Jump to content
  • Откройте аккаунт на Диспуте за 5 минут

Продаете недвижимость, машину, телефон, одежду?  Тысячи  просмотров ежедневно на dispute.az  помогут вам. Бесплатная доска обьявлений.

Ucurum...

Recommended Posts

• Replies 319
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

hechne anlamadim wacko.pngwacko.pngwacko.png tek bir sheyi biliremki Sevinç Gürşen deyilen bu aktrisadan hech xoshum gelmir...

Ondan xoşum gəlmir mənim də, amma həyat yoldaşını oynayacaq Arda Esendən xoşum gəlir rolleyes.gif

Feliçanı deməli hamı öldü biləcək? Oxudum, maraqlı gəldi. Adem haqqında isə heç nə yazılmayıb. Halbuki bir müddət öncə oxumuşduq ki, guya seriala geri dönür.

Ondan xoşum gəlmir mənim də, amma həyat yoldaşını oynayacaq Arda Esendən xoşum gəlir rolleyes.gif

Feliçanı deməli hamı öldü biləcək? Oxudum, maraqlı gəldi. Adem haqqında isə heç nə yazılmayıb. Halbuki bir müddət öncə oxumuşduq ki, guya seriala geri dönür.

geri donmesini mende isteyirem)) aktrisaya geldikte doktorlarin tekrarina baxirdim..ordada rolu yaxshi deyildi...

geri donmesini mende isteyirem)) aktrisaya geldikte doktorlarin tekrarina baxirdim..ordada rolu yaxshi deyildi...

Ümumiyyətlə aktrisanın rollarını da, özÜnÜ də bəyənmirəm. Bir dənə o vaxtlar serial gedirdi "Kuzenler", orda toppuş oğlanın sevgilisini oynayırdı, orda qismən bəyənirdim, çÜnki pozitiv, mehriban bir qız obrazında idi. GÜmÜşdə isə lap əsəbləşirdim ona.

• 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Ucurum"uda izleyemedim sad.png izleyen oldusa..ozetini yazardiz..please

Deməli, Evagil qızları xilas edir. Nur onların əlindən xilas olur, gəlir Yamanın yanına. Nurun yerinə Nika keçir. Olur Yamanın sağ əli. Nurun işlərini o görür. Yaman da qızlara görə Nura cəza verməlidir axı. Onu öldürmək istəyir, Nur son dəfə qızıyla danışmaq üçün icazə alır. Telefonda qızıyla elə danışır ki, hətta Yamanın da ürəyi rəhmə gəlir, öldürmür onu. Nika deyir ki, başqa cəza verə bilərik, öldürmək vacib deyil. Başqa cəza olaraq isə onu da digər qızlarla birlikdə "işə çıxmağa" məcbur edirlər.

Arif Yamanın otelinə gəlir, ona yerdə qanlar içində uzanmış Feliçanı göstərirlər. Arif də hamıya gəlir danışır ki, Feliça ölüb, artıq əlinizi üzün. Amma Ulaş inanmır, gedir jurnalist adıyla Yamandan müsahibə almağa və söz arası başa düşür ki, Feliça ölməyib. Bunu dəqiqləşdirmək üçün plan qurmağa başlayırlar. O arada da Nurgili göstərirlər. Başqa qızlarla birlikdə söhbət edəndə qəfildən kənardan Feliçanı göstərirlər. Tamaşaçılar görür ki, Feliça yaşayır. Amma hələ Evagil dəqiq bilmir.

Deməli, Evagil qızları xilas edir. Nur onların əlindən xilas olur, gəlir Yamanın yanına. Nurun yerinə Nika keçir. Olur Yamanın sağ əli. Nurun işlərini o görür. Yaman da qızlara görə Nura cəza verməlidir axı. Onu öldürmək istəyir, Nur son dəfə qızıyla danışmaq üçün icazə alır. Telefonda qızıyla elə danışır ki, hətta Yamanın da ürəyi rəhmə gəlir, öldürmür onu. Nika deyir ki, başqa cəza verə bilərik, öldürmək vacib deyil. Başqa cəza olaraq isə onu da digər qızlarla birlikdə "işə çıxmağa" məcbur edirlər.

Arif Yamanın otelinə gəlir, ona yerdə qanlar içində uzanmış Feliçanı göstərirlər. Arif də hamıya gəlir danışır ki, Feliça ölüb, artıq əlinizi üzün. Amma Ulaş inanmır, gedir jurnalist adıyla Yamandan müsahibə almağa və söz arası başa düşür ki, Feliça ölməyib. Bunu dəqiqləşdirmək üçün plan qurmağa başlayırlar. O arada da Nurgili göstərirlər. Başqa qızlarla birlikdə söhbət edəndə qəfildən kənardan Feliçanı göstərirlər. Tamaşaçılar görür ki, Feliça yaşayır. Amma hələ Evagil dəqiq bilmir.

Bes Yaman,Atil meselesi ne olur ? Felicia"ni niye vururlar ?

Bes Yaman,Atil meselesi ne olur ? Felicia"ni niye vururlar ?

Mən özüm də əvvəlinə yaxşı baxa bilmədim. Yamanla Atılın məsələsini anlamadım. Yenə bir-birilərinə qardaş deyib gəzirlər. Feliçanı isə öldü bildirmək üçün o vəziyyətə saldılar. Guya ölüb.

Mən özüm də əvvəlinə yaxşı baxa bilmədim. Yamanla Atılın məsələsini anlamadım. Yenə bir-birilərinə qardaş deyib gəzirlər. Feliçanı isə öldü bildirmək üçün o vəziyyətə saldılar. Guya ölüb.

atilla yaman hemin ismayil kisiye tele qurubmuslar atil isamyilin yaninda ozunu ele gosterirdi ki, guya onun yanindadir sen deme yamanla plani imis wink.png

Cox sag olun.....rroza.gif

yagin onda Ismayili oldurubler... men uje bilmirem ne gercekdi,ne plandi wacko.png amma filmin maragida ele qarishiq olmasindadi..bilmirsen ne bash vereceq...rolleyes.gif

Cox sag olun.....rroza.gif

yagin onda Ismayili oldurubler... men uje bilmirem ne gercekdi,ne plandi wacko.png amma filmin maragida ele qarishiq olmasindadi..bilmirsen ne bash vereceq...rolleyes.gif

he elbette ismayil coxdan o biri dunyaya kocub ;) onu deye bilerem ki, tak tak arif ve onun komandasi bu sezon yamanin mafiyasini cokeltmek ucun mucadele edecek ve esas da felicani tapib qurtarmaq meselesi de var ;)

• 2 weeks later...

Dünənki seriya xoşuma gəldi. Əsas da Ceylanın başına gələnləri danışdığı hissə. Kövrəldim lap :( Yenə qadına təcavüz gündəmə gətirilir. Feliçanın və Nurun rəftarı, münasibətləri və Feliçanın Ceylana dediklərindən aydın başa düşülür ki, orada doğurdan da hər kəs yalnız özünü düşünməyə məcburdur.

Belə çıxır ki, doğurdan da Feliça Kutlunu sevir? Bir şeyi başa düşmədim, Feliça orda sadəcə yaşayır, yoxsa o da digər qızlar kimi "işə çıxır"? Çünki o sərbəst bağçada gəzir, keçən dəfə Nika qızları kişilərin qarşısına çıxaranda Feliça onların arasında yox idi.

Və bir də, deməli Nika heç də əcnəbi deyilmiş? İlk seriayalarda aksenti vardı, indi o da yoxdur.

Bugun baxa bildim son bolume..biraz mentiqsiz buldum Ceylanin ora gelmesini...ve israrla heyat qadini olmaq istemeyini..

+ Yaman nece goz yumur qizinin anasinin bele heyat surmesine.. :/

Yaman Nura qarşı biganə deyil, sadəcə olduğundan qat-qat sərt görünməyə çalışır. Nuru cəzalandırmalıdır, şərtlər bunu tələb edir, o da özünün tərtib etdiyi qaydalara qarşı çıxmaq istəmir. Göz yumur. Necə deyərlər, ürəyinə daş basıb dözür. O, Nuru öldürmək istəyəndə yadındadı? Özü də öldürmək istəmirdi, amma məcbur idi. Sonra bir çarə tapılanda çox sevindi. Nə olur olsun, təki yaşasın deyə düşündü. Bu çarəyə razı oldu.

Face :

Y : Artik Tatil Bitdi Calisicak .

F : Calisamam Ben . Calisamam Hamileyim .

Maraqlidir...ne bash verecek ...

wow1.gif Feliça Kutludan hamilədir? Çox sevindim (nə qədər qəribə görünsə də, doğurdan sevindim) blush.png

Yaman Nura qarşı biganə deyil, sadəcə olduğundan qat-qat sərt görünməyə çalışır. Nuru cəzalandırmalıdır, şərtlər bunu tələb edir, o da özünün tərtib etdiyi qaydalara qarşı çıxmaq istəmir. Göz yumur. Necə deyərlər, ürəyinə daş basıb dözür. O, Nuru öldürmək istəyəndə yadındadı? Özü də öldürmək istəmirdi, amma məcbur idi. Sonra bir çarə tapılanda çox sevindi. Nə olur olsun, təki yaşasın deyə düşündü. Bu çarəyə razı oldu.

wow1.gif Feliça Kutludan hamilədir? Çox sevindim (nə qədər qəribə görünsə də, doğurdan sevindim) blush.png

Duzunu desem anlaya bilmedim o yerini...Niye Nuru cezalandirmaga qerar verirler...??

He mende face"de oxudum..gorek Yaman neyniyecek Felicia"ya..qalsa o ushaq Felicianin silahi olacaq...mence Kutlu"ya gore Yaman hechne etmeyecek...

+ mene ele gelir Mika gec tez qayidacaq yene o qizlarin yanina..

Duzunu desem anlaya bilmedim o yerini...Niye Nuru cezalandirmaga qerar verirler...??

He mende face"de oxudum..gorek Yaman neyniyecek Felicia"ya..qalsa o ushaq Felicianin silahi olacaq...mence Kutlu"ya gore Yaman hechne etmeyecek...

+ mene ele gelir Mika gec tez qayidacaq yene o qizlarin yanina..

Mika o vəzifəyə xəyanətlə çıxıb, həm də çox qəddardır, gec-tez sonu əvvəlkindən də pis olacaq.

Nur axı qızları qoruya bilmədi, sezonun sonunda yadındadı, qızları Arifgil xilas etdi, apardı. Ona görə Nuru öldürməli idilər. Amma Mikanın yeni planı sayəsində öldürmədilər, amma "işə buraxdılar".

Felicia ruslar demishken neblaqodarnaya ..hec Eva umurunda degil daha...onun gozu Mikanin yeridi diyesen..

neblaqodarnaya deyil, sadəcə insandır, bezdi. Bildi ki bu işin sonu yoxdur. Bugün qaçsa, sabah yenə qaytaracaqlar, ara yerdə Evanın da, dostlarının da başına bəla olur. Həm də o artıq Kutlunu sevir (inanıram ki sevir). Rahat yaşayır, işə də çıxmır. Çöldə də gəzir. bağçaya çıxır, sakit yaşayır da.

Son seriyani bugun izleye bildim...maraqli idi...en choxda Felicia ve Kutlunun gorushu ,ve Yaman Kutlu sehneleri...Yaman super oyuncudu wub.png

Yaman üçün ürəyim gedir. Çox yaxşı ifa edir rolunu, o başqa məsələ, həm də obrazdan xoşum gəlir. Danışığı, baxışları, səs tonu, qəddar görkəmin arxasındakı yumşaq ürək... Bu seriyada ilk dəfə mən onu belə səmimi gülən gördüm. Kutluya "o zaman seni Feliçaya göütreceğimi de yarın söylerim" deyərkən Kutlunun reaksiyasını görəndə həqiqətən güldü. O səhnə çox xoşuma gəldi. Və təbii ki Kutlunun da reaksiyası "bugün söyle, yarın götür" :D

Yaman üçün ürəyim gedir. Çox yaxşı ifa edir rolunu, o başqa məsələ, həm də obrazdan xoşum gəlir. Danışığı, baxışları, səs tonu, qəddar görkəmin arxasındakı yumşaq ürək... Bu seriyada ilk dəfə mən onu belə səmimi gülən gördüm. Kutluya "o zaman seni Feliçaya göütreceğimi de yarın söylerim" deyərkən Kutlunun reaksiyasını görəndə həqiqətən güldü. O səhnə çox xoşuma gəldi. Və təbii ki Kutlunun da reaksiyası "bugün söyle, yarın götür" :D

Felicia Kutluya sarilanda...Kutlu : Bu iyi geldi...biraz boyle kalirsak guzel olur :)))

Yaman"i son zamanlar cox iyi kalpli edibler :) ona birsey olsa Nur"u buraxmasini soyledi...

Mika"da diyesen planlar qurur Yamanin arxasinca...

Felicia Kutluya sarilanda...Kutlu : Bu iyi geldi...biraz boyle kalirsak guzel olur smile.png))

Yaman"i son zamanlar cox iyi kalpli edibler smile.png ona birsey olsa Nur"u buraxmasini soyledi...

Mika"da diyesen planlar qurur Yamanin arxasinca...

Mikanın sonu yoxdur. Gec-tez cəzasını alacaq. Amma mən yenə də anlaya bilmədim niyə əvvəl o aksentlə danışırdı, niyə adı Mikadır, axı türkdür?! Amma əvvəlki seriyalarda aksentlə danışırdır.

Mikanın sonu yoxdur. Gec-tez cəzasını alacaq. Amma mən yenə də anlaya bilmədim niyə əvvəl o aksentlə danışırdı, niyə adı Mikadır, axı türkdür?! Amma əvvəlki seriyalarda aksentlə danışırdır.

Felicia"ya dedi axi son seriyada...esl adi Elif"di :) yagin xariciler daha cox maraq dogurur..yani istenilir...ona gore akcentle danishmasini istemishdiler..

Deqiq ele danishirdi? Men unutmusham :)

Felicia"ya dedi axi son seriyada...esl adi Elif"di smile.png yagin xariciler daha cox maraq dogurur..yani istenilir...ona gore akcentle danishmasini istemishdiler..

Deqiq ele danishirdi? Men unutmusham smile.png

Dəqiq :) mən də xarici olduğuna inanmışdım, amma sonra atasıyla danışanda bildim ki, xarici deyilmiş. Dəxlisiz oldu. Xarici deyilsən denən deyiləm də. Guya bu peşədə reputasiya olur facepalm.gif

Dəqiq :) mən də xarici olduğuna inanmışdım, amma sonra atasıyla danışanda bildim ki, xarici deyilmiş. Dəxlisiz oldu. Xarici deyilsən denən deyiləm də. Guya bu peşədə reputasiya olur facepalm.gif

Yagin bir achiqlamasi olar onunda...Mikanin heyatini podrobno gostererler yagin..yani biraz cavanligi..sadece evvelki bolumlerden yadimda qaldigi geder hamile olub + sevdiyi olub..Yaman oldurub ushagi...

Yagin bir achiqlamasi olar onunda...Mikanin heyatini podrobno gostererler yagin..yani biraz cavanligi..sadece evvelki bolumlerden yadimda qaldigi geder hamile olub + sevdiyi olub..Yaman oldurub ushagi...

Atasıyla danışığından elə başa düşdüm ki, onun orda bir uşağı var. Atasıgilin yanında.

• 2 weeks later...

bu Yaman yaman eclaf adamdi!bilir ki qardashi Felichani gormey isteyecey,bu gelen mushteride manyakdi hech qardashini fikirleshmir...guya onu ora chixarmiya bilmez?Evaya deyirdi ancaq menim ol,bunuda bagishla Kutluya yaninda olsun,hamiya yaxshi...duzdu onda serial bashqa semtde gedecey bele maraqli olmaz..

Yaziq o Bahar... Mika Atilnan sevgili idi. Men evvelden ele fikirleshmishdim indi daha da eminem ki ele imish. Mikanin eve qayitmaq fikride yox idi,ele bele zeng vurdu...Atilnan Mikanin plani- biri Nurun obiride Yamanin yerine kechsinler. Mika yerini tutub, Atilda vaxtini gozleyir. Amma Nur Felicha Bahar ve Eva gili imkan vermiyeceyler..haminin axiri bellidir bir Nurdan bashqa..

“Uçurum” Bu Akşam Sona Eriyor

Lavinia Longhi (Eva), Denise Capezza (Felicia), Birkan Sokullu (Ulaş), Erdal Yıldız (Yaman), Esra Ronabar (Nur) ve Selçuk Yöntem'i (Arif) başrollerinde izlediğimiz “Uçurum”, ekran yolculuğuna bu akşam nokta koyacak.

130920121221443360254_2.jpg

Dizinin son bölümünde olaylar şöyle gelişecek: Yaman yeni bir gerçekle karşı karşıya gelmek zorunda kalır. Kutlu, Felicia'yla bir aile olmaya kararlıdır. Peki, Yaman bu durumla nasıl baş edecektir? Eva, Ayhan üzerinde kurduğu planı gerçekleştirmeye başlar ama içine sinmeyen bir şeyler vardır. Ulaş’tan bu konuda destek ister fakat beklediği cevabı alamaz. Ulaş, Eva’yı ikna etme çabasındayken,Pınar da Arif ve Yaman kavgasının tam ortasında bulur kendini. Kutlu’nun villaya gelişiyle Mika’nın tedirginliği daha da artar. Nur ve Kutlu arasındaki yakınlaşma, Mika ve Nur arasındaki gerginliği artırırken, Felicia beklediği mutluluğu bulduğuna inanır. Ancak, tüm bu yaşananlar sırasında kimsenin beklemediği sürpriz bir olay dengelerin değişmesine sebep olacaktır...

Uçurum 24. Bölüm Fragmanı

Uçurum dizisinin final yapmasına bile izin verilmedi!

Uçurum dizisinin yayından kaldırılmasına sosyal medyada gösterilen büyük tepkiden sonra, dizinin oyuncularından da tepkiler gelmeye başladı.

24. bölümde reytingin düşüklüğü gerekçe gösterilerek final yapılmasına karar verilen Uçurum dizisi, dün akşam son bölümü ile izleyenlerin karşısındaydı.

İki senedir ekranlarda yer alan dizinin sona ermesine sosyal medyada tepkiler bir hayli fazlaydı.

atv'nin dizinin final bölümünün çekilmesine izin vermeyerek, bir iki sahne ekleyip diziyi sona erdirmesine oyuncular büyük tepki gösterdi.

Final bölümü çekmelerine izin verilmemesinden yakınan oyuncular, son bölümün final gibi gösterilerek diziye bu şekilde veda edilmesine isyan etti.

Ужжжжас!!! Все это демонстрирует неуважение к зрителю. Ничего личного - только бизнес... Но должны же быть элементарные правила этики в каждом бизнесе!!!

P.S. Кстати, Учурум вчера на 29 месте был. А как начинался! У АТВ все фильмы так...

• 3 weeks later...

Mence vsetaki bu seriali zakazla bagladilar..yani kimse baglatdirdi..iskusstvenno reytingleri azaldib..ele gostererek...chunki final chekmeyede qoymadilar..

Kanal D alirdi seriali...xeber chixandan 1 gun sonra..sozlerini geri goturduler..zeng edib kanal"dan soru$anlar bele vardi..yani Kanal D"dede yayimlanmasinada imkan vermediler..

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Our picks

• В Баку начинается строительство новой дороги
      С учетом перспективного развития города Баку Государственным агентством автомобильных дорог Азербайджана дается старт строительству новой автомобильной дороги от улицы Гасана Алиева до станции метро «Кероглу», параллельно проспекту Зии Буниядова.
      Об этом сообщили в госагентстве.
      Общая длина шестиполосной дороги составит 3896 метров с шириной полос 3,5 метра. На дороге будут построены четыре тоннеля и три подземных пешеходных перехода.
      В настоящее время от метро «Улдуз» в направлении улицы Алескера Гаибова ведутся работы по транспортировке тяжелой техники и оборудования на территорию.
      https://media.az/society/v-baku-nachinaetsya-stroitelstvo-novoj-dorogi
        • Haha
        • Like
      • 30 replies
    • В Баку выставлена на продажу квартира по фантастической цене - ФОТО
      В Баку выставлена на продажу квартира по фантастической цене.
      Как сообщает Oxu.Az, соответствующая информация распространена на сайтах объявлений.
      Так, девятикомнатную квартиру площадью 555 кв.м предлагают покупателям за 12 млн манатов.
        В объявлении упоминается, что на указанном этаже расположена только одна квартира и соседей не будет.
      https://ru.oxu.az/society/866997
        • Haha
      • 96 replies
    • Где выгоднее отдыхать: в Азербайджане или за рубежом? - ОПРОС
      Baku TV провел опрос среди жителей столицы с целью узнать, где, по их мнению, выгодно отдыхать: в Азербайджане или за рубежом.
      Большинство участников опроса предпочло потратить деньги на отдых за границей.
      «Проживание в наших гостиницах обойдется в три раза дороже», - сказал один из опрошенных.
      Между тем сотрудники туристических компаний также отметили, что цены на отели за границей практически такие же, как у нас, а в некоторых случаях даже ниже.
      «Например, стоимость недельного тура на одного человека в Габалу начинается от 700 манатов. А тур на тот же период в Грузию обойдется от 500 манатов», - сказал один из них.

• Milli
        • Upvote
        • Like
      • 114 replies
    • Отомстил отцу за избиение матери: жуткие подробности убийства брата главы ИВ Лянкярана

Долгое время подробности этого жуткого происшествия не разглашались ни во время следствия, ни в ходе судебного процесса. Судьи решили, что слушания должны проходить в закрытом режиме, без допуска СМИ.
      Однако Qafqazinfo удалось выяснить некоторые детали этой семейной трагедии. Согласно материала
      • 35 replies
    • Депутат: Некоторых женщин убивают за то, что они не считают мужей главой семьи
      В последнее время в Азербайджане растет число женщин, убитых своими мужьями.
      По данным расследования Bizim.Media, за последние два месяца Генеральная прокуратура зарегистрировала около 10 фактов убийства женщин их супругами. Эта печальная статистика актуализирует вопрос о необходимости прохождения парами психологического анализа перед вступлением в брак.
      Между тем заместитель председателя комитета по правам человека Милли Меджлиса Таир Керимли в своем заявлении Bizim.Media отметил, что не испытывает оптимизма относительно идеи обязательного психологического анализа для пар перед свадьбой.
      «Прохождение медицинского осмотра перед браком обязательно, поскольку только так можно выявить скрытые заболевания. Но психологический анализ в Азербайджане не применяется, да и за рубежом такой широкой практики нет, и то лишь в добровольном порядке», - отметил депутат.
      Что касается женщин, убитых мужьями, Таир Керимли полагает, что это происходит из-за вопросов чести.
      «Одна из главных причин заключается в том, что некоторые дамы, прикрываясь гендерным равенством, создают образ сильной женщины и не считают мужей главой семьи, а некоторые и вовсе идут по плохому пути. То есть зачастую убийства женщин происходят из-за вопросов чести», - сказал он.
      Депутат призвал стремиться к построению чистого общества, чтобы никому даже в голову не приходило сворачивать на плохой путь.
      «В советское время тоже были случаи убийства женщин мужьями на почве ревности. В любом случае я не поддерживаю идею применения психологического анализа перед браком на законодательном уровне. Это будет своего рода унижением для пары: как будто мы проверяем, в своем ли они уме», - заключил Т.Керимли.
      https://media.az/society/deputat-nekotoryh-zhenshin-ubivayut-za-to-chto-oni-ne-schitayut-muzhej-glavoj-semi
        • Upvote
        • Haha
        • Like
      • 54 replies
    • В районе метро Гара Гараева продаётся объект под новостройкой
      В Низаминском районе,около станции метро Г.Гараева, под новостройкой на 1-м этаже (18/1) продается объект общей площадью 65 кв.м. Очень интенсивный пешеходный и автомобильный трафик. Имеются все условия, развитая инфраструктура, паркинг и т.д. Все документы в порядке, купчая на нежилое помещение.Оплата 1%.   Цена 550000  манат     0552522225
      • 0 replies
    • Можно ли использовать пенсионные накопления до выхода на пенсию?
      Пенсионный возраст в Азербайджане является предметом многочисленных дискуссий.
      Для мужчин он составляет 65 лет, для женщин – 63,5 года. Возрастной предел для женщин увеличивается на шесть месяцев каждый год, начиная с 1 июля 2017 года. В 2027-м возраст выхода на пенсию для мужчин и женщин будет одинаковым - 65 лет.
      Как долго гражданин может прожить после выхода на пенсию - никто не знает. Таким образом, накопленный за годы работы пенсионный капитал можно будет получать в лучшем случае 10-15 лет.
      Почему мы не можем использовать накопления раньше, чем выйдем на пенсию? Обязательно ли нам ждать 65 лет, чтобы воспользоваться своим правом?
      Подробнее об этом - в сюжете İTV:
      https://media.az/society/mozhno-li-ispolzovat-pensionnye-nakopleniya-do-vyhoda-na-pensiyu
        • Haha
        • Like
      • 53 replies
    • AstraZeneca признала, что ее вакцина от COVID-19 может спровоцировать тромбоз
      Компания AstraZeneca признала, что ее вакцина против COVID-19 может вызвать редкое, но смертельное нарушение свертываемости крови.
      Фармацевтический гигант уже столкнулся с огромным количеством исков, поданных близкими тех, кто получил серьезные заболевания или умер в результате инъекции, сообщает Daily Mail.
      Отмечается, что юристы, представляющие десятки коллективных исков, говорят, что стоимость некоторых дел их клиентов может достигать 25 миллионов долларов (42,5 млн манатов), и настаивают на том, что вакцина фармацевтической фирмы является дефектным продуктом.
        Подчеркивается, что AstraZeneca в феврале признала, что ее вакцина может в очень редких случаях провоцировать состояние, называемое тромбозом с синдромом тромбоцитопении или TTS. Он может вызвать у пациентов образование тромбов, а также низкое количество тромбоцитов, что в некоторых случаях серьезно навредило тем, кто воспользовался вакциной, или даже привело к летальному исходу.
      Потенциальное осложнение было указано в качестве возможного побочного эффекта с момента выпуска вакцины, но признание AstraZeneca в феврале стало первым случаем, когда фармацевтический гигант сделал это в суде, сообщает Telegraph.

• Upvote
        • Red Heart
        • Like
      • 452 replies
  • Recently Browsing   0 members, 0 guests

• No registered users viewing this page.
  • Create New...