Jump to content
  • Откройте аккаунт на Диспуте за 5 минут

Продаете недвижимость, машину, телефон, одежду?  Тысячи  просмотров ежедневно на dispute.az  помогут вам. Бесплатная доска обьявлений.

Recommended Posts

Mən Vəhhabi deyiləm, görünür "amerikosların tulası" sözünü özünə layib bilirsən deyə təkrar edirsən sualı.

Müsəlman qardaşlarım mənim adımı çəkməyiblər yalan danışma. Mən Əlhəmdu Lilləh sağlamam, sənin kimi müalicəyə ehtiyacım yoxdu. Sənin burnun çox uzundu oralara mənim dilim çatmır, üzrlü hesab et. Səhərə kimi səni müalicə etdim xeyri olmadı, sonradan başa düşdüm ki sən forumda gecələyirsən və başını buraxdım. Düz deyirsən təəsüflər olsun ki disput sənə pul vermir, əziyətin hədər gedir. Ona görə deyirəm ki azadlıq.orq-a muraciet et. Biraz pul qazanarsan, hekimede biraz artiq pul verersen sene yaxshi bahali dermanlar alar )))

Qaldı ki mənim tanıdıqlarıma, quş buraxan ağzıvın danışığını bil. Mən sənin tanıdıqlarından danışanda səndə mənim tanıdıqlarımdan danışarsan. Səninlə mənim tanıdıqlarım danışmır mən danışıram. Nə sözün varsa mənə yaz.

Yeri gedin Personal Messagela şəxsi ədavətinizi həll edin.Burda müzakirə gedir. Vacibdir ki, hamımız kimin söz oynundan qalıb çıxdığını görək? :D

• Replies 520
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Vüqar bəy, sizin bu sözlərinizdən sonra deyəsən İmana gəlməyim gəlir. Qadağalar toplusu da möcüzə sayılırmış?Qədir Roma hüququ, konstitutiyamız onda lap nə bilim nədir. Öpüb yalayası kitabdı. Sonuncu din islam deyil. http://www.bahai.az/ budur :D Azadlığa da gözəl tərif verdiniz. Gəlin mətbuatımızı sıxışdıraq, imkan verməyək ki, hakimiyyət əleyhinə yazılar olsun. Yazarlar da get-gedə bu mühitə öyrəşib deyəcəklər ki, bax əsl azadlıq bu imiş. İslamı 1 ildir tərk etmişəm. Azadlıq zad yox idi. Kompleksli, ideoloji düşüncəli, hadisələrə qərəzli yanaşma, başqalarının işinə qarışıb qınamaq. Azadlıq budur?

"Azadlıq zad yox idi. Kompleksli, ideoloji düşüncəli, hadisələrə qərəzli yanaşma, başqalarının işinə qarışıb qınamaq. Azadlıq budur?"

gorunur siz islamda istediyinizi tapa bilmemisiz. sadece olaraq yaxwi muselmana rast gelmemisiz.belke de niyyetinizde olmayib. allah komeyiniz olsun. axirinci yazdiqlarinizi eden insanlar muxtelif cawqinliqda olanlardir. men de hec yaxwi muselman deyilem amma caliwiram yaxwi olum ve allah menim de komeyim olsun. amin

Exlaqsız müsəlman niyə olmasın? Mənə görə qadını çadraya bükmək əxlaqsızlıqdır. Onun hərəkətlərini ictimai qınağa çevirmək əxlaqsızlıqdır. Dinindən olmayanları kafir adlandırmaq əxlaqsızlıqdır. Onlara görə isə bu savabdır =)

Axsaminiz xeyir Anar bey, Sizi gormeye sadam.

Qadini cadraya insanlar salib.

Muselmanlar deyil :)

Xristianlikda monastirlarida insanlar fikirlesib, dinden istifade ederek. (Orada da qadinlarin baslari ortulurdu ve eyinlarine gen paltarlar qeyindirilirdi. Rus kilsesine hele de basi ortulu gedirler ele burada, Bakuda.)

Dusunurem ki, meni basa dusdunuz. :rroza:

Yeri gedin Personal Messagela şəxsi ədavətinizi həll edin.Burda müzakirə gedir. Vacibdir ki, hamımız kimin söz oynundan qalıb çıxdığını görək? :D

Yazdıgin cumlenin gulmeli yeri hardadi? Forumun adi ateistlere suallardi. Ancaq burda tersine musalmanlara suallar doshuyurler.

Mən Vəhhabi deyiləm, görünür "amerikosların tulası" sözünü özünə layib bilirsən deyə təkrar edirsən sualı.

Müsəlman qardaşlarım mənim adımı çəkməyiblər yalan danışma. Mən Əlhəmdu Lilləh sağlamam, sənin kimi müalicəyə ehtiyacım yoxdu. Sənin burnun çox uzundu oralara mənim dilim çatmır, üzrlü hesab et. Səhərə kimi səni müalicə etdim xeyri olmadı, sonradan başa düşdüm ki sən forumda gecələyirsən və başını buraxdım. Düz deyirsən təəsüflər olsun ki disput sənə pul vermir, əziyətin hədər gedir. Ona görə deyirəm ki azadlıq.orq-a muraciet et. Biraz pul qazanarsan, hekimede biraz artiq pul verersen sene yaxshi bahali dermanlar alar )))

Qaldı ki mənim tanıdıqlarıma, quş buraxan ağzıvın danışığını bil. Mən sənin tanıdıqlarından danışanda səndə mənim tanıdıqlarımdan danışarsan. Səninlə mənim tanıdıqlarım danışmır mən danışıram. Nə sözün varsa mənə yaz.

Dedin inandım. İslama aid mövzuda Allahın adını Vahab adı ilə xırdalayan müsəlman. 

Nə sözün var mənə yaz deyirsiz, Kişiliyiniz olsun sağlam müzakirə aparın, şəxsiyyətə krçmədən. Siz nəin ki dinsiz insanlara heç müsəlmanlara da hörmət qoymursuz ( "musulmancik" ) deyirsiz.

Mənim pula sizin qədər ehtiyacım yoxdu, bunu qulağınızda sırqa edin.

Yusif bəy kimi sağlam müzakirə apra bilərsizsə davam edəy.

Vüqar bəy, sizin bu sözlərinizdən sonra deyəsən İmana gəlməyim gəlir. Qadağalar toplusu da möcüzə sayılırmış?Qədir Roma hüququ, konstitutiyamız onda lap nə bilim nədir. Öpüb yalayası kitabdı. Sonuncu din islam deyil. http://www.bahai.az/ budur :D Azadlığa da gözəl tərif verdiniz. Gəlin mətbuatımızı sıxışdıraq, imkan verməyək ki, hakimiyyət əleyhinə yazılar olsun. Yazarlar da get-gedə bu mühitə öyrəşib deyəcəklər ki, bax əsl azadlıq bu imiş. İslamı 1 ildir tərk etmişəm. Azadlıq zad yox idi. Kompleksli, ideoloji düşüncəli, hadisələrə qərəzli yanaşma, başqalarının işinə qarışıb qınamaq. Azadlıq budur?

Anar bey sene kim oyredib ki kitabi yalamaq lazimdir. Kitab oxumaq uchundur yalamaq uchun yox....Bir az qramotni ol.Eger diskusiya elemek isteyirsense sene men kechen yazida demishdim hay kuysuz.

"Azadlıq zad yox idi. Kompleksli, ideoloji düşüncəli, hadisələrə qərəzli yanaşma, başqalarının işinə qarışıb qınamaq. Azadlıq budur?"

gorunur siz islamda istediyinizi tapa bilmemisiz. sadece olaraq yaxwi muselmana rast gelmemisiz.belke de niyyetinizde olmayib. allah komeyiniz olsun. axirinci yazdiqlarinizi eden insanlar muxtelif cawqinliqda olanlardir. men de hec yaxwi muselman deyilem amma caliwiram yaxwi olum ve allah menim de komeyim olsun. amin

İslamda ümumiyyətlə mənim istədiyim heç nə yoxdu. Yaxşı müsəlman necə olur? Qərb təhsili almış intellektli? Niyyətim cənnət olmalıydı? Niyyətim nə ola bilərdi? Axırıncı yazdıqlarım sadəcə kiçik bir qismdir. Ogün xəbərlərdə eşidirəm ki, Homoseksual, biseksualların boynunun asılması ilə bağlı qanun hazırlanır. Bəlkə başqasının cinsəl həyatına qarışmaq da azadlığın göstəricisidir?

Anar bey sene kim oyredib ki kitabi yalamaq lazimdir. Kitab oxumaq uchundur yalamaq uchun yox....Bir az qramotni ol.Eger diskusiya elemek isteyirsense sene men kechen yazida demishdim hay kuysuz.

Onsuz Quranı oxumurlar. Qoyurlar servantın başına, ağ əski bağlıyırlar üstünə ki, evi xəta-bəladan qorusun. Balaca uşaq əlinə almaq istəyəndə cızza-mızza deyib zərərsizləşdirirlər. Diskussiya üçün o qədər mövzum var ki. Mənim nə cənnət, nə də cəhənnəm xoşuma gəlir. Çox primitiv yerdilər. Cəhənnəm çox şiddətli, Cənnət də ki kənd mühitini xatırladır, otluq, çəmənlik, şərab (spirtsiz), qızlar. Bəlkə mən bunları istəmirəm heç birini. Onda necə olsun?

Onsuz Quranı oxumurlar. Qoyurlar servantın başına, ağ əski bağlıyırlar üstünə ki, evi xəta-bəladan qorusun. Balaca uşaq əlinə almaq istəyəndə cızza-mızza deyib zərərsizləşdirirlər. Diskussiya üçün o qədər mövzum var ki. Mənim nə cənnət, nə də cəhənnəm xoşuma gəlir. Çox primitiv yerdilər. Cəhənnəm çox şiddətli, Cənnət də ki kənd mühitini xatırladır, otluq, çəmənlik, şərab (spirtsiz), qızlar. Bəlkə mən bunları istəmirəm heç birini. Onda necə olsun?

He basha dushdum seni quranla bele qorxuzublar. el vurma cizzadir.........

Üzr istəyirəm Uqandada biseksualların boynunu vurdururlar. İranlıları başa düşdük. Bəs o biri ölkələrə nolub?

Anar bey,

Bu biseksual movzunun ateizm ve din ile ne elaqesi var? :)

He basha dushdum seni quranla bele qorxuzublar. el vurma cizzadir.........

Məni heç kəs qorxutmayıb. Ümumi düşüncəni deyirəm. Siz yaxşı olar ki ,sualıma cavab verəsiniz. Dediniz ki, diskussiya aparmaq istəyirəm. Dünyəvi yox, məhz dini sual verdim.

İslamda ümumiyyətlə mənim istədiyim heç nə yoxdu. Yaxşı müsəlman necə olur? Qərb təhsili almış intellektli? Niyyətim cənnət olmalıydı? Niyyətim nə ola bilərdi? Axırıncı yazdıqlarım sadəcə kiçik bir qismdir. Ogün xəbərlərdə eşidirəm ki, Homoseksual, biseksualların boynunun asılması ilə bağlı qanun hazırlanır. Bəlkə başqasının cinsəl həyatına qarışmaq da azadlığın göstəricisidir?

xeyr qardawim yaxwi muselman savadsiz, oz emeyi ile ruzi qazanan, dogru daniwan, onun dilinden ve emellerinden insanlarin amanda qaldigi HZ. PEYGEMBER kimidi. o adi coban idi. hami onu cox isteyirdi. hami ona inanirdi. o yaxwi ata , yaxwi aile bawcisi ve edaletli rehber idi. bele muselmanla unsiyyetde olmusan?

Məni heç kəs qorxutmayıb. Ümumi düşüncəni deyirəm. Siz yaxşı olar ki ,sualıma cavab verəsiniz. Dediniz ki, diskussiya aparmaq istəyirəm. Dünyəvi yox, məhz dini sual verdim.

Hansi sual?

Cennet ve cehennemi istemediyinizimi?

Dogru soylediz.

Cavab olmadi ne ucunse. Ya da men verdiyi cavabdan bir sey anlamadim. :)

Mən ona bu sualı dəfələrnən vermişəm hər dəfə fırladırdı, daha sonra mənə dedi gəl görək Vəhabilər kimlərdi, sonra Vəhab adını Allah adı ilə xırdalama qistədi. Bir söznən xəstədi. Mən ona ol günnən dedim ki müalicə olunmalısan. Kim onunla razılaşmır, istər müsəlman olsun, istər olmasın o hörmətsizlik edir. Ona heç nəyin xeyri yoxdu.

Bahoooo. Bəs bu asmalar, doğramalar kimin hökmüdür? Allah əmr edir. Şəriət qanunlarıdı da :D

Ne asma, ne dograma?

Neler danisirsiz? Bisexsual movzu hardan cixdi? Ne boyun vurma?

Bir az acik yazin.

xeyr qardawim yaxwi muselman savadsiz, oz emeyi ile ruzi qazanan, dogru daniwan, onun dilinden ve emellerinden insanlarin amanda qaldigi HZ. PEYGEMBER kimidi. o adi coban idi. hami onu cox isteyirdi. hami ona inanirdi. o yaxwi ata , yaxwi aile bawcisi ve edaletli rehber idi. bele muselmanla unsiyyetde olmusan?

Bu sadaladıqların mütləq islamdadır da? Bu dediyin əməllər sahibi müsəlman deyilsə,məsələn kafirdədirsə. Həmin adam da yaxşı kafir sayılır?

Mən ona bu sualı dəfələrnən vermişəm hər dəfə fırladırdı, daha sonra mənə dedi gəl görək Vəhabilər kimlərdi, sonra Vəhab adını Allah adı ilə xırdalama qistədi. Bir söznən xəstədi. Mən ona ol günnən dedim ki müalicə olunmalısan. Kim onunla razılaşmır, istər müsəlman olsun, istər olmasın o hörmətsizlik edir. Ona heç nəyin xeyri yoxdu.

Heee, indi basa dusdum. Problem var.

Ne edek, Allah yaradib, demek bir meqsedi varmis. :)

Ne asma, ne dograma?

Neler danisirsiz? Bisexsual movzu hardan cixdi? Ne boyun vurma?

Bir az acik yazin.

Xanım,şəriət ölkələrində biseksual və homoseksualların asılması, öldürülməsindən xəbəriniz yoxdur? Ateist olma, bir-birini sevən iki şəxsin yatması da bura daxildir.

Dogru soylediz.

Cavab olmadi ne ucunse. Ya da men verdiyi cavabdan bir sey anlamadim. :)

Yeni siz deyirsiz ki men exlaqsizam, masha Allah.

intim forumun sahzadesine yazilarinizda hediyye etdiyiniz qizil güller sizin exlaqdan ireli gelir.

Xahiş edirəm ümumən mənimlə əlaqəli postlarda yazmayın, yoxsa ikinci simruq olarsız.

Xanım,şəriət ölkələrində biseksual və homoseksualların asılması, öldürülməsindən xəbəriniz yoxdur? Ateist olma, bir-birini sevən iki şəxsin yatması da bura daxildir.

Menim bundan xeberim yox idi.

Ateizmde bunun normal oldugunu bilmirdim. Bu meneviyyatsizlik ve anormaliqdir. Tebiet qanunlarina ziddir ve psixolozhi problemdir.

Ola bilsin ki, bezi olkeler bu problemle olum hokmu vermekle mubarize aparir.

intim forumun sahzadesine yazilarinizda hediyye etdiyiniz qizil güller sizin exlaqdan ireli gelir.

Xahiş edirəm ümumən mənimlə əlaqəli postlarda yazmayın, yoxsa ikinci simruq olarsız.

Sizmruq sizin iç üzünüzü açan insandı. Xanımla danışanda mədəniyyətli olun, sizin əxlaqsızlıq hər yerdə özünü göstərir. Necə deyəllər kişinin ulğumu olar, hər gördüyünü danışmaz.

Bu sadaladıqların mütləq islamdadır da? Bu dediyin əməllər sahibi müsəlman deyilsə,məsələn kafirdədirsə. Həmin adam da yaxşı kafir sayılır?

xeyr o yaxwi insan sayilir, onun hec kimle iwi yoxdu. kafir dine qarwi cixanlara deyilir. bir de ki bir weyi de unutmayin ki , her bir islamin dediyi qaydalara emel etmeye ehtiyac yoxdu. siz bu qadagalari ozunuz allahla oz aranizda mueyyenlewdirirsiz, ola biler ki sizin etdiyiniz her hansi kicik bir wey allah ucun boyuk olsun ve ya sizin cekindiyiniz her hansi bir qadaga sizin hal hazirki weraitiniz ucun uygun olmasin. islam kompleksli din deyil. sadece etdiyiniz emeli allah terefinde qebul olunmasi ucun edin.

Dedin inandım. İslama aid mövzuda Allahın adını Vahab adı ilə xırdalayan müsəlman. 

Nə sözün var mənə yaz deyirsiz, Kişiliyiniz olsun sağlam müzakirə aparın, şəxsiyyətə krçmədən. Siz nəin ki dinsiz insanlara heç müsəlmanlara da hörmət qoymursuz ( "musulmancik" ) deyirsiz.

Mənim pula sizin qədər ehtiyacım yoxdu, bunu qulağınızda sırqa edin.

Yusif bəy kimi sağlam müzakirə apra bilərsizsə davam edəy.

Əgər pula ehtiyacın yoxdusa niyə disputun sənə pul vermədiyinə təəsüfləndiyini deyirsən?

Mən sənin kimi kişiliyimi wikide itirib googlede tapmiram. Musulmancik-ler ozlerinin adindan danisha bilerler, papuqaylara ehtiyac yoxdu. Musulmancik deyende dinde kicik olduqlarini demek isteyirdim, tehqir menasi dashimir bu soz. Xirda musalman demekdir. Sen ne vaxt mualiceni alib qurtararsan onda gelersen muzakire edarik insha Allah.

Sehv elemiremse senin 21 yashin var. seni qinamiram sen hele chox cavansan.Yazilarindan hiss olunur ki emosiyonal chilqin adamsan.sen hele normal diskusya aparmaq qaydasini bilmirsen. ozunu chox bilmish kimi gosterirsen amma hele chox sheyin mahiyyetini derk elemirsen.

Sizmruq sizin iç üzünüzü açan insandı. Xanımla danışanda mədəniyyətli olun, sizin əxlaqsızlıq hər yerdə özünü göstərir. Necə deyəllər kişinin ulğumu olar, hər gördüyünü danışmaz.

Xanim oz yerini bilse, agir soz ehsitmez. Bu bir. Ikincisi exlaqsiz ozunsen!

Qaldi ki ic uze, bizde bir uz var. Senin kimi 70 sifete girmirik.

Əgər pula ehtiyacın yoxdusa niyə disputun sənə pul vermədiyinə təəsüfləndiyini deyirsən?

Mən sənin kimi kişiliyimi wikide itirib googlede tapmiram. Musulmancik-ler ozlerinin adindan danisha bilerler, papuqaylara ehtiyac yoxdu. Musulmancik deyende dinde kicik olduqlarini demek isteyirdim, tehqir menasi dashimir bu soz. Xirda musalman demekdir. Sen ne vaxt mualiceni alib qurtararsan onda gelersen muzakire edarik insha Allah.

Pul heç vaxt artıq olmur! Əlbətdə ehtiyacım yoxdu, əgər versələr xərcləməyə yer tapılar. Kiçik müsəlmanların ( Musulmancik-ler ) adını siz təyin edirsiz ? Belə firlatmaya bir yağlı 5

Xanim oz yerini bilse, agir soz ehsitmez. Bu bir. Ikincisi exlaqsiz ozunsen!

Qaldi ki ic uze, bizde bir uz var. Senin kimi 70 sifete girmirik.

Ağır söz deyədə bilmərsiz, yox siz deyərsiz. Sizn kim olduğuvuzu hələ mən bilmirəm, bir onu bilirəm ki mesəlmanların adına bir ləkəsiz!

Men dogrudan da Sizi basa dusmedim.

Birincisi- Men harda qizil qul hediyye etdim?

Ikincisi - Siz kimsiniz ki, mene ne edib ne etmeyeceyimi soyleyirsiz?!

Qizil qul burada nezaket elametidir ve aqqressivliyi aradan qaldirmak ucundur. Bu gul isaresi - yazilarda emosialarin ifadesidir. Siz bunu bilmirdiz?

Bir de zehmet cekin, danisiginizi bilin!

Dinin bize oyretdiyi sebrinize ne oldu? medeniyyetiniz hardadir?

Siz suala cavab vermediz. Ve nezaketsizlik edirsiz!

Bu gunahdir.

Heee, indi basa dusdum. Problem var.

Ne edek, Allah yaradib, demek bir meqsedi varmis. :)

Allahin insanlari yaratmaqda meqsedi ona ibadet etmalaridir.

Problemi olan adam simruq kimi psixoloqa gosterir ozunu. Alhamdu Lillah aglimiz bahimizdadi.

Allah sizide yaradib, yaradib ki ona itaet edasiz, dilinizi qoruyasiz. Siz eger psixoloq yaninda mualice alan birisini destekleyirsizse onda sizin ozunuzde problem var. Cox uzatmayin, qadinsiz yerinizi bilin.

Qizil qul burada nezaket elametidir ve aqqressivliyi aradan qaldirmak ucundur. Bu gul isaresi - yazilarda emosialarin ifadesidir. Siz bunu bilmirdiz?

Bu gunahdir.

Haminizdan xahish edirem,emosiyalariniza nezaret edin.

Bu gunahdir.

Hələ çox yalanlar deyəcəy, biraz keçəcəy bunan betər yalanlarnan qarşılaşmalı olacaqsız. İndi sualdan qaçıb, firladmağ istəyəcəy. Siz tələb edin sübut etsin. İmkan verməyin sualdan yayınsın o bunu məharətnən edir. 

Bu gunahdir.

Siz bir deyin gorum neca ateist qalib ki ona qizil gul taqdim etmayasiz.

Menim sebrim Alhamdu Lillah yerindedi, bu o demak deyil ki hansisa talxaylarin tehqirlere cavab vermeli deyilam. Dinimiz bize ateistlere qarshi nezaketliyi oryetmeyib. Eger oryedibse buyurun delil yazin.

Suala qalan yerde ise, birinci arashdirin Vehhab ne demakdir sonra bunu kimlere shamil etmak olar.

Bela suallari amerikoslarin tulalari verir, simruq artiq o siyahidadir. Sizde o siyahiya daxil olmaq isteyirsizse buyurun qapilar aciqdi. Artiq iceride bir nefer var.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Our picks

• Начата реализация проекта трамвайной линии в Баку
      Генеральный план - это стратегический документ. Это не документ для ежедневного исполнения. Генплан - документ, определяющий будущее развитие города Баку на ближайшие 30 лет.
      Об этом в интервью Азертадж заявил председатель правления Союза архитекторов Азербайджана Эльбей Гасымзаде, говоря о реализации в ближайшем будущем масштабных проектов в рамках Генплана.
      По его словам, на основе Генплана в различных частях города будут проведены конкретные работы.
      «Процессы проектирования этих работ уже начались. Например, одним из важнейших направлений Генплана является транспортная инфраструктура. Реализация проекта трамвайной линии в Баку уже начата. На мой взгляд, второй важный вопрос - строительство на месте кварталов с 1-2-этажными аварийными домами или даже крупного района современных жилых зданий», - отметил он.
      https://media.az/society/nachata-realizaciya-proekta-tramvajnoj-linii-v-baku
        • Like
      • 11 replies
    • Новый способ развода нашли гайцы. Останавливают машины на кругу там где техосмотр в сядяряке. Начинают с поиска доп оборудования потом проверяют на алкоголь, на наркотики ничего не найдя, поют песню про то что ты где-то линию пересёк и тебе 80 Ман 3 балла штраф. Просишь показать видео, говорит что нет, ему по рации передали задержать.  Что езжай в гор ГАИ там разбирайся, потом начинается сказка про доброго полицейского что он может ремень написать, заплатишь 40 Ман когда тех осмотр пройдешь. Зная что не со штрафом техосмотр не пройти. В конце ты сам уже предлагаешь 20 Ман что бы он отстал, и он типа по рации кому-то передает что йохлыйыб и хял едиб, хотя уверен что он никому ничего не передавал. 
      Вообще за последние два дня 3 раза остановили проверять алкоголь. Рейд у них какойто
        • Haha
      • 66 replies
    • На Земле началась сильнейшая за 20 лет магнитная буря
      На Земле началась сильнейшая за последние двадцать лет магнитная буря: ей присвоен наивысший уровень G5, сообщают космические институты России и США.
      Уровень G5 соответствует экстремально сильной магнитной буре. Во время неё могут возникать масштабные проблемы с объектами энергетики и космическими аппаратами. Полярные сияния могут фиксироваться даже в тропиках.
      В нескольких регионах России – от Ленинградской до Ростовской области, а также в Сибири и на Урале – наблюдалось северное сияние.
      Также полярное сияние фиксировали жители Грузии, Армении, Кубы, Беларуси и Украины.
      Ранее руководитель Лаборатории солнечной астрономии Института космических исследований РАН Сергей Богачёв сообщал, что продолжительность магнитного шторма может составить от 20 до 40 часов.
      "Земля погружена в облако плазмы. Выйдет из него не раньше чем через сутки", – говорил он. Богачёв пояснил, что за трое суток Солнце выбросило четыре исключительно крупных облака плазмы.
      https://www.svoboda.org/a/na-zemle-nachalasj-siljneyshaya-za-20-let-magnitnaya-burya/32941991.html
        • Haha
      • 29 replies
    • В Санкт-Петербурге автобус с пассажирами упал в реку: число погибших выросло
      В реку Мойку упал пассажирский автобус. Предварительно, там находилось около 20 человек. В региональном МВД сообщили, что спасатели достают людей из воды
      Очевидец сообщил, что автобус врезался в два автомобиля, пробил ограду и упал в воду. ТАСС со ссылкой на источник в оперативных службах пишет о госпитализации пяти человек, еще двоим проводят реанимационные мероприятия на месте происшествия.

Телеграм-канал Shot пишет, что из затонувшего автобуса спасли восемь человек. Состояние четверых из них оценивают как тяжелое — они госпитализированы. В больницу, как отмечает канал, в состоянии средней степени тяжести доставлен и водитель. Еще около десяти человек выбрались самостоятельно.
      Один человек погиб, указывает Shot. О жертвах также пишет телеграм-канал 78.

• Like
      • 59 replies
    • Post in Вынесен приговор известному спортсмену, чьи действия привели к гибели 7-летнего мальчика
      Был наркоманом и мстил: новые подробности о тренере, осужденном за убийство 7-летнего Фарида

• Sad
        • Like
    • Предупреждение от эксперта: кассовые чеки представляют угрозу для здоровья человека - ВИДЕО
      В составе краски, наносимой на кассовые чеки, присутствует опасное химическое соединение.
      Об этом предупреждает председатель Союза свободных потребителей Азербайджана Эюб Гусейнов.
      Чеки из супермаркета или банкомата - каждый прикасается к ним чуть ли не десятки раз в день, совсем не подозревая, какой вред эти с виду безобидные клочки бумаги могут нанести здоровью. 
        Дело в том, что в 90% чеков содержится бисфенол - опасное соединение фенола с ацетоном, которое способно проникать в кровь и внутренние органы через кожу, повышая риск развития смертельных недугов.
      Подробнее - в сюжете ATV Xəbər:

• Haha
        • Thanks
        • Like
      • 59 replies
    • Как вы относитесь ко дню 9 мая ?
      Я отношусь к этому дню, как к важному событию для миллионов человек, которых почти уже и не сталось в живых.  Возможно, через пару десятков лет к 9 мая станут относиться примерно как 11 ноября — день окончания Первой Мировой войны.
      Считаю правильным, что в настоящее время в Азербайджане этот день является государственным праздником — День Победы над фашизмом. Более 700 тыс граждан нашей страны отправились на фронт из которых более  300 тыс погибли. Низкий поклон им всем. 

• Downvote
        • Upvote
        • Like
      • 357 replies
    • В Азербайджане введены ограничения на услуги такси, таксисты в отчаянии
      Таксомоторная компания Bolt повысила стоимость заказов на 10%.
        • Milli
        • Upvote
        • Sad
        • Like
      • 287 replies
  • Recently Browsing   0 members, 0 guests

• No registered users viewing this page.
  • Create New...