Jump to content
  • Откройте аккаунт на Диспуте за 5 минут

Продаете недвижимость, машину, телефон, одежду?  Тысячи  просмотров ежедневно на dispute.az  помогут вам. Бесплатная доска обьявлений.

Zərif Cinsin Nümayəndələrinə Suallar

Dark Lady

Recommended Posts

• Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Eziz xanimlar!..Erli qadinin bawqa bir (bir kiwi ile) kiwi ile "her terefli" munasibet saxlamagina hansi halda beraet qazandira bilersiniz ???

P.S. eger buna da beraet getire bilseniz, dogurdan da siz qadinlardan qorxmaq lazimdir..))

evvelceden her kese tewekkurler cavablara gore...

beraet sahesinde bawqa qadinla elaqe saxlayan evli kwiler gucludurler, onlari dinleyin, eyni metnde kiwi sozunun yerine qadin, qadin sozunun yerine kiwi yazin)))))))))))))))))))))))))))))))))

beraet sahesinde bawqa qadinla elaqe saxlayan evli kwiler gucludurler, onlari dinleyin, eyni metnde kiwi sozunun yerine qadin, qadin sozunun yerine kiwi yazin)))))))))))))))))))))))))))))))))

Sozlerin yerini deyiwerek alinan o suali da "guclu cinsin numayendelerine suallar" movzusunda siz yazin...orda da kiwiler ozlerine beraet qazandirsinlar ))))))))) ama burda zehmet olmasa siz oz semimi cavablarinizi verin! )))

yene de tewekkurler diqqete ve cavaba gore..

semimi deyim de bele bir xanim taniwim olub, yoldawinin butun menfilerini bilirdim, alcaqin biri idi, amma yene de neyese gore o qadin hereketine beraet qazandira bilmirem... munasibetde olduqu wexs de evli idi, bax o evlinin xeyanet qurbani olan yoldawi gelirdi gozumun qabaqina... Allah hec bir eve bu xeyanet adli zeheri qatmasin!!!

Mən "bəraət qazandirmaq" yox,"ad" verə bilərəm,əslində o adi dədə-babalarimiz çoxdan verib..))

Qadının xəyanəti qadının qıyamətidir. Başqası üçün,eşq üçün,sevda üçün bədənini kirləndirməkdir. Qan necə qanla təmizlənməzsə xəyanət də xəyanətlə təmizlənməz...Son zamanlarda iş-güc,ofis-idarə,obeyktlər,qadinlarda təhsil artmasi,iş həyatinda aktiv rol oynamasi aldatma mövzusunda kişi suverenliyinin qırılmasına gətirib çıxarib..Korochi,mən yaxşi baxmiram ...

Qisa izahat .. ))

tewekkur ))

Buna nece yaxshi baxmaq olar ve ya beraet qazandirmaq olar? Aile muqeddesdir. Muqeddes bir sheyi de kirletmek gunahdi. Kishinin ve ya qadinin xeyaneti arasinda hec bir ferq gormurem. Xeyanetin cinsi olmaz. Ancaq real dushunsek kishi xeyaneti cox vaxt normal qarshilansa da qadinin xeyaneti butun ailesi, yaxinlari uchun omurlerinin sonuna qeder dashiyacaqlari bir qara lekedir. Xeyanet etmish qadinin yeri torpagin altidi. Qoy torpag temizlesin onun murdar bedenini. Belelerini daha yaxshi olar sheherin girishinden asasan ki, bu fikre dushenlere de ders olsun. Ailesinin qeyretini yere soxan qadin olume layiqdir.Bu sozler ailesine xeyanet etmish kishilere de aiddir, ancaq yene de bizde patriarxal cemiyyet olduguna gore kishiler bu meselede daha imtiyazli gorsenirler.

Buna nece yaxshi baxmaq olar ve ya beraet qazandirmaq olar? Aile muqeddesdir. Muqeddes bir sheyi de kirletmek gunahdi. Kishinin ve ya qadinin xeyaneti arasinda hec bir ferq gormurem. Xeyanetin cinsi olmaz. Ancaq real dushunsek kishi xeyaneti cox vaxt normal qarshilansa da qadinin xeyaneti butun ailesi, yaxinlari uchun omurlerinin sonuna qeder dashiyacaqlari bir qara lekedir. Xeyanet etmish qadinin yeri torpagin altidi. Qoy torpag temizlesin onun murdar bedenini. Belelerini daha yaxshi olar sheherin girishinden asasan ki, bu fikre dushenlere de ders olsun. Ailesinin qeyretini yere soxan qadin olume layiqdir.Bu sozler ailesine xeyanet etmish kishilere de aiddir, ancaq yene de bizde patriarxal cemiyyet olduguna gore kishiler bu meselede daha imtiyazli gorsenirler.

Kisi xeynaetini normal qarsilayanla ele kisilerin ozleridi.ama hec bir qadin bunu normal qarsilamaq istemir,sadece Azerbaycan qadinlari yoldaslarinin etdiyi hereketlere gore goz yummaga mecburdular,ailesi ucun,usaqlari ucun.Suala qaldiqda ise normal dusunceli qadin bele bir fikri hec aglina bele getirmemelidir.o kisinin yoldasinin ne gunahi var.

Eziz xanimlar!..Erli qadinin bawqa bir (bir kiwi ile) kiwi ile "her terefli" munasibet saxlamagina hansi halda beraet qazandira bilersiniz ???

P.S. eger buna da beraet getire bilseniz, dogurdan da siz qadinlardan qorxmaq lazimdir..))

beraetden sohbet gede bilmez. menim bir refiqemin ailesi ele bir "qadina" gore, eger ona "qadin" demek olarsa dagilir.buna beraet qazandirmaq olar? arada usaqlar qalib.hele refiqemin veziyyetini demirem...

beraetden sohbet gede bilmez. menim bir refiqemin ailesi ele bir "qadina" gore, eger ona "qadin" demek olarsa dagilir.buna beraet qazandirmaq olar? arada usaqlar qalib.hele refiqemin veziyyetini demirem...

Allah ozu komekleri olsun! Ama ele aile ele dagilsa yaxwidir, hetta deyerdim o aile coxdannan dagilib cox da ki indi-indi hele ayriliga qerar verirler..

Mene ele gelir,orada kisi gunahkardir.Eger refiqenizin yoldashi istemeseydi hec bir qadinla elaqe saxlamazdi.Refiqeniz ayrilsa yaxsidir,bele yoldas neyine gerek?

Bele "qadin"a hec vaxt beraet qazandirmaq olmaz. Sebeb ne olursa olsun!!!!!!!

Allah ozu komekleri olsun! Ama ele aile ele dagilsa yaxwidir, hetta deyerdim o aile coxdannan dagilib cox da ki indi-indi hele ayriliga qerar verirler..

men axi ona deye bilmirem ayril. ozu cox caresiz qalib. Allah komeyi olsun.

Mene ele gelir,orada kisi gunahkardir.Eger refiqenizin yoldashi istemeseydi hec bir qadinla elaqe saxlamazdi.Refiqeniz ayrilsa yaxsidir,bele yoldas neyine gerek?

men de sorusdum neyine gerekdir? men ele dusunurem ki, sadece usaqlara gore qalib.usaqlar balacadir, hec ne anlamir, Allah komeyi olsun

Buna hech bir halda beraet qazandirmaq olmaz, qetiyyen!

Erli qadin erinin ona munasibetinden ne qeder narazi olsa da, hec bir halda bele bir addim atmaga haqqi chatmir. En son hedde boshansin eger problemi varsa, sonra aile qursun, Amma siz deyen munasibet.... utanmaq lazimdir, beraet qazandirmaq yox...

semimi deyim de bele bir xanim taniwim olub, yoldawinin butun menfilerini bilirdim, alcaqin biri idi, amma yene de neyese gore o qadin hereketine beraet qazandira bilmirem... munasibetde olduqu wexs de evli idi, bax o evlinin xeyanet qurbani olan yoldawi gelirdi gozumun qabaqina... Allah hec bir eve bu xeyanet adli zeheri qatmasin!!!

Amin... Bele hadiseleri eshidende ancaq o qadinin yerine kim olsa, hetta xeyanetkarin ozu de olsa, ne hiss ederdi? Axi xeyanet, aile dagitmaq bunlar meneviyyatsizligin elametleridir. Men buna cinayet adi vererdim, Olumden de beter cinayet...

men de sorusdum neyine gerekdir? men ele dusunurem ki, sadece usaqlara gore qalib.usaqlar balacadir, hec ne anlamir, Allah komeyi olsun

Amin. Allah ozu komek olsun.

Mence esl qadin ailesini hetta ozunden ve hisslerinden ustun tutandir. Heyatda ozune qarsi kobud ve pis reftara baxmayaraq ailesini dagilmaga qoymayan cox qadinlarimiz var. Bir yandan onlara ehsen desem de, bir yandan da bes sexsiyyetleri? sualini verirem. Sebeb ise duz vurguladiz usaq ve aile terefinden bunun nece qarsilanacagindan qorxudur? Ferz edek ki, bishandi. Indiki zamanda ish tapmaq cox cetindir. Qadin ushaqlarini nece boyudecek? Nece ozunu ve ailesini qoruyacaq? Axi bizde ersiz qadim zeif - komeksiz qadindir...facepalm.gif

Amin. Allah ozu komek olsun.

Mence esl qadin ailesini hetta ozunden ve hisslerinden ustun tutandir. Heyatda ozune qarsi kobud ve pis reftara baxmayaraq ailesini dagilmaga qoymayan cox qadinlarimiz var. Bir yandan onlara ehsen desem de, bir yandan da bes sexsiyyetleri? sualini verirem. Sebeb ise duz vurguladiz usaq ve aile terefinden bunun nece qarsilanacagindan qorxudur? Ferz edek ki, bishandi. Indiki zamanda ish tapmaq cox cetindir. Qadin ushaqlarini nece boyudecek? Nece ozunu ve ailesini qoruyacaq? Axi bizde ersiz qadim zeif - komeksiz qadindir...facepalm.gif

Ele ona gore qadin gerek karyerasini qursun,sonra ere getsin.Bilmek olmaz heyatda her sey ola biler.Bilmelisen ki,sabah,Allah elemesin,bir sey olsa sen usaqlarini da ozunu de cetin veziyyetden cixarda bilersen.

Aile terefinden nece qarsilanacagindan qorxmaq lazim deyil!Inanmiram ki,hansisa aile oz ovladinin xosbext olmasini istemez.Valideynler gorseler ki,qizi eziyyet cekir hec vaxt ona artiq bir kelme demezler.Eksine dayaq olarlar.

Ven aile dagilmasinin terefdari deyilem.Sadece her seyin heddi var.Ozunu icerden oldurmekdense ayrilib,biraz eziyyet cekib lakin sonra rahat heyat yasamaq daha yasidir.Ananin ehval ruhiyyesini usaq hemise hiss edir.Usaga da bu tesir edecek ister istemez...

Her biriniz cox gozel daniwirsiniz ve gozel duwunursunuz, men de sizlerle raziyam, ama...... var eleleri ki, (ozu de lap cox) eri ola-ola, hetta uwaqlari ola-ola diger bawqa bir neferle de yaxinliq edir. Men oz bawima gelen bir weyi qisaca daniwim.. Bir qadinla tesadufi iw goruwmesinden taniwligim olmuwdu, tebii ki iwle elqedar telefon nomremi ona vermeli idim.. ele de oldu..bu xanimin iwi yoluna duwdu her wey qaydasinda oldu, halallawdiq sagollawdiq.. bir muddet sonra mene gelen zengler meni artiq o zengler haqda maraqlanmaga vadar etdi..aradim sordum orgendim ki sen deme desteyin o ucundaki hemin bu xanim imiw )))..evli idi uwaqlari da var idi...ama yene de nese "axtarirdi"..ozu de ozune ele beraetler getirirdi ki, sizin kimi daha agilli qizlarin 100 defe yatib, fikirlewib tapa bilmediyi beraetler getirirdi...Menim de beynimde bele sual yarandi ki gorum o beraete yaxin duwen bir kimse cavab verecek ya yox )))) Ne ise yene de cavablariniza gore tewekkurler !!!

• 3 weeks later...

makiyajsiz ozunuzu rahat hiss edirsizmi?

PS men HE!!! stereotiplere, iwime gore makiyaj vururam, amma o olmasa lap rahat oluram. Tebii ki bu hec de o demek deyil ki makiyaja nifret edirem, bu bezen taxdiqim, bezen ise taxmadiqim uzuk kimidir, o olanda daha ber-bezekli olsam da o olmayanda da bele deyek pis deyilem :)

makiyajsiz ozunuzu rahat hiss edirsizmi?

PS men HE!!! stereotiplere, iwime gore makiyaj vururam, amma o olmasa lap rahat oluram. Tebii ki bu hec de o demek deyil ki makiyaja nifret edirem, bu bezen taxdiqim, bezen ise taxmadiqim uzuk kimidir, o olanda daha ber-bezekli olsam da o olmayanda da bele deyek pis deyilem smile.png

Nadir hallarda makiyaj edirəm. ;)

Son zamanlar bu sual meni dushundurmeye bashlayib. Niye bezi qizlar(mence saylari daha coxdu) teze tanish olduqlari oglana evvel heyatlarinda kiminse oldugunu demekden qorxurlar ve ozlerini ele aparirlar guya senden bashqasini gozleri gormeyib? Yani dogurdan dushunurler ki, hansisa oglan bu yalana inanar?

Son zamanlar bu sual meni dushundurmeye bashlayib. Niye bezi qizlar(mence saylari daha coxdu) teze tanish olduqlari oglana evvel heyatlarinda kiminse oldugunu demekden qorxurlar ve ozlerini ele aparirlar guya senden bashqasini gozleri gormeyib? Yani dogurdan dushunurler ki, hansisa oglan bu yalana inanar?

Yəqin oğlanın reaksiyasından qorxurlar. Birdən haqqında yanlış düşünər deyə. İndi deyəndə ki həyatımda kimsə olub, bu ifadəni yanlış başa düşürlər, daha ciddi münasibət olduğunu zənn edirlər.

Həm də yeni tanış olanda kim öz həyatı haqqında bütün hesabatı tam və dolğun verir ki?

P.S.Başıma gəlməyib, bilmirəm, sadəcə ehtimalları yazdım. ;)

goresen zerif cinsin numayendeleri sernishini cox olan (basabas) metroya minende niye mes kisilerin oturdugu ve qatarin son kunclerine dogru var gucleri ile hereket edirler? )))

İnanın məhz bu cür düşünən kişi və oğlanlara görə mən basabasda onlar oturan tərəfə getmirəm. Deməsinlər ki, qəsdən gəldi biz tərəfə :)

ümumiyyətlə basabas nəqliyyat vasitəsilərinə minmirəm. Yolumu uzadaram, amma basabasa minmərəm. Həftədə yalnız bir gün basabasa düşmək ehtimalım olur (dərsə səhər tezdən getdiyim üçün), onda da taksidən istifadə edirəm. ;)

Mence qorxurlar ki,oglan munasibeti davam etdirmez.Ona gore gizledirler.Dusunurler ki:oglani ozume sevdirerem,sonra onsuzda meni sevib menden uz dondere bilmez yalanim uze cixsa.

Bele edenler cox sehv edirler,cunki munasibet gerek yalan ustunde qurulmasin!

goresen zerif cinsin numayendeleri sernishini cox olan (basabas) metroya minende niye mes kisilerin oturdugu ve qatarin son kunclerine dogru var gucleri ile hereket edirler? )))

facepalm.gif Yer versinler deye)))Amma indi ele oglanlar var ki,hec veclerine de deyil)Qiz baslarini ustunde durur oglanin hec durmaq fikride olmur)

Men hec vaxt bele etmirem)Ele Dark Lady fikirlesdiyi kimi)

İnanın məhz bu cür düşünən kişi və oğlanlara görə mən basabasda onlar oturan tərəfə getmirəm. Deməsinlər ki, qəsdən gəldi biz tərəfə smile.png

ümumiyyətlə basabas nəqliyyat vasitəsilərinə minmirəm. Yolumu uzadaram, amma basabasa minmərəm. Həftədə yalnız bir gün basabasa düşmək ehtimalım olur (dərsə səhər tezdən getdiyim üçün), onda da taksidən istifadə edirəm. wink.png

Teki butun qizlar bele dushunerdi. Yoxsa olur yorgun olursan isteyirsen oturasan bir-iki deq. bir de gordun kimse aldi bashinin ustun.)

cunki evvela bu sual vaxtinda verilmir, teze taniw olan kimi derin sualin wexsen mence yeri yoxdur, xanim da gizledir, cunki hele melum deyil qarwisindaki kimidir, meyer azdir ayrilanda qizin bawina vuran ki "menden evvel munasibetin olub, yaxwi olsan ayrilmazdiz ve s"?

diger terefden meyer siz her etdiyinizi deyirsiz ki? meselen "men filan qizla munasibetde olmuwam, aldatmiwam, sonra ayrilmaq isteyende sadece zenglerine cavab vermedim, qarwisina cixib dah seni sevmirem demeye cesaretim catmadi"

hem de bu sualdaki mena nedir? tutaq ki qizi 1 heftedir taniyirsan, bildin ki senden once bir oqlanla goruwurmuw, sonra xasiyyetleri tutmayib ayriliblar, onda ne olacaq, o artiq lekedir ve onunla goruwmek olmaz? Niye umid edirsiz ki 25-26 yawinda taniw olduqunuz xanima sizden once kimse baxmasin, kimse salam vermesin, niye onunla kimse sizden once maraqlanmali deyildi? Kim ondan once hec bir oqlanla hec birce defe de goruwe cixmayan xanimin bawina tac qoyub? men hele bele hal gormemiwem, incimeyin, amma bu faktdir

bir defe iki iw yoldawim (oqlanlar) yol gedirdim, metrodan cixanda biri o birinden soruwdu ki "ne eceb yer verdin?", cavab "neyniyim, geldi durdu bawimin ustunde, duz gozumun icin baxirdi" bunu ewiden gunden hec vaxt avtobusda, metroda kiwi cinsinden kiminse bawinin ustunde durmuram, harda xanim var ona teref gedirem, isteyen yer verer, istemeyen ozu biler, kimse bunu mecburiyyetden etmesin

tehluke bilmirem neye deyirsiz amma heyatda hemiwe bir prinsipim olub "yanimda HEC VAXT gozel kiwi olmayacaq"

Eger "yanimda hec vaxt gozel kiwi olmayacaq" prinsipinizi elinizde wuar ederek esas tutursunuzsa, demeli cox gozel bilirsiniz men "tehluke" deyende, neye deyirdim...)

cunki evvela bu sual vaxtinda verilmir, teze taniw olan kimi derin sualin wexsen mence yeri yoxdur, xanim da gizledir, cunki hele melum deyil qarwisindaki kimidir, meyer azdir ayrilanda qizin bawina vuran ki "menden evvel munasibetin olub, yaxwi olsan ayrilmazdiz ve s"?

diger terefden meyer siz her etdiyinizi deyirsiz ki? meselen "men filan qizla munasibetde olmuwam, aldatmiwam, sonra ayrilmaq isteyende sadece zenglerine cavab vermedim, qarwisina cixib dah seni sevmirem demeye cesaretim catmadi"

hem de bu sualdaki mena nedir? tutaq ki qizi 1 heftedir taniyirsan, bildin ki senden once bir oqlanla goruwurmuw, sonra xasiyyetleri tutmayib ayriliblar, onda ne olacaq, o artiq lekedir ve onunla goruwmek olmaz? Niye umid edirsiz ki 25-26 yawinda taniw olduqunuz xanima sizden once kimse baxmasin, kimse salam vermesin, niye onunla kimse sizden once maraqlanmali deyildi? Kim ondan once hec bir oqlanla hec birce defe de goruwe cixmayan xanimin bawina tac qoyub? men hele bele hal gormemiwem, incimeyin, amma bu faktdir

Xanim siz menim sualimi oz istediyiniz istiqamete yozdunuz.Men demedim ki, qizin heyatinda evvel kimse olubsa o pis qizdir. Bu bashqa movzudur. Men sorushdum ki, niye qizlar teze tanish oldugu oglanlara subut etmeye chalishirlar ki, guya qizin heyatinda birinci oglandi?Men bunu sorushdum.Mence agilli qiz bu cur hereket etmez. En azindan ona gore ki, gec ya tez bunun ustu acilacaq.Ve mence eger tanis oldugun qiz sene bunu subut etmeye chalishirsa yaxshisi budur munasibeti ciddileshmemish ondan uzaq durasan.

Xanim siz menim sualimi oz istediyiniz istiqamete yozdunuz.Men demedim ki, qizin heyatinda evvel kimse olubsa o pis qizdir. Bu bashqa movzudur. Men sorushdum ki, niye qizlar teze tanish oldugu oglanlara subut etmeye chalishirlar ki, guya qizin heyatinda birinci oglandi?Men bunu sorushdum.Mence agilli qiz bu cur hereket etmez. En azindan ona gore ki, gec ya tez bunun ustu acilacaq.Ve mence eger tanis oldugun qiz sene bunu subut etmeye chalishirsa yaxshisi budur munasibeti ciddileshmemish ondan uzaq durasan.

Oğlanlarada aiddi,bunu təkcə qizlara aid eləmək olmaz..sual versən deyərlər ki,1 sevdiyim olub ayrilmişam,amma dərinə getsən,arayib-axtarsan,görərsən ki,gəzmədiyi qiz qalmayib..

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Our picks

• Хлеб, обогащенный железом, будут продавать в Азербайджане
      Эксперт отметила, что принятию этого решения предшествовали исследования, которые проводились в различных регионах страны.  
        • Like
      • 83 replies
    • В Баку в результате несчастного случая скончалась 21-летняя модель
      В Баку скончалась 21-летняя девушка.
      Как передает Qafqazinfo, проживающая в доме на Московском проспекте в Насиминском районе столицы Камила Гасанова (2003 г.р.), скончалась от отравления угарным газом.
      Отмечается, что девушка работала актрисой и моделью и являлась студенткой Бакинского филиала Московского государственного университета.
      По данному факту в прокуратуре Насиминского района проводится расследование.

https://media.az/society/v-baku-21-letnyaya-model-skonchalas-v-rezultate-neschastnogo-sluchaya-foto
        • Sad
        • Confused
      • 170 replies
    • Кому следует воздвигнуть памятник в Баку? - ОПРОС + ВИДЕО
      В городе Баку, где древность сочетается с современностью, важно иметь статуи и памятники на различные темы.
      Интересно, а что об этом думают граждане? Кому, по их мнению, следует поставить памятник в столице?
      Baku TV попытался выяснить это у горожан.
      Оказалось, что граждане также хотели бы увековечить память наших национальных героев и шехидов.
        "Должны быть воздвигнуты памятники всем нашим шехидам. Их должны знать все. Если будут установлены их статуи, гости столицы будут проинформированы о наших шехидах", - сказал один из жителей Баку.
      Подробнее - в сюжете:

• 137 replies
    • В АМУ выступили с заявлением по поводу суицида бывшего главного педиатра
      У нас каких-либо новых назначений на руководящие должности не производилось.
      Об этом в ответ на запрос Oxu.Az заявила завотделом по связям с общественностью Азербайджанского медицинского университета (АМУ) Гюнель Асланова.
      • 56 replies
    •  Кровати односпальные, двуспальные и двухъярусные
      Спальная мебель "КЛАССИКА"

• Upvote
        • Like
      • 241 replies
    • В Азербайджане повысились цены на услуги такси: что говорят в компаниях и AYNA?
      В последнее время в стране наблюдается рост цен на услуги такси.
      Как сообщает Xezerxeber.az, водители утверждают, что фиксируется уменьшение количества автомобилей, так как машины производства 1999 и 2000 годов сняты с эксплуатации. Это, в свою очередь, также влияет на цены.
      Между тем эксперт по транспорту Ясин Мустафаев отметил, что наряду с ценой важно повышать и качество предоставляемых услуг. 
      По данному вопросу редакция также обратились в AYNA.
      Там отметили, что, согласно новым правилам, юридические лица и частные предприниматели, желающие осуществлять перевозку пассажиров на такси, должны действовать на основании соответствующих разрешений. Прежде всего им необходимо получить пропускное удостоверение и пропускную карту.
      По поводу повышения цен в компаниях по предоставлению услуг такси привели разные доводы.
      Так, в Bolt отметили, что заказы в системе формируются на основе спроса и предложения. «Просим водителей привести свою деятельность в соответствие с требованиями законодательства. В противном случае заказ со стороны Bolt не будет отправлен владельцам этих автомобилей», - отметили в компании.
      В свою очередь в Uber заявили, что окончательная цена поездки зависит от многих факторов, таких как соотношение свободных автомобилей в конкретной локации и желающих заказать такси, расстояние и продолжительность поездки, заторы. Чем меньше свободных водителей, тем выше может быть цена поездки.
      Представляем подробный видеоматериал по теме:
      https://media.az/society/1067959052/v-azerbaydzhane-povysilis-ceny-na-uslugi-taksi-video/
        • Facepalm
      • 15 replies
    • Рапродажа уходовой и  лечебной косметики от Hommlife. Все с 40-50 % скидкой!
      Эффективные средства эко-качества🤩 По очень выгодным ценам👍 
      • 4 replies
    • Открытия сухопутных границ Азербайджана не будет
      Сейчас мы видим, что с закрытием на определенный период сухопутных границ Азербайджана безопасность в стране укрепляется. В прошлом наблюдалось множество случаев, некоторые из которых были обнародованы, а некоторые - нет.
      Как сообщает АЗЕРТАДЖ,  об этом заявил Глава республики 23 апреля в выступлении на международном форуме на тему "СОР29 и Зеленое видение для Азербайджана", организованном в Университете АДА.
      "Мы столкнулись с серьезными угрозами и проблемами извне. Именно это я и имел в виду, когда говорил, что все наши потенциальные риски могут исходить из-за рубежа", - сказал глава государства.
      https://ru.oxu.az/politics/863491
        • Facepalm
        • Downvote
        • Haha
      • 158 replies
  • Recently Browsing   0 members, 0 guests

• No registered users viewing this page.
  • Create New...