Jump to content
  • Откройте аккаунт на Диспуте за 5 минут

Продаете недвижимость, машину, телефон, одежду?  Тысячи  просмотров ежедневно на dispute.az  помогут вам. Бесплатная доска обьявлений.

Вопрос по MUR-AY MTK

Recommended Posts

Yene de men deyen gelib cixir.
Shehiryar (satish muduru) dedi ki, kerpic ishine UZAGI may ayinin sonunda bashlayacaqlar. Eger dedikleri vaxtda gorsek ki, sozlerini emel eteyiblerse, yani bizi aldatilarsa, onda may ayinin 29-u tikilen bina hasarinimn onunde hami gorushub birlikde gedek ofislerine ve sozumuzu deyek.

Ne deyirsiniz?

• Replies 848
  • Created
  • Last Reply

bir az da sebrli olub gozlemek lazimdir.ish gedir ama ki yavash. sozun duzu havanin bele olmasi da ishi lengidir. Gelin mayin sonuna kimi gozleyek gorek ne kimi deyishiklikler olur sonra artiq konkret hereketlere kecmek olar.

enclave-206 sen ele bilirsen ki binlarin ofisine gedeceksen ve ishler duzelecek? Sene orda ele naqil oxuyacaqlar ki ordan razi qayidacaqsan
Men defelerle getmishem ofislerine her defede and aman eliyibler ki sabah ishi bashliyiriq:)))
Bunlar muqavilede gostermeyibler ne vaxt tehvil verilmesini bu onlarin eline kozr verir
ona gore 36 ayliq kreditnen satirlar
kreditlerin pulun ne vaxt adamlar odeyende ayda 1-2 kerpic qoyurlar bir-birinin ustune
Ne teklif edirsiz?

[quote name='anar2012' date='03 May 2010 - 11:26' timestamp='1272867967' post='6621291']
enclave-206 12 mertebenin icinde en azi 2 illik ish var / amma il yarimdir ish getmir orda
niye?
[/quote]

Anar, Г vari binanin sivaqi bashlayada 12 mertebeli binanin ishine bashlayacaqlar. Yene de deyirem, bu ayin sonun gozleyek sonra gorushek. Yani binaninzi yarmiciq ishini dediklerine gore mayin sonunda bashlayacaqlar. Ayin sonunu gozleyek baxaq.

Hormetle
Reshad.

enclave-206 sen inanirsan ki 12 mertebeni mayin sonunda bashlayacaqlar? sene bele deyibler men shehriyara shenbe gunu zenq elemishdim dedi 1-ci gun bashlayacaqlar. sen bir soz deyirler mene bir soz bashqasina bir soz.
Shexsen men inanmiram. Deyirdiler 12 mertebe FHN-den kecmeyib ona gore 1 ildir ish dayanib. Aprel ayinda dediler FHN-den rey almishiq. Ama ish getmir. Bunlar hamisi naqildir danishirlar. Xosha gelmeyen hal odur ki sozu deyirler hesab edirler ki qarshisindaki qoyundur inandi getdi.
Muqavilede tehvil verilme muddeti gosterilmediyine gore onlar mesuliyyet hiss etmir. Ofislerine getdim dedim demirsiniz ki, iyulda vereceyik 12 mertebeni? mene arayih ver ki 2010-cu ilin dekabrinda vereceksiz menzili tehvil. vermediler. Cunki dekabrda da bilirem vermeyecekler.
Yegane yolu mehkemede iddia qaldirmaqdir ohdeliyin icrasi barede. Mehkeme terefinden icra muddeti mueyyen edilsin. Bax bele

[quote name='anar2012' date='03 May 2010 - 11:44' timestamp='1272869047' post='6621407']
enclave-206 sen inanirsan ki 12 mertebeni mayin sonunda bashlayacaqlar? sene bele deyibler men shehriyara shenbe gunu zenq elemishdim dedi 1-ci gun bashlayacaqlar. sen bir soz deyirler mene bir soz bashqasina bir soz.
Shexsen men inanmiram. Deyirdiler 12 mertebe FHN-den kecmeyib ona gore 1 ildir ish dayanib. Aprel ayinda dediler FHN-den rey almishiq. Ama ish getmir. Bunlar hamisi naqildir danishirlar. Xosha gelmeyen hal odur ki sozu deyirler hesab edirler ki qarshisindaki qoyundur inandi getdi.
Muqavilede tehvil verilme muddeti gosterilmediyine gore onlar mesuliyyet hiss etmir. Ofislerine getdim dedim demirsiniz ki, iyulda vereceyik 12 mertebeni? mene arayih ver ki 2010-cu ilin dekabrinda vereceksiz menzili tehvil. vermediler. Cunki dekabrda da bilirem vermeyecekler.
Yegane yolu mehkemede iddia qaldirmaqdir ohdeliyin icrasi barede. Mehkeme terefinden icra muddeti mueyyen edilsin. Bax bele
[/quote]
Xahish edirem nomreni PMe gonder.

Acer size tecili lazim deyilse almaqa deyer. Cunki ucuzdur. Amma men telesirem, ona gore satisha cixarmisham 12 mertebedeki menzili
Cunki mene kecen il demishdiler 6 aya tehvil verecekler ama 1 il kecib. Elbette ki satilsa satacam ama tehvil verseler atmayacam. Qaytarmaq serf elemir deyirler ki satib sonra pulunu vereceyik. O da baha qiymete satisha cixaracaq ne vaxt satsa pulu qaytaracaq. Mene ne gelib ozum sataram da
Hem de muqavilede bele sohbet yoxdu. Orda qeyd olunur ki krediti alici oemedikde menzil satisha cixarilir. Sonra pul qaytarilir. Ama firma ohdeliyi yerine yetirmeyibse pulu derhal qaytarmalidir. Mehkemeye versem 3 ay cekecek en azi. Ona gore de o da serf elemir. Birden tehvil vererler:)) cunki tehvil verilmish binalarda qiymet 30000 USD olur.

Mene 12 mertebelide menzil teklif elediler amma bildirdiler ki o biri bloklar qutarandan sonra bu bina istifadeye verilecek. Amma gorunduyu kimi binanin istifadeye verileceyi hele de sual altindadir

[quote name='enclave-206' date='03 May 2010 - 12:25' timestamp='1272871552' post='6621706']
Gelin telash yaratmayaq! Esas odur ki, ish deyanmayib, eksine - gedir!

Acer,

Eger telesmirsinizse, onda elbetde ki, deyer.
[/quote]

Planirovkasi ve qiymeti cox yaxshidir amma bilsem ki bina ilin sonuna tehvil verilecek bax o zaman goturerem.
Kstati icra hekimiyyetinde bir tanish var onlara zapros vermishe gorum ne deyirler

[quote name='Acer' date='03 May 2010 - 12:31' timestamp='1272871879' post='6621743']
Planirovkasi ve qiymeti cox yaxshidir amma bilsem ki bina ilin sonuna tehvil verilecek bax o zaman goturerem.
[b]Kstati icra hekimiyyetinde bir tanish var onlara zapros vermishe gorum ne deyirle[/b]r
[/quote]

Xahish edirem neticeni forumda yazin. Olar mi?

[quote name='enclave-206' date='03 May 2010 - 12:32' timestamp='1272871974' post='6621757']
Xahish edirem neticeni forumda yazin. Olar mi?
[/quote]
Narahat olmayin bir melumat alan kimi yazacam

[quote name='Neznakomec_Baku' date='03 May 2010 - 09:52' timestamp='1272865930' post='6621037']
01/05/2010 tarixde getmishdim tikintinin yanina ve ofise..Binanin ust mertebelerinde ustalar ish gorurduler.Kerpicleri men de gordum, sonra getdim ofise, Vagif -le gorushub sohbet eledim. 1 bloklu binanin suvagini dedi ki ikinci gun bashlayacag (04.05.2010) bizim binani ise Iyun ayinda kerpic ishini bashlayacag. Sonra dan melum oldu ki onlar bir az yuxarda katlavan gaziblar ve orda da bina galdirmag isteyirler.Ola bilsin ki ona gore de bizim bina bela yavash yavash tikilir.
P.S. Bir shey sevindirir ki binanin ishi yavash olsa da AMMA gedir!!!
[/quote]
men 2 ildir gozleyirdim ki 3 bloklu bina tikilib qurtarsin 12 mertebeni tehvil versinler
bele gorunur ki sizin 3 bloklu binani katlavani qazilmish bina tikilib qurtarandan sonra verecekler:)12 MERTEBENI DE HEMCININ:))

[quote name='enclave-206' date='04 May 2010 - 08:12' timestamp='1272946358' post='6626966']
Bu gun gedecem oraya. Hem odenish edecem, hem de tikinti yerine gedib shekil cekem. Sonra da forumun bu movzusuna elave edecem. Gorek ne edek.
[/quote]
Shekil cekende xaish edirem 12 mertebeni de cekesen ve onun da sheklini yerleshdiresen mumkunse/ Birde mumkunse baxin gorun 12 mertebede ish gedir yoxsa yox?

Dunen oraya getdim. :) Hava kulekli ve yagishli olduguna gore ish tam dayanmishdi. 12 mertebeli binaya cixmaq istedim amma pillekanlari taxta ile baglamishdilar. 1-c- mertebeye kerpic ve pencereler yigmishdilar.O biri binada ise dediler ki hava duzelenden sonra beton ishlerine bashlanacaq. Men bilen eger sirketin pulu olsa 1 il erzinde binalari tehvil vere bilerler Amma ne etmeli hem pullari azdir hem de cox tenbeldiler ishler cox leng gedir

[quote name='Acer' date='04 May 2010 - 08:53' timestamp='1272948789' post='6627104']
Dunen oraya getdim. :) Hava kulekli ve yagishli olduguna gore ish tam dayanmishdi. 12 mertebeli binaya cixmaq istedim amma pillekanlari taxta ile baglamishdilar. 1-c- mertebeye kerpic ve pencereler yigmishdilar.O biri binada ise dediler ki hava duzelenden sonra beton ishlerine bashlanacaq. Men bilen eger sirketin pulu olsa 1 il erzinde binalari tehvil vere bilerler Amma ne etmeli hem pullari azdir hem de cox tenbeldiler ishler cox leng gedir
[/quote]
Qardashim 12 mertebeli binada ele bir ish qalmiyib axi. 2-3 aya Onu temire vere bilerler. ama bir binani qurtarmamish bashqa binani tikirler 1-ci binanin da alicilarini gozletdirirler. Xeyr ola sen bina tikib pul qazanacaqsan, alicilar ise kirayede qalib pul xercleyecek. Insanlarin menafeyinide dushunmek lazimdir. Hemin binada ne qeder aile gozleyir ki menzili tehvil versinler. MTK-dan sorushanda da hamiya deyirler ki tek sen deyilsen ki hami gozleyir. Sozlerinden bele cixir ki, guya hami gozleyir sene ne olub? Hamiya bele deyirler ele fikirleshirsen ki, sen binani tez teleb edirsen:) 12 mertebeli biandan menzil almish 2-3 nefer tapsam ohdeliyin icrasina nail olmaq olar.

Demeli bele,
Bu gun getdim oraya, her binanin on tereflerinden shekillerini cekdim.
12 mertebeli 1 bloklu binanin ishi tam dayanib. Ishe yalniz 3 bloklu binain shkatur ishi bashlayanda edecekler.
3 bloklu binada ish gedirdi. Beton ishlerine hazirliq gedirdi.
Orada briqadiri gordum, deyir gunah alicilardadir. Getsinler mudur ile konkret shikayet edib meseleni hell etsinler. Deyir ki, muduriyyet istese uzagi 6 ayliq ishimiz var. Amma bele getse gelen ile bile tehvil vermeyecek. Deyir bir defe 15-20 nefer yigilb getmishdiler mudurn yanina, neticede tikinti ishi uzun muddet tezleshdi. Indi ise muduriyyet yatir!

Sonra getdim Shehriyarin yanina, pulu odedim. O, hele evvelkini deyir - yani kerpic ishine bu ayin sonunda bashlayacaqlar.

Hormetli yuzerler, gerek ayin sonu 100% gorushub gedek. Bele getse brigadirin dediyi kimi de olacaq - gelen ilin sonuna bile evi tehvil vermeyecekler. Gerek bu ayin 29-u yigishib gedek ofislerine. Ne deyirsiniz?

Ребята, мы там хотели купить квартиру ещё в 2007 году. В то время работники этого офиса нам сказали, что первое из зданий (которое кстати до сих пор не достроено) сдадут жителям через пару месяцев. А второе, в котором мы собирались приобретать квартиру, обещали сдать через год. Моя сотрудница по работе купила у них квартиру и до сих пор они не могут получить её. Мы же, слава тебе Господи. от предложения отказались. Как видите, уже 3 года прошло, а они так и не сдали квартиры, поэтому я не рекомендую...

Ayin sonunu golemek olmaz.Men teklif edirem bu hefte shenbe gunu gedek sohbet edek.
Bunlar camaati maymaq hesab edirler?Bu shenbe gunu konkret danishaq neticeden sili olaraq mehkemeye muraciet edek birlikde

[quote name='coral' date='04 May 2010 - 14:17' timestamp='1272968223' post='6629041']
Ребята, мы там хотели купить квартиру ещё в 2007 году. В то время работники этого офиса нам сказали, что первое из зданий (которое кстати до сих пор не достроено) сдадут жителям через пару месяцев. А второе, в котором мы собирались приобретать квартиру, обещали сдать через год. Моя сотрудница по работе купила у них квартиру и до сих пор они не могут получить её. Мы же, слава тебе Господи. от предложения отказались. Как видите, уже 3 года прошло, а они так и не сдали квартиры, поэтому я не рекомендую...
[/quote]
senin tanidiqin kimdir orda 12 mertebeli 1 bloklu binada ev alan onun elaqe vasitelerini vere bilersenmi?
mene 12 mertebeli 1 bloklu binada ev alanlardan bir nece nefer lazimdir ki, onlar tesdiq etsinler MTK-nin ohdelikleri yerine yetirmediyini

Salam!
Əvvala şad oldum ki, hec olmasa burda yuxarıda söhbəti gedən evden mənzil almiş olan insanlardan kimlərisə nəhayət ki, tapa bildim :agilversin: ))) İnternetde olsa da ))
Mən də ordan mənzil almışam avgust ayında ...
Bəzi informasiyalar almaq mənim üçün də giymətli olardı...
Məsələn Şəhriyar m kimdir?

[quote name='bakhack' date='04 May 2010 - 15:04' timestamp='1272971086' post='6629347']
Salam!
Əvvala şad oldum ki, hec olmasa burda yuxarıda söhbəti gedən evden mənzil almiş olan insanlardan kimlərisə nəhayət ki, tapa bildim :agilversin: ))) İnternetde olsa da ))
Mən də ordan mənzil almışam avgust ayında ...
Bəzi informasiyalar almaq mənim üçün də giymətli olardı...
Məsələn Şəhriyar m kimdir?
[/quote]
Qardash sen 12 mertebeli 1 blokludan almisan menzil yoxsa 3 blokludan?
Shehriyar MTK-nin satish mudiridir

[quote name='enclave-206' date='04 May 2010 - 14:01' timestamp='1272967277' post='6628956']
Demeli bele,
Bu gun getdim oraya, her binanin on tereflerinden shekillerini cekdim.
12 mertebeli 1 bloklu binanin ishi tam dayanib. Ishe yalniz 3 bloklu binain shkatur ishi bashlayanda edecekler.
3 bloklu binada ish gedirdi. Beton ishlerine hazirliq gedirdi.
Orada briqadiri gordum, deyir gunah alicilardadir. Getsinler mudur ile konkret shikayet edib meseleni hell etsinler. Deyir ki, muduriyyet istese uzagi 6 ayliq ishimiz var. Amma bele getse gelen ile bile tehvil vermeyecek. Deyir bir defe 15-20 nefer yigilb getmishdiler mudurn yanina, neticede tikinti ishi uzun muddet tezleshdi. Indi ise muduriyyet yatir!

Sonra getdim Shehriyarin yanina, pulu odedim. O, hele evvelkini deyir - yani kerpic ishine bu ayin sonunda bashlayacaqlar.

Hormetli yuzerler, gerek ayin sonu 100% gorushub gedek. Bele getse brigadirin dediyi kimi de olacaq - gelen ilin sonuna bile evi tehvil vermeyecekler. Gerek bu ayin 29-u yigishib gedek ofislerine. Ne deyirsiniz?
[/quote]
Sen niye Shehriyarnan danishirsan axi direktor Vaqifdir
Men teklif edirem gedek teleb edek menzilin ne zaman tehvil verileceyi barede resmi arayish versin
Hemin arayish olduqdan sonra onlar mecbur olub gosterilen vaxta tehvil verecekler

[quote name='anar2012' date='04 May 2010 - 17:01' timestamp='1272974477' post='6629751']
Sen niye Shehriyarnan danishirsan axi direktor Vaqifdir
Men teklif edirem gedek teleb edek menzilin ne zaman tehvil verileceyi barede resmi arayish versin
Hemin arayish olduqdan sonra onlar mecbur olub gosterilen vaxta tehvil verecekler
[/quote]

Men tam razi. Ayin 29 onlarla gorushende o arayishi teleb ederik. Esas odur ki, gorushe gelenlerin sayi cox olsun.

[quote name='enclave-206' date='04 May 2010 - 17:34' timestamp='1272976469' post='6629960']
Men tam razi. Ayin 29 onlarla gorushende o arayishi teleb ederik. Esas odur ki, gorushe gelenlerin sayi cox olsun.
[/quote]
Reshad gardashin fikiri ile tam raziyam. Gelin ela burda siyahi yazag 29.05.2010 il tarixinde tikintinin yaninda kimler gorushub gedecek:
P.S. Zehmet olmasa niklerivizi ve ya Adlarivizi bura elave edin.

1. Neznakomec_Baku

[quote name='anar2012' date='04 May 2010 - 15:08' timestamp='1272971289' post='6629381']
Qardash sen 12 mertebeli 1 blokludan almisan menzil yoxsa 3 blokludan?
Shehriyar MTK-nin satish mudiridir
[/quote]
Men 1`3 mertebeli binanin 1 blokundan almisham .
Bir az maragli oldu ...
Shehriya meselesi...
Men aldigim zaman orda zamdirektor Beybala m idi... Direktor Huseynov Elxan Balaxan oglu idi ... Shehriyar hardan cixdi ?

Gelin bele danishag..
Evvelce mur-ay mtk barede
kimin hansi informasiyasi varsa bildirsin umumi neticeye gelek ...
Qeyd elediyim kimi menim mugavilemde direktor Hüseynov Elxan Balaxan oğlu zamdirektor Beybala yurist Adəm mühasib Bəxtiyar adlı şəxslərdi.
voen:"MUR-AY" MMC 1300981931 binanın ünvanı Yasamal r-nu.Yeni Yasamal yaşayış massivi.Xiyabani kücəsi 18 3 bloklu 14 mərtəbəli bina blok 1
Firmanın ofisi poctun binasının tin terefinde
yuxari galxan yolun 1-ci 5 mertebesinin altinda
telefon unvanlari da var
Xahish edirem kimin hansi informasiyası varsa burda geyd edin gonshularimizi taniyag giyabi de olsa )))
Hem de nece deyerler güc birlikdədir ...

[quote name='bakhack' date='04 May 2010 - 17:29' timestamp='1272979793' post='6630262']
Gelin bele danishag..
Evvelce mur-ay mtk barede
kimin hansi informasiyasi varsa bildirsin umumi neticeye gelek ...
Qeyd elediyim kimi menim mugavilemde direktor Hüseynov Elxan Balaxan oğlu zamdirektor Beybala yurist Adəm mühasib Bəxtiyar adlı şəxslərdi.
voen:"MUR-AY" MMC 1300981931 binanın ünvanı Yasamal r-nu.Yeni Yasamal yaşayış massivi.Xiyabani kücəsi 18 3 bloklu 14 mərtəbəli bina blok 1
Firmanın ofisi poctun binasının tin terefinde
yuxari galxan yolun 1-ci 5 mertebesinin altinda
telefon unvanlari da var
Xahish edirem kimin hansi informasiyası varsa burda geyd edin gonshularimizi taniyag giyabi de olsa )))
Hem de nece deyerler güc birlikdədir ...
[/quote]
muqavilede direktor Hüseynov Elxan Balaxan oğludur. ama yurist zamdirektor muqavilede neye lazimdir. muqavileni mmmc-ni temsil eden bir nefer baqlayit. VOEN MENDE DE ELEDIR KASSA MEDAXIL ORDERINDE. MALIYYE ARAYISHINDA DA direktor Hüseynov Elxan Balaxan oğlu QOL CEKIB.
SEN NAQD ALMISAN YOXSA KREDITLE?

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Our picks

• Цены на продукты питания в Азербайджане: что подорожало? - СПИСОК
      В апреле 2024 года индекс потребительских цен в Азербайджане составил 100,0%, по сравнению с аналогичным периодом прошлого года.
      Как сообщает Госкомстат, индекс потребительских цен на продукты питания, напитки и табачные изделия составил 98,2%, на непродовольственные товары - 100,9%, на платные услуги, оказанные населению - 102,0%.
      Согласно информации, в апреле 2024 года индекс потребительских цен по сравнению с предыдущим месяцем составил 99,9%, а за первые четыре месяца по сравнению с аналогичным периодом прошлого года - 100,7%.
      В апреле, по сравнению с предыдущим месяцем, наибольшее снижение цен наблюдалось на манную и гречневую крупы, макароны, свежую рыбу, молоко, яйца, маргарин, подсолнечное и кукурузное масло, грецкие орехи, фундук, помидоры, огурцы, зелень, баклажаны и картофель. В то же время рост цен был зафиксирован на лимоны, бананы, яблоки, груши, киви, каштан, гранат, белокочанную капусту, сладкий перец, бурак и чеснок. Цены на другие продукты питания существенно не изменились.

Непродовольственные товары
      В апреле индекс потребительских цен на непродовольственные товары по сравнению с мартом составил 100,1%, а за январь-апрель, по сравнению с аналогичным периодом прошлого года, - 101,3%.
      В апреле по сравнению с предыдущим месяцем больше всего подорожали ювелирные изделия, цемент и пиломатериалы. Стоимость других непродовольственных товаров существенно не изменились.
      Платные услуги населению
      В апреле 2024 года индекс потребительских цен на платные услуги населению по сравнению с предыдущим месяцем составил 100,1%, а за январь-апрель, по сравнению с аналогичным периодом прошлого года, - 102,4%.
      В апреле, по сравнению с предыдущим месяцем, наибольший рост цен наблюдался на услуги международных авиаперевозок в страны СНГ, туры внутри страны, медицинские, стоматологические, парикмахерские и косметологические услуги, а также услуги платных дошкольных образовательных учреждений. Стоимость других платных услуг существенно не изменились.
      https://media.az/society/ceny-na-produkty-pitaniya-v-azerbajdzhane-chto-podorozhalo-spisok
        • Haha
      • 3 replies
    • На побережье Каспия откроется цирк
      Sea Breeze Resort активно развивает детское направление, и этим летом отдых с детьми на территории города-курорта станет еще интереснее – на территории курорта впервые откроется цирк.
      «1 июня в Sea Breeze под руководством обладателя циркового «Оскара» Аллахверди Исрафилова стартует международная программа «Легенды Монте-Карло» с участием артистов одного из самых престижных цирковых фестивалей в мире», - говорится в сообщении пресс-службы Sea Breeze.
      Отмечается, что цирковой шатер со зрительным залом вместимостью 1250 мест и 13-метровым манежем расположится между Лунапарком и Аквапарком, которые также начнут принимать гостей этим летом.
        Цирк откроется в Международный день защиты детей 1 июня, и первое шоу будет носить благотворительный характер - на него будут приглашены дети, оставшиеся без попечения родителей, и дети с ограниченными физическими возможностями.
      «Живые легенды Монте-Карло очаруют и детей, и взрослых сложными акробатическими трюками, виртуозным жонглерским мастерством, настоящей магией и впечатляющей эквилибристикой. А великолепные карабахские скакуны, покорившие своим выступлением публику Виндзорского королевского конного шоу, под управлением настоящих джигитов продемонстрируют невероятную скорость и грацию», - говорится в сообщении.
      https://1news.az/news/20240513022911888-Na-poberezhe-Kaspiya-otkroetsya-tsirk-FOTO
        • Upvote
        • Confused
      • 46 replies
    • Обнародовано заключение повторной экспертизы о психическом состоянии Ахмеда Ахмедова
      Обнародовано окончательное заключение экспертизы о психическом состоянии Ахмеда Ахмедова, обвиняемого в жестоком убийстве пятерых членов своей семьи, двое из которых были несовершеннолетними.
      Как передает Qafqazinfo, на основании протеста прокуратуры, в отношении обвиняемого была проведена повторная экспертиза.
      В заключении повторной экспертизы, как и в предыдущей, также заявляется, что обвиняемый находился в невменяемом состоянии во время совершения преступления.
      На следующем этапе Ахмедову будет предъявлено окончательное обвинение, а уголовное дело будет передано в суд для рассмотрения. Если суд также придет к выводу, что обвиняемый совершил преступление в невменяемом состоянии, Ахмед Ахмедов будет освобожден от наказания.
      Однако он не будет отпущен на свободу, а ему назначат принудительное лечение в специализированном медицинском учреждении.
      https://media.az/society/obnarodovano-okonchatelnoe-zaklyuchenie-ekspertizy-o-psihicheskom-sostoyanii-ahmeda-ahmedova
      • 18 replies
    • В Азербайджане среди детей распространяются коклюш и «свинка»: как защитить ребенка?
    • В Баку мужчина винит персонал больницы в смерти своей дочери
      В Баку 17-летняя девушка, доставленная в больницу с жалобами на боль в области ребер, скончалась в медучреждении спустя два дня.
      По словам жителя Маштаги Умуда Гулиева, 5 февраля этого года он доставил свою дочь, Нурану Гулиеву, в расположенную в поселке объединенную городскую больницу №7. Однако 7 февраля девушка умерла. Мужчина утверждает, что причиной смерти дочери стали инъекции, сделанные в медучреждении.
      У.Гулиев рассказал, что в момент смерти Нураны врача в больнице не было - указания медсестре он давал по телефону. Родители немедленно отвезли тело девушки в Объединение судебно-медицинской экспертизы и патологической анатомии, где установили, что причиной смерти стало кровоизлияние в мозг.
      У.Гулиев заявил, что в ходе расследования, проведенного прокуратурой Сабунчинского района, было выявлено, что медсестра сделала пациентке укол, название которого она не знает.
      Мужчина требует, чтобы виновные за смерть его дочери понесли заслуженное наказание.
      Подробнее - в сюжете:

• Milli
        • Sad
        • Like
      • 35 replies
    • В Азербайджане ежемесячная минимальная зарплата может быть заменена почасовой
      Ежемесячная минимальная заработная плата в Азербайджане может быть заменена почасовой минимальной заработной платой.
      Это отражено в дорожной карте на 2024 год по внедрению улучшений и коммуникаций в соответствующей области, основанной на отчете Business Ready Группы Всемирного банка.
      Министерству труда и социальной защиты поручено до 1 июля текущего года подготовить и представить соответствующие предложения по замене ежемесячной минимальной заработной платы на почасовую.

https://media.az/society/v-azerbajdzhane-ezhemesyachnaya-minimalnaya-zarplata-mozhet-byt-zamenena-pochasovoj

Поясните, а как будут получать зарплату бюджетники, у которых фиксированная месячная зарплата?
      • 23 replies
    • Определился победитель конкурса «Евровидение-2024»
      Определился победитель конкурса «Евровидение-2024»
        • Milli
        • Facepalm
        • Haha
      • 138 replies
    • К сведению водителей: в Азербайджане устанавливаются радары нового типа
      Исследования показывают, что причиной большинства дорожно-транспортных происшествий является высокая скорость. Несмотря на принимаемые меры и предупреждения, некоторые водители нарушают скоростной предел, что в итоге приводит к росту летальных исходов. Различные технологии, используемые в мире для предотвращения трагедий на дорогах, применяются и в Азербайджане.
      Как сообщает avtosfer.az, на 21-м километре трассы Баку - Шамахы уже установлена новая радиолокационная система, показывающая скоростной режим, точнее, электронное табло. Отмечено, что система подобного типа уже применяется во многих странах и очень популярна.
      Как заявили в Специализированном проектно-производственном управлении «Сигнал» при Главном управлении Государственной дорожной полиции, целью установки электронного табло является предупреждение водителей, превышающих скорость, и побуждение их к соблюдению правил.
      Установленные табло будут активированы в ближайшие дни. Планируется установка таких систем и на других территориях.
      https://media.az/society/k-svedeniyu-voditelej-v-azerbajdzhane-ustanavlivayutsya-radary-novogo-tipa
      • 28 replies
  • Recently Browsing   0 members, 0 guests

• No registered users viewing this page.
  • Create New...