Jump to content
  • Откройте аккаунт на Диспуте за 5 минут

Продаете недвижимость, машину, телефон, одежду?  Тысячи  просмотров ежедневно на dispute.az  помогут вам. Бесплатная доска обьявлений.

Offtop(Çay)Xana Və Bölməni Müşahidə 5

Sunyata

Recommended Posts

Allah saxlasın qızını.smile.png Ne qeder indi bayramlar keçirilse de evvelki kimi maraqlı olmur..

Saghol ay Iynecik.Insallah sene qismet olsun.Bizim mehellede o vaxtlar hami cixardi bayira cersenbelerde.Here evinden bir sey getirerdi.maqnitafon, kalonka, sintezator yeyib icmek.besetka var idi.onun icinde bir vur catlasin olurdu..Son iller kocduyum yeni mehellemizde de usaqlar qeseng tonqal qalayirlar.K stati neftcilerdedir yeni mehlemiz ))Sizin kohne mekan )))

• Replies 744
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Atam da kiçiklikden bizi ele böyüdüb.Bize deyirdi,heç kimden qorxmayın,nese olsa ilk zerbeni siz endirin.))) Men hemişe arxanızdayam.

Bax yaxsi edib.Men de onun terefdariyam.Indiki dovrde qiz usaghi gerek ikiqat diribas olsun.Xanim xatinlighi, terbiyesi oz yerinde, plyus gerek ozunu de qorumaghi bacarsin.

Saghol ay Iynecik.Insallah sene qismet olsun.Bizim mehellede o vaxtlar hami cixardi bayira cersenbelerde.Here evinden bir sey getirerdi.maqnitafon, kalonka, sintezator yeyib icmek.besetka var idi.onun icinde bir vur catlasin olurdu..Son iller kocduyum yeni mehellemizde de usaqlar qeseng tonqal qalayirlar.K stati neftcilerdedir yeni mehlemiz ))Sizin kohne mekan )))

Mene artıq qismet olub ))) He evveller bayramlara oğlanlar xüsusi hazırlaşırdı.:) Neftçiler menim üçün heç vaxt köhne mekan ola bilmez.Her zaman oralardayıq.Yerimize sadiqiq.))

Bax yaxsi edib.Men de onun terefdariyam.Indiki dovrde qiz usaghi gerek ikiqat diribas olsun.Xanim xatinlighi, terbiyesi oz yerinde, plyus gerek ozunu de qorumaghi bacarsin.

Özü vuran yıxan olub dey( hele xencerini demirem) istiyirdi biz de özümüzü qoruya bilek nese olsa.))

Mene artıq qismet olub ))) He evveller bayramlara oğlanlar xüsusi hazırlaşırdı.smile.png Neftçiler menim üçün heç vaxt köhne mekan ola bilmez.Her zaman oralardayıq.Yerimize sadiqiq.))

Beh beh, sen de anasan ay İynecik?Ozuvu balaca usaq kimi aparirsan amma ))))

Ne yaxsi, kocmemisiz sevimli Vasmoydan?

Beh beh, sen de anasan ay İynecik?Ozuvu balaca usaq kimi aparirsan amma ))))

Ne yaxsi, kocmemisiz sevimli Vasmoydan?

Beli.:) Neyniyim,neceyemse eleyem,uşağam böyüyem neyem bilmirem,axır ki,buyam.

Ordan biraz kenara çıxmışam,amma hefte sekkiz men doqquz ordayam.))

Tesekkur edirem Könül, Allah sizin de balalari saxlasin.He anladim sizi.Menim de bir yaxin dostum geceler islemeyi sevir.Deyir geceler cox rahat olur islemek ucun.Sakitlik, gecenin huzunlu sesi..O da yaradici insandir.Karaokeye insallah gorek de..

İlk olaraq ən sevdiyim mahnı, " Ey həyat sən nə qəribəsən " i, sonra da " Bir axsam " mahnisini oxuyacam )))

Çox sağ ol Qulliver. "Ey həyat sən nə qəribəsən "mahnisi ilə bağli mənim qəribə xatirəm var.)))İkinci sinifdə az.dilindən çalişma vermişdilər.Sözlərdən cümlə qurmaq.Nə qədər fikirləşdim qəribə sözünə cümlə qura bilmədim.Sonunda "ey həyat sən nə qəribəsən yazdim"

Gərək müəlliməm bunu oxuyanda necə güldüyü görəydin.Mən xəcalətdən ölmüşdüm.))Deyirdi Könül müğənnilik etmək istəyir(((.Çooox utanmişdim..

Mən heç vaxt ucadan mahni oxumamişam.Ancaq arada zümzümə edirəm....Heç kim görməyəndə.))))Rəhmətliyin nəvəsi nəyi qoyub nə axtarirsan) mən heç rəqs də edə bilmirəm)))

Beli.smile.png Neyniyim,neceyemse eleyem,uşağam böyüyem neyem bilmirem,axır ki,buyam.

Ordan biraz kenara çıxmışam,amma hefte sekkiz men doqquz ordayam.))

Usaq qelbli boyuk qiz )))Yaxsi edirsen.Men de ozumu usaqlarin genclerin yaninda daha rahat hiss edirem.Cunki yasimin nece oldughunu unutmaq isteyirem.Hemise usaq, genc olmaq isteyirem.

Hefte sekkiz men doqquz )))) bu cumleni men de tez-tez isledirem )))

Edited by Гулливер

Çox sağ ol Qulliver. "Ey həyat sən nə qəribəsən "mahnisi ilə bağli mənim qəribə xatirəm var.)))İkinci sinifdə az.dilindən çalişma vermişdilər.Sözlərdən cümlə qurmaq.Nə qədər fikirləşdim qəribə sözünə cümlə qura bilmədim.Sonunda "ey həyat sən nə qəribəsən yazdim"

Gərək müəlliməm bunu oxuyanda necə güldüyü görəydin.Mən xəcalətdən ölmüşdüm.))Deyirdi Könül müğənnilik etmək istəyir(((.Çooox utanmişdim..

Mən heç vaxt ucadan mahni oxumamişam.Ancaq arada zümzümə edirəm....Heç kim görməyəndə.))))Rəhmətliyin nəvəsi nəyi qoyub nə axtarirsan) mən heç rəqs də edə bilmirəm)))

)))))) bu olmadi ki.men de seni diribas, her seyden bas cixardan bilirdim ))

tezlikle oyren, mahni oxumaghi da reqs etmeyi de.

Ucadan oxumaq dedin dunenki hadise yadima dusdu.Qizim evde suluqluq eleyende, yeni bos bosuna aghlayanda onuncun ya anasi ya men mahni oxuyuruq.Mughamlara qulaq asanda tamam sakit olur usaq.Sanki mugham ona laylay kimi gelir.Neyse, dunen yoldasimin isi var idi deye, basladim usaqcun mahni oxumagha.ele 1-2 deqiqe olar oxumusdum ki, yoldasim geldi ki sen Allah besdi, ver ozum saxlayaram sen daha mahni zad oxuma usaqcun )))

Edited by Гулливер

)))))) bu olmadi ki.men de seni diribas, her seyden bas cixardan bilirdim ))

tezlikle oyren, mahni oxumaghi da reqs etmeyi de.

Ucadan oxumaq dedin dunenki hadise yadima dusdu.Qizim evde suluqluq eleyende, yeni bos bosuna aghlayanda onuncun ya anasi ya men mahni oxuyuruq.Mughamlara qulaq asanda tamam sakit olur usaq.Sanki mugham ona laylay kimi gelir.Neyse, dunen yoldasimin isi var idi deye, basladim usaqcun mahni oxumagha.ele 1-2 deqiqe olar oxumusdum ki, yoldasim geldi ki sen Allah besdi, ver ozum saxlayaram sen daha mahni zad oxuma usaqcun )))

)))).Bu oxumaqla bir karaokeyədə getmək istəyirsən...Mənim böyük oğlumda muğam həvəskaridir..Babalarindan keçib yəqin.9 ayliq olanda qulaq asib aman-aman deyirdi.İndi də mənimlə qulaq asir.Kiçiyinə heç nə maraqli deyil.Ancaq eşitdiyi mahnini ,fərq etmir azərbaycan və ya xarici sonradan onu ritmlə oxuyur.Sluxu var..

1-2 yaşinda soruşanda ondan ki,babanin maşininda maqnitafon necə oxuyur,deyirdi:ya ya yauuu..aman-aman...

Bəs atanin maşininda necə oxuyur deyirdi:dippis-dippis))

Rəqs barədə ən bacariqsiz birinə rast gəlmisən.Bu yaşdan sonra heç məni rəqs müəllimidə düzəldə bilməz...Oxumaqdaki slux olmalidir.O da ki anadangəlmə bir hissdir ki məndə yoxdur.))

)))).Bu oxumaqla bir karaokeyədə getmək istəyirsən...Mənim böyük oğlumda muğam həvəskaridir..Babalarindan keçib yəqin.9 ayliq olanda qulaq asib aman-aman deyirdi.İndi də mənimlə qulaq asir.Kiçiyinə heç nə maraqli deyil.Ancaq eşitdiyi mahnini ,fərq etmir azərbaycan və ya xarici sonradan onu ritmlə oxuyur.Sluxu var..

1-2 yaşinda soruşanda ondan ki,babanin maşininda maqnitafon necə oxuyur,deyirdi:ya ya yauuu..aman-aman...

Bəs atanin maşininda necə oxuyur deyirdi:dippis-dippis))

Rəqs barədə ən bacariqsiz birinə rast gəlmisən.Bu yaşdan sonra heç məni rəqs müəllimidə düzəldə bilməz...Oxumaqdaki slux olmalidir.O da ki anadangəlmə bir hissdir ki məndə yoxdur.))

Allah güldürsün səni )))) Nə qədər güldüm yauuu yauu ))))Allah saxlasin oghlanlarini.Masallah boyuk usaqlardilar uje.Qaldi ki slux meselesi he onu duz deyirsen. O bir az qelizdir )))

Karaokede menimle yoldasimdan basqa hec kim olmayacaq ki )))Hem de dunen zilden oxuyurdum, bemden oxuyanda sesim yaxsi cixir.))

İynəcik idi deyesen dunen dedi Eylence yasa baxmir )))) reqs yasa baxmir.Sadece istek olsun gerek.

Bu Azeri forumu ele bil uşaq baxçasıdır. Filankes ile müsahibe,behmankes ile müsahibe ve s.

Vaxtınızı forumda niye bele semeresiz keçirirsiniz? Axı ne lezzet alırsınız bele mövzulardan?Kim harda yaşayır?Hansı peşenin sahibidir ?

Bu Azeri forumu ele bil uşaq baxçasıdır. Filankes ile müsahibe,behmankes ile müsahibe ve s.

Vaxtınızı forumda niye bele semeresiz keçirirsiniz? Axı ne lezzet alırsınız bele mövzulardan?Kim harda yaşayır?Hansı peşenin sahibidir ?

Xos gorduk, agillinin biri de geldi cixdi

Qardaşım(və ya bacım), burda camaat stres atır, günün yorğunluğun çıxarır.Sən forumu səmərəli istifadə edənlərə qoşul.Uşaq bağçasında nə işin var?

Blin ,  rus bölməsində  tam bir bölmə var  - Интервью с Форумчанами    .  Bu sənin gözünə girmir  ,  bizim bir iki  mövzumuz sənə mane olur ?   Xoşuva gəlmir oxuma ! 

Edited by Sunyata

Bu gün hami aqressiv olub))..Heç olmasa sizdən pozitiv 1500-cü post gəldi.))))

Könül, deyəsən doğrudan da 1500 dən o yana çixmaq fikri yoxdur)

Aqressiya barəsində heç demə, az deyil offtop ilə məşquldurlar, həmdə mənasız, aqressivliyini nümayiş edirlər...

Könül, deyəsən doğrudan da 1500 dən o yana çixmaq fikri yoxdur)

Aqressiya barəsində heç demə, az deyil offtop ilə məşquldurlar, həmdə mənasız, aqressivliyini nümayiş edirlər...

Konulun movzusunda oftop etmek istemedim. Men sizin suallarinizi beyenirem breyn-rinqde ,ona gore de ardini gozleyirem.  Her kicik naraziliga gore movzunu terk etmek olmaz. Forumdur,haminin fikri ust-uste dushe bilmez.

Konulun movzusunda oftop etmek istemedim. Men sizin suallarinizi beyenirem breyn-rinqde ,ona gore de ardini gozleyirem.  Her kicik naraziliga gore movzunu terk etmek olmaz. Forumdur,haminin fikri ust-uste dushe bilmez.

Oldu, problem deyil,amma razılaşmaq lazımdır, yüz dəfələrlə səhvlər olub, heç səsin çixardan olmayıb, mənim sualım nədənsə əks səda verdi (((

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Our picks

• В Баку в результате несчастного случая скончалась 21-летняя модель
      В Баку скончалась 21-летняя девушка.
      Как передает Qafqazinfo, проживающая в доме на Московском проспекте в Насиминском районе столицы Камила Гасанова (2003 г.р.), скончалась от отравления угарным газом.
      Отмечается, что девушка работала актрисой и моделью и являлась студенткой Бакинского филиала Московского государственного университета.
      По данному факту в прокуратуре Насиминского района проводится расследование.

https://media.az/society/v-baku-21-letnyaya-model-skonchalas-v-rezultate-neschastnogo-sluchaya-foto
        • Sad
        • Confused
      • 160 replies
    • Кому следует воздвигнуть памятник в Баку? - ОПРОС + ВИДЕО
      В городе Баку, где древность сочетается с современностью, важно иметь статуи и памятники на различные темы.
      Интересно, а что об этом думают граждане? Кому, по их мнению, следует поставить памятник в столице?
      Baku TV попытался выяснить это у горожан.
      Оказалось, что граждане также хотели бы увековечить память наших национальных героев и шехидов.
        "Должны быть воздвигнуты памятники всем нашим шехидам. Их должны знать все. Если будут установлены их статуи, гости столицы будут проинформированы о наших шехидах", - сказал один из жителей Баку.
      Подробнее - в сюжете:

• 128 replies
    • В АМУ выступили с заявлением по поводу суицида бывшего главного педиатра
      У нас каких-либо новых назначений на руководящие должности не производилось.
      Об этом в ответ на запрос Oxu.Az заявила завотделом по связям с общественностью Азербайджанского медицинского университета (АМУ) Гюнель Асланова.
      • 56 replies
    •  Кровати односпальные, двуспальные и двухъярусные
      Спальная мебель "КЛАССИКА"

• Upvote
        • Like
      • 240 replies
    • В Азербайджане повысились цены на услуги такси: что говорят в компаниях и AYNA?
      В последнее время в стране наблюдается рост цен на услуги такси.
      Как сообщает Xezerxeber.az, водители утверждают, что фиксируется уменьшение количества автомобилей, так как машины производства 1999 и 2000 годов сняты с эксплуатации. Это, в свою очередь, также влияет на цены.
      Между тем эксперт по транспорту Ясин Мустафаев отметил, что наряду с ценой важно повышать и качество предоставляемых услуг. 
      По данному вопросу редакция также обратились в AYNA.
      Там отметили, что, согласно новым правилам, юридические лица и частные предприниматели, желающие осуществлять перевозку пассажиров на такси, должны действовать на основании соответствующих разрешений. Прежде всего им необходимо получить пропускное удостоверение и пропускную карту.
      По поводу повышения цен в компаниях по предоставлению услуг такси привели разные доводы.
      Так, в Bolt отметили, что заказы в системе формируются на основе спроса и предложения. «Просим водителей привести свою деятельность в соответствие с требованиями законодательства. В противном случае заказ со стороны Bolt не будет отправлен владельцам этих автомобилей», - отметили в компании.
      В свою очередь в Uber заявили, что окончательная цена поездки зависит от многих факторов, таких как соотношение свободных автомобилей в конкретной локации и желающих заказать такси, расстояние и продолжительность поездки, заторы. Чем меньше свободных водителей, тем выше может быть цена поездки.
      Представляем подробный видеоматериал по теме:
      https://media.az/society/1067959052/v-azerbaydzhane-povysilis-ceny-na-uslugi-taksi-video/
        • Facepalm
      • 15 replies
    • Рапродажа уходовой и  лечебной косметики от Hommlife. Все с 40-50 % скидкой!
      Эффективные средства эко-качества🤩 По очень выгодным ценам👍 
      • 4 replies
    • Открытия сухопутных границ Азербайджана не будет
      Сейчас мы видим, что с закрытием на определенный период сухопутных границ Азербайджана безопасность в стране укрепляется. В прошлом наблюдалось множество случаев, некоторые из которых были обнародованы, а некоторые - нет.
      Как сообщает АЗЕРТАДЖ,  об этом заявил Глава республики 23 апреля в выступлении на международном форуме на тему "СОР29 и Зеленое видение для Азербайджана", организованном в Университете АДА.
      "Мы столкнулись с серьезными угрозами и проблемами извне. Именно это я и имел в виду, когда говорил, что все наши потенциальные риски могут исходить из-за рубежа", - сказал глава государства.
      https://ru.oxu.az/politics/863491
        • Facepalm
        • Downvote
        • Haha
      • 151 replies
    • И опять Помогите))
      Девочки форума....кто может откликнитесь
      все все все...мне нужна ваша помощь....
      У дочери день варенье в понедельник, меня поставщики подвели, заказала костюм  Чуи(на вайлдберис) вобщем отказали ...
      А она у меня ужасная анимешница, вобщем решила сама смастерить ей костюм , благо не очень тяжёлый ...
      У меня есть пальтишко, портниха онун астарыны дейишечек, шляпку куплю , брюки черные и сарочка есть, остаётся только два элемента, серая жилетка и короткий пиджачок, серая жилетка может у кого то от костюма остался, могу купить, или за шоколадку взять, а что делать с пиджаком? Моя портиниха отказалась((( говорит переделать нет проблем , а новый сшить нет ...
      Очень мало времени ....помогите, можно и советом...
      По магазинам не могу пройтись с работы в 6 выхожу...могу успеть только в один но только если точно знать что могу купить , что надо
        • Like
      • 18 replies
  • Recently Browsing   0 members, 0 guests

• No registered users viewing this page.
  • Create New...