Jump to content
  • Откройте аккаунт на Диспуте за 5 минут

Продаете недвижимость, машину, телефон, одежду?  Тысячи  просмотров ежедневно на dispute.az  помогут вам. Бесплатная доска обьявлений.

Recommended Posts

Aglamali olmagina aglamalidir. Amma... ne edek? Aglayag? Bu charedir? Думайте, товарищи, думайте! Нужно спасать передачу.

Я с помощю форума обращаюсь к другим радиостанциям:

Может вы предложите вакантный эфир для этой СУПЕРПОПУЛЯРНОЙ и оправдавшийся передачи...? Разумеется, за достойный мааш. Может это выход. не знаю, я предложил.

Murad, bu postu yazanda sifetinin de naraziliqini gormek olar. :)

• Replies 3.1k
  • Created
  • Last Reply

Sag-Salamatin dinleyicilerinin nezerine:

Bazar ertesi verilish olmayacag. Bizim sizin haminiza olan sevgimiz CHOX boyukdur, sadece rehberliyin bize lageyd yanashmasi bizi cana getirib. Eger bazar ertesi, shirketin Prezidenti ile sohbetimizden sonra da biz narazi galsag, program umumiyyetle efire chixmayacag. Space-de chixmayacag. Yalniz Space-de.

Hayati boyu meni en chox esebleshdiren hallardan biri ve belke de birincisi o olub ve var ki, meni goyun ve yaxud kartoshka yerine sayanda. Gulnar, sen bunu yaxshi bilirsen ))

Burada butun bunlari ona gore yazdim ki, efir vasitesile dinleyicileri xeberdarlig ede bilmedik, her shey axsham bashlandi.

Как говорится, и в чем Я каждый раз убеждаюсь "нет худа без добра"!

Zaur ve Emin bu gun esl dost kimi herekat etdiler! Eshg olsun size, ushaglar :)

Это нечего по сравнению с тем что ты для нас (с Зауром) сделала. :urey: :loveyouu:

ВМЕСТЕ ДО КОНЦА!!!

Bazar ertesi verilish olmayacag. Bizim sizin haminiza olan sevgimiz CHOX boyukdur, sadece rehberliyin bize lageyd yanashmasi bizi cana getirib. Eger bazar ertesi, shirketin Prezidenti ile sohbetimizden sonra da biz narazi galsag, program umumiyyetle efire chixmayacag. Space-de chixmayacag. Yalniz Space-de.

Hayati boyu meni en chox esebleshdiren hallardan biri ve belke de birincisi o olub ve var ki, meni goyun ve yaxud kartoshka yerine sayanda. Gulnar, sen bunu yaxshi bilirsen ))

Burada butun bunlari ona gore yazdim ki, efir vasitesile dinleyicileri xeberdarlig ede bilmedik, her shey axsham bashlandi.

Как говорится, и в чем Я каждый раз убеждаюсь "нет худа без добра"!

Это нечего по сравнению с тем что ты для нас (с Зауром) сделала. :urey: :loveyouu:

ВМЕСТЕ ДО КОНЦА!!!

Salam Aleykum.

Sag-salamatin axiri ne oldu?Bilen var?

Yeri gelmishken bugun Burc fm-de Zaur bele sohbet eliyir :"Men cox shirketler deyir sen biz reklam ele.Amma biz yaxshi shirketleri elan edirik adini cekirik".Deyen lazimdi gopda olsa maraqlidir.Sponsorun Azercaydir terifliyirsen terifle amma daha niye yalan danishirsan.Guya sene pul teklif eleseler sen bashqasinin adini cekmeyeceksen?Evveller bilirdim ki, Burc fm-de marketinq ve rekam nedi bilmirler.Amma indi emin oldum.

He az qala yadimdan cixmishdi...Bir sehife once Yaqut haqqinda yazmagim bir nece neferi emelli basli silkeleyib.Eslinde men buna fikir vermeyecekdim amma mene dunen olunan zeng her sheyi deyishdi.Bir tanishim mene zeng vurur ve aciqli sesle deyir :"Ale hey sen o nedi orda yazmisan?Amma filankesin adini cekmemisen?"...Bir az duruxdum sonra ne oldugunu anlayib cavab verdim "Men kiminse haqqinda yazanda onun menim tanishim oldugunu fikirleshmirem.Eger bizim tanidigim umumi tanishimiz bezdarniy aparicidirsa men onun adini ya tenqid meqsedi ile cekecem yada umumiyyetle saymayacam.Yaqutu ise tanimiram sesini eshitmishem.Ve hiss elemishem ki, GUCLU potensilala malik aparicidir.Eslinde men indi ishlemeyen amma shexsen tanidigim xanim Dj :rroza: haqqindada yazardim.Amma hemin adam sadece bir kelme ile deyerdi :"Sabun verim?"..."

Bex bele...Deyesen axi Yaqutun adinin hallanmasi yaxshi menada kiminse qarnini agridir.Yaqutun efirinde birce menfi cehet var.efir 4 saat cekir.Bu ise pisdir.4 saat eyni adamin sesini eshitmek yalniz onu sevene xosh ola biler.2 saatdan sonra ses oz teravetini itirir yeni yorulur.Bunu efirde olanlar daha yaxshi bilir.Qalan sheyler ise normaldi.Onsuzda Antende hal hazirda boyuk layiheler yoxdur.Hele gozleyek Turalla Fateh bize ne eshitdirecek?shenbe gunu eve gedende Yaquta qulaq asdim... :loveyouu: Bashqa radiolarda onsuzda hec ne yox idi. "Basiniza ne gelsin?" movzusunu muzakire edirdi.Susqun ve debil dinleyicileri danishdira ve onlara cavab vermeyi xoshuma geldi.(nezere alsaq ki, menim her shey xoshuma gelen deyil.vasvasiyam axi)...Demeli potensial var onu sadece sezib INKISAF etdirmek lazimdir. :aappll: Ugurlar :rroza: (gozu goturmeyenlerin acigina)

PS: Bir hefte radiolar kef ede biler.Boyuk reytinqli Zaur Kamal bir heftelik istirahete gedir.Auditoriyani ogurlaya bilen ogurlasin.

Salam Aleykum

Bu gun Ilahenin xeber oxumagini eshitdim.Kstati Space fm-i Ilaha fm etmek meslehetdir.Neujenni bir xeber aparici tapilmadikiya evezlesherek xeber aparsinlar yoxsaki Ilahenin ishi gucu qurtarib xeber oxuyur.Amma coox yaxshi alinirdi. :aappll:

Teshekkur edirem, Abd :cheers:

Axi eslinde ele-bele oxuyurdum, yani chox ozumu oldurmurdum :unsure:

Ishim gucum gurtarmiyib sozsuz ki, sadece Familin xahishini yere salmadim.

p.s. S.K., beyem sen gizlenirsen? :unsure:

Salam aleykum. Eziz Saq Salamat ailesi, tebrik edirem Saq Salamat yene efirdedir. Sizi eşidib cooooooox şad oldum. Dinleyicileri ve sizi tebrik edirem!!!

Ребята хочу сказать продолжайте в том же духе,

Respublikanin sizin kimi genclere umumiyetle insanlara ehtiyacı var (semimi ve aqıllı) :aappll:

Salam Aleykum.

Bu gun yol gelende Cavidin sohbetine qulaq asirdim.eger buna sohbet demek mumkunse demeli bele Phil Colins haqqinda danisan Cavid sonda bele deyir : "Bu yaxinlarda Philli Rusiyaya devet edibler.2004-cu ilde bas vermis Beslan hadiselerine hesr olunmus YAS MERASIMINDE CIXIS EDECEK".

Nece yani YAS MERASIMI?Yox bir morqda konsert verecek.Meger Fill Colins yaslara gedir?Goresen cume axsamilari neceye yola vere biler?

Hansisa xeberi hazirlayanda bir diqqetli olunda.Uzaqbasi deyinki bu hadiselere hesr olunmus tedbirlerde cixis edecek.Bele olmaz axi.

Salam aleykum. Eziz Saq Salamat ailesi, tebrik edirem Saq Salamat yene efirdedir. Sizi eşidib cooooooox şad oldum. Dinleyicileri ve sizi tebrik edirem!!!

Respublikanin sizin kimi genclere umumiyetle insanlara ehtiyacı var (semimi ve aqıllı) :aappll:

aaaaaaaaaaaaa dogrudan???? urrrrrrraaaaaaaaaaa :rofl: amma men bugun hirsimden radionu acmamisam.... daldandanishan :wow1:

sabahdan ehval ruhiyyemiz duzelecek ki day denen... Nehayet ki, sehvlerini anladi rehberlik...

Ilaska bu Senedir :rroza: Emin, Zaur bir birinize pis gunde destek cixmaniz nece dostoyni oldugunuzu gosterir :aappll:

yaxsi ki Sizi tanimisiq!!!!

Самый бездарный Дж это Джавид (106). Я знаю что он читает наш форум. Ну хотя бы берите пример. Бир аз китаб охуйун. Ейни чумлени 100 дефе мубтеда иле хеберин йерини дейишмекле текрар етмейин.

Самый бездарный Дж это Джавид (106). Я знаю что он читает наш форум. Ну хотя бы берите пример. Бир аз китаб охуйун. Ейни чумлени 100 дефе мубтеда иле хеберин йерини дейишмекле текрар етмейин.

Salam Aleykum.

Cavidin verilisinde ne varki nede danishsin yaziq 3 xeber oxuyub 3 mahni qoyur bununlada ishini bitmish sayir.Goresen Yas merasimine Cavid neceye geder?

Самый бездарный Дж это Джавид (106).

Salam Aleykum.

Cavidin verilisinde ne varki nede danishsin yaziq 3 xeber oxuyub...

Ne Cavidin ustune dushmusuz ele! Yaxshi aparir da verilishi menim xoshuma gelir Cavid! Guya butun aparicilr cumleleri duz deyirler! Hami casha biler de . Ne olsun ki,

Salam Aleykum.

Men Cavide aparici kimi simpatiya edenleri basa duse bilmirem.Hansi cehetine gore? :blink:

2-cisi o ki qaldi Yaquta men Yaqutu efirden eshitmishem xosuma gelib onun haqqinda yaziram.Hami burda kidense yazir.Men de Yaqutdan yaziram. :rroza: Hec dexli var?ne reklam bazliqdi?Bu movzuda menden cox tenqid yazan olmayib hetta indi meslehet gorduyum Yaqut bele tenqid olunub.Amma yaxshiya -yaxshi pise pis demek lazimdi.Kor-korane terif hec kime lazim deyil.Simpatiya ve ya istek ve ya maraq esasli olmalidir.Sevgiliniz deyilki kor-korane sevesiniz.En azindan neyese gore sevirsiz meselen gozlerine ve ya sesine gore.

Yaqut Antende ishleyir.sehv etmiremse Shenbe gunu axsam saat 6-da verilisi basliyir 9-a kimi.Vaxtin uzun olmasi pisdi a tak Yaquta daha cox qulaq asmaq olar neinki Cavide 10 deqiqe.

Yaqutda bitmish fikir ifade eden cumleler daha duzgun qurulur baxmayaraq rus dilllidir.Sesinde olan titreyish aradan qalxib.Daha shen daha dinamik ve melodik sese malikdir.Ve men hesab edirem ki, yaxsi bir layihe onun ozunu daha YAXSI terefden gostermeye komek olacaq.Sadece ola biler muhit onu sixsin ve ya imkan verilmesin.Yuzlerle sebeb ola biler.Efirde yenidir amma bezi coxdanin aparicilarindan yaxsidir.Aparici ozu ucun deyil dinleyici ucun ishlemelidir.Bunu ise Yaqut bacarir!!! :aappll:

Salam Aleykum.

Evveller Metanet (102fm) ucun ureyim gedirdi! Xeberleri bele oxuyan 2ci super bir aparici Azerbaycanin radio mekaninda yox idi! Amma son vaxtlar xeberleri nagil kimi, ve ele bil neyise oyrederek catdirir, bu ise menim hec xo$uma gelmir! Teessuf... Bir xeberler aparicisi var idi Gunel Ehmedzade, men deyerdim Metanetin evvelki vaxtlarina ox$ayirdi, amma teessufler olsun ki, artiq radiodan ayrilib... (Yeri gelmi$ken, aile heyati qurmasi munasibeti ile tebrik edirem :rroza: )

2 gundu 102de xeberlerden sonra derhal "Qizil onlug"a qulaq asiram. Вот это умора! Такого заряда энергии я редко получаю. Tural mugennileri ne gune qoyur :looool: Raziyam, mecazi menada deyilen sozleri de duzgun ifade etmek lazimdi, amma bezen cox ustune gedir. Bir $eyi de bilmirdim ki, onluq mugennilerin icazesi olmadan qurulur. Goresen, onlari 10ga kim salir? :rolleyes: En xo$uma gelen meqam 10luqda sual-cavab, bezilerini yoxlamasi ve psixoloq reyi. Arada seslenen perebivkalara ise soz ola bilmez! Kim duzub qo$ubsa, halaldi!

P.S. ANS-in butun aparicilarin gormu$em saytda, yalniz Tural-Yusifin fotosu yoxdu, goresen niye? :rolleyes:

Evveller Metanet (102fm) ucun ureyim gedirdi! Xeberleri bele oxuyan 2ci super bir aparici Azerbaycanin radio mekaninda yox idi! Amma son vaxtlar xeberleri nagil kimi, ve ele bil neyise oyrederek catdirir, bu ise menim hec xo$uma gelmir! Teessuf... Bir xeberler aparicisi var idi Gunel Ehmedzade, men deyerdim Metanetin evvelki vaxtlarina ox$ayirdi, amma teessufler olsun ki, artiq radiodan ayrilib... (Yeri gelmi$ken, aile heyati qurmasi munasibeti ile tebrik edirem :rroza: )

2 gundu 102de xeberlerden sonra derhal "Qizil onlug"a qulaq asiram. Вот это умора! Такого заряда энергии я редко получаю. Tural mugennileri ne gune qoyur :looool: Raziyam, mecazi menada deyilen sozleri de duzgun ifade etmek lazimdi, amma bezen cox ustune gedir. Bir $eyi de bilmirdim ki, onluq mugennilerin icazesi olmadan qurulur. Goresen, onlari 10ga kim salir? :rolleyes: En xo$uma gelen meqam 10luqda sual-cavab, bezilerini yoxlamasi ve psixoloq reyi. Arada seslenen perebivkalara ise soz ola bilmez! Kim duzub qo$ubsa, halaldi!

P.S. ANS-in butun aparicilarin gormu$em saytda, yalniz Tural-Yusifin fotosu yoxdu, goresen niye? :rolleyes:

Salam Aleykum.

Cavidin verilisinde ne varki nede danishsin yaziq 3 xeber oxuyub 3 mahni qoyur bununlada ishini bitmish sayir.Goresen Yas merasimine Cavid neceye geder?

Hormetli 'Говард Стерн' , onu nezerinize catdirim ki,men hele bu gune kimi o verilishe ne sms gondermishem ne de zenq etmishem!! Bu bele! Ancaq qulaq asiram!!! Siz hec narahat olmayin.Bir de siz bele diqqetle forumu oxuyursuzsa onda menim sualima da cavab vermeli idiniz! Nedense serf eleyeni oxuyursuz serf elemeyeni ise oxumursuz!!Ehh ne ise!!!

Раздражают ди-джеи на Европе и то, как она ведут передачу; перебивают друг друга на каждом слове. А их русский акцент при произношении английских слов etimtekuldu Невыносимо слушать.

men ayri-ayri butun radiolar haqqinda yazmayacam. umumi olaraq deye bilerem ki, jazz Fm-i cixmaq shertile qalan butun radiolar monotondur. arada ans CM ve 106,3 nese etmek isteyir oda bir muddet alinir, bir muddet yox. ona gorede radioda ancaq musiqiye qulaq asiram. o ki qaldi dj-lere, azerbaycanda aparici coxdur, amma dj-ler ans-dedir. o da hamsi yox bezileri.

2 Y.K.

Men bilmirem siz Metanete ne vaxt qulaq asmisiniz amma men ele hesab ediremki Metanet kimi xerber oxuyan ikinci bir sexs radio mekanda yoxdur.Xeberi catdirmagin muxtelif novleri var.Metanet bu cur catdirir.

Eger radiolarin xeber aparicilari haqqinda yazilsa...yazajam e...Amerikaya-Amerka deyen,Ingilterenin bas nazirinin adini Qoldune Braune deyen,cive sutunu tereddud etdiyi israr eden,oxudugu xebere gulen xeberler aparicilari arasindan kim secilir goresen?

2 Gulcik 7

Bir shey anlamadim.ne demek isteyirdiniz ki? :blink:

Bir nece gundur ki, Sag Salamat hazilanlari oxuyub bu gun bu verilishe gulag asdim.

Men ozum azdan choxdan media strukturlarindan uzag olmadigim uchun bir chox meselele burada irad bildirecem. Kor korana teriflemekle ish duzelen deyil.

1) Snikers, tampaks, tsenepar, shokolad, prokladka ve derman olmagdan savayi REKJLAMDIR!!! - Bu geyri peshekarligdir.

2) Seher seher , camahatin seher yemeyini yediyi vaxtda aparicinin oz iy vermish corablarindan ve corab iyinin hansi guce malik olmasindan efirde danishmag olmaz. Bu geyri peshekarligdan savayi TERBIYESIZLIKDIR!!!

3) Vado Korovinin sesine ve danishigina oxshayan Zaur gardash ve Ч и дж heriflerini duz teleffus etmeyen Emin. Yumorla shitliy arasinda duz sizin ve misal uchun Kamal (eks 106) arasinda olan ferg geder ferg var. Butun verilishi bir birinizin sozunu keserek, texniki baximdan duz olmasada bezen gishgirarag ve dahada anlashilmamazlig cixdigi bir shey : Emin azerbaycan dilinde nese deyir ve defelerle Zaur derhal eyni sheyi rus duilinde deyir ve ikiside bashlayirlar gulmeye.

4) Oz verilishinde oz mahnisini seslendirmek chox, chox, chox ucuz raskrutkadir. 1 defe seslendirmek bu tegdimat olar amma ara sira efire vermek - Bu geyri peshekarligdir.

5) Zaur bey-- sizde dinleyiciler beyem 2 kategoriyaya bolunur? Sizi shexsen taniyan ve mobil nomrenizi bilen, birde sizi shexsen tanimayib ve nomrenizi bilmeyen? Siz oz mobil telefonuzun nomresini 1 defede efire demeden tanish bilishlerin butun size gonderdikleri sms-leri efire oxuduz. - Bu geyri peshekarligdir!!!

6) ozunuzu shit aparmagin neticesini bu gun yegin ki, Emin gormemish olmadi. Sozume gore uzr isteyirem amma bunun bashga adi olmur. Dinleyici aparicini : TORMOZI, SUSDAAAA!!!! sozleriyle nayezd edib portacit etmeye calishirdi. Hemen o aparici Liderin, Ans-in, hetda uzden irag Yusif 106-da bu sozu demeye cesaret tapa bilmezdi. Duzdu ushaglar siz Kishi o ise yusif olsada, o bu sahede sizden gat gat peshekardir.

Ilahe Shixlinskaya siz eyer bu postu oxuduzsa onda siz gerek menimle razilashasiz ki, BU GBEYRI PESHEKARLIGDIR!!!

Bu posta cavab vermek isteyen adamlara : Oni prosti milashki, da chto vi govotite, Eminka prosto super reper ve sair cavablari gonderin Zaurun telefonuna. Verilish vaxti ve sms sheklinde! Mene ise ishde cavab vermek istesez konkret bir soz deyin. Eyer yox onda oturun ve bashgalarinin sozlerinden zovg alin ya esebleshin.

2 Y.K.

Men bilmirem siz Metanete ne vaxt qulaq asmisiniz. Xeberi catdirmagin muxtelif novleri var.Metanet bu cur catdirir.

Eger radiolarin xeber aparicilari haqqinda yazilsa...yazajam e...Amerikaya-Amerka deyen,Ingilterenin bas nazirinin adini Qoldune Braune deyen,cive sutunu tereddud etdiyi israr eden,oxudugu xebere gulen xeberler aparicilari arasindan kim secilir goresen?

2 Nashinsky: Salamlayirig sizi forumda bu 1.

2-cisi yazdiglarinizla razilashmamag olmur. Her halda inanmag isteyirem ki, bu tengidi chixishiniz, verilishi DAHA DA yaxshi gormek isteyinizden ireli gelir.

Hardasa "terbiyesizlik" ve "g.peshekarlig" kimi gebul olunanlarla birlikde, Sad-salamat ozu ozluyunde ESL seher verilishidir.

Bilirsiniz butun verilishler hansisa cherchivelerle efire chixsa, bu monotonluga gedirib chixaracag ki, en boyuk radio derdimiz de ele budur.

Diger terefden mentigi sual meydana gelir: Bes, bu cherchiveleri kim yaradir ve neye gore HAMI ona riayet etmelidir???

Bilirsiniz, her kes oz sechiminde azaddir.

Dinleyici olaraq, shexsen, mene bele bir seher verilishi lazimdir. "Cherchivesiz", mezeli, cesaretli ve bezen seher yemeyi vaxtina uygun olmayan zarafatlarla zengin!

Menimuchun seher verilishinin 2 cherchivesi var:

Zovglu musigi ve serbest aparicilar.

netice:

1. Her kes sechiminde ve tenqid obyektinde azaddir!

2. Her kesin ozu uchun qoydugu cherchiveleri var ki, bu parametrlere uygun ne lazimidirsa onu da axtarir(bezen tapir, menim kimi)

ps: Postunuzda hem mena, mezmun hem de duzgun qeyd olunmush meqamlar var idi.

Говард Стерн, size sualim barede demishdim!Qoyun tezeden yazim! Men burda sizin postlara fikir verirem nese yazi terzinizden siz sag-salamatin aparicisi Zaura benzeyirsiz! Sualimda bele idi siz Zaursunuz he?Ancaq duz cavab verin zehmet olmasa,semimi!!!

Hörmətli Abd1981 я не монтмаю вам , что жалко????

Беля бир шей вар, ЧАТ! Для обмена эмоциями, пустой болтовни, личных разговоров.

Такого типа разговоры ---туда.

А ещё есть такая вещь-блог. Его открыть не так сложно. Открой те свой дневник-блог , посвящённый САГ САЛАМАТУ. А ещё , можно чтобы его открыли сами ребята. Там будут отчёты о каждом эфире и кооммменты пишите , хоть до умопомрачения. А здесь обсуждаются радиостанции и их ведущие. Обсуждаются! Все выражают своё мнение по поводу чего либо. Мян хяр дяфя йазсам ки

Бу гюн чичяйин :morqqqq: верилиши супппер иди- 5 дяня gizildish Йахшы ки сян варсан чичяй!

Чичяйин ефириня йалныз ахырда гулаг аса билдим./смайлик/ Сабах мютляг сяня гулаг асарам./алгыш/ Сян йексян/розочка/.

Чичяйин бютюн фанатларыны саламлайырам./алгыш/ Ушаглар гялин чичяйя дястяк олаг. Ахы о бизим ючюн ишляйир /смайлик смайлик/

Чичяй биз сяни севирик, йахшы ки сян варсан. Яввялляр (мои волосы были сухие и безжизненные) биз неджя йашайырдыг ахы, няхайят сян варсан Чичяк. Сяндян йохду, олмайыб вя олмайаджаг. /смайлик/ Бу да сянин продюсериня/розочка/

ЭТО

1. НАПРЯГАЕТ (тех кто заходит сюда чтобы сказать и прочитать что нить интересное.)

2. ПРОТИВ ПРАВИЛ ФОРУМА.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Our picks

• AstraZeneca признала, что ее вакцина от COVID-19 может спровоцировать тромбоз
      Компания AstraZeneca признала, что ее вакцина против COVID-19 может вызвать редкое, но смертельное нарушение свертываемости крови.
      Фармацевтический гигант уже столкнулся с огромным количеством исков, поданных близкими тех, кто получил серьезные заболевания или умер в результате инъекции, сообщает Daily Mail.
      Отмечается, что юристы, представляющие десятки коллективных исков, говорят, что стоимость некоторых дел их клиентов может достигать 25 миллионов долларов (42,5 млн манатов), и настаивают на том, что вакцина фармацевтической фирмы является дефектным продуктом.
        Подчеркивается, что AstraZeneca в феврале признала, что ее вакцина может в очень редких случаях провоцировать состояние, называемое тромбозом с синдромом тромбоцитопении или TTS. Он может вызвать у пациентов образование тромбов, а также низкое количество тромбоцитов, что в некоторых случаях серьезно навредило тем, кто воспользовался вакциной, или даже привело к летальному исходу.
      Потенциальное осложнение было указано в качестве возможного побочного эффекта с момента выпуска вакцины, но признание AstraZeneca в феврале стало первым случаем, когда фармацевтический гигант сделал это в суде, сообщает Telegraph.

• Like
      • 98 replies
    • Распространилось видео цепной аварии в центре Баку – ФОТО – ВИДЕО - ОБНОВЛЕНО
      Распространились кадры цепной аварии на улице Рашида Бейбутова в Насиминском районе, в результате которой пострадали 10 автомобилей.
      Кадры распространил Центр интеллектуального управления транспортом МВД Азербайджана.
      На кадрах видно, как два легковых автомобиля устроили гонку на улице Рашида Бейбутова. Но водитель одного из них сначала задел припаркованный на обочине кроссовер, после чего потерял управление, и произошла цепная авария.
      Во время аварии также были повреждены одна камера видеонаблюдения и коробка управления. https://t.me/faktlarla/47382
      10:15
        Минувшей ночью в Насиминском районе столицы произошло дорожно-транспортное происшествие с участием 10 автомобилей.
      На улице Рашида Бейбутова двое водителей, устроивших между собой гонку, потеряли управление своими автомобилями и врезались в транспортные средства, стоявшие на обочине дороги, повредив до 10 машин, пишет Qafqazinfo.
      Начальник отдела пропаганды безопасности дорожного движения и связи с общественными структурами Управления Государственной дорожной полиции города Баку Тогрул Насирли сообщил, что авария произошла в 00:54.
      В результате ДТП пострадал один человек. По факту в Управлении полиции Насиминского района проводится расследование.
      09:43
      На улице Рашида Бейбутова в Насиминском районе Баку произошла цепная авария.
      В результате ДТП повреждения получили 10 автомобилей, пишет АПА. 
      • 22 replies
    • Наташа Королёва резко сменила имидж
      Телеведущая Лера Кудрявцева в соцсетях показала Наташу Королеву, свою коллегу по шоу «Суперстар!», с новым имиджем.
      50-летняя певица вдохновилась эпохой диско: она завила волосы мелкими кудрями и убрала их в высокую пышную прическу в афростиле. Яркий образ дополнили разноцветный бомбер, расшитый пайетками, массивные украшения и макияж с акцентом на глаза. Преображение удивило пользователей сети: «Даже не узнала тут Наташу», «Не совсем по возрасту оделась», «Пробует разное, молодец», «Вырви глаз, а не образ!» = https://lady.mail.ru/article/543509-koroleva-smenila-imidzh-zhena-gazmanova-pokazala-d/
      • 15 replies
    • Посоветуйте новостройку для покупки
      Здравствуйте.
      Посоветуйте, где сейчас в черте города будут строить новостройки? Мне нужно слегка вложиться в бакинскую недвижимость, желательно однокомнатные. Больше интересуют проекты, которые только начинают строительство. Район интересует, скорее всего Насиминский, от Каспиан Плазы вплоть до 28 мая. Спасибо!
      • 15 replies
    • В Баку появятся десятки новых автобусных остановок
      В Баку планируется установить 86 остановочных павильонов.
      Об этом сообщает пресс-служба Азербайджанского агентства наземного транспорта (AYNA) при Министерстве цифрового развития и транспорта.
      «Продолжается установка и реконструкция остановочных павильонов в столице. С учетом состояния дорожной инфраструктуры в Баку устанавливаются павильоны для широких и узких тротуаров», - говорится в информации.

https://media.az/society/v-baku-poyavyatsya-desyatki-novyh-avtobusnyh-ostanovok
      • 24 replies
    • Известный актер Талех Юзбеков прижег лоб жены сигаретой
      Известный азербайджанский актер Талех Юзбеков прижег сигаретой лоб жены.
      Об этом сообщила сама супруга артиста, блогер Хатира Юзбекова.
      Она показала след от ожога на лбу своим подписчикам в Instagram.
      "Да, муж прижег мне лоб сигаретой", - сказала она.
      Хатира Юзбекова не предоставила подробной информации о случившемся.
      Отметим, что у Талеха и Хатиры Юзбековых двое детей.  https://www.instagram.com/reel/C6Va1qjuNjZ/?utm_source=ig_embed&ig_rid=fec0e9dd-befb-44ea-ab5e-6e57f827531b   https://ru.oxu.az/society/865516  https://ru.baku.ws/video/193254  
      .
        • Sad
      • 50 replies
    • Стали известны подробности трагикомического происшествия, случившегося с жителем Баку
      Стали известны некоторые подробности трагикомического происшествия, случившегося с жителем Баку.
      Как передает xezerxeber.az, случай был зафиксирован около 07:00 по адресу: Сураханский район, поселок Гарачухур, улица Фармана Керимзаде, 67.
      По словам соседей, камень, которым было закрыто отверстие бака с водой, упал внутрь и нанес определенные повреждения. Хозяин дома решил вытащить камень и починить резервуар, но застрял в отверстии. Он находился в таком положении примерно 40 минут.
      На место происшествия незамедлительно прибыли сотрудники Службы спасения особого риска Министерства по чрезвычайным ситуациям. Они вызволили мужчину (1986 г.р.) с помощью специальных инструментов.
      Подробнее - в сюжете:
      13:35
      На горячую линию "112" Министерства по чрезвычайным ситуациям (МЧС) Азербайджана поступила информация о том, что на территории поселка Гарачухур Сураханского района столицы один человек оказался в беспомощном состоянии.
      Об этом сообщили в МЧС.
      На место происшествия незамедлительно были направлены сотрудники Службы спасения особого риска службы.
      При оценке оперативной обстановки выяснилось, что Т.Мамедов (1986 г.р.) проводил ремонтные работы в резервуаре для воды глубиной 2 метра и диаметром 1,5 метра в частном доме и не смог выбраться из него.
      Сотрудники  службы спасли мужчину с помощью спецтехники.
        • Sad
        • Like
      • 82 replies
    • Хлеб, обогащенный железом, будут продавать в Азербайджане
      Эксперт отметила, что принятию этого решения предшествовали исследования, которые проводились в различных регионах страны.  
      • 117 replies
  • Recently Browsing   0 members, 0 guests

• No registered users viewing this page.
  • Create New...