Jump to content
  • Откройте аккаунт на Диспуте за 5 минут

Продаете недвижимость, машину, телефон, одежду?  Тысячи  просмотров ежедневно на dispute.az  помогут вам. Бесплатная доска обьявлений.

Konfutsi Ilə Müsahibə .

Sunyata

Recommended Posts

Konfutsi qardaş təbriklər :) İnanın, əvvəllər düşünürdüm ki, məhz sizin intervyu olsa, o qədər sual verərərm ki )) Ancaq qəribə də olsa ağlıma indi heç bir sual gəlmir ) Bəlkə də soruşmaq istədiklərimi artıq soruşublar deyə. Odur ki hələlik, yalnız uğurlar diləyirəm :) 

• Replies 260
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Bele basha dusdum ki,siz de futbolla maraqlanirsiniz. Sizce hal-hazirda Manchetster United-in en problemli movqeyi hansidir ve yalniz 1 oyuncu almaq imkani varsa kimi almalidir?

Eyni suali sizin Real Madridiniz barede de verirem.

Cuneyd Chakir barede fikriniz?)

Yalniz bir oyuncu?Gelin Ronaldonu verek size...ozunuze gelin sonra gaytararsiniz..))))))))))))Ancag ciddi desem,mene ele gelir ki,komandada poblem her hansi futbolcuda deyil komandanin psixoloji durumundadir..Size zarafat gelmesin, 27 il eyni meshgici ile addimlayan komanda psixoloji press altina dushub...Bir de ki,dushunurem ki,en dahi futbolcu bele Mancesterde itib batacag...Ele goturek Ronaldonu...onun indiki Ronaldo olmasi Realdan cox Mancesterin xidmetidir...Amma indi o Mancestere gayitsa inanmiram ki,Realdaki Ronaldo olsun.O ki galdi Cuneud Cakira,ay gardash tezeden ne deyishecek onun hagginda bu geder ajiotaj yaradiblar.O mesele artig tarixdir,bele sheyler futbolda tez-tez olur..Elbette ki,o Nanni-ye sari verege ile de kifayetlene bilerdi,indi o cur radikal gerara gore ne geder soysek de hec ne deyishmeyecek.Beli onun o gerarini gelebeni Mancesterden almag kimi giymetlendirirem...Fransani dinya cempionatinin final merhelesine aparan Anrinin el ile vurdugu gola gore gerek o hakimi asaydilar..)))))))Bosh verin bele sheylere..)))))

Konfutsi siz məndə səbrli insandan çox yorqun insan təəssürati yaradirsiz.Sanki daxilən iztirab çəkib də,yorulmusuz.Daxilən yorqunsuz....Ola bilər mənə elə gəlir.)Səhv düşünürəm sizin haqqinizda.

Sizə növbəti sualim ...Çox çətin sualdi guya...Suşi yeməyi xoşlayirsiz?((

1.Bezileri deyir ki,men çox şanslıyam ve ya şanssızam heyatda.Siz nece özünüzü şanslı sayırsınızmı?

2.Fobiyanız varmı?

Igolka xanim,kasib bir insan her gun Allaha dua edirmish ki,mene bir shans yarat,ver ki, bu kasibciligin dashini atim.Allah sonda rehme gelir.Bir gun hemin kasib gonshu kende hansisa ishinin dalinca gedende Allah onun cay uzerinden kececeyi dar,balaca korpunun uzerine bir kise gizil atir.Bu kasib hemin korpuye yaxinlashanda oz-ozune fikirlehir ki,goresen gozu bagli bu korpunu kece bilerem?Gozlerini yumur ve kecir.Sozumun cani odur ki,heyatda shans her bir insana verilir,birine gec birine tez.Men o fikirle razi deyilem ki,men shansliyam ve ya shanssiz..Sadece veilen shansdan vaxtinda ve meharetle istifade etmek lazimdir.Ikinci sualiniza cavab vermezden evvel,onu demek isteyirem ki,men fobiyani xestelik kimi gebul edirem,amma son vaxtlar fobiyasi olan da olmayan da bu hagda yaman cox danishir.Oz xesteliyini umumi muzakireye cixarmagi ise men etikadan kenar sayiram.Belke hec birine xosh deyil senin xesteliyin hagginda verdiyin melumat.Yox menim hec bir fobiyam yoxdur,olsa da yazmazdim...

Ətraflı cavaba görə təşəkkürlər.

Keçmişə qayıtmaq istərdiz,yoxsa "artıq orada bir dəfə olmuşam" deyəcəksiniz:) 

Ömrünüzün hal-hazırkı cağında necə düşünürsünüz,həyat qısa bir keçmişdir,yoxsa uzun bir gələcək?

A.Eynshteyn demishdir:"I never think of future-it comes soon enough"...Elbette bizim "gelecek" anlayishimiz dahilerin " gelecek" anlayishi ile mugayisede belke de cilizdir,yeni ki onlar daha genish diapazonda fikirleshirler.Cox maraglidir ki,insan hemishe ya kecmishi dushuner ya da geleceyi.Bes icinde oldugumuz zaman?,Ehemiyyetli olan bu deyilmi?Eynshteyn fikrimce demek istemishdir ki,gelecek dushuncemizle icinde oldugumuz ani yashamag lazimdir.Dushunurem ki,kecmishdeki de gelecekdeki hayatimiz da bu anki davranishimiza baglidir.Aydindir ki,insani kecmishe mueyyen xatireler,hadiseler baglayir ve cox vaxt kecmishin hesretinden ozunu gopara bilmir,cunki kecmishde insanin sehvleri,peshimanciliglari,muxtelif xosh xatireleri gizlenib.Geleceyi de Eynshteyn demishken fikirleshmek lazim deyil,cunki o da tez gelir.Ona gore de men kecmishe heyatimin bir etapi kimi baxiram,geleceye ise...Geleceye bagli ne geder umidlerle yashasag da...ne geder gozel gunler umidinde olsag da...geleceyin sonunda hamimizi bagrina basmaga hazir dayanmish bir kabus dayanib...Onunsa inanmiram kimse hesretini cekir...Ceylin xanim cavabimin sonu bir az pessimist alinsa da men tepeden dirnaga kimi pozitiv bir insanam.Bu cur suallari ele cox yaxina buraxan deyilem...Sorushdunuz,fikrimi yazdim.Nece yazdim buna artig siz giymet verin,cunki sual sahibi sizsiniz...

Hobbi anlayışını necə qəbul edirsiz? Hobbiniz varmı?

Rufet mende asude vaxt o geder az olur ki,bashga hec ne hagginda fikirleshe bilmirem.Bir nece gundur nasaz olduguma gore ish-guc vaxtimi o geder almir,ona gore de buradaki suallara rahat cavab yaza bilirem.Men asude vaxt tapanda gizima hesr edirem..biz onunla o geder az gorushuruk ki, vaxt tapanda men artig bashga shey hagginda fikirleshmirem... O menim bu dunyada en yaxshi,en maragli hobbimdir...

Konfutsi qardaş təbriklər :) İnanın, əvvəllər düşünürdüm ki, məhz sizin intervyu olsa, o qədər sual verərərm ki )) Ancaq qəribə də olsa ağlıma indi heç bir sual gəlmir ) Bəlkə də soruşmaq istədiklərimi artıq soruşublar deyə. Odur ki hələlik, yalnız uğurlar diləyirəm :)

Businka xosh gorduk sizi buralarda.)))Hemishe sizin suallariniza cavab vermeye haziram.Size de ugurlar.

Konfutsi siz məndə səbrli insandan çox yorqun insan təəssürati yaradirsiz.Sanki daxilən iztirab çəkib də,yorulmusuz.Daxilən yorqunsuz....Ola bilər mənə elə gəlir.)Səhv düşünürəm sizin haqqinizda.

Sizə növbəti sualim ...Çox çətin sualdi guya...Suşi yeməyi xoşlayirsiz?((

Konul xanim..sebr oz yerinde,amma zenniniz sizi aldatmir.Elbette ki,heyatimda yashadigim bezi agrili hadiseler izsiz otushmeyib..men onlari hec dushmenime de arzulamazdim...amma indi sakit heyatimi yashayiram..Heyat davam edir.Ikinci sualiniz bir az yungul oldu,siz cetin saysaniz da..)))))Sushiye bigane yanashiram,bele de heveskari deyilem..

Rufet mende asude vaxt o geder az olur ki,bashga hec ne hagginda fikirleshe bilmirem.Bir nece gundur nasaz olduguma gore ish-guc vaxtimi o geder almir,ona gore de buradaki suallara rahat cavab yaza bilirem.Men asude vaxt tapanda gizima hesr edirem..biz onunla o geder az gorushuruk ki, vaxt tapanda men artig bashga shey hagginda fikirleshmirem... O menim bu dunyada en yaxshi,en maragli hobbimdir...

Bundan gözəl hobbi ola bilər? Allah saxlasın, Allah mehriban eləsin, həmişə bir yerdə olasız.

Övlad dediz, bu mövzuda qalaq. Valideyn olmaq fiziki cəhətdən çətindir ya mənəvi? Və niyə?

A.Eynshteyn demishdir:"I never think of future-it comes soon enough"...Elbette bizim "gelecek" anlayishimiz dahilerin " gelecek" anlayishi ile mugayisede belke de cilizdir,yeni ki onlar daha genish diapazonda fikirleshirler.Cox maraglidir ki,insan hemishe ya kecmishi dushuner ya da geleceyi.Bes icinde oldugumuz zaman?,Ehemiyyetli olan bu deyilmi?Eynshteyn fikrimce demek istemishdir ki,gelecek dushuncemizle icinde oldugumuz ani yashamag lazimdir.Dushunurem ki,kecmishdeki de gelecekdeki hayatimiz da bu anki davranishimiza baglidir.Aydindir ki,insani kecmishe mueyyen xatireler,hadiseler baglayir ve cox vaxt kecmishin hesretinden ozunu gopara bilmir,cunki kecmishde insanin sehvleri,peshimanciliglari,muxtelif xosh xatireleri gizlenib.Geleceyi de Eynshteyn demishken fikirleshmek lazim deyil,cunki o da tez gelir.Ona gore de men kecmishe heyatimin bir etapi kimi baxiram,geleceye ise...Geleceye bagli ne geder umidlerle yashasag da...ne geder gozel gunler umidinde olsag da...geleceyin sonunda hamimizi bagrina basmaga hazir dayanmish bir kabus dayanib...Onunsa inanmiram kimse hesretini cekir...Ceylin xanim cavabimin sonu bir az pessimist alinsa da men tepeden dirnaga kimi pozitiv bir insanam.Bu cur suallari ele cox yaxina buraxan deyilem...Sorushdunuz,fikrimi yazdim.Nece yazdim buna artig siz giymet verin,cunki sual sahibi sizsiniz...

Maraqlı yanaşmadır.romashka.gif 

Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is God's gift, that's why we call it the present.smile.png 

Bundan gözəl hobbi ola bilər? Allah saxlasın, Allah mehriban eləsin, həmişə bir yerdə olasız.

Övlad dediz, bu mövzuda qalaq. Valideyn olmaq fiziki cəhətdən çətindir ya mənəvi? Və niyə?

Yegin ki,menevi cehetden..Bilmirem hec fikrimi nece izah edim.Valideyn olmag her bir insan garshisinda boyuk bir mesuliyyetdir.Belke de men teze bir shey demirem,amma herden men onun garshisinda ozumu gunahkar sayiram..cox sheyi istesem de ona izah ede bilmirem.....Ele anlar olur ki,umumiyyetle susmali oluram...Elbette ki,menevi cehetden cetindir...

Konfutsi həmişə çətin suallar verməzlərki))

Belə bir atalar sözümüz var;Sirri vermə dostuna,dostununda dostu var...

Çox insanlar dostlarin vəfasizliqindan şikayət edirlər.Elə bir sirrim yoxdur ki ,dostum ona görə mənə xəyanət etsin.

Olsada onu dosta demərəm ki,sonra xəyanətlə üzləşim.Ən yaxşisi onu ürəyimdə dəfn etməkdir.Sizin də qəlbinizdə sirr qəbirsanliqi varmi?

P.S. bir az sualim sizə anormal gələ bilər......

sualların hamısını oxuya bilmədim, odur ki təkrar sualdırsa sorry(((

haralısınız? (Azərbaycanlıyam cavabı qəbul olunmur)

Vətəndən uzaqdasız, əgər işlə bağlı xaricdə olan şərait və karyera yüksəlişi şansı burda da olsa idi qayıdardız? Tam səmimi və mümkünsə verəcəyiniz hər bir cavabı izah edin

Şəklə fikir verin

4efe3a7d1651.jpg

Sənətə, peşəyə nə dərəcədə bağlı olmaq lazımdır?

Gozel shekildir, baxdigca baxmag isteyirsen.Insan heyatda her bir sheye urekle,gorduyu her bir ishi xususi bir istekle etmelidir ve bu heyatimizin butun sahelerine aiddir.O cumleden de senete,pesheye olan munasibet de beledir.Gozel mutexessisler,senetkarlar ele ona gore secilirler ki,ona gore barmagla gosterilirler ki,gordukleri ishden zovg alirlar,oz sahesinin fanatidirlar,vurgunudurlar....

Maraqlı yanaşmadır.:romashka: 

Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is God's gift, that's why we call it the present.:) 

Bu deyimle de raziyam ve menim sizin bundan evvelki sualiniza verdiyim cavab bunu bir daha tesdig edir..Elbette biz indiki animizi Allahin bize verdiyi nemet kimi gebul etmeliyik..giymetlendirmeyik...

Konfutsi həmişə çətin suallar verməzlərki))

Belə bir atalar sözümüz var;Sirri vermə dostuna,dostununda dostu var...

Çox insanlar dostlarin vəfasizliqindan şikayət edirlər.Elə bir sirrim yoxdur ki ,dostum ona görə mənə xəyanət etsin.

Olsada onu dosta demərəm ki,sonra xəyanətlə üzləşim.Ən yaxşisi onu ürəyimdə dəfn etməkdir.Sizin də qəlbinizdə sirr qəbirsanliqi varmi?

P.S. bir az sualim sizə anormal gələ bilər......

Ele en yaxshi variant sirri hec kime dememekdir..Menim ise ele bir yaxin dostum yoxdur ki,sirrimi de deyim.Bir de ki,siz gebirstanligdan danishirsiniz,amma menim hec bir gebirlik de sirrim yoxdur...))))))))))

sualların hamısını oxuya bilmədim, odur ki təkrar sualdırsa sorry(((

haralısınız? (Azərbaycanlıyam cavabı qəbul olunmur)

Vətəndən uzaqdasız, əgər işlə bağlı xaricdə olan şərait və karyera yüksəlişi şansı burda da olsa idi qayıdardız? Tam səmimi və mümkünsə verəcəyiniz hər bir cavabı izah edin

Ilk novbede Doktor sizi xosh gorduk.Bashlayag birinci sualinizdan...Bir nece nesil Bakida yashasag da ve men hec Azerbaycanda anadan olmasam da,ozumu Garabagli sayiram..))))))))Melum hadiselere geder hetta Shshuda babalarimin yurdu var idi.1987-ci ilde birinci ve sonuncu defe atam gardashimla bizi aparmishdi Shushaya,baba yurduna.Ele bil hiss etmishdi her sheyi,Indi o hagda danishanda deyir ki,onsuz da ermeniden alacagig,apardim ki,birden sonra men olmaram,hec olmasa bilesiniz atalarimiz-babalarimizin evi harada olub.Ele indi de garabaglilar arasinda yaxin gohumlarimiz coxdur..

Indi ise ikinci sualiniza cavab verim.Meni indi karyera,sheraitden cox tamam bashga meseler dushundurur.Inanin ki,semimi deyirem,hem de bu o geder shexsidir ki,umumi muzakireye cixarmag da duzgun deyil,ona gore yox ki,cekinirem ki,ruslar demishken ne tak poymut,men artig uzun illerdir bu cur streotiplere umumiyyetle fikir vermirem,sadece bu burada hec kime hec lazim da deyil.Doktor,menim bu barede fikirleshmediyim gun bele yoxdur.Elbette men mektebi indi bitirseydim,ve heyata baxishlarim indiki kimi olsaydi hec yere getmezdim,amma indi de gayidaram...sebebler olmasa idi.Bilirsiniz,men garshima megsed goymamishdim ki,hansisa olkede yashayim..Bele alindi,universiteti bashga olkede bitirmishdim,ish teklif etdiler,cavan subay oglan idim,razilashdim ki,ishleyib tecrube yigaram...sonra bashladilar yavash-yavash ireliye cekmeye ve...bir de ayildim ki,ozumu tamam yad bir olkede yerli sakinler kimi hiss edirem.Duzdur aile gurdugdan sonra heyat bir az bashga cur oldu,nece deyerler ozum ozum olmaga bashladim..Amma haradasa 2009-cu ilden men geriye gayitmag hagginda daim fikirleshirem ve ....

Bu deyimle de raziyam ve menim sizin bundan evvelki sualiniza verdiyim cavab bunu bir daha tesdig edir..Elbette biz indiki animizi Allahin bize verdiyi nemet kimi gebul etmeliyik..giymetlendirmeyik...

Bəli,mən də bunu elə Sizin fikrinizin davamı olaraq yazdım.Dəyərli olan içində olduğumuz zamandır,hansı ki,sabah artıq keçmiş olacaq,qiymətləndirməliyik...

Sizcə seçmək nədənsə vaz keçməkdir? Olubmu ki,bir seçim naminə çox sevdiyiniz nədənsə imtina etmək məcburiyyətində qalmısınız?

Bəli,mən də bunu elə Sizin fikrinizin davamı olaraq yazdım.Dəyərli olan içində olduğumuz zamandır,hansı ki,sabah artıq keçmiş olacaq,qiymətləndirməliyik...

Sizcə seçmək nədənsə vaz keçməkdir? Olubmu ki,bir seçim naminə çox sevdiyiniz nədənsə imtina etmək məcburiyyətində qalmısınız?

Ceylin...siz menim ele bil gelbimi oxumusunuz...((((Secmek nedense vaz kecmekdir?Yegin ki,beledir..menim ucun ne geder cetin olsa da men bele cavab vererdim...Beli men de secim garshisinda galmisham..ve ne geder agir da olsa secim garshisinda galarag imtina etmeye mecbur olmusham.Elbette ki,heyatda her kes kim ki,dilemma garshisinda galir ola bilsin ki,bashga bir variant secir,amma konkret suali mene unvanlamisiniz,ona gore de cavab verirem ki,beli buna ozum istemeden,gelbim agriyarag gerar vermishem...(((((((((

Konfutsi,niye hami size qemli ve felsefi suallar verir goresen?) Deyirem belke tonu deyishek?

Heyatinizda dusduyunuz en komik veziyyeti xatirlayisiniz?)

Hekim gardash,birinci sualiniza yegin ki,sual muellifleri daha yaxshi cavab vererler...Dushduyum en komik veziyyet hagginda ilk aglima gelen bir hadise oldu.Yegin ki,bir 3 ilin sohbetidir.Bakiya getmishdim.Axsham evimizin yaninda parkda dayanib kohne bir tanishi gozleyirdim.Uzbeuz iki gozel xanim dayanib dondurma yeyirdiler ve men terefe baxarag sakitce ne hagdasa picildashirdilar.Bunlar dondurmani yeyib gurtardigdan sonra dondurma bukulmush kagizlari mene teref atdilar.Men de bu gozlenilmez hereketden kenara sicradim ki,kagiz ustume dushmesin..ve xanimlarin urekden gulmekleri meni cox pert etdi.Amma sonradan anladim ki,fikirli oldugumdan tamam yadimdan cixib ki,zibil gabi duz menim garshimdadir..onlar sadece kagizlari zibil gabina atmag isteyibler.)))))O geder pert olmushdum ki,cashib hele onlardan uzr de istemishdim.Cox komik bir veziyyet alinmishdi...

Ceylin...siz menim ele bil gelbimi oxumusunuz...((((Secmek nedense vaz kecmekdir?Yegin ki,beledir..menim ucun ne geder cetin olsa da men bele cavab vererdim...Beli men de secim garshisinda galmisham..ve ne geder agir da olsa secim garshisinda galarag imtina etmeye mecbur olmusham.Elbette ki,heyatda her kes kim ki,dilemma garshisinda galir ola bilsin ki,bashga bir variant secir,amma konkret suali mene unvanlamisiniz,ona gore de cavab verirem ki,beli buna ozum istemeden,gelbim agriyarag gerar vermishem...(((((((((

Bəzən vaz keçmək buraxacaq qədər güclü olmaqdır...

Necə oldu disputa gəldiniz,burada həmvətənlərinizlə ünsiyyət Sizə nə qazandırır?

Bəzən vaz keçmək buraxacaq qədər güclü olmaqdır...

Necə oldu disputa gəldiniz,burada həmvətənlərinizlə ünsiyyət Sizə nə qazandırır?

Disputu coxdan izleyirdim,amma geydiyyatdan cox sonralar kecdim-2009-cu ilde.Eveller cox nadir hallarda yazirdim...sonra bir muddet aktiv yazmaga bashladim..amma mueyyen sebebden son bir ilde ele olub ki,6-7 ay ummiyyetle foruma yaxin gelmemishem.Men burada ozumu sanki oz vetenimde hiss edirem..en cox da az.bolmesinde.Evveller bir nece defe rus bolmesinde de yazirdim,sonra bezi meseleler gore yazmamag gerarina geldim. Olkemizde bash verenleri daha yaxindan izlemek ucun bu forumun menim ucun evezi yoxdur.Bir nece kohne userler var ki,virtual da olsa yaxshi munasibetlerdeyem..ve umid edirem ki,ne vaxtsa realda da onlarla gorusheceyik. Ozumu aktiv istifadeci saymasam da(5 il erzindeki postlarin sayi bunu yaxshi subut edir) hesab edirem bir cox userler meni artig disputun tamhuguglu uzvu kimi gebul ecirler..

Men esas sualimi hele hec vermemisem ki. Belke veribler, menim nezerimden qacib.

Hansi terz musiqiye qulaq asirsiniz, esasen? Instrumental, yoxsa vokal ifaya daha cox ustunluk verirsiniz

Museyib o baxir ehval-ruhiyyeye..Ondan asili olarag muxtelif musigileri dinleye bilerem..

Maraqli movzularin ve maraqli fikirlerin sahibi hormetli Konfutsi,  Ilk once sizi tebrik edirem, sherefinize achilan movzu munasibeti ile.rroza.gif rroza.gif

Bu dunyani  rengareng eden bizim hisslerimiz, duygularimiz, sevincimiz, kederimizdir. Heyatimizin mueyyen etapini bu reng chalarlarinda goruruk. Sual? Bes siz hal-hazirki heyatinizi  hansi reng ve ya reng chalarlarinda gorursunuz? 

Ikinci sualim ise beledir: -Size gore , niye tixac zamani her kes siqnal verir?smile.png  Bu suali size yazarken uzumde tebessum yarandi. ola biler size bu sualim  qeribe gelsin, amma menim uchun sizin fikriniz maraqli olardi. 

Edited by Glamorous_

Yeni ki, her janrda beyendiyiniz musiqi ola biler.

Bes hansi musiqini heyatinizin fon musiqisi kimi gorurursunuz?

Men anlayiram siz ne hagginda sorushursunuz.Insan heyati daim bir dalgaya koklene bilmez,bir duz xett uzre davam etmir.Onda yashamag da maragsiz olardi.Herden heyata mueyyen rengler de elave etmek lazimdir..Ummiyyetle xasiyyetce muhavizekar deyilem,yeniliye daha cox meyilli olduguma gore fon meselesinde de daimiliyi gozlemirem...

Maraqli movzularin ve maraqli fikirlerin sahibi hormetli Konfutsi,  Ilk once sizi tebrik edirem, sherefinize achilan movzu munasibeti ile.rroza.gif rroza.gif

Bu dunyani  rengareng eden bizim hisslerimiz, duygularimiz, sevincimiz, kederimizdir. Heyatimizin mueyyen etapini bu reng chalarlarinda goruruk. Sual? Bes siz hal-hazirki heyatinizi  hansi reng ve ya reng chalarlarinda gorursunuz? 

Ikinci sualim ise beledir: -Size gore , niye tixac zamani her kes siqnal verir?smile.png  Bu suali size yazarken uzumde tebessum yarandi. ola biler size bu sualim  qeribe gelsin, amma menim uchun sizin fikriniz maraqli olardi. 

Cox sag olun xosh sozlere gore.Heyatimi hansi rengde gorurem?Onu bilirem tek ag ve gara renglerden ibaret deyil...

Ikinci sualiniza hec bilmirem nece cavab verim?Insanlarda anlamadigim cox sheyler var,ona gore de bele xirda meselelere o geder de fikir vermemeye calishiram...

Men anlayiram siz ne hagginda sorushursunuz.Insan heyati daim bir dalgaya koklene bilmez,bir duz xett uzre davam etmir.Onda yashamag da maragsiz olardi.Herden heyata mueyyen rengler de elave etmek lazimdir..Ummiyyetle xasiyyetce muhavizekar deyilem,yeniliye daha cox meyilli olduguma gore fon meselesinde de daimiliyi gozlemirem...

Başa düşdüm. Bəs hansısa musiqi alətində ifa etməyi bacarırsınızmı? Əgər yox, hansı musiqi alətini öyrənmək sizin üçün daha maraqlı olardı?

Disputu coxdan izleyirdim,amma geydiyyatdan cox sonralar kecdim-2009-cu ilde.Eveller cox nadir hallarda yazirdim...sonra bir muddet aktiv yazmaga bashladim..amma mueyyen sebebden son bir ilde ele olub ki,6-7 ay ummiyyetle foruma yaxin gelmemishem.Men burada ozumu sanki oz vetenimde hiss edirem..en cox da az.bolmesinde.Evveller bir nece defe rus bolmesinde de yazirdim,sonra bezi meseleler gore yazmamag gerarina geldim. Olkemizde bash verenleri daha yaxindan izlemek ucun bu forumun menim ucun evezi yoxdur.Bir nece kohne userler var ki,virtual da olsa yaxshi munasibetlerdeyem..ve umid edirem ki,ne vaxtsa realda da onlarla gorusheceyik. Ozumu aktiv istifadeci saymasam da(5 il erzindeki postlarin sayi bunu yaxshi subut edir) hesab edirem bir cox userler meni artig disputun tamhuguglu uzvu kimi gebul ecirler..

Konfutsi  , bir halda ki ,  disputdan  söhbət düşdü ...    Onda mən də  sizi  bir az "istismar"   edim ))   Az.Forumun moderatoru olsaydınız  ,  yumşaq yoxsa sərt moder olardınız ? ))   İlk  dəyişcəyiniz şey nə olardı ?   Cavaba görə əvvəlcədən təşəkkür ! 

Yox bacarmiram.Evde bizde atamgilde pianino indiye kimi durur,anam hemishe eveller bayramlarda,evde mueyyen vaxtlarda ifa edirdi.Men de bir-iki shey oyrenmishdim,amma notla yox ele bele.Anam cox isteyirdi ki,biz de oyrenek,amma gardashim mene nisbeten ortabab bacarirdi.Musigi aletlerinden skripkani oyrenmek isterdim,ancag artig ona ne vaxt var ne de ki,heves..

99cb251b6e79.png

Bəlkə xoşladığınız bir musiqi paylaşasınız,biz də dinləyək.:)

Сeylin xanim xoshladigim musigi dedikde indi memuniyyetle Shubertin "Serenada"sini dinleyerdim.Kompda problem olduguna gore bura yerleshdire bilmedim.Bunu menim evezime etseniz,evvelceden teshekkurumu bildirerem...))))

Konfutsi  , bir halda ki ,  disputdan  söhbət düşdü ...    Onda mən də  sizi  bir az "istismar"   edim ))   Az.Forumun moderatoru olsaydınız  ,  yumşaq yoxsa sərt moder olardınız ? ))   İlk  dəyişcəyiniz şey nə olardı ?   Cavaba görə əvvəlcədən təşəkkür !

Sunyata tekce forumda yox,umumiyyetle heyatda bir az sert olmag lazimdir.Siz dogrudan da balansi saxlaya bilirsiniz..Men neyi deyisherdim?Yegin ki,eylenceli movzulari bir az ixtisara salardim..Her kes internetde eylenmeye ne istese tapa biler,forumda ise muzakire etmek ve hem de neyi ise oyrenmek daha onemlidir mence..Hem de men demirem umumiyyetle eylence olmasin,sadece azaltmag lazimdir.Bir de az postu olan istifadeciye movzu acmaga mehdudiyyet goyardim..