saytlari kimi (meselen bike-discount) xeyli alinan eshyalari eyni shipping qiymete yola salir, plus-minus 1-3 avro. Meselen bir sheye gore 29 avro yol pulu, ya 10 sheye gore 31 avro (tegriben). Hal-hazirki komruk limitinde 1 ay erzinde 1000 dollara kimi rusumsuz onlayn alis etmek olar. Ona gore teklifim budu - bir zakaza bir nece nefer qosulsun ve yol pulu aralarinda bolunsun.

Biz veloforumda xususi dustur duzeltmisik, ona esasen, alinan malin qiymetini neze alaraq zakaza qosulan adamlar yol pulu odeyir. Yani-ki, 5 avrolug mal alan adam 50 avrolug mal adamla eyni pulu ODEMIR. Bu cox duzgun ve edaletli variantdi, ve eyni zamanda hami ucun rahat. Dusturda her sey nezere tutulub, valyuta konvertaciyasinin fayizi, pay-pal rusumu ve hetda baglamani alanda poctdaki xercler. O dusturu CU-nanda uygunlasdirmag olar.

Belelikle, teklifim budur-ki, hemin varianti CU-nan edek.

Sual ve fikirleriniz varsa, buyurun.

Edited by Riff_Al

Cox Twk ederim melumata qöre hemise bir birimize destek olub bilmediyimiz seyleri barade kömeklik edek :)

Hele mende hele etdim onlar mene hec bir mektub qöndermeden men onlara paketin qönderis cekin kopyasini ve RMA-Kod Müsteri Kodu ve mebleqi manatla ve euroya convert edib qönderdim; be siz onlara qönderenden sonra usdunden nece qunden sonra esyanin mebleqini refund etdiler ? 

Qanuna gore onlar geri gonderilen seyi alib ekspertizaya gonderirler. Eger siz heqiqetende duzsunuzse onlar pulu verirler.

Mende beledir. 26 yanvarda yola saldim 30 Almaniyada gomrukde idi. 11 fevralda paypaldan refund verdiler. pul hele plastik karta daxil olmayib. Birde esas bir seyi deyim yeyqin siz mali geri gonderende gomruk beyannamesinde vazvrat yerini isare etmeyi yadinizdan cixarmayibsiz.

Baglamalar avropa turuna çixiblar frankfurt london parij istanbul  ozudə 25 manata   :D  30 gunən tez gəlmir, 18 gundu məndə kiçik paketi gozluyurəm  burda http://www.dhl.de/de/paket/pakete-versenden/weltweit-versenden/laenderseiten/aserbaidschan.html aşagida yazilib standart 10 gun premium paketlər 8 gun bizim olkəyə tranzit vaxtidi.

Menim poketim gecikende DHL mene bele cavab vermisdiler.

------------------------------------------------

thank you for your request.

Please accept our apologies for our late reply.  

The parcel left Germany on 12.01.2015 going to Azerbaijan.

General running time for your parcel is 8 business days.

The transit times given are average transit times, based on the transport to delivery to the recipient on experience.

Under the current terms of the DEUTSCHE POST / DHL this is not a contractually guaranteed delivery period.

The transit times are always working days, beginning from Monday to Friday excluding customs clearance.

In case your parcel does not arrive at the recipient until 04.02.2015 please contact the sender and request an investigation.

Do you have any further questions? Please don't hesitate to contact your customer service representative using the phone number given below.
In case you answer back via e-mail please refer to your first request.

Kind regards,

Marko Waschk

Menim poketim gecikende DHL mene bele cavab vermisdiler.

------------------------------------------------

thank you for your request.

Please accept our apologies for our late reply.  

The parcel left Germany on 12.01.2015 going to Azerbaijan.

General running time for your parcel is 8 business days.

The transit times given are average transit times, based on the transport to delivery to the recipient on experience.

Under the current terms of the DEUTSCHE POST / DHL this is not a contractually guaranteed delivery period.

The transit times are always working days, beginning from Monday to Friday excluding customs clearance.

In case your parcel does not arrive at the recipient until 04.02.2015 please contact the sender and request an investigation.

Do you have any further questions? Please don't hesitate to contact your customer service representative using the phone number given below.
In case you answer back via e-mail please refer to your first request.

Kind regards,

Marko Waschk

hə onlarinda əlindən birşey gəlmir , misal ucun tanişlarimda rasiyada CU dan sifariş verir 4-5 baglamani 6-9 gunə tam gəlib çatir 90 % baglamalar, hədiyyə almişdim oda belə getdi daha mənasi qalmadi nə baglamanin nədə hədiyyənin bunan sonra heç gəlib çixmasada olar, alanda fikirləşdimki uzagi 2 həftəyə gələr amma sən demə kiminsə telefon bazarina gorə qurunun oduna yaşlarda yandi !

Axşamınız xeyir olsun. Bu gün istəyirəm CU dan 40 düymlu Tv sifariş verim. Maraqlıdır ki, kömrük narahatçılıq yaradandan sonra kimsə həmin saydan Tv alıb. Zəhmət olmasa kimin bu məsələdə təcrübəsi var yazsın. CU dan mən birinci dəfə sifariş edirəm. Çox sağolun.

Almaniyadan cixib,amma uzun muddetdir ki gelmir

CL773772849DE

Menim de sifarişim gecikib. Statusda Almaniyadan çıxdığını gösterir, ama hele bir xeber yoxdu. Her yere zeng vurmuşam deyirler "Azerbaycana girmeyib, yeqin geler gözleyin".

Axşamınız xeyir olsun. Bu gün istəyirəm CU dan 40 düymlu Tv sifariş verim. Maraqlıdır ki, kömrük narahatçılıq yaradandan sonra kimsə həmin saydan Tv alıb. Zəhmət olmasa kimin bu məsələdə təcrübəsi var yazsın. CU dan mən birinci dəfə sifariş edirəm. Çox sağolun.

Salam!

Bəli, gömrükdə bu aralar yaranan məlum problemlər ərəfəsində CU-dan müxtəlif mallar alanlar olub. Siz əgər tələsmirsinizsə bir qədər gözləyin. Bir tanış yoldaş CU-dan bağlama gözləyir hal - hazırda. Bu sifarişin trekinqini və nəticələrini mövzuda qeyd edəcəyəm.

İlk dəfə alış edirsinizsə endirimdən istifadə edə bilərsiz. Bunun üçün FWD7GE8 kodunu Активировать код купона/акции bölməsinə daxil edin və endirimi əldə edin. 

Ətraflı video materialda

AZBAKA yazmadigi muddetde pocta zeng etmeyin hec bir menasi yoxdur. Eyni sozu deyecekler size sms gonderilecek ancaq men nece defedir mal aliram sms gormemisem indiyene kimi. Ozude poct-da ki avadanliqlar o qeder pis gundedi ki 28 mali almisam azems-de 5-i mali aldigim yazilib. Biyabirciliqdi. CL775783380DE ayin 27-si cixib helemde xeber yoxdur.

40 duyum LCD ucun hec bir qadaga yoxdur. Sadece Plazma olmasin ona qadaga var.

После регистрации на сайте появляеться дополнительная возможность доставки. Правда очень дорогая.

40-dan böyük TV CU-dan almaq mümkün deyil. 

- sifarişlərə qoyulan məhdudiyyətlər

1. http://wwww.disput.a...1948&p=19767041
  2. http://wwww.disput.a...1948&p=23767206

Так все же возможно за дополнительную плату?

• Страховка распространяется как на Ваш платеж, так и на Вашу посылку
  • Отлаженная, профессиональная система отправки товаров из Германии в Азербайджан
  • Сразу же после поступления заказа мы отправляем Вам детализированное подтверждение заказа по электронной почте
  • После отправки товара Вы получаете для отслеживания посылки ее международный номер посылки
  • Вы имеете право отказаться от посылки без указания причин в течение 14 дней после получения
  • Магазин computeruniverse гарантирует беспроблемный возврат товара и отличный сервис
  • Вы получаете полную гарантию производителя
  • Свои вопросы Вы можете направлять нам по электронной почте или по телефону (на немецком и английском языках). В большинстве случаев ответ Вы получите в течение нескольких часов (в рабочие часы нашего магазина), но не позднее, чем в течение 24 часов
  • В магазине computeruniverse продаются только оригинальные товары от производителя.
  • Скидка на первую покупку - наберите код FWD7GE8 и получите скидку.
Edited by инженерц

AZBAKA yazmadigi muddetde pocta zeng etmeyin hec bir menasi yoxdur. Eyni sozu deyecekler size sms gonderilecek ancaq men nece defedir mal aliram sms gormemisem indiyene kimi. Ozude poct-da ki avadanliqlar o qeder pis gundedi ki 28 mali almisam azems-de 5-i mali aldigim yazilib. Biyabirciliqdi. CL775783380DE ayin 27-si cixib helemde xeber yoxdur.

Salam. Almaniyadan gələn bağlamaların üzərində telefon nömrəsini qeyd etmirlər. Ona görə də SMS gəlmir. Heç fikir vermirsiz ?

Almaniyanın məşhur elektronika dükanı Computeruniverse

Azərbaycana bir başa çatdırılma (7 iş gününə)

Orijinal mallar

2 il zəmanət

İlk dəfə alış edənlərə endirim. Sadəcə FWD7GE8 kodunu daxil edin və endirimi əldə edin.

Computeruniverse Немецкий магазин электроники с прямой доставкой в Азербайджан, Россию, Украину, Беларусь, Казахстан, Кыргызстан, Узбекистан.

Полная гарантия производителя

Оригинальные товары

Скидка на первый заказ - FWD7GE8.  Для того, чтобы воспользоваться купоном, после того, как вы положите все необходимые товары в корзину, нажмите на значок «Корзина» и перейдите на первый этап оформления заказа. Нажмите на кнопку «Активировать код купона/акции», которая находится внизу страницы.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Our picks

• AstraZeneca признала, что ее вакцина от COVID-19 может спровоцировать тромбоз
      Компания AstraZeneca признала, что ее вакцина против COVID-19 может вызвать редкое, но смертельное нарушение свертываемости крови.
      Фармацевтический гигант уже столкнулся с огромным количеством исков, поданных близкими тех, кто получил серьезные заболевания или умер в результате инъекции, сообщает Daily Mail.
      Отмечается, что юристы, представляющие десятки коллективных исков, говорят, что стоимость некоторых дел их клиентов может достигать 25 миллионов долларов (42,5 млн манатов), и настаивают на том, что вакцина фармацевтической фирмы является дефектным продуктом.
        Подчеркивается, что AstraZeneca в феврале признала, что ее вакцина может в очень редких случаях провоцировать состояние, называемое тромбозом с синдромом тромбоцитопении или TTS. Он может вызвать у пациентов образование тромбов, а также низкое количество тромбоцитов, что в некоторых случаях серьезно навредило тем, кто воспользовался вакциной, или даже привело к летальному исходу.
      Потенциальное осложнение было указано в качестве возможного побочного эффекта с момента выпуска вакцины, но признание AstraZeneca в феврале стало первым случаем, когда фармацевтический гигант сделал это в суде, сообщает Telegraph.

• Red Heart
        • Like
      • 40 replies
    • Распространилось видео цепной аварии в центре Баку – ФОТО – ВИДЕО - ОБНОВЛЕНО
      Распространились кадры цепной аварии на улице Рашида Бейбутова в Насиминском районе, в результате которой пострадали 10 автомобилей.
      Кадры распространил Центр интеллектуального управления транспортом МВД Азербайджана.
      На кадрах видно, как два легковых автомобиля устроили гонку на улице Рашида Бейбутова. Но водитель одного из них сначала задел припаркованный на обочине кроссовер, после чего потерял управление, и произошла цепная авария.
      Во время аварии также были повреждены одна камера видеонаблюдения и коробка управления. https://t.me/faktlarla/47382
      10:15
        Минувшей ночью в Насиминском районе столицы произошло дорожно-транспортное происшествие с участием 10 автомобилей.
      На улице Рашида Бейбутова двое водителей, устроивших между собой гонку, потеряли управление своими автомобилями и врезались в транспортные средства, стоявшие на обочине дороги, повредив до 10 машин, пишет Qafqazinfo.
      Начальник отдела пропаганды безопасности дорожного движения и связи с общественными структурами Управления Государственной дорожной полиции города Баку Тогрул Насирли сообщил, что авария произошла в 00:54.
      В результате ДТП пострадал один человек. По факту в Управлении полиции Насиминского района проводится расследование.
      09:43
      На улице Рашида Бейбутова в Насиминском районе Баку произошла цепная авария.
      В результате ДТП повреждения получили 10 автомобилей, пишет АПА. 
        • Haha
        • Like
      • 17 replies
    • Наташа Королёва резко сменила имидж
      Телеведущая Лера Кудрявцева в соцсетях показала Наташу Королеву, свою коллегу по шоу «Суперстар!», с новым имиджем.
      50-летняя певица вдохновилась эпохой диско: она завила волосы мелкими кудрями и убрала их в высокую пышную прическу в афростиле. Яркий образ дополнили разноцветный бомбер, расшитый пайетками, массивные украшения и макияж с акцентом на глаза. Преображение удивило пользователей сети: «Даже не узнала тут Наташу», «Не совсем по возрасту оделась», «Пробует разное, молодец», «Вырви глаз, а не образ!» = https://lady.mail.ru/article/543509-koroleva-smenila-imidzh-zhena-gazmanova-pokazala-d/
      • 13 replies
    • Посоветуйте новостройку для покупки
      Здравствуйте.
      Посоветуйте, где сейчас в черте города будут строить новостройки? Мне нужно слегка вложиться в бакинскую недвижимость, желательно однокомнатные. Больше интересуют проекты, которые только начинают строительство. Район интересует, скорее всего Насиминский, от Каспиан Плазы вплоть до 28 мая. Спасибо!
      • 5 replies
    • В Баку появятся десятки новых автобусных остановок
      В Баку планируется установить 86 остановочных павильонов.
      Об этом сообщает пресс-служба Азербайджанского агентства наземного транспорта (AYNA) при Министерстве цифрового развития и транспорта.
      «Продолжается установка и реконструкция остановочных павильонов в столице. С учетом состояния дорожной инфраструктуры в Баку устанавливаются павильоны для широких и узких тротуаров», - говорится в информации.

https://media.az/society/v-baku-poyavyatsya-desyatki-novyh-avtobusnyh-ostanovok
        • Like
      • 24 replies
    • Известный актер Талех Юзбеков прижег лоб жены сигаретой
      Известный азербайджанский актер Талех Юзбеков прижег сигаретой лоб жены.
      Об этом сообщила сама супруга артиста, блогер Хатира Юзбекова.
      Она показала след от ожога на лбу своим подписчикам в Instagram.
      "Да, муж прижег мне лоб сигаретой", - сказала она.
      Хатира Юзбекова не предоставила подробной информации о случившемся.
      Отметим, что у Талеха и Хатиры Юзбековых двое детей.  https://www.instagram.com/reel/C6Va1qjuNjZ/?utm_source=ig_embed&ig_rid=fec0e9dd-befb-44ea-ab5e-6e57f827531b   https://ru.oxu.az/society/865516  https://ru.baku.ws/video/193254  
      .
        • Upvote
        • Like
      • 48 replies
    • Стали известны подробности трагикомического происшествия, случившегося с жителем Баку
      Стали известны некоторые подробности трагикомического происшествия, случившегося с жителем Баку.
      Как передает xezerxeber.az, случай был зафиксирован около 07:00 по адресу: Сураханский район, поселок Гарачухур, улица Фармана Керимзаде, 67.
      По словам соседей, камень, которым было закрыто отверстие бака с водой, упал внутрь и нанес определенные повреждения. Хозяин дома решил вытащить камень и починить резервуар, но застрял в отверстии. Он находился в таком положении примерно 40 минут.
      На место происшествия незамедлительно прибыли сотрудники Службы спасения особого риска Министерства по чрезвычайным ситуациям. Они вызволили мужчину (1986 г.р.) с помощью специальных инструментов.
      Подробнее - в сюжете:
      13:35
      На горячую линию "112" Министерства по чрезвычайным ситуациям (МЧС) Азербайджана поступила информация о том, что на территории поселка Гарачухур Сураханского района столицы один человек оказался в беспомощном состоянии.
      Об этом сообщили в МЧС.
      На место происшествия незамедлительно были направлены сотрудники Службы спасения особого риска службы.
      При оценке оперативной обстановки выяснилось, что Т.Мамедов (1986 г.р.) проводил ремонтные работы в резервуаре для воды глубиной 2 метра и диаметром 1,5 метра в частном доме и не смог выбраться из него.
      Сотрудники  службы спасли мужчину с помощью спецтехники.
        • Haha
      • 82 replies
    • Хлеб, обогащенный железом, будут продавать в Азербайджане
      Эксперт отметила, что принятию этого решения предшествовали исследования, которые проводились в различных регионах страны.  
        • Like
      • 116 replies
  • Recently Browsing   0 members, 0 guests

• No registered users viewing this page.
  • Create New...