Jump to content
  • Откройте аккаунт на Диспуте за 5 минут

Продаете недвижимость, машину, телефон, одежду?  Тысячи  просмотров ежедневно на dispute.az  помогут вам. Бесплатная доска обьявлений.

Museyib Elekberle Müsahibə .

Sunyata

Recommended Posts

Hörmətli forumçular , son səsvermənin nəticəsində

Museyib Elekber 371937_1575310341_81824994_s.jpg?_r=1394  növbəti müsahibimizdir.  Təbrik edirəm !  4061d35e9ad3040b3a25f1e8f96cf42d.gif

Forumumuzda  ən aktiv ,  çoxsahəli   inkişafı və dünyagörüşü ilə  hamı tərəfindən sevilən və  rəğbətə layiq userlərimizdən   biridir !  . Buyurun , suallarınızı verin .

Müseyib  , müsahibənin şərtləri haqqında qısa məlumat :

- istəsəniz ilk postunuzda özünüz barədə məlumat verin ( məcburi deyil ) .

- Hansı suala cavab verib verməməyi özünüz seçirsiniz .

- Mövzunu bağlamağı da sizin, yalnız sizin qərarınızla edəcəyik. Ya mövzunun özündə ya mənə LS yazmaqla.

Ümidvaram ki, bu bir -neçə gündə vitaminləri  kifayət  qədər qəbul etmisən ,möhkəm ol)) b5e02dbb159eb68db6b45a21bb387299.gif Sənə   bu müsahibədə uğurlar !romashka.gif

• Replies 199
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Hörmətli forumçular , son səsvermənin nəticəsində

Museyib Elekber 371937_1575310341_81824994_s.jpg?_r=1394  növbəti müsahibimizdir.  Təbrik edirəm !  4061d35e9ad3040b3a25f1e8f96cf42d.gif

Forumumuzda  ən aktiv ,  çoxsahəli   inkişafı və dünyagörüşü ilə  hamı tərəfindən sevilən və  rəğbətə layiq userlərimizdən   biridir !  . Buyurun , suallarınızı verin .

Müseyib  , müsahibənin şərtləri haqqında qısa məlumat :

- istəsəniz ilk postunuzda özünüz barədə məlumat verin ( məcburi deyil ) .

- Hansı suala cavab verib verməməyi özünüz seçirsiniz .

- Mövzunu bağlamağı da sizin, yalnız sizin qərarınızla edəcəyik. Ya mövzunun özündə ya mənə LS yazmaqla.

Ümidvaram ki, bu bir -neçə gündə vitaminləri  kifayət  qədər qəbul etmisən ,möhkəm ol)) b5e02dbb159eb68db6b45a21bb387299.gif Sənə   bu müsahibədə uğurlar !romashka.gif

Çox sağ olun, Sunyata. Verilən bütün suallara cavab verməyə çalışacağam. Gündüz yaza bilməsəm də axşam yazacağam. Buyurun, suallar gəlsin conf_icon.php.gif

Salam eleykum, Museyib. Necesiniz? Bu memleketde ozunuzu nece hiss edirsiniz? Museyib ola  bilirsinizmi?)))

Əleykim salam, Ficus. Çox sağ olun, pis deyiləm. Məmləkət məmləkət olsaydı, daha yaxşı hiss edə bilərdim. Əsl Müseyib elə bəlkə də budur. Nə bilmək olar? :)

Salam Museyib.Səni müsahibə verməyin münasibəti ilə təbrik edirəm.Uğurlar arzulayiram.Bu ilkdir, məşhurlaşandan sonra sənə çoxlu müsahibələr verməyi arzulayıram.

Həyəcanlısan?

Niyə sən əsl rokçulara yox sadə bir oğlana bənzəyirsən?Əsasən rok fanatları saçlarini uzadir,bədənləri yaziq-yaziq olur.Qulaqlarinda sırğa olur.Səndə isə bunlar yoxdur.

Bununla sən rok sənətinə yenilik gətirmək istəyirsən?

Edited by Kenul2012

Salam Museyib.Səni müsahibə verməyin münasibəti ilə təbrik edirəm.Uğurlar arzulayiram.Bu ilkdir, məşhuraşandan sonra sənə çoxlu müsahibələr verməyi arzuliyaram.

Həyacanlisan?

Niyə sən əsl rokçular yox sadə bir oğlana oxşayirsan?Əsasən rok fanatlari saçlarini uzadir,bədənləri yaziq-yaziq olur.Qulaqlarinda sirğa olur.Səndə isə bunlar yoxdur.

Bununla sən rok sənətinə yenilik gətirmək istəyirsən?

Çox sağ ol, Könül, minnətdaram.

Elə də həyəcanlı deyiləm hələ ki. Suallar gəldikcə bu dəyişə bilər təbii ki.

Belə deyim, mən roka (digər musiqilərə də ola bilər) ondan həzz almaq üçün qulaq asıram  Mənim üçün öz xarici görünüşümü dəyişmək, özümü kiməsə göstərmək ki, "baxın, mən rokçuyam, fərqliyəm" kimi şeylərin bir əhəmiyyəti yoxdur. Amma dinlədiyim musiqinin fərqini göstərməyə cəhd edirəm, bunu da ancaq elə musiqinin özünü göstərməklə edirəm. Məncə, bu kifayət edər.

Hələ ki bir yenilik haqqında düşünmürəm. Çünki içində üzdüyüm musiqi dəryası özlüyündə çox dərindir. Nə vaxt gedib dibinə çataram, ondan sonra daha dərinə getmək haqqında fikirləşərəm.

Maraqlı suallar idi. Ümid edirəm ki, cavablarım səni təmin edər :)

Museyib Elekber, mən də Sizə müsahibənizdə və həyatınızda uğurlar diləyirəmrroza.gif

İlk ənənəvi sualım:Necə oldu disputa gəldiniz?

Təşəkkürlər, Ceylin.

Disputa gəlməyim iş yoldaşım sayəsində oldu. Ли Сиу Лунг nikli userdir. Hər dəfə danışırdı ki, Disputda belə yazdım, elə elədim. Axır mənə də maraqlı gəldi. Dedim görüm necə yerdir. Birbaşa Facebook-dan girdim bura. O gün bu gündür buralardayam. Yeri gəlmişkən, o da müşahidə edir bütün bunları. Gözləriyəm ki, o da nə vaxtsa sual verəcək :)

Sizə də uğurlar həyatınızda rroza.gif

Museyib uğurlar sizə.

Mənim də ənənəvi sualım: hansı filmin baş qəhrəmanı obrazında özünüzü görürsünüz?

İkinci sual: təsadüflərə inanırsınızmı?

Əvvəlcədən təşəkkürlər.

Museyib uğurlar sizə.

Mənim də ənənəvi sualım: hansı filmin baş qəhrəmanı obrazında özünüzü görürsünüz?

İkinci sual: təsadüflərə inanırsınızmı?

Əvvəlcədən təşəkkürlər.

Çox sağ olun, Pəri.

Hər filmə baxanda özümü orada görürəm. Konkret bir obraz yoxdur. Amma ən çox yadımda qalanlarnı deyim:

The matrix-Neo

Back to the future-Marty McFly

A beautiful mind-John Nash

Təsadüflərə yox, ehtimallara daha yaxın hiss edirəm ("inanmaq" biraz düzgün çıxmır). Belə deyək, əgər hansısa bir hadisə baş verirsə, bunu təsadüf adlandırmıram, mövcud şərait yalnız o nəticəni doğurmalı olduğu üçün onun baş verdiyini düşünürəm. Yəni başqa cür də ola bilməzdi, çünki artıq baş verib. Daha geniş yazmaq istərdim, hətta danışmaq istərdim, amma şəraitim məhduddur. Ümidvaram bu cavab qane edər sizi.

Museyib ay Museyib)))

Dedim sənə hazırlaş, qulağ asmırsanda böylərin sözünə))

İlk sual:seçim zamanı ürəydən istəyin var idi, yoxsa Allah Allah edirdin ki sənin adın çıxmasın?

Birdə, Museyib mən foto yerləşdirilmişəm, ip, necə qane etdi səni, ürəyin istəyən kimidir? )))

Kstati, 1500 dik deyil haaa, çoooox bahadı)))))

Museyib ay Museyib)))

Dedim sənə hazırlaş, qulağ asmırsanda böylərin sözünə))

İlk sual:seçim zamanı ürəydən istəyin var idi, yoxsa Allah Allah edirdin ki sənin adın çıxmasın?

Birdə, Museyib mən foto yerləşdirilmişəm, ip, necə qane etdi səni, ürəyin istəyən kimidir? )))

Kstati, 1500 dik deyil haaa, çoooox bahadı)))))

Həəəə, axır ki istəyinə nail oldun ))))

İstək deyəndə ki, içimdə bir maraq var idi. Amma həm də çəkinirdim niyəsə. Birdən elə sual verilər ki, çaşıb qalaram :)

İp də xoşuma gəldi, velosiped də. Lap ürəyimcədir, amma ipdən sallanan mənə heç oxşamır axı :D

Niyə belə bahadı? Qızıl suyuna batırılıb? (Arada mən də sual verə bilərəm, yəqin ki)

Çox sağ olun, Sunyata. Verilən bütün suallara cavab verməyə çalışacağam. Gündüz yaza bilməsəm də axşam yazacağam. Buyurun, suallar gəlsin conf_icon.php.gif

Sən də  çox sağ ol!   Uğurlar !  

Beləliklə ilk sualım (  gələcəkdə  yeniləri də ola bilər )) ) .   

Müseyib ,  bəzi  dostlar səni rokçu kimi tanıyır ))  Mən isə  səni  rokçuluğundan başqa  bütün yerdə qalan keyfiyyətıərini görürəm və bu barədə sual vermək istərdim .  

Müseyib , "zahirən" şən , zarafatcıl  , "sadəlövh gənc"  image`inə  baxmayaraq  , mən səndə  yaşına uyğun olmayan dərin düşüncə ,  çoxsahəli  maraqları olan , yaradıcı  nüvəsi olan  bir yetkin insan görürəm.    Bu müqəddimə /  tərif idi )) 

İndi sual .  Bu qədər hərtərəfli inkişafa səbəb nədir ?  Ailəndə  , valideynlərin  tərəfindənmi stimullaşdırılan bir maraqla başlayıb ?  Yoxsa   , Hansısa hadisə sənin maraq dairəni belə genişləndirib ?   Ya özün də bilmədən , daxili qüvvə  səni  yönəldir ? 

Məsələ  burasındadır ki, mən özümə də belə sual vermişəm .  Amma, necə deyərlər ağıl yaşda deyil , başdadı ))  Çox maraqlıdır  , bu barədə nə düşünürsən . 

Sən də  çox sağ ol!   Uğurlar !  

Beləliklə ilk sualım (  gələcəkdə  yeniləri də ola bilər )) ) .   

Müseyib ,  bəzi  dostlar səni rokçu kimi tanıyır ))  Mən isə  səni  rokçuluğundan başqa  bütün yerdə qalan keyfiyyətıərini görürəm və bu barədə sual vermək istərdim .  

Müseyib , "zahirən" şən , zarafatcıl  , "sadəlövh gənc"  image`inə  baxmayaraq  , mən səndə  yaşına uyğun olmayan dərin düşüncə ,  çoxsahəli  maraqları olan , yaradıcı  nüvəsi olan  bir yetkin insan görürəm.    Bu müqəddimə /  tərif idi )) 

İndi sual .  Bu qədər hərtərəfli inkişafa səbəb nədir ?  Ailəndə  , valideynlərin  tərəfindənmi stimullaşdırılan bir maraqla başlayıb ?  Yoxsa   , Hansısa hadisə sənin maraq dairəni belə genişləndirib ?   Ya özün də bilmədən , daxili qüvvə  səni  yönəldir ? 

Məsələ  burasındadır ki, mən özümə də belə sual vermişəm .  Amma, necə deyərlər ağıl yaşda deyil , başdadı ))  Çox maraqlıdır  , bu barədə nə düşünürsən . 

Oooo, çox təşəkkürlər. Türklər demiş, qürurum oxşandı :) (bizim dildə tam tərcüməsini tapa bilmədim :) )

Bu sualınıza daha sonra geniş cavab yazacağam. Odur ki, indilik qalsın. Olarmı? wink.png

Müseyib uğurlar sene.:)

1-Hansı peşenin sahibisen?

2-men seni her zaman en aktiv user kimi qeyd edirem.Bes ele olubmu ki,yorulasan forumdan?

3-Bu qeder çox forumda olmağın reaş heyatında her hansı işine mane olurmu?Yeni işlerini görüb bitirmeye mane olmur ki?

Oooo, çox təşəkkürlər. Türklər demiş, qürurum oxşandı smile.png (bizim dildə tam tərcüməsini tapa bilmədim smile.png )

Bu sualınıza daha sonra geniş cavab yazacağam. Odur ki, indilik qalsın. Olarmı? wink.png

Dedim axı vitamin qəbul et ))  Get , kefli İsgəndər demişkən , düşün ))  Danışdıq .

Həəəə, axır ki istəyinə nail oldun ))))

İstək deyəndə ki, içimdə bir maraq var idi. Amma həm də çəkinirdim niyəsə. Birdən elə sual verilər ki, çaşıb qalaram :)

İp də xoşuma gəldi, velosiped də. Lap ürəyimcədir, amma ipdən sallanan mənə heç oxşamır axı :D

Niyə belə bahadı? Qızıl suyuna batırılıb? (Arada mən də sual verə bilərəm, yəqin ki)

Mütləq elə sual tapacam ki, səni çaşbaş qoyum))))))

Niyə, sənin rokçu dostlarından zəhlən gedir?)))))

Hə, qızıl suyuna, özüdə ağ qızıl,ucuz olmalı idi?)))))

Dedim axı vitamin qəbul et ))  Get , kefli İsgəndər demişkən , düşün ))  Danışdıq .

Çox geniş bir sual olduğundan cavabım dağınıq ola bilər. Ona görə üzrlü sayın.

Əgər bunu hiss etmidinizsə, demək ki, nəsə var məndə :smile.png Bİr neçə amili nəzərdən keçirəcəyəm.

Valideynlərim hər zaman sərbəst seçim etməyimə şərait yaradıblar. Bu hər istəyimin yerinə yetirilməsi demək deyil. Çünki o qədər imkanlı da deyildik. Sadəcə mövcud imkanlar daxilində qərarlarımı özüm verirdim. Eyni zamanda marağım olan şeyə yönləndirməyə çalışıblar məni. Marağımın ardınca getmək prinsipi də buradan yaranıb, böyük ehtimalla. Lakin bəzi yerlərdə yolumu azmışam :)

Bundan başqa evdə Sovet dövründə çıxmış qırmızı üzlü ensiklopediyaların bütün cildləri var idi. Onlara qarşı xüsusi maraq yaranmışdı məndə. Götürürdüm bir cildi, başlayırdım vərəqləməyə. Maraqlı bir mövzu görən kimi oxuyurdum. Atam fizika müəllimi olduğu üçün bu sahəyə daha çox maraqlı idim. Oxuduğum məqalələr də bu mövzuda olurdu çox vaxt. Başqa sahələrə aid də bir çox məqalələr oxuyurdum. Yəni müxtəlif sahələrdən az-çox məlumatlı idim.

Hər halda bunu etməyə təkan verən daxili bir qüvvə də (sizin dediyiniz kimi) yəqin ki, var imiş.

Son olaraq onu deyim ki, hazırkı vəziyyətdə hərtərəfli olmağım nə dərəcədə uğurludur, bilmirəm. Çünki kamil bir palançı olduğumu demək çətindir, daha çox yarımçıq papaqçı ola bilərəm.

Edited by Museyib Elekber

Müseyib uğurlar sene.smile.png

1-Hansı peşenin sahibisen?

2-men seni her zaman en aktiv user kimi qeyd edirem.Bes ele olubmu ki,yorulasan forumdan?

3-Bu qeder çox forumda olmağın reaş heyatında her hansı işine mane olurmu?Yeni işlerini görüb bitirmeye mane olmur ki?

Çox sağ ol :)

1-Bir firmada operator işləyirəm. Sifarişləri komputerə salmaq, fakturaları hazırlamaq, kassa sənədi və başqa işlər.

2-Təzə gəldiyim vaxtlarda bəlkə olub, amma son vaxtlar yadımda deyil.

3-Arabir olur. Forumdakı söhbətlər daha çox maraqlı gəlir bəzən :)

Mütləq elə sual tapacam ki, səni çaşbaş qoyum))))))

Niyə, sənin rokçu dostlarından zəhlən gedir?)))))

Hə, qızıl suyuna, özüdə ağ qızıl,ucuz olmalı idi?)))))

Bu sual kifayət qədər çaş-baş qoydu məni :). Heç özüm də bilmirəm ki, hansısa rokçu dostumdan zəhləm gedir, ya yox. Ümumiyyətlə, zəhləm gedən insan yoxdur, demək olar. Bildiyin biri var ki? ))

Axshamininiz xeyir,Museyib. Tebrik edirem sizi musahibeye gore) Helelik 2 sual verecem:

1) Azerbaycan rokuna munasibetiniz necedir? Beyendiyiniz yerli rok ifachi ve ya qruplar hansilardir?

2) Bu xanimlar ne isteyirler sizden?) 

Bu sual kifayət qədər çaş-baş qoydu məni :). Heç özüm də bilmirəm ki, hansısa rokçu dostumdan zəhləm gedir, ya yox. Ümumiyyətlə, zəhləm gedən insan yoxdur, demək olar. Bildiyin biri var ki? ))

Ehh, vitaminsiz qalanda belə olarda, mən bağdan sən dağdan dən vurdun)))))

Ən yaxşısı, gəl bu gün istirahət götür, energy yığ, sabah gubbuldadağ səni suallar ilə)))))

Axshamininiz xeyir,Museyib. Tebrik edirem sizi musahibeye gore) Helelik 2 sual verecem:

1) Azerbaycan rokuna munasibetiniz necedir? Beyendiyiniz yerli rok ifachi ve ya qruplar hansilardir?

2) Bu xanimlar ne isteyirler sizden?)

Her vaxtiniz xeyir, Aries. Tesekkurler.

1. Azerbaycan roku haqqinda cox melumatim yoxdur. Gorduyum bir iki qrup haqqinda da onu deye bilerem ki, cox da xosuma gelen yoxdur achigi. Meridian qrupu var idi bir vaxtlar, o xosuma gelmisdi. Belke yene de fealiyyetdedirler, amma klublarda filan cixis edirler deye xeberim olmur. Elece de digerleri. Unformal qrupu da pis deyildi. Sonra dagildilar. Yerli qruplarda xosuma gelmeyen bir cehet odur ki, vokalist oz sesini zorla "rok"lasdirmaga calisir, bu da suni gorunur kenardan. Bu problem bir coxlarinda var. O cumleden en meshuru Yuxu qrupunda. Sirf dediyim bu sebebe gore men hemin qrupu dinleye bilmirem.

2. Xanimlarin menden ne istediyini ozleri daha yaxsi izah ederler. Hec men de bilmirem ne isteyirler :)

Ehh, vitaminsiz qalanda belə olarda, mən bağdan sən dağdan dən vurdun)))))

Ən yaxşısı, gəl bu gün istirahət götür, energy yığ, sabah gubbuldadağ səni suallar ilə)))))

Olar, amma bu suali daha achiq shekilde verersen. Mene maraqli geldi bu sual :)

hee, fikrim asosasiyalarin yaninda qalib,)))

p/s- onlarin Aldatdin meni sen mahnisi yaman xoshuma gelir

Tek sizin yox, haminin bashi ora qarishib. Menim uchun de yaxsi oldu :)

Qrup yoldashim onlarin "Olume care yok" albomunun mahnilarini vermisdi. Bir muddet qulaq asdim, amma hec cur isine bilmedim bu qrupa. Dediyiniz mahniya da qulaq asacam. Belke son shanslaridi :

Her vaxtiniz xeyir, Aries. Tesekkurler.

1. Azerbaycan roku haqqinda cox melumatim yoxdur. Gorduyum bir iki qrup haqqinda da onu deye bilerem ki, cox da xosuma gelen yoxdur achigi. Meridian qrupu var idi bir vaxtlar, o xosuma gelmisdi. Belke yene de fealiyyetdedirler, amma klublarda filan cixis edirler deye xeberim olmur. Elece de digerleri. Unformal qrupu da pis deyildi. Sonra dagildilar. Yerli qruplarda xosuma gelmeyen bir cehet odur ki, vokalist oz sesini zorla "rok"lasdirmaga calisir, bu da suni gorunur kenardan. Bu problem bir coxlarinda var. O cumleden en meshuru Yuxu qrupunda. Sirf dediyim bu sebebe gore men hemin qrupu dinleye bilmirem.

2. Xanimlarin menden ne istediyini ozleri daha yaxsi izah ederler. Hec men de bilmirem ne isteyirler smile.png

Yuxu qrupunun Azerbaycanda fealiyyet gosterdikleri dovrdeki mahnilarini beyenirem. Turkiyedeki fealiyyetlerini o qeder de yox. Evveller Unformal Harmony,Coldunya qruplari var idi,pis deyildiler. Son dovrlerde Umman qrupnun 2-3 mahnisini eshitmishem xoshuma gelib.

Qaldi ki,sesini roklashdirmaga rokun bir sira qollari oldugu ucun konkret ses tembri yoxdur mence. Muxtelif rok ifachilar muxtelif ses tembrlerine malikdir. Sadece oz sesini sesine uygun rok janri ve musiqi ile duzgun uzlashdirmaq lazimdir. Meselen menim en sevdiyim rok ifachi Emi Linin(Evanescense) sesi metso sopranodur. Lakin onun ifasina qulaq asib deye bilmerem ki,onun sesi roka uygun deyil.Sadece o ozune duzgun mahni stili sechib.

Yuxu qrupunun Azerbaycanda fealiyyet gosterdikleri dovrdeki mahnilarini beyenirem. Turkiyedeki fealiyyetlerini o qeder de yox. Evveller Unformal Harmony,Coldunya qruplari var idi,pis deyildiler. Son dovrlerde Umman qrupnun 2-3 mahnisini eshitmishem xoshuma gelib.

Qaldi ki,sesini roklashdirmaga rokun bir sira qollari oldugu ucun konkret ses tembri yoxdur mence. Muxtelif rok ifachilar muxtelif ses tembrlerine malikdir. Sadece oz sesini sesine uygun rok janri ve musiqi ile duzgun uzlashdirmaq lazimdir. Meselen menim en sevdiyim rok ifachi Emi Linin(Evanescense) sesi metso sopranodur. Lakin onun ifasina qulaq asib deye bilmerem ki,onun sesi roka uygun deyil.Sadece o ozune duzgun mahni stili sechib.

Unformal və Coldunyanı tanıyıram. Unformala qulaq da asırdım hətta, Little muse əla mahnıdır :). Coldunyaya isə qulaq asmamışam, bəlkə qulaq assam, o da xoşuma gələr. Harmony isə yadıma gəlmir.

Mən də səsin roka uyğun olmağını nəzərdə tutmamışdım, əslində. Çox qruplar var ki, vokal düşünüldüyü kimi də sərt xarakteril deyil, amma rok qrupu kimi çox uyumlu alınır. Bir də var ki, təbii olaraq səsdə brutallıq olur. Ən yaxşı tanınan Bryan Adams buna misal ola bilər. O, zorla həmin xırıltılı səsi çıxarmır ki. Özünün təbii səsi elədir. Amma bizdəki bir çox qruplarda bu səsi zorla çıxarmağa çalışırlar, necə deyərlər, elə bil gücənirlər  :)

Unformal və Coldunyanı tanıyıram. Unformala qulaq da asırdım hətta, Little muse əla mahnıdır smile.png. Coldunyaya isə qulaq asmamışam, bəlkə qulaq assam, o da xoşuma gələr. Harmony isə yadıma gəlmir.

Mən də səsin roka uyğun olmağını nəzərdə tutmamışdım, əslində. Çox qruplar var ki, vokal düşünüldüyü kimi də sərt xarakteril deyil, amma rok qrupu kimi çox uyumlu alınır. Bir də var ki, təbii olaraq səsdə brutallıq olur. Ən yaxşı tanınan Bryan Adams buna misal ola bilər. O, zorla həmin xırıltılı səsi çıxarmır ki. Özünün təbii səsi elədir. Amma bizdəki bir çox qruplarda bu səsi zorla çıxarmağa çalışırlar, necə deyərlər, elə bil gücənirlər  smile.png

Ukraynada X Faktor shousunda ishtirak eden hemyerlimiz Fuad Esedova qulaq asmishdiniz? Sizin dediyiniz kimi esl rok uchun sesi var. Mahnini ise hetta 3 Doors down qrupunun solistinden de yaxshi oxumushdu menim fikrimce. Heyif ki,sonraki merhelelere buraxmadilar...

http://www.youtube.com/watch?v=FVkiiLg7vhY

Museyib bu gun kimi tebrik etdiniz?

Sunyata beyin yuxarida size verdiyi cehrayi cicek buketini siz kime verdiniz?

P.S. mence Sunyata bey size yuxarida gul yox, gitara verseydi, lap yerine dusherdi))

Hələ heç kimi. Etsəm də qohumları, tanışları, bir də forumdakı xanımları təbrik edə bilərəm, amma bu barədə düşünürəm hələ :). O çiçəyi də uzağı axşam evdə bacıya verərəm, yəqin ki :)

Ukraynada X Faktor shousunda ishtirak eden hemyerlimiz Fuad Esedova qulaq asmishdiniz? Sizin dediyiniz kimi esl rok uchun sesi var. Mahnini ise hetta 3 Doors down qrupunun solistinden de yaxshi oxumushdu menim fikrimce. Heyif ki,sonraki merhelelere buraxmadilar...

http://www.youtube.com/watch?v=FVkiiLg7vhY

Hə, görmüşdüm. Həqiqətən, gözəl oxumuşdu. Heyf. Orada da "tanış" lazım imiş ki?

Hə, görmüşdüm. Həqiqətən, gözəl oxumuşdu. Heyf. Orada da "tanış" lazım imiş ki?

Mence faktura meselesine gore Sosedov buraxmayib sonra. Bu menim fikrimdir,cunki lagerde bash verenleri televizorda goostermediler sonra.Amma X faktorun hemen bolumunde en layiqli namized o idi. Ukraynalilarin ozu de ona azarkeshik edirdi.

Indiyecen X faktorda rok ifacilardan 2 en xoshuma gelen cixish gormushem. Biri Fuad idi,biri de Mixail Ribak. O da meshur Nickelback-in mahnisini onlarin ozunden yaxshi oxumushdu.  Esl rok ses)

http://www.youtube.com/watch?v=z1MvZom1DPI

Mence faktura meselesine gore Sosedov buraxmayib sonra. Bu menim fikrimdir,cunki lagerde bash verenleri televizorda goostermediler sonra.Amma X faktorun hemen bolumunde en layiqli namized o idi. Ukraynalilarin ozu de ona azarkeshik edirdi.

Indiyecen X faktorda rok ifacilardan 2 en xoshuma gelen cixish gormushem. Biri Fuad idi,biri de Mixail Ribak. O da meshur Nickelback-in mahnisini onlarin ozunden yaxshi oxumushdu.  Esl rok ses)

http://www.youtube.com/watch?v=z1MvZom1DPI

Bunu görməmişəm. Ümumiyyətlə, bu verilişə baxmamışam heç. Fuadı da təsadüfən görmüşdüm. İşdəyəm deyə qulaq asmaq imkanım yoxdur. Fürsət tapıb qulaq asanda fikrimi deyərəm. Amma maraqlı gəldi, Nickelback-in hansı mahnısıdır? Bu qrupa da bir vaxtlar qulaq asmışam. Sonradan o da "pop"laşdı, başını buraxdım :)

Bunu görməmişəm. Ümumiyyətlə, bu verilişə baxmamışam heç. Fuadı da təsadüfən görmüşdüm. İşdəyəm deyə qulaq asmaq imkanım yoxdur. Fürsət tapıb qulaq asanda fikrimi deyərəm. Amma maraqlı gəldi, Nickelback-in hansı mahnısıdır? Bu qrupa da bir vaxtlar qulaq asmışam. Sonradan o da "pop"laşdı, başını buraxdım smile.png

Hero mahnisini. Duzdur,Ched Kryuger de gozel oxuyur bu mahnini. Amma Ribakda daha emosional alinir. Hem de canli ifadir.