Jump to content
  • Откройте аккаунт на Диспуте за 5 минут

Продаете недвижимость, машину, телефон, одежду?  Тысячи  просмотров ежедневно на dispute.az  помогут вам. Бесплатная доска обьявлений.

Mitsubishi Airtrek

MIRON000

Recommended Posts

[quote name='Airtrek087' timestamp='1365886999' post='16353754']
Hamisi birlikde 60 manat ?
[/quote]Beli, mence yaxwi qiymetdi. Esasi oduki neyi nece temizlemek lazimdi oz gozumnen kecen hefte moskvada airtrek ustalarinin iwlerine seyr etmiwem, adam bir iki ay galib orda trening kecerdi. 2006 ci ilden airtreki oyrenirler. GRM remenin de her elli minde deyiwmek meslehet gorduler. Remen bunlarda sinanda klapanlari eyir. Onuda baxdim nece eliyirler, oz mawinimda praktika kecib xeber vererem.

• Replies 632
  • Created
  • Last Reply

Salam dostlar. Coxlari kimi menimde mashinimin rulovoy kolonkasinda problem oldugunu deyib shikest edibler kolonkani deyishende. Eslinde ise problem tyaqanin ucluqlarinda ve almaciqlarda idi. Ne ise, rulovoyu deyishe onu yerine yaxshi berkitmeyibler ya ne problemdirse latoklara dushende sanki demir demire deyirmish kimi ses verir ve qabaq tekerlerde daimi laqqilti var. Mashini 4-5 xodovoyshike aparmisham heresi bir yerini xarab edir qalanlari ise girishmek istemir. Son vaxtlar ise rulu firladanda hiss edirem sanki paslanmish qapi kimi cirilti verir. Bir usta baxib dedi rulovoyu berkidende xamut rezinlerini pis rezin qoyub indi kolonka rezinin icinde hereket edib surtulub ses edir.
Duzu oz ustalarimizda ele qorxmusham fikirleshirdim aparib Gurcustanda baxsinlar. Guya kecen ay ucun gedecekdim amma hele de imkan ede bilmirem. Eger kimdese oxshar problem olubsa ve ya kimsa bilirse bu problemi kim hell ede biler xahish edirem bolushun.

Tamerlan

[quote name='SafeDriver' timestamp='1365956394' post='16360403']
Salam dostlar. Coxlari kimi menimde mashinimin rulovoy kolonkasinda problem oldugunu deyib shikest edibler kolonkani deyishende. Eslinde ise problem tyaqanin ucluqlarinda ve almaciqlarda idi. Ne ise, rulovoyu deyishe onu yerine yaxshi berkitmeyibler ya ne problemdirse latoklara dushende sanki demir demire deyirmish kimi ses verir ve qabaq tekerlerde daimi laqqilti var. Mashini 4-5 xodovoyshike aparmisham heresi bir yerini xarab edir qalanlari ise girishmek istemir. Son vaxtlar ise rulu firladanda hiss edirem sanki paslanmish qapi kimi cirilti verir. Bir usta baxib dedi rulovoyu berkidende xamut rezinlerini pis rezin qoyub indi kolonka rezinin icinde hereket edib surtulub ses edir.
Duzu oz ustalarimizda ele qorxmusham fikirleshirdim aparib Gurcustanda baxsinlar. Guya kecen ay ucun gedecekdim amma hele de imkan ede bilmirem. Eger kimdese oxshar problem olubsa ve ya kimsa bilirse bu problemi kim hell ede biler xahish edirem bolushun.

Tamerlan
[/quote]
Ses cox vaxti saq terefe mexsusdusa senin problevivi hell ederik Inshallah!

[quote name='_Feya_' timestamp='1365962624' post='16361792']
Ses cox vaxti saq terefe mexsusdusa senin problevivi hell ederik Inshallah!
[/quote]

Duzu deqiq hiss ede bilmirem ses sag terefden gelir yoxsa ortadan. Demirin demire deymesi mence orta terefden gelir amma laqqiltilar her iki terefden. Ola biler yaniliram.

[quote name='SafeDriver' timestamp='1365964482' post='16362283']
Duzu deqiq hiss ede bilmirem ses sag terefden gelir yoxsa ortadan. Demirin demire deymesi mence orta terefden gelir amma laqqiltilar her iki terefden. Ola biler yaniliram.
[/quote]Peredoka ne vaxt usta buraxmisan ve ne ish gorub?

[quote name='_Feya_' timestamp='1365964720' post='16362347']
Peredoka ne vaxt usta buraxmisan ve ne ish gorub?
[/quote]
Bir 6-7 ay evvel qabaqda ses var idi 1-2 ustaya baxdirdim hamisi dedi amortizatordur get deyish. Tezesu baha oldugundan mende peredelka etdirdim qabaq amortizatorlari amma gordum ses oldugu kimi qaldi, heyif etdim amortizatorlari. Bu defe ustalar dedi rulovoy kolonkadandir gurcustandan tanish gelirdi Rav4 kolonkasi getirdi Babekde Davud adli usta var o deyishdi kolonkani amma ses oldugu kimi qaldi. Sonra ele hemin usta baxib dedi ses tyaqanin nakonecniklerindendir ve yablockalar deyishmelidir. Bunu etdikden sonra ses 90% azaldi amma hele qalib o laqqilti. Kolonkani deyishenden 2-3 hefte sonra o demir sesleri gelmeye bashladi apardim hemin ustaya gordum muxtelif behaneler axtarir daha getmedim ora. Usteunden 1 ayda kecdi rulu donderende cirilti sesi vermeye bashladi bashqa ustaya apardim cox baxdi dedi rulovoyu berkidildiyi xamutlari pis secib ondur ses eden. Ne ise xamuta bir az yag vurdu dedi bu sadece sesi kesecek amma problemi hell etmir ses yene qayidacaq. Elede oldu. Ondan sonra hec bir ustaya aparmamisham.

Amartizatorun prujinlarin evveline rezin 4-5sm shlang taxtir, amortizatorlari nahag el vurdun. Men ozume sport amortizator sifarish etmishem, gelsin ozumkilerin satacam, razilashariq qiymetin, rulevoy kalonkanin ciriltisina fikir verme. Acib selikon vurmaq lazimdi, yoxdu bunun ustasi burda, iki ay erzinde men bu mashindan bezi ustalardan cox oyrenmishem.

[quote name='_Feya_' timestamp='1365966020' post='16362655']
Amartizatorun prujinlarin evveline rezin 4-5sm shlang taxtir, amortizatorlari nahag el vurdun. Men ozume sport amortizator sifarish etmishem, gelsin ozumkilerin satacam, razilashariq qiymetin, rulevoy kalonkanin ciriltisina fikir verme. Acib selikon vurmaq lazimdi, yoxdu bunun ustasi burda, iki ay erzinde men bu mashindan bezi ustalardan cox oyrenmishem.
[/quote]

Duz deyirsen qardash mende artiq yerli ustalara inanmiran indi bu deqiqe ele http://www.out-club.ru, http://forum.mek1.ru saytlarinda mene lazim olan meselerle maraqlaniram. Onda rulovoyu etibar ede bilecek yerli usta tanimirsan? Sport amortizatorlarin ferqi ne olur ki? Ele indi fordumlarda gordum regulatorlu amortizatorlar tesadufen bu deyilki? InshaAllah sifarishin gelsin danishariq belke ele amortizatorlardir ses eden.

men kecen hefte kicik gardashimin yanina getmishdim, moskvada yashayir, orda vaxtim oldu klub uzvleriyle gorushdum, demek olar her bir sheyi ozleri duzeldirler. Menede bezi sheyleri oyretdiler. birinci biraz laqnan baxirdilar, biri geldi Vavan )))) forsunkalarin filterlerin deyishirdi, xahish eledim acarlari mene versinler komek edim, gulduler amma yaxin buraxdilar, oz mashinimda delleyliyi o geder elemishem ki, 10 degigeye 4 forsunkalari goydum qabaqlarina, onnan sonram oldum onlarinki )))) Neise duzelderik problemi.

[quote name='_Feya_' timestamp='1365967006' post='16362872']
men kecen hefte kicik gardashimin yanina getmishdim, moskvada yashayir, orda vaxtim oldu klub uzvleriyle gorushdum, demek olar her bir sheyi ozleri duzeldirler. Menede bezi sheyleri oyretdiler. birinci biraz laqnan baxirdilar, biri geldi Vavan )))) forsunkalarin filterlerin deyishirdi, xahish eledim acarlari mene versinler komek edim, gulduler amma yaxin buraxdilar, oz mashinimda delleyliyi o geder elemishem ki, 10 degigeye 4 forsunkalari goydum qabaqlarina, onnan sonram oldum onlarinki )))) Neise duzelderik problemi.
[/quote]

:) halaldi qardash! her defe onlarin forumlarina baxanda paxilligim tuturduki bizde niye yoxdur ele heveskarlar ve bacariqli adamlar. indi gordum var ve elbette ki sevindim! onlara baxiram ele bir shey yoxdurki ozleri duzeltmesinler. bezi yungun problemleri ele oradan oyrenib hell etmishem amma daha ciddi meselelere girishmeye risk etmirem. bir ara onlara baxib hevese gelib istedim qidrotolkatelleri cixarib ozum temizleyim, foto hesabat qoymushdular amma nese risk etmedim. :) ne ise qardash bir az rahatladimki bizde de bacariqli oglanlar var, demeli care tapilar inshaAllah!

[quote name='SafeDriver' timestamp='1365965318' post='16362485']
Bir 6-7 ay evvel qabaqda ses var idi 1-2 ustaya baxdirdim hamisi dedi amortizatordur get deyish. Tezesu baha oldugundan mende peredelka etdirdim qabaq amortizatorlari amma gordum ses oldugu kimi qaldi, heyif etdim amortizatorlari. Bu defe ustalar dedi rulovoy kolonkadandir gurcustandan tanish gelirdi Rav4 kolonkasi getirdi Babekde Davud adli usta var o deyishdi kolonkani amma ses oldugu kimi qaldi. Sonra ele hemin usta baxib dedi ses tyaqanin nakonecniklerindendir ve yablockalar deyishmelidir. Bunu etdikden sonra ses 90% azaldi amma hele qalib o laqqilti. Kolonkani deyishenden 2-3 hefte sonra o demir sesleri gelmeye bashladi apardim hemin ustaya gordum muxtelif behaneler axtarir daha getmedim ora. Usteunden 1 ayda kecdi rulu donderende cirilti sesi vermeye bashladi bashqa ustaya apardim cox baxdi dedi rulovoyu berkidildiyi xamutlari pis secib ondur ses eden. Ne ise xamuta bir az yag vurdu dedi bu sadece sesi kesecek amma problemi hell etmir ses yene qayidacaq. Elede oldu. Ondan sonra hec bir ustaya aparmamisham.
[/quote]Qardaw senin yazdiglarini oxuyuram menim gozumun qabagina gelir video rolik kimi :))) eyni sohbetler eyni nagillar menede daniwilib , ne qeder ziyan elemiwem . :)

[QUOTE="Airtrek087"]Qardawlar bir cox airtreklerin kondisioner problemide var, kondisioner iwleyende suyu iceri salona tokulur, herden kondisionerin kompressoru qowulur herden yox , esasende mawin geden vaxti havanin isti vaxti[/QUOTE]

Kondisioner mende de su buraxirdi iceri daha dogrusu ayagima tokulurdu. Perekidka edende ashagini yalandan silikonlayib kardonla ve s baglayirlar oda su buraxir. O kardonu cixarib ora uygun mohkem bir sheyle baglayib germetika ile berkitdim orani daha su tokulmur.

[quote name='SafeDriver' timestamp='1365998386' post='16364609']
Kondisioner mende de su buraxirdi iceri daha dogrusu ayagima tokulurdu. Perekidka edende ashagini yalandan silikonlayib kardonla ve s baglayirlar oda su buraxir. O kardonu cixarib ora uygun mohkem bir sheyle baglayib germetika ile berkitdim orani daha su tokulmur.
[/quote]Cox sagol, bes kondisionerin ozu nece yaxwi soyuq verir?

Airtrektde hansi benzini istifade edirsiniz? Daha dogrusu hansi mesleheti nece etmek lazimdir? A92 yoxsa 95. men qarisdiriram biri deyir olar bir deyir olmaz qalirsan bele kime inanasan.tecrubeli airtirekcilerden meslehet gozluyurem. hele deyirlerki 1defe 98vur temizle ic calatini:)

Benzin gerek ki turbolar 95 istifade elasin.
Digerleri 93 (92). men arada qarishdiriram, uzun muddetli yuksek oktanli benzin istifade etdikde ola biler ki motorun hisselerine ziyan deysin, meslehet deyil 98.

Ushaqlar size sual,
salonun filteri meselesi, men acdim baxdim ki bardachokun altinda filter uchun umumiyyetle yer yoxdur. bes sizde necedir?

[quote name='230V1PH13A' timestamp='1366093399' post='16381073']
Benzin gerek ki turbolar 95 istifade elasin.
Digerleri 93 (92). men arada qarishdiriram, uzun muddetli yuksek oktanli benzin istifade etdikde ola biler ki motorun hisselerine ziyan deysin, meslehet deyil 98.

Ushaqlar size sual,
salonun filteri meselesi, men acdim baxdim ki bardachokun altinda filter uchun umumiyyetle yer yoxdur. bes sizde necedir?
[/quote]perekidkada leqv eliyirler, amma tam olmamaqi duz deyil. Mende oxwar nese var, xirdaliqlara fikir verme, esas pe4, kondisioner iwleyir?

[quote name='Airtrekt681' timestamp='1366088865' post='16379903']
Airtrektde hansi benzini istifade edirsiniz? Daha dogrusu hansi mesleheti nece etmek lazimdir? A92 yoxsa 95. men qarisdiriram biri deyir olar bir deyir olmaz qalirsan bele kime inanasan.tecrubeli airtirekcilerden meslehet gozluyurem. hele deyirlerki 1defe 98vur temizle ic calatini:)
[/quote]95, azpetrol ve cox vaxt genclikdeki abupetrol. Sokar menim mawinima duwmur.

[quote name='_Feya_' timestamp='1366095212' post='16381672']
perekidkada leqv eliyirler, amma tam olmamaqi duz deyil. Mende oxwar nese var, xirdaliqlara fikir verme, esas pe4, kondisioner iwleyir?
[/quote]
Beli onlar ishleyir, amma men kechen ilden artiq hiss elamishem ki mashinda pech ve ya kondisioner ishleyende meni oskurek tutur. deyasan havani bir teher filtrlemek lazimdi.

Вот и прибыл мой долгожданный бензонасос в 305 литров в час, установлю расскажу об изменениях, кстати вчера общался с русскими, говорят после замены системы ГРМ машина улучшает свои динамичесие свойства. кстати вчера обнаружил что МАФ у меня в машине от ЭВО 8, так что заказываю адаптер для фильтра нулегого сопративления. Готовлю машину к драгу)))))))

[quote name='230V1PH13A' timestamp='1366277470' post='16415630']
Dostlar,
Mene motorun remeni lazimdi, haradan tapaq? necheye olur?
[/quote]Motorun remeni deyende, umumi GRM komplekti lazimdi, bidene remennen yara saqalmir.

Men sifarish eledim, yaponiyadan 200 manata, amma men su pompasini da ve remenin natejitelinde sifarish etdim, onlari cixsan hardasa 100manat eder, dedim usta sokmese bilmek olmayacaq natejitelnen su pompasini deyishmek lazimdi yoxsa yox, beledeki hamisini deyishsem rahatca 100000 surerem. Ishlek zapchast galsa da sataram.

[QUOTE="_Feya_"]Men sifarish eledim, yaponiyadan 200 manata, amma men su pompasini da ve remenin natejitelinde sifarish etdim, onlari cixsan hardasa 100manat eder, dedim usta sokmese bilmek olmayacaq natejitelnen su pompasini deyishmek lazimdi yoxsa yox, beledeki hamisini deyishsem rahatca 100000 surerem. Ishlek zapchast galsa da sataram.[/QUOTE]

Men komplekti deyishende natyajitel de almishdim amma usta baxib dedi ustundeki natyajitel yaxshidir deyishmedi. bilmirem elave ish idi deye etmedi nese amma natyakitel o vaxtdan qalib mashinda.

[quote name='SafeDriver' timestamp='1366305751' post='16422792']
Men komplekti deyishende natyajitel de almishdim amma usta baxib dedi ustundeki natyajitel yaxshidir deyishmedi. bilmirem elave ish idi deye etmedi nese amma natyakitel o vaxtdan qalib mashinda.
[/quote]neceye basha geldi usta pulu ve komplekti neceye aldin?

[quote name='Airtrek087' timestamp='1366314858' post='16425010']
GRM in remeninin deyiwmeyi mawina hec bir tesir gostre bimez , sadece olaraq teze oldu minimum 50000 rahat surmey olar
[/quote]amma men oxumuwam ki tesir edir.

[quote name='SafeDriver' timestamp='1366432217' post='16442502']

mashini teze goturende deyishmishdim deqiq yadimda deyil. amma deyesen 250-300 manat komplekte verdim usta pulu hardasa 50-60 manat.
[/quote]Onda meni aldatmirlar ruslar)))

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Our picks

• Из Хырдалана и Забрата массово бегут люди срочно выставляя на продажу свою недвижимость
      Резко возросло число объявлений о продаже жилья в Хырдалане.
      • 111 replies
    • В Баку начинается строительство новой дороги
      С учетом перспективного развития города Баку Государственным агентством автомобильных дорог Азербайджана дается старт строительству новой автомобильной дороги от улицы Гасана Алиева до станции метро «Кероглу», параллельно проспекту Зии Буниядова.
      Об этом сообщили в госагентстве.
      Общая длина шестиполосной дороги составит 3896 метров с шириной полос 3,5 метра. На дороге будут построены четыре тоннеля и три подземных пешеходных перехода.
      В настоящее время от метро «Улдуз» в направлении улицы Алескера Гаибова ведутся работы по транспортировке тяжелой техники и оборудования на территорию.
      https://media.az/society/v-baku-nachinaetsya-stroitelstvo-novoj-dorogi
      • 35 replies
    • В Баку выставлена на продажу квартира по фантастической цене - ФОТО
      В Баку выставлена на продажу квартира по фантастической цене.
      Как сообщает Oxu.Az, соответствующая информация распространена на сайтах объявлений.
      Так, девятикомнатную квартиру площадью 555 кв.м предлагают покупателям за 12 млн манатов.
        В объявлении упоминается, что на указанном этаже расположена только одна квартира и соседей не будет.
      https://ru.oxu.az/society/866997
      • 99 replies
    • Где выгоднее отдыхать: в Азербайджане или за рубежом? - ОПРОС
      Baku TV провел опрос среди жителей столицы с целью узнать, где, по их мнению, выгодно отдыхать: в Азербайджане или за рубежом.
      Большинство участников опроса предпочло потратить деньги на отдых за границей.
      «Проживание в наших гостиницах обойдется в три раза дороже», - сказал один из опрошенных.
      Между тем сотрудники туристических компаний также отметили, что цены на отели за границей практически такие же, как у нас, а в некоторых случаях даже ниже.
      «Например, стоимость недельного тура на одного человека в Габалу начинается от 700 манатов. А тур на тот же период в Грузию обойдется от 500 манатов», - сказал один из них.

• 137 replies
    • Отомстил отцу за избиение матери: жуткие подробности убийства брата главы ИВ Лянкярана

Долгое время подробности этого жуткого происшествия не разглашались ни во время следствия, ни в ходе судебного процесса. Судьи решили, что слушания должны проходить в закрытом режиме, без допуска СМИ.
      Однако Qafqazinfo удалось выяснить некоторые детали этой семейной трагедии. Согласно материала
      • 35 replies
    • Депутат: Некоторых женщин убивают за то, что они не считают мужей главой семьи
      В последнее время в Азербайджане растет число женщин, убитых своими мужьями.
      По данным расследования Bizim.Media, за последние два месяца Генеральная прокуратура зарегистрировала около 10 фактов убийства женщин их супругами. Эта печальная статистика актуализирует вопрос о необходимости прохождения парами психологического анализа перед вступлением в брак.
      Между тем заместитель председателя комитета по правам человека Милли Меджлиса Таир Керимли в своем заявлении Bizim.Media отметил, что не испытывает оптимизма относительно идеи обязательного психологического анализа для пар перед свадьбой.
      «Прохождение медицинского осмотра перед браком обязательно, поскольку только так можно выявить скрытые заболевания. Но психологический анализ в Азербайджане не применяется, да и за рубежом такой широкой практики нет, и то лишь в добровольном порядке», - отметил депутат.
      Что касается женщин, убитых мужьями, Таир Керимли полагает, что это происходит из-за вопросов чести.
      «Одна из главных причин заключается в том, что некоторые дамы, прикрываясь гендерным равенством, создают образ сильной женщины и не считают мужей главой семьи, а некоторые и вовсе идут по плохому пути. То есть зачастую убийства женщин происходят из-за вопросов чести», - сказал он.
      Депутат призвал стремиться к построению чистого общества, чтобы никому даже в голову не приходило сворачивать на плохой путь.
      «В советское время тоже были случаи убийства женщин мужьями на почве ревности. В любом случае я не поддерживаю идею применения психологического анализа перед браком на законодательном уровне. Это будет своего рода унижением для пары: как будто мы проверяем, в своем ли они уме», - заключил Т.Керимли.
      https://media.az/society/deputat-nekotoryh-zhenshin-ubivayut-za-to-chto-oni-ne-schitayut-muzhej-glavoj-semi
      • 54 replies
    • В районе метро Гара Гараева продаётся объект под новостройкой
      В Низаминском районе,около станции метро Г.Гараева, под новостройкой на 1-м этаже (18/1) продается объект общей площадью 65 кв.м. Очень интенсивный пешеходный и автомобильный трафик. Имеются все условия, развитая инфраструктура, паркинг и т.д. Все документы в порядке, купчая на нежилое помещение.Оплата 1%.   Цена 550000  манат     0552522225
      • 0 replies
    • Можно ли использовать пенсионные накопления до выхода на пенсию?
      Пенсионный возраст в Азербайджане является предметом многочисленных дискуссий.
      Для мужчин он составляет 65 лет, для женщин – 63,5 года. Возрастной предел для женщин увеличивается на шесть месяцев каждый год, начиная с 1 июля 2017 года. В 2027-м возраст выхода на пенсию для мужчин и женщин будет одинаковым - 65 лет.
      Как долго гражданин может прожить после выхода на пенсию - никто не знает. Таким образом, накопленный за годы работы пенсионный капитал можно будет получать в лучшем случае 10-15 лет.
      Почему мы не можем использовать накопления раньше, чем выйдем на пенсию? Обязательно ли нам ждать 65 лет, чтобы воспользоваться своим правом?
      Подробнее об этом - в сюжете İTV:
      https://media.az/society/mozhno-li-ispolzovat-pensionnye-nakopleniya-do-vyhoda-na-pensiyu
      • 56 replies
  • Recently Browsing   0 members, 0 guests

• No registered users viewing this page.
  • Create New...