Jump to content
  • Откройте аккаунт на Диспуте за 5 минут

Продаете недвижимость, машину, телефон, одежду?  Тысячи  просмотров ежедневно на dispute.az  помогут вам. Бесплатная доска обьявлений.

Ateistlər niyə Allahın varlığına inanmırlar?

Recommended Posts

[quote name='tatar' timestamp='1300000758' post='8561482']
[font="Palatino Linotype"]Yani Ibn sina ya Nesreddin Tusi ya Al Xorazmi Al Biruni, bu boyuk alimler ateist olub sizce????[/font]
[/quote]
Görün neçənci ildə qalıblar onlar? Zaman inkişaf etdikcə şüur (fəlsəfi kateqoriyada olan şüurdan, düşüncədən söhbət gedir, hansı ki, dialektik inkişafa bənddir) da inkişaf edir. İndi onların sahələrinə aid olan istənilən şəxs onlardan çox bilir onların elmini.

• Replies 476
  • Created
  • Last Reply

[quote name='tatar' timestamp='1300000924' post='8561495']
[size="3"]Yani siz demak isteyirsiniz ki kishi ile kishinin evlanmasi ya gadin ile gadinin evlanmasi insani ganunlara uygundur???Siz Allaha inanmirsiz hec olmasa tebietin yaratdigina duz baxin))) gadin kishi ucundur, kishi gadin ucun. yeni bunu bilmek ucun ateizmde helem elm oyrenirler???[/size]
[/quote]
Təbiətin qaydaları ilə gedirsinizsə, o zaman nə üçün həmin qaydaları qidalanan zaman qorumursunuz? Bəyəm təbiətdə qidalara dadlandırıcı qatırlar, yoxsa onu konservləşdirirlər və sair? Niyə o qaydalar yalnız seks sahəsində öz əksini tapmalıdır? İnsan hər şeydə təbiətdən uzaq düşüb.

[quote name='Sani' timestamp='1300042713' post='8565787']
Birinci gərək allah ola ki, onsuz da ola biləsən. Allah yoxdursa, deməli "allahsız" sözü yersizdir. Yəni, sizin dildə, allahsızdan da o yanayıq.
[/quote]
Təsəvvür edirəm,bunu deməsəydiniz də anlaşilirdi..

[quote name='Sani' timestamp='1300042640' post='8565775']
Axundov da ateist olub.
[/quote]
Sani,bu məlumatlar hardandi sizdə.?

Bir az zaman sonra yəqin ki,Nizamini,Vagifi,Nəsimini ateist edəcəksiniz!

Axindovun imamlara qarşi münasibəti yaxşi olub.

[quote name='azda' timestamp='1300044595' post='8566077']
Təsəvvür edirəm,bunu deməsəydiniz də anlaşilirdi..

Sani,bu məlumatlar hardandi sizdə.?

Bir az zaman sonra yəqin ki,Nizamini,Vagifi,Nəsimini ateist edəcəksiniz!

Axindovun imamlara qarşi münasibəti yaxşi olub.
[/quote]
Mövlana!
Məgər hələ vaxt olmayıbdır ki, qəflət yuxusundan oyanıb biləsiniz ki, əgər kainatda bir allah var isə, bişək bu allah deyil ki, bir nəfər Məhəmməd adlı ərəb üçün oğraşlıq mənsəbini qəbul edib ona buyura ki, "xalqdan qorxma, al Zeydin övrətini və tap onda təməttö, mən dalında durmuşam, hər kəsin öhdəsindən gələrəm və hər kəsin cavabını verərəm".

[quote name='Furqan' timestamp='1300035326' post='8564855']
Bir az yumşaq demək olardı.Baxmayaraq ki,insanın meymundan töremesini iddia edirlər.Amma xestə olmaqlarına gelincə razıyam.Qəlbləri xəstədi.
Onların qəlblərində xəstəlik vardır və Allah da onların xəstəliyini artırmışdır. Yalan söylədiklərinə görə də üzücü bir əzab çəkəcəklər.(Bəqərə 10)

Müalicə lazımdır.[/quote]
Ay bərəkallah...

Nə gözəl dininiz var, o sizə necə də digər insanlara qarşı gözəl münasibət bəsləməyi öyrədir. Amma bu sizin günahınız deyil. Bir qrupun ki allahı ona iman gətirməyənləri "heyvanlar" adlandırır (Bəqərə 171), daha onun adeptlərindən nə gözləyəsən... Milyardlarla insan - digər dini inanclara sahib olanlar, ateistlər, aqnostiklər, deistlər və s. hamısı dəli oldu bircə siz ağıllı...

İndi mən də durub desəm ki allaha inanmaq mental xəstəlikdir və dindarlar hamısı hallüsinasiya və illüziya aləmində yaşayan xəstələrdi, xoşunuza gələr? Əlbəttə ki, gəlməz. Dərhal əsəbiləşib lənətlər yağdıracaqsınız. Sonra təəcüb edirsiniz ki niyə dünyada islamın imici pisdir. Elə özünüz belə imic yaradırsınız.

[quote name='Aysula' timestamp='1299954137' post='8558947']
Paco,bes nə yaxşi sen elmin təqdim elədiyi "faktlara" kor-koranə inanırsan? Niyə bir kitabda yazilana inanırsan(ustundə "Ağıllı elmi kitab" adı varsa),amma başqa kitaba inanmırsan? Hansi prinsipdən çıxış edib kitabın "достоверность"-ını muəyyən edirsən???[/quote]
Bitte :)

[url="http://www.atheism.ru/library/Trevogin_8.phtml"]Вера. Разум. Фанатизм.[/url]

Anatomiya, fizika, kimya, biologiya kitablarındakı elmi faktları qəbul etməsəydin, öz təcrübəndə onları görməsəydin, həkim ola bilərdin? Bir vaxtlar var idi ki, həkimlər meyitləri yarıb elm öyrənmək istədiklərinə görə dindarların təqibinə məruz qalırdılar. Həkimləri "şarlatan", "cadugər", "şeytana qulluq edən" adlandırırdılar. Elmi ixtiralara "şeytan əməli" deyirdilər. İndi isə dindarın bir yeri ağrıyan kimi həkimin yanına qaçır müalicə üçün. Elə hey oturub allaha yalvarsın yüngüllük üçün, dərman atmasa ağrısı keçər? Və ya əməliyyat olunmasa appendisit öz-özünə məhv olar? Dərmanı da kafir ölkəsində olan şirkət istehsal edir :D

[quote name='Sani' timestamp='1300048943' post='8566734']
Mövlana!
Məgər hələ vaxt olmayıbdır ki, qəflət yuxusundan oyanıb biləsiniz ki, əgər kainatda bir allah var isə, bişək bu allah deyil ki, bir nəfər Məhəmməd adlı ərəb üçün oğraşlıq mənsəbini qəbul edib ona buyura ki, "xalqdan qorxma, al Zeydin övrətini və tap onda təməttö, mən dalında durmuşam, hər kəsin öhdəsindən gələrəm və hər kəsin cavabını verərəm".
[/quote]
Bəs bu nədir.?Bu da mənim ixtiramdir.?Bu parçadan görmək olar ki,əlinizdəki onun ateist olduğuna isbat deyil!

Cənnəti-ə`ladə peyğəmbər sizə eylər dua.
Çün bu xidmətlər bütün islamədir, insanədir,

Sizin kimilər hardansa məlumat tapib,ya da Kitabdan 1-2 cümlə oxuyub özünüz istədiyiniz məqsəddə yönləndirirsiniz..Bu kimi dəlilsiz,isbatsiz cümlələri yazanda sizi Məşədi İbaddan heç də çox bilmədiyinizi göstərir..Axundov özü deyib sizə.?Necə ola bilər ki,Axundov kimi dramaturgun,ədibin şəxsiyyətinə söz gətirə bilərsiniz,hansi ki,onun gördükləri işin,bildiklərinin zərrəsi qədər bilmirsiniz..

Bir də qaynar xəbər verim sizə..))Ateist üzrə birinci yerə Hollandiya çixib!Hollandiyada da Homosexsuallarin ən çox olduğu ölkədir.Həmişə ateistlərin onlarin tərəfini tutmasi məni maraqlandirirdi,sonradan öyrəndim onlara qarşi hörmətin,rəğbətin səbəbini.Bunu sizin homosexsuallara aid olan mövzularda onun tərəfini saxlamaniz da sübut edir..Yəni açiq-aşkar bu budur,bəlli!!! :)

Birdəki sizin hər yazdiğiniz çümlələrinizdən İslamin elmi inkar etdiyini başa düşmək olur!Bu sizin qanununuzdur.!?İslamsiz elm var yəni.?Bütün elmlər İslamin şaxələridir..Məsələn Mendeleyev öz cədvəlini Qurani-Kərimin köməyi ilə qurubmuş,bu da danilmaz faktdir.Mendeleyev cədvəlini Mendeleyev öz yuxusunda gördükdən sonra yaratmışdır.Maraqlı faktlardan biridə bu cədvəlin quranda qeyd olunmasıdır.

[quote name='lucifer13' timestamp='1300049261' post='8566769']
axundov sabir seyid ezim sirvani hesen bey zerdabi nesimi--->islami xurafat hesab etmisler..
[/quote]

Seyid Əzim Şirvani.????? :looool: Bəsdirin özünüzü güldürdüyünüz!Uşaq saytlarindan çixmanizi məsləhət verərdim sizə.))Harda dərs aldiğini bilmrsinizsə onu da deyə bilərəm..İraqda təhsil alib!!!İraqın Nəcəf şəhərində dini təhsil alaraq dini rütbəyə yüksəlmiş bir adama necə ateist demək olar?Onun ateist olmamasini mərsiyyələr, irfan və təsəvvüf qəzəllərini oxusaydiniz bilərdiniz.Dəhşətsinizeee..

Sabirə gəldikdə isə heç bir ədib onun ateist olduğunu deməyib bu günə kimi!Bunu hardan oxuyursunuz axi.?Sabir din əleyhinə yox,cahil dindar əleyhinə şerlər yazib.Hami da onu xatirələrində dindar biri olduğunu deyib.

Seyid Əzimin,Sabirin həyatini yaxşi-yaxşi oxuyun ki,belə gözəl şairlərimizə ateist damğasi vurmayasiniz!

Bir qədər zaman sonra Dədə Gorgudun ateist olduğunu deməyinizdən şübhə etmirəm..))

Yəqin ki, əlavə şərhə ehtiyac yoxdur!

seyid ezimin din eleyhine yazdiqlarindan xebersizsiniz yeqin.olabilsin ki tehsiline mollaxanalarda baslayib.
bir de isteseniz mirze sefi vazehi oxuyun.o da saydiqlarimdan ferqsiz idi.

mirze feteli axundovun din eleyhine oldugunu bilmeyen bir insana ne deseniz bosdur

[quote name='lucifer13' timestamp='1300102160' post='8571524']

mirze feteli axundovun din eleyhine oldugunu bilmeyen bir insana ne deseniz bosdur
[/quote]

Qarşiliqlidi...

[quote name='Paco' timestamp='1300081602' post='8567955']
Ay bərəkallah...

Nə gözəl dininiz var, o sizə necə də digər insanlara qarşı gözəl münasibət bəsləməyi öyrədir. Amma bu sizin günahınız deyil. Bir qrupun ki allahı ona iman gətirməyənləri "heyvanlar" adlandırır (Bəqərə 171
[/quote]

Əlhəmdulilləh!həqiqətən İslam dini çox gözəl dindir.
aşağıdakı ayə Bəqərə 171-dir.Bu ayədəki heyvan sözünü göstər!!!

وَمَثَلُ الَّذِينَ كَفَرُوا كَمَثَلِ الَّذِي يَنْعِقُ بِمَا لَا يَسْمَعُ إِلَّا دُعَاءً وَنِدَاءً ۚ صُمٌّ بُكْمٌ عُمْيٌ فَهُمْ لَا يَعْقِلُونَ

[quote name='azda' timestamp='1300095240' post='8570319']
Bəs bu nədir.?Bu da mənim ixtiramdir.?Bu parçadan görmək olar ki,əlinizdəki onun ateist olduğuna isbat deyil!

Cənnəti-ə`ladə peyğəmbər sizə eylər dua.
Çün bu xidmətlər bütün islamədir, insanədir,

Sizin kimilər hardansa məlumat tapib,ya da Kitabdan 1-2 cümlə oxuyub özünüz istədiyiniz məqsəddə yönləndirirsiniz..Bu kimi dəlilsiz,isbatsiz cümlələri yazanda sizi Məşədi İbaddan heç də çox bilmədiyinizi göstərir..Axundov özü deyib sizə.?Necə ola bilər ki,Axundov kimi dramaturgun,ədibin şəxsiyyətinə söz gətirə bilərsiniz,hansi ki,onun gördükləri işin,bildiklərinin zərrəsi qədər bilmirsiniz..

Bir də qaynar xəbər verim sizə..))Ateist üzrə birinci yerə Hollandiya çixib!Hollandiyada da Homosexsuallarin ən çox olduğu ölkədir.Həmişə ateistlərin onlarin tərəfini tutmasi məni maraqlandirirdi,sonradan öyrəndim onlara qarşi hörmətin,rəğbətin səbəbini.Bunu sizin homosexsuallara aid olan mövzularda onun tərəfini saxlamaniz da sübut edir..Yəni açiq-aşkar bu budur,bəlli!!! :)

Birdəki sizin hər yazdiğiniz çümlələrinizdən İslamin elmi inkar etdiyini başa düşmək olur!Bu sizin qanununuzdur.!?İslamsiz elm var yəni.?Bütün elmlər İslamin şaxələridir..Məsələn Mendeleyev öz cədvəlini Qurani-Kərimin köməyi ilə qurubmuş,bu da danilmaz faktdir.Mendeleyev cədvəlini Mendeleyev öz yuxusunda gördükdən sonra yaratmışdır.Maraqlı faktlardan biridə bu cədvəlin quranda qeyd olunmasıdır.
[/quote]
"Sizin kimilər bizim kimilər" etməyin, Axundovun yaradılığını öyrənin ki, buraya yazmağa faktınız olsun. Faktınız yoxdursa, Sizin yazılarınızla maraqlanmağa vaxtım yoxdur. Homoseksuallar da özləri bilərlər, mən Sizdən fərqli olaraq maraqlarımı camaatın penisində və anal dəliyində cəmləşdirmirəm və güdmürəm ki, kim penisini kimin anal dəliyinə daxil edir. Yorğan-döşək söhbətləri mənlik deyil. Hə, Mendeleyev qurandan götürüb cədvəlini, hə, indiki texnologiya da qurandan götürülüb,[b]Xaviera Hollander və Marquise de Sade da əsərlərini qurandan köçürürdülər. (Bu, 100%)[/b]
Kütbeyin və savadsız heteroseksual ilə danışıb vaxt itirməkdənsə, zəkalı və savadlı homoseksual ilə danışmaq daha sağlam hərəkətdir.

[quote name='Sani' timestamp='1300121973' post='8574440']
"Sizin kimilər bizim kimilər" etməyin, Axundovun yaradılığını öyrənin ki, buraya yazmağa faktınız olsun. Faktınız yoxdursa, Sizin yazılarınızla maraqlanmağa vaxtım yoxdur. Homoseksuallar da özləri bilərlər, mən Sizdən fərqli olaraq maraqlarımı camaatın penisində və anal dəliyində cəmləşdirmirəm və güdmürəm ki, kim penisini kimin anal dəliyinə daxil edir. Yorğan-döşək söhbətləri mənlik deyil. Hə, Mendeleyev qurandan götürüb cədvəlini, hə, indiki texnologiya da qurandan götürülüb,[b]Xaviera Hollander və Marquise de Sade da əsərlərini qurandan köçürürdülər. (Bu, 100%)[/b]
Kütbeyin və savadsız heteroseksual ilə danışıb vaxt itirməkdənsə, zəkalı və savadlı homoseksual ilə danışmaq daha sağlam hərəkətdir.
[/quote]

Vəziyyətinizi anlayiram..

[quote name='lucifer13' timestamp='1300102160' post='8571524']
seyid ezimin din eleyhine yazdiqlarindan xebersizsiniz yeqin.olabilsin ki tehsiline mollaxanalarda baslayib.

[/quote]

Şirvani Allaha inanıb....Elə sənin kimilərə xitaben deyib

Xah Musa damənin tut, xah İsa, ey fəta,
Tərk qıl fironi-nəfsi, eşqə eylə iqtida.Eşqdir ol qüvveyi-cazib ki, xaki-Məkkədən
Etdi cismi-ünsüriyyi-Əhmədi ərşaşina.

Eşqdir kim ki, edər vadiyyi-eyməndən xüruş,
Eşqdir kim ki, dirəxti-Turdən eylər nida.

Şair “ey gənc” deyə müraciət edərək deyir ki, istər İsa yolunu, istərsə də Musa yolunu tut, fərq etməz, ikisi də Allahın yoludur -- əsas odur ki, Firon kimi kafir olma, ilahi eşqi təqlid et. Quranın “Əl-İsra” surəsinin I ayəsində deyilir: “Dəlillərimizdən bəzisini ona ( Peyğəmbərə) göstərmək üçün Öz qulunu gecə vaxtı Məscidülharamdan ətrafına xeyir-bərəkət verdiyimiz Məscidüləqsaya aparan Allah pak və müqəddəsdir...” Bu ayəyə istinad edən Seyid Əzim qeyd edir ki, Məhəmməd peyğəmbərin Allaha yaxın bir məqama aparılması -- meracı da eşqin gücünə mümkün olmuşdur. Quranın “Əl-Qəsəs” surəsində Musanın peyğəmbərliyi ilə bağlı əhvalat yer alır və 30-cu ayədə deyilir ki, öz ailəsi üçün od gətirməkdən ötrü dağın ətəyinə gələn Musa “Ey Musa! Aləmlərin rəbbi olan Allah mənəm!” deyə nida eşidir.

Çox əcaib mentiqin var..İndi mən bozbaş mollalarını satira atəşinə tutsam demək mən haşa ,Allaha inanmıram?

Bələ cəfəngiyyat yazmaqla öz səviyyəni gətərisən.

[quote name='lucifer13' timestamp='1300122705' post='8574547']
sizin beyniniz bir professorun beyninden daha cox bir simpanzenin beynine daha yaxindir.bu zarafat deyil.tehqir de deyil.elmi subutdur.isteseniz bir test edebilersiniz... :D
[/quote]

Mənə maraqlidi professorun beyni ilə mənim beynimi niyə bir tutduğunuzu..Buna sizə +5

Şimpanzeyə gəldikdə qonşu mövzudaki DVB-S2 nickli userin yazdiğini oxuyun!Mən demədən o sizə adi verib daha!!! :looool::looool::looool:

[quote]Mənə maraqlidi professorun beyni ilə mənim beynimi niyə bir tutduğunuzu..Buna sizə +5

Şimpanzeyə gəldikdə qonşu mövzudaki DVB-S2 nickli userin yazdiğini oxuyun!Mən demədən o sizə adi verib daha!!![/quote]
bele bir muqayiseni niye etdiyimi derketmeyinizi gozlemirem.

[quote name='lucifer13' timestamp='1300140807' post='8576830']
neynirsiniz ki menim cavabimi.onsuz da hersey quranda yazilib daa oradan baxin.diger bir terefden qurana baxin gorun barcelona saxtyor oyunu nece nece olacaq?
[/quote]

Mənə sizin hər cavabiniz maraqlidi!Hətta satanistə aid olan bu avatariniz da maraqlidi..Mus-mus deyincə Mustafanizi deməyinizi gözləyirəm,amma görürəm ki,demiyəcəksiniz!Mən deyim kimsiniz..Bu link hər şeyi göstərəcək..

http://ru.wikipedia.org/wiki/Сатанизм

[quote name='Paco' timestamp='1300082377' post='8568033']
Bitte :)

[url="http://www.atheism.ru/library/Trevogin_8.phtml"]Вера. Разум. Фанатизм.[/url]

Anatomiya, fizika, kimya, biologiya kitablarındakı elmi faktları qəbul etməsəydin, öz təcrübəndə onları görməsəydin, həkim ola bilərdin? Bir vaxtlar var idi ki, həkimlər meyitləri yarıb elm öyrənmək istədiklərinə görə dindarların təqibinə məruz qalırdılar. Həkimləri "şarlatan", "cadugər", "şeytana qulluq edən" adlandırırdılar. Elmi ixtiralara "şeytan əməli" deyirdilər. İndi isə dindarın bir yeri ağrıyan kimi həkimin yanına qaçır müalicə üçün. Elə hey oturub allaha yalvarsın yüngüllük üçün, dərman atmasa ağrısı keçər? Və ya əməliyyat olunmasa appendisit öz-özünə məhv olar? Dərmanı da kafir ölkəsində olan şirkət istehsal edir :D
[/quote]

Hahaha:)))Bu ssilka məxsusi olaraq mənimçündü? :morqqqq:
Paco, sən heç qırmızı rəngi eşitmisən? Bəs Şopenin nokturnunu görmüsən? Düzdü, görməmisən,çünki hər bir şeyin dərk edilməsi üçün öz instrumenti var. Tibb elmini kitablarla dərk etmək olar, amma Allahı- yox. Bu müvafiq instrument deyil.

[quote name='Paco' timestamp='1299737006' post='8536543']
O my God musulman:

Bəli, insan yaradılıb. İnsanı "anunnaki" adlanan kosmosdan gəlmələr yaradıblar - daha doğrusu, seleksiya ediblər. Onlar ali primatlarda (qominidlərdə) genetik kodu azca dəyişməklə yeni cins - insan bəsləmişlər.
[/quote]
«Səpənlər» surəsi (51) (56).Mən xəlq etdim cinləri və insanları ancaq Mənə ibadət etməkdən ötrü. Hər bir kəsi Allah yaradıb, və gördüyünüz kimi yaradıb ki, hamı Allaha ibadət etsin. Amma əksərriyyət Allahdan başqalarına ibadət edir, Allaha şərik qərar verir

[quote name='Aysula' timestamp='1300223802' post='8585875']
Hahaha:)))Bu ssilka məxsusi olaraq mənimçündü? :morqqqq:
Paco, sən heç qırmızı rəngi eşitmisən? Bəs Şopenin nokturnunu görmüsən? Düzdü, görməmisən,çünki hər bir şeyin dərk edilməsi üçün öz instrumenti var. Tibb elmini kitablarla dərk etmək olar, amma Allahı- yox. Bu müvafiq instrument deyil.[/quote]
Hə, sənin üçündür - "dostovernost" haqqında :morqqqq:

Aysel, sən hansı dərkdən danışırsan? Mən mövzunun əvvəlində bir postda artıq yazmışdım - bax, təsəvvür elə ki, mən oturmuşam evdə. Heç kimlə də işim yoxdur. Günlərin bir günü qonşum gəlib başlayır mənə göydə oturan gözəgörünməz ağsaqqal haqda nağıl danışmağa. Mən deyirəm ay kişi, sübutun var? Başlayır nala-mıxa vurmağa, kitab-filan çıxardır göstərir. O biri qonşum da gəlib deyir ki göydə ağsaqqal yox, qarasaqqal oturur. Hər ikisi də bu saqqallıların dəqiq nə istədiyi haqda müxtəlif şeylər deyir. Bir-birlərin də söyürlər, lənətləyirlər. Hər ikisi də deyir ki, bizim saqqallını dərk etmək mümkün deyil, nə bilim ağıl acizdir və s. Bu vəziyyətdə mən nə etməliyəm? Məncə ən yaxşı variant budur ki, hər ikisinə deyəsən "cənablar, ikiniz də sürüşün mənim evimdən" :D Mənim işim-gücüm qurtarıb hərənin uydurduğu bir saqqallını dərk etməyə çalışmaq? Həyatda daha vacib şeylər var.

[quote name='i.N' timestamp='1300224523' post='8585937']
«Səpənlər» surəsi (51) (56).Mən xəlq etdim cinləri və insanları ancaq Mənə ibadət etməkdən ötrü. Hər bir kəsi Allah yaradıb, və gördüyünüz kimi yaradıb ki, hamı Allaha ibadət etsin. Amma əksərriyyət Allahdan başqalarına ibadət edir, Allaha şərik qərar verir[/quote]
Hə, indi nə olsun ki sizin kitab belə deyir? Başqa kitablar da başqa cür deyir. Siz "quldar" allah variantına inanırsınız, digərləri isə yox. Hansınıza inanaq? Əgər siz, məsələn, Yuta ştatında mömin mormon ailəsində anadan olsaydınız, indi sidq-ürəklə inanardınız ki Cozef Smit allahın dostudur və hər dediyi həqiqətdir.

[quote name='i.N' timestamp='1300224523' post='8585937']
«Səpənlər» surəsi (51) (56).Mən xəlq etdim cinləri və insanları ancaq Mənə ibadət etməkdən ötrü. Hər bir kəsi Allah yaradıb, və gördüyünüz kimi yaradıb ki, hamı Allaha ibadət etsin. Amma əksərriyyət Allahdan başqalarına ibadət edir, Allaha şərik qərar verir
[/quote]
Mən allahı uydurmuşam ki, allah mənim maraqlarıma cavab versin.

[quote name='lucifer13' timestamp='1300182278' post='8579742']
satanist oldugumu iddia edirsiniz?gorunur yene de basadusmediniz :)
[/quote]

Yəqin satanistləri sevmədiyinizdən onlarin şəklini avatar kimi işlədirsiniz,onlari sevmədiyinizi 4-cü səhifədə özünüz qey eləmisiniz.)

[quote]Yəqin satanistləri sevmədiyinizdən onlarin şəklini avatar kimi işlədirsiniz,onlari sevmədiyinizi 4-cü səhifədə özünüz qey eləmisiniz.)[/quote]
[color="#0000FF"]men satanist deyilem.satanizmi de sevmirem.qati sekilde islam kimi satanizmi de elesdirebilerem.satanizmle bagli vaxtim olanda movzu acib tutarsizliqlari ve vehsilikleri barede yazilarimi goreceksiniz narahat olmayin.avatarima esasen satanist oldugumu dusunmeyin.... [/color]
bu yazimi gormusunuzse, bes menim satanist oldugumu nece qeyd edirsiniz? tutarsizliqlarla dolu bir dinin imanlisi da tutarsizliqlarla dolu olmalidir.bu mentiqin temel prinsiplerindendir:soykendiyin dayaq zeyifdirse sen de zeyifsen...

Söykəndiyin dayaq bəlli(əgər o da varsa.)---------------"Пустата."

Ya elə ya belə şeytana ibadət edənlərsiz dəə..Açdiğin mövzular elə bunu isbat edir.İndi bu belədirsə nə fərqi var,istər satanist ol,istər ateist..

[quote name='lucifer13' timestamp='1300269919' post='8589187']

bu yazimi gormusunuzse, bes menim satanist oldugumu nece qeyd edirsiniz?
[/quote]

Sizin hansi yazinizin doğru olub inandiğimi düşündünüz və hansi ağilla.???Bu 1.

Haçan insan kimi danişmaq qabiliyyətiniz olacaqsa ona müzakirəmiz alinacaq normal!Yoxsa yox..Bu 2.

Zəif də,ağilsiz da,məntiqsiz də,kəmsavad da elə sizlərsiniz..Ateistlə satanistin nəyə ibadət etdiyini bilməyən məxluqat indi mənə mülahizə oxuyacaq..Bu da 3.

[quote]Ya elə ya belə şeytana ibadət edənlərsiz dəə..[/quote]
SEHV1
ATEIZM IBADET DEYIL
SEHV2
ATEIZMLE SATANIZMI BIR TUTMAQ ANCAQ EZBERCI ZEHNIYYETIN DUSUNCESI OLABILER.SIZ DE EZBERCILIKLE NE DEDIYINIZI BILMEYEN BIR TUTUQUSUNDAN FERQSIZSINIZ.

[quote]Sizin hansi yazinizin doğru olub inandiğimi düşündünüz və hansi ağilla.???Bu 1.[/quote]
SEHV1
SIZ MENIM HANSISA YAZIMA INANIB INANMIRSINIZSA BU SIZIN PROBLEMINIZDIR VE BU MENIM YAZIMIN NE SEBEBE NE MEQSEDE YAZILDIGINI DEYISDIRMEZ.

[quote]Haçan insan kimi danişmaq qabiliyyətiniz olacaqsa ona müzakirəmiz alinacaq normal!Yoxsa yox..Bu 2.[/quote]
NORMAL MUZAKIREYE "INSAN KIMI DANIS" DEYEREK DEVET EDIRSINIZSINIZSE BEREKALLAH USTADINIZA :D

[quote]Zəif də,ağilsiz da,məntiqsiz də,kəmsavad da elə sizlərsiniz..Ateistlə satanistin nəyə ibadət etdiyini bilməyən məxluqat indi mənə mülahizə oxuyacaq..Bu da 3. [/quote]
ateizmin ibadet olmadigini derketmek qabiliyyetiniz yoxdur deyesen.amma men artiq eminlikle deyebilerem ki siz ne vaxtsa dinden uzaqlasacaqsiniz.buna eminem....

[quote name='lucifer13' timestamp='1300282061' post='8591400']

ateizmin ibadet olmadigini derketmek qabiliyyetiniz yoxdur deyesen.amma men artiq eminlikle deyebilerem ki siz ne vaxtsa dinden uzaqlasacaqsiniz.buna eminem....
[/quote]

Bəs niyə şeytandan yapişmisiniz.?Şeytani Allahdan üstün tutmanisa səbəb İslama qarşi nifrətinizdəndi.?Mən buna nifrət adi verə bilərəm ancaq,bunu yazdiqlarinizdan hiss etmək olar..

Dindən ayrilacağima gəldikdə isə ömrümün yarisi qalib,yarisi gedib.! :) 20 yaşacan atmamişamsa bundan sonra da,Allahin köməkliyi ilə bu olmayacaq..

[quote]Bəs niyə şeytandan yapişmisiniz.?Şeytani Allahdan üstün tutmanisa səbəb İslama qarşi nifrətinizdəndi.?Mən buna nifrət adi verə bilərəm ancaq,bunu yazdiqlarinizdan hiss etmək olar..[/quote]
seytani allahdan ustun tutan bir cumlem olub?artiq eliniz oyresib ser atmaga.seytan allah melek cin cennet cehennem hamisi menim gozumde eyni derecede deyersizdir...

[quote]Dindən ayrilacağima gəldikdə isə ömrümün yarisi qalib,yarisi gedib.! :) 20 yaşacan atmamişamsa bundan sonra da,Allahin köməkliyi ilə bu olmayacaq[/quote]
omrunuzun yarisi gedib(20 il) diger yarisini da ustune gelende 40 il edir.bele az yasayacaginizi haradan bilirsiniz? :D el ilah sefa versin :D

[quote name='Paco' timestamp='1300256708' post='8587203']
Hə, sənin üçündür - "dostovernost" haqqında :morqqqq:

Aysel, sən hansı dərkdən danışırsan? Mən mövzunun əvvəlində bir postda artıq yazmışdım - bax, təsəvvür elə ki, mən oturmuşam evdə. Heç kimlə də işim yoxdur. Günlərin bir günü qonşum gəlib başlayır mənə göydə oturan gözəgörünməz ağsaqqal haqda nağıl danışmağa. Mən deyirəm ay kişi, sübutun var? Başlayır nala-mıxa vurmağa, kitab-filan çıxardır göstərir. O biri qonşum da gəlib deyir ki göydə ağsaqqal yox, qarasaqqal oturur. Hər ikisi də bu saqqallıların dəqiq nə istədiyi haqda müxtəlif şeylər deyir. Bir-birlərin də söyürlər, lənətləyirlər. Hər ikisi də deyir ki, bizim saqqallını dərk etmək mümkün deyil, nə bilim ağıl acizdir və s. Bu vəziyyətdə mən nə etməliyəm? Məncə ən yaxşı variant budur ki, hər ikisinə deyəsən "cənablar, ikiniz də sürüşün mənim evimdən" :D Mənim işim-gücüm qurtarıb hərənin uydurduğu bir saqqallını dərk etməyə çalışmaq? Həyatda daha vacib şeylər var.

[/quote]

Elə ən böyük səhv onda baş verir ki, sən o qonşulara qapını açırsan :) Doğurdan deyirəm. Paulo Koelyodan xoşum gəlmir, amma bir fikri var:deyir, hər kəsənin öz dili olmalıdı Allahla ünsiyyət üçün. Başqasının dilini istifadə etmək çox mənasızdı.Nə bilim, istəsən düşün bu haqda, çünki bu vaxta qədər sən həmişə başqalarının dililndən istifadə etmisən, heç öz ümumi dilinizi tapmağa çalışmamısan. Məncə hamı Onunla bir dil tapa bilər. Bunu səni "pereubedit" elemekçün demirəm, sadəcə düşün.

[quote name='lucifer13' timestamp='1300283002' post='8591594']
seytani allahdan ustun tutan bir cumlem olub?artiq eliniz oyresib ser atmaga.seytan allah melek cin cennet cehennem hamisi menim gozumde eyni derecede deyersizdir...

omrunuzun yarisi gedib(20 il) diger yarisini da ustune gelende 40 il edir.bele az yasayacaginizi haradan bilirsiniz? :D el ilah sefa versin :D
[/quote]

Sizə daha sözüm yoxdur!Allaha inanmayib,şeytanin varliğina inanirsiniz,sonra da deyirsiz ki,üstün tutan bir cümləm olub.?Üstün tutmursuzsa,bəs şeytanin əməllərindən niyə belə xəbərdarsiniz.?Onda da Allaha dediklərinizdən deyin dəə.Deyin ki,çox asan,şeytan yoxdur!

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Our picks

• Новый способ развода нашли гайцы. Останавливают машины на кругу там где техосмотр в сядяряке. Начинают с поиска доп оборудования потом проверяют на алкоголь, на наркотики ничего не найдя, поют песню про то что ты где-то линию пересёк и тебе 80 Ман 3 балла штраф. Просишь показать видео, говорит что нет, ему по рации передали задержать.  Что езжай в гор ГАИ там разбирайся, потом начинается сказка про доброго полицейского что он может ремень написать, заплатишь 40 Ман когда тех осмотр пройдешь. Зная что не со штрафом техосмотр не пройти. В конце ты сам уже предлагаешь 20 Ман что бы он отстал, и он типа по рации кому-то передает что йохлыйыб и хял едиб, хотя уверен что он никому ничего не передавал. 
      Вообще за последние два дня 3 раза остановили проверять алкоголь. Рейд у них какойто
      • 39 replies
    • На Земле началась сильнейшая за 20 лет магнитная буря
      На Земле началась сильнейшая за последние двадцать лет магнитная буря: ей присвоен наивысший уровень G5, сообщают космические институты России и США.
      Уровень G5 соответствует экстремально сильной магнитной буре. Во время неё могут возникать масштабные проблемы с объектами энергетики и космическими аппаратами. Полярные сияния могут фиксироваться даже в тропиках.
      В нескольких регионах России – от Ленинградской до Ростовской области, а также в Сибири и на Урале – наблюдалось северное сияние.
      Также полярное сияние фиксировали жители Грузии, Армении, Кубы, Беларуси и Украины.
      Ранее руководитель Лаборатории солнечной астрономии Института космических исследований РАН Сергей Богачёв сообщал, что продолжительность магнитного шторма может составить от 20 до 40 часов.
      "Земля погружена в облако плазмы. Выйдет из него не раньше чем через сутки", – говорил он. Богачёв пояснил, что за трое суток Солнце выбросило четыре исключительно крупных облака плазмы.
      https://www.svoboda.org/a/na-zemle-nachalasj-siljneyshaya-za-20-let-magnitnaya-burya/32941991.html
        • Haha
      • 14 replies
    • В Санкт-Петербурге автобус с пассажирами упал в реку: число погибших выросло
      В реку Мойку упал пассажирский автобус. Предварительно, там находилось около 20 человек. В региональном МВД сообщили, что спасатели достают людей из воды
      Очевидец сообщил, что автобус врезался в два автомобиля, пробил ограду и упал в воду. ТАСС со ссылкой на источник в оперативных службах пишет о госпитализации пяти человек, еще двоим проводят реанимационные мероприятия на месте происшествия.

Телеграм-канал Shot пишет, что из затонувшего автобуса спасли восемь человек. Состояние четверых из них оценивают как тяжелое — они госпитализированы. В больницу, как отмечает канал, в состоянии средней степени тяжести доставлен и водитель. Еще около десяти человек выбрались самостоятельно.
      Один человек погиб, указывает Shot. О жертвах также пишет телеграм-канал 78.

• Upvote
      • 57 replies
    • Post in Вынесен приговор известному спортсмену, чьи действия привели к гибели 7-летнего мальчика
      Был наркоманом и мстил: новые подробности о тренере, осужденном за убийство 7-летнего Фарида

• Sad
        • Like
    • Предупреждение от эксперта: кассовые чеки представляют угрозу для здоровья человека - ВИДЕО
      В составе краски, наносимой на кассовые чеки, присутствует опасное химическое соединение.
      Об этом предупреждает председатель Союза свободных потребителей Азербайджана Эюб Гусейнов.
      Чеки из супермаркета или банкомата - каждый прикасается к ним чуть ли не десятки раз в день, совсем не подозревая, какой вред эти с виду безобидные клочки бумаги могут нанести здоровью. 
        Дело в том, что в 90% чеков содержится бисфенол - опасное соединение фенола с ацетоном, которое способно проникать в кровь и внутренние органы через кожу, повышая риск развития смертельных недугов.
      Подробнее - в сюжете ATV Xəbər:

• Haha
        • Red Heart
        • Like
      • 59 replies
    • Как вы относитесь ко дню 9 мая ?
      Я отношусь к этому дню, как к важному событию для миллионов человек, которых почти уже и не сталось в живых.  Возможно, через пару десятков лет к 9 мая станут относиться примерно как 11 ноября — день окончания Первой Мировой войны.
      Считаю правильным, что в настоящее время в Азербайджане этот день является государственным праздником — День Победы над фашизмом. Более 700 тыс граждан нашей страны отправились на фронт из которых более  300 тыс погибли. Низкий поклон им всем. 

• Upvote
        • Thanks
        • Like
      • 351 replies
    • В Азербайджане введены ограничения на услуги такси, таксисты в отчаянии
      Таксомоторная компания Bolt повысила стоимость заказов на 10%.
        • Like
      • 272 replies
    • Для захоронения в селах и поселках Баку необходимо потратить не менее 2 000 - 3 000 манатов
      Baku TV разоблачил незаконную торговлю землей на кладбищах.
      В ходе расследования было установлено, что для получения места для захоронения в селах и поселках Баку необходимо потратить не менее 2 000 - 3 000 манатов. А стоимость места захоронения на Ясамальском кладбище особенно высока: 3 000 - 4 000 манатов на человека.
      Стоимость места для одной могилы на кладбище в Хырдалане начинается от 1 100 манатов и варьируется в зависимости от местоположения.
      На Мехдиабадском кладбище цена места на одного человека начинается от 2 000 манатов. Продажу мест на кладбище где-то контролируют муллы, а где-то председатели муниципалитета.
      Подробнее - в сюжете Baku TV.
      https://ru.oxu.az/society/869002

• Haha
      • 29 replies
  • Recently Browsing   0 members, 0 guests

• No registered users viewing this page.
  • Create New...