Jump to content
  • Откройте аккаунт на Диспуте за 5 минут

    Продаете недвижимость, машину, телефон, одежду?  Тысячи  просмотров ежедневно на dispute.az  помогут вам. Бесплатная доска обьявлений.

Свекор И Свекровь


Recommended Posts

Опять по новой. Теперь говорит давай съедим. Только не разводись.

лед тронулся smile.png  срочно совместно ищите квартиру. На него одного поиск квартиры не взваливайте, а то снимет поближе к своим.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 636
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Опять по новой. Теперь говорит давай съедим. Только не разводись.

 

Əla. Kakraz yeni il gəlir qarşıdan, bir yerde evi tutun, yeni ili de bir yerdə, təzə mənzildə, gülə-gülə, ailəvi qarşılayarsınız.

Dariya ilə tam razıyam, evi mütləq onlardan aralı tutun.

Link to comment
Share on other sites

Deyin ele yerden evi tutaq ki, ne senin anana yaxin olsun ne menimkine. Ortaq noqte olsun. İkincisi de sizin tutacaginiz evin onun mamasigile yaxin ya da uzaq olmasi onlarin sizin isinize qarismaginizi engellemeyecek. Barisiq olanda sertlerinizi qoyun filan filan seyler menim xosuma gelmir, bundan sonra o yasadigim seylerin bele olmasini istemirem deyin. Oz sertlerinizi aciq aydin qoymasaniz Bakinin harasina da qacsaniz yene zehlenizi tokecekler, amma siz onlara serhedlerini bildirseniz eyni bina da olsa qarisa bilmeyecekler. Soyuqqanli olun. Butun detallari muzakire edin, sonra yelkenleri suya endirin.

Link to comment
Share on other sites

Он говорит хочу в той зоне. Я сказала нет. Я не пойду туда.

Мне кажется, тут уже Вы можете пойти на компромис. Не перегните палку.

Link to comment
Share on other sites

Он говорит хочу в той зоне. Я сказала нет. Я не пойду туда.

Мне кажется, тут уже Вы можете пойти на компромис. Не перегните палку.

Я не хочу туда. У меня уже подсознательно страх ну как сказать во огромное нежелание туда возвращаться.
Link to comment
Share on other sites

найдите сами квартиру и поставьте перед фактом--- пойдем посмотрим именно эти квартиры smile.png

согласна, пускай квартиру сама выбирает и от своих подальше и от его родных))

Link to comment
Share on other sites

Я не хочу туда. У меня уже подсознательно страх ну как сказать во огромное нежелание туда возвращаться.

Куда туда? Он же согласился съехать. А вот территориальное расположение, если Вы не сможете с первого дня установить в СВОЕМ доме новые правила, Вам не помощник. Можно и в Маштаги из города каждый день таскаться. Ваша же основная цель сегодня должна быть - расселиться и отбить у них это желание. Тогда и в соседний блок они будут приходить по предварительному звонку. Но это будет требовать от Вас огромных усилий и работы над мужем. Решите вначале для себя: ВАМ ЭТО НАДО?

Edited by __N__
Link to comment
Share on other sites

Ай саг ол Н. Тоже хотела это написать.

МС всему есть мера. Вы хотели снимать, он согласился. Дальше уже вступаете вы и промывание мозга ему, только аккуратно. Хотят в гости? Супер. Пусть звонят и предупреждают, малышку увидеть? Да, только, когда она не спит и ДО 10 вечера.

Не перегните палку. Все идет как надо.

Link to comment
Share on other sites

MC  как бы грубо не звучало, ваш муж сейчас в вашем распоряжении, просто нужно деликатно им управлять

вот сейчас же поищите несколько вариантов квартир, пусть самые дурацкие, напишите ему смс о том что хотите провести НГ в новом доме с мужем и с ребенком :)

Link to comment
Share on other sites

MC как бы грубо не звучало, ваш муж сейчас в вашем распоряжении, просто нужно деликатно им управлять

вот сейчас же поищите несколько вариантов квартир, пусть самые дурацкие, напишите ему смс о том что хотите провести НГ в новом доме с мужем и с ребенком :)

Будем надеяться что он не скажет что он не может оставить маму и сестру одних на Новый год
Link to comment
Share on other sites

Боже мой, как будто у этой гайнаны и балдыз своей жизни нет!!! Нужели из-за принципа они хотят разбить семью сына и брата(((( Совести нет у людей. Они даже имкан не дают ему почуствовать себя мужем и отцом, хотят чтобы он остался на веки только сыном и братом.

Раз он решил уйти на квартиру, значит уже понял, что может и хочет стать главой семьи и самому заботится о своей семье. Дай Бог ,МС у вас все получиться, и новый год встретите вместе на новой квартире. Потерпите, мне кажется он с самого начала о разводе даже и не думал. Он любит вас и малышку и ужасно скучает.

Sent from my GT-I9300 using Disput.Az mobile app

Link to comment
Share on other sites

Боже мой, как будто у этой гайнаны и балдыз своей жизни нет!!! Нужели из-за принципа они хотят разбить семью сына и брата(((( Совести нет у людей. Они даже имкан не дают ему почуствовать себя мужем и отцом, хотят чтобы он остался на веки только сыном и братом.

Раз он решил уйти на квартиру, значит уже понял, что может и хочет стать главой семьи и самому заботится о своей семье. Дай Бог ,МС у вас все получиться, и новый год встретите вместе на новой квартире. Потерпите, мне кажется он с самого начала о разводе даже и не думал. Он любит вас и малышку и ужасно скучает.

Sent from my GT-I9300 using Disput.Az mobile app

 

они и не рассматривали их в качестве отдельной семьи. как бы грубо не звучало, МС просто приложение, потому что сына нужно было на ком-то женить, потому что надо. Хорошо, между ними есть чувства. Согласна, он скучает и на счет развода... да не хочет он развода. просто боится и не может в силу материальных трудностей съехать в съемное жилье. Он инфантилен. таким сделала его его мать. Он до сих пор под ее крылом как ребенок(

Link to comment
Share on other sites

ИМХО Для МС чем дальше снять квартиру от них тем лучше. А то все дни напролет будут у них, благо рядом, найдутся все причины для этого. Все таки чем больше расстояние, тем лучше отношения. Да и он каждую минуту не сможет бегать и советоваться со своими. Надо самой подыскать несколько вариантов и предложить ему совместно съездить и посмотреть.

Link to comment
Share on other sites

к сожалению, я не уверена, что что-то изменится к лучшему. муж МС инфантильный человек, который привык жить на всем готовом, и под чужим руководством, таким образом не обременяя себя ответственностью. даже если он отстанет от  своих мамы и сестры, то конечно, обязательно захочет устроится за счет  жены, или ее родных, пусть тащат. я имею в виду, деньги, работу, заботу... а со временем, и свекровь и золовка тоже постепенно начнут захаживать в гости, а потом...все начнется сначала, с той лишь разницей, что они будут жить отдельно...

просто надо понять, что человека в таком возрасте уже не изменишь. он такой был, и таким  останется.

Link to comment
Share on other sites

к сожалению, я не уверена, что что-то изменится к лучшему. муж МС инфантильный человек, который привык жить на всем готовом, и под чужим руководством, таким образом не обременяя себя ответственностью. даже если он отстанет от своих мамы и сестры, то конечно, обязательно захочет устроится за счет жены, или ее родных, пусть тащат. я имею в виду, деньги, работу, заботу... а со временем, и свекровь и золовка тоже постепенно начнут захаживать в гости, а потом...все начнется сначала, с той лишь разницей, что они будут жить отдельно...

просто надо понять, что человека в таком возрасте уже не изменишь. он такой был, и таким останется.

Я где-то согласна с вами, но все же МС должна сделать все возможное, чтобы никогда не винить себя в том, что не сохранила семью.

Дальнейшие их приходы и прочее общение нужно сделать таким, чтобы они были необременительными. Не нужно молчать, если что-то не устраивает, нужно спокойно, но в то же время твердо доносить до человека, как и что вас не устраивает. Если не сейчас, то потом уже никогда. Мужа родичи только сейчас могут продолжать воспринимать МС серьезно и вообще слышать. Нужно не упустить этот момент.

Это все касается и хождения по квартире как у себя дома, и желания свекрови иметь ключ от их квартиры у себя (зачем!?!?!), и пр.

Edited by *Деми Мур*
Link to comment
Share on other sites

Я где-то согласна с вами, но все же МС должна сделать все возможное, чтобы никогда не винить себя в том, что не сохранила семью.

Дальнейшие их приходы и прочее общение нужно сделать таким, чтобы они были необременительными. Не нужно молчать, если что-то не устраивает, нужно спокойно, но в то же время твердо доносить до человека, как и что вас не устраивает. Если не сейчас, то потом уже никогда. Мужа родичи только сейчас могут продолжать воспринимать МС серьезно и вообще слышать. Нужно не упустить этот момент.

Это все касается и хождения по квартире как у себя дома, и желания свекрови иметь ключ от их квартиры у себя (зачем!?!?!), и пр.

согласна, конечно...вы правы, только сейчас она может посадить всех на место, и в дальнейшем и муж, и его родня прежде чем что-то говорить, 100 раз подумают и только потом решат вмешаться. но дело даже не в этом, а в том, что сам МУЖ какое-то аморфное существо, которое ничего не делает, и все время прячется за спинами других людей, и ждет чтобы кто-то другой решал проблемы за него. вот в этом вся проблема. Т.к. в будущем самой МС придется также решать все проблемы, возникающие по жизни в их семье и жизни, взвалить всю тяжесть на свои плечи, а муж, скорее всего будет продолжать ждать айфоны и автомобили, но на этот раз, уже от жены. вот мне интересно, это ей нужно?

Link to comment
Share on other sites

если муж МС решился отделиться, это говорит о том что он далеко не тот за кого мы его представляем

мало семей где жена крутит вертит как хочет? полным полно, кому какое дело кто кем, главное что бы им обоим было удобно
МС  не тяните с поиском квартиры, не грубите ему, куйте железо пока горячо

Link to comment
Share on other sites

если муж МС решился отделиться, это говорит о том что он далеко не тот за кого мы его представляем

мало семей где жена крутит вертит как хочет? полным полно, кому какое дело кто кем, главное что бы им обоим было удобно

МС  не тяните с поиском квартиры, не грубите ему, куйте железо пока горячо

конечно, никому дела нет до этого. с определенной точки зрения- это даже очень удобно. но ведь может наступить момент, когда ей просто надоест тащить телегу одной. вес-таки женщина....

а что касается случая с МС. более чем уверена, что они не разведутся...

Link to comment
Share on other sites

конечно, никому дела нет до этого. с определенной точки зрения- это даже очень удобно. но ведь может наступить момент, когда ей просто надоест тащить телегу одной. вес-таки женщина....

а что касается случая с МС. более чем уверена, что они не разведутся...

не могу говорить с такой уверенностью как вы, я все таки надеюсь и верю что все скоро разрешится хяппи эндом благо желание у обоих имеется 

Link to comment
Share on other sites

Qizlar, men artiq olmek isteyirem cunki neyi nece edim bilmirem. Her seyi evvelinden danisacam..... Biz yoldashimla internet saytlarin birinde tanis olmusduq. Tanis olanda o mene biznesinin oldugunu dedi. Men ise onunla tanis olanda xarici sirketlerin birinde yaxsi maasa isleyirdim ve hetta oz mashinim da var idi. Onunla tanis olanda avqust ayi idi ve o bakida yox Gencede idi. Mene ise demisdi ki, orda maqazinin filialini acir ve ona gore acilisdan 2 hefte sonra Bakiya gelecek ve biz gorusecik. Ele de oldu, o Bakiya geldi ve biz gorusduk. Lyuboov s pervogo vzglyadaa. Men ona o da mene vuruldu ve dedi ki atamla anamla tanis olmaq isteyir Geldi bir gun bize basladi atama isi ve ailesi barede danismaga. Bizden gedende de dedi ki, mamagil filan tarixde size gelecekler. Filan tarixe 1 gun qalmis mene dedi ki, atam xestelenib gele bilmirler. Biz ise mama ile uje hazirliq gormusduk. Dedi ki 1 hefte sonra gelecekler. Hemin tarixde de dedi ki, bibim gelmeli idi gelmeyib, bizimkiler de 3 gun sonra gelecekler. Men eseblesdim ve basa dusdum ki, burda ne ise duzgun deyil. Onunla gorusende telefonu yaddan cixardi ve qoydu stolun ustune. Hemise telefonu ustunde gezdirirdi, ozude butun zengleri ve mesajlari silirdi. Hetta men sual verende mene demisdi ki, bu menim xasiyyetimdi. Men istemirem ki, senden gelen hansisa mesaj ve ya zeng telefonumda qalsin. Bu bizim heyatimizdi.... O telefonu yadindan cixardi stolun ustunde qoydu ve tualete getdi. Men de tez bunun telefonunu goturub basladim nomrelere baxmaga. Nomrelerin arasinda ne anasinin, atasinin, ne de qardasinin adi ve nomresi yox idi. Birce axirinci gelen zengin nomresini silmemisdi. Men de tez o nomreni yazdim. O nomre de qardasi arvadinin nomresi idi. Biz bununla ayrilmaga qerar verdik, cunki artiq onun meni aldatdigini hiss edirdim. Her defe gorusende deyirdi ki, masinim remontdadi sen masinla gel. Bununla ayrilandan bir muddet sonra icimdeki o sevgi hissi meni rahat buraxmirdi. O mene deqiqe basi yazirdi, sevdiyini deyirdi amma men inanmirdim. Birden axsam onun qardasi arvadina yazmagi qerara aldim ve her sey nece var idi yazdim. Bir saat sonra basqa nomreden zeng geldi. Anasi idi...... Menden her seyin nece oldugunu sorusdu ve dedi ki, onun hec bir isi, evi ve masini yoxdu. O yeqin senin yaxsi pul qazandigini gorub, utanib sene her seyin duzunu demeyib. Mene dedi ki, menimle gorusub danismaq isteyir. Biz anasi ile menim is yerimin onunde gorusduk. Her seyi danisdiq ve mene dedi ki, menim oldugum barede hec xeberleri de olmayib. Onlar bilirdiler ki hansisa qizla gorusur, danishir, hetta adimi bele sehv demisdi. Anasi nece defe isteyib meni tapsin amma tapa bilmeyib. Anasi ilk baxisdan cox gozel qadina oxshayirdi...... sozun qisasi biz onunla yene barisdiq ve o mene her seyin nece oldugunu danisdi. Menim ise gozlerim kor, qelbim ise yarali idi. Men geldim evde mamaya her seyi danisdim. Onlar elbette ki, menden ayrilmagimi istediler amma men ondan ayrila bilmirdim. Anasi her gun mene zeng edirdi, menimle maraqlanirdi. Saatlarla onunla telefonda derdlesirdik. Ele oldu ki, anasi bize tanisliga geldi ve anami yola getirdi. Biz nishanlandiq..... Nishandan sonra men bashladim onun ucun ish axtarmaga. Bacimin yoldashinin shexsi shirketi oldugu ucun onu oz yanina ishe goturdu. Nishandan 3 ay sonra toyumuz oldu. Amma toydan evvel cox naraziciliqlar oldu ve hetta toydan 1 gun qabaq nishani qaytarmaq ve hamiya demek isteyirdik ki, toy olmayacaq. Onlar mene hec ne getirmediler, hetta oz nishan uzuyumu ve onun uzuyunu ozum aldim. Hec onlardan hec ne istemirdim de. Hami mene deyirdi ki, telesib qaynanali eve getme, amma men onun anasini o qeder cox isteyirdim ki, deyirdim yooooxx, ondan yaxsi insan ola bilmez. Onlarin 2 mertebeli idi evleri. Birinci mertebede anasi atasi ile qalirdi, ikinci mertebe ise birinci gelinin idi. Bize ise yoldashimin bir balaca otagini verdiler. Men ona da razi idim, cunki onu delicesine sevirdim. Toyun yaxsi kecmesi ucun iller boyu yigdigim pullari toya xercledim, onlar ise yalniz oz yer pullarini verdiler. Paltarimin pulunun bele yarisini verdiler, sac ve makiyaj ucun vermediler. Men hec bir xina gormedim, hetta toydan bir gun evvel gedib xina alib stola qoydum ki, toy gunu qohumlarimiz gelende demesinler ki, hec xina da gelmeyib qiza. Toydan evvel o birinci gelinleri mene zeng edib qaynanasindan shikayet edirdi ve menim haqqimda ne danishilib onu mene danishirdi. Men ise dushunurdum ki, o menim yaxshiligimi isteyir ve danishir. Toyun seherisi evlerinde cox adam var idi, hetta qaynanamin menden soyudugunu hiss elemishdim artiq. Onun sozlerine gore, menim valideynlerimin konulsuz meni verdiklerine gore beledir. Ve anamdan incimisdi cunki anam ona zeng edib ondan menim hamam destimi teleb etmisdi. Halbuki onu hec olmasa ede bilerdi. Ne ise..... Toydan sonra duz 2 ay normal yasadiq. Ele oldu ki, toya 1 ay qalmis men isden cixdim, cunki kompaniyamiz baglandi ve men qaldim issiz. Qaynanam her gun kiminle telefonda danishirdisa deyirdi ki, menim ele bextime yazilib da 2 gelinin ikisi de issizdi, ele bil kurorta gelibler. Duz iki ay men bu sozleri esitdim ve mene psixi cox tesir edirdi. Terslikden de teze is tapa bilmirdim. Halbuki 16 yasimdan serbest isleyirem ve ozum ozumu idare etmishem hemishe. Ozude cooox boyuk  xarici tikinti ve neft shirketlerinde. Ikinci ay bildim ki, hamileyem ve eseblerim tam pozulmusdu. sonra mene refiqem onlarin sirketinde muveqqeti 6 ayliq isin oldugunu dedi, amma maas az idi. Men qaynanam sussun deye mecburi o ise getdim. Butun hekimimin ve dermanlarimin xercini ozum cekirdim. Mene gelin gelenden bir shey de elememishdi. ele amma tez tez deyirdi ki, bu ev menim birinci oglumundu, siz de isleyin ozunuze gun aglayin. Sual da verende ki, bes balaca ogula niye hec ne elemirsiz, deyirdi ki, o mene vaxti ile cox zerbeler vurub ona ev dusmur. Men hec cure basa duse bilmirdim. Cunki bizim evde her sey tam basqa cure idi. Ele oldu ki, yoldashim qaldi issiz, yeni onu isden cixartdi bacimin yoldashi onun bezi sehvlerine gore. Ve men mecbur oldum her seyi oz ciynim uzerinde dasiyim. Men gelin gedende, qaynanam demisdi ki, hele cehiz getirme, cunki oglumun mebeli tezedi, eviniz olanda getirersen. Menim cehize lazimi qede pulum var idi amma getirme dedi aparmadim. Yalniz xirda sheylerimi aldim ve mashinimla getdim. Menim mashinimi da men yox yoldashim sururdu butun gunu. Hetta anasini lazim olan yerlere bele onunla aparirdi. Amma danishanda deyirdi ki, sen ne getirmisen ki? Onunla bir nece defe sozumuz duz gelmedi........ Her gun ishe ac gedirdim, isde ne ise xirda bir shey alib yeyirdim ki, axshama kimi ac qalmayim. Eve gelirdim menimle qaynanam danishmirdi, qalxirdim oz otagima. Yoldashim 3 ay ishsiz qalandan sonra atasi bir balaca kafe goturdu ve basladilar ata bala orda islemeye. Men oz xerclemi odemekle yanashi her ay qaynanama maashimdan pul verirdim utandigimdan ki, yoldashim da men de onlarin boynundayiq. Artiq 6 ayliq hamile idim  ve 1 ay sonra isim de bitecekdi. O vaxti xalam oglunun toyu, nishani her sey qarismisdi bir birine. Men de yoldashima dedim ki, men bu ay mamaya pul vere bilmeyecem cunki catdirmiram. Hem de ozum hekime getmeli idim. Ozumun de problemlerim esebe gore cox idi. Hem sheker xesteliyini tapmishdim bu evde yashayandan, hem de urek. Butun bu 1 ayi qaynanam menimle danishmadi, men de onunla danishmadim. Amma her defe eshidirdim ki, menim haqqimda padruqalarina danishir ve yoldashima deyir ki, cixin gedin kiraye qalin men sizinle yasamaq istemirem. Qaynanamin menimle danishmamaginin sebebi ise o idi ki, menim yoldashim uzunden anam ve atamla dava olmushdu. Yoldashim bize 2000 pul atdi ve ortadan itmek istedi. Amma men onu tapdim ve qaytardim + yoldashim cox yalanlar danishirdi. Menim atam ise yalani hec sevmirdi. Her defe menim mashinimla radara dushurdu, sesini cixarmirdi. Nece ay kecenden sonra mashinin arestde oldugunu bilirdik. Borc yigilirdi 500-600 manat. Hamisini yaziq atam ve ya men odeyirdik. Ona gore de atama anama qaynanam nifret edirdi. Sen deme biz hem odemeli, hem de tesekkur elemeliydik ki, onlar bize bu qeder ziyan vururlar ve qizlarini incidirler. Bir terefden de o biri gelin qaynanami doldururdu. Arvad 180 derece deyishilmishdi mene qarshi. Xalam oglunun toyunun seheri ayildim, tualete getmek isteyende gordum yoldashimin ve menim ayaqqabilarim qapimizin agzindadi. Bununla qaynanam demek isteyirdi ki, oz zibilini otaginda saxla menim yerim yoxdu. Halbuki 2 mertebede oz oglunun ayaqqabisina bele yerinin olmadigini deyirdi. Men ise o balaca otaqda her seyimizi saxlamali idim. Yuxudan durduq, yoldashim hemisheki kimi kafeye getdi men ise bashladim otagimi yigisdirmaga. Otagi yigisdiranda qaynanamin yorganini tapdim ve yoldashima dedim ki, bunu ver mamana cunki yerim yoxdu. qoy oz yoganini oz shkafinda saxlasin. 2 ay sonra usaq olacaq, hec usagin kravatini hara qoyacagimi bilmirem. Dushunurdum ki, kolidora qoyaram...... Kiraye cixa bilmirdik, cunki yoldashim onlardan asili idi ve cemi 400 manat pul alirdi.Men ise artiq issiz idim. Birce umidim usaq olandan sonra is tapib kiraye cixmaq idi. Ele o yorgani verdim ve dava basladi. Anasi meni evden bicaqla qovdu. O deqiqe ne qeder stres kecirtdiyimi bir allah bilir. Shekerim ve davleniyam qalxdi, halim pisleshdi. Bacardigim sheyleri yigdim ve anamgile geldim. Hec aglima da gelmedi ki, menim hamile oldugumu bile bile mene bichaqla hucum edirdi, men ise polisi bele chagira bilerdim. Amma onun seviyyesine enmek istemedim. Anamgil meni qebul etdiler amma atam yaziq infarkt kechirtdi. Ondan evvel de atam 3 defe kechirtmishdi. :'( emeliyyatdan sonra atam dedi ki, qizim artiq boshanmaq gecdi, cunki 1 ay sonra ushagin olacaq. Yoldashim da menden el chekmirdi. Deyirdi boshansan ozumu oldurecem. Deyirdi gel chixaq kiraye, amma anamgil qoymurdular. Atam yaziq mecbur oldu ve bize tez bir ev tapdi, kochduk. Indi 2 hefte olar ki bu evde yashayiriq amma yene de bizden el chekmir ve oglunun bashini doldurur. Yoldashimin da mene qarshi deyishildiyini ve soyudugunu gorurem. Bilmirem ne edim? Nece edim? Amma birce onu bilirem ki, qaynanami hec vaxt bagislamayacam. Usagi da onlara gostermeyecem. Menim ve ailemin cekdiyi eziyyetin hec birini o cekmeyib. Indi yoldashimla qaldigimiz evde bele eziyyet cekirik. Her gun dua edirik yagis yagmasin, cunki evimize su damir. O ise oturub iki mertebeli evde ve hec neyi dusunmur. Allah ozu onun cavabini versin! amma artiq olmek isteyiremmm, cunki doze bilmirem. Gucum hec qalmayib. Birce qarnimdaki usaga gore dozurem. 

Link to comment
Share on other sites

 

 

Allah gaynaniz kimi insanlarin belasini versin, verecek de hec narahat olmayin. Siz yoldashinizi dogurdan da sevirsiz? Eger he onda ailenizin, ushaginizin xetrine dozun. Yox eger sevmirsizse, o da sizi sevmirse ayrilin. Dediyinize gore yoldashiniz size coxlu yalanlar danishir. Men sizi cox gozel basha dushurem. SIzin yazdiqlarinizin demek olar ki 90 faizi ile qarshilashmisham. 

Link to comment
Share on other sites

He yoldashimi cox sevirem, o da meni sevir. Amma o gic menasiz yalanlarindan, hansilar ki tezlikle uze cixir ve aglayib yalvarir el chekmir. Qaynanamin ise meni evden qoydugu gun her gun gozumun onune gelir. ona gore chekmedim eziyyet ve goz yashi qalmayib artiq. Her gece yuxumda gorurem. Birce allahima dua edirem ki, ushagim salamat olsun. Ona butun bu kechirtdiklerim tesir etmesin........

Link to comment
Share on other sites

Мадмуазель, я бы на вашем месте не рискнула. много примеров, когда снимают на месяц два, как только с финансами проблемы начинаются, оставляют жену и со скандалом уходят.увы. Если у вашего мужа нестабильное фин.положение, то не рискуйте и не заваривайте кашу, потом будете оплачивать сами, если нет, то скандал будет и либо расстанетесь, либо вернетесь опять ТУДА. Всегда учитывайте фин.положение. никакой парень не пойдет снимать квартиру, если есть своя и деньги в напряг.

Link to comment
Share on other sites

Mən bircə onu başa düşə bilmirəm, siz niyə bu cür fırıldaq və yalançı adamla ailə qurdunuz? Məncə lap əvvəldən bəlli idi ki, onlar Sizi pulunuza və maşınınıza görə alırlar. Bunları bilə bilə özünüzü oda atmısınız indi isə ölmək istəyirsiniz? Oğlanın anası açıq aydın deyir ki biz heç nə vermirik. Siz razılaşırsınız hər şeylə və üzüyü taxan kimi xınayaxtı, üzük, paltar tələb edirsiniz. Heç cür sizin kimi qızları başa düşə bilmirəm.... Məncə Siz sakitcə oturmalısınız evinizdə və yoldaşınızla dil tapıb onu yola gətirib düz yola çəkməlisiniz. Buna gücünüz yetərsə onda başa düşmək olar sizi.

Link to comment
Share on other sites

Mən bircə onu başa düşə bilmirəm, siz niyə bu cür fırıldaq və yalançı adamla ailə qurdunuz? Məncə lap əvvəldən bəlli idi ki, onlar Sizi pulunuza və maşınınıza görə alırlar. Bunları bilə bilə özünüzü oda atmısınız indi isə ölmək istəyirsiniz? Oğlanın anası açıq aydın deyir ki biz heç nə vermirik. Siz razılaşırsınız hər şeylə və üzüyü taxan kimi xınayaxtı, üzük, paltar tələb edirsiniz. Heç cür sizin kimi qızları başa düşə bilmirəm.... Məncə Siz sakitcə oturmalısınız evinizdə və yoldaşınızla dil tapıb onu yola gətirib düz yola çəkməlisiniz. Buna gücünüz yetərsə onda başa düşmək olar sizi.

этот момент я опустила, видимо она сама поняла свою ошибку

я не говорю что девочки должны продаваться на хончи вещи и тд, но себе цену нужно знать

они увидели "жирную" невесту для своего никчемного сына, думала женится, после богатая невеста все сама устроит, как и до свадьбы делал все сама...

Link to comment
Share on other sites

Sunshine, как вообще можно за лгуна замуж выходить??? я в шоке от его семьи, от него и ла и от вас!!!! Где ваш разум???? Надо от таких людей бежать сверкая пятками.....жуткая драма. Вы из-за них еще и диабет себе заработали..... Аллах себр версин.

Sent from my GT-I9300 using Disput.Az mobile app

Link to comment
Share on other sites

Devochki, vo vsem ya sama vinovata. Vot sizhu shas i logti kusayu. Roditeli toje vo vsem menya obvinyayut. Ya takaya dura chto izza lyubvi k nemu vse sebe isportila. A shas siju kajdiy bojiy den i reveyu. 

 

транслит. На форуме разрешено писать либо по русски(кириллица),либо по азербайджански. Так как вы новичок,ограничусь предупреждением.

Edited by Bercana
Link to comment
Share on other sites

Qaynanam anamla tanishliga gelende bize demisdi ki, o ev menim boyuk oglumundu. Boyuk oglu da Bankda filial muduru isleyir ve onlara ipotekaya ev goturecik toydan sonra. sen deme evi mene gotuzdurecekdiler ve men evin pulunu vermeli idim. Onu men sonra qaynanam telefonda podruqasi ile danishanda eshitmishdim. O mene dememishdi ki, biz sene hec ne etmeyecik. Prosto kak moya bednaya mama govorit, bili pustie slova do svadbi. facepalm.gif bawling.gif i vot siju ya shas umolyayu boga, chtob on vmesto menya otvetil im. 

Link to comment
Share on other sites

Уже поздно реветь.

Возьмите себя в руки, у вас будет ребенок.

потом на работу выйдите. А муж ваш...

Время все само покажет. Сейчас нужно думать о ребенке и только. Пожалейте хотя бы его.

Link to comment
Share on other sites

Devochki, vo vsem ya sama vinovata. Vot sizhu shas i logti kusayu. Roditeli toje vo vsem menya obvinyayut. Ya takaya dura chto izza lyubvi k nemu vse sebe isportila. A shas siju kajdiy bojiy den i reveyu.

транслит. На форуме разрешено писать либо по русски(кириллица),либо по азербайджански. Так как вы новичок,ограничусь предупреждением.

Link to comment
Share on other sites

Ужас какие семьи бывают :( я еле дочитала :( что уже тут скажешь...Саншайн, ничего уже не поделаешь, вы и сами знаете, что во всем виноваты вы сами, просто думайте о ребенке, и не общайтесь с ними...

Link to comment
Share on other sites

я вот знаете что не пойму, хорошо да девушки влюбленные, слепые (хотя и это не понимаю) собираются выйти замуж слепо любя, сами все покупают сами организовывают, у меня ощущение что не они выходят замуж, а за них выходят! я опять таки не говорю что нужно устраивать скандалы почему бриллианты не за 10 000 а за 5 000, просто реально себе цену нужно знать.....
ня билим Валлах... я не меркантильная, всего навидалась, при этом эти свадьбы за счет невест до меня не доходят

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Our picks

    • В Баку в результате несчастного случая скончалась 21-летняя модель
      В Баку скончалась 21-летняя девушка.
      Как передает Qafqazinfo, проживающая в доме на Московском проспекте в Насиминском районе столицы Камила Гасанова (2003 г.р.), скончалась от отравления угарным газом.
      Отмечается, что девушка работала актрисой и моделью и являлась студенткой Бакинского филиала Московского государственного университета.
      По данному факту в прокуратуре Насиминского района проводится расследование.
       
      https://media.az/society/v-baku-21-letnyaya-model-skonchalas-v-rezultate-neschastnogo-sluchaya-foto
        • Sad
        • Confused
      • 161 replies
    • Кому следует воздвигнуть памятник в Баку? - ОПРОС + ВИДЕО
      В городе Баку, где древность сочетается с современностью, важно иметь статуи и памятники на различные темы.
      Интересно, а что об этом думают граждане? Кому, по их мнению, следует поставить памятник в столице?
      Baku TV попытался выяснить это у горожан.
      Оказалось, что граждане также хотели бы увековечить память наших национальных героев и шехидов.
        "Должны быть воздвигнуты памятники всем нашим шехидам. Их должны знать все. Если будут установлены их статуи, гости столицы будут проинформированы о наших шехидах", - сказал один из жителей Баку.
      Подробнее - в сюжете:
       
      • 130 replies
    • В АМУ выступили с заявлением по поводу суицида бывшего главного педиатра
      У нас каких-либо новых назначений на руководящие должности не производилось.
      Об этом в ответ на запрос Oxu.Az заявила завотделом по связям с общественностью Азербайджанского медицинского университета (АМУ) Гюнель Асланова.
      • 56 replies
    •  Кровати односпальные, двуспальные и двухъярусные
      Спальная мебель "КЛАССИКА"
       

       
        • Upvote
        • Like
      • 241 replies
    • В Азербайджане повысились цены на услуги такси: что говорят в компаниях и AYNA?
      В последнее время в стране наблюдается рост цен на услуги такси.
      Как сообщает Xezerxeber.az, водители утверждают, что фиксируется уменьшение количества автомобилей, так как машины производства 1999 и 2000 годов сняты с эксплуатации. Это, в свою очередь, также влияет на цены.
      Между тем эксперт по транспорту Ясин Мустафаев отметил, что наряду с ценой важно повышать и качество предоставляемых услуг. 
      По данному вопросу редакция также обратились в AYNA.
      Там отметили, что, согласно новым правилам, юридические лица и частные предприниматели, желающие осуществлять перевозку пассажиров на такси, должны действовать на основании соответствующих разрешений. Прежде всего им необходимо получить пропускное удостоверение и пропускную карту.
      По поводу повышения цен в компаниях по предоставлению услуг такси привели разные доводы.
      Так, в Bolt отметили, что заказы в системе формируются на основе спроса и предложения. «Просим водителей привести свою деятельность в соответствие с требованиями законодательства. В противном случае заказ со стороны Bolt не будет отправлен владельцам этих автомобилей», - отметили в компании.
      В свою очередь в Uber заявили, что окончательная цена поездки зависит от многих факторов, таких как соотношение свободных автомобилей в конкретной локации и желающих заказать такси, расстояние и продолжительность поездки, заторы. Чем меньше свободных водителей, тем выше может быть цена поездки.
      Представляем подробный видеоматериал по теме:
      https://media.az/society/1067959052/v-azerbaydzhane-povysilis-ceny-na-uslugi-taksi-video/
        • Facepalm
      • 15 replies
    • Рапродажа уходовой и  лечебной косметики от Hommlife. Все с 40-50 % скидкой!
      Эффективные средства эко-качества🤩 По очень выгодным ценам👍 
      • 4 replies
    • Открытия сухопутных границ Азербайджана не будет
      Сейчас мы видим, что с закрытием на определенный период сухопутных границ Азербайджана безопасность в стране укрепляется. В прошлом наблюдалось множество случаев, некоторые из которых были обнародованы, а некоторые - нет.
      Как сообщает АЗЕРТАДЖ,  об этом заявил Глава республики 23 апреля в выступлении на международном форуме на тему "СОР29 и Зеленое видение для Азербайджана", организованном в Университете АДА.
      "Мы столкнулись с серьезными угрозами и проблемами извне. Именно это я и имел в виду, когда говорил, что все наши потенциальные риски могут исходить из-за рубежа", - сказал глава государства.
      https://ru.oxu.az/politics/863491
        • Facepalm
        • Downvote
        • Haha
      • 151 replies
    • И опять Помогите))
      Девочки форума....кто может откликнитесь
      все все все...мне нужна ваша помощь....
      У дочери день варенье в понедельник, меня поставщики подвели, заказала костюм  Чуи(на вайлдберис) вобщем отказали ...
      А она у меня ужасная анимешница, вобщем решила сама смастерить ей костюм , благо не очень тяжёлый ...
      У меня есть пальтишко, портниха онун астарыны дейишечек, шляпку куплю , брюки черные и сарочка есть, остаётся только два элемента, серая жилетка и короткий пиджачок, серая жилетка может у кого то от костюма остался, могу купить, или за шоколадку взять, а что делать с пиджаком? Моя портиниха отказалась((( говорит переделать нет проблем , а новый сшить нет ...
      Очень мало времени ....помогите, можно и советом...
      По магазинам не могу пройтись с работы в 6 выхожу...могу успеть только в один но только если точно знать что могу купить , что надо
        • Like
      • 18 replies
  • Recently Browsing   0 members, 0 guests

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...