Jump to content
Модераторы форума - Assembler & Bercana
  • Откройте аккаунт на Диспуте за 5 минут

Продаете недвижимость, машину, телефон, одежду?  Тысячи  просмотров ежедневно на dispute.az  помогут вам. Бесплатная доска обьявлений.

Работник BP-Азербайджан жалуется на вице-президента компании

Recommended Posts

Siza Galacak Kariera heyatinizda ugurlar. Calishin biraz sabrli, tamkinli va dozumlu olasiniz. Her halda sizinda gunahiniz az deyil bu masalada. Ozunuz bu saviyyaya gatirmisiniz.  

Siz istasanizda istamasanizda, Azerbaycanda Cumhriyyat eshginda olan muxalifatda va muxalifatcilarda var.  Inshallah bunu ozunuz goracaksiniz, zamani galanda. 

• Downvote 1

15 hours ago, Aslan Zahid oglu Aslanov said:

15 hours ago, Aslan Zahid oglu Aslanov said:

Ramazanda ayında yalan danışmaqdan ən azından çəkinin. Gələn aya saxlayın barı...

Ramazan deyəsən yaddan çıxdı. Soyushun biri bir qepike

• Downvote 1

17 часов назад, Aslan Zahid oglu Aslanov сказал:

İşləməyib pul qazanmaq da olur:buba:

Allah elə eləsin ki, Apellyasiya Məhkəməsi "İşə bərpa və itirilmiş əmək haqqının ödənilməsi"  ilə bağlı olan  işin baxılma vaxtını uzatsın və sonra da yenə də Nəsimi Rayon Məhkəməsinin qərarını qüvvədə saxlasın. Sonra da Ali Məhkəmədə beləcə eləsin.

Ali Məhkəmənin qərarını əlində saxlayacam və Avropa Məhkəməsinin üstünə qaçmayacam. Qoy Mənim doğma Məhkəməm Mənim əlehimə qərar çıxarsın. Qalsın beləcə. Bu işdə haqq 100% mənim tərəfimdədir sübutlarla.

Üstündən 10 il keçər və Ədalət Məhkəməsi başqa olar və yeni Ədalətli qərarla BP itirdiyim Əmək Haqqımı qəpiyinə kimi qusar. Üstəlik də, məni qanunsuz işdən çıxaranlar da, məni təhgir edənlər də cəzasını alar!

Mən məsləhət görərdim məhkəmə işinizin növbəti mərhələləri üçün təcrübəli vəkil tutasınız, amma özünüz bu işdə iştirakınızı məhdudlaşdırasınız. Yəni birinci növbədə psixoloji durumunuza diqqət yetirəsiniz, müəyyən bərpaetmə kursu keçəsiniz. Baş vermişdən nə qədər acı olsa da, düzgün nəticə çıxarasınız. Həyatın reallıqlarını var və onları düzgün təhlil etməyə və düzgün yol seçməyə bacarmaq lazımdır. Əks halda, vəziyyətiniz daha da pisləşə bilər, amma həyat sizin üçün davam etməlidir, necə deyərlər, dünya BP-nin üstündə qurulmayıb.

Disput sağ olsun ki, sizə imkan verdi mövqeyinizi hamıya çatdırmağa, amma bura söyüş və təhqir yeri deyil və bununla sui-istifadə etmək olmaz.
PS: digərlərini tanımıram, amma Hikmət Hacızadə Azərbaycanın mənəvi cəhətdən ən təmiz adamlardan biridir. 

• Like 2
  • Upvote 3

1 час назад, Vsemogushiy сказал:

A  kto takoy Hikmet Hajizade?

Отец Аднана Гаджизаде, работника ВР (которого я не знаю). Хикмят в 1992-3-ем годах был послом Азербайджана в России в ранге вице-премьера. Один из наиболее достойных граждан Азербайджана.

• Like 2
  • Upvote 1

26 минут назад, Aslan Zahid oglu Aslanov сказал:

Baş vermişdən nə qədər acı olsa da, düzgün nəticə çıxarasınız.. dedikdə nəyi nəzərdə tutubsunuz?

Başa düşmək ki, iş yerində haqq-ədalət deyilən şey yoxdur və bütün dünyada rəislər öz işçiləri ilə münasibətdə ancaq bir prinsipi əsas tuturlar: "mən rəisəm, sən isə axmaqsan" (qərb ölkələrində daha yumşaq formada, bizdə isə tam çılpaqlığı ilə).

İmkan dairəsində iş yerində münaqişəli vəziyyətdən çəkinmək.

Müəyyən dərəcədə konformist olmaq (ümumiyyətlə, həyatda).
Rəhbər heyətə qarşı müəyyən çərçivədə loyal olmaq, yəni, misal üçün, hansısa ciddi sənəd hazırlayanda, əvvəlcədən rəisin rəyini öyrənmək.

• Like 3

В 24 May , 2018 в 13:11, Kamal396 сказал:

Mehkeme Azad ve asili olmayan bir sistemdir, Dovlet Mehkeme sistemine qarisha bilmez. Ona gore onun ne desteyi ne eksi ola bilmez.

Siz hansi olkenin mehmesiden danisirsiz?! Yazdiqlariniz azerbaycan mehkemesi deyil

• Like 1

В 24 May , 2018 в 18:26, Aslan Zahid oglu Aslanov сказал:

Yalançının dədəsinə nəhlət...

Aslan m, bir vetendas kimi sizin bu isden qalb cixmanizi arzulayiram. Cox cetin ise bas vurmusunuz allah size komek olsun. Mence disputdaki bu movzunu baglatdirib butun enerjinizi toplamalisiniz. 

• Like 2

3 минуты назад, Aslan Zahid oglu Aslanov сказал:

Təşəkkür edirəm. Amma BP və BP-dəki bəzi yaramazlar özünü elə aparırı ki, elə bil Azərbaycan və Azərbaycan vətəndaşlarının hamısının bunların dədəsinə borcu var...və Azərbaycan Məhkəməsində də gəlib, ağızlarına gələni danışacaqlar...Bugün sizə irad tutan yoxdursa, sabah mütləq olacaq ay bp-nin ..... Mən sakitcə Apellyasiya və Ali Məhkəmələrin qərarlarını gözləyəcəm və sonra da zamanı yetişəndə haqqımı tələb edəcəm.

Haqq isidir- burdan cixsaz yaxsidir- teecublusu odur ki, ele bil dedelerinden teleb edirsiz)))

• Like 1

17 часов назад, Aslan Zahid oglu Aslanov сказал:

Mən daxili qaydada BP-nin Grievance Procedure-asına uyğun 3 grievance case qaldırmışdım. HR çabalayıb, cavab tapa bilməyəndə suallarıma, qabağa VP Elxanı saldılar....Elxan da öznə aid olmayan işə baş qoşdu və üstəlik də 3 qadının yanında mənim üstümə böyürməyə başladı. Kimə güvənib böyürürdü? İngilis "Demokratiya"sına yoxsa, Robert Dudley-ə? 

Adam kimi sual verdik, it kimi hürməyə başladılar... Azərbaycandayıq hamımız! Öz Vətənimizdəyik! Mən Azərbaycanlıyam! Sən Azərbaycanlısan! İngilisin dədəsinin lap kəlləsini....Bəs kişilik harda qaldı, ay VP ?

Mən xəstə-xəstə görüşə gəlmişəm. işçi kimi dərdimi demişəm və sonra da İngilisin Elxanı mənim üstümə böyürməyə başlayıb....

Məhkəmədə BP-nin hüquqşünasına dedim ki, oratada bu qədər sübut var...Yalan deyirəmsə, niyə məni məhkəməyə vermirsiniz? Şərəfiniz yoxdur mu? Başını aşağı salıb, gözümə baxa bilmirdi...

Neçə ildir ki, bu şirkətdə işləyirdiniz, məgər başa düşməmisiniz ki, bu Code of Conduct, Grievance Procedure, MoC və s. və i., ancaq sadəlövh işçilər üçün qurulmuş bir tələdir ?! Və bunlar sözdə bir şey deyillər, əməldə tamailə başqa cür davranıllar ! Və necə oldu ki, İnYazı bitirmiş, Amoco-da adicə receptionist işləmiş Leylanı birdən-birə VP etdilər, necə ki, FAP-ı bitirmiş və amballıqdan VP vəzifəsinə qədər o birisini yüksəltdilər ... Bunların və gözünüzün qabağında cərəyan edən buna bənzər müəmmalı təyinatların (və ya layiqli işçilərin işdən çıxmaq məcburiyyətdə qalmaqlarının) pərdəarxasını, bunların əsl niyyətlərini, min cür üstüörtülü fırıldaqlarını, on illiklər ərzində bütöv Azərbaycanı barmağa dolamaqlarını gərək vaxtında başa düşəydiniz. Yoxsa, necə deyərlər, gəmidə oturub gəmiçi ilə dava salmaq çox riskli bir oyundur. Odur ki, see point one above (iş yerində haqq-ədalət deyilən şey yoxdur).

• Like 1
  • Thanks 2

3 часа назад, Aslan Zahid oglu Aslanov сказал:

Düz deyirsiniz. Amma heç zaman olmadığı kimi rəzil olublar həm Elxan həm də Leyla. Mən buna əminəm. Digərlərinə qarşı deyə bilmərəm, amma mənə qarşı etdikləri səhvlərə görə mütləq cavab verəcəklər. Bunu heç zaman yaddan çıxarmasınlar.

Aslan,
Mən bu mövzuda BP-nin Azərbaycanda hansı əməllər törətdiyini yazmışdım:

Bu, kənardan bir müşahidə/rəy idi. Siz bu şirkətin daxilində çalışmısınız və daxildə vəziyyəti kənardakılardan qat-qat yaxşı bilirsiniz. Və şahidi oldunuz ki, necə göz görə-görə, qulaq eşidə-eşidə, məhkəmə prosesində hakim qeyri-sağlam vəziyyətdə sizin təkcə dənizə işə göndərilməsi faktı üzrə prokurorluğa araşdırmaq üçün materialları göndərmək (çünki burada açıq-aşkar cinayət əməllərin əlamətləri görünürdü - vəzifə səhlənkarlığı və s.) əvəzinə bunu ört-basdır etdi və cinayət əməlinə bəraət qazandırdı. Yəni, necə deyərlər, dairə qapandı və Nəsimi rayon məhkəməsi də BP ilə əlbir oldu. Buna görə də, məhkəmənin (ədalətsiz/qanunsuz) qərarından düzgün nəticə çıxarmaq lazımdır. Elxan olmasın İlham olsun, Leyla olmasın Lalə olsun, başa düşmək lazımdır ki, bu bir mafioz sistemdir və, ya bu sistemin qoyduğu qayda ilə oyun oynamalısan, ya da onlar səni oyundan kənar vəziyyətə salacaqlar. Və bunlar fikirləşdiyiniz kimi, heç də rəzil-filan olmayıblar. Yəni məsələ konkret şəxslərdə deyil, sistemdədir.

Aslan,

Siz gördünüz ki, bu işdə mən sizə qarşı necə təəssübkeşliyimi göstərdim və vurğuladım ki, qaldırdığınız iddia prinsipial və ədalətli məsələ idi (baxmayaraq ki, bir çox digər fikirlərinizlə razı deyiləm) və məhkəmə gərək sizin xeyrinizə qərar çıxarardı. Amma, çox acınacaqlı reallıqdır ki, belə olmadı. Belə vəziyyətdə mən yenə məsləhət görürəm ki, birinci növbədə psixoloji durumunuzla məşğul olasınız. Yəni, qaldırdığınız iddia ilə sonacan, Azərbaycanda bütün məhkəmə instansiyalardan keçəsiniz, amma bu işdə birbaşa iştirakınızı minimuma endirəsiniz ki, psixoloji vəziyyətinizə daha da ciddi təsir etməsin, psixoloji müvazinətinzi tam itirməyəsiniz. Bu arada, ən azından kənd təsərrüfatı layihələri ilə məşğul olmaq olar (hansı ki, gələcəkdə neftqaz sənayesindən daha sabit və gəlirli sahə olacaqdır).

Mən bu mövzuda daha yazmayacaqam və sizə uğurlar arzulayıram !

• Like 1
  • Thanks 2

чтобы вердикт суда был беспристрастным необходимо проверить судей на наличие конфликта интересов.

интересно есть ли у адвокатов какой либо механизм или возможность для выявления подобных фактов.

Edited by vugel
  • Upvote 1

В 28.05.2018 в 12:20, Aslan Zahid oglu Aslanov сказал:

BP-nin Vitse-prezidenti Elxan Məmmədov və Vitse-prezident Leyla Novruzovanın Məni Əmək Müqaviləmə xitam verilməsi ilə bağlı Xəbərdarlıq Məktubu diqqətlə oxuyun....

Cümlələri diqqətlə oxuyun...

Görün bunlar nə qədər qudurub...Bu qədər də qanunsuzluq olar mı???

harada qanun pozulub? 2 ay əvvəl xəbərdalıq eliyirlər və ya həmin müddətininin pulunu verirlər?

• Like 1
  • Downvote 1

3 часа назад, Aslan Zahid oglu Aslanov сказал:

Siz deyəsən tam diqqətlə oxuya bilmirsiniz

1. Nəzərinizə çatdırırıq ki, sizin Şirkətə girişiniz bu ixtisara dair xəbərdarlıq bildirişini aldığınız gündən bağlanacaqdır

2. Siz Şirkətin istifadənizdə olan əmlakını, o cümlədən kompüteri ( laptop) ixtisara dair xəbərdarlıq bildirişi aldığınız gün geri qaytarmalısınız

3. Hazırkı ixtisara dair xəbərdarlıq bildirişini imzalamamağınız sizə bu bildirşin verilməməsi və ixtisar barədə qərarın yerinə yetirilməyəcəyi anlamına gəlmir.

Bu yuxarıda yazılanlar xəbərdarlıqdır həqiqətən də! Amma Vitse-prezident - Elxan Məmmədov sayağı xəbərdarlıqdır: Yesən də, yeməsən də xiyardır...

Bu xəbərdarlıq deyilən tualet kağızını yazıb və içinə də yuxarıda qeyd etdiyim cümlələri dürtüb və sonra da üstünə də qurumuş əlləri ilə BP-nin möhürünü vurub, özlərini yormaqdansa, elə bir başa oğraşlıqlarını davam etdirsinlər və şillə-təpiklə qovsunlar binadan

BİLDİRİŞİ alinnan gundən niyə? 2 ay işləməli deyilsiz? Yada kontraktın vaxtı qurtarıb?

laptoku qaytarmalısız - sizə qalan deyil ki

• Upvote 1

В 30.05.2018 в 21:31, Aslan Zahid oglu Aslanov сказал:

Bu mövzunun ömrü bilmirəm nə qədər olacaq bu Disput.az-da və elə buna görə də fürsətdən istifadə edib, BP-nin Sualtı Əməliyyatlar İdarəsində ( Subsea Operations)  və ümümiyyətlə BP-Azərbaycanda işləyən sayı çox az olan və milliyətcə Azərbaycanlı olan  keçmiş iş yoldaşlarıma sözümü demək istəyirəm. 

Mən əgər BP-dəki Müdriyyət ( Management) və İnsan Resursları ( HR) işçiləri tərəfindən başıma gətirilən müsibətləri və oğraşlığı və mənəvi fahişəliyi ictimailəşdirməsəydim ( reallıq imkan verdiyi qədər) , bəlkə də Sizlərin sakit durmağınızı anlayardım. Baş verənlərdən xəbərsiz olmağınızı fikirləşərdim.

Amma bilirəm ki, hər birinizin baş vermişdən xəbəriniz var və BP-nin rəhbərliyinin və onların tulalarının hansı qanunsuzluqları əl atıb, məni bi-qeyrətcəsinə və bi-namuscasına işdən çıxarmalarını bilirsiniz hər biriniz.

1-2 nəfəri çıxmaq şərti ilə, qalan hamınız bilin ki, 2 dəfədən çox ölmüş AZN-lə aldığınız maaşın köləsi oldunuz hər biriniz və ingilisdən nə qədər qorxduğunuzu nümayiş etdirdiniz səssizliyinizlə.

Bilin ki, sabah hər birinizə qarşı bu oğraşlıq olacaq və hər biriniz təklənəndə, nəyə görə ilk dəfə bu baş verənlərə səssiz qalmağınızı özünüzə bağışlamayacaqsınız amma gec olacaq.

Hələlik isə, ayda 1500 - 2000 $ əmək haqqınızı alın və yavaş-yavaş kreditləriniz ödəyin.

Dişiləri deyə bilmərəm, amma özünü erkək adlandıranlar bilsinlər ki, Bakıda oturub, ingilisdən bu qədər qorxurlarsa, səngərdə ermənini görəndə şalvarlarını batıracaqlar.

Ar olsun!

Konkret qatixlama saymag olar bu postu ))))  

• Like 1
  • Upvote 1
  • Downvote 1

On 6/8/2018 at 11:34 AM, Дизайнер said:

обычно даже если и просишь не удаляют тему или посты. 

тут что то не чисто. 

Code of Conduct понимаешь ли ))) На диспут тоже распространяется.

• Like 1
  • Thanks 2

3 hours ago, Aktovegin said:

пахнет тем что сохбет сдох

а мне кажется что всетаки договорились ;) иначе бы мы обязательно услышали продолжение

13 минуты назад, MamoloG сказал:

а мне кажется что всетаки договорились ;) иначе бы мы обязательно услышали продолжение

так есть же решение суда, его уволили, суд сказал что аргементы Аслана не адекватные и не правильные, зачем им договариваться?

• Like 1

3 hours ago, Aktovegin said:

так есть же решение суда, его уволили, суд сказал что аргементы Аслана не адекватные и не правильные, зачем им договариваться?

Если уволили и конпенсациб не получил то в 2не плохо. думаю они дали ему конпенсацию чтоб дальше не продолжать весь сырбор, ну и шумиху не разводить. Грядет еще одна волна + реорганизация = может быть что еще несколько последует его примеру, что для репутации бп не есть гуд. т.е. все надо делать тихо полюбовному. 

• 3 weeks later...

Fahişə Elxan, Fahişə Leyla, Fahişə Elnarə, Fahişə Graham və digər fahişələrin məni diskriminasiya və qisasçılıq edib, işdən çıxarmaları hətta öz əlləri ilə yazdıqları və BP-nin də möhürünü üstünə vurduqları bu sənədlər də belə açıq aşkar görünür.

Yazıblar ki, mən iş təklif ediblər və qəbul etməmişəm deyə işdən çıxarmaq məcburiyyətində qalıblar. Yalan deyənin var-yoxu fahişədir.

Mənə təklif olunan iş "təcrübəkeçən - Trainee" işi olub.  Özü də bu iş mənə təklif olunmayıb. Mən özüm müsabiqədə iştirak etmişəm və özümü yoxlamaq istəmişəm. Successful olmuşam. Sonradan da iş təklifi olunub.  Lakin, Medical Certificate-a görə Dənizdə işləməyə icazə verilməyib mənə. Buna görə də bu işi qəbul etməmişəm.  Bizim şöbədə 7 nəfər mühəndis olaraq qalmışıq. Lap tutaq ki, şöbə ləğv olunmalıydı. Necə olur ku, digər 6 nəfərə isə UK-də iş təklif olunur amma Mənə həmin təklif olunmur?

Çünki, şikayət qaldıran Aslanı işdən çıxarmaq lazım idi. Məhkəməyə verən Aslanı işdən çıxarmaq lazım idi. Çünki Fahişədir hamısı.

Bəli, mən sınmamışam və 9 il 4 aylıq mücadilədən sonra competent Pipeline Engineer olmamışdım ki, hansısa qəhbədən doğulanlar məni zorla Dənizə Trainee kimi göndərsinlər. Üstəlik də Dənizdə işləməyə Medical Certificate da icazə vermirdi  həmin bu BP qəhbələrinin həkimlərinin rəyinə görə. 

Niyə 6 nəfər UK-yə dislokasiya edilir amma Aslana gələndə Elxanın da, Leylanın da elə bil var-yoxunu söyübsən o zaman?

Bugün elə sevinirəm ki, mənim canım bu fahişələrdən 33 yaşımda qurtardı. Bu qədər yalan danışanlar və fahişəlik edənlər, sabah mən dənizdə iş zamanı və səbəbindən ölsəydim, Anama deyərdilər ki, Aslan özü ölüb, bizlik deyil.

Yaxşı qurtarmışam. Təsəvvür edirəm 50 -55 yaşımda məni belə çölə atsaydılar o yaşda hara gedə bilərdim ?!

ALLAH BÖYÜKDÜR!

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

Medical Certificate 2018 UNFIT.jpg

Peysər Elxan və Fahişə Leyla, Siz 28 Mart 2018-ci il tarixdı Boru Kəmərləri üzrə Mühəndislik şöbəsini ləğv edəndə Şöbə Müdirini vəzifəsini ləğv etməyi unudubsunuz...6 Nəfəri UK-yə göndərdiniz, bildik. Aslanın torbasını tikdiniz, bildik. Bəs bu oğraş Şöbə Müdiri Thomas Wheeler mövcud olmayan Şöbənin necə müdiri olur ku?

Fahişəsiniz hamımız.

2500 nəfər özünü işçi adlandıran qoyun sürüsü isə qoyunluqdan canını qurtarsın imkan olan kimi.

Mənimlə belə fahişəliklə rəftar etməyi bacaranlar, Sizi kimiləri sadəcə it kimi küçəyə atacaqlar yaxınlarda. Ya bir olun, ya da təklikdə yeyəcəklər Sizləri.

Mən demişdim Həmkərlar İttifaqı yaradaq ha....Ağızlarını o zaman büzənlər indi də ağızlarını büzsünlər.

Yazıq məxluqlar.

6.jpg

7.jpg

8.jpg

BP-Azərbaycandakı fahişələr gələn dəfə sənədləri saxtalaşdıranda çox tələsib belə səhvlər etməsinlər...O qədər fahişənsiniz ki, o qədər yalan içindəsiniz ki, hətta saxtlaşdırmanı da düzgün apara bilmirsiniz.

İndi deyim, öyrənin.

1) "Protocol on Selection during Redundancy" sənədi 29 Mart 2018-ci ildə imzalanıb və möhürlənib.

2) BP-Azərbaycanın Prezidenti fahişə Gəri Counz isə İxtisar haqda Qərarı 28 Mart 2018-ci ildə imzalayıb və möhürləyib.

İxtisar olunacaq işçinin sayı Sualtı Əməliyyatlar İdarəsində yalnız 29 Mart 2018-ci ildə "Protocol on Selection during Redundancy" sənədi ilə məlum olubsa, nəcə ola bilər ki, BP-Azərbaycanın Prezidenti Qəri Counz 28 Mart 2018-ci il tarixdə Sualtı Əməliyyatlar idarəsindən həm  ixtisar olunacaq işçinin həm vəzifəsini, həm də sayını bilir? 

beeeeep Your Mother: Elkhan, Leyla, Gary and others...

Fahişə balalarısınız hamınız.

Qoşqarın təriflədiyi savadlı Fahişə balaları bunlardı mı?

Gary, Elxan və Graham - Peysərsiniz.

Leyla, Elnarə və digər şpinqaletlər - Fahişəsiniz.

1.jpg

2.jpg

9.jpg

10.jpg

Çox tərbiyəsiz adamsan, 10 ilə yaxın BP-də işləyib, öz xoşumla işdən getmişəm.
Bu illər ərzində, BP-də sənin kimi tərbiyəsiz (işlətdiyin söyüşlərə görə), 2 üzlü yaltaq (Məhkəmə öncəsi etdiyin yaltaqlığlara görə) və vicdansız (düzgünlük prinsiplərinə sadiq yaşayan Rəşadət və Adnan kimi oğullara ləkə yaxmaq cəhdlərivə görə) adam görməmişəm. 
İndi də durub 2500 nəfərə qoyun sürüsü deyirsən. Qoyun, zatən onların arasında sənin kimi axmaqa dəstək verənlər olar. 

• Like 1
  • Upvote 1

Только что, Пипишник сказал:

Çox tərbiyəsiz adamsan, 10 ilə yaxın BP-də işləyib, öz xoşumla işdən getmişəm.
Bu illər ərzində, BP-də sənin kimi tərbiyəsiz (işlətdiyin söyüşlərə görə), 2 üzlü yaltaq (Məhkəmə öncəsi etdiyin yaltaqlığlara görə) və vicdansız (düzgünlük prinsiplərinə sadiq yaşayan Rəşadət və Adnan kimi oğullara ləkə yaxmaq cəhdlərivə görə) adam görməmişəm. 
İndi də durub 2500 nəfərə qoyun sürüsü deyirsən. Qoyun, zatən onların arasında sənin kimi axmaqa dəstək verənlər olar. 

Sən daxili e-maili göndərən deyilsən mi? Necə 10 ildir ki, çıxıb gedibsən ki, BP İnternal e-mail-ı mənə 1-2 ay öncə göndərmişdin?

Tərbiyəsiz sənsən və izah edirəm nəyə görə.

1. Mənim işlətdiyim tərbiyəsiz sözlər və söyüşlər Elxan, Leyla və digərlərinə yönlənib. Onlar bunu qəbul  edirlər və beləcə yaşayırlar. Deməli, tam xarakterizə edə bilmişəm bu şərəfsizləri.

2. Məhkəmə öncəsi yaltaqlıq etmirdim. Sadəcə hələ də inanmım vardı ki, Məhkəmə Mənim hüquqlarımı qoruyacaq. Amma BP nə qədər qeyri-şəffafdırsa, Məhkəmə də bir o qədər gözü kölgəli və sifarişlə qərar çıxarandır Azərbaycanda. Bu sübut olundu.

3. Adnan və Rəşadət isə istənilən halda BP-də hazırda qalıb gecə-gündüz səksəkə ilə qul kimi işləyənlərdən, əlbəttə kimi daha şərəfli Azərbaycanlılardır. 

2500 nəfər qoyun sürüsü olmasaydı  və cürətləri çatsaydı, Həmkarlar İttifaqı yaradardılar. Mənə qarşı olan ədalətsizliyə səsini belə çıxarmayan 2500 nəfərə nə ad qoymaq olar ki?

Qoyun sürüsü başqa nə cür olur ku? Yoxsa, yalandan tərifləmək mi lazımdır Sizə? BP-dəki Əcnəbilərin hamısı ordakı 2500 nəfərə qoyun sürüsü kimi baxırsa və mən də qoyun olmayaq, adam olaq deyirəmsə, mənim üstümə niyə tərbiyəsizlik edib gəlirsiniz ?

Tərbiyəsizlik etməyin və tərbiyəsiz Elxan, Leyla və digərlərinin imzaladıqları saxta sənədlərə və faktlara baxın və cürətiniz çatırsa, obyektiv fikir bildirin. Yoxsa, dilinizi soxun bir yerinizə və siz də qoyun olmaq da davam edin.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Our picks

• Стали известны подробности трагикомического происшествия, случившегося с жителем Баку
      Стали известны некоторые подробности трагикомического происшествия, случившегося с жителем Баку.
      Как передает xezerxeber.az, случай был зафиксирован около 07:00 по адресу: Сураханский район, поселок Гарачухур, улица Фармана Керимзаде, 67.
      По словам соседей, камень, которым было закрыто отверстие бака с водой, упал внутрь и нанес определенные повреждения. Хозяин дома решил вытащить камень и починить резервуар, но застрял в отверстии. Он находился в таком положении примерно 40 минут.
      На место происшествия незамедлительно прибыли сотрудники Службы спасения особого риска Министерства по чрезвычайным ситуациям. Они вызволили мужчину (1986 г.р.) с помощью специальных инструментов.
      Подробнее - в сюжете:
      13:35
      На горячую линию "112" Министерства по чрезвычайным ситуациям (МЧС) Азербайджана поступила информация о том, что на территории поселка Гарачухур Сураханского района столицы один человек оказался в беспомощном состоянии.
      Об этом сообщили в МЧС.
      На место происшествия незамедлительно были направлены сотрудники Службы спасения особого риска службы.
      При оценке оперативной обстановки выяснилось, что Т.Мамедов (1986 г.р.) проводил ремонтные работы в резервуаре для воды глубиной 2 метра и диаметром 1,5 метра в частном доме и не смог выбраться из него.
      Сотрудники  службы спасли мужчину с помощью спецтехники.
        • Like
      • 66 replies
    • Хлеб, обогащенный железом, будут продавать в Азербайджане
      Эксперт отметила, что принятию этого решения предшествовали исследования, которые проводились в различных регионах страны.  
        • Haha
        • Red Heart
        • Like
      • 110 replies
    • В Баку в результате несчастного случая скончалась 21-летняя модель
      В Баку скончалась 21-летняя девушка.
      Как передает Qafqazinfo, проживающая в доме на Московском проспекте в Насиминском районе столицы Камила Гасанова (2003 г.р.), скончалась от отравления угарным газом.
      Отмечается, что девушка работала актрисой и моделью и являлась студенткой Бакинского филиала Московского государственного университета.
      По данному факту в прокуратуре Насиминского района проводится расследование.

https://media.az/society/v-baku-21-letnyaya-model-skonchalas-v-rezultate-neschastnogo-sluchaya-foto
        • Upvote
      • 170 replies
    • Кому следует воздвигнуть памятник в Баку? - ОПРОС + ВИДЕО
      В городе Баку, где древность сочетается с современностью, важно иметь статуи и памятники на различные темы.
      Интересно, а что об этом думают граждане? Кому, по их мнению, следует поставить памятник в столице?
      Baku TV попытался выяснить это у горожан.
      Оказалось, что граждане также хотели бы увековечить память наших национальных героев и шехидов.
        "Должны быть воздвигнуты памятники всем нашим шехидам. Их должны знать все. Если будут установлены их статуи, гости столицы будут проинформированы о наших шехидах", - сказал один из жителей Баку.
      Подробнее - в сюжете:

• Facepalm
        • Haha
      • 137 replies
    • В АМУ выступили с заявлением по поводу суицида бывшего главного педиатра
      У нас каких-либо новых назначений на руководящие должности не производилось.
      Об этом в ответ на запрос Oxu.Az заявила завотделом по связям с общественностью Азербайджанского медицинского университета (АМУ) Гюнель Асланова.
      • 56 replies
    •  Кровати односпальные, двуспальные и двухъярусные
      Спальная мебель "КЛАССИКА"

• 241 replies
    • В Азербайджане повысились цены на услуги такси: что говорят в компаниях и AYNA?
      В последнее время в стране наблюдается рост цен на услуги такси.
      Как сообщает Xezerxeber.az, водители утверждают, что фиксируется уменьшение количества автомобилей, так как машины производства 1999 и 2000 годов сняты с эксплуатации. Это, в свою очередь, также влияет на цены.
      Между тем эксперт по транспорту Ясин Мустафаев отметил, что наряду с ценой важно повышать и качество предоставляемых услуг. 
      По данному вопросу редакция также обратились в AYNA.
      Там отметили, что, согласно новым правилам, юридические лица и частные предприниматели, желающие осуществлять перевозку пассажиров на такси, должны действовать на основании соответствующих разрешений. Прежде всего им необходимо получить пропускное удостоверение и пропускную карту.
      По поводу повышения цен в компаниях по предоставлению услуг такси привели разные доводы.
      Так, в Bolt отметили, что заказы в системе формируются на основе спроса и предложения. «Просим водителей привести свою деятельность в соответствие с требованиями законодательства. В противном случае заказ со стороны Bolt не будет отправлен владельцам этих автомобилей», - отметили в компании.
      В свою очередь в Uber заявили, что окончательная цена поездки зависит от многих факторов, таких как соотношение свободных автомобилей в конкретной локации и желающих заказать такси, расстояние и продолжительность поездки, заторы. Чем меньше свободных водителей, тем выше может быть цена поездки.
      Представляем подробный видеоматериал по теме:
      https://media.az/society/1067959052/v-azerbaydzhane-povysilis-ceny-na-uslugi-taksi-video/
        • Like
      • 15 replies
    • Рапродажа уходовой и  лечебной косметики от Hommlife. Все с 40-50 % скидкой!
      Эффективные средства эко-качества🤩 По очень выгодным ценам👍 
      • 4 replies
  • Recently Browsing   0 members, 0 guests

• No registered users viewing this page.
  • Create New...