Jump to content
  • Откройте аккаунт на Диспуте за 5 минут

Продаете недвижимость, машину, телефон, одежду?  Тысячи  просмотров ежедневно на dispute.az  помогут вам. Бесплатная доска обьявлений.

Recommended Posts

• Replies 452
  • Created
  • Last Reply

[quote name='мурлыска' date='16 June 2010 - 13:37' timestamp='1276677447' post='6868987']
Вчера по Онлар посмотрела.Концерт ,похоже был интересным
[/quote]

[color="#ff00ff"][img]http://img.dispute.az/public/style_emoticons/default/smile.gif[/img][color="#ff00ff"]И концерт был отличный
[/color][/color]
[quote] [center]Həyat yoldaşı və anasından müğənni Röyaya sürpriz! - [size="2"][font="Arial"][color="red"]FOTOLENT[/color]
[/font][/size][font="Arial"][size="2"][color="#990000"][img]http://lent.az/img/p.gif[/img]
14:30 15-06-2010
[/color][/size][/font][/center]
[font="Arial"][size="2"][img]http://www.lent.az/photo/roya-konsert-14.06.2010-(4).jpg[/img][/size][/font] [b][b]Müğənni Röya iyunun 14-də - doğum günündə Yaşıl Teatrda konsert verib. [/b]
[/b][img]http://lent.az/img/p.gif[/img]
Lent.az-ın məlumatına görə, saat 21-də başlanmalı olan konsert düz bir saat gecikib. Səbri tükənən tamaşaçılar “Röya! Röya!” alqışları ilə müğənnini səhnəyə çağırıb.

Nəhayət Röya kifayət qədər cəsarətli geyimlə səhnəyə çıxıb. Müğənni firuzə rəngli qısa geyimi ilə tamaşaçılara əvvəlki Röyanı xatırladıb. Ana olduqdan sonra çəkisi artan müğənninin konsert öncəsi çəkisini xeyli azaltdığı nəzərdən yayınmayıb.

Müğənni ümumilikdə 22 mahnı oxuyub. Proqramdakı mahnıların çoxu yeni mahnılar olub.

İki mahnıdan sonra Röyanın yaxın dostları müğənni Elnur və bəstəkar Emil Şahin səhnəyə çıxıblar. Musiqiçilər Röyaya zinət əşyası bağışlayıblar.

Qeyd edək ki, səhnə dekoru və rəqs nömrələri maraqlı və rəngarəng hazırlanıb. Müğənninin müşayiət edən Kukla Teatrının aktyorları və Ukraynadan gələn açıq-saçıq geyimli rəqqasələr konserti sonadək maraq dairəsində saxlayıb.

Sürpriz vədli konsertin birinci sürprizi Azərbaycan telekanallarının üç məşhur aparıcından gəlib. Murad Arif, Tural və İlkin Həsəni üçü birlikdə Röyanın repertuarından “Sən getdin” mahnısını oxuyublar. Sonra səhnəyə Murad Dadaşovun Röya üçün məxsusi hazırlatdırdığı və üzərində “Röya” yazılmış böyük tort gətirilib. Müğənni birinci sürprizdən xeyli təsirlənib. Məlum olub ki, “Sən getdin” mahnısının bəstəkarı Faiq Sücəddinovun da həmin gün doğum günüdür. Röya səhnədən Faiq Sücəddinovu təbrik edib.

Röyanın konsertinə Səbinə Babayeva ilə duet də xüsusi rəng qatıb. Duetlərin ardınca hədiyyə yağmuru başlayıb. Tamaşaçılar bir-bir səhnəyə axışıb, Röyaya hədiyyələr gətirib. Maraqlı hədiyyələrdən biri də nərd taxtası olub. Müğənni 20 gündür nərd oynadığından və həyat yoldaşına oyun vaxtı qurduğu kələklərdən danışıb.

Sürprizin biri də müğənni Zamiqdən gəlib. Gənc estrada müğənnisi az qala özündən böyük gül dəstəsinin arxasında gizlənərək səhnəyə çıxıb. Gül dəstəsindən sonra böyük tort səhnəyə gətirilib. Amma maraqlıdır ki, tortunun üzərində Röyanın əvəzinə Zamiqin şəkli olub. Zamiq tortu kəsəndə müğənnini izləməyə gələn bütün sənət yoldaşlarını səhnəyə dəvət edib. Röyanı izləməyə gələn Ruhi, Samir Cavadzadə, Sevda Yəhyayeva, Elnarə, Abbas Bağırov, Samirə və digərlərinin sırasından bir neçə müğənni səhnəyə çıxıb. Röya tortu kəsəndən sonra yumor dolu bəyanat verib: “Çox sevinirəm, həm də çox peşmanam ki, sizin kimi dostlarım var...”

Sürprizlər getdikcə daha maraqlı olub. Tamaşaçıları bu dəfə də Rusiyada yaşayan estrada müğənnimiz Sərxan Sərxan təəccübləndirib. Müğənni əlində güllə Röyanı təbrik edib və gənc xanım sənətçiyə ispan mahnısı oxuyub.

Az sonra bəstəkar Faiq Sücəddinov da səhnədə görünüb. Konsertin ən mənalı nitqini bəstəkar edib: “Əgər Rəşid Behbudov sağ olaydı, öz teatrına dəvət edərdi, Şövkət xanım xeyir-duasını əsirgəməzdi. Səhnəyə axa qapıdan, qalmaqalla, müxtəlif yollarla müğənnilər gəlib. Amma sən özün kimi gəldin!”

Sürprizlə dolu gecəni duetlər davam etdirib. Samirə və İlahə Cəfərova duetlərindən sonra müğənni Rüstəm Zeynallı maraqlı geyim və çıxışla Röyanı sevindirməyə çalışıb.
Konsertin sonuna yaxın üç sürpriz bir-birinin ardınca tamaşaçılarını xoş təəssürat yaşadıb. Fanatların Röyaya oxuduğu “Səninəm” adlı mahnının ardınca böyük hədiyyə qutusunun içindən Röyanın anası çıxıb. Röya Türkiyədə yaşayan anasını görəndə “Mama, sən kimi belə şeylərə gedən deyildin, nə oldu” - deyib. Telli xanım qızını sevib qiymətləndirən bütün tamaşaçılara təşəkkür edib.

Oğlu Hüseynə həsr etdiyi “Şəkərim” mahnısı Röyanın konsertinin son mahnısı olub. Bu vaxt oğlu Hüseynin fotoşəkilləri geniş ekranda nümayiş etdirilib.

Röyanın komandasının üzvləri bir-bir səhnəyə çıxaraq, hərəsi əlində bir ədəd gülü müğənniyə təqdim edib. Sənətçiyə ən son olaraq gülü həyat yoldaşı Anar təqdim edib. Bu, Röyaya ad günündə sonuncu ən xoş sürpriz olub...

[/quote]

[color="#ff00ff"]И йейиб-ичмяк после концерта в честь день рождения Ройки тоже был замечательным))
Йедик дя, ичдик дя, дойунджа гёбяк дя атдыг [img]http://img.dispute.az/public/style_emoticons/default/smile.gif[/img][/color]

[quote name='alovlu' date='15 June 2010 - 19:00' timestamp='1276614030' post='6865501']
Не за что,
вы обращаетесь ко мне по имени,
мы знакомы? вы из шоубизевской среды или как? [img]http://img.dispute.az/public/style_emoticons/default/smile.gif[/img]
[/quote]

Ценю вашу скромность,Ульвия ханум,но вы недооцениваете свою личность,раз спрашиваете
меня отткуда я знаю ваше имя? :)
Люди,которые даже тесно не причастны к шоу-бизнесу,знают,что специфика вашей работы
заключалась в должностных обязанностях пресс-секретаря.

[quote name='Aq-sa' date='08 June 2010 - 12:09' timestamp='1275980970' post='6822814']
Еще может те кто был на ее прошлом концерте помнят песню с такими словами qoy sevinsin gorush yeri kash yandirsin dodagimi opush yeri.Если кто знает как называется песня скажите пожалуйста
[/quote]
Махнынын ады [b][color="#ff00ff"][b][color="#ff00ff"]Düşüncələr [/color][/b][/color][/b]
[quote name='Maxaon' date='17 June 2010 - 13:36' timestamp='1276763786' post='6875821']
Ценю вашу скромность,Ульвия ханум,но вы недооцениваете свою личность,раз спрашиваете
меня отткуда я знаю ваше имя? [img]http://img.dispute.az/public/style_emoticons/default/smile.gif[/img]
Люди,которые даже тесно не причастны к шоу-бизнесу,знают,что специфика вашей работы
[/quote]

Спасибо за приятное, вы очень любезны [img]http://img.dispute.az/public/style_emoticons/default/smile.gif[/img]

[quote name='Aq-sa' date='08 June 2010 - 12:09' timestamp='1275980970' post='6822814']
Еще может те кто был на ее прошлом концерте помнят песню с такими словами qoy sevinsin gorush yeri kash yandirsin dodagimi opush yeri.Если кто знает как называется песня скажите пожалуйста
[/quote]
Махнынын ады [b][color="#ff00ff"][b][color="#ff00ff"]Düşüncələr [/color][/b][/color][/b]
[quote name='Maxaon' date='17 June 2010 - 13:36' timestamp='1276763786' post='6875821']
меня отткуда я знаю ваше имя? [img]http://img.dispute.az/public/style_emoticons/default/smile.gif[/img]
[/quote]

Спасибо за приятное, вы очень любезны [img]http://img.dispute.az/public/style_emoticons/default/smile.gif[/img]

[/quote]
[/quote]

[quote name='alovlu' date='23 June 2010 - 14:47' timestamp='1277290058' post='6910754']

[/quote]
Cпасибо большое

Roya Ayxan - eXclusive videolar

Mugam
http://www.youtube.com/watch?v=37wi0qYhO4k

NAzli yarim
http://www.youtube.com/watch?v=LEQpUQc8ovU

Bu gece
http://www.youtube.com/watch?v=zaTlESaGM8s

Soyle
http://www.youtube.com/watch?v=YxOpedE5bH0

Qovushmaz yolumuz (Clip)
http://www.youtube.com/watch?v=Gq6pXZ2hem8

Röyanın anası: “Telefonlara sarılıb dedim, Röya məni utandırma”- MÜSAHİBƏ
13:50 28-06-2010

“Röya 15 yaşında saat 1-ə kimi oxuyurdu, sonra saat 4-ə kimi məktəbdə katibə işləyirdi”

Lent.az-ın “Yaxın adam” rubrikasının qonağı müğənni Röyanın anası Telli Nəcəfovadır

- Telli xala, Röyadan danışacaq sözümüz çox olacaq.

- Xoşbəxt analardanam, övladımdan yarımışam, Röyam üçün hər gün əlim göydədi. Allah mənə 4 övlad verdi. Çox şükür Allahıma, gecə-gündüz gözəlliyini görürəm, dua edirəm. Röyam üçün hər gün hər gecə əlim göydədi. Əlbəttə, qızım üçün danışacaq çox sözüm var.

- Röya kimlər üçün şıltaqdı, kimlər üçün ağıllı, kimlər üçün ağlınıza nə gəlirsə o... Amma onu bircə Siz yaxşı tanıyırsınız. Röyanın heç kimə məlum olmayan yaxşı, haqlı tərəflərini Siz bilirsiniz.

- Mən gedib qapı-qapı döyə, insanları başa sala bilmərəm ki, mənim qızım budur. Onun tərbiyəsini, etikasını Allah mənə bağışlasın. Qul xətasız olmaz. Mənim də qızımın bir xətası var. Mənim qızım gəncdi, hamı onu bağışlasın. Amma ona baxanda fəxr edirəm. Bilirsən niyə? Sənətçidir, sənəti üzərində rəqabət aparır. Sən qızımın evinə get, çox sadədir. Bahalı mebeli yoxdur, özünə görə yaşayışı var, lakin qızım çox sadədir. Heç vaxt deməz ki, filan müğənnidə bu var, məndə də olsun. Yox! Rəqabət sevməz. Allah məni qırx yaşından sonra sevindirdi. Allah-təala çəkdiyim əziyyətlərimin bəhrəsini qızımla verdi. Röyam həyatıma elə röya, yuxu kimi gəldi. O mənim üçün bilirsən nədir?.. Allah hamının ürəyincə versin. Heç kimə deyə bilmərəm mənim qızımı sev və ya sevmə.

- Röya söhbətlərimizin birində atasından və Sizdən, eləcə də ayrılmağınızın səbəblərindən danışdı. Dedi, atam ayrı insan idi, anam ayrı...

- ...Çox sevdim o adamı. Canımdan artıq sevdim. Mən də zamanında səhv etdim. 20 yaş nədir ki! İndi ayılmışam da! Sevdim, ancaq sevilmədim. Baxdım ki, bir evdə mənim insanlığım, qadınlığım itir. Ola bilər, kişidir, hər şeyi edə bilər. Qadın küsə də bilər, barışa da bilər. Ağlaya da bilər, küsə də bilər. Vay o günə ki, bitkindir... Düşündüm ki, sabah mən ölə də bilərəm, intihar da edə bilərəm. Amma uşaqlara görə dimdik ayaq üstə durmalıyam. Hər şey etdim, tualet təmizlədim, ev təmizlədim, paltar yudum. Namusuma xələl gətirmədim, alnımın təri ilə qazandım, utanmadım. 4 dil bilirəm. Türkiyəyə getdim. Orda mənə dedilər ki, Türkiyə vətəndaşı olmadan işləyə bilməzsən. Dedim onda neyləməliyəm? Məndən soruşdular ki, qab yuyarsan? Burda da etmişəm, axı... Razılaşdım... Əllərim şişdi qızım, təsəvvür et, 4 uşağımdan ayrılmışam. Baxmayaraq ki, ərimdən boşandım, yenə çağırdım uşaqlarımın yanına. Dedim, gəl uşaqların yanında ol, mən də gedim görüm orda nə edə bilərəm. Tək getdim, çünki Yaqubun pasportu yox idi. Mənim dərs verdiyim qadının qardaşı pulsuz-parasız sənəd düzəltdirib apardı, utandım Yaqub üçün pasport düzəltdirməyə. Getdim, 3-4 ay o zilləti çəkib, pul yığdım. Gəldim Azərbaycana ki, ailəmi aparım, 300 dollarla dalacaları apardım, dedim, Röya, siz qalın, altı aydan sonra gəlib apararam.

- Niyə Türkiyəyə getdiniz?

- O vaxt Azərbaycanda vəziyyət çox pis idi. Dolanmaq olmurdu. Çörək növbəsində uzun-uzadı adamların düzüldüyü vaxtlar idi.

- O vaxt Röyanın neçə yaşı var idi.

- On səkkiz. Dedim ananız ölsün, sizə pasport lazımdı, pulum yoxdur. Röyanın 16 yaşı olanda ayrılmışdıq. Anam qoca arvad idi. Uşaqlara baxmaq üçün boşandığım həyat yoldaşımı çağırdım. Gəldi, oturdu baxdı, amma... Allah canına dəyməsin. Atanın pisi yoxdur. Mən anayam, tərbiyəyəm, ata hökmdür. Ata tərbiyə verə bilməz.

- O vaxt Röya evdəki vəziyyəti necə qəbul edirdi.

- Röyam 15 yaşından işlədi. Səkkizinci sinifdə oxuyurdu. Müdirdən xahiş etdim, ağladım. Dedim, acığı çörək qazanmaqda çətinlik çəkirik. Saat 1-dək dərsdə olsun, 4-ə qədər də işləsin.

- Nəçi işlədi?

- Katibə. Məktəbdə. (Ağlayır...) Uşaq idi, əlinə nə düşdü, gətirib verirdi. Mən ayrılmışdım. Onların bir günahı yox idi axı...

- Röya olan hadisələri necə qəbul edirdi? Atası ilə yola gedirdi?

- Röya içində götür-qoy edən, məhkəməni içində quran qızdır. Biri var, üzdə qura, biri var içində.

- Bacı-qardaşları ilə münasibəti necədir?

- Ona canım qurban! Allahın vergisidir o bizə. Toyda - yasda Röyam var. Amma necə qazanır bilirsən də? Hamı ondan razıdır. O tayfanın duası balama da yetər, mənə də. “Mama yaxşısan, pulun var?” Bax, bu nemətə and olsun, biri var qızım haqqında yalandan basam-bağıram! Yalan danışmıram, nə var onu deyirəm. Röyanı kimsə sevməyə bilər. Amma ürəyi başqadır. Kin saxlayan deyil. Bir dəfə olsun mənə “mama, sən beləsən!” demədi, xətam olsa belə...

- Bu günə qədər ona acıqlanmısınız?

- Uşaq vaxtı çox acıqlanardım. Anayam da, hirslənəndə döyə də bilərəm. Oxumaq istəyirdi. (Gülür). Ananın övladını döydüyü yerdə gül bitər. Vallah məni incitmədi. Oğlanlarla çox dalaşardı. Həmişə qardaşlarını sual edirdi ki, niyə onlar bu qədər utancaqdır. Deyirəm qızım, utancaq deyillər, sadəcə səndən həya edirlər. Tez-tez mənə deyir ki, ana, köçün Azərbaycana gəlin. Gözəl qızım, mən axmaq deyiləm ki, köçüb günü bu gün gələrəm... Lakin kişi xeylağını düşünmək lazımdır. Özün dedin, qızımın haqqında hər cür düşünən insan var. Yaxşısı, bir az yaxşısı, pisi, bir az pisi, ağıllısı... bir yerdə oturanda “əşi sənin bacın belə...” O uşaq anlamadan nəsə etməyə çalışar. Və yaxud səxavəti bilməlidir. Onlar bacıya gözəl baxmalıdır, bacının sənətinə insan kimi baxmalıdır. Mən bilirəm onlar nə vaxt bura gələcəklər, nə vaxt bacılarının əlindən öpəcəklər. Burda qalsam nə olardı? Röyanın əziyyətini qardaşları bilməlidir! O havadan qazanmır. İndi qardaşlarına pul verəndə, deyirlər ki, bacı, çoxdur bu pul. Nə gözəl bir şeydir. Deyirəm oxuyun, qazanın, pulunuz çatmayanda deyin, bacı, sən də kömək et. Bacıdan müftə yeməyin. Deyirəm, oxuyun, adam olun. Qardaşı qaldığımız şəhərin milli komandasında işləyir. Kimin üçün edir? Azərbaycanın adınadır da. O burda yaşayanda da Azərbaycanı üçün nəsə edə biləcək. Mən səfeh övlad böyütmürəm, balalarım xeyirli övladlardır.

- Səhnəyə gəlişi ürəkaçan olmamışdı.

- Qızım, o vaxt mən də uzaqda idim. Ev də olmadım ki, gələm yığam başıma. Balaca bir ev oldu, o da müəyyən bir səbəblər üzündən getdi. Günlərlə qonaq evində nə vaxta qədər yaşaya bilərsən? Telefonlara sarılıb dedim: “Röya məni utandırma, mən uzaq Türkiyədə iki qızımı utandırmadım. Sən də bizi utandırma!” Sorağım bura necə gəlir? Elə də olacaq. Bilirsən nədən rahatam? Canında fırıldaq yoxdur, o mənim balamdır. Onun səhvini Allah bağışlayar. Xətan olmayıbmı, gözəl qızım ? Öz-özümə deyirəm, çox şükür Allah, mənə belə balalar verdin.

- Röyanın üsyanları oldumu?

- Yox. Nə o, nə də biz üsyan etmədik. Allaha sığındıq. Az tapdıq, az yedik. Qonşuda gördük, sevindik. Biz rəqabəti xainlik üstündə qurmadıq.

- Qızınızın hansı xüsusiyyətlərini sevmirsiniz?

- Dəyişkəndir. 5 dəqiqə belə, 5 dəqiqə belə... Yorucudur. Bilirsən nə anlamda? Hirslənib çırpar, belə... Yenə də çox şükür, şikayətçi deyiləm.

- Onun barışmadığınız səhvi varmı? Fikirləşəsiniz ki, kaş ki, qızım bunu etməzdi.

- Övladımın səhvi deməzdim. İlk dəfə səhnəyə rejissor onu şortiklə çıxardı. Açıq-saçıqlığı da özbaşına etmədi, onu yönəltdilər. O da uşaq idi, çıxdı. Neylədi? O sənətini sevdiyi üçün qurban getdi. Səhnəyə qurban getdi. İndi baxırsan, daş altdan nələr çıxdı! Hə o doğrudur ki, mən olsaydım mane olardım. Amma mənim də burda olmamağım qədərin işidir. Bilmədim, görəndə gec oldu, amma bildiyim anda irəlidəydi artıq. Alnıma yazılan yazıdır, qaça bilmirəm. Heç bir ana övladını ata bilməz. Atmaz, ata bilməz! Heç bir ana özü üçün yaşamır, yaşayan analar var, onlar da yaşamır, sürünür, ölür. Qızım pul göndərir, deyirəm lazım deyil, balam, bu mənə yetər, mənim üçün yetərli sənin bundan aşağı yerdə olmamağındı, özünü, insanlığını qoru. Dedilər Aygünlə dilləşir, qızıma SMS yazdım, dedim, etmə, mən Aygünü çox sevirəm, qızım! Aygün oxuyanda sən uşaq idi. Amma mənim uşağım haqqında nələr dedilər... Allah hamının ürəyincə versin. Kim ki, balamın ürəyinə, evinə necə hörmət edirsə, o da elə hörmət görsün.

- Birinci kiçik qızınız ərə getdi...

- Röyanı çox istəyən oldu. Amma övladım dedi ki, ana, o qədər kasıb yaşadıq ki, ata-anamı bir yerə çıxarmadan ərə getməyəcəm. Rüsaləni ərə verdik. (Ağladi). Allah onu mənə bağışlasın. Həmişə mən belə ağlayanda deyir, mama ağlama, pis oluram! Axırda dedim ki, Allahım qarşısında sevinc yaşı tökürəm, sevindiyimdən ağlayıram. Kasıb günlərimə şükürlər olsun.

- Röya Anarı ilk dəfə nə vaxt sizlə tanış etdi?

- İlk dəfə Röyaya nişan gəldi, nişanı qaytardı, istəmədi. Dedim, mürvətini görüm, dedi yox mama, sizsiz mən heç nə etməyəcəm. O gün bir az pərişan oldum.

- Neçə yaşı var idi onda?

- 15. Amma Anarı beş il bundan öncə tanıdı. Onu da özü tanış etmədi. Mənə göstərdilər. Biləndə, qızımı çəkib kənara dedim, gör boşanıb və niyə boşanıb? O qız səndən nə artıq, nə əskikdi?.. Danışdı mənə... Yuva yıxan qadın həmişə bədbəxtdir, amma qədər yazılıbsa, onu poza bilməzsən. Əgər boşanıbsa, bu qismətdir. Röya qaçdıqca, Anar yaxaladı. Bu nemət haqqı, Röya istəmirdi. Onlarda İnna adında bir qız var idi, o məcbur edirdi! İki kürəkənim var, ikisinə də qurban olum.

- Hansı kürəkəndən razısınız?

- Hamısından razıyam. Mən hörmət istəyirəm. Anar o gün bir söz dedi, elə bil 30 yaşıma gəldim. 20 yaş cavanlaşdım. Dedi xala, xoş gəldin, səni gördüm, Quran haqqı səni arzu edirdim. Elə bil dünyanı mənə verdilər. Üzə vurmadım, amma çox sevindim. Dedi, Allah mənə qız versin, gözləri sənə bənzəsin, üzündən öpdüm, ürəyimdə dedim, Allah bu günü mənə çox görmə, haqq etdiyimi yaşayıram. Zamanında bir metrə evim var idi, çörəyim də yox idi, oturub gülə-gülə qonaq qarşılayırdım. Heç unutmaram, Röyam balaca idi, altı aylıqdı, yuxudan ayıldı, gözünü açıb diqqətlə mənə baxdı. Dedim, Röya, gözlərinə qurban olum, nə istəyirsən, heç nə yoxdu, nə verim? İnan gözlərini yumdu və yatdı... Dedim Allah, bu qız böyüyəndə mənə dayaq olacaq... O mənə nə edibsə, övladı da ona etsin!

- Hansı övladınızın xasiyyəti, düşüncəsi sizə yaxındır?

- Röya ilə oğlum İsmayıl daha qayğıkeşdir, böyük insan kimi düşünürlər. Amma Rüsalə ilə Ayxan uşaq təbiətlidirlər. Balaca qızım ağrıyanda uşaq kimi soruşur, mama indi yaxşısan, amma Röya soruşur, “dərdin nədir, nəyin çatışmır?

- İndi Röyanın atası ilə üz-üzə gələndə necə davranırsız?

- Biz dostuq. Evlənmədi. O da Allahın işidir.

- Bağışlamısınız onu?

- Bağışlamışım, amma tək yaşamağa üstünlük verdim. Nəticədə, yenə bərabərik. Deyir qayıt gəl. Rahat olmaq istəyirəm. Təzədən o həyatı... yaşayardım uşaqlar balaca olsaydı. Amma artıq böyütdüm, o əziyyəti çəkdim. 4 yaşından əkizlərimə 8 yaşlı Röyam baxdı. Xarakterimiz dəyişdi. Yaqubun qulluğundan duraram, uşaqlarımın atası kimi sevərəm. Qulluq da edərəm. Onu səmimiyyətimlə utandıraram. Məcbur oturaram.

- Röya ilə atasının münasibətləri necədir?

- Sənə bir xatirəmi danışım, güləcəksən. Biz boşandıq, evə gəldik. Adam məhkəməyə belə gəlmədi. Günahımı demədən döyürdü. İçirdi, gəlirdi, döyürdü... Nə isə, asandir döz demək... Mən də insanam, övladlarım var. İnsanlıq istədim, özümü yaşatmaq istədim.
Gəldik, Röya evdə şalvar geyindi. O vaxt da şalvar geyməyə qoymazdıq. Dedim bu dəqiqə atanı çağıracam. Dedi, bəs sən boşanmışdın atamdan?! Dedim ay qız mənə bax, mən boşandım, sən boşanmadın ki! O vaxt, bu vaxt. Dost qalmağı bacarmalıyam, çünki övladlarım var.

Lalə Yusifqizi

Deme ye.Day camaat uje bilmirki ne qoshsunlar,kecibler indide ev yixmaga.Tesevvur edirem yaziq Roya bunlari eshidib nece olacagini.Axi onlarin otnosheniyalari Zamiqle goz qabagindadi.Bu danishanlar gormurki onlarda dostluqdan,tanishliqdan bashqa hecne yoxdu?Hecolmasa qoshanda ele soz qoshunki inanmali olsunda.Ailesi var,ushagi var niye axi camaatin evine soz salirlar?(((

[quote name='Redpinkblueviolet' date='29 June 2010 - 02:29' timestamp='1277760590' post='6940169']
[b]Röyanın anası: “Telefonlara sarılıb dedim, Röya məni utandırma”- MÜSAHİBƏ
13:50 28-06-2010[/b]

[/quote]
Çox gözəl müsahibədir. Lalə, əllərinə sağlıq. :rroza:
Allah Röyanın anasına-bütün analara, bir sözlə, valideynlərə can sağlığı versin!!!

Ulviyye xanima sualim var-Yusifle(106 fm)Royanin arasi deyib? Bu gadina benzer her verilishinde ona atmaca atir.Her verilishde deyirem ,yani 2 defe izledim ikisindede ustu gapali ona atmaca atdi.Adini cekmir amma hamiya aydindi soz kimden gedir.

Cox murdar insandi pukkee:

[quote name='sambo' date='04 July 2010 - 13:29' timestamp='1278232154' post='6972288']
Ulviyye xanima sualim var-Yusifle(106 fm)Royanin arasi deyib? Bu gadina benzer her verilishinde ona atmaca atir.Her verilishde deyirem ,yani 2 defe izledim ikisindede ustu gapali ona atmaca atdi.Adini cekmir amma hamiya aydindi soz kimden gedir.

Cox murdar insandi [img]http://img.dispute.az/public/style_emoticons/default/pukeface.gif[/img]
[/quote]

Ня дейир ки? [img]http://img.dispute.az/public/style_emoticons/default/smile.gif[/img]

[quote name='alovlu' date='04 July 2010 - 14:04' timestamp='1278234246' post='6972434']
Ня дейир ки? [img]http://img.dispute.az/public/style_emoticons/default/smile.gif[/img]
[/quote]
konkret adini soylemesede belli olur soz kimden gedir
kecen defe mugennilerin kinoya cekilmesi hagda movzu goymushtu.Deyir,bir mugenni Turkiyede film cekti erotik janrda o filmin dvd-si satilmadi toz icinde galib vitrinde,sonra bir mugeni musigili komediya teatrinin statina alinib,bir defede S.Elekberzade idi gonagi,bashladi ay ne bilim,biri var idi S.Ortajla calismak istiyirdi amma alinmadi ve s.atmaca sozler.

Bu insan vaxtiyle Aygunede atmacalar atirdi barishandan sonra podxalimliy eliyordi

Ana anadır, balası necə də böyük səhvlərə imza atsada, kimlər bağışlamasada ana bağışlayar... ana qəbul edib, qoynuna sarar, Röyanın anası həmçinin...

Allah analarımızı bizə çox görməsin...

[quote name='sambo' date='04 July 2010 - 17:50' timestamp='1278247812' post='6973217']
konkret adini soylemesede belli olur soz kimden gedir
kecen defe mugennilerin kinoya cekilmesi hagda movzu goymushtu.Deyir,bir mugenni Turkiyede film cekti erotik janrda o filmin dvd-si satilmadi toz icinde galib vitrinde,sonra bir mugeni musigili komediya teatrinin statina alinib,bir defede S.Elekberzade idi gonagi,bashladi ay ne bilim,biri var idi S.Ortajla calismak istiyirdi amma alinmadi ve s.atmaca sozler.

Bu insan vaxtiyle Aygunede atmacalar atirdi barishandan sonra podxalimliy eliyordi
[/quote]

Фикир вермяйин [img]http://img.dispute.az/public/style_emoticons/default/smile.gif[/img]
Хазырда Лидер тв-дян Ройанын сонунджу концерти нумайиш олунур.
Бахыб фейз олун [img]http://img.dispute.az/public/style_emoticons/default/smile.gif[/img]

[quote name='alovlu' date='04 July 2010 - 17:52' timestamp='1278251556' post='6973376']
Фикир вермяйин [img]http://img.dispute.az/public/style_emoticons/default/smile.gif[/img]
Хазырда Лидер тв-дян Ройанын сонунджу концерти нумайиш олунур.
Бахыб фейз олун [img]http://img.dispute.az/public/style_emoticons/default/smile.gif[/img]
[/quote]

feyzi basqa yerde axtarmaq lazimdir Royada yox

[quote name='Qara4uxur' date='09 July 2010 - 00:29' timestamp='1278617343' post='7000280']
feyzi basqa yerde axtarmaq lazimdir Royada yox
[/quote]

Сизи билмирям, амма биз тяряфлярдя мусигидян дя фейзйаб олурлар [img]http://img.dispute.az/public/style_emoticons/default/smile.gif[/img]

Айын 12-си Ройа вя Замиг Губада концерт програмы иля чыхыш едяжякляр.

[quote name='_S_B_' date='28 June 2010 - 12:15' timestamp='1277709331' post='6936692']
Roya Ayxan - eXclusive videolar

Mugam
http://www.youtube.com/watch?v=37wi0qYhO4k

[/quote]

Вот это песня . нет слов просто великолепно .. Благодарю..

Sevmirəm boran , qışı
Bağban məni yaralama
Çəmənlərdən aralama...

Milli.Az » Şou-biznes » Röya: "Anar xəbər tutmasın deyə, onları gizlincə atıram"

"Bir gündə 6-7 çörək yeyirdim"

- Sizinlə bu dəfə yaradıcılıqdan kənar söhbət etmək istəyirik. Yəni, özünə qulluq sirləri, məişətdə rolunuz və s. Ana olan ərəfələrdə çəkiniz gözəçarpacaq qədər artmışdı. Bir müddət bundan əziyyət çəkdiyiniz hiss olunurdu. Amma bir neçə aydan sonra sürətlə arıqladınız. Bunun sirrini öyrənmək istəyirik.

- Əslində nə estetik əməliyyat etdirmişəm, nə də ki pəhriz saxlamışam. Çəkimin məni narahat edəcək qədər artıq olduğunu görüb, qarşıma məqsəd qoydum - mütləq arıqlamalıyam. Bu qətiyyəti beynimə yeridib, başladım az qida qəbul etməyə. Sizə bir sirr açım. Əslində, hamilə olduğum son aylarda mən həddindən artıq çox qida qəbul etmişəm. Bəlkə, çoxları üçün təəccüblü görünər. Günə təkcə 6-7 çörək yeyirdim. Bu orqanizmdə bir tələbat olaraq yaranmışdı. Ona görə də sürətlə kökəlməyə başladım. Arıqlamaq qərarını verəndən sonra yeməyə tələbat yarandığı vaxtlarda başladım daha çox maye qəbul etməyə.

- Yəni, su ilə qidalanırdınız?

- Ən yaxşı vasitə kofedir. Xanımlara da tövsiyə edirəm ki, arıqlamaq üçün bundan gün ərzində istifadə etsinlər. Amma kofeni həddindən çox qəbul etmək də olmaz. Günə bir fincan yetər. Əvvəllər günə bir neçə dəfə qəbul edirdim. Sonradan öyrəndim ki, çox kofe içmək üzdə qırışlar əmələ gətirir.

- Arıqlamaq üçün insan təkcə maye ilə qidalana bilməz. Bu, orqanizmdə bir çox mineralların azalmasına gətirib çıxarır. Bu cür təhlükələrdən qorxmursuz?

- Əslində, mənim orqanizmim aclığa öyrəşib. Bu qədər işlər görürəm. Onları çatdırmaq üçün səhərdən axşama kimi çalışıram. Yalnız gecə saatlarında qidalanmağa vaxt tapıram. Bu, insanlara bir qədər qəribə görünə bilər. Amma mən ancaq səhər saatlarında normal qida qəbul edirəm.

- Sonrakı saatlarda isə maye ilə qidalanırsız?

- Bəli, belə demək olar. Mənim gün ərzində evə qayıtmağım ən tezi saat 22:00-a təsadüf edir. Evə çatan kimi Hüseynlə (oğlunu nəzərdə tutur - red.) məşğul oluram. Yorğunluğumu çıxarıram. Daha sonra yemək yadıma düşmür. Bir başa yatağa yollanıram. Saat 24:00-da yatıram və səhər saat 6-da oyanıram. Başlayıram həmin saatdan düz evdən çıxana kimi, pis də çıxmasın, «eşşək kimi» yeyirəm.

- Sübh çağı oyanmağa səni yemək vadar edir?

- Əslində, buna vərdiş deyərdim. Oyanıram, evdə bir az gəzişirəm. Yemək yeyib, təzədən yatıram. Çox vaxt saat 10-da oyanıram. Lap gec yatanda isə oyanmaq vaxtım maksimum 12-yə çəkir. Yenidən yemək yeyib, evdən çıxıram. Amma bu səhər yeməyə vaxtım qalmayıb. İşlərimin çoxluğu üzündən evdən ac çıxmışam. Bilirəm ki, gecə saatlarına kimi yenə ac qalacam.

- Bildiyimə görə, bir dəfə plastik əməliyyat keçirmisiniz. Burnunuzu nəzərdə tuturam. Üzünüzə diqqətlə baxanda burnunuzun kənarlarında əməliyyatın tikişi açıq-aydın hiss olunur. Bunu aradan qaldırmaq fikriniz var?

- Hərdən əməliyyat keçirən sənətçilərdən danışanda mənim adımı ön sıralarda çəkirlər. Amma sizin sözünüzün təkrarı olmasın, mən həqiqətən də bir dəfə burnumdan plastik əməliyyat keçirmişəm. Dediyiniz nüans məni çox narahat edir. Bu problemi tezliklə aradan qaldıracam.

- Hansı üsulla?

- Təbii ki, lazer üsulu ilə. Yəni, buna görə yenidən əməliyyata girməyə ehtiyac yoxdur. Lazer üsulu da bir qədər uzun prosesdir. Amma real variant kimi onu seçmişəm.

- Son aylar kosmetik vasitələrdən az istifadə etdiyiniz diqqətdən yayınmır. Bəzən umumiyyətlə istifadə etmirsiz. Yalnız böyük səhnələrə çıxanda sizi makiyajda görə bilirk. Amma bir vaxtlar hər gün makiyajda görünürdünüz.

- Makiyajdan bir az yorulmuşam. Yalnız gözlərim çəkici olsun deyə boyayıram. Amma kosmetik vasitələrdən bacardığım qədər uzaq oluram. Xüsusi günlərdə istifadə etmək məcburiyyətindəyəm. Amma dəriyə mütləq qulluq edirəm. Buna ehtiyacım var.

- Dərinizdə hansısa problem var?

- Gün ərzində müxtəlif hava şəraitində, mühitdə oluruq. Yorğunluq, stress mütləq dəridə öz xoşagəlməz təsirini buraxır. Buna görə də mütləq kosmetoloq xidmətindən istifadə edirəm. Ümumiyyətlə isə mənim dərim ləkəyə meyillidir. Bir az gün şüası olsun, mütləq dərimdə xoşagəlməz ləkələr əmələ gəlir. Buna görə də, nəzarətdəyəm. Bir də mən hər ay «çistka» deyilən kosmetik xidmətdən, təmizlənmədən istifadə edirəm. Dərimin buna ehtiyacı var. Bir-iki gün ötürəndə, özümü narahat hiss edirəm.

- Əgər gün işığına qarşı həssaslıq varsa, onda yəqin ki, dərinizi süni şəkildə qaraldırsınız.

- Solyariyə müraciət etdiyim vaxtlar çox olub. Amma hazırkı dərimin rəngini günün işığında qaraltmışam. Bağ evimizdə hovuzda çiməndən sonra günəş şüası qəbul edirəm. Ləkəyə qarşı isə vasitələrdən istifadə edirəm.

- Sizə oynaq xarakterli müğənni deyirlər. İnsanlara münasibətdə hansı əhval-ruhiyyədə olduğunuzu göstərə bilirsiniz. Gərgin vaxtlarda stresi atmaq üçün ən real vasitə kim və ya nədir?

- Yalnız və yalnız oğlum. Evə çatıb, onu öpəndən sonra hər şeyi unuduram. Amma bu, bir öpüşlə bitmir. Başından ayağına kimi öpürəm onu. Ta ki, gün ərzində olan xoşagəlməz vəziyyətləri unudana kimi.

- Mətbəxdə varsınız?

- Özü də necə.

- Adətən nə bişirirsiniz? Evdəkilər sizin hansı bişirdiyiniz yeməyi daha çox bəyənirlər?

- Daha çox sobada yeməklərə üstünlük verirəm. Toyuq qızardıram. Anar (həyat yoldaşı- red.) mənim kartof qızartmamı xüsusilə bəyənir. Həftədə bir neçə dəfə onun üçün bu yeməkdən bişirirəm. Ürəyi gedir kartof qızartmamdan ötrü. Bir də görürsən mətbəxdəki yeməklərin hamısını bir kənara qoyub, köməkçinin yox, mənim bişirməyimi istəyir. Yorğun olsam belə, dərhal mətbəxə keçib, işə başlayıram. Eyni vəziyyət səhərlər də baş verir. Məni yuxudan oyatmaq bir az çətindir. Yorğun olanda oyanmaq istəmirəm. Amma oyandım, məni mətbəxdən çıxartmaq olmur.

- Mətbəxdə ən uğursuz işiniz nədir?

- Bu, bir yox, bir neçə dəfələrlə baş verib. Təsəvvür edin, bu boyda ev xanımı adi biskvit bişirə bilmir. Bunu mənim ən zəif nöqtəm hesab etmək olar. Bir dəfə özümə söz verdim ki, neçə dəfə olur-olsun biskviti bişirib başa çıxmalıyam, bu, məndə alınmalıdır. Amma bacara bilmədim. Nə qədər ərzaq israf etməyimə baxmayaraq, alınmadı, hazırlaya bilmədim. Hər dəfə cəhd göstərirəm və uğursuz olur. Anar baş verənlərdən xəbər tutmasın deyə, yanıq, yaxud xəmiri reseptə uyğun olmayan biskviti gizlincə atıram.

- Ailədə ən çox nəyə ehtiyac görürsən?

- Bildiyiniz kimi bizim evimiz qonaqlı-qaralıdır. Demək olar ki, hər gün evimizdə bir neçə qonaq olur. Hərdən Anarla, uşağımla baş-başa qalmaq istəyirik. Amma baxıram ki, bu vərdişlərdən sonra biz təklikdə darıxacağıq. Ona görə də, dostlarımızın hər zaman yanımızda olmasını istəyirik.

Xədicə
Milli.Az

• 2 months later...

Певица Ройа: "Он был первым мужчиной в моей жизни…"
9:30, 17 сентября, 2010 Day.Az
Шоу-бизнес

Интервью Day.Az с популярной певицей Ройей.

- Ваше турне приближается к логическому концу, остался только один концерт в столице. Скажите, какой зритель за пределами Баку? Там тоже приходят на концерты, чтобы потрогать, пощупать звезд, поглазеть на них или все же еще и послушать?

- Если быть честной, то все-таки, наверное, они больше пришли посмотреть на меня, нежели послушать. Но ближе к концу турне, все-таки, позитива было больше, и поэтому все эти трудности забылись. Хоть и в результате получилось так, что спонсорских вложений хватило только на оплату технической части турне и работы персонала. А я, Замиг и наши продюсеры не заработали ни копейки, мы с Замигом даже выложились из своего кармана на крупную сумму. Но я об этом не жалею, если Бог мне дал сегодня такую возможность, и я потратилась от души на этот проект. Взамен я хорошо погуляла, увидела красоты Азербайджана и оставила о себе добрую память.

- Что еще вам дал этот проект, кроме того, что ощутимо облегчил ваш карман?

- Турне стало еще и основанием для ревности моего мужа! А также я почувствовала, что этот проект стал толчком к тому, что ко мне, как к певице, стали относиться серьезнее… Знаете, в моей жизни в настоящее время много запретов. Раньше я всегда мечтала о таком муже, как Анар – чтобы его слово было веским, а сам был настолько харизматичным, чтобы у меня духу не хватило ему перечить. Мы пережили этот карамельно-вафельный период и успокоились. А с началом турне Анар опять стал проявлять ревность и некоторую нетерпимость к моей профессии.

При этом ревность была вызвана не недоверием ко мне. Этих мыслей у него даже и не возникает. Я его понимаю. Ему неприятно, что кто-то может просто подумать о том, что его жена весь день носится по районам, отсутствует дома. И теперь я готовлюсь исправлять эту ситуацию. Но, будьте уверены, я все исправлю.

Я чувствую, что выросла в глазах публики. И мне самой нравятся эти изменения во мне. Я раньше не любила краситься, одеваться классически. А теперь мне все это нравится, мне нравится быть красивой, зрелой женщиной. Знаете, я даже думаю, что только сейчас я стала той Ройей, которую всегда хотел во мне видеть Анар! Он всегда одевал костюмы с бабочкой, а я цепляла на себя джинсы, майку и шла рядом с ним. А теперь я, словно, выросла из джинсов. И в моем гардеробе появились платья.

И он опять стал ревновать! Каждый раз, когда я одеваюсь, прихорашиваюсь перед зеркалом, он начинает злиться и сразу гонит меня переодеваться. (Смеется) Ему нравится, и от этого он еще больше ревнует. Никогда бы я не подумала, что мне настолько будет нравиться замужняя жизнь, запреты мужа. При этом мне это не наскучило, так как у меня достаточно свободы. Ведь я не могу не работать, не зарабатывать.

- Бюджет вашей семьи настолько зависит от вашего личного заработка?

- Все мои друзья знают, что все мои деньги уходят на мой сценический образ, наряды, песни и на содержание моих родителей и братьев. Я даже на руки заработанные деньги не беру. Оплату производят с моим продюсером, и он сразу же бежит оплачивать мои долги. Если подсчитать всю мою "долговую книжку", долгов у меня более двухсот тысяч долларов! Я постоянно что-то покупаю в кредит для отца, матери, братьев – квартиру, и все в этом роде. Но я свои долги на Анара не вешаю. Сама их оплачиваю. Это принципиально! Конечно, если мне нужны деньги по дому, на базарлыг, могу взять у Анара. Но работу всей своей команды, в которой около 20 человек, я оплачиваю только сама. И самое главное - то, что я платежеспособна и всегда погашаю кредиты, хоть иногда и могу запоздать с платежом. (Смеется)

- Насколько дорогие подарки вам делает муж?

- Я не интересуюсь ценой его подарков. Но помню, что как-то он подарил мне золотое украшение за 12 000 манатов. А я никогда не делала Анару таких дорогих подарков. Самым дорогим моим подарком было обручальное кольцо, которая я надела на его палец. Вообще, я в своей жизни никогда не делала подарков мужчинам. Даже моя бабушка мне всегда говорила, что "никогда не покупай подарки мужчинам. Ты настолько красивая, что сама уже и есть подарок. И ничего, что ты такая чернушка, с длинным носом и некрасивая!" (Смеется). И он (Анар – авт.) был первым мужчиной в моей жизни, которому я купила подарок.

- У вас завидная участь по сравнению со многими писаными красавицами нашего города. За какие такие дела вам Бог воздал так много?

- Вместо ответа я вам кое-что расскажу. Перед концертом в Кюрдамире я с командой и с сыном на руках зашла в какой-то ресторан. Посетители сразу стали ко мне подходить. А сын испачкал подгузники, и мне нужно было уединиться, чтобы его помыть и переодеть. И излишнее внимание в тот момент мне мешало и раздражало. Поэтому я попросила администратора ресторана отвести меня в отдельную комнату, где бы я смогла спрятаться от любопытных, заняться сыном и пообедать.

Через несколько минут узнаю, что владелец ресторана распорядился очистить ресторан от других клиентов и закрыл свое заведение для нас. Меня смутил такой жест. Мы пообедали, и оказалось, что наш счет оплачен. Я попросила, чтобы владелец ресторана подошел к нам, чтобы я поблагодарила его за внимание и оплатить свой счет. Когда мы познакомились с этим человеком, оказалось, что я пела на маленькой свадьбе его детей и не взяла денег.

А попала я туда случайно. Директор женского салона, куда я ходила, сказала мне, что едет в район на торжество детей своего родственника, который попросил его привести певца, но денег больших у него нет. И тогда я буквально сама напросилась поехать с ней и спеть бесплатно. И сейчас, через 10 лет после того случая, отец этих детей стал бизнесменом, ресторатором, и мы случайно попали в его ресторан. Он припомнил, как я спела для его детей бесплатно и сказал, что отплатил мне тем же, когда уже я с сыном случайно зашла в его ресторан… И таких случаев в моей жизни было много. Видимо, Бог такое не упускает из виду.

- Но ваши коллеги говорят, что вы не очень-то и хороший человек, чуть ли не "Дон Корлеоне" отечественного шоу-бизнеса. Можете себе позволить, наказать, перекрыть доступ к заработку, засылать шпионов к другим…

- Я не люблю, когда мне расточают неискренние улыбки…

- По этой причине у вас разладились отношения с Натаван Хабиби?

- Годы нас настолько сблизили с Натой и Эльнарой, что наши ссоры нисколько не влияют на нашу близость. Мы остаемся друг другу родными людьми, хоть иногда и надолго ссоримся. А что касается тех, кто считает, что я могу засылать к кому-то шпионов… Можно меня ругать, со мной ругаться, но нельзя трогать родителей! До меня дошло, что Нура комментировала то, что моя мать поднялась на сцену на моем концерте и я представила ее публике. К этому разговору были приплюсованы и другие негативные моменты, исходящие от Нуры в мой адрес… И один раз я при встрече просто сказала ей: "Почему ты меня всегда так неискренне обнимаешь, а за спиной говоришь такие вещи?!". У нас с ней состоялся и телефонный разговор, и очный, мы поругались и разошлись… На этом мой конфликт с ней закончился. Он не имел продолжения в виде каких-то препонов ей или кому-то другому в творчестве, в жизни. У меня достаточно своих проблем, на решение которых уходит все мое время. Но если я в глазах Нуры настолько могущественный человек, мафиози, то и она в моих глазах стоит высоко потому, что является Матерью.

- Вы мало похожи на "божий одуванчик"…

- Если наступят на мою мозоль, я могу разобраться с человеком. Но лицом к лицу, а не за спиной. Я выше мести. И мне нравится Нура, когда я вижу ее на сцене. На сцене я могу с ней обняться, поцеловаться. Потому, что на сцене я все забываю.

- А что у вас с Айгюн Кязимовой? Действительно, война уступила место миру и публичному братанию?

- Знаете, сейчас я даже не смогу вспомнить, когда и с чего началась эта война… Но я рада, что она закончилась. И думаю, что мы с Айгюн ханым только сейчас начнем узнавать друг друга по-настоящему. К тому же по отношению к ней я никогда не проявляла неуважения, всегда с ней здоровалась, даже в момент разгара нашей войны. И если раньше я здоровалась, а она игнорировала, то сейчас и она стала отвечать мне. Вместе с тем никто не может сказать, что я обрела популярность только после скандала с Айгюн Кязимовой… Наш совместный проект вполне может быть… Но, видимо, должно пройти время, чтобы все остыло…

Айнур Гаджиева

http://news.day.az/showbiz/228992.html

[media]<object style="height: 344px; width: 425px"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/QlA0ZN7nPWk?version=3"><param name="allowFullScreen" value="true"><param name="allowScriptAccess" value="always"><embed src="http://www.youtube.com/v/QlA0ZN7nPWk?version=3" type="application/x-shockwave-flash" allowfullscreen="true" allowScriptAccess="always" width="425" height="344"></object>[/media]

Bayaq "Onlar" verilisinin dunenki buraxilisina baxdim. N.Roya ve K.Aygunle bagli sujete. Duzunu desem,evvel bigane olsam da indi, daha dogrusu gorduklerimden sonra onlarin barismasina teessuflendim. Royaya gore. Yazigim geldi. Aygun sanki her dediyi sozde, her hereketinde Royani alcaltmaq isteyirdi. Roya da ozunu usaq kimi aparirdi, ne bilim... Ele bil ondan qorxur, cekinir. Sanki Roya Aygunun yaninda esl Roya deyildi, yani hemise gorduyumuz, oyresdiyimiz Roya deyildi. Royani hemise dikbas, merd gormusem. Ve bu gorduyumden de hec xoshal olmadim. Ondansa hec barismazdilar. Bele, ne bilim, sanki suni gorsenir barismalari. Isterdim Royani hemise nece gormusemse ele de Aygunun yaninda ele gorum. Roya sanki cuceye donmusdu.

M A Q A Z İ N

Röya: “Utanıram onun adı gələndə”

11:52 21-09-2010

Müğənni Röya Ayxan hazırda çəkilişləri bitmək üzrə olan “Aktrisa” bədii filmin musiqisini səsləndirib.

Müğənni bu barədə Lent.az-a məlumat verib: “ Musiqinin bəstəkarı Barat Abdullayevdir. Əvvəlcə istəyirdim təklifdən imtina edim. İnanmırdım ki, indi yaxşı film çəkə bilirlər. Bu günlərdə bir tamaşaya getmişdim, inanırsınız, baxdım, ətim töküldü, hamı səhnədə yalandan qışqırır, ora-bura qaçır... Lakin bu filmi izləyəndən sonra gördüm ki, film məni cəlb elədi. Filmin qəhrəmanı olduqca maraqlı bir qadındır, mən o filmə qadın gözü ilə tamaşa etdim. Mən ailəliyəm, yoldaşımla bəzən evdə dava düşür, deyirəm ki, ölərəm o gün ki, mən insanlar tərəfindən bəyənilməsəm... Fərqi yoxdur anayam, 5 uşağım var, ya yoxdur! Geyinim, bəzənim, evdən çıxanda gərək ərimə baxıb paxıllıq etsinlər! O stimul qadında itibisə, deməli ölüb. Bax bu filmdə qadının həyat yoldaşı, çox gözəl şəraiti var. Lakin arzuları yoxdur və o artıq həyatının 10 faizini kiməsə həsr etmək istəyir”.

Röya Ayxan sayca ikinci filmdə iştirak etsə gördüyü işi peşəkar filmdə debüt sayır: “Düzdür, bu filmdə iştirak etməmişəm, sadəcə səsləndirmişəm. Lakin bu mənim peşəkar kinoda ilk işimdir. Əvvəl çəkildiyim filmə film demirəm. O film deyil, çəkdiyim əziyyətdir, utanıram onun adı gələndə... O mənim üçün mini klipdir. Bu rejissordan filmə maliyyə qoyan adamın səhvidir. Çünki filmin sonuna yaxın dedilər, filmi çəkməyə pul yoxdur, ordan heç qazanc da görmədim...”

Lalə Yusifqızı

http://lent.az/news.php?id=44589

[quote name='Redpinkblueviolet' timestamp='1285186565' post='7397833']
Bayaq "Onlar" verilisinin dunenki buraxilisina baxdim. N.Roya ve K.Aygunle bagli sujete. Duzunu desem,evvel bigane olsam da indi, daha dogrusu gorduklerimden sonra onlarin barismasina teessuflendim. Royaya gore. Yazigim geldi. Aygun sanki her dediyi sozde, her hereketinde Royani alcaltmaq isteyirdi. Roya da ozunu usaq kimi aparirdi, ne bilim... Ele bil ondan qorxur, cekinir. Sanki Roya Aygunun yaninda esl Roya deyildi, yani hemise gorduyumuz, oyresdiyimiz Roya deyildi. Royani hemise dikbas, merd gormusem. Ve bu gorduyumden de hec xoshal olmadim. Ondansa hec barismazdilar. Bele, ne bilim, sanki suni gorsenir barismalari. Isterdim Royani hemise nece gormusemse ele de Aygunun yaninda ele gorum. Roya sanki cuceye donmusdu.
[/quote]

Эээх сиз билсяниз ки эслиндя няйя гёря А.К мяхз Ройанын йанында дайанмышды, беля демяздиниз [img]http://img.dispute.az/public/style_emoticons/default/smile.gif[/img]
Хятта эксиня фикирляшярдиниз [img]http://img.dispute.az/public/style_emoticons/default/smile.gif[/img]
Беля барышманын суни гёрсянмясиня сябяб ися, онларын узун муддятли гёрунмямясиндядир.
Хяр дяфя АК-нын "кефи позуланда" о, кусдуйу мугяннилярля барышыр.
Эля ки, йеня вязиййяти саз олур, йенидян башлайыр хамыны аджыламага.
Гёряк бу дяфя бу барышыглар ня гядяр сюряжяк [img]http://img.dispute.az/public/style_emoticons/default/biggrin.gif[/img]

aha duz deyirsiz Ulviyye xanim,gunah Aygundedi . Axi O, niye Royani sayib onun yanina gelir ki, bele sozlerde hele cixir sonradan.
Deyesen Royanin ishcilerine derd olub bu barishiq.
Amma men Aygunu seven bir insan kimi cox sevindim. Isterdimki,daha arada hec bir munaqishe olmasin.

[quote name='AY_NA' timestamp='1285540901' post='7417438']
aha duz deyirsiz Ulviyye xanim,gunah Aygundedi . Axi O, niye Royani sayib onun yanina gelir ki, bele sozlerde hele cixir sonradan.
Deyesen [color="#FF00FF"]Royanin ishcilerine derd olub[/color] bu barishiq.
Amma men Aygunu seven bir insan kimi cox sevindim. Isterdimki,daha arada hec bir munaqishe olmasin.
[/quote]

Мяним учун хеч 1 фярги йохдур,
эксиня, негативин азалмасына севинирям.

• 2 weeks later...

[quote]
[b]Roya: «Весь Азербайджан свидетель того, кто такая Алмаз Алескерова и ее дочери!»[/b]
[img]http://www.1news.az/images/articles/2010/10/07/thumb300_20101007030254613.jpg[/img]
Популярная певица Ройа в резкой форме ответила Алмаз Алескерли.

«Звездная война» между Ройей и Алмаз Алескеровой ведется давно – все началось с песни Наили Мирмаммедли, написанной для Алмаз Алескеровой, которую позже исполнила Ройа. Речь идет о треке «Ele bir ulduzlar…» и композиции «Bilersenmi».

Песни в перепевке Ройи вмиг стали мега-хитами. Певицы обменялись рядом не очень приятных выражений в адрес друг друга в эфире и потом все затихло.

Совсем недавно же Алмаз Алескерова неожиданно заявила СМИ: «Пусть поклонники посмотрят неприятные фотографии в Интернете», сказав, «как отреагирует сын Ройи, когда он увидит эти фото?».

Ответ Ройи через пресс-секретаря Ульвию Аловлу не заставил себя долго ждать:

«В жизни каждого бывают ошибки. Мной были совершены ошибки в юности, в тот период рядом не было мамы. Теперь я сама мама и мой образ жизни изменился. Но Алмаз Алескерова, будучи матерью двух девочек, так и не изменилась. Весь Азербайджан стал свидетелем, кто она и кто ее дочери. Если она такая заботливая и такая правильная, то пусть начнет со своих дочерей. А за моих фанатов пусть она не беспокоится. То, что я сделала в свои годы, она не сделала и вряд ли сделает в свои. Я понимаю ее зависть. Желаю ей найти хорошего мужчину. Пусть сидит дома и занимается домашними делами, ведь она в творчестве так ничего и не сделала».

http://www.1news.az/bomond/20101007030254613.html
[/quote]

В тот день на свадьбу пришла девушка и ее представили как последовательницу Рои )) Ну просто ее вторая копия. Начала петь под фонограмму и не уверена под свою ли потому что, голоса с Роей очень похожи и манеры. Может подсунула фонограмму Рои под свою..

[quote name='^^Paradise_Bird^^' timestamp='1286475136' post='7477841']
В тот день на свадьбу пришла девушка и ее представили как последовательницу Рои )) Ну просто ее вторая копия. Начала петь под фонограмму и не уверена под свою ли потому что, голоса с Роей очень похожи и манеры. Может подсунула фонограмму Рои под свою..
[/quote]
Наверное вы об этой девушке.

M A Q A Z İ N

Müğənni Röyanın 15 yaşlı müğənni oxşarı - FOTOLENT

18:55 30-09-2010

Bəstəkar Emin Kərimi və “Şeron” qrupunun rəhbəri Rüstəm Zeynallı bu gün mətbuat konfransı keçirərək, 15 yaşlı müğənni Ceylanı mətbuat nümayəndələrinə təqdim ediblər.

Lent.az-ın məlumatına görə, musiqiçilər şairə Leyli və Ceyla ilə birlikdə “Zamanında” adlı klipi mətbuat nümayəndələrinə nümayiş etdiriblər. .

Klipin rejissoru Rəna Qulamova, mahnının sözləri Leyliyə, musiqisi isə Rüstəm Zeynallıya aiddir.

Klipin qəhrəmanı Ceyla müğənni Röyaya böyük bənzərliyi ilə yadda qalıb. Ceylanın istər səs tembri, hərəkətləri, mimikası oxşarlığı ilə təəccübləndirib.

Nəzrin

http://lent.az/news.php?id=45376

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Our picks

• Цены на продукты питания в Азербайджане: что подорожало? - СПИСОК
      В апреле 2024 года индекс потребительских цен в Азербайджане составил 100,0%, по сравнению с аналогичным периодом прошлого года.
      Как сообщает Госкомстат, индекс потребительских цен на продукты питания, напитки и табачные изделия составил 98,2%, на непродовольственные товары - 100,9%, на платные услуги, оказанные населению - 102,0%.
      Согласно информации, в апреле 2024 года индекс потребительских цен по сравнению с предыдущим месяцем составил 99,9%, а за первые четыре месяца по сравнению с аналогичным периодом прошлого года - 100,7%.
      В апреле, по сравнению с предыдущим месяцем, наибольшее снижение цен наблюдалось на манную и гречневую крупы, макароны, свежую рыбу, молоко, яйца, маргарин, подсолнечное и кукурузное масло, грецкие орехи, фундук, помидоры, огурцы, зелень, баклажаны и картофель. В то же время рост цен был зафиксирован на лимоны, бананы, яблоки, груши, киви, каштан, гранат, белокочанную капусту, сладкий перец, бурак и чеснок. Цены на другие продукты питания существенно не изменились.

Непродовольственные товары
      В апреле индекс потребительских цен на непродовольственные товары по сравнению с мартом составил 100,1%, а за январь-апрель, по сравнению с аналогичным периодом прошлого года, - 101,3%.
      В апреле по сравнению с предыдущим месяцем больше всего подорожали ювелирные изделия, цемент и пиломатериалы. Стоимость других непродовольственных товаров существенно не изменились.
      Платные услуги населению
      В апреле 2024 года индекс потребительских цен на платные услуги населению по сравнению с предыдущим месяцем составил 100,1%, а за январь-апрель, по сравнению с аналогичным периодом прошлого года, - 102,4%.
      В апреле, по сравнению с предыдущим месяцем, наибольший рост цен наблюдался на услуги международных авиаперевозок в страны СНГ, туры внутри страны, медицинские, стоматологические, парикмахерские и косметологические услуги, а также услуги платных дошкольных образовательных учреждений. Стоимость других платных услуг существенно не изменились.
      https://media.az/society/ceny-na-produkty-pitaniya-v-azerbajdzhane-chto-podorozhalo-spisok
        • Haha
      • 3 replies
    • На побережье Каспия откроется цирк
      Sea Breeze Resort активно развивает детское направление, и этим летом отдых с детьми на территории города-курорта станет еще интереснее – на территории курорта впервые откроется цирк.
      «1 июня в Sea Breeze под руководством обладателя циркового «Оскара» Аллахверди Исрафилова стартует международная программа «Легенды Монте-Карло» с участием артистов одного из самых престижных цирковых фестивалей в мире», - говорится в сообщении пресс-службы Sea Breeze.
      Отмечается, что цирковой шатер со зрительным залом вместимостью 1250 мест и 13-метровым манежем расположится между Лунапарком и Аквапарком, которые также начнут принимать гостей этим летом.
        Цирк откроется в Международный день защиты детей 1 июня, и первое шоу будет носить благотворительный характер - на него будут приглашены дети, оставшиеся без попечения родителей, и дети с ограниченными физическими возможностями.
      «Живые легенды Монте-Карло очаруют и детей, и взрослых сложными акробатическими трюками, виртуозным жонглерским мастерством, настоящей магией и впечатляющей эквилибристикой. А великолепные карабахские скакуны, покорившие своим выступлением публику Виндзорского королевского конного шоу, под управлением настоящих джигитов продемонстрируют невероятную скорость и грацию», - говорится в сообщении.
      https://1news.az/news/20240513022911888-Na-poberezhe-Kaspiya-otkroetsya-tsirk-FOTO
        • Upvote
        • Confused
      • 46 replies
    • Обнародовано заключение повторной экспертизы о психическом состоянии Ахмеда Ахмедова
      Обнародовано окончательное заключение экспертизы о психическом состоянии Ахмеда Ахмедова, обвиняемого в жестоком убийстве пятерых членов своей семьи, двое из которых были несовершеннолетними.
      Как передает Qafqazinfo, на основании протеста прокуратуры, в отношении обвиняемого была проведена повторная экспертиза.
      В заключении повторной экспертизы, как и в предыдущей, также заявляется, что обвиняемый находился в невменяемом состоянии во время совершения преступления.
      На следующем этапе Ахмедову будет предъявлено окончательное обвинение, а уголовное дело будет передано в суд для рассмотрения. Если суд также придет к выводу, что обвиняемый совершил преступление в невменяемом состоянии, Ахмед Ахмедов будет освобожден от наказания.
      Однако он не будет отпущен на свободу, а ему назначат принудительное лечение в специализированном медицинском учреждении.
      https://media.az/society/obnarodovano-okonchatelnoe-zaklyuchenie-ekspertizy-o-psihicheskom-sostoyanii-ahmeda-ahmedova
      • 16 replies
    • В Азербайджане среди детей распространяются коклюш и «свинка»: как защитить ребенка?
    • В Баку мужчина винит персонал больницы в смерти своей дочери
      В Баку 17-летняя девушка, доставленная в больницу с жалобами на боль в области ребер, скончалась в медучреждении спустя два дня.
      По словам жителя Маштаги Умуда Гулиева, 5 февраля этого года он доставил свою дочь, Нурану Гулиеву, в расположенную в поселке объединенную городскую больницу №7. Однако 7 февраля девушка умерла. Мужчина утверждает, что причиной смерти дочери стали инъекции, сделанные в медучреждении.
      У.Гулиев рассказал, что в момент смерти Нураны врача в больнице не было - указания медсестре он давал по телефону. Родители немедленно отвезли тело девушки в Объединение судебно-медицинской экспертизы и патологической анатомии, где установили, что причиной смерти стало кровоизлияние в мозг.
      У.Гулиев заявил, что в ходе расследования, проведенного прокуратурой Сабунчинского района, было выявлено, что медсестра сделала пациентке укол, название которого она не знает.
      Мужчина требует, чтобы виновные за смерть его дочери понесли заслуженное наказание.
      Подробнее - в сюжете:

• Milli
        • Sad
        • Like
      • 35 replies
    • В Азербайджане ежемесячная минимальная зарплата может быть заменена почасовой
      Ежемесячная минимальная заработная плата в Азербайджане может быть заменена почасовой минимальной заработной платой.
      Это отражено в дорожной карте на 2024 год по внедрению улучшений и коммуникаций в соответствующей области, основанной на отчете Business Ready Группы Всемирного банка.
      Министерству труда и социальной защиты поручено до 1 июля текущего года подготовить и представить соответствующие предложения по замене ежемесячной минимальной заработной платы на почасовую.

https://media.az/society/v-azerbajdzhane-ezhemesyachnaya-minimalnaya-zarplata-mozhet-byt-zamenena-pochasovoj

Поясните, а как будут получать зарплату бюджетники, у которых фиксированная месячная зарплата?
      • 22 replies
    • Определился победитель конкурса «Евровидение-2024»
      Определился победитель конкурса «Евровидение-2024»
        • Milli
        • Facepalm
        • Haha
      • 136 replies
    • К сведению водителей: в Азербайджане устанавливаются радары нового типа
      Исследования показывают, что причиной большинства дорожно-транспортных происшествий является высокая скорость. Несмотря на принимаемые меры и предупреждения, некоторые водители нарушают скоростной предел, что в итоге приводит к росту летальных исходов. Различные технологии, используемые в мире для предотвращения трагедий на дорогах, применяются и в Азербайджане.
      Как сообщает avtosfer.az, на 21-м километре трассы Баку - Шамахы уже установлена новая радиолокационная система, показывающая скоростной режим, точнее, электронное табло. Отмечено, что система подобного типа уже применяется во многих странах и очень популярна.
      Как заявили в Специализированном проектно-производственном управлении «Сигнал» при Главном управлении Государственной дорожной полиции, целью установки электронного табло является предупреждение водителей, превышающих скорость, и побуждение их к соблюдению правил.
      Установленные табло будут активированы в ближайшие дни. Планируется установка таких систем и на других территориях.
      https://media.az/society/k-svedeniyu-voditelej-v-azerbajdzhane-ustanavlivayutsya-radary-novogo-tipa
      • 28 replies
  • Recently Browsing   0 members, 0 guests

• No registered users viewing this page.
  • Create New...