Jump to content
Модераторы форума - Assembler & Bercana
  • Откройте аккаунт на Диспуте за 5 минут

Продаете недвижимость, машину, телефон, одежду?  Тысячи  просмотров ежедневно на dispute.az  помогут вам. Бесплатная доска обьявлений.

Sən Mənim Canım, Deputatımızın Yazdığı Yazıya Bax !!!

Recommended Posts

Adil Əliyevi Bakı hava limanından çıxmağa qoymadılar

Səfərdən qayıdan millət vəkili Adil Əliyev Heydər Əliyev Bakı beynəlxalq hava limanında problemlə üzləşib. Bu barədə Adil Əliyevin özü Facebook-da yazıb.

“Dəyərli dostlar, aprelin 17-22 aralığında Qazaxıstanın paytaxtı Astanada səfərdə oldum. İlk dəfə səfər etdiyim Astana öz gözəlliyi ilə diqqəti çəkirdi. Böyük bir türk dövləti bizi qarşıladı, özü də əsl türklərə məxsus qonaqpərvərliklə. Həm Senatda, həm də Qumilyov adına universitetdə müxtəlif tətdbirlərdə, o cümlədən ümummilli lider Heydər Əliyvein 90 illik yubileyinə həsr olunan mərasimlərdə iştirak etdik. Bir sözlə orada olduğumuz günlərdə gözəl məqamlar yaşadıq. Lakin səfərdən geri dönərkən Bakıda hava limanında gecə saat 12-də təyyarədən düşəndən sonra maraqlı və xoşagəlməz hadisə ilə qarşılaşdım. Hava limanında avtomobilimə minib bir həftə ərzində darıxdığım, Astanadan sonra yeri görünən Bakı gecəsini seyr edə-edə evə getməkdəydim. Lakin hava limanının giriş-çıxış hissəsindəki şlaqbauma yaxınlaşarkən məlum oldu ki, sürücü limana daxil olarkən götürdüyü talonu itirib. Avtomobil hava limanının ərazisində təxminən bir saat olmuşdu. Və biz geri dönərkən maşına minməmiş həmin müddət ərzində avtomobilin ərazidə olduğu müddətin haqqını ödəmə məntəqəsində ödəmişdik.

Lakin çek əlimizdə olsa da, giriş talonu naməlum şəraitdə itmişdi. Yaranmış vəziyyəti bir saatdan artıq “Azal”ın şlaqbaumlara nəzarət edən işçilərinə izah etməyə çalışsam da, xeyri olmadı. Sanki mən ölkəyə daxil olarkən pasportumu itirmişdim. Bir anlıq bu şlaqbaumlar mənə gestaponu xatırlatdı. Biz bir saat ərzində “Azal” əməkdaşlarına izah edə bilmirdik ki, pulu ödəmişik və çek də əlimizdədir. Onlar bunu kamerlara baxaraq da müəyyən edə bilərdilər. Maraqlıdır ki, əgər mən bunu Milli Məclisin üzvü kimi bu admlara izah edə bilmirdimsə, gör indi mənim yerimə olan sıravi bir vətəndaş hansı situasiyada olardı. Ən acınacaqlısı isə o idi ki, talonu itirdiyimiz üçün bizdən tələb olunan 40 manat məblğində cəriməni ödəmək üçün üstümüzdə nəğd pul yox idi. Şlaqbaumu qaldırıb-endirənlər isə bunu nəzərə almırdı. Bu situasiyada mən nə etməli idim? Necə deyrlər, kimdir günahkar? Yaranmış forsmajor situasiyalar necə həll edilməlidir? Şlaqbaum qanunları bu qədərmi keçilməzdir? Əlbəttə, qanun və qaydalar hər kəsə aiddir və buna hamı hörmət etməlidir. Ancaq göründüyü kimi belə bir durum yaranmışdı. Və həmin vaxt biz orada xeyli vaxt gözləyərək rastlaşdığımız tanışlardan həmin 40 manatı borc alıb ödəməsəydik nə etməli idik? İndiyə kimi oradamı qalacaqdıq? Axı mən Milli Məclisin üzvü kimi o vəziyyətdə hər hansı bir tədbirə tələsə bilərdim, ya da hansısa vacib işin dalınca tez bir zamanda getəmli olardım. Anlamıram ki. Bu nəzarət kameraları həmin ərazidə nəyə görə quraşdırlıb? Yəqin ki, belə situasiaya ilə qarşılaşan tək mən deyiləm. Düşünrəm ki, cavadeh şəxslər bu acınacaqlı vəziyyət üçün bir əncam çəkləmlidirlər. Mənim isə o gözəl səfərim şlaqbaumda bitirildi... Baş verənlərdən sonra Bakı gecəsinin gözəlliyini seyr edərək yüksək əhval-ruhiyyə ilə evə qayıtmaq sadəcə mümkün deyildi...”

Hörmətli deputatımız! Sayı sayaraq yazmağı xoşlamıram, amma bu yazınıza belə cavab verim.

1. Sizin qarşılaşdığınız problemlə səfərinizin təssüratları arasında əlaqəni anlamadım.

2. Aeroportun binasından şlanqboumlara qədər olan məsafədə Bakı gecələri görsənmir.

3. Cibinizdə nəğd pul olmaya bilər, amma aeroportda ATM doludur.

4. "40 manatı borc alıb ödəməsəydik nə etməli idik? İndiyə kimi oradamı qalacaqdıq?" Oradan Sizi yox maşını buraxmayıblar. Taksilər bilirsiz orda nə qədərdir?

5. Oranın işçiləri bütün sivil ölkələrdə tətbiq edilən qanunun tələblərini yerinə yetiriblər.

Davay ne budem Adil müəllim, Siz güclü millət vəkilisiniz axı, o boyda İsa Qəmbəri məğlub etmisiz. Bu problemdi bəyəm Sizin üçün?

Lakin çek əlimizdə olsa da, giriş talonu naməlum şəraitdə itmişdi. Yaranmış vəziyyəti bir saatdan artıq “Azal”ın şlaqbaumlara nəzarət edən işçilərinə izah etməyə çalışsam da, xeyri olmadı. Sanki mən ölkəyə daxil olarkən pasportumu itirmişdim. Bir anlıq bu şlaqbaumlar mənə gestaponu xatırlatdı. Biz bir saat ərzində “Azal” əməkdaşlarına izah edə bilmirdik ki, pulu ödəmişik və çek də əlimizdədir. Onlar bunu kamerlara baxaraq da müəyyən edə bilərdilər. Maraqlıdır ki, əgər mən bunu Milli Məclisin üzvü kimi bu admlara izah edə bilmirdimsə, gör indi mənim yerimə olan sıravi bir vətəndaş hansı situasiyada olardı. Ən acınacaqlısı isə o idi ki, talonu itirdiyimiz üçün bizdən tələb olunan 40 manat məblğində cəriməni ödəmək üçün üstümüzdə nəğd pul yox idi. Şlaqbaumu qaldırıb-endirənlər isə bunu nəzərə almırdı. Bu situasiyada mən nə etməli idim? Necə deyrlər, kimdir günahkar? Yaranmış forsmajor situasiyalar necə həll edilməlidir? Şlaqbaum qanunları bu qədərmi keçilməzdir? Əlbəttə,

Лучше он попробовал прожить на зарплату и пенсию простых людей , а не думал о проблемах на шлагбауме , и потом этим занимаются не сотрудники Азала , а сотрудники УАБ.

Сошел бы с машины и поехал бы на такси , заплатил бы доехав до пункта назначения.. и я не вею, просто не верю что у ДЕПУТАТА нет дома 40 000 ее то есть 40 манатов. Йани ки онлар учун пул олмайан бир шейи телеб едибляр она горя онларда олмайыб да ай джамаат.

Az - Adil müəllim siz qanuna uyğun 40 AZN cərimə ödəməlisiniz.

A - 40 AZN o nədi ? Vən millət vəkiliyəm , hörmətli insanam , xahiş edirəm cəriməni blatıma səviyyəmə görə 4 000 AZN tədbiq edəsiniz.

Az - Yox Adil müəllim 40 AZN daxili qanunla qoyulmuş cərimədir.

A - Mən şikayət edəcəm. ( telefonu götürür ) Alo Cahangir müəllim məndən cərimə istiyirlər neyniyim ?

Cahagir müəllim mühafizəyə zəng edir ki - Onun 40 AZN almamış bıraxmayın..

В такой час постарался пошутить но сам текст уже смешон. Айе мен Хариджде перевес гяляндя , 50 евро мяндян истяниляедя Азалдан хаиш етдим ки нету ай га нету сен ол мен ол. Пропустили... А ты тут с ксивой не смог проехать какой то шлагбаум ... Йегин йеке йеке данышмысан наказать едибляр. Душ гет траса кими попутка тут ... ня билим бир ики тепик вур кофе буткасына гепикляр токулсун автобуснан гет. Амма танышлардан диляниб 40 МАНАТ АЛМА ЧУНКИ КИШИДЯ ХЕЧ ОЛМАСА ОЗУНЯ ХОРМЕТ ОЛАР АЙ МИЛЛЕТ ВЕКИЛИ !!!!

Собачоначку с поводка пустили???? Собачоначка на хозяина лает?? ...... С чего это вдруг депутат недоволен страной??? Странно ... клинус странно.

Loooooooooool, mne ploxo))) 40 manatin sohbeti gedir??? A na cheke potomu chto napisano pri poteri shtraf 40 azn!!

Neujeli nelza bilo s bankomata snat dengi? Syozum yoxdu

А они привыкли , что все им на халяву , то бишь на наши с вами деньги ! В Казахстане на халяву погулял , прилетев решил и здесь продолжить . Осечка произошла . Он видимо совсем забыл , что такое платить самому . Ему напомнили - вот он и недоволен .

дешевый пиар - типа мен депутатам проблемлери галдырыб хеллине чалышырам виждан хаггы....

Лучше гет даян економда регистрасияда - гырагдан новбесиз адам гетириб кечирен Азалын, Полисин, Серхедин ишчилерине оз везифе борчларыны баша сал ве бунунлада елементар новбе гайдаларына риайет еде билмейен бир халг кими биз языглары харичилерин гынагыннан хилас еле!

Я не верю, что водила потерял талон. Я больше чем уверен, что водила использовав свое положение, попросил впустить его без талона. Впустить то его впустили, а вот выпускать не стали...может смена сменилась, может начальник пришел. Я много летаю и несколько раз видел как автомобили с номерами АА проезжают без талона....

Вообщето депутат прав. что за цифра 40 азн? штраф может быть в 2-ух или 3-ех кратном размере.

Он обладает депутатской неприкосновенностью. Мог бы показать вясиге и проехать на пролом....а раз он это не сделал..значит надеялся гуманно решить вопрос.....увы не получилось.

Если честно то этот аэропорт совсем уже обнаглел. Во всех нормальных аэропортах мира есть специальные бесплатные подъезды для высадки уезжающих пассажиров, кроме нашего. У нас никого не волнует на 1 минуту ты зазежаешь или на час. Приехал - плати. Спрашивается, а почему?

Если честно то этот аэропорт совсем уже обнаглел. Во всех нормальных аэропортах мира есть специальные бесплатные подъезды для высадки уезжающих пассажиров, кроме нашего. У нас никого не волнует на 1 минуту ты зазежаешь или на час. Приехал - плати. Спрашивается, а почему?

Ну вот вы задайте этот вопрос тому самому депутату . Пусть займется , нечего попусту штаны протирать сидя в ММ.

Edited by nika_38

Ну вот вы задайте этот вопрос тому самому депутату . Пусть займется , нечего попусту штаны протирать сидя в ММ.

хорошо, завтра спрошу

aprelin 17-22 aralığında Qazaxıstanın paytaxtı Astanada səfərdə oldum. İlk dəfə səfər etdiyim Astana öz gözəlliyi ilə diqqəti çəkirdi. Böyük bir türk dövləti bizi qarşıladı, özü də əsl türklərə məxsus qonaqpərvərliklə. Həm Senatda, həm də Qumilyov adına universitetdə müxtəlif tətdbirlərdə, o cümlədən ümummilli lider Heydər Əliyvein 90 illik yubileyinə həsr olunan mərasimlərdə iştirak etdik. Bir sözlə orada olduğumuz günlərdə gözəl məqamlar yaşadıq.©

Это в смысле типа того что гетдик гудкашена гешенг едик иштик.Какое это имеет отношение к шлангбауму через который депутат не смог перемахнуть?А так ему хочется посоветовать:

http://www.youtube.com/watch?v=dXTgzYaOxJU

Edited by Apacer

Səfərdən qayıdan millət vəkili Adil Əliyev Heydər Əliyev Bakı beynəlxalq hava limanında problemlə üzləşib. Bu barədə Adil Əliyevin özü Facebook-da yazıb.

“Dəyərli dostlar, aprelin 17-22 aralığında Qazaxıstanın paytaxtı Astanada səfərdə oldum. İlk dəfə səfər etdiyim Astana öz gözəlliyi ilə diqqəti çəkirdi. Böyük bir türk dövləti bizi qarşıladı, özü də əsl türklərə məxsus qonaqpərvərliklə. Həm Senatda, həm də Qumilyov adına universitetdə müxtəlif tətdbirlərdə, o cümlədən ümummilli lider Heydər Əliyvein 90 illik yubileyinə həsr olunan mərasimlərdə iştirak etdik. Bir sözlə orada olduğumuz günlərdə gözəl məqamlar yaşadıq. Lakin səfərdən geri dönərkən Bakıda hava limanında gecə saat 12-də təyyarədən düşəndən sonra maraqlı və xoşagəlməz hadisə ilə qarşılaşdım. Hava limanında avtomobilimə minib bir həftə ərzində darıxdığım, Astanadan sonra yeri görünən Bakı gecəsini seyr edə-edə evə getməkdəydim. Lakin hava limanının giriş-çıxış hissəsindəki şlaqbauma yaxınlaşarkən məlum oldu ki, sürücü limana daxil olarkən götürdüyü talonu itirib. Avtomobil hava limanının ərazisində təxminən bir saat olmuşdu. Və biz geri dönərkən maşına minməmiş həmin müddət ərzində avtomobilin ərazidə olduğu müddətin haqqını ödəmə məntəqəsində ödəmişdik.

Lakin çek əlimizdə olsa da, giriş talonu naməlum şəraitdə itmişdi. Yaranmış vəziyyəti bir saatdan artıq “Azal”ın şlaqbaumlara nəzarət edən işçilərinə izah etməyə çalışsam da, xeyri olmadı. Sanki mən ölkəyə daxil olarkən pasportumu itirmişdim. Bir anlıq bu şlaqbaumlar mənə gestaponu xatırlatdı. Biz bir saat ərzində “Azal” əməkdaşlarına izah edə bilmirdik ki, pulu ödəmişik və çek də əlimizdədir. Onlar bunu kamerlara baxaraq da müəyyən edə bilərdilər. Maraqlıdır ki, əgər mən bunu Milli Məclisin üzvü kimi bu admlara izah edə bilmirdimsə, gör indi mənim yerimə olan sıravi bir vətəndaş hansı situasiyada olardı. Ən acınacaqlısı isə o idi ki, talonu itirdiyimiz üçün bizdən tələb olunan 40 manat məblğində cəriməni ödəmək üçün üstümüzdə nəğd pul yox idi. Şlaqbaumu qaldırıb-endirənlər isə bunu nəzərə almırdı. Bu situasiyada mən nə etməli idim? Necə deyrlər, kimdir günahkar? Yaranmış forsmajor situasiyalar necə həll edilməlidir? Şlaqbaum qanunları bu qədərmi keçilməzdir? Əlbəttə, qanun və qaydalar hər kəsə aiddir və buna hamı hörmət etməlidir. Ancaq göründüyü kimi belə bir durum yaranmışdı. Və həmin vaxt biz orada xeyli vaxt gözləyərək rastlaşdığımız tanışlardan həmin 40 manatı borc alıb ödəməsəydik nə etməli idik? İndiyə kimi oradamı qalacaqdıq? Axı mən Milli Məclisin üzvü kimi o vəziyyətdə hər hansı bir tədbirə tələsə bilərdim, ya da hansısa vacib işin dalınca tez bir zamanda getəmli olardım. Anlamıram ki. Bu nəzarət kameraları həmin ərazidə nəyə görə quraşdırlıb? Yəqin ki, belə situasiaya ilə qarşılaşan tək mən deyiləm. Düşünrəm ki, cavadeh şəxslər bu acınacaqlı vəziyyət üçün bir əncam çəkləmlidirlər. Mənim isə o gözəl səfərim şlaqbaumda bitirildi... Baş verənlərdən sonra Bakı gecəsinin gözəlliyini seyr edərək yüksək əhval-ruhiyyə ilə evə qayıtmaq sadəcə mümkün deyildi...”

hormetli deputat qardaw (allah elemesin sen menim qardawim olasan) mawinivin modeli markasi nedi?

Вообщето депутат прав. что за цифра 40 азн? штраф может быть в 2-ух или 3-ех кратном размере.

Он обладает депутатской неприкосновенностью. Мог бы показать вясиге и проехать на пролом....а раз он это не сделал..значит надеялся гуманно решить вопрос.....увы не получилось.

А причем тут депутатская неприкосновенность? Его что, арестовать хотели или что? Он Его водитель как и водитель любой другой машины должен подчиняться правилам, которые действуют на территории аэропорта. Правильные эти правила, или нет, это второй вопрос. Но, если они есть и они такие, то и депутат и его водитель должны исполнять. На основании какого закона, права или полномочий, депутат "мог бы показать вясиге и проехать на пролом" и не подчиниться правилам?

Edited by KardinalF

Hörmətli deputatımız! Sayı sayaraq yazmağı xoşlamıram, amma bu yazınıza belə cavab verim.

1. Sizin qarşılaşdığınız problemlə səfərinizin təssüratları arasında əlaqəni anlamadım.

2. Aeroportun binasından şlanqboumlara qədər olan məsafədə Bakı gecələri görsənmir.

3. Cibinizdə nəğd pul olmaya bilər, amma aeroportda ATM doludur.

4. "40 manatı borc alıb ödəməsəydik nə etməli idik? İndiyə kimi oradamı qalacaqdıq?"

Oradan Sizi yox maşını buraxmayıblar. Taksilər bilirsiz orda nə qədərdir?

5. Oranın işçiləri bütün sivil ölkələrdə tətbiq edilən qanunun tələblərini yerinə yetiriblər.

Браво algish.gif

Почему все кругом виноваты, но только не тот, кто потерял талон, на котором черным по белу написано, что терять его нельзя и размер штрафа, в случае потери.

Уважаемый депутат, алынмады wink.png

Fəaliyyəti qadağan olunan Azərbaycan Beynəlxalq Universitetinin rektoru Elşad Abdullayevlə sabiq millət vəkili Gülər Əhmədova arasında vasitəçilik edən Sevinc Babayevanın Azərbaycanın bir sıra tanınmış şəxsləri ilə yaxınlığı olması barədə mediada çox yazılıb. Bir müddət əvvəl mediada Sevinc Babayevanın millət vəkili Nizami Cəfərovla yaxın münasibətdə olduğu da yazılmışdı. Mərhum Sevinc Babayeva ilə bağlı daha bir məlumat üzə çıxıb. Belə ki, həmin məlumata görə, Sevinc Babayeva 2005-ci il parlament seçkiləri zamanı Bakı Şəhər Baş Polis İdarəsinin sabiq rəisi Məhərrəm Əliyevin qardaşı, deputatlığa namizəd Adil Əliyevin seçki qərargahına rəhbərlik edib. Adil Əliyevin seçki kampaniyasının təşkilatçılarından olan Sevinc Babayeva həmçinin, onun vəkili kimi seçki komissiyasında qeydiyyatdan da keçib. Adil Əliyevin özü isə Moderator.az-a açıqlamasında isə bunları deyib: “Sevinc Babayevanın 2005-ci ildə kimin vəkili olmasın araşdırmaqdansa, 2010-cu ildə kimin yanında olduğunu yazmaq lazımdır”.

Mərhum Sevinc Babayeva bunda 40 manat da saxlamayıb.

Ситуация очень серьезная. Бедолага видимо перевел все деньги в кипрские банки и теперь не может найти 40 манат, чтоб штраф заплатить в Азербайджане :(

Стандартный, уже наивный понт со стороны имеющего хоть какую-то должность...А сам факт что в 12-ть ночи он мог торопиться на тядбирь или по каким-то важным гос-ным делам...

п.с. вполне возможно правильно говорили выше...либо пиарился! либо очень нагло указывал работникам что им делать!

ну правильно написал да...что не так? камеры для чего на въезде? чтобы в таких единичных ситуациях проверить могли, когда это авто через кпп проехало....чек об оплате-то у него был.

у меня схожая ситуация с этими умниками на выезде...сколько хотел пожаловаться, все как-то забывалось.

все э людям не нравится...даже когда их права защищают.