Jump to content
  • Откройте аккаунт на Диспуте за 5 минут

Продаете недвижимость, машину, телефон, одежду?  Тысячи  просмотров ежедневно на dispute.az  помогут вам. Бесплатная доска обьявлений.

Recommended Posts

• Replies 426
  • Created
  • Last Reply

[quote name='SEYRCI_new' post='2856712' date='May 7 2008, 16:51 ']Vredina, отправьте мне Ваш адрес e-mail, я отправлю Вам эту песню.[/quote]
ЛС не идет. если можно на [email protected]
буду очень благодарна!

[quote name='SEYRCI_new' post='2866262' date='May 9 2008, 13:21 ']Vredina, я уже отправил Вам эту песню, опять ничего не получилось?[/quote]
SEYRCI,
огромное Вам спасибо! :conf_icon.php:
Аллах сизденде, Флора ханымнанда разы олсун musulman:

[quote name='Qefestion' post='2781332' date='Apr 21 2008, 22:38 ']Salamlar./ Evezolunmaz korifeyimizin bir mahnisi var, klipi tez tez Xezer tv de verilir.. Klip deyende ki evvelki Baki bulvarinda chekilmish chox gozel, sade , hezin bir videogoruntudur..
Bele sozleri var..[u][b] Sensiz guller achilmaz, sensiz gelmez bahar yaz. Baharim yazim menim, en shirin arzum menim..arzum..arzum..menim...[/b][/u]
Xahish edirem o mahnini tapmaga mene tecili komek edesiniz.. Demek olar ki her deqiqe o mahni beynimde firlanir, meni deli eliyir.. [u][b]Xahish edirem komek edinnnn[/b][/u][/quote]
Beli menim de cox beyendiyim ifadi.Lezzet edir bu mahni mene.

[quote name='Qefestion' post='2781332' date='Apr 21 2008, 22:38 ']Salamlar./ Evezolunmaz korifeyimizin bir mahnisi var, klipi tez tez Xezer tv de verilir.. Klip deyende ki evvelki Baki bulvarinda chekilmish chox gozel, sade , hezin bir videogoruntudur..
Bele sozleri var..[u][b] Sensiz guller achilmaz, sensiz gelmez bahar yaz. Baharim yazim menim, en shirin arzum menim..arzum..arzum..menim...[/b][/u]
Xahish edirem o mahnini tapmaga mene tecili komek edesiniz.. Demek olar ki her deqiqe o mahni beynimde firlanir, meni deli eliyir.. [u][b]Xahish edirem komek edinnnn[/b][/u][/quote]
Beli menim de cox beyendiyim ifadir,lezzet edir bu mahniya qulaq asanda.Ugurlar. :loveyouu:

отличный голос у нее. Мне ее одна песня очень нравиться, но не знаю как называется, чуть ритмичная песня, а из слов помню только (qaranliq geceler, gozumde geceler) . кажется так. если кто-то знает плиз напишите как называется.

[quote name='NUR?' post='2906303' date='May 16 2008, 13:48 ']отличный голос у нее. Мне ее одна песня очень нравиться, но не знаю как называется, чуть ритмичная песня, а из слов помню только (qaranliq geceler, gozumde geceler) . кажется так. если кто-то знает плиз напишите как называется.[/quote]
NUR,эти строки из песни "Bakinin gecesi", линк можете найти во 2-й странице этой темы. Всего хорошего!

[img]http://i1.tinypic.com/85e2bd3.jpg[/img]

[font="Arial"][b]İfaçı:[/b] Flora Kərimova
[b]Albom:[/b] Darıxma
[b]Format:[/b] mp3
[b]Keyfiyyət:[/b] 128 kbps

1. Yağma yağış
2. Çinar və mən
3. Darıxma
4. Əlvida
5. Mehribanım
6. Ana
7. Sevgilim
8. Mirzə Babayevə ithaf
9. Qurban adına
10. Serebryannnıy listopad
[/font]
[url="http://rapidshare.com/files/66846839/Flora.Kerimova_-_Darixma.by.Dr.Emin.Guluzadeh.rar"]http://rapidshare.com/files/66846839/Flora...n.Guluzadeh.rar[/url]

[img]http://i10.tinypic.com/87duxvs.jpg[/img]

[b]İfaçı:[/b] Flora Kərimova
[b]Albom:[/b] Həyat Sən Nə Qəribəsən
[b]Keyfiyyət:[/b] 128 kbps

01 Həyat Sən Nə Qəribəsən
02 Nə Gəlməz Oldun
03 Qaytar Eşqimi
04 Qəlbimdəsən
05 Xatirə
06 Bayatılar
07 Ey Vəfasız
08 Sevgi Həsrəti
09 Mehriban Insanlar
10 Gecikmiş Məhəbbət
11 Mənim Duyğularım
12 Ümid
13 Intizar
14 Köçəri Quşlar
15 Sənə Mən Neylədim

[url="http://rapidshare.com/files/66838888/Flora.Kerimova_-_Heyat.Sen.Ne.Qeribesen.by.Dr.Emin.Guluzadeh.rar"]http://rapidshare.com/files/66838888/Flora...n.Guluzadeh.rar[/url]

[img]http://musigi.az/data/img/covers/200/13_200.jpg[/img]

[b]İfaçı:[/b] Flora Kərimova
[b]Albom:[/b] Aldatma Məni
[b]Keyfiyyət:[/b] 256 kbps

01. Aldatma Məni
02. Bir Daha
03. Əzizim
04. Bunu Səndən Gözləməzdim
05. Görüş
06. Gecələr Keçir
07. Niyə
08. Səni Unutmaq Üçün
09. Xəyanət
10. Gəlmədi
11. Qoşa Məzar
12. Sonuncu Döngə

[url="http://rapidshare.com/files/12098786/Flora_Kerimova_-_Aldatma_Meni__www.people.az_.rar"]http://rapidshare.com/files/12098786/Flora....people.az_.rar[/url]
rar password: people.az

первые две ссылки мои, а ссылка на последний альбом взято с сайта mp3passion.net

Ребята большое спасибо за ссылки, но почему то ссылка на некоторые мои любимые песни, а именно: [b][url="http://musiqi-az.com/musics/"]http://musiqi-az.com/musics/[/url][/b], вместо этих песен открывает все что угодно, но не эти песни. Не подскажете где еще можно скачать такие песни как "AДџlamasД±n salxД±m sГ¶yГјd", NeДџme oxumaq isteyirem ay ana", "Мян сяни севмишям сяндян хябярсиз", и еще у нее была песня, названия не помню, но там были такие слова "Бурада гюняш парлайыр, сянсиз истиси йохдур...". Заранее спасибо за помощь.
ЗЫ: [b]Seyrci[/b], огромное спасибо за ссылку на песню "Сянсиз", :rroza::rroza::rroza: медиаплеердя по 20-30-му кругу слушаю))))

[quote name='Wolfy' post='2911391' date='May 17 2008, 13:13 ']Ребята большое спасибо за ссылки, но почему то ссылка на некоторые мои любимые песни, а именно: [b][url="http://musiqi-az.com/musics/"]http://musiqi-az.com/musics/[/url][/b], вместо этих песен открывает все что угодно, но не эти песни. Не подскажете где еще можно скачать такие песни как "AДџlamasД±n salxД±m sГ¶yГјd", NeДџme oxumaq isteyirem ay ana", "Мян сяни севмишям сяндян хябярсиз", и еще у нее была песня, названия не помню, но там были такие слова "Бурада гюняш парлайыр, сянсиз истиси йохдур...". Заранее спасибо за помощь.
ЗЫ: [b]Seyrci[/b], огромное спасибо за ссылку на песню "Сянсиз", :rroza::rroza::rroza: медиаплеердя по 20-30-му кругу слушаю))))[/quote]
Wolfy,сообщите Ваш e-mail, я отправлю Вам эти песни, нет проблем!

Flora xanim Kerimova Xezer TV-nin "Star ve men" yeni layihesinde!!! Tezece start goturmus bu layiheye munsif kimi qatilan Flora xanim, dunen hemkarlari Qorxmaz ve Iftixarla birlikde ilk teqdimat efirinde idiler. Bir cox istirakci arasindan secilmis istedadli gencler hefteler boyu Cavan Zeynalli,Elza Seyidcahan, Lale Memmedova, Zamiq, Xatire ve basqalari ile duetler ifa edecekler. Buna oxsar layiheler olmusdu, bu da onlardan biridir.
Dunen Flora xanim her zamanki kimi oz eleqant geyiminde, sade, yarasiqli ve SEMIMI onlari dinleyirdi ve SEYR edirdi.

[quote name='SEYRCI_new' post='2918442' date='May 19 2008, 09:06 ']Flora xanim Kerimova Xezer TV-nin "Star ve men" yeni layihesinde!!! Tezece start goturmus bu layiheye munsif kimi qatilan Flora xanim, dunen hemkarlari Qorxmaz ve Iftixarla birlikde ilk teqdimat efirinde idiler. Bir cox istirakci arasindan secilmis istedadli gencler hefteler boyu Cavan Zeynalli,Elza Seyidcahan, Lale Memmedova, Zamiq, Xatire ve basqalari ile duetler ifa edecekler. Buna oxsar layiheler olmusdu, bu da onlardan biridir.
Dunen Flora xanim her zamanki kimi oz eleqant geyiminde, sade, yarasiqli ve SEMIMI onlari dinleyirdi ve SEYR edirdi.[/quote]
Uzr isteyirem, yazida sehv buraxmisam, Flora xanimin munsif kolleqasi Iftixar deyil, Intiqamdir!

Flora xanim artiq ikinci heftedir Xezer TV-nin yeni layihesinde munsif kimi istirak edir. Kecen bazar efire geden buraxilisda istirakcilar duetlerini ifa etdiler. Flora xanimla beraber bestekar Oqtay Recebovda munsiflik edirdi. Onlarin birge isleri kimi bir cox mahnilarin adini sadalamaq olar, "Nece unudum seni" mahnisini desem kifayetdir. Usaqlar ucun cizgi filmlerinde oxuyan Flora xanim Oqtay muellimin eserlrini ifa edib. Dunende Flora xanim istirakcilara oz fikirlrini soyledi. Hemiseki kimi yarasiqli ve sade idi.

Sevimlimiz FLORA Kerimovanin shok musahibesi!

[b]“RÖYANIN GÖSTƏRDİYİ EFİR STRİPTİZLƏRİ RƏZALƏTDİR”
“Məndən tarixdə külliyyat qalacaq, ondan isə soyunmaq” [/b]

[b][i]Xalq artisti Flora Kərimovanın APA-ya müsahibəsini olduğu kimi təqdim edirik[/i].[/b]

- Bir vaxtlar Siz müğənni Röyanın müdafiəçilərindən biri olmusunuz. İndi isə aranızda ciddi problemlər yaranıb...

- Əvvəllər mən Röyaya inanırdım, daha doğrusu, etirafına inanırdım. Axı o, tez-tez “bilmədim, bu işi gördüm, daha olmayacaq” deyirdi. Mən bu səmimiliyin nəticəsini görmək istəyirdim və düşünürdüm ki, bir-iki düşünülməmiş addıma görə insanı kökündən vurmaq olmaz. Düşünürdüm ki, bu qızın gələcəyi var, söhbətləri bu şəkildə qabartmağa, onun mahnılarına rəğbət bəsləyənləri ayıltmağa, onu gözdən salmağa ehtiyac yoxdur. Hər qızın ailə, ana perspektivi olmalıdır və mən məhz o perspektivləri qoruyurdum. Həm də Röya sənətdə elə bir insan tərəfindən təhqir olunurdu ki, onun özünün haqqı yox idi Röya haqqında bu sözləri deməyə. Ona mən demişdim ki, əl çəkin bu cavanlardan. Mən mesaj göndərdim ki, onun hədəfində Röya və ya hansısa bir gənc olacaqsa, qarşısında məni görəcək. İnanmaq istəyirdim ki, bu insan ayrı cürə ola bilər. Olmaq istəyir, indi oldu da belə. Sonra mən başa düşdüm ki, bu, Röyanın bir üsuludur, Röyanın irsindən gələn xasiyyətidir. Röya, hər halda, özü də bilməsə, anası, ailəsi onun soyunun kim olduğunu bilir. Ona görə də mən onun bugünkü varlığına irsi məzmunu kimi baxıram.

- Münasibətlərinizin kəskinləşməsinin səbəbi nədir?

- Bu məsələ “Xalq Parad” verilişində başladı. Bu verilişin aparıcısı qonağı haqqında ənənəvi olaraq rəy sorğusu keçirirdi. Mənim fikrimi də bilmək istədi. Açığı, əvvəl tərəddüd elədim. Düşündüm ki, nə deyim? Deyim ki, gənc bir qız, xoşagəlməz pozada hamının gözü qabağında klip çəkdirdiyi rejissorun atasına sataşaraq, biabırçı halda, yarı sərxoş, yarı hallı vəziyyətdə Azərbaycan qızını təmsil edir? Oxuduğu “Yağış” mahnısının sədaları altında bədən naxışları ilə öyünən Röya Azərbaycanın ismət rəmzidir, bunu deyim? Onun bu görüntüləri bir müddət teleekranlarda və telefonlarda insanların əyləncə predmeti olmuşdu. Həmin verilişdə Röyanı biabır edib bu sözləri demək istəmirdim. Orada əvvəl ona müraciət etdim və bildirdim ki, mən onun analığını, abrını qorumaq istəyirəm. Mən Azərbaycanın abrını qorumaq istəyirəm, çünki bizi təmsil edən hər bir insanın simasında Azərbaycan görünür. Avropanın 43 ölkəsinin təmsil olunduğu “Eurovision” yarışmasında Azərbaycan alnıaçıq çıxış etdi. Hər bir Azərbaycan vətəndaşı dedi ki, bizim başımız ucaldı. Amma Röyanın göstərdiyi efir striptizləri rəzalətdir, xəcalətimizdir. Mən bunu ona başa salmaq istəyirdim, amma o, nə etdi? O, mənim meydanlarda olmağımı başıma qaxdı. Mən meydanlarda vətəndaş adını qazanmışam və xalqımın yanında olmuşam. Buna görə çox şeyləri itirmişəm. Bilirsiniz, namus alverə çevriləndə, namusun başında pul dayananda yazıq o Vətən, yazıq o insan, yazıq o xalq, yazıq o millətə olur... Mənim bütün dediklərim bu nəsihətdən ibarət idi. Bunu bir çox sənətkarlardan fərqli olaraq dilimə gətirib düşmən qazandım. Röya qıcıqlanır, çünki bunları düşünsə qazancından olar. Hətta o verilişin aparıcısı da bilir ki, mən bu danışığa bir neçə dəfədən sonra razılıq verdim. Bunun da səbəbi o idi ki, Röyayla görüşəndə üç-dörd dəfə onu başa salmağa çalışdım ki, bu yolla qazandığın çörəyin bərəkəti yoxdur. Ona dəfələrlə “eləmə bunu” dedim. Özünü “krutoy” kimi göstərir. Neçə dəfə yalançı-"krutoy" İlhamənin tərəfindən, həmçinin qəzetlərdə, jurnallarda “krutoy”luğu sındırılan Röya, bu təndiqlərlə barışıb, İlhamənin dilindən qorxaraq onunla sürünə-sürünə sülhə getmişdi. Sənə ağıl öyrədən İlhamə mənimlə savaşda nə qazandı ki, sən də nə qazanasan?! Sənin haran “krutoy”dur? Onun “krutoylar” arasında məxsusi adı var. Bax, budur mənə təsir edən. Mənim övladım Röya yaşındadır. İndiyə kimi övladım haqqında bir adam bir kəlmə deyə bilməz. Alnıaçıq yaşadı, hamı da bilir, hətta düşmənlərim də bunu bilirlər, alnıaçıq da ailə qurdu. Hətta insafsız düşmənlərim mənim ailəmə, mənim üstümə tənə etmək istəyəndə bir barmaq yeri tapmadılar. Qızım dörd il institutda oxudu, heç kim bilmədi ki, o mənim qızımdır. Mən anayam, ona da bir ana kimi “dur, dayan, belə eləmə, sən bilərəkdən İlhamənin həyatını təkrar edirsən, mən istəmirəm onun həyatını yaşayasan” dedim.

- Flora xanım, Röya jurnaldakı yazısında bildirib ki, Flora Kərimovanın səsi yoxdur və bağırmaqla hamını aldadır...

- O, mənim sənətkarlığımı şübhə altına alıb. Mən ona Bəxtiyar Vahabzadənin sözləri ilə cavab vermək istəyirəm. Hələ 30-40 il qabaq Bəxtiyar Vahabzadə demişdi ki, “50 il Azərbaycana belə səs gəlməyəcək”. 50 il ötüb keçir, ancaq Azərbaycana hələ də bu səs gəlməyib. 50 il əvvəl Bəxtiyar müəllimin dediyi sözləri millət də deyir. O, mənim haqqımda deyir ki, bir filmlə yadda qalmışam. O filmin birinci notundan tutmuş, eyvanda oxuduğum nota qədər bir musiqi dünyasıdır, musiqi tarixidir. Elə təkcə “Qayınana” filmi bütün dünyanı gəzdi. O bədbəxt isə ömrü boyu oxusa da, mənim bir notumu belə təkrar edə bilməyəcək. Bundan belə 50 il yaşayıb, yaratdığı, düşündüyü mahnıları mənim “Qayınana” filmində eyvanda oxuduğum “Dilbərim” ariyasına, elə sonuncu oxuduğum “Sənə güvəndiyim dağlar, sənə də qar yağarmış” mahnısına bərabər olmayacaq. Məndən tarixdə külliyyat qalacaq, ondan nə qalacaq, soyunmaq? Müğənni kimi o, səsi və ifası haqqında ali savadlı sənətkarın rəyini eşitmək məcburiyyətindədir. Mən ona deyirəm ki, artıq səsi laxlayıb, xüsusən musiqi cümlələrini uzadanda. 40 yaşına çatanda o, bu səslə nə edəcək? Laxlayan səs sənətdə qəbul olunmayan və bərbad səs sayılır. Düzdür, Röya monoton oxuyur, ancaq ürəklə oxuyur. Röyanın səsi belədir, bir az sonra o, səsini cilovlayıb ona sahib ola bilməyəcək. O, mənim oxumağımı bağırmaq adlandırıb, axı bağırmağa onun heç musiqi imkanı yoxdur. Ağılı bunu anlayan insanlara verərlər, onun kimi ağılsızlara ağıl öyrətmək əbəsdir. O, qadın, insan, övlad kimi artıq gözdən düşüb, müğənni kimi də gözdən düşəcək. O, Azərbaycanın namusuna meydan oxuyur? Röya bir vaxtlar tənhalıqda dizlərini qucaqlayıb hönkür-hönkür ağlayanda, mənim bu gün dediklərimi yadına salacaq. Amma onda gec olacaq. Çox heyiflər olsun ki, mən musiqi taleyimi onun kimilərə qurban verdim.

- Röya Sizi 5 dəfə rəsmi ailə həyatı qurmaqda da ittiham edib...

- Röyanın riyaziyyatda heç ibtidai səviyyədə də savadı yoxdur. Hər qadını lap onun dediyi kimi 5 kişi qanuni olaraq özünə həyat yoldaşı, övladlarına ana eləmir. Amma o, bir dəfə də kiminsə evinin xanımı ola bilməyəcək. 27 yaşına çatıb, ancaq onun qeyri-rəsmi münasibətlərini sayıb qurtarmaq olmur, mən hələ özünün sadaladıqlarını nəzərdə tuturam. Onun ailə üzvləri guya bilmirlər ki, bu çörək necə qazanılır? İçir, ya da hansısa zəhrimarı qəbul edir, özündən xəbəri olmur, sonra da biabırçı pozalarda şəklini çəkən insanları məhkəməyə verir. O vəziyyətə düşmə, şəklini də çəkməsinlər. Birinci addımından sənətkarlar sırasında səhnəyə çıxan mən buna necə dözüm? Mən Şövkət Ələkbərova, Rəşid Behbudov, Bülbüllə birgə səhnəyə çıxmışam. Röya neyləyib? Məni bir müğənni kimi sevib-sevməmək olar, ancaq ondan başqa kimsəni görmədim ki, mənim sənətimi inkar edəcək qədər şərəfsiz olsun, hətta düşmənlərim belə...

- Sizcə, bu nəsillər arasında əzəli, əbədi mövcud olan anlaşılmazlıq, qısqanclıq deyil ki?..

- Röya dəyişə bilərdi. Amma bu imkanı itirdi. Azərbaycan hər bir insanın, o cümlədən mənim namusumdur və mən erməni saytlarında Röyanın biabırçı şəkillərini görəndə və ona yazılan şərhləri oxuyanda, bağrım çatlayır. Bəlkə də bütün mübarizə dövrümdə basqılar altında olanda, bu boyda əziyyət çəkmirdim. Düşünürəm və düz də düşünürəm ki, bu bəladır, bu yoluxucu xəstəlikdir. Hələ tam formalaşmamış cavanları yoluxdurmaq təxribatıdır. Cavan insan bu gün özünü açıbsa və açıq-saçıq bir qadına meyl bəsləyirsə, bunlardan nə vətəndaş, nə döyüşçü olacaq? Mən bu işə qlobal baxıram. Nə vaxtsa belə hərəkətlər media, teleşirkətlər, hakimiyyət tərəfindən sükutla qarşılanırdısa, pul naminə təbliğ olunurdusa, indi artıq belə deyil, yetərincə qadağalar qoyulur. Röya və onun simasında bu yola əl atan qadınların bu hərəkətindən tək mən yox, sənətkarlar, insanlar, vətəndaşlar narahatdır. Röyanın lüt bədənini millətdən, ailə üzvlərindən, övladlarından utanmayaraq tərifləyənlər də, elə onun qədər nifrət qazanırlar.
APA

Мяним тябии ки, Флора ханыма беюк хермят вя сайгыларым вар, амма онун индики бу вариантыны анламырам, нооолуб, ня хябярди?! Инди ядына дюшдю ки, Роя няляр эляйиб вя йа эдир. (Онун фикриджя) Дяхилсиз сехбятдир!!! Озу дя, хявяся бахэээ, гетюрюб бютюн КИВ нюмайяндяляриня бу барядя мюсахибя вэриб, конкретно, ЯРАШДЫРМАДЫМ!!!

Dunen Flora xanim Kerimova ATV-nin "10-lar" verilisinin qonagi oldu. Verilisin emekdaslarinin Flora xanim ucun tertib etdikleri suallari cox beyendim, xosuma geldi. Dogrudanda, secilen suallara Flora xanim her zamanki kimi etrafli, mentiqli cavablar verdi. Umumiyyetle Flora xanim geyimi, ehval-ruhiyyesi ile ela gorunurdu, sesi de, masallah, hemiseki kimi teravetli idi.

ANS telekanalinin "Qoy oturmusuq" verilisinin dunenki qonagi Flora xanim oldu. Fikrimce, surusken bir movzu idi, sehne geyimlerinden ve sehne medeniyyetinden sohbet bas tutdu desem, yanilmaram. Flora xamin, zaman-zaman heyatinda bas veren bir cox epizodlardan danisdi. Bir gor ki, ele senetkarin eli bir nece gun evvel hansisa akselerat mugenni uzunden yandigina gore, indi o, ehtiyatla danisirdi.

Я очень люблю ее песни, ее исполнение. Супер.
Я очень люблю и песни, и исполнение Рои. Супер.
Я ИХ очень люблю.

Но вчера на АНС Флора ханум немного... Ну почему она этой Джамиле не сказала ху из ху? Не честно!
Немного разочаровалась, надо быть принципиальным до конца.
То же самое она должна была бы сказать про Айгюн.
А что сделала Флора ханум?
Позвонила на передачу к Айгюн и стала критиковать Рою. Рою обсуждала с Айгюн, а что Айгюн лучше??..

С уважанием к Флоре ханум.

[quote name='SEYRCI_new' post='2979053' date='May 29 2008, 13:18 ']Hormetli yuzerler, xahis edirem Sizden, Flora xanimin movzusunda basqa unsurlerin adlarini cekmeyesiniz, lutfen![/quote]

hormetli SEYRCI_new sizinle tamamile raziyam.Flora xanim kimi senetkarin bolumunde basqa unsur yox [b]mikrob[/b]un adini cekmek lazim deyil.Yashasin yek senetkarimiz Flora xanim Kerimova :rroza:

[quote name='sabir mamedov' post='2981209' date='May 29 2008, 18:47 ']hormetli SEYRCI_new sizinle tamamile raziyam.Flora xanim kimi senetkarin bolumunde basqa unsur yox [b]mikrob[/b]un adini cekmek lazim deyil.Yashasin yek senetkarimiz Flora xanim Kerimova :rroza:[/quote]
Sabir, xos sozlere gore tesekkur edirem. Flora xanim kimi senetkarlarin qedrini bilmek lazimdir.

[quote name='SEYRCI_new' post='2977415' date='May 29 2008, 09:54 ']ANS telekanalinin "Qoy oturmusuq" verilisinin dunenki qonagi Flora xanim oldu. Fikrimce, surusken bir movzu idi, sehne geyimlerinden ve sehne medeniyyetinden sohbet bas tutdu desem, yanilmaram. Flora xamin, zaman-zaman heyatinda bas veren bir cox epizodlardan danisdi. Bir gor ki, ele senetkarin eli bir nece gun evvel hansisa akselerat mugenni uzunden yandigina gore, indi o, ehtiyatla danisirdi.[/quote]
Men baxa bilmamishem, heyif.
Amma ''Onlarda''-olduqu verilishe baxdim. Suallara verilen cavablarini beyendim. Tutarli ve (sheksiz ki,) aqilli cavablar idi.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Our picks

• Хлеб, обогащенный железом, будут продавать в Азербайджане
      Эксперт отметила, что принятию этого решения предшествовали исследования, которые проводились в различных регионах страны.  
        • Like
      • 79 replies
    • В Баку в результате несчастного случая скончалась 21-летняя модель
      В Баку скончалась 21-летняя девушка.
      Как передает Qafqazinfo, проживающая в доме на Московском проспекте в Насиминском районе столицы Камила Гасанова (2003 г.р.), скончалась от отравления угарным газом.
      Отмечается, что девушка работала актрисой и моделью и являлась студенткой Бакинского филиала Московского государственного университета.
      По данному факту в прокуратуре Насиминского района проводится расследование.

https://media.az/society/v-baku-21-letnyaya-model-skonchalas-v-rezultate-neschastnogo-sluchaya-foto
        • Sad
        • Confused
      • 170 replies
    • Кому следует воздвигнуть памятник в Баку? - ОПРОС + ВИДЕО
      В городе Баку, где древность сочетается с современностью, важно иметь статуи и памятники на различные темы.
      Интересно, а что об этом думают граждане? Кому, по их мнению, следует поставить памятник в столице?
      Baku TV попытался выяснить это у горожан.
      Оказалось, что граждане также хотели бы увековечить память наших национальных героев и шехидов.
        "Должны быть воздвигнуты памятники всем нашим шехидам. Их должны знать все. Если будут установлены их статуи, гости столицы будут проинформированы о наших шехидах", - сказал один из жителей Баку.
      Подробнее - в сюжете:

• 137 replies
    • В АМУ выступили с заявлением по поводу суицида бывшего главного педиатра
      У нас каких-либо новых назначений на руководящие должности не производилось.
      Об этом в ответ на запрос Oxu.Az заявила завотделом по связям с общественностью Азербайджанского медицинского университета (АМУ) Гюнель Асланова.
      • 56 replies
    •  Кровати односпальные, двуспальные и двухъярусные
      Спальная мебель "КЛАССИКА"

• Upvote
        • Like
      • 241 replies
    • В Азербайджане повысились цены на услуги такси: что говорят в компаниях и AYNA?
      В последнее время в стране наблюдается рост цен на услуги такси.
      Как сообщает Xezerxeber.az, водители утверждают, что фиксируется уменьшение количества автомобилей, так как машины производства 1999 и 2000 годов сняты с эксплуатации. Это, в свою очередь, также влияет на цены.
      Между тем эксперт по транспорту Ясин Мустафаев отметил, что наряду с ценой важно повышать и качество предоставляемых услуг. 
      По данному вопросу редакция также обратились в AYNA.
      Там отметили, что, согласно новым правилам, юридические лица и частные предприниматели, желающие осуществлять перевозку пассажиров на такси, должны действовать на основании соответствующих разрешений. Прежде всего им необходимо получить пропускное удостоверение и пропускную карту.
      По поводу повышения цен в компаниях по предоставлению услуг такси привели разные доводы.
      Так, в Bolt отметили, что заказы в системе формируются на основе спроса и предложения. «Просим водителей привести свою деятельность в соответствие с требованиями законодательства. В противном случае заказ со стороны Bolt не будет отправлен владельцам этих автомобилей», - отметили в компании.
      В свою очередь в Uber заявили, что окончательная цена поездки зависит от многих факторов, таких как соотношение свободных автомобилей в конкретной локации и желающих заказать такси, расстояние и продолжительность поездки, заторы. Чем меньше свободных водителей, тем выше может быть цена поездки.
      Представляем подробный видеоматериал по теме:
      https://media.az/society/1067959052/v-azerbaydzhane-povysilis-ceny-na-uslugi-taksi-video/
        • Facepalm
      • 15 replies
    • Рапродажа уходовой и  лечебной косметики от Hommlife. Все с 40-50 % скидкой!
      Эффективные средства эко-качества🤩 По очень выгодным ценам👍 
      • 4 replies
    • Открытия сухопутных границ Азербайджана не будет
      Сейчас мы видим, что с закрытием на определенный период сухопутных границ Азербайджана безопасность в стране укрепляется. В прошлом наблюдалось множество случаев, некоторые из которых были обнародованы, а некоторые - нет.
      Как сообщает АЗЕРТАДЖ,  об этом заявил Глава республики 23 апреля в выступлении на международном форуме на тему "СОР29 и Зеленое видение для Азербайджана", организованном в Университете АДА.
      "Мы столкнулись с серьезными угрозами и проблемами извне. Именно это я и имел в виду, когда говорил, что все наши потенциальные риски могут исходить из-за рубежа", - сказал глава государства.
      https://ru.oxu.az/politics/863491
        • Facepalm
        • Downvote
        • Haha
      • 158 replies
  • Recently Browsing   0 members, 0 guests

• No registered users viewing this page.
  • Create New...