Jump to content
  • Откройте аккаунт на Диспуте за 5 минут

Продаете недвижимость, машину, телефон, одежду?  Тысячи  просмотров ежедневно на dispute.az  помогут вам. Бесплатная доска обьявлений.

Şeytandan "gözəl" sözlər

Recommended Posts

Azda xanim duz tapmisiniz o mesajlar menimdi....Fikrim aniden deyishmedi eslinde bu foruma girmemishden ne ise ozumde (dinle baqli)mentiqsizliyi hiss edirdim...Sadece olaraq etiraf ediremki dini obyektiv realliq kimi basha dushduyume gore muhafizekarliq edirdim...Amma indi her sheyi cox gozel basha dushurem...Buna gore ateistlere teshekkur edirem...Men evveler dini iddiyalari tenqid elemeyi tesevvurume bele getirmirdim...Ele basha dushurdumki ne ise shekk elesem bashima neise bir hadise gelecek...Amma burda cox sheyi basha dushdum...Insan mentiqini boqmamalidir,qetiyyen bele shey olmaz bu absurd bir sheydir...Eger hansisa bir iddiyadan shubhelenirsense bunu mentiqle aydinlashdir ozun ucun...Allaha inaniram oz mentiqim cercivesinde,dini ehkamlarla ozumu cerciveye almiram daha...

Maraqlidir,ateistlər sizə bu yolda yardim edibsə bəs nə üçün onlar kimi Allahi inkar etmədiniz.?Məncə onu da inkar edin..Axi ateistlər haqlidirlar.?!Yəni ateistlərin fikri ilə 50-50 razilaşdiniz.?Sabah başqa fikirdə olmadiğiniza necə əminsiniz,necə sübut edərsiniz.?Ümumiyyətlə fikrinizin dəyişməyəcəyinə əminsinizsə,bunu necə sübut edə bilərsiniz,yoxsa bəziləri kimi siz də şübhə ilə yaşamağa hazirsiniz,qərara gəldiniz??

• Replies 324
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Roberto deyesen yavash yavash basha dushmek isteyirsen...SHUKUR ALLAHA :)

Yeni bunlari bele demek olar...Roberto allaha inanir,islam dinine inanir..ve inanaraq bu dinin qanunlarina emel edir,ibadet edir.misal ucun inanir ve oruc tutur.ve oruc tutandan sonra basha dushurki dunyada ac insanlar var ve onlarin halini basha dushur...Inam hissi Robertonu yaxshi insan eliyib heyatda..VE O OZUNU VE ALLAHI INANARAQ DERK ELIYIR...Roberto inanirki din bilikdir,elmdir...eYBI YOX ROBERTO DININ BILIK OLMASINADA INAN...ve en nehayet ROBERTO basha dushki sen danishanda inamla danishirsan bilikle yox...senin biliyivin menbeyi inamdir,emprik tecrube subut deyil....

men daniwanda inamdan dogan bilikle daniwiram, inamla yox vuqar bey. birde ki inam hissinin meni yaxwi etmesini tesdiqlediyinize gore hec olmasa sevinirem ki bunu bawa duwe bildiz.

inam bawlangicdi menbe deyil.(yani inam -ele bilki ala-toran gormekdi) menbe ele allah ozudu. inamla bu menbeye daxil olursan. bu inami ozune subut etdikden sonra menbeni tapirsan. men size bilikleri sona kimi yazmadim, duz edib yazmamiwam size onsuzda bawqa cur catir.

Maraqlidir,ateistlər sizə bu yolda yardim edibsə bəs nə üçün onlar kimi Allahi inkar etmədiniz.?Məncə onu da inkar edin..Axi ateistlər haqlidirlar.?!Yəni ateistlərin fikri ilə 50-50 razilaşdiniz.?Sabah başqa fikirdə olmadiğiniza necə əminsiniz,necə sübut edərsiniz.?Ümumiyyətlə fikrinizin dəyişməyəcəyinə əminsinizsə,bunu necə sübut edə bilərsiniz,yoxsa bəziləri kimi siz də şübhə ilə yaşamağa hazirsiniz,qərara gəldiniz??

vuqar bey ne onnandi ne bunnan. men xowuna gelmeyen werh yazsam ateist kimi werh yazacaq. yox ateist xowuna gelmeyen werh yazsa allaha inanan kimi werh yazacaq. bizimle yaziwanda ateistleri mudafie edir, ateistlerle yaziwanda da musalmanlari. men defelerle ona demiwem ki oz yolunuzu secin. amma ne fayda)))) indi agiz dolusu mene yazacaq))))))))))))

Azda xanin siz dini ehkamin tesiri altindasiniz ona gorede meni basha dushmursuz...Men ateistlerin komeyi ile rasiyonal-yeni mentiq mustevisinde inamin ne olduqunu basha dushdum,yeni inamla biliyi bir birinde ayirmaqi bacardim...Hec bir ateist menim azad irademe tesir edib demediki dini inkar et,allahi inkar et...Men inam hissinin eleyhine deyilem...Sadece olaraq basha dushurem ki inam subyektiv bir meyardir...Bunu rasiyonalliqla sehv salmaq duzgun deyil...Obyektiv realliq bashqa sheydir...

Sabah men fikrimi deyishmeye qaldiqda ise burda ne varki basha dushmemeli...Siz ele danishirsiz ki men dinde deyilemse chevrilib manyak olmamishamki...Hemin insanamda yenede yaxshiliqimi .insani borclarimi layiqince yerine yetirirem..sadece indi dunyani dini ehkamlarla yox aqlimla ,mentiqimle basha dushmeye calishiram...

Azda xanin siz dini ehkamin tesiri altindasiniz ona gorede meni basha dushmursuz...Men ateistlerin komeyi ile rasiyonal-yeni mentiq mustevisinde inamin ne olduqunu basha dushdum,yeni inamla biliyi bir birinde ayirmaqi bacardim...Hec bir ateist menim azad irademe tesir edib demediki dini inkar et,allahi inkar et...Men inam hissinin eleyhine deyilem...Sadece olaraq basha dushurem ki inam subyektiv bir meyardir...Bunu rasiyonalliqla sehv salmaq duzgun deyil...Obyektiv realliq bashqa sheydir...

Sabah men fikrimi deyishmeye qaldiqda ise burda ne varki basha dushmemeli...Siz ele danishirsiz ki men dinde deyilemse chevrilib manyak olmamishamki...Hemin insanamda yenede yaxshiliqimi .insani borclarimi layiqince yerine yetirirem..sadece indi dunyani dini ehkamlarla yox aqlimla ,mentiqimle basha dushmeye calishiram...

Yox,mən sizə manyak demədim,sadəcə bu fikrinizin nə dərəcədə doğru ya yalniş olduğunu müzakirə edirdik.Hər halda hərənin özünə görə bir çox doğrulari var,ancaq özünə görə,bir sözlə fikrinizin həqiqət olduğundan özünüz belə əmin deyilsiniz..

Təşəkkürlər..

vuqar bey ne onnandi ne bunnan. men xowuna gelmeyen werh yazsam ateist kimi werh yazacaq. yox ateist xowuna gelmeyen werh yazsa allaha inanan kimi werh yazacaq. bizimle yaziwanda ateistleri mudafie edir, ateistlerle yaziwanda da musalmanlari. men defelerle ona demiwem ki oz yolunuzu secin. amma ne fayda)))) indi agiz dolusu mene yazacaq))))))))))))

Menimyazilarim goz qabaqindadir...Seninde yazilarin goz qabaqindadir...Aqli olan insanlar oxuyub netice chixardacaq...Ozunu burda gulme sheker gosterme...en azindan ayib olsun sene...Mene yol gosterene bax....

Yox,mən sizə manyak demədim,sadəcə bu fikrinizin nə dərəcədə doğru ya yalniş olduğunu müzakirə edirdik.Hər halda hərənin özünə görə bir çox doğrulari var,ancaq özünə görə,bir sözlə fikrinizin həqiqət olduğundan özünüz belə əmin deyilsiniz..

Təşəkkürlər..

Size gore insan iki cur ola biler.ya teist yadaki ateist...Deisti basha dushe bilmirsiz...

Menimyazilarim goz qabaqindadir...Seninde yazilarin goz qabaqindadir...Aqli olan insanlar oxuyub netice chixardacaq...Ozunu burda gulme sheker gosterme...en azindan ayib olsun sene...Mene yol gosterene bax....

gorduz dedim axi yazacaq.......

bilmirsense niye ozunde bunu arawdirmirsan? eslinde musalmanin en boyuk cihadi bu deyilmi? ozunuzcun qorunma yollarini da oyrenin. niye oyrenmirsiz? sozsuz ki bunlar kitablarda yazilib amma hansinin size aid omasini gerek ozunuz tapasiz.

Yox mövzudan kənara çıxma kim deyib ki, bu sözlər şeytanındır.Onlar bəzən vəsvəsə verə bilər amma şeytanın bunları dediyinə necə inanmaq olar?

Nəyin mənə aid olduğunu çox yaxşı bilirəm amma bəzən nəyisə edəndə dərhal "məni şeytan yoldan çıxardı demək düz deyil.Çünki ağlın olaydı şeytana uymayaydın məsələsi diqqət çəkir.

Yox mövzudan kənara çıxma kim deyib ki, bu sözlər şeytanındır.Onlar bəzən vəsvəsə verə bilər amma şeytanın bunları dediyinə necə inanmaq olar?

Nəyin mənə aid olduğunu çox yaxşı bilirəm amma bəzən nəyisə edəndə dərhal "məni şeytan yoldan çıxardı demək düz deyil.Çünki ağlın olaydı şeytana uymayaydın məsələsi diqqət çəkir.

bax hekari yazinizdan bele bawa duwulur ki, siz weytandan agillisiz. "aglin olaydi weytana uymayaydin" yene deyirem weytan her kesin ozune mexsus zeif noqtelrini tapir ve o noqteden insani vurur. bundan qurtulmaq ucun gerek allahin hidayeti olsun. cunki oz aglinla weytana qalib gelmek o qeder de asant deyil. siz ozunuzu tanisaz nefsinizi de yaxwi taniyarsiz. weytan o qeder de aciz deyil, o butun afiristlerden afiristdi.

ne bilirsen bizim bele yaziwmagimiz hidayetdendi?

bax hekari yazinizdan bele bawa duwulur ki, siz weytandan agillisiz. "aglin olaydi weytana uymayaydin" yene deyirem weytan her kesin ozune mexsus zeif noqtelrini tapir ve o noqteden insani vurur. bundan qurtulmaq ucun gerek allahin hidayeti olsun. cunki oz aglinla weytana qalib gelmek o qeder de asant deyil. siz ozunuzu tanisaz nefsinizi de yaxwi taniyarsiz. weytan o qeder de aciz deyil, o butun afiristlerden afiristdi.

ne bilirsen bizim bele yaziwmagimiz hidayetdendi?

7—27 Ay Adam oğulları! Sınamasın sizi şeytan, nə qədər, valideynlərinizi cənnətdən xaric etdi və onların libasını çıxartdı, ayıb yerlərini onlara göstərmək üçün. Həqiqətən, şeytan və onun qəbiləsi sizi görür o yerdən ki, siz onları görmürsünüz. Həqiqətən, Biz şeytanı dost etdik o kəslər üçün ki, inanmırlar! (200).Əgər şeytandan sənə vəsvəsə yetişir, onda güvən Allah ilə. Həqiqətən, O Səmidir, Alimdir!

14—22 Və şeytan deyər amma elə ki, işlər həll oldu: «Həqiqətən, Allah vəd verdi sizə haqq vədəsi və mən də sizə vəd verdim və sizə qarşı xilaf çıxdım. Və olmadı mənim üçün sizin üzərinizdə sultanlıq, ancaq ki, sizi dəvət etdim və siz də mənə cavab verdiniz. Məni məlamət etməyin, öz nəfsinizi məlamət edin. Mən sizə kömək etmirəm və siz də mənə kömək edən deyilsiniz. Həqiqətən, mən kafirəm nə ilə ki, şərik etmişdiniz məni bundan qabaq». Həqiqətən, zalimlər üçün ələmli əzab var!

7—27 Ay Adam oğulları! Sınamasın sizi şeytan, nə qədər, valideynlərinizi cənnətdən xaric etdi və onların libasını çıxartdı, ayıb yerlərini onlara göstərmək üçün. Həqiqətən, şeytan və onun qəbiləsi sizi görür o yerdən ki, siz onları görmürsünüz. Həqiqətən, Biz şeytanı dost etdik o kəslər üçün ki, inanmırlar! (200).Əgər şeytandan sənə vəsvəsə yetişir, onda güvən Allah ilə. Həqiqətən, O Səmidir, Alimdir!

14—22 Və şeytan deyər amma elə ki, işlər həll oldu: «Həqiqətən, Allah vəd verdi sizə haqq vədəsi və mən də sizə vəd verdim və sizə qarşı xilaf çıxdım. Və olmadı mənim üçün sizin üzərinizdə sultanlıq, ancaq ki, sizi dəvət etdim və siz də mənə cavab verdiniz. Məni məlamət etməyin, öz nəfsinizi məlamət edin. Mən sizə kömək etmirəm və siz də mənə kömək edən deyilsiniz. Həqiqətən, mən kafirəm nə ilə ki, şərik etmişdiniz məni bundan qabaq». Həqiqətən, zalimlər üçün ələmli əzab var!

xahiw edirem dexilsiz cavablar yazma. oz fikrivi yaz men bu ayeleri menalandirmaram, o ayelerden bawa duwduklerini yaz. yani emel edib tesdiqlediyivi yaz.

xahiw edirem dexilsiz cavablar yazma. oz fikrivi yaz men bu ayeleri menalandirmaram, o ayelerden bawa duwduklerini yaz. yani emel edib tesdiqlediyivi yaz.

ALLAH-ın Salamı olsun!

Roberto, "dəxlisiz" deyil, əksinə, mövzuya bilavasitə aiddir!Siz başa düşmürsünüz deyə. mən ALLAH-ın ayələrini yazmayım?!Mən şeytanı tanımıram, çünki, onun fitnə-fəsadı çoxdur!Şeytanı mənə ALLAH tanıdır, Qurandan ayələr vasitəsi ilə!

P. S:.məncə siz demişdiniz ki, biz sənin mənalandırmalarınla razı deyilik!

ALLAH-ın Salamı olsun!

Roberto, "dəxlisiz" deyil, əksinə, mövzuya bilavasitə aiddir!Siz başa düşmürsünüz deyə. mən ALLAH-ın ayələrini yazmayım?!Mən şeytanı tanımıram, çünki, onun fitnə-fəsadı çoxdur!Şeytanı mənə ALLAH tanıdır, Qurandan ayələr vasitəsi ilə!

P. S:.məncə siz demişdiniz ki, biz sənin mənalandırmalarınla razı deyilik!

dehwetsize deyirem. ayeni ora yazirsiz menim menalandirmagimi isteyirsiz. men hec sizin menalandirmaginizla razi deyilem o da ki qaldi siz meni menalandirmaga tewviq edesiz. bunu vabwe qebul etmirem. birde ki qurani ozunuz ucun menalandirin bu pis wey deyil amma mene gore menalandirmani qebul etmirem. eslinde bawa duwmurem deye qebul ede bilmirem. men sizin kimi savadli deyilem.))))))) bu eslinde dogru deyil yusif qurani gerek here ozu bawa duwsun, yani her kese ayrica "nazil" olsun, duz deyil?

yeqin ki siz qurani ereb abu havasini saxlamaqla rus diline , ingilis diline de tercume edersiz. amma ereb abu havasini saxlayib emel etsez lap yaxwi olardi.

dehwetsize deyirem. ayeni ora yazirsiz menim menalandirmagimi isteyirsiz. men hec sizin menalandirmaginizla razi deyilem o da ki qaldi siz meni menalandirmaga tewviq edesiz. bunu vabwe qebul etmirem. birde ki qurani ozunuz ucun menalandirin bu pis wey deyil amma mene gore menalandirmani qebul etmirem. eslinde bawa duwmurem deye qebul ede bilmirem. men sizin kimi savadli deyilem.))))))) bu eslinde dogru deyil yusif qurani gerek here ozu bawa duwsun, yani her kese ayrica "nazil" olsun, duz deyil?

yeqin ki siz qurani ereb abu havasini saxlamaqla rus diline , ingilis diline de tercume edersiz. amma ereb abu havasini saxlayib emel etsez lap yaxwi olardi.

ALLAH-ın Salamı olsun!

roberto, Quranda ərəb ab - havası yox, Quranın öz ab-havası var!Quran ərəbcə nazil oub deyə , onu ərəblərə aid etmək olmazki!

ALLAH-ın Salamı olsun!

roberto, Quranda ərəb ab - havası yox, Quranın öz ab-havası var!Quran ərəbcə nazil oub deyə , onu ərəblərə aid etmək olmazki!

Islamda birlik ne vaxt olacaq axi...Her teriqet qurani ferqli-ferqli menada basha dushur...Hamida oz basha dushduyune inanir ve bu inami ozune bilik hesaab edib iddiyalara bashlayir.....Bu problem, bu ziddiyet haqqinda niye dindarlar dushunmur axi....Belke Islam dininin reformaya ehtiyaci var?

ALLAH-ın Salamı olsun!

. men sizin yaziniza nezeren yazmiwdim. ereb abu havasini siz yazmiwdiz. men bilirem ki quranin abu havasi var ve bunun ne erebe, irana ne deki hansisa dille oxunmasina hec bir aidiyyati yoxdu. bu qelble duyulan bir weydi.

neise sohbetler bir movzudan cixib diger movzulara kecir. bu qeder oftop olar? ))))))

Islamda birlik ne vaxt olacaq axi...Her teriqet qurani ferqli-ferqli menada basha dushur...Hamida oz basha dushduyune inanir ve bu inami ozune bilik hesaab edib iddiyalara bashlayir.....Bu problem, bu ziddiyet haqqinda niye dindarlar dushunmur axi....Belke Islam dininin reformaya ehtiyaci var?

birliyin de vaxti olacaq. nece ki, isa peygember gelende olmuwdu, muhemmed(e) gelende olmuwdu. mutleq yene olacaq. amma bizim iwimiz bu ayriliqda mumkun qeder dayaniqli olmaqdi. onsuzda bu gun dinden bar -barbagiranin axirinin ne cur olacagi hec bilinmir de. esas odu ki, hec olmasa birce dene duz bildiyin weyi omruvun axirina kimi tesdiqleyesen.ve birde ki, indiki dovran cox cetin dovrandi. amma cetinliyi cox oldugu ucun allah evvelki bendelerine verdiyinden daha cox nemet verir ve yaxud tovbe qapilarini daha cox acir. allah her kesi oz bildiyi yolda hidayet etsin.

birliyin de vaxti olacaq. nece ki, isa peygember gelende olmuwdu, muhemmed(e) gelende olmuwdu. mutleq yene olacaq. amma bizim iwimiz bu ayriliqda mumkun qeder dayaniqli olmaqdi. onsuzda bu gun dinden bar -barbagiranin axirinin ne cur olacagi hec bilinmir de. esas odu ki, hec olmasa birce dene duz bildiyin weyi omruvun axirina kimi tesdiqleyesen.ve birde ki, indiki dovran cox cetin dovrandi. amma cetinliyi cox oldugu ucun allah evvelki bendelerine verdiyinden daha cox nemet verir ve yaxud tovbe qapilarini daha cox acir. allah her kesi oz bildiyi yolda hidayet etsin.

Mene ele gelirki insan varsa inam hisside var...Dunyani elmle derk eliyen muasir kamil insanlara indiki dinler absurd gelir...Dindeki ilahi mezmunlu ehkamlarin hec bir elmi cekisi yoxdur...Dinler reforma olub yeni umumi bir din yaradilmalidir...Ve bu yaradilan dinde insanlar artiq bir birini kafir ve inanan sinifine ayirmamalidir...

bu mutleq olacaq. neceki evveller olmuwdu. amma esas mesele bu birlik qurulan zaman bizim hansi terefde olmagimizdi. dini ehkamda ved verilenler elmden cox-cox ustundu.amma bunlar menim ucun hele ki yalniz bir inamdi. cunki hele ki o seviyyeye catmamiwam.

bu mutleq olacaq. neceki evveller olmuwdu. amma esas mesele bu birlik qurulan zaman bizim hansi terefde olmagimizdi. dini ehkamda ved verilenler elmden cox-cox ustundu.amma bunlar menim ucun hele ki yalniz bir inamdi. cunki hele ki o seviyyeye catmamiwam.

Ehsen menden +1 sene...Mentiqli cavabina gore.....

Roberto her bir dindar senin kimi basha dushseki din heleki menim ucun yalniz bir inamdir....Onda dunyada bele problemler olmaz......

elbette.

dindarlar cox vaxt ozune isbat ede bilmedikleri ve ya yalniz inandigini bawqasina da inandirmaga caliwir. bunun da adini tebligat qoyuruq.

Elmi izahi olmayan hadisələr vardir..Müasir elm və alimlər insan psixikasinda baş verən parapsixoloji hadisələrin izahini verə bilmirlər,lakin bu hadisələri də inkar etmirlər..Bu faktdir!!!Fakti da inkar etmək mümkün belə deyil,yenə də deyirəm ola bilsin bu haqda anlayişiniz yoxdur,amma bu demək deyil ki,belə hadisələr ümumiyyətlə yoxdur..İndi ateistlər cinə-şeytana inanmadiqlarina görə siz də bu hadisəni inkar edirsiniz.??? loooool

Elm bu xəstəni dəli adlandirmasina səbəb bu xəstəliyin önündə aciz qalmasidir,necə ki,müasir psixiatrlar şizofreniya kimi xəstəliyin önündə acizdirlər,tibbi müalicəsi yoxdur..Və eləcə də insan psixikasinda baş verən fenomenal hadisələri inkar edə bilmirlər..

Bir də onu deyim ki,bu elm niyə şəkər,spid,vərəm,xərçəng və.s.xəstəliklərin qarşisinda aciz qalir.?Elmin gücü,alimlərin tərifli məntiqi harada qalib.?Yani söhbət bu xəstəliklərdən getmir,elmin gücündən danişiriq sadəcə olaraq..Çox da elm-elm deməyin..Elm hələ yol gedir..

İndi anladiniz yəqin nə demək istədiyimi..

azda dediklerinle bire-bir raziyam . Beli eyni hadise mene yaxin olan bir qizin bawina gelmiwdi . Evvel onu montinde ruhi dispanser var ora apardilar . Hekim dedi ki, eger duzunu bilmek isteses bu xesteliyin mualicesi yoxdu . Soruwan da ki , hekimnece yeni o ne demekdi . Dedi size bele bawa salim da ele bilinki qaranliq tunelle gedirik. bir azqizi daniwdirdi o da ancaq bu sozu deyirdi el cekin menden. Men bir olan Allahimi sevirem Yaziram tiklerim biz -biz olur yadima duwende. O14 yawinda qizin cekdiyine her adam doze bilmezdi. Cox eziyyet cekdi . kimi dedi vergi verirler, kimi dedi bu uje delidi . ancaq subhenallah . Bir olan Allah ona komey oldu Quran ayeleri ile mualice olundu. Men bu 14 yawli qizin imani qarwisinda baw eyirem.

azda dediklerinle bire-bir raziyam . Beli eyni hadise mene yaxin olan bir qizin bawina gelmiwdi . Evvel onu montinde ruhi dispanser var ora apardilar . Hekim dedi ki, eger duzunu bilmek isteses bu xesteliyin mualicesi yoxdu . Soruwan da ki , hekimnece yeni o ne demekdi . Dedi size bele bawa salim da ele bilinki qaranliq tunelle gedirik. bir azqizi daniwdirdi o da ancaq bu sozu deyirdi el cekin menden. Men bir olan Allahimi sevirem Yaziram tiklerim biz -biz olur yadima duwende. O14 yawinda qizin cekdiyine her adam doze bilmezdi. Cox eziyyet cekdi . kimi dedi vergi verirler, kimi dedi bu uje delidi . ancaq subhenallah . Bir olan Allah ona komey oldu Quran ayeleri ile mualice olundu. Men bu 14 yawli qizin imani qarwisinda baw eyirem.

Bəli,haqlisiniz miss saxara..İndi bu inkarçilari gəl inandir ki,bu qiz uşaği,ümumiyyətlə bu tipdə olan xəstələr 5-6 ayliq şizofreniya,dəli ola bilməzlər..Dediyim odur ki,cindir bilmirəm şeytandir bilmirəm hər nədir elə bir məxluq var və qizin qəlbinə girib..Bu kimi hadisələr Rusiyada çox baş verir,hələ də baş verməkdədir..İnanin onun tibbdə müalicəsi yoxdur..Gərək belə hadisə olan kimi kameraya çəkəm foruma yerləşdirəm ki,görsünlər inansinlar,yoxsa mümkün deyil..))Belə xəstənin hamisini dəli adlandirmaq olmaz ki..Dəlinin yeri dəlixanadir,məhz belə xəstələri isə dəlixanaya yazmirlar..

Bəli,haqlisiniz miss saxara..İndi bu inkarçilari gəl inandir ki,bu qiz uşaği,ümumiyyətlə bu tipdə olan xəstələr 5-6 ayliq şizofreniya,dəli ola bilməzlər..Dediyim odur ki,cindir bilmirəm şeytandir bilmirəm hər nədir elə bir məxluq var və qizin qəlbinə girib..Bu kimi hadisələr Rusiyada çox baş verir,hələ də baş verməkdədir..İnanin onun tibbdə müalicəsi yoxdur..Gərək belə hadisə olan kimi kameraya çəkəm foruma yerləşdirəm ki,görsünlər inansinlar,yoxsa mümkün deyil..))Belə xəstənin hamisini dəli adlandirmaq olmaz ki..Dəlinin yeri dəlixanadir,məhz belə xəstələri isə dəlixanaya yazmirlar..

Mence siz onu hec inandirmaqa caliwmayin da. O inanmaq istemir . islam da da mecburiyyet yoxdu .Inwallah ki , bir gun inanar.O KI qaldi Rusiyaya va ya qeyri bir olkeye inaniram ki , bizim olkede de az deyil sadece cox adam qorxur boyun almaqa ki deyecekler delidi. Ve onu da deym ki ,biz de bu xesteliyi dini yolla mualice ede bilen cox azdi

Mence siz onu hec inandirmaqa caliwmayin da. O inanmaq istemir . islam da da mecburiyyet yoxdu .Inwallah ki , bir gun inanar.O KI qaldi Rusiyaya va ya qeyri bir olkeye inaniram ki , bizim olkede de az deyil sadece cox adam qorxur boyun almaqa ki deyecekler delidi. Ve onu da deym ki ,biz de bu xesteliyi dini yolla mualice ede bilen cox azdi

Duz buyurursuz, bu hadiseye yalniz inanmaq olar...Inaninda ne qeder isteyirsiz...Bele hadiselere inanib ve bu inami ozune bilik hecab eden , sheytanin,cinin insan bedenine girmesini heqiqet kimi qebul edib ve bundan qorxan insanlar cemiyyetde cahil insanlardir...Falcilarada inanib hetta saqalan insanlar var...he nolsun...Inam hissini bu qeder hormetden salmayin....

Firildaq falçilarla,yalançi mollalarla qurani dəyişik salmisiz deyəsən..O zaman deyin görək siz özünüzü Peygəmbərlərin olmamasina inanirsinizsa sizləri də cahil kimi qələmə vermək düzgündür.?Nəticədə inanirsiniz..Sübut edin ki,siz də inanmirsiniz!Siz tək Allahin varliğina inanirsinizsa kimlərə görə də cahilsiniz..

Duz buyurursuz, bu hadiseye yalniz inanmaq olar...Inaninda ne qeder isteyirsiz...Bele hadiselere inanib ve bu inami ozune bilik hecab eden , sheytanin,cinin insan bedenine girmesini heqiqet kimi qebul edib ve bundan qorxan insanlar cemiyyetde cahil insanlardir...Falcilarada inanib hetta saqalan insanlar var...he nolsun...Inam hissini bu qeder hormetden salmayin....

[/quote

Allah weytana lenet elesin

Biz ki bilirik o burdadi

«Əraf» surəsi (7)

(27).Ay Adam oğulları! Sınamasın sizi şeytan, nə qədər, valideynlərinizi cənnətdən xaric etdi və onların libasını çıxartdı, ayıb yerlərini onlara göstərmək üçün. Həqiqətən, şeytan və onun qəbiləsi sizi görür o yerdən ki, siz onları görmürsünüz. Həqiqətən, Biz şeytanı dost etdik o kəslər üçün ki, inanmırlar!

Firildaq falçilarla,yalançi mollalarla qurani dəyişik salmisiz deyəsən..O zaman deyin görək siz özünüzü Peygəmbərlərin olmamasina inanirsinizsa sizləri də cahil kimi qələmə vermək düzgündür.?Nəticədə inanirsiniz..Sübut edin ki,siz də inanmirsiniz!Siz tək Allahin varliğina inanirsinizsa kimlərə görə də cahilsiniz..

Inanmaq cahillik deyil...Amma inanib ve inandiqin bir sheyi insanlara obyektiv realliq kimi iddiya elemek cahillikdir...Ve bu iddiyani inam yox heqiqet kimi basha dushen insanlarda cahildir...

Firildaqcilar ise bilirsiz kimlerdir? Sizin tapib postda yerleshdirdiyiniz (guya qizin bedenine cin girib) video roliki internetde yayanlar...Bu video roliki heqiqet kimi basha dushen insanlar ise cahildir...

Inanmaq cahillik deyil...Amma inanib ve inandiqin bir sheyi insanlara obyektiv realliq kimi iddiya elemek cahillikdir...Ve bu iddiyani inam yox heqiqet kimi basha dushen insanlarda cahildir...

Firildaqcilar ise bilirsiz kimlerdir? Sizin tapib postda yerleshdirdiyiniz (guya qizin bedenine cin girib) video roliki internetde yayanlar...Bu video roliki heqiqet kimi basha dushen insanlar ise cahildir...

Bu da sizin qanununuzdur,afərin cahilliyin düsturunu da yazdiniz..Bu postunuza açiqlama gətirmək niyyətində deyiləm,çünki kimlrisə təhqir edib cahillik adini almaq arzusunda deyiləm!!!

Uğurlar..

ALLAH-ın Salamı olsun!

Vüqar Rəhimov, ALLAH hər bir kəsi ,"daşıya biləcəyi qədər"yükləyir!Yəni ALLAH Taala Quranı hər bir kəsə eyni miqdarda öyrətmir! Bir çox kəslər isə, ümumiyyətlə Quranı oxumur, alimciyəzlərin , təfsirçilərin, müctehidlərin kitablarını oxuyaraq, onu Qurandan bilirlər!Və elmləri olmayan mövzularda mücadilə edirlər.Kənardan baxanlara elə gəlir ki, ALLAH-ın dinində ixtilaf var!Əsla, ALLAH-ın dini vahid dindir!İnsanlar öz aralarında ixtilafa düşüblər, onlara bu əməllərini "zinətli" göstərənsə, şeytandır!Şeytan insanlara etdikləri batil əməlləri gözəl göstərir!Əgər insanlar ALLAH-ın ipindən- Qurandan yapışsalar, batil aradan gedər!Bax, o zaman birlik ola bilər!

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Our picks

• Хлеб, обогащенный железом, будут продавать в Азербайджане
      Эксперт отметила, что принятию этого решения предшествовали исследования, которые проводились в различных регионах страны.  
        • Thanks
        • Like
      • 31 replies
    • В Баку в результате несчастного случая скончалась 21-летняя модель
      В Баку скончалась 21-летняя девушка.
      Как передает Qafqazinfo, проживающая в доме на Московском проспекте в Насиминском районе столицы Камила Гасанова (2003 г.р.), скончалась от отравления угарным газом.
      Отмечается, что девушка работала актрисой и моделью и являлась студенткой Бакинского филиала Московского государственного университета.
      По данному факту в прокуратуре Насиминского района проводится расследование.

https://media.az/society/v-baku-21-letnyaya-model-skonchalas-v-rezultate-neschastnogo-sluchaya-foto
        • Like
      • 163 replies
    • Кому следует воздвигнуть памятник в Баку? - ОПРОС + ВИДЕО
      В городе Баку, где древность сочетается с современностью, важно иметь статуи и памятники на различные темы.
      Интересно, а что об этом думают граждане? Кому, по их мнению, следует поставить памятник в столице?
      Baku TV попытался выяснить это у горожан.
      Оказалось, что граждане также хотели бы увековечить память наших национальных героев и шехидов.
        "Должны быть воздвигнуты памятники всем нашим шехидам. Их должны знать все. Если будут установлены их статуи, гости столицы будут проинформированы о наших шехидах", - сказал один из жителей Баку.
      Подробнее - в сюжете:

• Like
      • 132 replies
    • В АМУ выступили с заявлением по поводу суицида бывшего главного педиатра
      У нас каких-либо новых назначений на руководящие должности не производилось.
      Об этом в ответ на запрос Oxu.Az заявила завотделом по связям с общественностью Азербайджанского медицинского университета (АМУ) Гюнель Асланова.
      • 56 replies
    •  Кровати односпальные, двуспальные и двухъярусные
      Спальная мебель "КЛАССИКА"

• 241 replies
    • В Азербайджане повысились цены на услуги такси: что говорят в компаниях и AYNA?
      В последнее время в стране наблюдается рост цен на услуги такси.
      Как сообщает Xezerxeber.az, водители утверждают, что фиксируется уменьшение количества автомобилей, так как машины производства 1999 и 2000 годов сняты с эксплуатации. Это, в свою очередь, также влияет на цены.
      Между тем эксперт по транспорту Ясин Мустафаев отметил, что наряду с ценой важно повышать и качество предоставляемых услуг. 
      По данному вопросу редакция также обратились в AYNA.
      Там отметили, что, согласно новым правилам, юридические лица и частные предприниматели, желающие осуществлять перевозку пассажиров на такси, должны действовать на основании соответствующих разрешений. Прежде всего им необходимо получить пропускное удостоверение и пропускную карту.
      По поводу повышения цен в компаниях по предоставлению услуг такси привели разные доводы.
      Так, в Bolt отметили, что заказы в системе формируются на основе спроса и предложения. «Просим водителей привести свою деятельность в соответствие с требованиями законодательства. В противном случае заказ со стороны Bolt не будет отправлен владельцам этих автомобилей», - отметили в компании.
      В свою очередь в Uber заявили, что окончательная цена поездки зависит от многих факторов, таких как соотношение свободных автомобилей в конкретной локации и желающих заказать такси, расстояние и продолжительность поездки, заторы. Чем меньше свободных водителей, тем выше может быть цена поездки.
      Представляем подробный видеоматериал по теме:
      https://media.az/society/1067959052/v-azerbaydzhane-povysilis-ceny-na-uslugi-taksi-video/
        • Haha
      • 15 replies
    • Рапродажа уходовой и  лечебной косметики от Hommlife. Все с 40-50 % скидкой!
      Эффективные средства эко-качества🤩 По очень выгодным ценам👍 
      • 4 replies
    • Открытия сухопутных границ Азербайджана не будет
      Сейчас мы видим, что с закрытием на определенный период сухопутных границ Азербайджана безопасность в стране укрепляется. В прошлом наблюдалось множество случаев, некоторые из которых были обнародованы, а некоторые - нет.
      Как сообщает АЗЕРТАДЖ,  об этом заявил Глава республики 23 апреля в выступлении на международном форуме на тему "СОР29 и Зеленое видение для Азербайджана", организованном в Университете АДА.
      "Мы столкнулись с серьезными угрозами и проблемами извне. Именно это я и имел в виду, когда говорил, что все наши потенциальные риски могут исходить из-за рубежа", - сказал глава государства.
      https://ru.oxu.az/politics/863491
        • Haha
        • Like
      • 151 replies
  • Recently Browsing   0 members, 0 guests

• No registered users viewing this page.
  • Create New...