Jump to content
  • Откройте аккаунт на Диспуте за 5 минут

Продаете недвижимость, машину, телефон, одежду?  Тысячи  просмотров ежедневно на dispute.az  помогут вам. Бесплатная доска обьявлений.

Bütün evli kişilər xəyanət edir?

Recommended Posts

[quote name='Гулливер' timestamp='1303716169' post='8925379']
İnsan icindeki o vehshi hissleri boghsa,yəni nəfsinə hakim ola bilsə her shey yaxshi olar..
Xəyanəti etmədən öncə düşünmək lazımdır...Alacaghim ani həzzə dəyərmi, sevdiyim,uşaqlarimin anasi olan qadini aldatmaghim?
Bax onda inanin ki hec kes xeyanet etmez..

Eger yox,qadinla kishi arasinda qarshiliqli anlashma yoxdursa,kishini qadini bir kishi qebul etmirse,ona qadinliq borcunu yerine yetirmirse(sohbet cinsi yaxinliqdan gedir) kishi sonda xeyanet edecekdir..BU tebii ehtiyac kimidir..Her kes icinde o hissleri bogha bilmir..
[/quote]
ehsen! :aappll: amma kiwiele etsin xanim qebul etsin de (nece olur ki o biri qadina ozunu qebul etdire bilir, evdekine yox), tebii ki anlamaq qadinlar istisnadir

• Replies 977
  • Created
  • Last Reply

Inanin ki, kishiler duzelmeyecekler. Amma xeyanet eden kishileri men shexsen men iradesiz, gucsuz deye fikirleshirem.

Aile qurandan sonra goreceksiniz ki, neyniyir elesin, ama gizli elesin elbette ki. Sadece pulu evde olsun. Ailesine baxsin. He, hem de sizi temin elesin. Onsuz kishiler tebietce beledirler ve duzelmeyecekler. Amma hem gezen, hem de pulu kucelerde olan kishi heqiqeten, de dehshetdir.

Azerbaycan da beledir. Xaric de kishi qadinina xeyanet etmez, etse de fikirlesher ki, qadin da ona xeyanet ede biler. Amma bizde axi qadin xeyanet ede bilmir. normal qadin. Amma ona xeyanet eden kishiye xeyanet eden qadina hec de gunahkar demerem men.

Omrumboyu bu sohbetin muzakiresini aparmisham, hecne de cixmayib. Cunki bunu artiq kishilerimiz de, qadinlarimiz da qebul edib.

Aile quran da, birinci fikirleshirsen ki, esas icen, ceken ve qumarbaz oglan olmasin. he bir de daimi saxladigi. sene hec vaxt xeyanet etmeyecek oglan axtarmirsan ki. i vsyo.

charodeyka, menden alqiwlar)))
Yaxwi punktlara bolmusunuz, men de ele fikirlesirem ki, kiwilerin kenarda axtardiqi 90% hallarda seksdir, cunki kiwilere ondan esas hec ne ola bilmez, hetta deyirler eee, kiwinin ureyine yol mededen kecir, kiwini ureyine yol ele seksden kecir))) amma indi mence cox az kiwi tapilar ki, heyat yoldawindan cinsel heyatinda fantaziyalarini gizletsin,
Mence kiwini xeyanete surukleyen ancaq seksdirse, o ailenin daqilmamasina umid var, yox eger o kenardaki qadinda hem sevgili,hem maraqli, seviyyeli, savadli, gozel, ozune baxani tapibsa, yani o qadin hem vucudu,hem daxili alemiyle kiwini cekibse, onda kiwinin heyat yoldawi batdi, Yaponiya batan kimi...

Cetin meseledir, cox cetin!
Charodeyka,amma mence arasinda fiziki munasibet olmadan bilmek olmaz ki, o wexs nece temperamente malikdir. Eger kenardan baxanda bu bilinseydi adam biabir olardi ki)))
Burada virtualda men oz fikirlerimi hardasa deye bilirem,meni hec kim tanimir,amma heyatda hec vaxt bu movzularda daniwmaram,daniwanlari da anlamiram, mene baxanda da kiminse menim hansi temperamente sahib olduqumu bilmeyini istemezdim)) Ozunun nece qaynar qadin olduqunu goze soxan qadinlarin da eslinde pustiwka olduqunu fikirlewirem)))

movzunun meqzine gelek - qoy mene sadelovh desinler, amma men yoldawimin xeyanet etmediyine inaniram, telefonu parolla acilmir,menden gizletmir, iw saati biten kimi evdedir, hefte sonu ancaq ailesiyle mewquldur, hec vaxt wubheli zengler,smsler olmayib, gun erzinde mene 5-6defe zeng edir ve diger esas nyuanslar)))

Amma meni o fikir hemiwe qorxudur ki, qadinlar yawlananda daha tez duwurler, ve etrafimizda gozel cavan qizlar cox olacaq, 40yawdan sonra yeqin ki, xeyanet qachilmaz olacaq(((
Kiwiler ne bilir ki,onun qadininin ureyinden neler kecir))) Haradan bele eminsiniz ki,qadin ureyinde size xeyanet etmir?
Yoldawi laqeyd olan xanimlarin hamisi diqqete mohtac olur,ve onlara ehtiyaclari olan diqqeti gorende bu addimi atmasa da, bunu ederdim ve hetta edecem deyen qadinlar N saydadir... Eziz kiwiler, qadininiza ne menevi,ne fiziki ehtiyac yawatmayin, onlara kenardan baxanda hiss olunur ki,onlar memnun deyiller,hiss olunmaq nedir, bilinir derhal secilir ele qadinlar, ve onlarin heyatindaki bu bowluqdan istifade etmeye her an, her yerde "ovcular" doludur.
Hormetle!

ooooyyy, niye oxumursunuz??? CUN KI men gedirem ozumu asmaqa)))
Qizlar oxusun esas, qizlar! Onlara heyat dersi lazimdir, amma bu forumdaki qizlarimiz mashallah, aile heyati haqda ele deqiq fikir soyleyir ki,halaldi deyirem)))

xeyanet etmeyen kishiler de var. esasen dindarlar arasinda beleleri choxdur. Bilirem deyenler olacag ki, dindarlar, hacilar min oyundan chixir ,amma fakt budur ki, men bir neche bele adam taniyiram ki, onlarin yaninda bu movzuda danishmag bele olmaz.

Kenardan baxan dost tanishin yaninda ozunu "krutoy" gostermek uchun bazliga getmek ise zeiflikden bashga bir shey deyil

Bu movzu hele reytinq cedvelinde yuxarida dayanir )))) men deyesen yorlumuwam xeyanet barede yazmaqdan )) her kes oz fikrinde qalir...movqeler deyiwmez qalir.. amma meqsed bu duwunceleri beyinlerden def etmekdir....

meneviyyatinda qusurlari olan wexsler xeyanete gedecekler-ferqi yoxdur qadin, ya kiwi... cunki indi meneviyyatsizlarin faizi de artir....

her kese xow sohbetler... :rroza:

[quote name='nikowka' timestamp='1303757541' post='8931933']
Bu movzu hele reytinq cedvelinde yuxarida dayanir )))) men deyesen yorlumuwam xeyanet barede yazmaqdan )) her kes oz fikrinde qalir...movqeler deyiwmez qalir.. amma meqsed bu duwunceleri beyinlerden def etmekdir....

meneviyyatinda qusurlari olan wexsler xeyanete gedecekler-ferqi yoxdur qadin, ya kiwi... cunki indi meneviyyatsizlarin faizi de artir....

her kese xow sohbetler... :rroza:
[/quote]

Raziyam. Mene chox maraqlidir, xeyanet edenler bezen bunu "aciq chixmaq", "evez-evez olsun" deye etdiklerini etiraf edirler. Ye'ni hansisa hirs ozunu murdarlamaqdan ustun ola biler? Bir qadina uzr isteyirem neche kishi toxuna biler? Bu axi iyrenclikdir. Kishi olanda ne olar ki? Meger insan ehtirasa gelende agina-bozuna baxmir, kimle geldi elaqede olur? Onda heyvandan ne ferq oldu? Bes shuur insana niye gore verilib? Mence insan hamidan, her sheyden once ozune, oz vucuduna hormet etmelidir, insan oz bedenini "choxsayli istifade"ye buraxmamalidir

Charodeyka siz burda lap butov bir tezis yazmisiz ki? :devil: Ancag deyim ki,cox orjinal bir yanashmadir ve sizin bir cox fikirleriniz mende muyyen fikirlerimi sizinle bolushmek ucun zeruret yaratdi.Bilrsiniz xanim men guclu cinsin bir numayendesi kimi(duzunu deyim ,men gadinlari da hec vaxt zeif cins hesab etmemishem)bele hesab edirem ki,sizin yazdiglarinizin bir coxu hegiget de olsa,ancag kishileri "idiot" yerine goymag ve bunu meyyen argumentlerle subut etmek duzgun fikir deyil.Onlar siz fikirleshdiyiniz geder de agilsiz ve sadelov de deyiller.Men hele ele bir kishi cinsine aid shexse rast gelmemishem ki,o "sola" getmeyinin sebebini ailesinde olan problemlerle izah etsin.Inanin ki,kishiler siz dediyiniz bu xeyaneti hansisa meclisdeki kef meclisinin davami kimi gebul edirler.Adeten yemek-icmekden sonra,bashlar artig dumanlananda,oz aralarinda danishib-gulushenden sonra eylenmek ucun bashga alternativ olmayanda xanimlar yada dushur....ve...nece deyerler meclise "musigiciler" teshrif buyururlar.Indi gelin obyektivlik gosterib duzunu yazag da,meclisin o cur gizishdigi bir zamanda,agil uje bashdan cixanda,guya ki,onlar durub aile,heyat yoldashi garshisindaki kishilik borcunu fikirleshecekler?Gadinlar hec vaxt ve hec cur kishi psixiolgiyasini basha dushmek istemirler.Kishiler xeyaneti hemishe sadece bir eylence kimi gebul edirler.Men burda umumi olarag danishiram,ayri-ayri konkret insanlarin heyatinda garshilashdiglari xeyanetden yox.Burda men kishleri xeyanete meyillendiren bir amilden danishdim,ancag onlar heddinden artig, yeterincedir ve indi durub hamisini sadalamag istemezdim.Sadece olarag hami basha dushmelidir ki,bu kishilerie allah terefinden verilmish tebietdir,indi neylemek olar ki,onlari tanri bele yaradib.Hansi bir gadin boshanmagla,siz deyen kimi ona gorxu gelmekle ki,"ayaglarini sindiraram ata evine gelsen" ve s.ile onlari pressing altinda saxlayirsa,bu o demek deyil ki,o birisi kishiler de bunu etmeyecekler.Cemiyyetde bu cur hallar azalmir ki,artir,artig estafeti gadinlar goturub ele.Xanim vallah bu tekce ayri-ayri ailelerin yox,butun cemiyyetin problemidir.Acinacaglisi odur ki,milletimizde buna garshi olan immunitet tamam zeifleyib,cemiyyet total degradatsiyaya yuvarlanir.Burda cox faktorlar vardir ki,get-gede heyatimizin butun sahelerini xerceng shishi kimi shaxelenerek oz oldurucu tesirini gosterir.Bele getse nece ki soyugdeymeye fikir vermeyerek ayagustu keciririk ,xeyanete de heyatimizin kicik bir problemi kimi barmagarasi baxacagig.Allah bizi sunamiden gorusun...

mena etibarile men de Siz deyeni demek isteyirem..sadece artiq sebrsizlikden barmaqlarim da yaza bilmir)) bir vaxt o qeder tenbellewdim ki, daniwmadim-yazdim...defterlere...sonra yoruldum klaviaturaya uz tutdum..burda da yoruldum))))))

dediyim odur ki, insan nece acgoz ola biler,,,? nefsi, toxlugu olmur ??? instinkt hamida var..ama ne ile olursa olsun bu insan doymalidir..siqnal catmalidir..demek "acgozlere" siqnal catmir...

deyirem de, meneviyyatlari sinib...xarab olub..yaxud yaraniwdan qusurla dogulublar-meneviyyat toxumlarin koku kesilib!

[quote name='Konfutsi' timestamp='1303758700' post='8932092']
Charodeyka siz burda lap butov bir tezis yazmisiz ki? :devil: Ancag deyim ki,cox orjinal bir yanashmadir ve sizin bir cox fikirleriniz mende muyyen fikirlerimi sizinle bolushmek ucun zeruret yaratdi.Bilrsiniz xanim men guclu cinsin bir numayendesi kimi(duzunu deyim ,men gadinlari da hec vaxt zeif cins hesab etmemishem)bele hesab edirem ki,sizin yazdiglarinizin bir coxu hegiget de olsa,ancag kishileri "idiot" yerine goymag ve bunu meyyen argumentlerle subut etmek duzgun fikir deyil.Onlar siz fikirleshdiyiniz geder de agilsiz ve sadelov de deyiller.Men hele ele bir kishi cinsine aid shexse rast gelmemishem ki,o "sola" getmeyinin sebebini ailesinde olan problemlerle izah etsin.Inanin ki,kishiler siz dediyiniz bu xeyaneti hansisa meclisdeki kef meclisinin davami kimi gebul edirler.Adeten yemek-icmekden sonra,bashlar artig dumanlananda,oz aralarinda danishib-gulushenden sonra eylenmek ucun bashga alternativ olmayanda xanimlar yada dushur....ve...nece deyerler meclise "musigiciler" teshrif buyururlar.Indi gelin obyektivlik gosterib duzunu yazag da,meclisin o cur gizishdigi bir zamanda,agil uje bashdan cixanda,guya ki,onlar durub aile,heyat yoldashi garshisindaki kishilik borcunu fikirleshecekler?Gadinlar hec vaxt ve hec cur kishi psixiolgiyasini basha dushmek istemirler.Kishiler xeyaneti hemishe sadece bir eylence kimi gebul edirler.Men burda umumi olarag danishiram,ayri-ayri konkret insanlarin heyatinda garshilashdiglari xeyanetden yox.Burda men kishleri xeyanete meyillendiren bir amilden danishdim,ancag onlar heddinden artig, yeterincedir ve indi durub hamisini sadalamag istemezdim.Sadece olarag hami basha dushmelidir ki,bu kishilerie allah terefinden verilmish tebietdir,indi neylemek olar ki,onlari tanri bele yaradib.Hansi bir gadin boshanmagla,siz deyen kimi ona gorxu gelmekle ki,"ayaglarini sindiraram ata evine gelsen" ve s.ile onlari pressing altinda saxlayirsa,bu o demek deyil ki,o birisi kishiler de bunu etmeyecekler.Cemiyyetde bu cur hallar azalmir ki,artir,artig estafeti gadinlar goturub ele.Xanim vallah bu tekce ayri-ayri ailelerin yox,butun cemiyyetin problemidir.Acinacaglisi odur ki,milletimizde buna garshi olan immunitet tamam zeifleyib,cemiyyet total degradatsiyaya yuvarlanir.Burda cox faktorlar vardir ki,get-gede heyatimizin butun sahelerini xerceng shishi kimi shaxelenerek oz oldurucu tesirini gosterir.Bele getse nece ki soyugdeymeye fikir vermeyerek ayagustu keciririk ,xeyanete de heyatimizin kicik bir problemi kimi barmagarasi baxacagig.Allah bizi sunamiden gorusun...
[/quote]
Yazdiqlarinizi oxudum ve cox meyus oldum.Ele olmazmi ki evli kiwiler o dediyiniz yeyib-icmekden sonra oz halal kebinli heyat yoldawlarinin yaninda davam etsinler *Kef meclisine*? Subay insanlar ozu biler.Ama evli kiwilerin qadinlarini aldadani pozgun qadindan beter olur!!!

[b]Konfuts[/b][b]i[/b], Siz yene dediyiniz kiwlwierde olur..deyek ki, ta ibtidai insanlarin dovrunden kiwiler evden kenarda olublar..ova gedibler..mueyen qeder ozlerine dovrlerine uygun eylence usullari tapiblar..
amma qadinlarin xeyanetine destek veren xanimlarin cixiwini, umumiyyetle qadinlarin kiwinin acigina xeyanet addimlarini nece sinirmek olar??? absurd budur baxin!! Azerbaycan qadini, Azerbaycanlilari dunyaya getiren analar nece bu yola gede biler..hele aileli, bir kiwini halali ola ola..oz namusunu, temizliyini, safligini ilk bexw etdiyi insana nece xeyanet ede biler...? ele bu soz kiwilere de aiddir..gerek wuuralti da olsa kiwi her zaman qadinini duwunende bawini o zirveye qaldirib baxsin....

[quote name='QLAMURKA' timestamp='1303759198' post='8932162']
Yazdiqlarinizi oxudum ve cox meyus oldum.Ele olmazmi ki evli kiwiler o dediyiniz yeyib-icmekden sonra oz halal kebinli heyat yoldawlarinin yaninda davam etsinler *Kef meclisine*? Subay insanlar ozu biler.Ama evli kiwilerin qadinlarini aldadani pozgun qadindan beter olur!!!
[/quote]
Xanim ish orasindadir ki,yeyib-icmek meclisinden sonra onlar o boyda tolpani da eve getiresi deyil ki?Bilirsiniz bunlar o geder de sade meseleler deyil.Dedim axi,kishiler ucun bu bir eylencedir...onlar o an bashga hissler yashayirlar.inanin ki,hec bir kishi oz heyat yoldashi ile lap 100 il birge heyat surse de,axira kimi semimi olmur.Onlarin her birinin icinde ikinci bir "men" axirinci nefesine kimi yashayir.

[quote name='nikowka' timestamp='1303759392' post='8932181']
[b]Konfuts[/b][b]i[/b], Siz yene dediyiniz kiwlwierde olur..deyek ki, ta ibtidai insanlarin dovrunden kiwiler evden kenarda olublar..ova gedibler..mueyen qeder ozlerine dovrlerine uygun eylence usullari tapiblar..
amma qadinlarin xeyanetine destek veren xanimlarin cixiwini, umumiyyetle qadinlarin kiwinin acigina xeyanet addimlarini nece sinirmek olar??? absurd budur baxin!! Azerbaycan qadini, Azerbaycanlilari dunyaya getiren analar nece bu yola gede biler..hele aileli, bir kiwini halali ola ola..oz namusunu, temizliyini, safligini ilk bexw etdiyi insana nece xeyanet ede biler...? ele bu soz kiwilere de aiddir..gerek wuuralti da olsa kiwi her zaman qadinini duwunende bawini o zirveye qaldirib baxsin....
[/quote]
Nikowka siz yene hemishe kimi onluga vurdunuz gulleni.Siznle tamamile raziyam.Duz soze ne deye bilerem? :rroza:

[quote name='Konfutsi' timestamp='1303759691' post='8932220']
Xanim ish orasindadir ki,yeyib-icmek meclisinden sonra onlar o boyda tolpani da eve getiresi deyil ki?Bilirsiniz bunlar o geder de sade meseleler deyil.Dedim axi,kishiler ucun bu bir eylencedir...onlar o an bashga hissler yashayirlar.inanin ki,hec bir kishi oz heyat yoldashi ile lap 100 il birge heyat surse de[b][i],axira kimi semimi olmur.Onlarin her birinin icinde ikinci bir "men" axirinci nefesine kimi yashayir.[/i][/b]
[/quote]
Baxin..ikinci men...bizi her zaman ucuruma surukleyen ikinci men... daxilimizde yatan gorunmayan, taninmayan ikinci men..uzu men-daxili ogey olan birisi....

Qeyretli kiwinin evinde dediyiniz boyda tolpanin ne iwi var?Her kiwi oz evine!!! Yazdiqlariniz sizin wexsi fikirlerinizdir,tebii olaraq hormetle yanawiram.Ama hec bir vaxt bawqalarinin adindan da daniwmayin.Inanin ki siz dediyiniz kimi insanlar ne yaxwi ata,ne de ki yaxwi heyat yoldawi ola bilmezler.Ailesine,ovladlarina,qadinina hormet eden ve en esasi da harami qebul etmeyen kiwi xeyanet etmez.Xeyanet haramdir.Cunki kebinsiz biri ile cinsi elaqede olursan.bu bir.Ikincisi sonra o mundar mexluqun yanindan durub oz saf,temiz,halal qadininin yanina qayidirsan.Bu ne derecede duzgundur.?Men ele insana ancaq NIFRET EDERDIM!!!!En azindan.

[quote name='Konfutsi' timestamp='1303760019' post='8932261']
Nikowka siz yene hemishe kimi onluga vurdunuz gulleni.Siznle tamamile raziyam.Duz soze ne deye bilerem? :rroza:
[/quote]

:nemmi: eslinde uwaq vaxti qardawimla aglaya-aglaya TIR-e gedirdim .... hec bir nailiyyet de elde etmirdim..evezinde qapaz-wille gorurdum...boyudum herbi derslerinde aticiliqda azca da olsa ugur qazandim..lap az...indi de sizin sayenizde deyesen lap "меткий стрелок" olmuwam...)))

cox uzaga getdim...tewekkur edirem!! :rolleyes:

[quote name='QLAMURKA' timestamp='1303760044' post='8932268']
Qeyretli kiwinin evinde dediyiniz boyda tolpanin ne iwi var?Her kiwi oz evine!!! Yazdiqlariniz sizin wexsi fikirlerinizdir,tebii olaraq hormetle yanawiram.Ama hec bir vaxt bawqalarinin adindan da daniwmayin.Inanin ki siz dediyiniz kimi insanlar ne yaxwi ata,ne de ki yaxwi heyat yoldawi ola bilmezler.Ailesine,ovladlarina,qadinina hormet eden ve en esasi da harami qebul etmeyen kiwi xeyanet etmez.Xeyanet haramdir.Cunki kebinsiz biri ile cinsi elaqede olursan.bu bir.Ikincisi sonra o mundar mexluqun yanindan durub oz saf,temiz,halal qadininin yanina qayidirsan.Bu ne derecede duzgundur.?Men ele insana ancaq NIFRET EDERDIM!!!!En azindan.
[/quote]
Xanim butun bunlara men de menfi yanashiram ve hec de demirem ki,bunlar hamisi bele de olmalidir.Ancag neylemeli ki,bunlar gunumuzun realliglaridirlar.Men hec de kiminse vekili deyilem ki,kiminse adindan danishim.Sadece bunlar heyatda garshilashdigimiz olaylardir ki,buna da men oz fikrimi bildirdim,nece deyerler ashig gorduyunu cagirar.Teki ele bu olaydi bizim en boyuk problemimiz.Get-gede heyatda butun exlagi deyerler oz aktualligini itirir...

Ния беля тема ачырсыз,онсуз да бизим гызлар евдя отурурлар ,ния гызларын умидини кясирсиниз ,аталарямыза ,гардашларымыза ния лякя вурмаг лазымдыр,йахшы дейил беля тема. Ондя ния биз йашайырыг ,онсуз да торпагды ахырымыз ,ния беля чалышырыг ,беля тема очын ,онда лап ганымыз гарылсын .....

[quote name='Сальби' timestamp='1303760635' post='8932340']
Ния беля тема ачырсыз,онсуз да бизим гызлар евдя отурурлар ,ния гызларын умидини кясирсиниз ,аталарямыза ,гардашларымыза ния лякя вурмаг лазымдыр,йахшы дейил беля тема. Ондя ния биз йашайырыг ,онсуз да торпагды ахырымыз ,ния беля чалышырыг ,беля тема очын ,онда лап ганымыз гарылсын .....
[/quote]

:loveyouu:

[quote name='azda' timestamp='1303761292' post='8932420']
Kiwinin yeri col-bayirdi,seher cixar,axwam geler.)))))
[/quote]
Daha onda niye evlenir ele kiwi???Ele col-bayirda yawasin da....Insanlarda wuur,heyvanlarda instinkt olur....ferq de ele bundadir!

[quote name='215KL2' timestamp='1303761651' post='8932458']
Yıxıb sürüyürlər bizi, ağına qarasına baxmadan :nettt:
[/quote]
deme deme))Bilen de yazir,bilmeyen de..))))

[quote name='QLAMURKA' timestamp='1303761547' post='8932450']
Daha onda niye evlenir ele kiwi???Ele col-bayirda yawasin da....Insanlarda wuur,heyvanlarda instinkt olur....ferq de ele bundadir!
[/quote]
Menim hemiweki kimi fikrim bir movqede qalacaq.Niye evlendiklerini bilmirem.Bir tek onu bilirem ki,seher cixir axwam gelir.. )))Konfutsinin yazdiqlarindan bilmek olar sebebini ve onun yazdiqlari ile tamamile raziyam,sadece olaraq gercekleri gormek lazimdi.
Bu movzu muzakiresizdir..

[quote name='rovshan223' timestamp='1303740609' post='8929857']
xeyanet etmeyen kishiler de var. esasen dindarlar arasinda beleleri choxdur. Bilirem deyenler olacag ki, dindarlar, hacilar min oyundan chixir ,amma fakt budur ki, men bir neche bele adam taniyiram ki, onlarin yaninda bu movzuda danishmag bele olmaz.

Kenardan baxan [b]dost tanishin yaninda ozunu "krutoy" gostermek uchun bazliga getmek ise zeiflikden bashga bir shey deyil[/b][/quote]
:aappll: menden plyus ve alqiwlar

Konfutsi, sizin fikirleri bildim, bir wey deyim evvela aileye xeyanet etmek istemeyen kiwi, qadinina hormet eden kiwi bele meclisde olmur :nettt:
meselen, icmeyen ickiye nifret eden alkawla bir meclisde caliwir oturmasin, cunki icecek aqzinin daniwiqini bilmeyecek, bu da elece, tam ayri mesele ki o da o meslicdekiler kimi exlaqdan uzaq kiwicikdir ve bu meclisin davami kimi reqqaselerin geleceyini bilir ve ordadir :morqqqq: [b]Dostunu goster sene ere gelib gelmeyeceyimi deyim))))))))))))))))[/b]
men meselen ferli hesab etmediyim adamla caliwiram duz-corek kesmeyim, cunki ele adamlarin sohbeti mene maraqli deyil, dunya goruwumuz ust-uste duwmur

Kiwicik evlenirken mesuliyyet derk etmeyib ve hesab edir ki evvelki kimi subayliq heyati sure biler, ona hec kim hec ne demeyecek, yoldawi uwaqa gore ve aieye yegane pul getiren kiwi olduqu ucun, bowansa ata evi onu qebul etmeyeceyi ucun susur

charodeyka, icki barede dediklerinizle razilawmamaq olmur))) Men de ele hesab edirem ki,kiwi spirrtli icki icmirse, bu artiq her wey demekdir, men de yoldawimla ilk taniw olan vaxtlar,deyende ki,icmirem,cekmirem, dedim FSYO! Men ona yox demiyejem)))

[quote name='charodeyka' timestamp='1303797676' post='8934401']
Konfutsi, sizin fikirleri bildim, bir wey deyim evvela aileye xeyanet etmek istemeyen kiwi, qadinina hormet eden kiwi bele meclisde olmur :nettt:
meselen, icmeyen ickiye nifret eden alkawla bir meclisde caliwir oturmasin, cunki icecek aqzinin daniwiqini bilmeyecek, bu da elece, tam ayri mesele ki o da o meslicdekiler kimi exlaqdan uzaq kiwicikdir ve bu meclisin davami kimi reqqaselerin geleceyini bilir ve ordadir :morqqqq: [b]Dostunu goster sene ere gelib gelmeyeceyimi deyim))))))))))))))))[/b]
men meselen ferli hesab etmediyim adamla caliwiram duz-corek kesmeyim, cunki ele adamlarin sohbeti mene maraqli deyil, dunya goruwumuz ust-uste duwmur

Kiwicik evlenirken mesuliyyet derk etmeyib ve hesab edir ki evvelki kimi subayliq heyati sure biler, ona hec kim hec ne demeyecek, yoldawi uwaqa gore ve aieye yegane pul getiren kiwi olduqu ucun, bowansa ata evi onu qebul etmeyeceyi ucun susur
[/quote]
Carodeyka butun bu yazdiglarima elave onu da demek isteyirem ki,hele ki,temiz exlagli,ozunun ve ailesinin seviyyesini daim gozleyen kishiler cemiyyetimizde yeterincedir.Her shey insanin oz elindedir.Ona gore de butun subay xanimlara o cumleden Size arzum budur ki,aile heyati gurarken emossiyalara uymayib agilli bir secim ederek gelecekde bu kimi hallarla uzleshmeyesiniz.Size agilli bir xanim kimi oz regbetimi bildirirem... :rroza:

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Our picks

• Отомстил отцу за избиение матери: жуткие подробности убийства брата главы ИВ Лянкярана

Долгое время подробности этого жуткого происшествия не разглашались ни во время следствия, ни в ходе судебного процесса. Судьи решили, что слушания должны проходить в закрытом режиме, без допуска СМИ.
      Однако Qafqazinfo удалось выяснить некоторые детали этой семейной трагедии. Согласно материала
      • 4 replies
    • Депутат: Некоторых женщин убивают за то, что они не считают мужей главой семьи
      В последнее время в Азербайджане растет число женщин, убитых своими мужьями.
      По данным расследования Bizim.Media, за последние два месяца Генеральная прокуратура зарегистрировала около 10 фактов убийства женщин их супругами. Эта печальная статистика актуализирует вопрос о необходимости прохождения парами психологического анализа перед вступлением в брак.
      Между тем заместитель председателя комитета по правам человека Милли Меджлиса Таир Керимли в своем заявлении Bizim.Media отметил, что не испытывает оптимизма относительно идеи обязательного психологического анализа для пар перед свадьбой.
      «Прохождение медицинского осмотра перед браком обязательно, поскольку только так можно выявить скрытые заболевания. Но психологический анализ в Азербайджане не применяется, да и за рубежом такой широкой практики нет, и то лишь в добровольном порядке», - отметил депутат.
      Что касается женщин, убитых мужьями, Таир Керимли полагает, что это происходит из-за вопросов чести.
      «Одна из главных причин заключается в том, что некоторые дамы, прикрываясь гендерным равенством, создают образ сильной женщины и не считают мужей главой семьи, а некоторые и вовсе идут по плохому пути. То есть зачастую убийства женщин происходят из-за вопросов чести», - сказал он.
      Депутат призвал стремиться к построению чистого общества, чтобы никому даже в голову не приходило сворачивать на плохой путь.
      «В советское время тоже были случаи убийства женщин мужьями на почве ревности. В любом случае я не поддерживаю идею применения психологического анализа перед браком на законодательном уровне. Это будет своего рода унижением для пары: как будто мы проверяем, в своем ли они уме», - заключил Т.Керимли.
      https://media.az/society/deputat-nekotoryh-zhenshin-ubivayut-za-to-chto-oni-ne-schitayut-muzhej-glavoj-semi
        • Upvote
        • Red Heart
        • Like
      • 28 replies
    • В районе метро Гара Гараева продаётся объект под новостройкой
      В Низаминском районе,около станции метро Г.Гараева, под новостройкой на 1-м этаже (18/1) продается объект общей площадью 65 кв.м. Очень интенсивный пешеходный и автомобильный трафик. Имеются все условия, развитая инфраструктура, паркинг и т.д. Все документы в порядке, купчая на нежилое помещение.Оплата 1%.   Цена 550000  манат     0552522225
      • 0 replies
    • Можно ли использовать пенсионные накопления до выхода на пенсию?
      Пенсионный возраст в Азербайджане является предметом многочисленных дискуссий.
      Для мужчин он составляет 65 лет, для женщин – 63,5 года. Возрастной предел для женщин увеличивается на шесть месяцев каждый год, начиная с 1 июля 2017 года. В 2027-м возраст выхода на пенсию для мужчин и женщин будет одинаковым - 65 лет.
      Как долго гражданин может прожить после выхода на пенсию - никто не знает. Таким образом, накопленный за годы работы пенсионный капитал можно будет получать в лучшем случае 10-15 лет.
      Почему мы не можем использовать накопления раньше, чем выйдем на пенсию? Обязательно ли нам ждать 65 лет, чтобы воспользоваться своим правом?
      Подробнее об этом - в сюжете İTV:
      https://media.az/society/mozhno-li-ispolzovat-pensionnye-nakopleniya-do-vyhoda-na-pensiyu
        • Like
      • 19 replies
    • AstraZeneca признала, что ее вакцина от COVID-19 может спровоцировать тромбоз
      Компания AstraZeneca признала, что ее вакцина против COVID-19 может вызвать редкое, но смертельное нарушение свертываемости крови.
      Фармацевтический гигант уже столкнулся с огромным количеством исков, поданных близкими тех, кто получил серьезные заболевания или умер в результате инъекции, сообщает Daily Mail.
      Отмечается, что юристы, представляющие десятки коллективных исков, говорят, что стоимость некоторых дел их клиентов может достигать 25 миллионов долларов (42,5 млн манатов), и настаивают на том, что вакцина фармацевтической фирмы является дефектным продуктом.
        Подчеркивается, что AstraZeneca в феврале признала, что ее вакцина может в очень редких случаях провоцировать состояние, называемое тромбозом с синдромом тромбоцитопении или TTS. Он может вызвать у пациентов образование тромбов, а также низкое количество тромбоцитов, что в некоторых случаях серьезно навредило тем, кто воспользовался вакциной, или даже привело к летальному исходу.
      Потенциальное осложнение было указано в качестве возможного побочного эффекта с момента выпуска вакцины, но признание AstraZeneca в феврале стало первым случаем, когда фармацевтический гигант сделал это в суде, сообщает Telegraph.

• Upvote
        • Red Heart
        • Like
      • 436 replies
    • Распространилось видео цепной аварии в центре Баку – ФОТО – ВИДЕО - ОБНОВЛЕНО
      Распространились кадры цепной аварии на улице Рашида Бейбутова в Насиминском районе, в результате которой пострадали 10 автомобилей.
      Кадры распространил Центр интеллектуального управления транспортом МВД Азербайджана.
      На кадрах видно, как два легковых автомобиля устроили гонку на улице Рашида Бейбутова. Но водитель одного из них сначала задел припаркованный на обочине кроссовер, после чего потерял управление, и произошла цепная авария.
      Во время аварии также были повреждены одна камера видеонаблюдения и коробка управления. https://t.me/faktlarla/47382
      10:15
        Минувшей ночью в Насиминском районе столицы произошло дорожно-транспортное происшествие с участием 10 автомобилей.
      На улице Рашида Бейбутова двое водителей, устроивших между собой гонку, потеряли управление своими автомобилями и врезались в транспортные средства, стоявшие на обочине дороги, повредив до 10 машин, пишет Qafqazinfo.
      Начальник отдела пропаганды безопасности дорожного движения и связи с общественными структурами Управления Государственной дорожной полиции города Баку Тогрул Насирли сообщил, что авария произошла в 00:54.
      В результате ДТП пострадал один человек. По факту в Управлении полиции Насиминского района проводится расследование.
      09:43
      На улице Рашида Бейбутова в Насиминском районе Баку произошла цепная авария.
      В результате ДТП повреждения получили 10 автомобилей, пишет АПА. 
        • Like
      • 51 replies
    • Наташа Королёва резко сменила имидж
      Телеведущая Лера Кудрявцева в соцсетях показала Наташу Королеву, свою коллегу по шоу «Суперстар!», с новым имиджем.
      50-летняя певица вдохновилась эпохой диско: она завила волосы мелкими кудрями и убрала их в высокую пышную прическу в афростиле. Яркий образ дополнили разноцветный бомбер, расшитый пайетками, массивные украшения и макияж с акцентом на глаза. Преображение удивило пользователей сети: «Даже не узнала тут Наташу», «Не совсем по возрасту оделась», «Пробует разное, молодец», «Вырви глаз, а не образ!» = https://lady.mail.ru/article/543509-koroleva-smenila-imidzh-zhena-gazmanova-pokazala-d/
        • Like
      • 21 replies
    • Посоветуйте новостройку для покупки
      Здравствуйте.
      Посоветуйте, где сейчас в черте города будут строить новостройки? Мне нужно слегка вложиться в бакинскую недвижимость, желательно однокомнатные. Больше интересуют проекты, которые только начинают строительство. Район интересует, скорее всего Насиминский, от Каспиан Плазы вплоть до 28 мая. Спасибо!
        • Upvote
      • 68 replies
  • Recently Browsing   0 members, 0 guests

• No registered users viewing this page.
  • Create New...