Jump to content
  • Откройте аккаунт на Диспуте за 5 минут

Продаете недвижимость, машину, телефон, одежду?  Тысячи  просмотров ежедневно на dispute.az  помогут вам. Бесплатная доска обьявлений.

Recommended Posts

• Replies 4.7k
  • Created
  • Last Reply

Axshaminiz xeyr Ilqar muellim. Xahish edirem heftenin 5-ci gunune kimi bash veren hadiseler haqqinda informasiylari burda y yene de yerleshdirin. Inshallah shenbe gunu men de orda ishtirak edecem. Mingachevirden uzaqdan gelemyimi nezere alaraq eger bir deyishili bash vererse burda yerleshdirin ki, mesafe qet edib bir de gelmeyim. Noyabr ayinda demek olar ki orda oldum(mezuniyyetimi eseblerime moshenniklerin firildaqina serf etmekle meshqul oldum)/Imkan olmur ki, her hefte gelim. Ish rejimim buna imkan vermir. Buna gore xahish edirem meni uzurlu bilesiniz. Burda yazilan her bir hadiselerin gedishatini izlayirem. Uzaqda olub orda ishtirak etmemek bu da insanin ureyini partladir. Men eziyyeti kechen her bir kese xusule de bu aksiyalrda ishtirak eden shexslere teshekkur edirem.

[quote name='sherik27' timestamp='1297105172' post='8290747']
Salam. Rufet muellim. Sizin yerleshdirdiyiniz ssilka mende achilmir. Zehmet olmassa bu siyahini mene nicat-turan@mail. ru adresine gondererdiniz. Evvelceden teshekkur edirem
[/quote]

bu adrese mektub getmir.Oshibka var deyir.Adresinizi duz yazin

Salam!
Men bir şeyi bilirem ki, mən o mənzilə ödədiyim pul tam mənə qaytarılmasa, elə hamıda elə, heç kim ev alıb orada yaşaya bilməyəcək, və bu məsələ bitmiş olmayacaq. Elə çıxır ki, ev alanlar qalan pulları camaata çatdırmalıdır.))) Bu da utopiyadır.Əziz Dövlətimiz və onun əziz məmurları. Son qəpiyədək ziyan ödənilməlidir, çünki bu variantın sonu ya hamını qərək gülləliyəsiz ki, səssizdik yaransın, yada ki səhfinizi düzəldəsiniz. Tufan yetişmək üzrədir.

Salam. Burda basha dushulmeyen ne var ki. Menzili bir nefere verecekler yerde qalanlar da yeni sherikleri bashlayacaq vetendash muharibesine. O ki, qaldi pulu qaytarmaq meselesine bu da mumkun olmayacq chunki sheriklerden hech olmassa biri menzilin deyerini tam odeyeib. Demek ki, shirkete borcu yoxdur. Eger borcu olsaydi yene onun borcunu diger paychilarin pullarinin qaytralilmasina yoneltmek olardi. Amm bu moshennikler bir sheyi yadda saxalsinlar ki, hech sheriki olmayan menzil sahibleri de day bu menziuli istemir. Chunki binanin tikilmesi sual altinda qalacaq, En azindan zererchekenlerin zereri odenilene kimi, Hech kim o binada yashamaqa risk etmeyecek.Gunde bir sherik gelib qapini doyecek. Aci binanin tikilmesinde bizim de pulalrin rolu olub.))) Allah onlarin cezasini versin. Birce o Vaqifi gore bilseydim. Deysen axirda ele ELxani bir de Beybalani tutacalar. Herchend ki men hech onlari tanimiram. Men de Vaqifi bir de Shehliyani gormushem. Deysen bunlar iki cebhede vurushublar. Ikisi bir terefde firildaqchiliq edib o birileri de bashqa bir terefde. Evvel elxangil yeyib 2009-2010 da ise uje vaqif bashlayib. Men de deyirem niye ferdanin imici 2009-dan qalxmaqa bashlayib)))) Nece bu firildaqchinin kurekenini efire buraxirlar. Efirde onu goren kimi yeniden eseblerim korlanamqa bashlayir.

Salam
Bu gun ele bir ehemiyyetli hadise bash vermese de butun gunu eseb icinde oldum!
Deyilen meselerin helli sabah galdi .
Daha etrafli sabahki hadiselerin kulminasiyasindan sonra geyd edecem.
Sabah axsham inshalla bu gun ve sabahki hadiseleri genish sherh ile geyd edecem.
Gisasi bu gunku verdikleri soze emel edilmedi sabaha saxlanildi her shey.
Bu gun yeni excell siyahiya ubdate etdim.
www.muraymmmc.narod.ru saytinda sabah degigleshdirdikden sonra yerleshdirecem.
Artig[u][b][color="#FF0000"] 858 payci ve 906[/color][/b][/u] mugavile barede info olacag or

SALAM ƏZİZ VƏ DƏYƏRLİ ƏZİLMİŞLƏR! SİZLƏRƏ BÖYÜK BİR MÜJDƏM VAR. BİLMİRƏM BUNUN BU İŞLƏRƏ DƏXLİ VAR YA YOX, AMMA BİLİN Kİ TEZLİKLƏ BU HÖKUMƏTİN TAXTI MÜBARƏK TAXTI KİMİ BAŞINA YIXILACAQ. ONA GÖRƏ BÜTÜN ƏSƏBLƏRİNİZİ TOPLAYIN MEYDANLARA SAXLAYIN, AZ QALIB, LAP AZ QALIB. BU AZQIN REJİMİN DEVRİLMƏSİ SİZLƏRİN BİZLƏRİN ƏLLƏRİMİZDƏDİR. GƏLİN LAZIM OLSA YÜZLƏRLƏ QURBAN VERMƏYƏ HAZIR OLAQ. NECƏ Kİ 1990-Cİ İLİN 20 YANVARINDA TANKLARA SİNƏ GƏRDİK RUSLARDAN QURTULMAQ ÜÇÜN, İNDİ DƏ ERMƏNİ MƏNŞƏLİ BU QAN İÇƏNLƏRDƏN YAXA QURTARMMALIYIQ. TƏBİİ Kİ MEYDANLARDA QURBANLAR VERƏCƏYİK ƏGƏR BUNU ETMƏSƏK UŞAQLARIMIZ GORUMUZA SÖYƏCƏK. ODUR Kİ MƏN HAL-HAZIRDA AMERİKADA YAŞAMAQIMA BAXMAYARAQ ƏGƏR BİR OLMAĞA QƏRAR VERSƏ BU XALQ HEÇ ŞÜBHƏNİZ OLMASIN ONLARIN ARASINDA OLACAM. ARTIQ YETƏR BU SÜLALƏNİN AYAQLARI ALTINDA TAPDALANDIQ !!!

Salam gonshular
Men burda bezi meseleler barede geyd etmek isterdim.paycilarin xahishi ile.
Rzabeyli xahish edirem ozunuzu tegdim edin.
Eger 2 post yazmisiznisa sizin kim oldugunuz hele melum deyil.
Hamidan artig derecede xahish ederdim ki provakasiyalara getmeyin.
Artig lazimsiz sheylerin yazilmasi,forumun siyasi arenaya cevrilmesi duzgun deyil.Dovlet ve hakimiyyet eleyhine cixishlarin yeri bura deyil. Kim ki oz megsedini bizim elimiz ile heyata kecirmek isteyir onlara demek isterdim ki goy kim ne edirse oz adi ile etsin . KISHI kimi.
Men Ilgar indiyedek her bir sozumu ona gore rastamojka edib geyd edirem ki menim eleyhime tikilen torbada hec bir esas olmasin.
Bu gun Mustentigin komekcisi Elmirin dediyine gore men burda guya agzima geleni yaziram . Tipa mene nese demek isteyir. Buyursun nomrem de var istenilen vaxtda hara lazim olsa gele bilerem. Mene ele gelir ki ele arada bir teze nikler acib meni burda garalayanlar , ya da artig eskik soz yazanlar ele onlarin ozleridi ve bunu bilerekden edirler ki insanlarin menevi ruhun girsinlar.
Mene geldikde ise men her yazdigim sozun altinda imza etmeye haziram .KISHI kimi.
Bu bele.
Biz hamimiz bu shenbe ayin 12 de saat 11:00 da tikintide mustentig Mohubbet Huseynov ile gorushe geleceyik. Ve istintagin neticesini elan etmeyi teleb edeceyik. Hele ki bize ved olunana zerecekmishlerin aktlarin ve istintagda izhata verenlerin siyahisin vermek istemirler . Muxtelif behaneler ve uzatmalar ile.
Bu alinmasa da shenbe gunu biz bunu onsuz da teleb sheklinde alacayig.

Galdi ki muxtelif nikler ile mene garshi yazanlar, yaxud provakasiya edenler sSize demek isterdim ki sizin nikler hamsi nezaretdedi . Ve hamisinin eyni adamlar terefinden acilarag yazildigini orfografik yoxlama ile ve ip adres ile mueyyen etmek olar.hamsi eyni sehfler buraxir.Eyni zaman muddetlerinde eyni shriftler ile yazilir.
Odur ki paycilar her yazilan yaziya garshi diggetli olun. Hemishe nese real hereket etmek istedikden bu insan+ ortada aragarishdirarag insanlarin fikrin umumi telebimizden yayindirmag isteyirler.
Diggetli insanlardan xahish ederdim girib son 20 sehifeni vereglesinler ve kimlerin hansi nikler ile provakatorlug etdiklerin analizirovat elesinler.
Butun bunlar melumdu . Sizler ile de her melumdu hormetli podvalcilar.

Men indi Kamal m-m ile elage saxlamaga calishiram ki bize ved edilen siyahilar ve aktlari ala bilmeyimizden oteri komeklik gostersin. Ancag elage gurmag alinmir. katibenin dediyinden Rustem Usubovun yanindadi shikayetcileri gebul edir ya da nese bashga ish. Gorek de imkan olacag elage gurmaga ya nahardan sonraya galacag.

Indi Size paycilarin son ubdate edilmish siyahisin tegdim edirem.Bu siyahida 858 payciya aid olan 906 mugavilenin ilkin melumatlari geyd edilib.
Tekrar edirem bunlar paycilarin ozlerinin resmi istintag ile paralel olarag apardigi arashdirma neticesinde ortaya cixarilmishdi.Mugavilelerin ekser hisseinin scan versiyasi toplanmishdi.bazada. Eger kimlerinse scan versiyasi tegdim edilmeyibse onlar da konullu olarag isteseler tegdim ede bilerler.
Siyahi MurayMMC ile elagedar yaradilmish muveggeti saytda yerlehdirlib.
Isteyen ordan elde ede biler.Saytin unvanini ashagida geyd edirem.
[b][u][color="#FF0000"]WWW.MURAYMMC.NAROD.RU[/color][/u][/b]

RZABEYLI, sen kimsense əvvəl özünü təqdim et. Sonra da ki, biz bu forumda öz haqlarımızı qoruyuruq ve halal pullarımızı və ya evimizi istəyirik.heç bir dövlət çevrilişi etmirik. 90-cı illərə gəldikdə isə tankin qabağına gedənlər mərdi-mərdanələr, yetim-yesirlər oldu. Həmin vaxt Etibarlar, Nemətlər, İsa Qənbərlər,…. Və digərlər hamısı gizləndilər.Və özlərini tam təmin edib xalqı yaddan çıxartdılar. Ne ise.
Əziz qonşular. Artıq bizim forumda əks kəşfiyyat işləyir. Bizim məsələni həll edə bilmədikləri üçün və bu məsələləri daha da uzatmaq üçün müxtəlif üsullara əl atılır.Lakin biz heç bir provokasiyalara getməyərək sivil qaydada öz haqqımızı sonadək tələb edəcəyik. Ona görə də hamınızdan [color="#8B0000"][size="5"][b]12 fevral saat 11-de[/b][/size][/color] bizim pulumuz ilə tikilən TİKİNTİNİN qabağina gəlməyinizi xahiş edirəm.Güc birlikdədir.ALLAH hamımıza kömək olsun.

[quote name='bakhack' timestamp='1297241451' post='8303448']
Indi Size paycilarin son ubdate edilmish siyahisin tegdim edirem.Bu siyahida 858 payciya aid olan 906 mugavilenin ilkin melumatlari geyd edilib.
Tekrar edirem bunlar paycilarin ozlerinin resmi istintag ile paralel olarag apardigi arashdirma neticesinde ortaya cixarilmishdi.Mugavilelerin ekser hisseinin scan versiyasi toplanmishdi.bazada. Eger kimlerinse scan versiyasi tegdim edilmeyibse onlar da konullu olarag isteseler tegdim ede bilerler.
Siyahi MurayMMC ile elagedar yaradilmish muveggeti saytda yerlehdirlib.
Isteyen ordan elde ede biler.Saytin unvanini ashagida geyd edirem.
[b][u][color="#FF0000"]WWW.MURAYMMC.NAROD.RU[/color][/u][/b]
[/quote]
Sehife deyishdiyine gore bu postu tekrar edirem

Rzabeyli, evvala biz EZILMISHLER deyiliz. Bizler halal pullarimizi bir nece deleduzun oyununa gelib itirmish insanlarig.Lakin bu o demek deyil ki, pullarinizi onlara bagishlayacagiq. Galdi ki, hökumeti cevirmek isteyiniz, biz burda ganuna inanaraq haqqlarimizi teleb etmek ücün birleshmish paycilariq.Biz burda Siyasetle yox, haqlarimizi teleb etmekle meshguluq.

[quote name='gulcin' timestamp='1297243548' post='8303786']
Rzabeyli, evvala biz EZILMISHLER deyiliz. Bizler halal pullarimizi bir nece deleduzun oyununa gelib itirmish insanlarig.Lakin bu o demek deyil ki, pullarinizi onlara bagishlayacagiq. Galdi ki, hökumeti cevirmek isteyiniz, biz burda ganuna inanaraq haqqlarimizi teleb etmek ücün birleshmish paycilariq.Biz burda Siyasetle yox, haqlarimizi teleb etmekle meshguluq.
[/quote]
Sizin fikriniz ile tam raziyam. Biz siyaset ile deyil haggimizin mudafiesile meshgulug.
Biz resmi istintagin sona catib neticesinin bildirlmesin teleb edirik.
Eger hegigeten de bezi mafioz gruplara bu geder vetendashin haggi yedizdirilecekse onda bizim de ozumuzu mudafie etmek haggimiz var her bir mumkun vasite ile.heleki bizim elde etdiyimiz cinayet ishinin acilmasi ve hele deki indiyedek ancag beybalanin o da 2-3 gundu deyirler hebs edilmesi bash verib. Bizler hele geyri-mueyyenlik icindeyik bilmirik ne bash verir.Bunu arashdirib mentigi netice cixarmaga calishirig.Sonra hansi gerar vereceyimiz hansi addim atacagimizi gerarlashdiracayig.

[quote name='etibar1977' timestamp='1297251039' post='8305028']
Salam.

Bugun ayin 9. Birazda sebr edek. Uc gunnen sonra yaginki her shey melum olacak.
[/quote]

Siz bu 3 gunde neyin melum olmagini gozleyirsiniz? Men bu gun ifade vermeye getmishdim, ve orda mustentik dedi ki, hele ki, butun zererchekenler ifade vermeyibler istintag basha chatmayacaq. Ve hele neche neferin hech neden xeberi olmadigini ozunuz bilirsiz. Hele siyahida neche menzilin yiyesi yoxdur. Onlar yiyeleri axtarmaga hele telesmirler. Men onlardan "niye onlari axtarmirsiniz? Axi sizde nomrelenmish medaxil qebzleri var, ve orda haminin adi, soyadi var. Bu melumatla siz onlari tapa bilersiz. Niye menimle bu vaxta qeder hech kim elaqe saxlamayib?", ve bunlara mustendiqin cavabi "sizinle elaqe saxlayacaqdilar, sadece buna vaxt lazimdir. Hele ozleri gelenleri dindirib qurtarmamishiq". Bundan bele chixir ki onlar hele hech neden xeberi olmayan paychilari axtarmaga telesmirler.

O ki qaldi kiminse tutulmagina - mene ele gelir bu camaatin bashini qatmaq uchun yalandir. chunki menden ifade alan mustendiq "Beybalanin tutulmagini eshitmishem, amma degig melumatim yoxdur" dedi. Hem de bize onlarin tutulmagi yox, bizim pullarimizi qaytarmagi lazimdir. Onlarsa yegin butun pullari qohumlarinin adina kechirib oturublar. Voobshem gorek ne olur...

Hovseleli olun, bu hele iller chekcek. Esas agilnan yanashmagdir, yoxsa onlar bizden istifade edib hech nesiz qoyacaqlar bizi...

Salam.

Məndə hesab edirəm ki, düşdüyümüz vəziyyətdən öz maraqlarına istifadə edənlərə rədd olun birmənalı deməliyik! Tutduğumuz yol ən düzgün və effektiv olan yeganə yoldur, qanun çərçivəsində Dövlət dəstəyilə hüquqlarımızı bərpa etmək yönündə fəaliyyət aparırıq. Çünki biz kütləvi cinayət əməllərin qurbanı olmuşuq, və qanuni müdafiəmizi təşkil edirik. Bu işıqa aparan yoldur. Allah qoysa qısa zamanda taleyimizdə müsbət dəyişikliklər baş verəcək. Dövlətimiz bizləri darda qoymaz, amma bizdə düzgün hərəkətdəyik. Qurulmuş müvafiq rəhbər şəxslərnən əlaqələr, fəal və vicdanlı payçılarımızın səyi nəticəsiz olmayacaq.Detalların ilkin açıqlamalarıda bu fikri söyləməyə əsas verir. Amma zaman hamımızı sıxır, az qalıb, istintaqın nəticəsi və onun nəticəsində görülən tədbirlər ədalətli və qaneedici olması bizim gözləntilərimizdir. İnşallah yaxşı olar.

[quote name='gulcin' timestamp='1297243548' post='8303786']
[/quote]

Əvvəla salam. Bilirsiz bu millətin başına niyə bu hadisələr gəlir? Çünki bizi ylnız öz mənafeyimiz maraqlandırır, elə ona görə də heç vaxt bir ola bilməyəcəyik. Mənim kimliyimə gəldikdə isə məni hamınız yaxşı taniyirsiz. Əksəriyyətinizlə də görüşmüşük əvvəlki nikimin parolun unutmuşdum məcburən təzəsin açdım. İlqar qaldı sənə təxribat törətməyə mən belə xırda işlərə və xırda maraqlara vaxt sərf etmirəm.Mən ora verdiyim pulun altından da xətt çəkmişəm. Sən məni tanıyırsan yaxşı yadına sal öz evimin ünvanın nikim kimi yazmışdım, sənlə də bir az söz söhbətimiz olmuşdu. Onu da nəzərinizə çatdırım ki mən artıq o ölkədən tüpürüb çıxmışam, allah qalanlara kömək etsin. Bu hadisəni biləndən dərhal sonra viza işləmlərinə baş vurdum və allahın köməyi ilə buna nail oldum. İndi uzaq amerikadayam. Burdan da hər gün baş vermiş hadisələri izləyirəm. Sadəcə ora verdiyim pulun mənim əsəblərimə dəymədiyini dərk elədim. Qaldı ƏZİLMİŞLƏR məsələsinə əmin olun ki sizli bizli 95% sadə xalq əzilmişdir özümüzü aldatmayaq. Şəxsən mənim hər gün yüzlərlə hüququm ayaq altında əzilirdi. Əgər mən təxribatçı olsaydım sizi haqlarınızın tələbinə yox başınızı aşaqı salıb əlimizə verilən yunu əyirməyə, hər gün çalınan havaya oynamaqa çağırardım. Azərbaycanda heç bir saxta insan insanları ayaqa qalxmaqa çağırmaz. Əmin olun ki sizlərin "təmiz qanunlar" adladırdıqınız qanunların üstünün tozunu silən də yoxdur. Vüsal bəy mən sizə demirəm İsa Qəmbərin ya da kiminsə dalıyca gedin haqqın dalıyca gedin. "Haqqının geri qaytarılması uğrunda cihad etməyənlər kafirdir"(Quran). Mən 2002-dən bu tərəfə haqqımı tələb edərək döyülmüşəm də söyülmüşəm də tutulmuşam da amma axır ki bir şeyi dərk etdim bu millət yolunda can qoymaqa layiq millət deyil. "Biz qövmlərə özlərinə uyqun hökmdar verərik"(Quran). Nə deyim vallah Elçibəy prezident dönəmində kafedə yediyi yeməyin pulunu verəndə ona gülərdik bax həmin insanlarıq. Ən yaxşısı mən çox uzatmayım.
MİLLƏT NECƏ TARAC OLUR OLSUN, NƏ İŞİM VAR!
DÜŞMƏNLƏRƏ MÖHTAC OLUR OLSUN, NƏ İŞİM VAR! (allah sənə rəhmət eləsin M.Ə. Sabir)
Yuxun şirin olsun "Aldanmış Kəvakib" milləti!

[quote name='Rzabeyli' timestamp='1297261638' post='8307076']
Əvvəla salam. Bilirsiz bu millətin başına niyə bu hadisələr gəlir? Çünki bizi ylnız öz mənafeyimiz maraqlandırır, elə ona görə də heç vaxt bir ola bilməyəcəyik. Mənim kimliyimə gəldikdə isə məni hamınız yaxşı taniyirsiz. Əksəriyyətinizlə də görüşmüşük əvvəlki nikimin parolun unutmuşdum məcburən təzəsin açdım. İlqar qaldı sənə təxribat törətməyə mən belə xırda işlərə və xırda maraqlara vaxt sərf etmirəm.Mən ora verdiyim pulun altından da xətt çəkmişəm. Sən məni tanıyırsan yaxşı yadına sal öz evimin ünvanın nikim kimi yazmışdım, sənlə də bir az söz söhbətimiz olmuşdu. Onu da nəzərinizə çatdırım ki mən artıq o ölkədən tüpürüb çıxmışam, allah qalanlara kömək etsin. Bu hadisəni biləndən dərhal sonra viza işləmlərinə baş vurdum və allahın köməyi ilə buna nail oldum. İndi uzaq amerikadayam. Burdan da hər gün baş vermiş hadisələri izləyirəm. Sadəcə ora verdiyim pulun mənim əsəblərimə dəymədiyini dərk elədim. Qaldı ƏZİLMİŞLƏR məsələsinə əmin olun ki sizli bizli 95% sadə xalq əzilmişdir özümüzü aldatmayaq. Şəxsən mənim hər gün yüzlərlə hüququm ayaq altında əzilirdi. Əgər mən təxribatçı olsaydım sizi haqlarınızın tələbinə yox başınızı aşaqı salıb əlimizə verilən yunu əyirməyə, hər gün çalınan havaya oynamaqa çağırardım. Azərbaycanda heç bir saxta insan insanları ayaqa qalxmaqa çağırmaz. Əmin olun ki sizlərin "təmiz qanunlar" adladırdıqınız qanunların üstünün tozunu silən də yoxdur. Vüsal bəy mən sizə demirəm İsa Qəmbərin ya da kiminsə dalıyca gedin haqqın dalıyca gedin. "Haqqının geri qaytarılması uğrunda cihad etməyənlər kafirdir"(Quran). Mən 2002-dən bu tərəfə haqqımı tələb edərək döyülmüşəm də söyülmüşəm də tutulmuşam da amma axır ki bir şeyi dərk etdim bu millət yolunda can qoymaqa layiq millət deyil. "Biz qövmlərə özlərinə uyqun hökmdar verərik"(Quran). Nə deyim vallah Elçibəy prezident dönəmində kafedə yediyi yeməyin pulunu verəndə ona gülərdik bax həmin insanlarıq. Ən yaxşısı mən çox uzatmayım.
DÜŞMƏNLƏRƏ MÖHTAC OLUR OLSUN, NƏ İŞİM VAR! (allah sənə rəhmət eləsin M.Ə. Sabir)
[/quote]

Vüsal bəy mən sizə demirəm İsa Qəmbərin ya da kiminsə dalıyca gedin haqqın dalıyca gedin.
[/quote]

Əgər bunu mənə unvanlamısınızsa Siz səhvə yol vermisiniz.
Əvvəla mən sizin yazdıqlarınıza heç bir reaksiya verməmişdim.Çünki buna ehtiyac da duymadım.Siz fikrinizi özünüz üçün saxlayın.Yersiz hesab edirəm belə yazıları.
Amma icazə versəniz indi mən də öz fikrimi bildirmək istəyirəm.Sizin kim omagınızdan asılı olmayaraq mən də burada yazılanları təsdiqləyərk bildirmək istəyirəm ki, burada nə millətimiz,nə hakimiyyət haqqında muzakirələr , nə də siyasi sohbetler gedir.Bu forumun məqsədi başqadır.

[size="7"][i][b]Rzabeyli[/b][/i][/size]
Gəlin Sizə bir şərq rəvayəti gondərim....

Однажды один старик сидел около оазиса, у входа в один ближневосточный город. К нему подошел юноша и спросил: «Я ни разу здесь не был. Какие люди живут в этом городе?» Старик ответил ему вопросом: «А какие люди были в том городе, из которого ты ушел?» – «Это были эгоистичные и злые люди. Впрочем, именно поэтому я с радостью уехал оттуда». -«Здесь ты встретишь точно таких же», ответил ему старик.
Немного погодя, другой человек приблизился к этому месту и задал тот же вопрос: «Я только что приехал. Скажи, старик, какие люди живут в этом городе?» Старик ответил тем же: «А скажи, сынок, как вели себя люди в том городе, откуда ты пришел?» – «О, это были добрые, гостеприимные и благородные души. У меня там осталось много друзей, и мне нелегко было с ними расставаться». – «Ты найдешь таких же и здесь», - ответил старик.
Купец, который невдалеке поил своих верблюдов, слышал оба диалога. И как только второй человек отошел, он обратился к старику с упреком: «Как ты можешь двум людям дать два совершенно разных ответа на один и тот же вопрос?» «Сын мой, - говорит старик, - каждый носит свой мир в своем сердце. Тот, кто в прошлом не нашел ничего хорошего в тех краях, откуда он пришел, здесь и тем более не найдет ничего. Напротив же, тот, у кого были друзья в другом городе, и здесь тоже найдет верных и преданных друзей. Ибо, видишь ли, окружающие нас люди становятся тем, что мы находим в них».

[quote name='vusal55' timestamp='1297263144' post='8307251']
[size="7"][i][b]Rzabeyli[/b][/i][/size]
Gəlin Sizə bir şərq rəvayəti gondərim....

Однажды один старик сидел около оазиса, у входа в один ближневосточный город. К нему подошел юноша и спросил: «Я ни разу здесь не был. Какие люди живут в этом городе?» Старик ответил ему вопросом: «А какие люди были в том городе, из которого ты ушел?» – «Это были эгоистичные и злые люди. Впрочем, именно поэтому я с радостью уехал оттуда». -«Здесь ты встретишь точно таких же», ответил ему старик.
Немного погодя, другой человек приблизился к этому месту и задал тот же вопрос: «Я только что приехал. Скажи, старик, какие люди живут в этом городе?» Старик ответил тем же: «А скажи, сынок, как вели себя люди в том городе, откуда ты пришел?» – «О, это были добрые, гостеприимные и благородные души. У меня там осталось много друзей, и мне нелегко было с ними расставаться». – «Ты найдешь таких же и здесь», - ответил старик.
Купец, который невдалеке поил своих верблюдов, слышал оба диалога. И как только второй человек отошел, он обратился к старику с упреком: «Как ты можешь двум людям дать два совершенно разных ответа на один и тот же вопрос?» «Сын мой, - говорит старик, - каждый носит свой мир в своем сердце. Тот, кто в прошлом не нашел ничего хорошего в тех краях, откуда он пришел, здесь и тем более не найдет ничего. Напротив же, тот, у кого были друзья в другом городе, и здесь тоже найдет верных и преданных друзей. Ибо, видишь ли, окружающие нас люди становятся тем, что мы находим в них».
Rəvayətə görə çox saq olun. Hərənin öz fikri var razılaşmamaq və hörmət etmək haqqı da sərbəst. Bu da mənim fikirlərimdir razılaşmayanların fikrinə hörmət edirəm onlar da mənim fikrimə hörmət etməyə borcludurlar.
[/quote]

Men evvelce yazdigim sözün üstünde durur ve Size yene bildirirem ki, bu forumda biz Siyasetden danishmirig, bu forumda ishtirak eden her bir kesin 1 tek amali var, oda dücar oldugumuz problemin tezlikle hell olunmasidir. Ona gore de Sizden xahish edirem bu forumda sadece olarag bizim problemlerimizden ve onun hellin tapilmasi yollarindan danishag. Bashga mövzular bashga forumlarda müzakire olunsun.

[/quote]

Rüfət müəllim! Sizə afərin. Çox gözəl və yerində yazılan rəvayətdir.
Bizə kiminsə provakator xarakterli məsləhətləri lazım deyil. Biz bu müddət ərzində heç olmasa rəsmi istintaq işinin açılmasına nail olduq Bütün dövlət orqanlarının bu işlərdən xəbəri oldu.Və artıq 100 gündür ki, Möhübbət Hüseynovun rəhbərliyi ilə istintaq gedir. Yəqin ki, bu İstintaqın
Müsbət bir nəticəsi olacaq.Gəlin ALLAHIN ətəyindən yapışıb ümidimizi üzməyək. HalaL qazanılmış pulların bir neçə dələduz tərəfindən yeyilməsinə ALLAH yol verməz.İnşallah, ümid edək ki, 12 fevralda müstəntiq bizi şad xəbərlərlə sevindirəcək. Ona görə də haminizin bu görüşdə iştirak etməsi yaxşı olardı.

[quote name='imran1966' timestamp='1297265687' post='8307537']
Rüfət müəllim! Sizə afərin. Çox gözəl və yerində yazılan rəvayətdir.
Bizə kiminsə provakator xarakterli məsləhətləri lazım deyil. Biz bu müddət ərzində heç olmasa rəsmi istintaq işinin açılmasına nail olduq Bütün dövlət orqanlarının bu işlərdən xəbəri oldu.Və artıq 100 gündür ki, Möhübbət Hüseynovun rəhbərliyi ilə istintaq gedir. Yəqin ki, bu İstintaqın
Müsbət bir nəticəsi olacaq.Gəlin ALLAHIN ətəyindən yapışıb ümidimizi üzməyək. HalaL qazanılmış pulların bir neçə dələduz tərəfindən yeyilməsinə ALLAH yol verməz.İnşallah, ümid edək ki, 12 fevralda müstəntiq bizi şad xəbərlərlə sevindirəcək. Ona görə də haminizin bu görüşdə iştirak etməsi yaxşı olardı.
[/quote]

Pahhh, işim gücüm qurtarib gəlib səni provikasiyaya çəkim! 6500 pul ödəmişəm qəpik qəpik yıqdıqım pul idi.Əlimi üzdüm o puldan atama dedim aala bilsən sənindir mən getdim bu ölkədən. Zato o iblis yuvasından canımı birdəfəlik qurtardım. İt aparan olsun. Amma öz aramızdı Ən son ölən ümiddir, ən azından ümid etmək və arzularla yaşamaq hüququnuzu əlinizdən almayıblar. İşinizdə olun allah köməyiniz olsun. Mənim adımdan da YAP-a təşəkkür edin ki azərbaycan xalqına yaxşı rəhbərlik edir! Allah hamınıza layiq olduqunuzu versin amin! Necə ki 20 ildir verir!

salam.mende cox isterdim ki bizim problem.dovletimiz terefinden edaletli hellini tapsin.coxlari kimi mende devletimi sevim.sizi inandirim bizim bu prob.mysbet hellini tapmasa ekser insanlar rzabeyli kimi danishacaqlar-dyshynecekler omyrlerinin axirina qeder.ymid edirem yaxshi olacaq.

Axshaminiz xeyr. Mence bu defe mustentiq bir qeder optimist danishacaq. Korrupsiyayla baqli ishler artiq gedir)) Gec olsa da nese edirler . Her gun vezifelerdinden korrupsionerler azad edilir. Bayaqdan bir senedi duzeldende 5 qat artiqna pul istyeirdiler, Indi gedib ancaq dovlet rusumu kechirik . Men ozum bunun shahidi oldum)))Inshallah bizim problemimize de bu aspektden baxarlar. Mene ele gelir ki, korrupsiayaya qarshi aparilan "tedqiqatin" sebebi bizim problemimiz oldu. Demek ki, neyese nail olmsuhuq birinci merhelede/Qnunlarimizi rehber tutaraq huqularimizi teleb edek. Men de inshalalh shenbe gunu rayonda yashayan paychilardan xahish edirem hemin gunu tikintinin qarshisina yiqishsinlar.

[quote name='Valdiviya' timestamp='1297257448' post='8306313']
Siz bu 3 gunde neyin melum olmagini gozleyirsiniz? Men bu gun ifade vermeye getmishdim, ve orda mustentik dedi ki, hele ki, butun zererchekenler ifade vermeyibler istintag basha chatmayacaq. Ve hele neche neferin hech neden xeberi olmadigini ozunuz bilirsiz. Hele siyahida neche menzilin yiyesi yoxdur. Onlar yiyeleri axtarmaga hele telesmirler. Men onlardan "niye onlari axtarmirsiniz? Axi sizde nomrelenmish medaxil qebzleri var, ve orda haminin adi, soyadi var. Bu melumatla siz onlari tapa bilersiz. Niye menimle bu vaxta qeder hech kim elaqe saxlamayib?", ve bunlara mustendiqin cavabi "sizinle elaqe saxlayacaqdilar, sadece buna vaxt lazimdir. Hele ozleri gelenleri dindirib qurtarmamishiq". Bundan bele chixir ki onlar hele hech neden xeberi olmayan paychilari axtarmaga telesmirler.

Bilirsiz, esilne galsa sivil olkelerde bu ishi bashga cure elyerdiler.Meselen ish acilanda Televiziyada ve ya metbuatda bu barede xeber cixa bilerdiki butun "MurAy' dan ev alanlar gelsinler istintaga.bunu elemediler ele BIZIM tertib elediyimiz siyahi ile camaati bashladilar cagirmaga neceki BIZIM telebimizle cinayet ishi acildi 4 ayliq mubarizeden sonra. eger butun ev satanlarin gelmesini gozlesek o iller cekecek.Hemdeki mustenting ozu demishdiki Bezi menziller hec satilmayaib.Hemdeki bu vaxtacan artig bir nece defe muxtelif TV kanallarinda bu barede danishiblar yenede BIZIM teshebbusumuz ile , butun Azerbaycan bilir bu barede.Bele getse Bir azdan xaricinde xeberi olacaq bu barede.Ve inanmiram ki 3-4 nefere gore Azerbaycanin imidci bele zerbe gebul elemeye hazirdi.Odur ki mence bu vaxtacan ifade vermish 800 den cox sakini ve onlarin aile uzvlerini bir nece shexse gore gozletmek yaxshi olmazdi.hemdeki ishin 80% den coxu olunubsa neticede melum olmalidi.Mustentig [b]soz verdiyi[/b] kimi bu shenbe gunu tikintide camaatla gorushecek.
Butun sakinlerden xahish yox TELEB olunur ki 6ci gun ayin 12/02/11 tarixde TIKINTIYE gelsinler.Ofice gedib orda yigishmasinlar gruplarla yox birlikde hereket eleyek.

Salamlar!

Allah qoysa hər şey yaxşı olacaq!!! Şənbə günü görüşərik! Hamılıqla şad xəbərlər eşitməyə yığışaq, Allah deyən olsun sonra Böyük Bayram Aksiyanın yeri olacaq. Dövlətimizə öz təşəkkürlərimizi bildirmək aksiyası!!! Allah səbr edib yaxşılıq edənləri sevir!!!Amin.

[quote name='mimur' timestamp='1297322795' post='8312147']
Salamlar!

Allah qoysa hər şey yaxşı olacaq!!! Şənbə günü görüşərik! Hamılıqla şad xəbərlər eşitməyə yığışaq, Allah deyən olsun sonra Böyük Bayram Aksiyanın yeri olacaq. Dövlətimizə öz təşəkkürlərimizi bildirmək aksiyası!!! Allah səbr edib yaxşılıq edənləri sevir!!!Amin.
[/quote]
Amin !

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Our picks

• В Баку выставлена на продажу квартира по фантастической цене - ФОТО
      В Баку выставлена на продажу квартира по фантастической цене.
      Как сообщает Oxu.Az, соответствующая информация распространена на сайтах объявлений.
      Так, девятикомнатную квартиру площадью 555 кв.м предлагают покупателям за 12 млн манатов.
        В объявлении упоминается, что на указанном этаже расположена только одна квартира и соседей не будет.
      https://ru.oxu.az/society/866997
        • Haha
        • Like
      • 57 replies
    • Где выгоднее отдыхать: в Азербайджане или за рубежом? - ОПРОС
      Baku TV провел опрос среди жителей столицы с целью узнать, где, по их мнению, выгодно отдыхать: в Азербайджане или за рубежом.
      Большинство участников опроса предпочло потратить деньги на отдых за границей.
      «Проживание в наших гостиницах обойдется в три раза дороже», - сказал один из опрошенных.
      Между тем сотрудники туристических компаний также отметили, что цены на отели за границей практически такие же, как у нас, а в некоторых случаях даже ниже.
      «Например, стоимость недельного тура на одного человека в Габалу начинается от 700 манатов. А тур на тот же период в Грузию обойдется от 500 манатов», - сказал один из них.

• Haha
        • Like
      • 31 replies
    • Отомстил отцу за избиение матери: жуткие подробности убийства брата главы ИВ Лянкярана

Долгое время подробности этого жуткого происшествия не разглашались ни во время следствия, ни в ходе судебного процесса. Судьи решили, что слушания должны проходить в закрытом режиме, без допуска СМИ.
      Однако Qafqazinfo удалось выяснить некоторые детали этой семейной трагедии. Согласно материала
        • Like
      • 26 replies
    • Депутат: Некоторых женщин убивают за то, что они не считают мужей главой семьи
      В последнее время в Азербайджане растет число женщин, убитых своими мужьями.
      По данным расследования Bizim.Media, за последние два месяца Генеральная прокуратура зарегистрировала около 10 фактов убийства женщин их супругами. Эта печальная статистика актуализирует вопрос о необходимости прохождения парами психологического анализа перед вступлением в брак.
      Между тем заместитель председателя комитета по правам человека Милли Меджлиса Таир Керимли в своем заявлении Bizim.Media отметил, что не испытывает оптимизма относительно идеи обязательного психологического анализа для пар перед свадьбой.
      «Прохождение медицинского осмотра перед браком обязательно, поскольку только так можно выявить скрытые заболевания. Но психологический анализ в Азербайджане не применяется, да и за рубежом такой широкой практики нет, и то лишь в добровольном порядке», - отметил депутат.
      Что касается женщин, убитых мужьями, Таир Керимли полагает, что это происходит из-за вопросов чести.
      «Одна из главных причин заключается в том, что некоторые дамы, прикрываясь гендерным равенством, создают образ сильной женщины и не считают мужей главой семьи, а некоторые и вовсе идут по плохому пути. То есть зачастую убийства женщин происходят из-за вопросов чести», - сказал он.
      Депутат призвал стремиться к построению чистого общества, чтобы никому даже в голову не приходило сворачивать на плохой путь.
      «В советское время тоже были случаи убийства женщин мужьями на почве ревности. В любом случае я не поддерживаю идею применения психологического анализа перед браком на законодательном уровне. Это будет своего рода унижением для пары: как будто мы проверяем, в своем ли они уме», - заключил Т.Керимли.
      https://media.az/society/deputat-nekotoryh-zhenshin-ubivayut-za-to-chto-oni-ne-schitayut-muzhej-glavoj-semi
        • Milli
        • Haha
        • Like
      • 50 replies
    • В районе метро Гара Гараева продаётся объект под новостройкой
      В Низаминском районе,около станции метро Г.Гараева, под новостройкой на 1-м этаже (18/1) продается объект общей площадью 65 кв.м. Очень интенсивный пешеходный и автомобильный трафик. Имеются все условия, развитая инфраструктура, паркинг и т.д. Все документы в порядке, купчая на нежилое помещение.Оплата 1%.   Цена 550000  манат     0552522225
      • 0 replies
    • Можно ли использовать пенсионные накопления до выхода на пенсию?
      Пенсионный возраст в Азербайджане является предметом многочисленных дискуссий.
      Для мужчин он составляет 65 лет, для женщин – 63,5 года. Возрастной предел для женщин увеличивается на шесть месяцев каждый год, начиная с 1 июля 2017 года. В 2027-м возраст выхода на пенсию для мужчин и женщин будет одинаковым - 65 лет.
      Как долго гражданин может прожить после выхода на пенсию - никто не знает. Таким образом, накопленный за годы работы пенсионный капитал можно будет получать в лучшем случае 10-15 лет.
      Почему мы не можем использовать накопления раньше, чем выйдем на пенсию? Обязательно ли нам ждать 65 лет, чтобы воспользоваться своим правом?
      Подробнее об этом - в сюжете İTV:
      https://media.az/society/mozhno-li-ispolzovat-pensionnye-nakopleniya-do-vyhoda-na-pensiyu
        • Haha
      • 36 replies
    • AstraZeneca признала, что ее вакцина от COVID-19 может спровоцировать тромбоз
      Компания AstraZeneca признала, что ее вакцина против COVID-19 может вызвать редкое, но смертельное нарушение свертываемости крови.
      Фармацевтический гигант уже столкнулся с огромным количеством исков, поданных близкими тех, кто получил серьезные заболевания или умер в результате инъекции, сообщает Daily Mail.
      Отмечается, что юристы, представляющие десятки коллективных исков, говорят, что стоимость некоторых дел их клиентов может достигать 25 миллионов долларов (42,5 млн манатов), и настаивают на том, что вакцина фармацевтической фирмы является дефектным продуктом.
        Подчеркивается, что AstraZeneca в феврале признала, что ее вакцина может в очень редких случаях провоцировать состояние, называемое тромбозом с синдромом тромбоцитопении или TTS. Он может вызвать у пациентов образование тромбов, а также низкое количество тромбоцитов, что в некоторых случаях серьезно навредило тем, кто воспользовался вакциной, или даже привело к летальному исходу.
      Потенциальное осложнение было указано в качестве возможного побочного эффекта с момента выпуска вакцины, но признание AstraZeneca в феврале стало первым случаем, когда фармацевтический гигант сделал это в суде, сообщает Telegraph.

• Upvote
        • Red Heart
        • Like
      • 444 replies
    • Распространилось видео цепной аварии в центре Баку – ФОТО – ВИДЕО - ОБНОВЛЕНО
      Распространились кадры цепной аварии на улице Рашида Бейбутова в Насиминском районе, в результате которой пострадали 10 автомобилей.
      Кадры распространил Центр интеллектуального управления транспортом МВД Азербайджана.
      На кадрах видно, как два легковых автомобиля устроили гонку на улице Рашида Бейбутова. Но водитель одного из них сначала задел припаркованный на обочине кроссовер, после чего потерял управление, и произошла цепная авария.
      Во время аварии также были повреждены одна камера видеонаблюдения и коробка управления. https://t.me/faktlarla/47382
      10:15
        Минувшей ночью в Насиминском районе столицы произошло дорожно-транспортное происшествие с участием 10 автомобилей.
      На улице Рашида Бейбутова двое водителей, устроивших между собой гонку, потеряли управление своими автомобилями и врезались в транспортные средства, стоявшие на обочине дороги, повредив до 10 машин, пишет Qafqazinfo.
      Начальник отдела пропаганды безопасности дорожного движения и связи с общественными структурами Управления Государственной дорожной полиции города Баку Тогрул Насирли сообщил, что авария произошла в 00:54.
      В результате ДТП пострадал один человек. По факту в Управлении полиции Насиминского района проводится расследование.
      09:43
      На улице Рашида Бейбутова в Насиминском районе Баку произошла цепная авария.
      В результате ДТП повреждения получили 10 автомобилей, пишет АПА. 
        • Haha
        • Like
      • 52 replies
  • Recently Browsing   0 members, 0 guests

• No registered users viewing this page.
  • Create New...