Jump to content
  • Откройте аккаунт на Диспуте за 5 минут

Продаете недвижимость, машину, телефон, одежду?  Тысячи  просмотров ежедневно на dispute.az  помогут вам. Бесплатная доска обьявлений.

Жировой гепатоз или ожирение печени

Egoiste

Recommended Posts

Salam manim 25 yashim var.1 il bundan evvel tesedufan UZI vaxti manda qara ciyar yaglanmasi diaqnozu qoyuldu.Amma yadimdadi man har il UZI-dan keciram 2 il bundan qabax hec na yox idi manda.yasim 25, boyum 186 sm,cekim ise 82 kilodu.Yani koklukla bagli problemim yoxdu amma bu yaglanma hardandi bilmiram.Man terapevt yanina getdim o mana manda maddeler mubadilasinin pozuldugunu dedi va sabab bunun dedi.Analizlar verdim may ayinda ALAT manda 123 idi amma norma 0-40 arasi olmalidir.Hakim mana sistem yazdi-gemodez+dimedrol ve esensial+reboksin iynalari.Lipovaya kislota tabletka derman.mualicadan sonra oldu 90.yayda yena analiz verdim qalxmishdi 110-a kimi.Amma oktyabrda da haman proseduru eladim va 10 gundan sonra analizlari verdim.indi da ALAT dushdu 80-da o qadar iyna darmandan sonra.Yani mualice tasir edir amma az, ve bir muddatdan sonra ALAT yena yuksalir manda.Kimin bela problemi olub? Va ya kim guclu qara ciyar hakimi taniyir.Maslahat verardiz.Cox sag olun!

PS: 1) Man ozum nadan shubhalaniram onu da yazim.Hardasa 1 il yaxin yani dekabr 2008 tarixdan dekabr 2009 tarixedek PROSKAR dermani qabul etmisham sac tolkulmaya qarshi.1 tabletka 5mq dir onu 7-8 yera bolub har gun icmisham.deyiram balkam onnandi.
2) Man Hepatit B virusu ucun analiz verdim manda bu virus tapilmadi va mana bu vurus ucun vaksina vurdurmagim maslahat goruldu man da 3 6 ay erzinda 3 dafa bu vaksinani vurdurdum balka onnandi :huh:

[quote name='Egoiste' timestamp='1291121185' post='7796700']

PS: 1) Man ozum nadan shubhalaniram onu da yazim.Hardasa 1 il yaxin yani dekabr 2008 tarixdan dekabr 2009 tarixedek PROSKAR dermani qabul etmisham sac tolkulmaya qarshi.1 tabletka 5mq dir onu 7-8 yera bolub har gun icmisham.deyiram balkam onnandi.
2) Man Hepatit B virusu ucun analiz verdim manda bu virus tapilmadi va mana bu vurus ucun vaksina vurdurmagim maslahat goruldu man da[size="5"][b] 3 6 ay[/b][/size] erzinda 3 dafa bu vaksinani vurdurdum balka onnandi :huh:
[/quote]

36 ay yox 6 ay erzinda 3 dafa vaksinalari vurdurmusham

У моего мужа здесь тоже случайно обнаружили жировую дистрофию печени, но когда мы были за границей,перепроверили и все анализы оказались в норме, никакой дистрофии обнаружено не было. Пойдите к другому врачу, может и Вам тоже попался врач, который решил на Вас подзаработать... В некоторых наших клиниках узисты, врачи и лаборатории работают в слаженной связке...

[quote name='Egoiste' timestamp='1291121185' post='7796700']
Salam manim 25 yashim var.1 il bundan evvel tesedufan UZI vaxti manda qara ciyar yaglanmasi diaqnozu qoyuldu.Amma yadimdadi man har il UZI-dan keciram 2 il bundan qabax hec na yox idi manda.yasim 25, boyum 186 sm,cekim ise 82 kilodu.Yani koklukla bagli problemim yoxdu amma bu yaglanma hardandi bilmiram.Man terapevt yanina getdim o mana manda maddeler mubadilasinin pozuldugunu dedi va sabab bunun dedi.Analizlar verdim may ayinda ALAT manda 123 idi amma norma 0-40 arasi olmalidir.Hakim mana sistem yazdi-gemodez+dimedrol ve esensial+reboksin iynalari.Lipovaya kislota tabletka derman.mualicadan sonra oldu 90.yayda yena analiz verdim qalxmishdi 110-a kimi.Amma oktyabrda da haman proseduru eladim va 10 gundan sonra analizlari verdim.indi da ALAT dushdu 80-da o qadar iyna darmandan sonra.Yani mualice tasir edir amma az, ve bir muddatdan sonra ALAT yena yuksalir manda.Kimin bela problemi olub? Va ya kim guclu qara ciyar hakimi taniyir.Maslahat verardiz.Cox sag olun!

2) Man Hepatit B virusu ucun analiz verdim manda bu virus tapilmadi va mana bu vurus ucun vaksina vurdurmagim maslahat goruldu man da 3 6 ay erzinda 3 dafa bu vaksinani vurdurdum balka onnandi :huh:
[/quote]
Сизи ахыра гедер муаинеден кечирмейиблер.ГГТ,ГЕЛЕВ.ФОСФАТАЗА,ХОЛЕСТ.,ТРИГЛИСЕРИД СПЕКТР ИЛЕ ВЕ САЙ..Рибоксин,гемодез ве липоевая кислота таблети кечен есрин муалиджесидир.Ве бутун сачтёкулме елехине олан дерманларда эстроген йа она бензер мадделер олмалыдыр.О да гепатозын себеби ола билер.

[quote name='Vesta' timestamp='1291123533' post='7797032']
У моего мужа здесь тоже случайно обнаружили жировую дистрофию печени, но когда мы были за границей,перепроверили и все анализы оказались в норме, никакой дистрофии обнаружено не было. Пойдите к другому врачу, может и Вам тоже попался врач, который решил на Вас подзаработать... В некоторых наших клиниках узисты, врачи и лаборатории работают в слаженной связке...
[/quote]

okşcox sag olun.garak onda bir da yoxluyum analizlari.harda maslahat bilirsiz? kohna DIAMED indiki BAKU MEDIKAL-i maslahat gorublar mana,necadi ora? va ya siz harda eladiz sonraki analizlari? Va bir da bu sahede yaxshi hekim taniyirsiz? kimi maslahat gorardiz? cox sag olun1

[quote name='Zuzi' timestamp='1291135211' post='7798135']
Сизи ахыра гедер муаинеден кечирмейиблер.ГГТ,ГЕЛЕВ.ФОСФАТАЗА,ХОЛЕСТ.,ТРИГЛИСЕРИД СПЕКТР ИЛЕ ВЕ САЙ..Рибоксин,гемодез ве липоевая кислота таблети кечен есрин муалиджесидир.Ве бутун сачтёкулме елехине олан дерманларда эстроген йа она бензер мадделер олмалыдыр.О да гепатозын себеби ола билер.
[/quote]

Yox eslinda man hamisini vermisham.Qanin umumi, hormonal analizlarini vermisham.40-a yaxin analiz var idi.Qara ciyara aid olanlardan normada olmuyan sadece ALAT-dir.o da ki mualice eliyiram yenada azalmir :huh: Siz hansi klinikanimaslahat gorardiz analizlar ucun ve mualice ucun hansi hekimi maslahat gorardiz? Bunun ucun Hepatoloq hekim lazimdir? Cox sag olun!

[quote name='Egoiste' timestamp='1291201446' post='7802507']
okşcox sag olun.garak onda bir da yoxluyum analizlari.harda maslahat bilirsiz? kohna DIAMED indiki BAKU MEDIKAL-i maslahat gorublar mana,necadi ora? va ya siz harda eladiz sonraki analizlari? Va bir da bu sahede yaxshi hekim taniyirsiz? kimi maslahat gorardiz? cox sag olun1
[/quote]
Баку Медикал Центр на Инглабе или в клинике Туси, на сегодняшний день лучшие, кому можно доверять. Не ходите в Шихлинку, это там у мужа обнаружили так называемый жировой гепатоз, по-моему д-р Агаева...

[quote name='Vesta' timestamp='1291228272' post='7805212']
Баку Медикал Центр на Инглабе или в клинике Туси, на сегодняшний день лучшие, кому можно доверять. Не ходите в Шихлинку, это там у мужа обнаружили так называемый жировой гепатоз, по-моему д-р Агаева...
[/quote]

ok nezere alaram.cox sag olun!

• 2 weeks later...

Man onun yaninda olmusham,mani mualica eladi qastroenteroloji problem var idi.Arzu xanim qastroenteroloq deyil? 5 nomrali xastaxana dovlat xastaxanasidi niya qabul 30 manat olurki? Man 1 il bunnan qabax olmusham orda.Diqqata gora cox sag olun! :dedmoroz:

• 1 month later...

[quote name='Egoiste' timestamp='1296798186' post='8263151']
Mana yaxshi hakim maslahat varan yoxdu? Qara ciyar piylanmasini mualica etmek ucun :unsure:
[/quote]
Əgər Arzu xanımdan narazı qalmısınızsa, onda digər həkimi məsələhət görməyi axtarmayın. Çünki onun kimi mütəxəssisi hər deyəndə tapmaq olmur.

• 7 months later...

Yay idi deya mualica olunmurdum.Artiq mualicaya bashlamisham 2 hafta olar.
USM muayinasindan birda kecdim- Qaraciyarda cuzi boyuma va 1-2 ci daracali yaglanma.Od kisasinda cokuntu var,dalag,madaalti vez va boyraklar normal.

Hakim mualica yazdi.Esensial kapsula (2x2 dafa), Vitamin E400, pahriz.Va birda Xolodeksan darmani yazmishdi amma onu icandan sonra diareya oldu manda (retsepta diareya ola bilar yazilib)zang eladim hakima dedi onda onu icma, Ursofalk darmani var onu al ic.Halaki axtariram deyiblar ya Turkiya ya da Rusiyadan zakaz ela gatizdir burda yaxshisi olmur.

[quote name='Vesta' timestamp='1291228272' post='7805212']
[/quote]
Кстати для информации скажу др.Агаева в данный момент в баку медикал плазе и работает куда вы советуете пойти форумчанину)

[quote name='Egoiste' timestamp='1317186832' post='10101637']
Yay idi deya mualica olunmurdum.Artiq mualicaya bashlamisham 2 hafta olar.
USM muayinasindan birda kecdim- Qaraciyarda cuzi boyuma va 1-2 ci daracali yaglanma.Od kisasinda cokuntu var,dalag,madaalti vez va boyraklar normal.

Hakim mualica yazdi.Esensial kapsula (2x2 dafa), Vitamin E400, pahriz.Va birda Xolodeksan darmani yazmishdi amma onu icandan sonra diareya oldu manda (retsepta diareya ola bilar yazilib)zang eladim hakima dedi onda onu icma, Ursofalk darmani var onu al ic.Halaki axtariram deyiblar ya Turkiya ya da Rusiyadan zakaz ela gatizdir burda yaxshisi olmur.
[/quote]
Я бы вам посоветовал если не можете найти урсофальк то можете заменить урсобилом это одно и то же препарат итальянский подделок не встречал.И еще а вы помимо гепатита Б проверялись на гепатит С?

[quote name='Dr.Ilgar' timestamp='1317662145' post='10142375']
Я бы вам посоветовал если не можете найти урсофальк то можете заменить урсобилом это одно и то же препарат итальянский подделок не встречал.И еще а вы помимо гепатита Б проверялись на гепатит С?
[/quote]

B,C yoxlanilib ozuda iki dafa.2007-ci ilde 1-ci dafadan sonra 3 dana vaksinada vurdurmusham.Iran klinikasinda (Inshaatcilar metrosuna yaxin, ATS-in yani) Amma ikinci dafa uje hepatitin analizlarini 2010-cu ilda verdim ham B hamda C, yena cixmadi.Manda qan analizlarinda Ancax ALT va AST yuksak olur. (qanin biokimyavi,umumi analizi verilanda)

• 5 weeks later...

Men ele basha dushdum sizin shikayetleriniz yoxdur! Yalniz USM naticasine gore ve analizlerin neticesine gore deyirsiniz! Menim size meslehetim, hech bir derman gebul etmeyin, ve pehriz, ciddi pehriz saxlayin!!! Ve sallam! Allah shefanizi versin!!!

duzunu desam man da bezmisham bu darman icmakdan.sadece olaraq bu yashdan qaraciyarda bela problemin olmagi mani narahat eladi.Indi garak hakimlara qulax asam.Cunki bunun sonrasi neca olacax bilinmir.Yaglanma arta bilar va qaraciyarin olculari biyuya bilar deyilana gora.

Уверяю Вас, держать диету и мало кушать и ГОЛОДАТЬ - это две огромные разницы.

У меня все пациенты всегда говорят в начале эту фразу: mən az yeyirəm ve pehriz saxlayıram. Lakin, az yeməyin ve pehriz saxlamağın nəinki xeyri olmur, həttə yanlış pehrizin gara cıyara zərəri də ola bilər.

Так что голодайте по схеме 1день в неделю, а затем 2 дня в неделю - голод на воде (ничего не кушаем, пьём только воду и ничего кроме воды).

Это самый эффективный, быстрый и бесплатный способ убрать жировое перерождение печени. Есть, конечно, и платные способы восстановления печени, но это совсем другая история и требует применения растительных лекарств в течение многих месяцев.

Hal hazirda manim mualicam davam edir artiq 1 aydan coxdur.

.Esensial kapsula (2x2 dafa), Tochomed Vit E400 (1x1 dafa) va Ursofalk (1x2 dafa)

Bunlarla beraber [b]Rambler28[/b]-in maslahatini nazara alib yazdigi kimi acliga bashliyacam.Gorak na olur 3 aydan sonra.

[quote name='Egoiste' timestamp='1320859751' post='10422701']
Hal hazirda manim mualicam davam edir artiq 1 aydan coxdur.

.Esensial kapsula (2x2 dafa), Tochomed Vit E400 (1x1 dafa) va Ursofalk (1x2 dafa)

Bunlarla beraber [b]Rambler28[/b]-in maslahatini nazara alib yazdigi kimi acliga bashliyacam.Gorak na olur 3 aydan sonra.
[/quote]

Buraya da bir baxın:
http://www.disput.az/index.php?showtopic=305046&view=findpost&p=10388225
http://www.disput.az/index.php?showtopic=305046&view=findpost&p=10422489

bizim bir qohumumuzda ciyerinde serroz var (sizden ve hamimizdan uzaq)veziyyeti cox kritik idi. 2-3 gunden bir komaya dushurdu(предкоматозное состояние)...hetta hekimler 10 gun yashayacagini demishdiler. aile uzvleri xeyr -sher evine kimi danishmishdilar.bu erefede onlara Baki medikaldan Arzu xanimi meslehet gorduler.ve onlar dushduler Arzu xanimin qebuluna. onun mualicelerini qebul etmeye bashladilar...o vaxtadan 1 il kecib.ve xestenin veziyyeti kafidi...

men size o hekimi meslehet gorurem.fikirleshmeden gedin onun yanina!!!Allah shefavizi versin!!!

[quote name='missmiledi' timestamp='1321040147' post='10440957']
bizim bir qohumumuzda ciyerinde serroz var (sizden ve hamimizdan uzaq)veziyyeti cox kritik idi. 2-3 gunden bir komaya dushurdu(предкоматозное состояние)...hetta hekimler 10 gun yashayacagini demishdiler. aile uzvleri xeyr -sher evine kimi danishmishdilar.bu erefede onlara Baki medikaldan Arzu xanimi meslehet gorduler.ve onlar dushduler Arzu xanimin qebuluna. onun mualicelerini qebul etmeye bashladilar...o vaxtadan 1 il kecib.ve xestenin veziyyeti kafidi...

men size o hekimi meslehet gorurem.fikirleshmeden gedin onun yanina!!!Allah shefavizi versin!!!
[/quote]
сох-сох üzr isteyirem hekimin adi Gulya imiş...

[quote name='missmiledi' timestamp='1321086036' post='10443307']
сох-сох üzr isteyirem hekimin adi Gulya imiş...
[/quote]

Manda zang eladim dedilar burda Arzu var amma o kardiologiya uzradir.Gulya xanimdi qaraciyara baxan.Yenada cox sag olun.Duzunu desam manim indiki hakimim Arzu Huseynovadir (5N-li xastaxana).Mualicamin hardasa yarisi kecib uje.Istiyiram axira kimi (3 aylix mualica yazib) kecim.Yenidan qan va USM eliyim, sonrasina artiq naticalardan sonra baxmaq lazimdir.Mualica natica vermasa...

[quote name='missmiledi' timestamp='1321090513' post='10443987']
İnşAllah verər nəticə...size ugular...

ps:sonda yazarsiz razi qaldiz hekimdenyoxsa yox...
[/quote]

Cox sag olun! Ok mutlaq yazacam [img]http://img.dispute.az//public/style_emoticons/default/smile.png[/img]

• 1 month later...

Sentyabrda mualicaya bashlamishdim.3 ay kecdi.6 yanvarda Qan analizi va USM muayinadan kecdim.Natica var diyasan :)

[b]USM (9 aprel 2011 ci il) - Qaraciyarin olcusu sag 15 sm.Sturkturu-hiperexogen,hamar, 2 ci daracali piy distofiyi[/b].Od kisasinda cokuntu var,dalag,madaalti vez va boyraklar normal.as
[b]Qan analizi (9 aprel 2011 ci il)[/b] - ALAT 75 (norma 0-40), ASAT 43 (norma 0-37), amilaza 81 (norma 0-100), Qlukoza 91 (norma 70-115), Bilirubin T 0,4 (norma 0,1-1,2), Bilirubin D 0,002 (norma 0,00-0,2), Triqliserid 188 (norma 0-200), Xolesterin 172 ( norma 0-200)

[b]USM (6 yanvar 2012 ci il)[/b] [b]- Qaraciyarin olcusu sag 14 sm.Sturkturu-hiperexogen,hamar, zəif dənəli distrofi dəyişmələr[/b].Od kisasinda cokuntu var,dalag,madaalti vez va boyraklar normal.
[b]Qan analizi (6 yanvar 2012 ci il)[/b] - ALAT 14 (norma 0-40), ASAT 19 (norma 0-37), qələvi fosfotaza 73 (norma 0-128), Qlukoza 103 (norma 70-115), Bilirubin T 0,72 (norma 0,1-1,2), Bilirubin D 0,1 (norma 0,00-0,2), Triqliserid 182 (norma 0-200), Xolesterin 181 ( norma 0-200)

[quote name='Egoiste' timestamp='1326132864' post='10971339']
Sentyabrda mualicaya bashlamishdim.3 ay kecdi.6 yanvarda Qan analizi va USM muayinadan kecdim.Natica var diyasan [img]http://img.dispute.az//public/style_emoticons/default/smile.png[/img]

[b]USM (9 aprel 2011 ci il) - Qaraciyarin olcusu sag 15 sm.Sturkturu-hiperexogen,hamar, 2 ci daracali piy distofiyi[/b].Od kisasinda cokuntu var,dalag,madaalti vez va boyraklar normal.as
[b]Qan analizi (9 aprel 2011 ci il)[/b] - ALAT 75 (norma 0-40), ASAT 43 (norma 0-37), amilaza 81 (norma 0-100), Qlukoza 91 (norma 70-115), Bilirubin T 0,4 (norma 0,1-1,2), Bilirubin D 0,002 (norma 0,00-0,2), Triqliserid 188 (norma 0-200), Xolesterin 172 ( norma 0-200)

[b]USM (6 yanvar 2012 ci il)[/b] [b]- Qaraciyarin olcusu sag 14 sm.Sturkturu-hiperexogen,hamar, zəif dənəli distrofi dəyişmələr[/b].Od kisasinda cokuntu var,dalag,madaalti vez va boyraklar normal.
[b]Qan analizi (6 yanvar 2012 ci il)[/b] - ALAT 14 (norma 0-40), ASAT 19 (norma 0-37), qələvi fosfotaza 73 (norma 0-128), Qlukoza 103 (norma 70-115), Bilirubin T 0,72 (norma 0,1-1,2), Bilirubin D 0,1 (norma 0,00-0,2), Triqliserid 182 (norma 0-200), Xolesterin 181 ( norma 0-200)
[/quote] sizi kim mualice edib?

[quote name='ApplePie' timestamp='1326746907' post='11044038']
sizi kim mualice edib?
[/quote]

Arzu Huseynova 5 nomrali xastaxanada ishlayir qastroenteralogiya shobesinda.Amma qaraciyar xastaliklarinida mualica edir.Birisi gun gedacam yanina analizlari gostarmaya

• 4 weeks later...
  • 6 months later...

[quote name='Egoiste' timestamp='1328901478' post='11347586']
Arzu xanimin yaninda oldum.mana dubaj elamayimi tapshirdi, galan haftadan ona bashliyacam
[/quote]
Maraglidir xesteliyiniz tamamen sagaldi? ve bilemk isterdim Arzu xanim hepatitleri de mualice edir?

• 4 weeks later...

[quote name='Лёль' timestamp='1346237344' post='13562899']
Maraglidir xesteliyiniz tamamen sagaldi? ve bilemk isterdim Arzu xanim hepatitleri de mualice edir?
[/quote]

Axirinci dafa fevral ayinda UZI eliyanda hecna yox idi.O vaxtdan elatdirmamisham.Amma mana dediki 6 aydan sonra birda elatdir UZI yoxlan birda.Bali hepatitlarida mualica edir,xastalari var.Allah shefa versin

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Our picks

• Начинают сносить мост Джаваншира(Гагаринский). Готовится ли Девичьей Башне?
      Начинают сносить мост Джаваншира. Слов нет. 

Начинаются работы по сносу моста Джаваншира в Хатаинском районе Баку (бывший Гагаринский мост).
      Как сообщили Caliber.Az в пресс-службе Министерства транспорта и цифрового развития, мост будет снесен, на его месте построят наземную дорогу.
      В связи с этим с понедельника, 20 мая, с 17:00 движение по мосту будет закрыто
      https://caliber.az/post/241267/
        • Upvote
        • Confused
      • 41 replies
    • Мужчины или женщины - кто чаще становится инициатором развода в Азербайджане?
      В Азербайджане чаще всего женщины подают на развод, это 70% от общего количества обращений.
      Об этом Caliber.Az заявил главный советник Госкомитета по проблемам семьи, женщин и детей АР Рафик Махмудов, по словам которого, среди главных причин - насилие в семье, психологическое состояние или вмешательство извне в дела семьи.
      В первом квартале текущего года зарегистрирован 10 081 брак и 5 124 развода. За аналогичный период 2023 года - 11 870 браков и 5 118 разводов. Как показывает статистика, количество зарегистрированных браков сократилось примерно на 15 %.
      «В настоящее время в нашей стране существует большая потребность в усилении психологической поддержки семьи. В Азербайджане настало время решить вопрос о семейном психологе на институциональном уровне», - подчеркнул Р. Махмудов.
      https://media.az/society/v-azerbajdzhane-iniciatorami-razvoda-chashe-stanovyatsya-zhenshiny
        • Like
      • 10 replies
    • Баку-Тбилиси-Карс: когда начнутся пассажирские перевозки?
      Движение грузовых поездов по недавно отремонтированной железнодорожной линии Баку-Тбилиси-Карс (БТК) начнется с 20 мая. На первоначальном этапе по этому маршруту будут осуществляться грузовые перевозки. После расширения БТК планируется перевозить до 6,5 млн тонн грузов в год.
      Но когда же начнутся долгожданные пассажирские перевозки по этой железнодорожной линии? 
      В ответ на запрос Bizim.Media в ЗАО «Азербайджанские железные дороги» сообщили, что на основании соответствующего решения Кабинета министров срок действия особого карантинного режима на территории Азербайджана продлен до 1 июля 2024 года.
      «По этой причине сухопутные границы с соседними странами остаются закрытыми, за исключением грузовых перевозок. Если будет принято решение об открытии границ, то можно будет провести переговоры с соответствующими органами соседних стран для организации международных пассажирских перевозок», - отметили в структуре.
      Отметим, что с 16 мая 2023 года грузинский участок БТК был закрыт на ремонт.
      https://media.az/society/baku-tbilisi-kars-kogda-nachnutsya-passazhirskie-perevozki
        • Milli
      • 9 replies
    • Какая страна больше подходит для воспитания детей? - Азербайджан занимает 78-е место в списке из 87 стран.
      Американская медиакомпания “U.S.News” исходя из текущих условий, подготовила рейтинговую таблицу, показывающую, какие из стран более благоприятны для воспитания детей.
      Как сообщает Yeniаvaz.com, согласно информации, опубликованной на официальном сайте компании, рейтинг был подготовлен на основе опроса более 17 тысяч человек и за основу были взяты следующие критерии:
      - ситуация с правами человека;
      - семейная обстановка;
      - гендерное равенство;
      - индекс счастья;
      - коэффициент дохода;
      - безопасность;
      - образовательные возможности;
      - состояние здравоохранения.

Отмечалось, что по версии Организации экономического сотрудничества и развития Швеция и Норвегия, возглавляющие рейтинг, считаются отличными странами для воспитания детей. Каждая из этих стран тратит более 1% своего валового внутреннего продукта на образование и уход за детьми дошкольного возраста.
      Согласно рейтингу, в 5 лучших стран для воспитания детей входят:
      1. Швеция
      2. Норвегия
      3. Финляндия
      4. Дания
      5. Нидерланды

Азербайджан занимает 78-е место в списке из 87 стран.
      В рейтинговой таблице Турция заняла 50-е, Украина - 57-е, Россия - 62-е, Беларусь - 69-е место. В число стран рейтинговой таблицы не вошли Армения и Грузия.

Последние пять в списке:
      83. Узбекистан
      84. Мьянма
      85. Бангладеш
      86. Казахстан
      87. Иран

https://www.yeniavaz.com/ru/news/230781/kakaya-strana-bolshe-podkhodit-dlya-vospitaniya-detey-azerbaydzhan-v-posledney-desyatke
        • Sad
        • Like
      • 82 replies
    • TikTok запускает «Ночь музеев» с ведущими музеями Азербайджана
      Накануне Международного дня музеев, который отмечается 18 мая, ведущая платформа для просмотра и создания коротких видеороликов TikTok совместно с Министерством культуры АР и главными музеями страны запускает проект «Ночь музеев».
      Azerbaidzhana-PODROBNOSTI
        • Like
      • 20 replies
    • Эмоциональный Интеллект
      Умственный интеллект (IQ) отвечает за то, как мы воспринимаем информацию через анализ происходящего, решаем задачи и принимаем решения. Но этого недостаточно, чтобы достичь успеха в карьерном росте. В 1990 году американские психологи Джон Д. Майер и Питер Саловей рассказали о новом виде интеллекта, который отвечает за эмоциональное восприятие информации. Это открытие произвело фурор: поняв, что с помощью эмоционального интеллекта (EQ) можно прийти к успеху, учёные и психологи стали активно исследовать эту тему и описывать свойства EQ. А работодатели при приёме на работу начали обращать большее внимание на социальные навыки кандидатов. Эмоциональный интеллект относится к soft skills, которые можно и нужно прокачивать для эффективного взаимодействия с людьми. Этот навык позволяет быстро осознать суть проблемы, использовать подходящий управленческий приём и получить максимальный результат.

Тест на определение насколько вы управляете собственными эмоциями можно пройти здесь.

А как ведёте себя ВЫ перед лицом проблемы?
        • Like
      • 11 replies
    • Сильный пожар в цветочном магазине Ağ çiçəyim
      Предполагается, что пожар в цветочном магазине, расположенном на проспекте Азадлыг в Насиминском районе Баку,
      • 31 replies
    • Свалки, спрятанные среди гор: почему в Азербайджане образуются "мусорные сели"
      Сели смыли мусорный полигон в Гёйчайском районе, актуализировав проблему в сфере утилизации бытовых отходов в Азербайджане.

• 2 replies
  • Recently Browsing   0 members, 0 guests

• No registered users viewing this page.
  • Create New...