Jump to content
  • Откройте аккаунт на Диспуте за 5 минут

Продаете недвижимость, машину, телефон, одежду?  Тысячи  просмотров ежедневно на dispute.az  помогут вам. Бесплатная доска обьявлений.

Yuxular

Pari***

Recommended Posts

• Replies 277
  • Created
  • Last Reply

Məndə şəxsən belə yuxu heç bir zaman olmayıb amma xalam bir dəfə yuxusunda gördüyü sabahki gün baş verib.
Bağımızın yaxınlığında dəmir yolu keçirdi və bir gün xalam yuxusunda görmüşdükü qatar evimizin yanından keçəndə alışır və ondan tüstü çıxır. Sabahki gün bu yuxunu həyacanlı şəkildə evdəkilərə danışdığı zaman ona ətrafdakılar gülürmüş və birdən.... dəmir yolu tərəfə nəzər saldıqlarında görüblər ki, alovlanmış və tüstü buraxan qatar keçir. Qatar deyəndə elektriçka nəzərdə tuturam, Bakı kəndlərinə səyahət edən.

[quote name='Pari***' timestamp='1291570974' post='7829270']
Yuxular bizə gələcəkdən xəbər veririmi? Yoxsa şüuraltı və ya gün ərzində fikirləşdiklərimizdimi? Çin çıxan yuxularınız olubmu??Fikirlərinizi bilmək maraqlı olardı..
[/quote]

yuxu bir neçə hissədi:

1) uzun müddət əvvəl baş vermiş şeylər [b]7%[/b]

2) son gunlər ərzində baş vermiş şeylər [b]45%[/b]

3) anlaşılmaz -qarmaqarışıq hissə [b]21%[/b]

4) gələcəkdən xəbər verən hissə [b]9%[/b]

5) yaddan çıxan hissə (əvvəlki 4-dən biri ola bilər) [b]18%[/b]

Gördüyüm yuxular adətən çin çıxır. Hətta o dərəcədə çin çıxır ki,  özümü belə qorxudur. Bir dəfə  yuxuda bir dostumun bacısının öldüyünü gördüm (bacısının xəstə olduğunu bilirdim amma) Oyananda demək olar ki, əmin idim nəsə olduğundan. Oyanan kimi zəng vurdum və yuxumun çin çıxdığının şahidi oldum. 

P.S. Eşitdiyimə görə insan yuxu görərkən iki saniyə  ürəyi dayanır... Bilmirəm nə dərəcədə düzdür bu informasiya. 

[quote name='Pari***' timestamp='1291570974' post='7829270']
Yuxular bizə gələcəkdən xəbər veririmi? Yoxsa şüuraltı və ya gün ərzində fikirləşdiklərimizdimi? Çin çıxan yuxularınız olubmu??Fikirlərinizi bilmək maraqlı olardı..
[/quote]

Yuxulara inaniram,belkede bir az sadelohvluk kimi seslensede.Amma uzagda yashadigim illerde butun yuxularim cin cixirdi,hetta gorxurdum yuxularimdan.Seher oyanan kimi eve zeng edende texmini bilirdim kim xestelenib,hansi gonshumuza ne olub,hansi gohumuzun bashina ne gelib.

[quote name='Консуэло' timestamp='1291575696' post='7829781']
Gördüyüm yuxular adətən çin çıxır. Hətta o dərəcədə çin çıxır ki,  özümü belə qorxudur. Bir dəfə  yuxuda bir dostumun bacısının öldüyünü gördüm (bacısının xəstə olduğunu bilirdim amma) Oyananda demək olar ki, əmin idim nəsə olduğundan. Oyanan kimi zəng vurdum və yuxumun çin çıxdığının şahidi oldum. 

[b]P.S. Eşitdiyimə görə insan yuxu görərkən iki saniyə ürəyi dayanır... Bilmirəm nə dərəcədə düzdür bu informasiya. [/b][/quote]
Mən eşitmişəm ki, bilmirəm nə dərəcədə doğrudur insan yatarkən onun ruhu bədəndən müvəqqəti çıxır oyananada isə yenoidən qayıdır. Hətta bu barədə telekanalların birində yuxuyla bağlı veriliş də vermişdilər. Orda da bu məsələyə toxunmuşdular.

[quote name='Migel Gonsales' timestamp='1291615393' post='7831493']
Maraqlıdır,maraqlıdır...İnşallah imkan düşən kimi yuxular haqda fikirlərimi yazacam..[b]Amma onu deyim ki alimlər sübut edib ki ən uzun yuxu cəmisi 9 saniyə olur...[/b][/quote]
Hə mən də bu məlumatı eşitmişdim :)

Yuxuların çin olmasına gəldikdə, demək istəyirəm ki, artıq bəzi şeyləri dəfələrlə sınamışam və hər dəfə də təkrarlanıb. Məsələn, əgər yuxuda pul görürəmsə, səhəri gün mütləq bir yaxşı yenilik eşidirəm, əgər yuxuda körpə və ya balaca uşaq görürəmsə, ya bir xoşagəlməz xəbər eşidir və ya yaxınlarımdan biri mütləq xəstələnir. Bəlkə də bu təsadüfdür, dəqiq deyə bilmərəm, amma bu belədir.

cox maraqli yuxularim olur...eger yuxumu yozuramsa demek chin olur..hem mende bele xususiyyet var..kabus gorende, yuxunun icinde ozumu hazirlayiram ki, bu yuxudur.. chin olmayacaq..ozumu hazirlayiram ki, yuxunu nece yozsam o cur de olacaq..ve caliwiram ki, yuxunu yaxwi menada yozam..butun bu proses ise cemi bir nece saniyede baw verir..ve men yeniden yuxuya gedib novbeti yuxunu gorurem))
cox vaxt anam meni oyadarken deyirem-dayan..qoy yuxumu gorum, dururam.)) gulmeli olsa da beledir..menim hele serial olan yuxularim var)))) ilk defedir bunu etiraf edirem..men bir yuxunu bir nece muddetden sonra gorurem..hetta wirin yuxudan oyanandan sonra yatib yuxumun davamini gormeye muveffeq oluram ))
heyatda olmayan ezizimi yuxumda gorurem..qovuwuram..meslehet aliram..etrini bele hiss edirem..

[quote name='nikowka' timestamp='1291662478' post='7836721']
cox maraqli yuxularim olur...eger yuxumu yozuramsa demek chin olur..hem mende bele xususiyyet var..kabus gorende, yuxunun icinde ozumu hazirlayiram ki, bu yuxudur.. chin olmayacaq..ozumu hazirlayiram ki, yuxunu nece yozsam o cur de olacaq..ve caliwiram ki, yuxunu yaxwi menada yozam..butun bu proses ise cemi bir nece saniyede baw verir..ve men yeniden yuxuya gedib novbeti yuxunu gorurem))
cox vaxt anam meni oyadarken deyirem-dayan..qoy yuxumu gorum, dururam.)) gulmeli olsa da beledir..menim hele serial olan yuxularim var)))) ilk defedir bunu etiraf edirem..men bir yuxunu bir nece muddetden sonra gorurem..hetta wirin yuxudan oyanandan sonra yatib yuxumun davamini gormeye muveffeq oluram ))
[b]heyatda olmayan ezizimi yuxumda gorurem..qovuwuram..meslehet aliram..etrini bele hiss edirem..[/b][/quote]
Bax o yuxulardan ayılanda çox məyus oluram :unsure: Niyə axı oyandım?? :(

Menim de bir-birine cox benzeyen yeni serial kimi olan yuxularim var..En esasi ise odur ki yuxularimda ayiq oluram,yeni bilirem ki bu sadece yuxudur.Meselen yuxuda ölmush bir qohumumu gorende ondan hec ne almiram ve hec ne de vermirem,cunki deyirler yuxuda ölüden nese alma,verme ve onun dediyi yere getme..Anam yuxularaq cox inanir amma men eksine ehemiyyet vermirem..
Birce onu bilirem ki belim uste yatanda cox ecaib yuxular gorurem..Eshitdiyime gore arxasi uste yatanda onurgha sutunu ezilir ve beyine qan tam normal getmir bunun da muqabilinde insan qarishiq xoshagelmez yuxular gorur..
Shexsen men hemishe evde yatmamishdan qabaq evdekilere deyirem getdim ujasa baxmagha,deyirler nece--deyirem arxasi uste yatacam ve qorxacam )))..Sirrimi size acdim.. :sluxii:

[quote name='Гулливер' timestamp='1291698257' post='7838207']
Menim de bir-birine cox benzeyen yeni serial kimi olan yuxularim var..[b]En esasi ise odur ki yuxularimda ayiq oluram,yeni bilirem ki bu sadece yuxudur[/b].Meselen yuxuda ölmush bir qohumumu gorende ondan hec ne almiram ve hec ne de vermirem,cunki deyirler yuxuda ölüden nese alma,verme ve onun dediyi yere getme..Anam yuxularaq cox inanir amma men eksine ehemiyyet vermirem..
Birce onu bilirem ki belim uste yatanda cox ecaib yuxular gorurem..Eshitdiyime gore arxasi uste yatanda onurgha sutunu ezilir ve beyine qan tam normal getmir bunun da muqabilinde insan qarishiq xoshagelmez yuxular gorur..
Shexsen men hemishe evde yatmamishdan qabaq evdekilere deyirem getdim ujasa baxmagha,deyirler nece--deyirem arxasi uste yatacam ve qorxacam )))..Sirrimi size acdim.. :sluxii:
[/quote]
Maraqlıdır :)

[quote name='^^Paradise_Bird^^' timestamp='1291671660' post='7837712']
bəs necə bilirsiz ki, görmüsünüz?
[/quote]

bunu bilməyə nə var ki :) yuxunu görürəm, bu zaman zəngli saat (yəni budilnik :)) elə səs edir ki, dik atılıram, qəfildən oyananda da yuxular yaddan çıxır :) doqrudan da insanın beynini yəqin ki öyrənmək mümkün deyil ..... 

Menim de bir-birine cox benzeyen yeni serial kimi olan yuxularim var..En esasi ise odur ki yuxularimda ayiq oluram,yeni bilirem ki bu sadece yuxudur.Meselen yuxuda ölmush bir qohumumu gorende ondan  hec ne almiram ve hec ne de vermirem,cunki deyirler yuxuda ölüden nese alma,verme ve onun dediyi yere getme..Anam yuxularaq cox inanir amma men eksine ehemiyyet vermirem..
Birce onu bilirem ki belim  uste yatanda cox ecaib yuxular gorurem..Eshitdiyime gore arxasi uste yatanda onurgha sutunu ezilir ve beyine qan tam normal getmir bunun da muqabilinde insan qarishiq xoshagelmez yuxular gorur..
[/quote]
Siz özünüz qəsdən belə yatırsınız ki, "ujas" yuxular görəsiniz? :) onda sizə DVD, video lazım olmaz ki, istədiyiniz süjetə yuxuda baxa bilərsiniz də, heç bir xərc çəkmədən :) 

[quote name='Гулливер' timestamp='1291700245' post='7838346']
[b]Cunki men ozum de maraqliyam )))..[/b]Bu tevazokarlighim olmaya da :looool:
İnshallah maraqli yuxularimin hamisin danishacam size..
[/quote]
Şübhəm yoxdur :)
İnşaAllah göləyək görək siz öz maraqlı yuxularınızı nə vaxt bizimlə bölüşəcəksiniz?

Menim de bir-birine cox benzeyen yeni serial kimi olan yuxularim var..En esasi ise odur ki yuxularimda ayiq oluram,yeni bilirem ki bu sadece yuxudur.Meselen yuxuda ölmush bir qohumumu gorende ondan hec ne almiram ve hec ne de vermirem,cunki deyirler yuxuda ölüden nese alma,verme ve onun dediyi yere getme..Anam yuxularaq cox inanir amma men eksine ehemiyyet vermirem..
[/quote]

men omur boyu qonwuda rehmete geden insanlari gorurem)) deyirem ki gelirler menden haqq hesab aparmaga)) mehlenin, qonwularin xeberlerini oyrenmeye )))

Dunen ele qeribe yuxu gormusemki.gorurem ki,denizde yeke ag gemi uzur,amma men bu gemide deyilem.sahilde ise uca daglar var.bu daglardaki gorunusune gore,Braziliyadaki Sheker dagina oxshayir.coooooox hundur dag idi.iqlimi de skandinaviya iqlimi kimi idi,yeni soyuq yer idi.dagin da eteyinde ag qushlar ucur,yuxari qalxmaga calisirlar,amma nese qalxa bilmirdiler.geminin hundur turbasi var idi,ordan quslari gulle kimi atirdilar dagin basina.top atesi kimi,yaqin basa sala bildim sizi.cox maraqlidir mene, goresen bu ne demekdir?

[quote name='Ubivashka' timestamp='1291718832' post='7840580']
Dunen ele qeribe yuxu gormusemki.gorurem ki,denizde yeke ag gemi uzur,amma men bu gemide deyilem.sahilde ise uca daglar var.bu daglardaki gorunusune gore,Braziliyadaki Sheker dagina oxshayir.coooooox hundur dag idi.iqlimi de skandinaviya iqlimi kimi idi,yeni soyuq yer idi.dagin da eteyinde ag qushlar ucur,yuxari qalxmaga calisirlar,amma nese qalxa bilmirdiler.geminin hundur turbasi var idi,ordan quslari gulle kimi atirdilar dagin basina.top atesi kimi,yaqin basa sala bildim sizi.cox maraqlidir mene, goresen bu ne demekdir?
[/quote]

Bu o demekdir ki, bu yaxinlarda cografiya muellimi ile maragli sohbetiniz olacag

[quote name='rovshan223' timestamp='1291719048' post='7840601']
Bu o demekdir ki, bu yaxinlarda cografiya muellimi ile maragli sohbetiniz olacag
[/quote] Rovshan bey,o yerlerin adini chekdim ki,tesevvur eliye bilesiniz :) mence bu yuxunun menasi daha derindir :huh:

[/quote]
Çox maraqlı yuxudur. Mən də yuxuda dəniz görmüşəm bu gücə. Görürəmki, dənizin ortasında 6-7 yaşlı uşaq var suyun içində əvvəl mənə elə gəlir ki, uşaq sağ deyil amma sonra görürəm ki, tərpənir qardaşımla onun üstünü örtürük və dənizin ortası ilə yolumuzu davam edirik. Çox həyəcanlanmışdım yuxuda..

[quote name='nikowka' timestamp='1291714047' post='7840008']
men omur boyu qonwuda rehmete geden insanlari gorurem)) deyirem ki gelirler menden haqq hesab aparmaga)) mehlenin, qonwularin xeberlerini oyrenmeye )))
[/quote]
yaxshi ki yuxulariniz çin olmur yoxsa bu gedishle qonshuda adam qalmaz,hamisi qirilib qurtarar..)))

[/quote]
çox maraqlı yuxudur,amma yozmaq cetindir..
P.S.Nikiniz daha maraqlıdır... :looool:

[quote name='Migel Gonsales' timestamp='1291724414' post='7841420']
çox maraqlı yuxudur,amma yozmaq cetindir..
P.S.Nikiniz daha maraqlıdır... :looool:
[/quote]
he,nikimi bir filmden goturmusem.
mence bu yuxunun menasi odur ki,oz meqsedime catmagim ucun qiraqdan mene komek etmek lazimdir.bu cur yozuram :huh:

[quote name='Ubivashka' timestamp='1291725941' post='7841620']
he,nikimi bir filmden goturmusem.
mence bu yuxunun menasi odur ki,oz meqsedime catmagim ucun qiraqdan mene komek etmek lazimdir.bu cur yozuram :huh:
[/quote]
Nə komek lazimdi biz edək də... :morqqqq:
Nikinizi Bildim hansı filmdən goturmusunuzu,o filmə mən də baxmışam..Pipec filmi,komediya..Ubivashka Nikolas Keycin qizi olur.. :looool:

[quote name='Migel Gonsales' timestamp='1291726180' post='7841655']
Nə komek lazimdi biz edək də... :morqqqq:
Nikinizi Bildim hansı filmdən goturmusunuzu,o filmə mən də baxmışam..Pipec filmi,komediya..Ubivashka Nikolas Keycin qizi olur.. :looool:
[/quote]
Aha o kinodu))) komeye qalanda cetin meseledi.ish axtariram

[quote name='nikowka' timestamp='1291662478' post='7836721']
heyatda olmayan ezizimi yuxumda gorurem..qovuwuram..meslehet aliram..etrini bele hiss edirem..
[/quote]
siz onda bele chixir ki yatmirsiniz,ancaq yuxularinizi fikirlesirziniz.mene gore yaxshi hal deyil,cunki beyniniz dincelmir.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Our picks

• Начата реализация проекта трамвайной линии в Баку
      Генеральный план - это стратегический документ. Это не документ для ежедневного исполнения. Генплан - документ, определяющий будущее развитие города Баку на ближайшие 30 лет.
      Об этом в интервью Азертадж заявил председатель правления Союза архитекторов Азербайджана Эльбей Гасымзаде, говоря о реализации в ближайшем будущем масштабных проектов в рамках Генплана.
      По его словам, на основе Генплана в различных частях города будут проведены конкретные работы.
      «Процессы проектирования этих работ уже начались. Например, одним из важнейших направлений Генплана является транспортная инфраструктура. Реализация проекта трамвайной линии в Баку уже начата. На мой взгляд, второй важный вопрос - строительство на месте кварталов с 1-2-этажными аварийными домами или даже крупного района современных жилых зданий», - отметил он.
      https://media.az/society/nachata-realizaciya-proekta-tramvajnoj-linii-v-baku
      • 11 replies
    • Новый способ развода нашли гайцы. Останавливают машины на кругу там где техосмотр в сядяряке. Начинают с поиска доп оборудования потом проверяют на алкоголь, на наркотики ничего не найдя, поют песню про то что ты где-то линию пересёк и тебе 80 Ман 3 балла штраф. Просишь показать видео, говорит что нет, ему по рации передали задержать.  Что езжай в гор ГАИ там разбирайся, потом начинается сказка про доброго полицейского что он может ремень написать, заплатишь 40 Ман когда тех осмотр пройдешь. Зная что не со штрафом техосмотр не пройти. В конце ты сам уже предлагаешь 20 Ман что бы он отстал, и он типа по рации кому-то передает что йохлыйыб и хял едиб, хотя уверен что он никому ничего не передавал. 
      Вообще за последние два дня 3 раза остановили проверять алкоголь. Рейд у них какойто
        • Red Heart
        • Like
      • 64 replies
    • На Земле началась сильнейшая за 20 лет магнитная буря
      На Земле началась сильнейшая за последние двадцать лет магнитная буря: ей присвоен наивысший уровень G5, сообщают космические институты России и США.
      Уровень G5 соответствует экстремально сильной магнитной буре. Во время неё могут возникать масштабные проблемы с объектами энергетики и космическими аппаратами. Полярные сияния могут фиксироваться даже в тропиках.
      В нескольких регионах России – от Ленинградской до Ростовской области, а также в Сибири и на Урале – наблюдалось северное сияние.
      Также полярное сияние фиксировали жители Грузии, Армении, Кубы, Беларуси и Украины.
      Ранее руководитель Лаборатории солнечной астрономии Института космических исследований РАН Сергей Богачёв сообщал, что продолжительность магнитного шторма может составить от 20 до 40 часов.
      "Земля погружена в облако плазмы. Выйдет из него не раньше чем через сутки", – говорил он. Богачёв пояснил, что за трое суток Солнце выбросило четыре исключительно крупных облака плазмы.
      https://www.svoboda.org/a/na-zemle-nachalasj-siljneyshaya-za-20-let-magnitnaya-burya/32941991.html
      • 29 replies
    • В Санкт-Петербурге автобус с пассажирами упал в реку: число погибших выросло
      В реку Мойку упал пассажирский автобус. Предварительно, там находилось около 20 человек. В региональном МВД сообщили, что спасатели достают людей из воды
      Очевидец сообщил, что автобус врезался в два автомобиля, пробил ограду и упал в воду. ТАСС со ссылкой на источник в оперативных службах пишет о госпитализации пяти человек, еще двоим проводят реанимационные мероприятия на месте происшествия.

Телеграм-канал Shot пишет, что из затонувшего автобуса спасли восемь человек. Состояние четверых из них оценивают как тяжелое — они госпитализированы. В больницу, как отмечает канал, в состоянии средней степени тяжести доставлен и водитель. Еще около десяти человек выбрались самостоятельно.
      Один человек погиб, указывает Shot. О жертвах также пишет телеграм-канал 78.

• Haha
        • Like
      • 59 replies
    • Post in Вынесен приговор известному спортсмену, чьи действия привели к гибели 7-летнего мальчика
      Был наркоманом и мстил: новые подробности о тренере, осужденном за убийство 7-летнего Фарида

• Sad
        • Like
    • Предупреждение от эксперта: кассовые чеки представляют угрозу для здоровья человека - ВИДЕО
      В составе краски, наносимой на кассовые чеки, присутствует опасное химическое соединение.
      Об этом предупреждает председатель Союза свободных потребителей Азербайджана Эюб Гусейнов.
      Чеки из супермаркета или банкомата - каждый прикасается к ним чуть ли не десятки раз в день, совсем не подозревая, какой вред эти с виду безобидные клочки бумаги могут нанести здоровью. 
        Дело в том, что в 90% чеков содержится бисфенол - опасное соединение фенола с ацетоном, которое способно проникать в кровь и внутренние органы через кожу, повышая риск развития смертельных недугов.
      Подробнее - в сюжете ATV Xəbər:

• Sad
        • Haha
      • 59 replies
    • Как вы относитесь ко дню 9 мая ?
      Я отношусь к этому дню, как к важному событию для миллионов человек, которых почти уже и не сталось в живых.  Возможно, через пару десятков лет к 9 мая станут относиться примерно как 11 ноября — день окончания Первой Мировой войны.
      Считаю правильным, что в настоящее время в Азербайджане этот день является государственным праздником — День Победы над фашизмом. Более 700 тыс граждан нашей страны отправились на фронт из которых более  300 тыс погибли. Низкий поклон им всем. 

• Like
      • 357 replies
    • В Азербайджане введены ограничения на услуги такси, таксисты в отчаянии
      Таксомоторная компания Bolt повысила стоимость заказов на 10%.
      • 287 replies
  • Recently Browsing   0 members, 0 guests

• No registered users viewing this page.
  • Create New...