Jump to content
  • Откройте аккаунт на Диспуте за 5 минут

Продаете недвижимость, машину, телефон, одежду?  Тысячи  просмотров ежедневно на dispute.az  помогут вам. Бесплатная доска обьявлений.

Yuxular

Pari***

Recommended Posts

• Replies 277
  • Created
  • Last Reply

[quote name='Glamorous_' timestamp='1321379285' post='10472136']
son zamanlar muellimemi yuxumda gorurem goresen bu ne demekdi.[b]yeqin meni fikirlesir.[img]http://img.dispute.az//public/style_emoticons/default/rolleyes.gif[/img][/b]
[/quote]
Sen fikirlesheni yuxuda gorursen, yoxsa sen kimi fikirleshirsen onu yuxuda gorursen? :)

[quote name='Glamorous_' timestamp='1321379285' post='10472136']
son zamanlar muellimemi yuxumda gorurem goresen bu ne demekdi.[b]yeqin meni fikirlesir.[img]http://img.dispute.az//public/style_emoticons/default/rolleyes.gif[/img][/b]
[/quote]
hansi fann muallimanizi yuxuda gorursuz -?

[quote name='JavEl' timestamp='1321423511' post='10474862']
Sen fikirlesheni yuxuda gorursen, yoxsa sen kimi fikirleshirsen onu yuxuda gorursen? [img]http://img.dispute.az//public/style_emoticons/default/smile.png[/img]
[/quote]
bezen fikirleshdiyimide yuxumda gorurem, bezen ise kim meni fikirleshir hemin insan da yuxuma gelir.

[quote name='Tom Ford' timestamp='1321364178' post='10470416']
Men yuxularimda ayiq oluram,ama dunen cox real bir yuxu gordum..İndi burda tam aciqlamasin vere bilmeyeceyem,cunki bezi intim anlar da var idi,ancaq onu deyim ki hundurden yere tullandighimda ayaghim emelli aghridi..
[/quote]
bezen mende yuxu gorerken hiss edirem, eger zede almishamsa oyananda onu agri kimi hiss edirem. yuxu chox mocuzelidir.

[quote name='Glamorous_' timestamp='1321430394' post='10475882']
orta mekteb muellimem olub ingilis-dili fenninden, hemde sinif rehberimiz olub.
[/quote]
bu yuxunun bir neca mansi ola bilar
Sizi iralida ugurlu naaliyyatlar (udachi) gozlayir
Siz bu zirvaya catmag ucun cox zahmat cakmali olacagsiz. Har sey yaxsi olmalidir
Bu gadar..

[quote name='Dafni' timestamp='1321426191' post='10475234']
Eger yuxuda kimse kimise oldurende? o ne demekdi?
[/quote]
1-agar sizi oldurmushlarsa,bu o demakdir ki, sizin dusmanlariniz daha dogrusunu desak sizi istamayanlar allarindan galani edacaklar ki, sizin adiniza laka gatirsinlar, hayatinizi mahv elasinlar.( Allah uzag elain )
2.-Yox agar siz kimi isa oldurmusunuzsa, bu o demakdir ki, siz hansisa sahvi eda bilarsiz.
Bu da sizin adiniza laka gatira bilar
Ikisi da eyni manaya gatirib cixardir. Allah gorusun

[quote name='Esel' timestamp='1321434055' post='10476399']
bu yuxunun bir neca mansi ola bilar
Sizi iralida ugurlu naaliyyatlar (udachi) gozlayir
Siz bu zirvaya catmag ucun cox zahmat cakmali olacagsiz. Har sey yaxsi olmalidir
Bu gadar..
[/quote]

teshekkur edirem size ESEL xanim, teki ugur elde ede bilim bunun uchun her bir zehmeti chekmeye haziram.

hemde onu qeyd edimki, bu yuxunu davamli shekilde eyni sujet xettile gorurem.

[quote name='Glamorous_' timestamp='1321434635' post='10476482']
teshekkur edirem size ESEL xanim, teki ugur elde ede bilim bunun uchun her bir zehmeti chekmeye haziram.

hemde onu qeyd edimki, bu yuxunu davamli shekilde eyni sujet xettile gorurem.
[/quote]
manim bu movzuda bir iki yazim var
vaxtiniz olsa, oxuyun va inanin ki, hayatda yuxular bizi hamisa xabardarlig edir. Man o yuxulari illarla ela bela gormurdum.
inshAllah har sey yaxsiliga dogru olsun. Siza ugurlar

[quote name='Esel' timestamp='1321434830' post='10476517']
manim bu movzuda bir iki yazim var
vaxtiniz olsa, oxuyun va inanin ki, hayatda yuxular bizi hamisa xabardarlig edir. Man o yuxulari illarla ela bela gormurdum.
inshAllah har sey yaxsiliga dogru olsun. Siza ugurlar
[/quote]

chox sagolun , minnetdaram size. sizede heyatinizda ugurlar dileyirem.

[quote name='Esel' timestamp='1321434520' post='10476465']
1-agar sizi oldurmushlarsa,bu o demakdir ki, sizin dusmanlariniz daha dogrusunu desak sizi istamayanlar allarindan galani edacaklar ki, sizin adiniza laka gatirsinlar, hayatinizi mahv elasinlar.( Allah uzag elain )
2.-Yox agar siz kimi isa oldurmusunuzsa, bu o demakdir ki, siz hansisa sahvi eda bilarsiz.
Bu da sizin adiniza laka gatira bilar
Ikisi da eyni manaya gatirib cixardir. Allah gorusun
[/quote]

Cavab uchun chox sag olun.
Men oldurmurem, gorurem ki ish yoldashim oldurub.
O ne demekdi?

• 2 weeks later...

[quote name='Dafni' timestamp='1322253450' post='10562131']
O duzdur mu, yuxunu hech kime danishmaq olmaz?
Neye gore ele deyirler?
[/quote]
ele yuxu var ki, beli men de ewitmiwem ki daniwmaq olmaz. meselen bir defe yuxumda dostumu allah yolunda qurban kesirdim, o da kesilmeyinden cox razi idi. seheri yuxunu ona daniwdim, sonra gordum ki, hali pis oldu. sonra pewman oldum, bir teher sohbeti firlatdim. yani daniwilan yuxunun sehv bawa duwulmesi ehtimali varsa daniwmaq olmaz. ola biler ki, yuxu pise yozulsun.

[quote name='roberto5' timestamp='1322253679' post='10562182']
ele yuxu var ki, beli men de ewitmiwem ki daniwmaq olmaz. meselen bir defe yuxumda dostumu allah yolunda qurban kesirdim, o da kesilmeyinden cox razi idi. seheri yuxunu ona daniwdim, sonra gordum ki, hali pis oldu. sonra pewman oldum, bir teher sohbeti firlatdim. yani daniwilan yuxunun sehv bawa duwulmesi ehtimali varsa daniwmaq olmaz. ola biler ki, yuxu pise yozulsun.
[/quote]

Herden chox qorxulu yuxular olur, ALLAH ozu qorusun bizi!
Cavabiniz uchun teshekkur.

[font=courier new, courier, monospace]Man yuxuda boyuk bir horukmac gordum[/font]
[font=courier new, courier, monospace]Yuxudan ayildim amma o horumcak hala da gozumun garshisinda idi[/font]
[font=courier new, courier, monospace]Man pardani acdim[/font]
[font=courier new, courier, monospace]Yuxudan tam ayildim va ozuma galdim[/font]
[font=courier new, courier, monospace]Man yatdigim yatagda bir dafa bacim da yatmishdi [/font]
[font=courier new, courier, monospace]O da hamcinin yuxusunda horumcak gormushdu[/font]
[font=courier new, courier, monospace]Toz ranginda alimin ici boyda horumcak.[/font]
[font=courier new, courier, monospace]Yuxuda horumcak gormak naya isharadir-?[/font]

[i]Bilmiram harda yazim?[/i]
[i]Azerb. forumunda "Baxicilar", " Gorucular" movzusu var-?[/i]
[i]Man axtardim amma deyasan yoxdur[/i]
[i]Man bilmiram movzu neca acilir[/i]
[i]Biriniz acsaydiniz muzakira edardik bu barada[/i]

• 3 months later...

[font=times new roman, times, serif][size=5][size=4][font=georgia, serif]Yuxuda yena gurd-gush gormusham. [/font][/size][/size][/font]
[font=times new roman, times, serif][size=5][size=4][font=georgia, serif]Hamisi da ayagimin altinda. Man harasa gediram onlar da ayagimin altinda, divarlarda, dosamada, tavanda... Man onlari ayaglayib keciram. Milyonlarla tarakana oxsayan gurdlar idi. Amma tarakandan bir neca dafa boyuk idilar. Axir vaxtlar cox gorxulu yuxular goruram. Zalzala, vulkan, tayfun, muharibalar ... Darman atib yatmagdan yorulmusam. Rus bolumunda Blade bandadir. Ona facebook-a yazib narahat etmak istamiram. Balka kimsa manim yuxumu yoza bilar ?Xahis ediram... [/font][/size][/size][/font]

[quote name='Esel' timestamp='1332796443' post='11879639']
[font=times new roman, times, serif][size=5][size=4][font=georgia, serif]Yuxuda yena gurd-gush gormusham. [/font][/size][/size][/font]
[font=times new roman, times, serif][size=5][size=4][font=georgia, serif]Hamisi da ayagimin altinda. Man harasa gediram onlar da ayagimin altinda, divarlarda, dosamada, tavanda... Man onlari ayaglayib keciram. Milyonlarla tarakana oxsayan gurdlar idi. Amma tarakandan bir neca dafa boyuk idilar. Axir vaxtlar cox gorxulu yuxular goruram. Zalzala, vulkan, tayfun, muharibalar ... Darman atib yatmagdan yorulmusam. Rus bolumunda Blade bandadir. Ona facebook-a yazib narahat etmak istamiram. Balka kimsa manim yuxumu yoza bilar ?Xahis ediram... [/font][/size][/size][/font]
[/quote]

Ozunuzu bu qeder uzmayin, sadece bosh verin. Eger urayinize salirsizsa bu size ezab getirecek. Bir evvelce ozunuza sual verin gorak yoxlamisiniz yuxularinizi? Sinaqdan chixarmisiz? Yeni gorduyunuz yuxunu kimse ya ozunuz yozub sonra neticeni gormusuz, uygunluq olub? Bu esas meselelerden biridir. Eger olubsa da yena bosh verin. Bir az chetindir ki, yuxudan ayilib gorduyun haqda fikirlashmayasan. Amma yena sonda fikrinizde bir cumle olsun BU SADECE YUXUDUR. Bashinizi muxtalif ishlerle qatin ve o barede qetiyyan fikirlashmayin. Yuxu size psixaloji tesir gostarir, bundan uzaq olmaq lazimdir. Yeqin ki, ozunuz de vaxt kechdikden sonra emin olursunuz ki, hech bir qeyri adi hadise bash vermayir. O sarsintilardan qurtarmagin tek yolu - birinci ozunuz istayasiniz ki, bundan qurtulasiniz, sonra- derine getmayin, bu barede fikirlashmayin, hech yozumu barede de fikirlashmayin, hech kasla paylashmayin, bashinizi daha maraqli ishlarla qarishdirin.

Hech kasin xetrine deymesin. Bu yuxu meselesi tam bosh bir sheydir. Sadece inanmaq lazim deyil. Bu o insanlara tesir edir ki, iradesi zeifdir, tez inanir. Bu xarakter qadinlar arasinda daha chox yayilib, ancaq kishiler arasinda da rast gelinir. Falchilara inananlarda da bela olur. Onlar zeif iradeli insanlardan istifade edib hiylelerini tokurlar xalqin boynuna. Allah insan ovladini dunyaya getirende onun ruzisini de verir. Bu ruzini here bir cur qazanir. Bir qisim insanlar da ozlarini uzaqgoran, baxici, falchi daha neler adlandirib zeif iradeli insanlari ozlarine celb edib ciblerine girmekle ruzilerini qazanirlar. Hami eyni cura ola bilmez, hami temiz vicdanli ola bilmez, her bir kes ferqli yaranmishdir. Chalishin belalarine aldanmayin. Elacada bu yuxu gorme, yuxu yozumu iradesi zeif insanlara tesir edir. Bu yuxu goranlar bir necha defe yuxularini sinaqdan chixarirlar, tesadufden uygun bir shey alinir, sonra da bashlayirlar etrafdakilara tesir etmaya. “Menim yuxum chin olur, bashqa cur ola bilmez” Sonra da kechirlar ozlarini muxtelif cur adlandirib xalqi ozlarine celb etmaya, daha sonra da bashlayirlar “agil” vermaya.
Etrafimizda ne bash verir hamisini edan bizim gormadiyimiz ancaq inandigimiz bir quvva var – bu allahdir. Qalan her shey bosh sheydir. Eger dunyani yaradan ve idare edan bir quvvadirsa onun yaratdiqlarini bir birine oxshatmaga uzlashdirmaga ne var ki? Yaradan birdir, idare edan birdir, qalan her shey bosh sheydir. Hech yuxu gormadan de etrafimiza boylansaq, hadiseleri tehlil etsak uygunlugu gora bilerik.
Xeyallarinizdan, yuxularinizdan xoflanmayin. Guzguya baxanda gorduyunuze, bir de bashinizi qaldiranda gormadiyinize inanin!

[quote name='nikowka' timestamp='1291662478' post='7836721']
cox maraqli yuxularim olur...eger yuxumu yozuramsa demek chin olur..hem mende bele xususiyyet var..kabus gorende, yuxunun icinde ozumu hazirlayiram ki, bu yuxudur.. chin olmayacaq..ozumu hazirlayiram ki, yuxunu nece yozsam o cur de olacaq..ve caliwiram ki, yuxunu yaxwi menada yozam..butun bu proses ise cemi bir nece saniyede baw verir..ve men yeniden yuxuya gedib novbeti yuxunu gorurem))
cox vaxt anam meni oyadarken deyirem-dayan..qoy yuxumu gorum, dururam.)) gulmeli olsa da beledir..menim hele serial olan yuxularim var)))) ilk defedir bunu etiraf edirem..men bir yuxunu bir nece muddetden sonra gorurem..hetta wirin yuxudan oyanandan sonra yatib yuxumun davamini gormeye muveffeq oluram ))
heyatda olmayan ezizimi yuxumda gorurem..qovuwuram..meslehet aliram..etrini bele hiss edirem..
[/quote]Ele bildim men yazmisham.Bir de kimin yazdigina baxanda gordum,yox,men deyilemmish.Eyni menim halimdi.

[font=georgia, serif]Yuxuda gordum ki, mana vergi verilir. Man da dedim ki, istamiram verzi -zad. Al cakin mandan. Garibasi odur ki, man yuxuda basa dusurdum ki, bu yuxudur. Yuxudan ayildim su icdim yena yatdim. Yena haman yuxunu gordum. Insanlar gozuma acaib, gariba gorunurdular. Man onlarin (tanimadigim adamlar) uzuna baxanda gorurdum ki, onlar nalar ediblar. Amma ozumu cox pis hiss edirdim. Bu adamlardan gacirdim harasa uzaglara . Man onlardan gacdigim halda, onlar yena hardansa garshima cixirdilar. Cox gorxmushdum gorduyum yuxudan. Gucla yuxudan ayildim. [/font]

• 2 months later...
  • 2 weeks later...

yuxuda yuxu görmək dəhşətdir! təsəvvür edin ki, oyanırsız ve görürsüz ki, yuxu qurtarmır........ay daaaaaaa [img]http://img.dispute.az//public/style_emoticons/default/smile.png[/img]

• 4 months later...

Yuxuda gordum Jennifer Lopez Bakiya konserte gelib, onun oglunu menim yanima qoyublar ki JLo Bakidan gedene kimi sen buna baxarsan, o da getdi dusdu hovuza, ozümü dalinca suya atdim usagi xilas elemeye calisirdim , yaxsi ki budilnik zeng çaldı yoxsa ikimizde bogulacaydiq :)

Mən həmişə dəhşətli yuxular görürəm və yuxularım da həmişə dəqiqliklə çin olmasa da müəyyən mənada xəbərdarlıq kimi çin olur..misal üçün dəhşətli yuxularımnan birini danışıram qulaq asın...yəni bu tip yuxular görürəm!
Bir dəfə gördüm ki, yuxuda bədənim bir tərəfdə dayanıb başımsa yerdə..Hər gəlib keçən insanlar isə yerdəki bədənsiz başıma bir təpik vurur gedir..biri o birinə pas verir o biri bir birbaşqasına..Baş bədənnən tamamilə ayrı idi.. bir bütöv mən isə kənardan baxır bu olanlara..Qorxu içində oyandım..İlk öncə yoldaşıma danışdım səhər tezdənnən..Daha sonra isə bacanağımgilə getdik..Baldızım süfrəyə çay gətirdi qalın stəkanda..Təsəvvür edin ki, necə olubsa çalışacam o cür deyim..İnanın ki əlimi stəkana atdım ki götürəm bir qurtum alam..stəkanın geriyə qalan süzülməmiş hissəsi (yəni stəkanın baş hissəsi) sanki lezviya ilə kəsilmiş şəkildə əlimdə gəldi ancaq çay dolu stəkan stəkanın o biri hissəsi ilə bir damcı da yerə tökülmədən stolda qaldı..Dəhşətə gəldim..O anda mən yoldaşıma baxdım yoldaşım da mənə, təbii ki yuxunu onnan başqa kimsəyə danışmamışdım hələ..şokda idik ikimizdə..ama məclisdəkilərə adi bir hal kimi gəldi və heç nə olmaz "Elxanın çayını dəyişin" deyə yola verdilər..))

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Our picks

• Хлеб, обогащенный железом, будут продавать в Азербайджане
      Эксперт отметила, что принятию этого решения предшествовали исследования, которые проводились в различных регионах страны.  
        • Like
      • 77 replies
    • В Баку в результате несчастного случая скончалась 21-летняя модель
      В Баку скончалась 21-летняя девушка.
      Как передает Qafqazinfo, проживающая в доме на Московском проспекте в Насиминском районе столицы Камила Гасанова (2003 г.р.), скончалась от отравления угарным газом.
      Отмечается, что девушка работала актрисой и моделью и являлась студенткой Бакинского филиала Московского государственного университета.
      По данному факту в прокуратуре Насиминского района проводится расследование.

https://media.az/society/v-baku-21-letnyaya-model-skonchalas-v-rezultate-neschastnogo-sluchaya-foto
        • Sad
        • Confused
      • 170 replies
    • Кому следует воздвигнуть памятник в Баку? - ОПРОС + ВИДЕО
      В городе Баку, где древность сочетается с современностью, важно иметь статуи и памятники на различные темы.
      Интересно, а что об этом думают граждане? Кому, по их мнению, следует поставить памятник в столице?
      Baku TV попытался выяснить это у горожан.
      Оказалось, что граждане также хотели бы увековечить память наших национальных героев и шехидов.
        "Должны быть воздвигнуты памятники всем нашим шехидам. Их должны знать все. Если будут установлены их статуи, гости столицы будут проинформированы о наших шехидах", - сказал один из жителей Баку.
      Подробнее - в сюжете:

• 136 replies
    • В АМУ выступили с заявлением по поводу суицида бывшего главного педиатра
      У нас каких-либо новых назначений на руководящие должности не производилось.
      Об этом в ответ на запрос Oxu.Az заявила завотделом по связям с общественностью Азербайджанского медицинского университета (АМУ) Гюнель Асланова.
      • 56 replies
    •  Кровати односпальные, двуспальные и двухъярусные
      Спальная мебель "КЛАССИКА"

• Upvote
        • Like
      • 241 replies
    • В Азербайджане повысились цены на услуги такси: что говорят в компаниях и AYNA?
      В последнее время в стране наблюдается рост цен на услуги такси.
      Как сообщает Xezerxeber.az, водители утверждают, что фиксируется уменьшение количества автомобилей, так как машины производства 1999 и 2000 годов сняты с эксплуатации. Это, в свою очередь, также влияет на цены.
      Между тем эксперт по транспорту Ясин Мустафаев отметил, что наряду с ценой важно повышать и качество предоставляемых услуг. 
      По данному вопросу редакция также обратились в AYNA.
      Там отметили, что, согласно новым правилам, юридические лица и частные предприниматели, желающие осуществлять перевозку пассажиров на такси, должны действовать на основании соответствующих разрешений. Прежде всего им необходимо получить пропускное удостоверение и пропускную карту.
      По поводу повышения цен в компаниях по предоставлению услуг такси привели разные доводы.
      Так, в Bolt отметили, что заказы в системе формируются на основе спроса и предложения. «Просим водителей привести свою деятельность в соответствие с требованиями законодательства. В противном случае заказ со стороны Bolt не будет отправлен владельцам этих автомобилей», - отметили в компании.
      В свою очередь в Uber заявили, что окончательная цена поездки зависит от многих факторов, таких как соотношение свободных автомобилей в конкретной локации и желающих заказать такси, расстояние и продолжительность поездки, заторы. Чем меньше свободных водителей, тем выше может быть цена поездки.
      Представляем подробный видеоматериал по теме:
      https://media.az/society/1067959052/v-azerbaydzhane-povysilis-ceny-na-uslugi-taksi-video/
        • Facepalm
      • 15 replies
    • Рапродажа уходовой и  лечебной косметики от Hommlife. Все с 40-50 % скидкой!
      Эффективные средства эко-качества🤩 По очень выгодным ценам👍 
      • 4 replies
    • Открытия сухопутных границ Азербайджана не будет
      Сейчас мы видим, что с закрытием на определенный период сухопутных границ Азербайджана безопасность в стране укрепляется. В прошлом наблюдалось множество случаев, некоторые из которых были обнародованы, а некоторые - нет.
      Как сообщает АЗЕРТАДЖ,  об этом заявил Глава республики 23 апреля в выступлении на международном форуме на тему "СОР29 и Зеленое видение для Азербайджана", организованном в Университете АДА.
      "Мы столкнулись с серьезными угрозами и проблемами извне. Именно это я и имел в виду, когда говорил, что все наши потенциальные риски могут исходить из-за рубежа", - сказал глава государства.
      https://ru.oxu.az/politics/863491
        • Facepalm
        • Downvote
        • Haha
      • 153 replies
  • Recently Browsing   0 members, 0 guests

• No registered users viewing this page.
  • Create New...