Jump to content
  • Откройте аккаунт на Диспуте за 5 минут

Продаете недвижимость, машину, телефон, одежду?  Тысячи  просмотров ежедневно на dispute.az  помогут вам. Бесплатная доска обьявлений.

Mexdi Ilə Müsahibə

Kenul2012

Recommended Posts

Növbə gəlib yeni müsahibə çatdı.Bu dəfə növbə dəyərli Mexdi xanımındır

.photo-179290.jpg?_r=1438951256

Sizə bol şans və səbr arzulayıram.Buyurun,userlərimizin suallarına cavab verin.)

Müsahibənin qaydalarını xatırladım;

- istəsən ilk postunda özün barədə məlumat ver. ( məcburi deyil ) .

- Hansı suala cavab verib verməməyi özün seçirsən,sərbəstsən..

- Mövzunu bağlamağı da sənin qərarınla edəcəyəm.. Ya mövzunun özündə ya mənə Şm (Ls)  yazmaqla.

Mexdi,uğurlar.Meydan ( söz ) sənindir.

Edited by Kenul2012

Bugünlerde mene şikayet mektubu yazmışdın.İncimişdin menden.) İncime,seni incidecek bir şey etmerem.:rroza:

Müsahibende uğurlar.Özüne mexsus yazı terzin,fikirlerinle seçilirsen.Yaradıcılığında da iddialısan.Seni tanıdığıma şadam ezizim.

Sual- İnsanları öldüren silahlar deyil,insanlardır.Niye biz bir birimizin düşmeniyik? Ne verib ala bilmirik?

2- Sevgi ve nifret.Sence hansı daha güclü ola biler? Nifretin saxtası olmaz deyerler.

Mexdi gözəl müsahibə arzulayıram sizə! 

Yaradıcı insanlar, əsasəndə şair qəlbli insanlar müəyyən mənada digərlərindən təbiətinə görə fərqlənirlər. Bəlkədə elə deyil, amma mən həmişə belə düşünmüşəm. Siz özünüzdə bu fərqi görürsüz?

İkincı,  qızıl fondunuzdan bir parça şeir əgər mümkünsə. 

Tebrikler ve ugurlar.

Ilk sualim, belke de, coxlarina maraqli gelen bir meseleyle baglidir. "Mexdi" niki haradan gelir? ))

Çox sağ ol Müseyib. 

Mehdi mənim oğlumun adıdır.Bunu bəzi yazılarımda qeyd etmişdim.

Xoş gördük Mexdi! Dediyinə görə məni tanıyır :)

Mexdi, o qədər "Zaman" qəzəti tipli postlar mövzular yazırsınız ki, çox zaman hansının "Zaman"dan , hansının özünüzdən yazdığınızı anlaya bilmirəm

"Zaman"a bu qədər sevgi hardandı?

Bugünlerde mene şikayet mektubu yazmışdın.İncimişdin menden.) İncime,seni incidecek bir şey etmerem.:rroza:

Müsahibende uğurlar.Özüne mexsus yazı terzin,fikirlerinle seçilirsen.Yaradıcılığında da iddialısan.Seni tanıdığıma şadam ezizim.

Sual- İnsanları öldüren silahlar deyil,insanlardır.Niye biz bir birimizin düşmeniyik? Ne verib ala bilmirik?

2- Sevgi ve nifret.Sence hansı daha güclü ola biler? Nifretin saxtası olmaz deyerler.

Əziz İqolka, sənə çox istəyirəm bunu bil və mənim belə şikayət tipli yazlarımın üstündən aleeeeyyyy hoooppp deyib keç.

Birinci sualına cavab olaraq onu deyim ki əgər insan bu dünyada qonaq oluğunu dərk etsə, onun qəlbində nifrətə yer qalmaz. Fani dünyada düşmən olmaqdansa bağışlayaraq yaşamaq daha doğrudur. Təbii ki bunu hər kəs biz cür anlayır. Mən nifrətdən iyrənirəm, sanki bu hiss məni eybəcərləşdirə bilər düşünürəm.

Deyəsən sənin iki sualın elə əslində bir cavab oldu.

Mexdi xanim men de sizi tebrik edirem ve ugurlar dileyirem. :rroza:

Profile name'niz maraqli gelmishdi,Museyib artiq o suali verib.)

Nece oldu disputa geldiniz?

Bəli Ceylin...Böyük oğlumun adıdır bu ad.

Əvvəla onu deyim ki sən məsumluq simvolu kimi görünürsən gözümdə, bilmirəm niyə. Yəqin avatordaki şəkilə görədir.

Disputa təsadüfən gəlmişdim, gəzişirdim internet səhifələrində, buranı gördüm, başladım burda özümə sığınacaq qurmağa..

Yaradıcı insanlar, əsasəndə şair qəlbli insanlar müəyyən mənada digərlərindən təbiətinə görə fərqlənirlər. Bəlkədə elə deyil, amma mən həmişə belə düşünmüşəm. Siz özünüzdə bu fərqi görürsüz?

Çox sağ olun Qara müəllim. Təbiəti sevənlərdənsiz yəqin siz də.. Çünki mən o Qara müəllimi çox sevirəm və onun bütün verlişlərinə o vaxtlar sevə-sevə baxırdım.

Bilmirəm xasiyyətimdəki fərqlilik özünü necə büruzə verir. Sadəcə mən hərdən çox susuram, hərdəndə çox danışıram.İnsanlara münasibətimdə hərdən fərqli olduğu hiss edirəm, güzəşt hissi isə hədsiz dərəcədə inkişaf edib xasiyyətimdə. Belə bu qədər..

Təbriklər Mexdi.

Bu sualı bəlkə də çox veriblər.

Amma israrla Müseyib Elekberin sualına cavab gözləyirəm )))

Əziz Smile Müseyibin sualına cavab verdim...

P.S Gözəl donun var öz aramızdır...))))))))

Xoş gördük Mexdi! Dediyinə görə məni tanıyır :)

Mexdi, o qədər "Zaman" qəzəti tipli postlar mövzular yazırsınız ki, çox zaman hansının "Zaman"dan , hansının özünüzdən yazdığınızı anlaya bilmirəm

"Zaman"a bu qədər sevgi hardandı?

Fikus xanım, mən elə başa düşmüşdümki sizi tanıyıram..Amma bu belə deyilmiş.

Mən Ailəm jurnalının üzvü olmuşam, o jurnalı çox  oxumuşam..Ola bilər bu səbəbdəndir.

Qara müəllim, şeiri unutdum, bağışlayın..

Bax! Günəş şəfəqi üzündə onun,

Necə nur yaradıb mələklər kimi.

Bax! Zaman övladı necə də dolğun,

Bir sürət yaradıb rəssamlar kimi.

Sən şair övladı kimsən, nəçisən,

O qələm əlində sən nə düzürsən?

Ağ varaq olmazsa inanıram mən,

Daşlarda söz yonar  bu iti ürək!!!

Qara müəllim, şeiri unutdum, bağışlayın..

Bax! Günəş şəfəqi üzündə onun,

Necə nur yaradıb mələklər kimi.

Bax! Zaman övladı necə də dolğun,

Bir sürət yaradıb rəssamlar kimi.

Sən şair övladı kimsən, nəçisən,

O qələm əlində sən nə düzürsən?

Ağ varaq olmazsa inanıram mən,

Daşlarda söz yonar  bu iti ürək!!!

Sağ ol Mexdi, 4-cü misrada "surət" yazmaq istəmisən yəqin. Bir az  da üzərində çalışsan yaxşı şairə çıxar səndən.  davamı gəlsin. (etiraz etmirsizsə sizdən sənə keşdim)

Sağ ol Mexdi, 4-cü misrada "surət" yazmaq istəmisən yəqin. Bir az  da üzərində çalışsan yaxşı şairə çıxar səndən.  davamı gəlsin. (etiraz etmirsizsə sizdən sənə keşdim)

Çox sağ olun, müraciət forması üçün narahatçılığa əsas yoxdur. 

Bəli Ceylin...Böyük oğlumun adıdır bu ad.

Əvvəla onu deyim ki sən məsumluq simvolu kimi görünürsən gözümdə, bilmirəm niyə. Yəqin avatordaki şəkilə görədir.

Disputa təsadüfən gəlmişdim, gəzişirdim internet səhifələrində, buranı gördüm, başladım burda özümə sığınacaq qurmağa..

Mexdi,yaradici insansiniz,maraqli yazilariniz var,ugurlariniz davamli olsun! :rroza: 

.Maraqlidir mene,teeccublenmerem deyib de teeccublendiyiniz zamanlar olub?

Mexdi,yaradici insansiniz,maraqli yazilariniz var,ugurlariniz davamli olsun! :rroza: 

.Maraqlidir mene,teeccublenmerem deyib de teeccublendiyiniz zamanlar olub?

Çox sağ ol Ceylin, yaradıcı insana bir az azadlıq lazımdır. Bu yaxşı mənada olan azadlıqdır, sadəcə vaxt qıtlığı və başımın körpələrə, işə qatışmağı məni bu aləmdən çox uzaq eləyir. Çox istəyirəm bir qələm bir az ağ vərəq götürüb heç olmasa tək bir həftə qalım, amma mümkün olmur. Deyəsən mən uşaqlar böyüyəndə yaradıcılığa qayıda biləcəm. Onlar hər şeydən vacibdir çünki, hətta özümdən.

Təəccüb sözü bu zamanlar üçün bir az uzaqdır, amma olub.Məni həmişə ikiüzlü insanlar və çox sağ ol sözü ilə arası olmayan insanlar təəccübləndirib.Nə bilim, sanki bəzilərinə yaxşlıq etmək müqəddəs borc kimidir.Ümumi götürəndə elə insan özü təəccüblü varlıqdır.))))))

Mexdi ,müsahibəndə uğurlar arzulayıram..

Özün -özünü necə tərif edərdin?  Çətin insansan, ya asan?  )  

Virtual dünyanın  real həyatında rolu?

Çox sağ ol Könül.

Yəqinki çətin insanam, amma ətrafdakılar insanlarla münasibətimə görə məni asan hesab edir.Amma bu belə deyil. Virtual həyatın real həyətdakı rolu məncə sıfır dərəcədədir. Mənə görə təbii ki..Bax nə dəyişir real həyatımızda buralara gələndə, burdakılarla söhbət edəndə? Heç nə. Qayıdırsan real həyata bə ordakılarla belə aram-aram, ürəyin istəyən tərzdə davrana bilmirsən.Ürəyin istəyən tərzdə deyəndə bunu pis mənada demirəm, yəni burda pisə pis yaxşıya yaxşı deyə bilirsən, həyatda bu belə deyil.Mən virtual sözünü xoşlamıram, bilmirəm nə səbəbə.Əslində bir səbəbvar, sadəcə bunu vaxtı gələndə yazılarımda qeyd edəcəm.

.Bax nə dəyişir real həyatımızda buralara gələndə 

Vecinizə deyilsə sizi burda saxlayan nədir ? (sizə görə vaxt itkisi olmalidi əslində) Mən elə bilirəmki insana virtualdaki lap cuzi olsa da istənilməyən hadisə təsir edir,əks halda düşünə bilərikki burda yalandan və mənasiz havaya danişan kimi oluruq.Nədən yaranir bu ? reala çixa bilməmək ehtimalidir , yoxsa ətrafdakilara sanki virtual vecimə deyilmiş kimi göstərmə cəhdidi.?

Postum qərəzli deyil . hami kimi sual verirəm )

Edited by azda

Vecinizə deyilsə sizi burda saxlayan nədir ? (sizə görə vaxt itkisi olmalidi əslində) Mən elə bilirəmki insana virtualdaki lap cuzi olsa da istənilməyən hadisə təsir edir,əks halda düşünə bilərikki burda yalandan və mənasiz havaya danişan kimi oluruq.Nədən yaranir bu ? reala çixa bilməmək ehtimalidir , yoxsa ətrafdakilara sanki virtual vecimə deyilmiş kimi göstərmə cəhdidi.?

Postum qərəzli deyil . hami kimi sual verirəm )

Sualınızı cavabsız qoyacam. Bağışlayın.Uğurlar sizə.

• 3 weeks later...

Mexdi,sizə niyə belə az sual verdilər? 

Yəqin populyar deyiləm, və ya məni burada tanıyanlar azdır.. belə mənim üçün fərqi yoxdur, burda mənə sual verənlər elə mənim bəsimdir..Artıq insan tanımağında zərəri çoxdur. Yəqin başa düşdünüz Rufət müəllim.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Our picks

• Хлеб, обогащенный железом, будут продавать в Азербайджане
      Эксперт отметила, что принятию этого решения предшествовали исследования, которые проводились в различных регионах страны.  
      • 71 replies
    • В Баку в результате несчастного случая скончалась 21-летняя модель
      В Баку скончалась 21-летняя девушка.
      Как передает Qafqazinfo, проживающая в доме на Московском проспекте в Насиминском районе столицы Камила Гасанова (2003 г.р.), скончалась от отравления угарным газом.
      Отмечается, что девушка работала актрисой и моделью и являлась студенткой Бакинского филиала Московского государственного университета.
      По данному факту в прокуратуре Насиминского района проводится расследование.

https://media.az/society/v-baku-21-letnyaya-model-skonchalas-v-rezultate-neschastnogo-sluchaya-foto
        • Facepalm
        • Upvote
        • Like
      • 169 replies
    • Кому следует воздвигнуть памятник в Баку? - ОПРОС + ВИДЕО
      В городе Баку, где древность сочетается с современностью, важно иметь статуи и памятники на различные темы.
      Интересно, а что об этом думают граждане? Кому, по их мнению, следует поставить памятник в столице?
      Baku TV попытался выяснить это у горожан.
      Оказалось, что граждане также хотели бы увековечить память наших национальных героев и шехидов.
        "Должны быть воздвигнуты памятники всем нашим шехидам. Их должны знать все. Если будут установлены их статуи, гости столицы будут проинформированы о наших шехидах", - сказал один из жителей Баку.
      Подробнее - в сюжете:

• Milli
        • Haha
      • 136 replies
    • В АМУ выступили с заявлением по поводу суицида бывшего главного педиатра
      У нас каких-либо новых назначений на руководящие должности не производилось.
      Об этом в ответ на запрос Oxu.Az заявила завотделом по связям с общественностью Азербайджанского медицинского университета (АМУ) Гюнель Асланова.
      • 56 replies
    •  Кровати односпальные, двуспальные и двухъярусные
      Спальная мебель "КЛАССИКА"

• 241 replies
    • В Азербайджане повысились цены на услуги такси: что говорят в компаниях и AYNA?
      В последнее время в стране наблюдается рост цен на услуги такси.
      Как сообщает Xezerxeber.az, водители утверждают, что фиксируется уменьшение количества автомобилей, так как машины производства 1999 и 2000 годов сняты с эксплуатации. Это, в свою очередь, также влияет на цены.
      Между тем эксперт по транспорту Ясин Мустафаев отметил, что наряду с ценой важно повышать и качество предоставляемых услуг. 
      По данному вопросу редакция также обратились в AYNA.
      Там отметили, что, согласно новым правилам, юридические лица и частные предприниматели, желающие осуществлять перевозку пассажиров на такси, должны действовать на основании соответствующих разрешений. Прежде всего им необходимо получить пропускное удостоверение и пропускную карту.
      По поводу повышения цен в компаниях по предоставлению услуг такси привели разные доводы.
      Так, в Bolt отметили, что заказы в системе формируются на основе спроса и предложения. «Просим водителей привести свою деятельность в соответствие с требованиями законодательства. В противном случае заказ со стороны Bolt не будет отправлен владельцам этих автомобилей», - отметили в компании.
      В свою очередь в Uber заявили, что окончательная цена поездки зависит от многих факторов, таких как соотношение свободных автомобилей в конкретной локации и желающих заказать такси, расстояние и продолжительность поездки, заторы. Чем меньше свободных водителей, тем выше может быть цена поездки.
      Представляем подробный видеоматериал по теме:
      https://media.az/society/1067959052/v-azerbaydzhane-povysilis-ceny-na-uslugi-taksi-video/
      • 15 replies
    • Рапродажа уходовой и  лечебной косметики от Hommlife. Все с 40-50 % скидкой!
      Эффективные средства эко-качества🤩 По очень выгодным ценам👍 
      • 4 replies
    • Открытия сухопутных границ Азербайджана не будет
      Сейчас мы видим, что с закрытием на определенный период сухопутных границ Азербайджана безопасность в стране укрепляется. В прошлом наблюдалось множество случаев, некоторые из которых были обнародованы, а некоторые - нет.
      Как сообщает АЗЕРТАДЖ,  об этом заявил Глава республики 23 апреля в выступлении на международном форуме на тему "СОР29 и Зеленое видение для Азербайджана", организованном в Университете АДА.
      "Мы столкнулись с серьезными угрозами и проблемами извне. Именно это я и имел в виду, когда говорил, что все наши потенциальные риски могут исходить из-за рубежа", - сказал глава государства.
      https://ru.oxu.az/politics/863491
      • 151 replies
  • Recently Browsing   0 members, 0 guests

• No registered users viewing this page.
  • Create New...