Jump to content
  • Откройте аккаунт на Диспуте за 5 минут

Продаете недвижимость, машину, телефон, одежду?  Тысячи  просмотров ежедневно на dispute.az  помогут вам. Бесплатная доска обьявлений.

Recommended Posts

Yaziq milletim ne qeder vetenini seven bashci yoxdursa her addimbashi haqlariviz tapdalanacaq.Vezifeye gelib basi ancaq pul yigmaqa qarishanlara sozum odur ki her bir seyin sonu olur.gec tez qusacaglar inshallah.

• Replies 4.7k
  • Created
  • Last Reply

[quote name='imran1966' timestamp='1304527973' post='9013901']
Salam qonşular! Bu gün baş verən əsas məqamları sizə çatdirmaq istəyirəm. Bir neçə nəfər qəbula daxil oldu.Sonradan biz İlqari da içəri ötürə bildik. Alınan məlumatlar belədir.Müşavirə keçirilib, Hansısa (adı çəkilməyib) şirkətlə danışıqlar gedib və gedəcək. Guya həmin şirkət razılaşıb ki. bizim artıq qalan adamları hazır mənzillərlə təmin etsin ,əvəzində isə İcra hakimiyyəti onlara məxsus binalarn sənədləşməsini və qəbul edilməsini öz üzərinə götürəcək.Və evin 1 kv.m təxminən 400$-400 manat civarinda olacaq.Binaların harada yerləşməsi məlum deyil.317 nəfərin siyahısına gəldikdə isə Hacıbala müəllim qeyd edib ki, o bu siyahini qəbul etməyib, yəni siyahı hələ ki dondurulub(Bizim etirazlarımızdan sonra).Qisa və konkret bu qədər. Növbəti görüş 13 may saat 11-ə təyin olunub.
Biz isə bazar günü saat 11-də ümumi məsləhətləşmələr və informasiyaları bölüşmək üçün yenə tikintinin qabağinda yığışacayıq.
[/quote]

спс...Как приятно читать....и как хочется в это поверить...Неужели это правда....??
незнаешь радоваться, или опять лапшу на уши повесили.................??

[quote name='oma' timestamp='1304536302' post='9015079']
спс...Как приятно читать....и как хочется в это поверить...Неужели это правда....??

[/quote]

Camaat indidən havaya girməyin. Hələ ortada heç nə yoxdur. Hazır mənzil tökülmüşdü bayıra onu da bizlərə verələr. Bu qədər sadəlövh olmayın!

[quote name='oma' timestamp='1304536302' post='9015079']
[/quote]
Bunlar hələ ki FƏRZİYYƏLƏRDİR.Mer bizə bir cür deyir,digərlərinə isə başqa cür.Merin GEN MMC ilə görüşündən Müsavar qəzetindəki bu sözləri diqqətlə oxuyaq:Mer görüş zamanı aksiyaçılara deyib ki, hökumətə layihə təqdim edəcək. Həmin layihəyə əsasən “GEN” MMC və “MUR-AY” şirkətləri tərəfindən aldadılan vətəndaşlara [b]tikinti[/b] aparmaq üçün yer ayrılmalıdır.(Müsavat,5 may)

По моим источникам дела на данный момент:
1)документация на наш дом будет готов не раньше 9-месяца
2)размещение 317 человек уже готово может быть будут небольшие изменения
3)есть 3 строй.фирмы одному из которых доверят окончание строительства.
4)денег наличными не будет это на все 100%
5)всем будут делать предложение от которых нельзя будет отказаться
Вот какие будут предложения точно не известно( это тоже готовится).
на сегодня дело такие.

[quote name='cool078' timestamp='1304586311' post='9019810']
Azik salam brat.necesen?info nadejnaya?
[/quote]
Салам ай брат.давно тебя не видно!Инфо из надежных источников но опять же говорю что я сам боюсь что завтра может что то изменится.Потому что каждый Божий день наши чиновники встают с утра не с той ноги и мысли приходят разные.Вот по этому я молюсь musulman: что бы завтра все было хорошо

04.05.2011 tarixde Baki Meriyasinda Muraycilarin gorushu barede informasiya bulleteni…
Salam
Dunen 04.05.2011 tarixde saat 16:00 teyin edilmish Muray Paycilarinin teleb ve tekliflerine Baki Icra Bashcisi Abutalibovun cavabin oyrenmek ucun teyin edilmish gorush barede genish melumat vermek isteyirem!
Isterdim digget ile her bir hadisenin cereyan etmesini oxuyarag oz mentigi neticenizi cixarin!
Dunen bezileri meni burda yazdiglarima gore ittiham etmek istedi. Ancag goy o adamlar evvelce oz hereketlerinin duzgun olub olmadigini aydinlashdirsinlar ve ne edirlerse hami ile meslehetleshib elesinler. Yoxsa cayxanada 5-6 ozu kimisile birleshib digerlerinin mal-mulku barede gerar vermesinler!
Demek deyilen vaxt deyilen yerdeki gorushe getmeye hazirlashanda mene bir payci terefinden zeng geldi ki bes Cumshude zeng etdim ki necede harda toplashag dediki gelme , 20 neferin adindan ibaret siyahi tutulub verilib Hacibala onlari gebul edecek numayende kimi!!!!
Men de bu xeberin degigliyin oyrenmek ucun Cumshudun ozu ile elage saxladim … garmagaraishig cavablar vermeye bashladi ki saat 14:45 de burdayam baksovetde vaxti oldururem gel. Dedim bu ne sohbetdi? Dedi ki men bilmirem Guloglan yazib verib siyahini…
Artig eseblerim dozmedi ele bu sohbetden sonra artig telesik getdim ora. Imran ile birlikde.Gelib catanda artig insanlar toplashmishdi 50-100 arasi … saat 15:30 olardi. Hele yarimsaat var idi gorushe. Gelib catanda haminin yaninda bu meseleni arashdirmaga calishdim. Hami bu xeberden shoka dushdu. Yeni xatirlayirsizca Prokuraturaya da gedende 15 degige gabag gelib iceri girerek numayende kimi bezi adamlar gorushun alinmamasina sherait yaratmishdi. Yegin bu da hemin kuxnada bishmish texribat xarakterli gabaglayici addim idi.
Guloglanda sorushdum bu ne meseledi ?Siz kimsiz ki 20 nefer siyahi filan tutursuz ki bunlari gebul elesin hamini yox?
Dedi men bilmriem bu ne meseledi. Kim deyib sene haminin yaninda Cumshudden sorushdum ki sen demedin bele?
Gayitdi ki yox ey dunen Mehebbet zeng edib verib siyahini…
Guloglan bashladi mene nayezd elemeye besdi de gurtar bu sohbeti . Internetde yazirsan ne bilim separat danishiglara gedirler. Dedim bele deyil beyem.. ozu de sen iceride 317-nin siyahisn Abutalibovdan hami isteyende ki ver demisen ki verme,niye? Sen kimsen haminin adindan gerar verirsen?
Gayitdi ki demishem eceb elemishem bele olmasa dava dusher..
Cavabin verdim ki haggi yeyilenler dava salarda .. Sen 10 min vermisen puluvu almag isteyirsen ev alanlarin siyahisin ashkar edilmesine niye garishirsan?
Ne ise cekildi giraga…
Narazilig dalgasinda camaat hirslendi. Bu zaman yegin ele o teyin olunmush 20 nefer hele saat 4 olmamaish gebula girmeye calishdi. Lakin camatin tezyiginden sonra bu mesele alinmadi. Ve Hamini Meriyanin on gapisana getmeye ordan umumi gebul edilerek hamiya informasiya verilmesin teleb etdik. Ve hami getti deyilen yere. Lakin orda yene polisler geldi. Gapidan Rasim( Meriyanin aparat rehberi) dedi ki yene evvelki kimi 10 nefer gebul edecek Abutalibov./ Galanlarin gebul etmeyecek. Hami teleb etse de ki yene bagda hamiya elan etsin ne bash verib ve teleblerimize hansi cavab verilib PA dan…
Ancag uzun suren naraziligia baxmayarag bizim “demokrat” rehber vezifeli shexsler camaatin isteyine hemisheki kimi polis neferleri arxasinda gulag ardina vurdular. .30 degge bele suren hadiselerden sonra yene bir grup onlarin dediyi kimi ( artig teyinetikleri 20 nefer deyil )boyur gapidan gorushmeye can atdi .. camaat separat hereketler etmemeye cagirsalarda hemin adamlar yene de oz missiyalarini yerine yetirdiler canla bashla. Ancag bu defe camaatin yariya gederi onlarin arxasinca getdi yarisi on gapida galdi. Parcalanma olmasin deye men hamiligda boyur gapiya getmeyi teklif etdim ve biz de gedib catdig ve izdiham pillekenleri galxmaga bashladi ve plan alinmadigina gore gapilarda secilmishler deyil )) irelide duran admalar hemde ele teyin edilmishlerin coxu iceri girdi ve polis guc ile gapini bagladi . Ne ise veziyyetin bele oldugun gorub camaat yene on gapiya getdi ve teleb etdi ki bagda hamiya informasiya versin kecen defeki kimi. Bir o geder de ele gorushe girenler terefden orda gozleme zalinda gozlediler..Ne ise yene eyni senari eyni hadiseler..
Cumshud iceri girmemishdi. Boyur terefden .. Gelerek on gapidan girmek istedi Azadelinin mushayeti ile.. Lakin gadinlar ona ele tezyig etdiler ki Azadeli sovsem yox oldu gormedim nece hara getdi. Ancag Cumshudu gadinlar divara dirteyib carmixa cekirdi …
Camaatin telebin yeni umumi gorush etmesin gulag ardina vurduglarina gore mene Prezident Aparati garshina gederek ordan bunlari mecbur etmesini teleb etmek teklifleri geldi. Lakin men bunun konkret addim olmadigin anlayarag almag istediyimiz informasiyani almaga calishmag ucun bashga cur konfliktsiz yol secdim.
Veziyyetin pat oldugun ve iceri girerek 1 grup adamin camaatin adindan yola verileceyin anlayarag yenede numayende kimi gedib Abutalibova camaatin isteyin yeni bagda gorush telebin catdirmag ucun Cumshudun iceri buraxilmasini teklif etdim( yeni mence ondan bashga hec kim Mere bu bunu catdira bilmez… ve ancag ona cavab vererdi. )Bunu camaat istemese de inamsizligdan men ozumun de onu ile gederek hem siyahimizin 879 paycinin 926 mugavile barede informasiyani shexsen ona vermeye (print edib getirmishdim mexsusu) hem de onun Abutalibovu hamiya melumat vermek telebin catdirmagina yardim etmeye gore etdim. Cunki konkret olarag men ishin gedishatin bele anladim ki burda yene hansisa oyun gedir.
Meselen siyahi meselesi .. meyarsiz 8 ay gabag Bextiyar terefinden hazirlanmag isteyen siyahinin eyni varianti olmasini.( camaatin hagginin yeyilerek ortada 1 cox tapsh ve bashga yol ile siyahiya salmag),haramcilig ile bashlanan bu ishde sonraki 2-3-4 novbede olanlarin payinin ise sovsem taninmayacagini..
Tikinti aparmag ucun artig bezi hamini tanidigi yeni adamin teyin edilmesi ve onun yeniden de ortaya cixmish “lider”cikler ile birlikde butun toplantilarda ishtirak ederek oz xeyirlerin tutmaga calishmalari..
Hami bilir ki o adamlar kimdi… Hem bizim binani hem de yeni ved edilen sohbeti geden torpagda ne tikilecekse onu ele almag isteyen 1 grup..ve bizim shesterka paycilarimizdan ibaret komandasi…
Ne ise..
Iceri daxil oldug ve getdik. Iceride artig yene de gizgin muzakire gedirdi…))) Yeni Abutalibov oz melumatlarin verirdi… Bir grup lal dinmez sukut icinde gulag asirdi… bunlar basbasda girenler idi ve maragli paycilar idi..
Bir grup ise feal muzakire edir sualar verirdi .. Abutalibovun dediklerini destekleyirdiler,sozune guc veriridiler.Karoce tamashanin yeni perdesi gedirdi…Yeni ona her vech ile praw oldugunu ve camaatin onu desteklediyini ashilamaga calishirdilar. Camaat ise colde gishgirirdi hec kes onlarin sesine hec vnimaniye de vermirdi.. Karoce yene AzTV …
Cumshud ve men camatin ne istediyin bildirmek istedik Rasim ve Tahir buna imkan vermediler. Cumshud Ilgar gel cixag dedi tez-tez.. )) Bayirdakilarin gezebinden cekinirdi deysen artig,.
Argumenti Abutalibovun bu oldu ki kecen defe aramizda kimlerse olub ve muxalifet gesetlerinde yene onun baresinde nelerse yazilib. Bizim mesele barede…Buna gore de camaati gebul etmeyecem bayira cixmayacam
Ancag bizden 1 gun gabag GEN MMC paycilari kutlevi aksiya kecirmish ve mecbur etmishdir ki bizi kimi hamini optom iclas zalinda gebul etsin. Ve orda o geder nayezd elemishdirler ki Abutalibov yari yolda durub gedib zaldan gorush bele galmagal ile bitib. Yeni men dushunduyumden artig kutle gabaginda onu her gun sixishdirdiglarina gore esebleri buna yol vermir..
Yeri gelmishken bizim paycilardan hem bizde hem de Genn MMC de olanlar var yeni her iki toplantilarda olurlar.. ve kursdadi her sheyden… Sabah 06.05.2011 de saat 11:00 Gen MMC paycilari apelyasiya mehkemesinde gorushleri var ordan cixib birbasha Abutalibovun ustune gedecekdirler…
Bu da ele –bele anons kimi…
Onlara da bizlere verilen ved verilib…
Men ise calishdim konkret informasiyalari alim ki sizler ile bolushum.. Evvelce Siyahimizi Tegdim etmek istedim ve nehayet stolunun ustune garshisina goydum o da goturub bir kenare goydu.,. Oz paycilarimiz ele orda siyahinnin ustune hucum cekdiler ve oz dannilarin yoxlamaga bashladilar… Abutalibov ve deyeceyi infolar galdi kenarda…Imkan tapib mende bu arada konkret suallar verib cavab almaga calishdim…))) Siyahiya baxarag oz dannilarin da hansisa regem sehvi olanlar menden bunun niye bele oldugun arashdirmaga calishirdi )))
Ne ise….
Sual verdim: 1: Kecen defe bildirdim ki menziller uzre arashdirma aparilsin siyahi sheffaf hansisa meyar ve standart olsun.O mesele nece oldu.
Cavab: Men de dedim ki DIN mustentigine ki hansisa meyar olsun. Lakin onlar ozlerinin bildiyi meyar ile siyahi tutdular ve men de bu siyahini gebul etmedim.
Sual: Demeli siyahi legv edildi.
Cavab : Beli gebul etmedim…
Bel informasiya verdi ki camaata deyin ki 1 tikinti shirketi dovlete muraciet edib. Ve bu tikinti shirketi ile danishiglar aparilir. PA bu meselenin helli yollari barede raziliga gelmek bardede gosterish verilib. Sual: Bizim teklifler ile bagli Fuad Elesgerovla mushavire kecirildi?
Cavab: mushavire kecirilib PA..
Sual : Fuad m-m in …
Cavab ne fergi var deyirem de PA da .. konkret ad ve kimin rehberliyi ile deyilmedi…
Mende bu cavabdan bele teesurat yarandi kii PA adi cekilmeyen rehber ishci tek bizim deyil hem de Gen mmc nin problemin helline aid nese mushavire edib.. Ancag bu konret resmi shekilde olmayib. Geyri formaldi yegin ki ona gore afishiravat elemirler. Hem de bizim tegdim etdiyimiz 210 adamin imzasi ile teklifler paketimiz de ,ustunde Guloglanin yazdigi teklif de, diger 2 gadinlarin yazdigi teklifler de .. hec yegin bir defe de oxunulmayib ve arashdirimayib… Hami yegin artig anlayir niye .. ve niye imza toplantisinda dava gedirdi )))
Ne ise..
Sonda deyilen Sizlere catdirlasi informasiya budur:
1.Siyahi legv edilib ya da dediyi kimi gebul elemedi…
2. Hansisa tikinti shirketi dovlete muraciet edib. Garshiligli razilashma ile o tikinti shirketindeki hazir evlerdeki bosh menzillerde bizleri yerleshdirecekler.hazir evlerde acar tegdim edilecek ki gir yasha…
Tikinti shirketine de evezinde bize deyilen 2 ha torpag sahesi (bu torpag sahesi Emlak komitesine mexsusdu 10 Hadi. Gismet shadliog evi yaxinliginda dairevi yol etrafinda) ve diger komeklikler edilecek.
Evvel geyd etdi ki shirket bezi shertler goyub ki bunlar bizim ucun uygun deyil . Ancag deyesen raziliga gelibler.
Ve gorushdukden sonra ekspertler gedib hemin evleri nezerden kecirecekler ve deyerlendirme aparacaglar.
Ve hansi bir gerar olsa bizlere bildirecekler.
Sual : Bizim binanin talieyi nece olacag?
Cavab: Ordada yerleshdirilecek paycilar. Kim istese orda kim istese teklif edilen yerde ferdi yanashma ile… Ancag bu shirketin evi hazirdi gir yasha acar verecek. Ancag Sizin bina hele ne vaxt tikilecek o melkum deyil…(yeni ora dushecek 317 neferin de sevinmesi sual altdadi))
Sual:Bize deyilmishdi ki muraydaki eve order verilecek bes hemin menzillere?
Cavab:Order deyil mugavile olacag hemin shirket ile… Ve Meriyanin imzali dovlet teminati senedi…
Sual:Axi bildiyimize gore o shirket evvelerde insanlarda her kvadrata sonradan pul yigib?
Cavab: mugavileni imzalayanda oxumag lazimdi. Ele bend var. Sildirin de onu…
Sual: ne vaxt yeni konkret ne vaxt hansisa informasiya ala bileceyik
Evvel 1 ci gun dedi .. sonra ise 1 ci gun 9may bayrami, 10-11-12 gul baryamlari ish gunu deyil.. 13 beshinci cume gunu saat 11 :00 da melumat verecek. Yeni hemin vaxt 10 nefer gelin bele kutlevi gelsez hec onlari da gebul etmeyevcem.
Ne ise bu sonranin ishdi . Biz konkret tarxi ve vaxti bilirik ve oz hugumuzu da gorumag ucun gelib umumi cavab almaliyig.
Bundan sonra teshekkunameler geyd edildi ve bayira cixdig.insanlarin esebleri sakitleshdi. Her halda umud yarandi ki arada gezib separat oz pullarin almagdan otru haminin menafeyin udar altinda goymag isteyenlerin garshisi paycilarin kutlevi etirazi ile alindi.
Novbeti ne addimlar atmag ve fikir mubadilesi etmek ucun ise artig her bazar gunu saat 11 de tikintide gorush adetin berpa edirik!!!
Buyurun gelin ishtirak edin. Ne fikir ve ideya varsa hamini yaninda bildirin ve hami hansi teklife razi olsa o da olunsun. Yoxsa kimse iceri girib oz aglindan haminin adindan gerar vermesin ki meselen siyahi aciglansin ya yox.. Hami ne gerar vererse o da edilsin. Hemcinin kimlerse separat danishiglara gedib ozlerinde kimlerinse telebi ile siyahilar ,yaxud numayendelr yaratmasi oyunlari sona verilmelidi. Sonda hemin adamlari ele bu haggi yeyilmish paycilar parcalayacag…
Besdirin gurtarin ozuvuzun 5-10 min puluvuzu almagdan otru her varianta getdiyiniz…
Onsuz da atanshilerin adetidi atmag.. Yene atilacagsiz…
Gedin alin puluvuzu ancag teklikde camaatin adindan gerar vermeyin.Kishisen tek get Abutalibovun,Huseynovun, Gilincovun gebuluna oz shexsi problemivi hell ele. Yoxsa 5-6 adam toplasharag haminin adindan istifade ederek hec bir gerar sahibi olmayan adamlarin yanina girib camaatin haggini ayaga vermeyin!

http://lent.az/xeber_65066_%E2%80%9CMur-Ay%E2%80%9D-%C4%B1n_sahibi_h%C9%99bs_edildi

http://www.musavat.com/new/Son_x%C9%99b%C9%99r/99970-%22MUR-AY%22_%C5%9E%C4%B0RK%C6%8FT%C4%B0N%C4%B0N_RHB%C6%8FR%C4%B0_TUTULUB

Mentigi neticedi!!
Artig bu ishlerde yeni sehife acilir..
Demeli Elxan ile de mueyyen muddet bizi yola verecekler...Vaxt uzanacag...

Men butun yazilanlari oxudum, ve Guloglan muellimin hereketlerini satqinliq kimi qiymetlendirirem. 900 nefer adam aldadilib, her hansi bir hereketi hami ile razilashdirilmaginin yerine haminin adindan istifade edib oz problemini hell etmek isteyir. Belke ona dovlet terefinden soz verilib ki, eger onlari bizden uzaq tutsan senin ishini birinci hell edeceyem. Her halda, BAZAR yigilanda haminin raziligi ile gelen gorush uchun 10 nefer numayende sechek, ve bu 10 nefer arasinda Guloglan muellim 100% olmali deyil. Chunki 900 neferin hamisi ishtirak etmek isteyir, o ise ozbashina 2 defe artiq 900 nefer vetendashin adindan sui istifade edib.

для русскоязычных - предлагаю во время следующей встречи в воскресенье выбрать 10 человек которые будут представлять нас во время следующей встречи с Абуталубовом. Поступки Guloglan м-м-а, расцениваются как предательство, (может ему обещали что его проблему первыми уладят если он будет всех нас держать по дальше и поможет вышестоящим принять то решение которое может быть не совсем выгодно нам, но может быть выгодно ему и государству. В связи с этим считаю что Guloglan м-м-а нельзя вписывать в список, и пусть в этот раз как и все сидит на улице

[quote name='bakhack' timestamp='1304601732' post='9022973']
04.05.2011 tarixde Baki Meriyasinda Muraycilarin gorushu barede informasiya bulleteni…
Salam
Dunen 04.05.2011 tarixde saat 16:00 teyin edilmish Muray Paycilarinin teleb ve tekliflerine Baki Icra Bashcisi Abutalibovun cavabin oyrenmek ucun teyin edilmish gorush barede genish melumat vermek isteyirem!
Isterdim digget ile her bir hadisenin cereyan etmesini oxuyarag oz mentigi neticenizi cixarin!
Dunen bezileri meni burda yazdiglarima gore ittiham etmek istedi. Ancag goy o adamlar evvelce oz hereketlerinin duzgun olub olmadigini aydinlashdirsinlar ve ne edirlerse hami ile meslehetleshib elesinler. Yoxsa cayxanada 5-6 ozu kimisile birleshib digerlerinin mal-mulku barede gerar vermesinler!
Demek deyilen vaxt deyilen yerdeki gorushe getmeye hazirlashanda mene bir payci terefinden zeng geldi ki bes Cumshude zeng etdim ki necede harda toplashag dediki gelme , 20 neferin adindan ibaret siyahi tutulub verilib Hacibala onlari gebul edecek numayende kimi!!!!
Men de bu xeberin degigliyin oyrenmek ucun Cumshudun ozu ile elage saxladim … garmagaraishig cavablar vermeye bashladi ki saat 14:45 de burdayam baksovetde vaxti oldururem gel. Dedim bu ne sohbetdi? Dedi ki men bilmirem Guloglan yazib verib siyahini…
Artig eseblerim dozmedi ele bu sohbetden sonra artig telesik getdim ora. Imran ile birlikde.Gelib catanda artig insanlar toplashmishdi 50-100 arasi … saat 15:30 olardi. Hele yarimsaat var idi gorushe. Gelib catanda haminin yaninda bu meseleni arashdirmaga calishdim. Hami bu xeberden shoka dushdu. Yeni xatirlayirsizca Prokuraturaya da gedende 15 degige gabag gelib iceri girerek numayende kimi bezi adamlar gorushun alinmamasina sherait yaratmishdi. Yegin bu da hemin kuxnada bishmish texribat xarakterli gabaglayici addim idi.
Guloglanda sorushdum bu ne meseledi ?Siz kimsiz ki 20 nefer siyahi filan tutursuz ki bunlari gebul elesin hamini yox?
Dedi men bilmriem bu ne meseledi. Kim deyib sene haminin yaninda Cumshudden sorushdum ki sen demedin bele?
Gayitdi ki yox ey dunen Mehebbet zeng edib verib siyahini…
Guloglan bashladi mene nayezd elemeye besdi de gurtar bu sohbeti . Internetde yazirsan ne bilim separat danishiglara gedirler. Dedim bele deyil beyem.. ozu de sen iceride 317-nin siyahisn Abutalibovdan hami isteyende ki ver demisen ki verme,niye? Sen kimsen haminin adindan gerar verirsen?
Gayitdi ki demishem eceb elemishem bele olmasa dava dusher..
Cavabin verdim ki haggi yeyilenler dava salarda .. Sen 10 min vermisen puluvu almag isteyirsen ev alanlarin siyahisin ashkar edilmesine niye garishirsan?
Ne ise cekildi giraga…
Narazilig dalgasinda camaat hirslendi. Bu zaman yegin ele o teyin olunmush 20 nefer hele saat 4 olmamaish gebula girmeye calishdi. Lakin camatin tezyiginden sonra bu mesele alinmadi. Ve Hamini Meriyanin on gapisana getmeye ordan umumi gebul edilerek hamiya informasiya verilmesin teleb etdik. Ve hami getti deyilen yere. Lakin orda yene polisler geldi. Gapidan Rasim( Meriyanin aparat rehberi) dedi ki yene evvelki kimi 10 nefer gebul edecek Abutalibov./ Galanlarin gebul etmeyecek. Hami teleb etse de ki yene bagda hamiya elan etsin ne bash verib ve teleblerimize hansi cavab verilib PA dan…
Ancag uzun suren naraziligia baxmayarag bizim “demokrat” rehber vezifeli shexsler camaatin isteyine hemisheki kimi polis neferleri arxasinda gulag ardina vurdular. .30 degge bele suren hadiselerden sonra yene bir grup onlarin dediyi kimi ( artig teyinetikleri 20 nefer deyil )boyur gapidan gorushmeye can atdi .. camaat separat hereketler etmemeye cagirsalarda hemin adamlar yene de oz missiyalarini yerine yetirdiler canla bashla. Ancag bu defe camaatin yariya gederi onlarin arxasinca getdi yarisi on gapida galdi. Parcalanma olmasin deye men hamiligda boyur gapiya getmeyi teklif etdim ve biz de gedib catdig ve izdiham pillekenleri galxmaga bashladi ve plan alinmadigina gore gapilarda secilmishler deyil )) irelide duran admalar hemde ele teyin edilmishlerin coxu iceri girdi ve polis guc ile gapini bagladi . Ne ise veziyyetin bele oldugun gorub camaat yene on gapiya getdi ve teleb etdi ki bagda hamiya informasiya versin kecen defeki kimi. Bir o geder de ele gorushe girenler terefden orda gozleme zalinda gozlediler..Ne ise yene eyni senari eyni hadiseler..
Cumshud iceri girmemishdi. Boyur terefden .. Gelerek on gapidan girmek istedi Azadelinin mushayeti ile.. Lakin gadinlar ona ele tezyig etdiler ki Azadeli sovsem yox oldu gormedim nece hara getdi. Ancag Cumshudu gadinlar divara dirteyib carmixa cekirdi …
Camaatin telebin yeni umumi gorush etmesin gulag ardina vurduglarina gore mene Prezident Aparati garshina gederek ordan bunlari mecbur etmesini teleb etmek teklifleri geldi. Lakin men bunun konkret addim olmadigin anlayarag almag istediyimiz informasiyani almaga calishmag ucun bashga cur konfliktsiz yol secdim.
Veziyyetin pat oldugun ve iceri girerek 1 grup adamin camaatin adindan yola verileceyin anlayarag yenede numayende kimi gedib Abutalibova camaatin isteyin yeni bagda gorush telebin catdirmag ucun Cumshudun iceri buraxilmasini teklif etdim( yeni mence ondan bashga hec kim Mere bu bunu catdira bilmez… ve ancag ona cavab vererdi. )Bunu camaat istemese de inamsizligdan men ozumun de onu ile gederek hem siyahimizin 879 paycinin 926 mugavile barede informasiyani shexsen ona vermeye (print edib getirmishdim mexsusu) hem de onun Abutalibovu hamiya melumat vermek telebin catdirmagina yardim etmeye gore etdim. Cunki konkret olarag men ishin gedishatin bele anladim ki burda yene hansisa oyun gedir.
Meselen siyahi meselesi .. meyarsiz 8 ay gabag Bextiyar terefinden hazirlanmag isteyen siyahinin eyni varianti olmasini.( camaatin hagginin yeyilerek ortada 1 cox tapsh ve bashga yol ile siyahiya salmag),haramcilig ile bashlanan bu ishde sonraki 2-3-4 novbede olanlarin payinin ise sovsem taninmayacagini..
Tikinti aparmag ucun artig bezi hamini tanidigi yeni adamin teyin edilmesi ve onun yeniden de ortaya cixmish “lider”cikler ile birlikde butun toplantilarda ishtirak ederek oz xeyirlerin tutmaga calishmalari..
Hami bilir ki o adamlar kimdi… Hem bizim binani hem de yeni ved edilen sohbeti geden torpagda ne tikilecekse onu ele almag isteyen 1 grup..ve bizim shesterka paycilarimizdan ibaret komandasi…
Ne ise..
Iceri daxil oldug ve getdik. Iceride artig yene de gizgin muzakire gedirdi…))) Yeni Abutalibov oz melumatlarin verirdi… Bir grup lal dinmez sukut icinde gulag asirdi… bunlar basbasda girenler idi ve maragli paycilar idi..
Bir grup ise feal muzakire edir sualar verirdi .. Abutalibovun dediklerini destekleyirdiler,sozune guc veriridiler.Karoce tamashanin yeni perdesi gedirdi…Yeni ona her vech ile praw oldugunu ve camaatin onu desteklediyini ashilamaga calishirdilar. Camaat ise colde gishgirirdi hec kes onlarin sesine hec vnimaniye de vermirdi.. Karoce yene AzTV …
Cumshud ve men camatin ne istediyin bildirmek istedik Rasim ve Tahir buna imkan vermediler. Cumshud Ilgar gel cixag dedi tez-tez.. )) Bayirdakilarin gezebinden cekinirdi deysen artig,.
Argumenti Abutalibovun bu oldu ki kecen defe aramizda kimlerse olub ve muxalifet gesetlerinde yene onun baresinde nelerse yazilib. Bizim mesele barede…Buna gore de camaati gebul etmeyecem bayira cixmayacam
Ancag bizden 1 gun gabag GEN MMC paycilari kutlevi aksiya kecirmish ve mecbur etmishdir ki bizi kimi hamini optom iclas zalinda gebul etsin. Ve orda o geder nayezd elemishdirler ki Abutalibov yari yolda durub gedib zaldan gorush bele galmagal ile bitib. Yeni men dushunduyumden artig kutle gabaginda onu her gun sixishdirdiglarina gore esebleri buna yol vermir..
Yeri gelmishken bizim paycilardan hem bizde hem de Genn MMC de olanlar var yeni her iki toplantilarda olurlar.. ve kursdadi her sheyden… Sabah 06.05.2011 de saat 11:00 Gen MMC paycilari apelyasiya mehkemesinde gorushleri var ordan cixib birbasha Abutalibovun ustune gedecekdirler…
Bu da ele –bele anons kimi…
Onlara da bizlere verilen ved verilib…
Men ise calishdim konkret informasiyalari alim ki sizler ile bolushum.. Evvelce Siyahimizi Tegdim etmek istedim ve nehayet stolunun ustune garshisina goydum o da goturub bir kenare goydu.,. Oz paycilarimiz ele orda siyahinnin ustune hucum cekdiler ve oz dannilarin yoxlamaga bashladilar… Abutalibov ve deyeceyi infolar galdi kenarda…Imkan tapib mende bu arada konkret suallar verib cavab almaga calishdim…))) Siyahiya baxarag oz dannilarin da hansisa regem sehvi olanlar menden bunun niye bele oldugun arashdirmaga calishirdi )))
Ne ise….
Sual verdim: 1: Kecen defe bildirdim ki menziller uzre arashdirma aparilsin siyahi sheffaf hansisa meyar ve standart olsun.O mesele nece oldu.
Cavab: Men de dedim ki DIN mustentigine ki hansisa meyar olsun. Lakin onlar ozlerinin bildiyi meyar ile siyahi tutdular ve men de bu siyahini gebul etmedim.
Sual: Demeli siyahi legv edildi.
Cavab : Beli gebul etmedim…
Bel informasiya verdi ki camaata deyin ki 1 tikinti shirketi dovlete muraciet edib. Ve bu tikinti shirketi ile danishiglar aparilir. PA bu meselenin helli yollari barede raziliga gelmek bardede gosterish verilib. Sual: Bizim teklifler ile bagli Fuad Elesgerovla mushavire kecirildi?
Cavab: mushavire kecirilib PA..
Sual : Fuad m-m in …
Cavab ne fergi var deyirem de PA da .. konkret ad ve kimin rehberliyi ile deyilmedi…
Mende bu cavabdan bele teesurat yarandi kii PA adi cekilmeyen rehber ishci tek bizim deyil hem de Gen mmc nin problemin helline aid nese mushavire edib.. Ancag bu konret resmi shekilde olmayib. Geyri formaldi yegin ki ona gore afishiravat elemirler. Hem de bizim tegdim etdiyimiz 210 adamin imzasi ile teklifler paketimiz de ,ustunde Guloglanin yazdigi teklif de, diger 2 gadinlarin yazdigi teklifler de .. hec yegin bir defe de oxunulmayib ve arashdirimayib… Hami yegin artig anlayir niye .. ve niye imza toplantisinda dava gedirdi )))
Ne ise..
Sonda deyilen Sizlere catdirlasi informasiya budur:
1.Siyahi legv edilib ya da dediyi kimi gebul elemedi…
2. Hansisa tikinti shirketi dovlete muraciet edib. Garshiligli razilashma ile o tikinti shirketindeki hazir evlerdeki bosh menzillerde bizleri yerleshdirecekler.hazir evlerde acar tegdim edilecek ki gir yasha…
Tikinti shirketine de evezinde bize deyilen 2 ha torpag sahesi (bu torpag sahesi Emlak komitesine mexsusdu 10 Hadi. Gismet shadliog evi yaxinliginda dairevi yol etrafinda) ve diger komeklikler edilecek.
Evvel geyd etdi ki shirket bezi shertler goyub ki bunlar bizim ucun uygun deyil . Ancag deyesen raziliga gelibler.
Ve gorushdukden sonra ekspertler gedib hemin evleri nezerden kecirecekler ve deyerlendirme aparacaglar.
Ve hansi bir gerar olsa bizlere bildirecekler.
Sual : Bizim binanin talieyi nece olacag?
Cavab: Ordada yerleshdirilecek paycilar. Kim istese orda kim istese teklif edilen yerde ferdi yanashma ile… Ancag bu shirketin evi hazirdi gir yasha acar verecek. Ancag Sizin bina hele ne vaxt tikilecek o melkum deyil…(yeni ora dushecek 317 neferin de sevinmesi sual altdadi))
Sual:Bize deyilmishdi ki muraydaki eve order verilecek bes hemin menzillere?
Cavab:Order deyil mugavile olacag hemin shirket ile… Ve Meriyanin imzali dovlet teminati senedi…
Sual:Axi bildiyimize gore o shirket evvelerde insanlarda her kvadrata sonradan pul yigib?
Cavab: mugavileni imzalayanda oxumag lazimdi. Ele bend var. Sildirin de onu…
Sual: ne vaxt yeni konkret ne vaxt hansisa informasiya ala bileceyik
Evvel 1 ci gun dedi .. sonra ise 1 ci gun 9may bayrami, 10-11-12 gul baryamlari ish gunu deyil.. 13 beshinci cume gunu saat 11 :00 da melumat verecek. Yeni hemin vaxt 10 nefer gelin bele kutlevi gelsez hec onlari da gebul etmeyevcem.
Ne ise bu sonranin ishdi . Biz konkret tarxi ve vaxti bilirik ve oz hugumuzu da gorumag ucun gelib umumi cavab almaliyig.
Bundan sonra teshekkunameler geyd edildi ve bayira cixdig.insanlarin esebleri sakitleshdi. Her halda umud yarandi ki arada gezib separat oz pullarin almagdan otru haminin menafeyin udar altinda goymag isteyenlerin garshisi paycilarin kutlevi etirazi ile alindi.
Novbeti ne addimlar atmag ve fikir mubadilesi etmek ucun ise artig her bazar gunu saat 11 de tikintide gorush adetin berpa edirik!!!
Buyurun gelin ishtirak edin. Ne fikir ve ideya varsa hamini yaninda bildirin ve hami hansi teklife razi olsa o da olunsun. Yoxsa kimse iceri girib oz aglindan haminin adindan gerar vermesin ki meselen siyahi aciglansin ya yox.. Hami ne gerar vererse o da edilsin. Hemcinin kimlerse separat danishiglara gedib ozlerinde kimlerinse telebi ile siyahilar ,yaxud numayendelr yaratmasi oyunlari sona verilmelidi. Sonda hemin adamlari ele bu haggi yeyilmish paycilar parcalayacag…
Besdirin gurtarin ozuvuzun 5-10 min puluvuzu almagdan otru her varianta getdiyiniz…
Onsuz da atanshilerin adetidi atmag.. Yene atilacagsiz…
Gedin alin puluvuzu ancag teklikde camaatin adindan gerar vermeyin.Kishisen tek get Abutalibovun,Huseynovun, Gilincovun gebuluna oz shexsi problemivi hell ele. Yoxsa 5-6 adam toplasharag haminin adindan istifade ederek hec bir gerar sahibi olmayan adamlarin yanina girib camaatin haggini ayaga vermeyin!
[/quote]

Dunen men Cumsude zeng etdim ki gorus harda ve saat necede olacagini oyrenim.O ise mene bildirdi ki artiq 20 neferin adi DIN terefinden Icra hakimiyyetine teqdim olunub ve yalniz o 20 nefer qebul edilecek.Cumsud mene dedi ki bura gelmeyin hecbir menasi yoxdur biz qebuldan cixandan sonra menimle elaqe saxla men sene ne oldugunu bildirerem.

[quote name='pier' timestamp='1304653484' post='9026742']
Dunen men Cumsude zeng etdim ki gorus harda ve saat necede olacagini oyrenim.O ise mene bildirdi ki artiq 20 neferin adi DIN terefinden Icra hakimiyyetine teqdim olunub ve yalniz o 20 nefer qebul edilecek.Cumsud mene dedi ki bura gelmeyin hecbir menasi yoxdur biz qebuldan cixandan sonra menimle elaqe saxla men sene ne oldugunu bildirerem.
[/quote]
Çox maraqlıdır.Deməli kiminsə qəbuluna düşmək üçün DİN-dən icazə almaq və ya onların tərtib etdiyi siyahıya düşmək lazımdır?Və yaxud da Cümşüdə zəng vurmaq lazimdir? Bu haminin problemidir. DİN artiq bizimlə bağli işlərini gördü.Çox sağ olsunlar. İndi də Elxan və onun dəstəsi ilə məşğul olsalar daha yaxşı olar.Mən də yuxarida Valdiviyanin yazdiqlari fikirlərlə raziyam. Bazar günü yığışıb özümüz həmin 20 nəfərin siyahısını tutariq.Bütün payçıların inandiqları və etibar etdikləri payçıları həmin siyahiya daxil edərik.

O gulaoglana inanmayin. Men evveller demisem yene de deyirem. Ilgari dekabrda serleyib tutdurmaq isteyirdi.
Ayin 13 saat 11 de Icra hakimiyyetinin yaninda goruseceyik? Xahis edirem bu haqda informasiya veresiz.
Ilqar senin dediyin adam lap goturek dogurdan da deyib slangdan istifadeni. Bunun neyi pis idiki elxan ucun. Bu mene catmir.

таких людей надо ставить к стенке.они ни чем ни отличаются от армян.[color="#FF0000"]надеюсь что они меня услышали[/color]если им есть что сказать в воскресенье 11.00 буду перед стройкой

http://www.bizimyol.az/?mod=news&act=view&nid=47976Bizimyol.az :: Fırıldaqçı şirkətin direktoru tutuldu
www.bizimyol.az
Dövlət başçısıs Bakı meriyasına və Respublika Prokurorluğuna zərçəkənlərinin probleminin həll olunmasını tapşırıb

http://azadliqqazeti.com/new/index.php?option=com_content&view=article&id=5150%3Aqmur-ayqn-sahibi-hbs-edildi&catid=311%3Ason-xbrlr

http://www.musavat.com/new/%C3%96lk%C9%99/99994-%E2%80%9CMUR-AY%E2%80%9D%C4%B1n_SAH%C4%B0B%C4%B0_TUTULDU“MUR-AY”ın SAHİBİ TUTULDU | Ölkə - Yeni Müsavat
www.musavat.com
Aldadılmış vətəndaşların aksiyaları Zeynal Nağdəliyevin himayə etdiyi fırıldaqçı şirkət rəhbərinin həbsi ilə nəticələndi

[b]Инди бутун пайчылары бир бир ДИН-ин баш идарясиня чагыраджаглар. Истентаг кечиреледжег азы 5-6 ай чекяджег бу иш. Ондан сонра мяхкямяляр башдаяджаг вя иш чох узанаджаг. Мяним пайчылара мясляхятим одур ки, тапылмыш пулларын вя я амлакларын далынджа гачмасынлар. Онсузда умуми зярярдян, 10% чох бир шей тамчаячаглар. Эн эсас тяляб еляюн ки дёвлят сизя хазыр евляр версин, тапылмыш эмлак вя пуллар ися дёвлят ёзуня гётурсюн. Хазыр евляр версинляр сизя, сиздя договорнан галан пуллары ися яваш-яваш верярсюз. [/b]

[quote name='imran1966' timestamp='1304671985' post='9029612']
http://azadliqqazeti.com/new/index.php?option=com_content&view=article&id=5150%3Aqmur-ayqn-sahibi-hbs-edildi&catid=311%3Ason-xbrlr

http://www.musavat.com/new/%C3%96lk%C9%99/99994-%E2%80%9CMUR-AY%E2%80%9D%C4%B1n_SAH%C4%B0B%C4%B0_TUTULDU“MUR-AY”ın SAHİBİ TUTULDU | Ölkə - Yeni Müsavat
www.musavat.com
Aldadılmış vətəndaşların aksiyaları Zeynal Nağdəliyevin himayə etdiyi fırıldaqçı şirkət rəhbərinin həbsi ilə nəticələndi
[/quote]
этой сказке нет конца.все чиновники связаны между собой.и друг друга под удар не дадут

[quote name='elvis22' timestamp='1304673474' post='9029836']
[b]Инди бутун пайчылары бир бир ДИН-ин баш идарясиня чагыраджаглар. Истентаг кечиреледжег азы 5-6 ай чекяджег бу иш. Ондан сонра мяхкямяляр башдаяджаг вя иш чох узанаджаг. Мяним пайчылара мясляхятим одур ки, тапылмыш пулларын вя я амлакларын далынджа гачмасынлар. Онсузда умуми зярярдян, 10% чох бир шей тамчаячаглар. Эн эсас тяляб еляюн ки дёвлят сизя хазыр евляр версин, тапылмыш эмлак вя пуллар ися дёвлят ёзуня гётурсюн. Хазыр евляр версинляр сизя, сиздя договорнан галан пуллары ися яваш-яваш верярсюз. [/b]
[/quote]

Точно...6 месяцев следствие,потом зима, к следующей весне еще что нибудь......придумают...
Мы не виноваты,что у нас в стране мощенники завелись, власть не усматрел,
НАМ НУЖНЫ КВАРТИРЫ....!!!!!

если чесно мне даже не верится, что его орестовали...

[/quote]
Fakt uzra cinayat ishi qaldirilib.Ish aparilib va aparilir.Zaracakanlar dindirilib.Hal hazirda ittihamnama var.Elxanin tutulmasiyeni fakt olmadigiucun [Onun cunahkar oldugu avvaldan bilindiyi ucun]vatandashlar DIN-a yenidan cagrila bilmazlar.Yaltiz cinayatin mativi uzra yeni fakt ortaya cixsa yenidan cagrila bilarlar.Vatandashlarin DIN-a cagrilmasi onlarin zarar cakmishkimi taninmasi ucun idi.

Как все это достало....ни сил ни терпения не осталось.И врут,врут,постоянно врут - но если чиновников еще понять можно ( работа у них такая),а вот наших пайщиков......Кто такой Гюльоглан!!!НИКТО!!!Обыкновенная КУПЛЕННАЯ марионетка!!!(он список составил.....фу ты,ну ты.....парламентарий выискался )Да и не только Гюльоглан!!!Не хочу сейчас называть ни чьих имен,но ЕСТЬ люди,которые ЕЖЕДНЕВНО докладывают обо всем что между нами происходит....ЕЖЕДНЕВНО.....И все эти походы в Исполнительную власть согласно "ранее утвержденным спискам" это дело их рук....Еще на стадии создания первой комиссии ВСЕ ЭТО БЫЛО ВИДНО (может не так явно как сейчас,но это было)А теперь все "защитниками народа" стали.Тьфу!Хоть бы седин своих постыдились.....

[/quote]
Вас случайно не НОСТРАДАМУС зовут?????
Что-то Вы последнее время все прогнозы "какие-то" даете,то в "Шарур" нас отправляете,то теперь в МВД.
Это Вы так прикол что-ли ловите???
Может вас эта ситуация и веселит , а для нас это между прочим довольно большая и неприятная проблема.....
Так что если хотите что-то написать или посоветовать , делайте это как минимум без иронии....и подколок....

http://www.bizimyol.az/?mod=news&act=view&nid=47976
http://www.musavat.com/new/%C3%96lk%C9%99/99994-%E2%80%9CMUR-AY%E2%80%9D%C4%B1n_SAH%C4%B0B%C4%B0_TUTULDU

Salam…
Muray MMC ve GEN MMC ...
Bu gun bezi melumatlar elde etmeye calishdim..
Ettim: Deyilen 20 neferlik siyahinin 17 neferinin elde etdim…Siyainin tutlmasi ve bu ishin teshkilatcilari ve feal uzvleri de… Ancag bu kecmish etapdi artig. Sadece kimin kim oldugu artig melumdu. Uze shirinlik edenlerin de arxada hansi cur hereketde oldugu da.. Karoce gozbeli gebir duzelder… Onlar duzelen deyil .. Allah bizi onlarin sherinden gorusun…
Apelyasiya mehkemesinde GEN MMC firildagcilarinin apelyasiya mehkemesi olmali idi saat 11 de … 4-cu zalda. Deyilen vaxt gettim gorum bu shirketin paycilarinin problemi nedir ve hansi hell yollari dushunurler ve neynirler.. Tanishlig xatirine..
Ne ise orda hem bizim evden hem ordan ev almish paycilar var.. hetta menim gonshum agsaggal bir kishi de orda idi…Ne ise mehkeme bashladi.. Elbrusu kletkadan cixardib oddelni kletkada kecirdiler… hardasa 10 geder biri de gadin hebs edilmish ler vardi..MMC nin ishci ve makler shebekesi..Hakim oz nitgin dedi .. Sonra Mudafieci genish cixish etydi. Bezi ishcilerin gunahinin olmadigini sadece ishci oldugunu argument getirdi. Ve elave etdi ki lap gunahlari olsa bele Elbrusun 12 il bezi shexlerin ise 10 il ish almasi edaletli deyil. Yeni az olmalidi. Sonda cixishin bele bitirdi ki .. bunlarin gunahinin azligin nezere alarag ,zalda zerercekmish paycilarin oturmasini nezere alarag beraet deyil hec olmasa yungulleshdirin cezalarin..Mehkeme meshverete getdi. 20 deggeden sonra gelib elan etdi ki demeli bele/// srok zad azaldilmir apelyasiya shikayeti gebul edilmir. Ve bundan elave 2 gerar da cixarilir.
1. Hacibala Abutalibova…
2. Emlakin ozgeleshdirilmesine dair ishlerin arashdirilmasi ucun Bash Prokurorluga..
Men aydinlashdirmaga calishdim ki 2 punkt ne ucundu.
Bele izahat verildi ki GEN MMC paycilarina mexsus torpag sahesinde Necibe MTK ve diger shexler ofis ve villalar tikib onlarin ganunsuz oldugunu taleyini hell etmek ucundu. Bir Paycinin bildidiyine gore Yasamal Resisi ( kohne) Mohubbetin muavini olan bir shexs de orda ev tikin ozu ucun shexsi ,kvartirant verib.Kupca da alib. Ve shikayetlerin hec birine baxilmayib. Indi yegin onun da villasinin ishine baxilacaglar.. ne bilim ne meslehetdise..Xeyirlisi olsun..
Ordan cixarag parakende shekilde 10-15 nefer Merin yanina getmeye bashladi.. Coxu da artig dagildi ki sonra sizlerden melumat alaram…
Gedib Meriyaya catanda gordum ki artig insanlar catib iceri girmeye 10 nefer namized secmek ustunde raziliga gele bilmirler.. 1 kooperativin sedri ile o birinin sozu duz gelmir)
15 adamin icinden 10 adam secmek … 3 koperativin sedri heresi ozu 2 adam secib girseydiler hell edilerdi ne ise bu deyesen cox cetin idi…Onlarda konkret hami gebul eden feal payci olmadigin mushahide etdim.Sonra Feride xanim ( kooperativlerden birinin sedri) zeng etdi Mere birbasha… Melumat verdi ki Tatarstanin hansisa cinovniki gelib gebuldu. Gozledikden sonra sonda hem Feride xanim , diger kooperativin sedri Isa m-m ve 3-cu kooperativin sedri Afet xanim hamiligda Tahir m-m otagina ( haminin tanidigi )galxdilar ki numayende secsinler. Ne ise Tahir m-m kenare cekerek sedrleri ne se melumat verdi. Ve bu gun gebul ede bilmeyeceyin bildirdi. Sonra ise bize deyilen kimi bayramlar … 5 gun 13 de gelmeleri xahish etdi. Yeni biz artig eyni gunde gebul edileceyik. Men dushunurdum ki bize edilen teklif ve 1 gun gabag burda onlara da oxshar teklif edildiyinden guvvede olub olmadigin oyrenim.sadece menim gonshum dediyinden onlara hardasa Masazir terefde yer teklif edilib ve tikinti aparacaglar.. Amma GEN MMC ciler 4 grupa bolunduyunden kooperative bilinmedi ki o hansi bolgudendi …
GEN MMC ile BIZIM problemin oxshar ve fergli cehetlerin arashdirmaga calishdim. Analiz etdikden sonra bele gerar geldim ki onlar ile bizim problemin bashlangicdan fergli olsa da sonda oxshardi ve eyni yol ile hell edilmesi hami ucun en optimal variant olar..
Argumentleri bildirim…
1. GEN MMC 4 yerde tikinti adi ile pul toplayib.. fergli zonlara fergli veziyyetlerdi…M.Subhi,Gubinka,SuliuTepe,Ehmedli…
Tam infom olmasa da yene de bele anladim ki Ehmedli camaatina hec torpag da ayirmayiblar sadece pul yigiblar,Sulu Tepede torpag ve 1 bloklu bizim eve benzer nese tikili var…Digerlerinde de torpak sahiblerinden torpagi almag raziligi olub ancag tam pulu odenilmeyib .. o torpagi klientlere gosterib pul yigiblar. .Torpag sahiblerindnen ise razilig olub ki hemin evden ev verilsin ve hansisa shexsi raziliglari yegin ki men bunu tam bilmirem…
2. 4 ildi onlarin meselesi gedir . Uzun yol ile . Hardasa 400-500 adamdirlar…Evvel hebsler edildi . Sonra yola vermeler… Mehkeme filan ne ise ish uzadildi.. Ve onlarin da hec birine zerecemish akti verilmeyib sadece umumi siyahidi kim ve ne geder verib…Uzun yol ile gederek biz geden kutlevi yola gelib cixiblar sonda…ve indiki siyasi durumda onlarin da ishine xod verilib nehayet..
3. Teklifler edilib ki ev torpag ve saire.. ancag Ehmedli,. Sulutepe ve Qubinka ,Subhi paycilari heresi oz zonasindan ( axi sheherin merkeze dogru hemishe ferglidi) teleblerinin odnemesin isteyirler….Bele oldugda Merden teklif edilib ki Siz gedin kooperativ duzeldin( bize de teklif edilen yol…) ve herenize oz zonasinda torpag ayirim ve bu kooperativ evinizi tiksin. Maliyye vesaiti galan kreditler ve serencamli torpag. Danishin shirketler ile onlar artig tiksinler…. Nece deyerler torpag sizden tikinti olaradan ortag mexrec tapin.
Bununile razuilashiblar ve 4 kooperativ yaradiblar.. her kooperativden oz paycilari zonalar uzre yigishiblar. Indi dava yorgan davasidi.,. yeni Mer ved etdiyi torpagi versin onlarda oz problemlerin hell etsinler… Ele bizdekinden pis separatcilig gedir olarda… indi men gorduyumden…Meselen Sulutepede nese yarimtikili var …olar garishmirlar ve bashgalarin problemin ayri sayir.. Merkezdekiler oz torpaglarinda serencam almag isteyirler… Ehmedli ise umumiyyet ile torpagsizdi.
Yeni ele bizdeki kimi hami birlikden dem vurur ancag konkrete gelende here oz problemin gabardir…
Bu bele .. Mence biz onlar ile umumi problemin hellini mezillerimizin dovletden almag istemeyimiz ola biler..
Ancag onlar parcalaniblar… Indi de Kooperativ sedrleri yeni Elbrus ya da ELXan olmag shansi artidigindan yegin ki umumi mexrece gelmeyecekler.
ELE bizdeki separatciliarda bunu isteyirki millet dagilsin .. PASHA tikintiye gelsin onlarda onu etrafinda hem oz problemin hell etsinler hem de pul gazansinlar.
Ancag bizim hamimizin Mer terefinden teklif edilmish son variant teklife hazir evlere yerleshdirilmek planimizi her ikimize tetbig edilse sade paycilar yanmishlar ozlerinin problemin hell ede bilerler. Ancag kimlerinse gabaga dushmek plani ortadan galdirila biler…
Iki terefli hem vetendash hem dovlet razi galar…

http://milli.az/news/criminal/47349.html
http://salamnews.org/az/news/read/49510/ldquomur-ayrdquo-tikinti-shirketinin-rehberi-hebs-edilib/
http://deyerler.org/88497-vmur-ayv-mmc-nin-axtarisda-olan-rehberi-hebs-edilib.html
http://www.icmal.az/Mur-Ay_MMC-nin_axtar%C4%B1%C5%9Fda_olan_r%C9%99hb%C9%99ri_h%C9%99bs_edilib-179722.html
http://modern.az/articles/13581/1/

[quote name='bakhack' timestamp='1304688564' post='9032370']
http://milli.az/news/criminal/47349.html
http://salamnews.org/az/news/read/49510/ldquomur-ayrdquo-tikinti-shirketinin-rehberi-hebs-edilib/
http://deyerler.org/88497-vmur-ayv-mmc-nin-axtarisda-olan-rehberi-hebs-edilib.html
http://www.icmal.az/Mur-Ay_MMC-nin_axtar%C4%B1%C5%9Fda_olan_r%C9%99hb%C9%99ri_h%C9%99bs_edilib-179722.html
http://modern.az/articles/13581/1/
[/quote]
Gün o gün olsun ki, Bu saytlardan Bütün Payçıların evlə təmin olunması xəbərlərini oxuyaq.Amin Allah.

Salam. WEB sehfelerinde hamisinda stantart metn yerleshdirilib. HEc bir genish yazmayib elxanin nece ve hansi sheraitde tutulmasi. Eyni metni hamisi copyalayib.
Elxandaki yaginki bu [b]zehmetkesh xalqdan[/b] ogurladigi pullari bu sekkiz ayda yerbe yer edib. indi rahat hebsxanada yata biler. 10 -15 ilden sonra cixib rahat rahat xercleyecek , yaginki o vaxta kimi elxanin bir vaxtlar kim oldugu unudulacak.

Ve yuxarida qeyd olundugu kimi , ayri ayri adamlarin bizlerin adinnan nese etmesi kimi hallarin qarshisini almag lazimdi. CUnki biz bilmirik onlar kimdi ve maraglari nedir. Bunun ucun novbeti gorushde artig deqiqleshdirmek lazimdi kimler zerercekmishlerin addinan addim ata biler. Yani etibarli bir adam veya bir nece nefer secmek lazimdi.

nezere alsag ki orta hesabla 1000 payci var.
Tebii haldiki bu qeder shexs icinde kimlerse planli shekilde , kimlerse se dushunmeden bizim probemin helline mane olub , olur ve olacak.
imkan daxilinde bu hallarin qarshisini almaq lazimdi.

SALAMLAR! MEN ILQARA ETRAFLI MELUMAT VERDIYINE GORE TESHEKKUR EDIREM! SAG OL ILQAR! VE UZUMU SEPERAT HEREKETLERI ILE CAMAATDAN AYRILMAQ ISTEYEN VE HERENIN OZ VESI VAR DEYENLERE TUTARAQ DEYIREM! SAG OLUN KI FEAL OLMUSUNUZ, QABAGA DUSHUB CAMAATI TESHKIL EDIB DINDE QEBULA GONDERMISINIZ! BUNLAR; UNUTMAQ OLMAZ, BU VICDANSIZLIQ OLAR! AMMA BU SIZE HAQQ VERMIR KI HERENIN OZ VESI VAR DEYIB SEPERAT DANISHIQLARA GEDESENIZ! CAMAATIN QEZEBINDEN QORXUN! HEM DE DOGRUDAN DA SIZIN VESINIZ CHOXDURSA ONU SAXLAYIN, EN AZI SAXLAMAGA CHALISHIN! MENIM 54 YASHIM VAR VE XAHIAH EDIREM DEDIKLERIMDEN NETICE CHIXARIN! BURDA HAMI ALDANIB VE HAMININ VESI EYNIDIR! AYIN 13-DE ICRA HAKIMIYYETINDE GORUSHE GEDECEK 20 NEFERIN SIYAHISININ BAZAR GUNU HAMININ ISHTIRAKI ILE HAZIRLANMASI DUZGUN ADDIMDIR! AMMA MEN QABAQCADAN HECH TANIMADIGIM YALNIZ VICDANLI YAZILARI ILE VICDANLI HEREKETLERI QORXMAZLIGI ILE BU ISHDE HAMIYA NUMUNE OLAN BIR SHEXSIN -- ILQARIN QAININ HEMI SIYAHIDA 1-CI YAZILMASINI TEKLIF EDIREM! EGER ILQAR ORDA OLSA HECH BIR SEPERAT DANISHIQ OLMAYACAQ! MEN BUNA TAM EMINEM! INANIN KI MEN BU ADAMI SHEXSEN TANIMIRAM, YALNIZ FEAL BIR INSAN SIFETDEN TANIYIRAM! AMMA INANIRAM KI ONA TAM INANMAQ OLAR!

SALAMLAR! MEN ILQARA ETRAFLI MELUMAT VERDIYINE GORE TESHEKKUR EDIREM! SAG OL ILQAR! VE UZUMU SEPERAT HEREKETLERI ILE CAMAATDAN AYRILMAQ ISTEYEN VE HERENIN OZ VESI VAR DEYENLERE TUTARAQ DEYIREM! SAG OLUN KI FEAL OLMUSUNUZ, QABAGA DUSHUB CAMAATI TESHKIL EDIB DINDE QEBULA GONDERMISINIZ! BUNLARI UNUTMAQ OLMAZ, BU VICDANSIZLIQ OLAR! AMMA BU SIZE HAQQ VERMIR KI HERENIN OZ VESI VAR DEYIB SEPERAT DANISHIQLARA GEDESENIZ! CAMAATIN QEZEBINDEN QORXUN! HEM DE DOGRUDAN DA SIZIN VESINIZ CHOXDURSA, ONU SAXLAYIN, EN AZI SAXLAMAGA CHALISHIN!
MENIM 54 YASHIM VAR VE XAHISH EDIREM DEDIKLERIMDEN NETICE CHIXARIN! BURDA HAMI ALDANIB VE HAMININ VESI EYNIDIR! AYIN 13-DE ICRA HAKIMIYYETINDE GORUSHE GEDECEK 20 NEFERIN SIYAHISININ BAZAR GUNU HAMININ ISHTIRAKI ILE HAZIRLANMASI DUZGUN ADDIMDIR! AMMA MEN QABAQCADAN HECH TANIMADIGIM YALNIZ VICDANLI YAZILARI ILE, VICDANLI HEREKETLERI VE QORXMAZLIGI ILE BU ISHDE HAMIYA NUMUNE OLAN BIR SHEXSIN -- ILQARIN ADININ HEMI SIYAHIDA 1-CI YAZILMASINI TEKLIF EDIREM! EGER ILQAR ORDA OLSA HECH BIR SEPERAT DANISHIQ OLMAYACAQ! MEN BUNA TAM EMINEM! INANIN KI MEN BU ADAMI SHEXSEN TANIMIRAM, YALNIZ FEAL BIR INSAN KIMI SIFETDEN TANIYIRAM! AMMA HISS EDIREM KIONA TAM INANMAQ OLAR!

[quote name='Muchitel' timestamp='1304665561' post='9028542']
O gulaoglana inanmayin. Men evveller demisem yene de deyirem. Ilgari dekabrda serleyib tutdurmaq isteyirdi.
Ayin 13 saat 11 de Icra hakimiyyetinin yaninda goruseceyik? Xahis edirem bu haqda informasiya veresiz.
Ilqar senin dediyin adam lap goturek dogurdan da deyib slangdan istifadeni. Bunun neyi pis idiki elxan ucun. Bu mene catmir.
[/quote]
13 may 2011 de saat 11:00 da Baki Icra Hakimiyyeti son melumatlar barede informasiya vermek ucun gele bileceyimizi bildirmishdi.
Amma yene 10 neferlik numayende kimi...
Bu diger temadi..
Muchitel senin sualina cavab olarag bildirmek isteyirem ki shlang meselesin Elxan ucun dememishdir.. Cunki Elxan hec vaxt nakazda olmayib. Sadece Bexiyara podderjka vererek namek atmishdi gorxuzmag ucun .. soze ipe sapa yatmayanlara.., Yeni gizim sene deyirem gelinim eshit!!!
Bu bir...
Ikinci esasi ise Elxanin nakazat edilmesi ,, ne bilim derisinin soyulmasi yegin ki agli dushuncvesi olan hami anlayir ki bu son megamdi hem de mence Elxan da adamdi..( demirem insandi deyirem adamdi)ve bele geyri-ganuni ve insanayarashmaz hereketlerin bashina getirilmesin hec kimin istemirem. Cunki esas mesele bash verenler deyil esas mesele neticedi...
Yeni bize netice maraglidi...
Aldadiblar bizi komplekt shekilde bunlar daha yuksek vezifeli adamlarin podderjkasi ile.. Indi ise onlari verirler gurbanlaig bize...
Bize ise lazimdi ki oz hugugumuzu berpa edek. Emlakimiza sahib cixag. Bunu ise DOVLET goturmelidi uzerine.. Yoxsa hec bir elxan,vagif bu pulu gaytara bilmez ...mumkunsuzdu.. elbette bezi ag adamlari cixmag sherti ile, hansilar ki birbasha bunlarin xozeynlerine cixa bilirler ve onlarin tayidirlar...
Yeni men ilk gunden demishem ki resmi cinayet ishi acilmali butun muraycilar hebs edilmeli ve ganun ile cezalandirilmalidirlar. Cunki cinayet varsa cezasi da olmalidi. Butun hugugi dovletlerde oldugu kimi...Butun emlaklari musadire edilemelidi...Yeri gelmishken onlar ele bilirler ki deyecekler hec neyimiz yoxdu vessalam.. Bu ise dovletin cibinden daha cox cixmasi demekdir. Demeli 8 ay istintag aparan DIn mustentigleri ishlerinin faydali ish emsalinin nol oldugun onda boyunlarina almalaidirlar. Ve dovletin daha cox itki vereceyine gore vezife irelileyishi deyil gerileliyishi ile mukafatlandirilmalidir. Normal dovletlerde oldugu kimi...
Muraycilarin hebs edilmesi onlarin bizlerin eline-ayagina dolashmasindan gurtarilmagimizdi. Yeni onlar ortada oldugca bezi onlar ile elbir olanlar bizleri onlara gonderib dagitmag isteyirler.. Ancag resmi hebsden sonra ishi uzatmaga calishacaglar.. Buna baxmayarag artig bu mesele daha ne 1 adamin ne de tekce murayin deyil ictimai kutlevi( demek olar ki milli seviyyede cox tikinti shirketlerin ehate etdiyi ucun) oldugu ucun Dovlet bashcisi ve Dovleti idare edenler artig anlayirlar ki gara camaati dagitmag yox onlarin problemin hell etmek lazimdi. ALLAHA shukurler olsun ki buna maddi imkanimiz var neftin sayesinde...
Galdi ki bazar gunu gorushlerimize bu ondan oteridi ki insanlar yene birlikde olsunlar ve butun informasiyalari bolushmek mumkun olsun.Ne bash verirse goy haminin gozu garshisinda bash versin...bagli gapilar arxasinda deyil...
Bezpredel olmasina baxmayarag bizde GANUNlar var yazili shekilde ve hec bir vezifeli adam,hec bir milli azligin numeyendesi,hec bir siyasi grupun uzvu,hec bir cinayetkar birliyin MAFIA-ailenin numayendesi bu ganunlari acig shekilde ceyneye bilmez.. Ne elese de gizli anonim eder. Cunki bunu acig etse o adam grupu daha Azerbaycanda uzun muddet gala bilmez.. Kimse acig efirden AZTV de cixish ederek Azerbaycani soyse,Azerbaycanlilari soyse, Azeri-turklerini soyse tehgir etse hansi krug olmasindan asili olmayarag Azerbaycanda ozune fitva vermish olar...
Galdi ki numayende secilmesine...
Mence hec bir fergi yoxdu kimin secilmesinin ... o 20 neferin mende olan adlarina baxdigda men onlarin numayende kimi secilmelirine o geder de etiraz etmirem . Cunki coixu hansi messebe gullug etmesinden asili olmayarag gozde uzde olmushlardi. Ancag gizli podpolnu, kimlerinse tapshirigi ile secilmeleri, sonrada kimlerinse buyrugun tapshin yerine yetirerek camaata yedirtmek istedikleri plani heyata kecirmeklerine komeklik etmeleri insanda ikrah dogurur..
Mence DIN emekdashlari HUGUG-MUHAFIZE organi kimi mulkiyyet tikinti ishlerine garishmali deyil, oz selahiyyetleri daxilindeki ishleri yerine yetirmelidi. Prokurorlug da hemcinin ceza tedbirleri gormelidi... Yoxsa indiyedek Shirvandaki 4 mertebeli evi Kapital bank gah 80 min gah 250 min deyerek oz balansina kecirimezdi. Indiyedek 8 ayda ne vaxt sual edilse de hec biri bu organlarin konkret ishler barede info vermeyibler.Ancag paycilari ittiham etmeknen meshgul olublar ki ay nebilim cekin yoxdu, pulu filankese verdin ... yeni gunahkar paycilar ozleridi. Muray kristalni temizdi... Cunki artig gorunur ki onlar bizim maraglarimizi gorumag evezine hansi ishler ile meshgul olublarsa bizler bilmirik. Ancag 100%lik eminlik ile demek olar ki konkret bizim maragimiz indiyedek dushunulmeyib. Eger dushunulseydi indiyedek hansisa maliyye yigilardi, evler-villalar, torpaglar uzerine hebsler goyulardi. Shirvandaki evin uzerine hebs goyulardi. Noldu ki Kapital bankin hansisa 80min-e gore haggi tanindi. Ancag 1000 dek vetendashin haggi yeyildi yerde ortaliga hec ne goyulmadi? Bizlerden 2-3 nun odediyi pul geder borc var banka... Indi bele cixir ki bank ilk almalidi ziyanin vetendash ise kenar galmalidi? Birinci eger banka borcu varsa nece ki bizleri gonderirdiz Elxain istine resmi shekilde Kapital banki gonderin Elxanin ustune... Goy ziyani odesin turmeden gepik-gepik... Bank gozleyer bizler ise yox...Luckistar Fuad -5 in tikdiyi Bextiyar-Elxan tendeminin obshaki da elden cixarildi. Indiyedek Bextiyari arashdirmadilar. ki niye hemin binadaki mugavilelere elxan imzalar goyurdu... Ve o emlakin ne gederi bizim ziyanimiza yoneldilmelidi...
Meselen elxanin surduyu az 90 fm 228 dövlət nişan nömrəli qara S klass mersedesin taleyi nece oldu?
ve bir cox avtomobil ve mulkler?
Esasi bunlari tapib ortaya cixartmaliydi istintag ... 8 ayda yegin ki artig nese olmalidi... bu barede niye melumat verilmir? yoxsa artig her shey yerbeyer edilib?Elxan ona gore " tapildi"?

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Our picks

• В Баку в результате несчастного случая скончалась 21-летняя модель
      В Баку скончалась 21-летняя девушка.
      Как передает Qafqazinfo, проживающая в доме на Московском проспекте в Насиминском районе столицы Камила Гасанова (2003 г.р.), скончалась от отравления угарным газом.
      Отмечается, что девушка работала актрисой и моделью и являлась студенткой Бакинского филиала Московского государственного университета.
      По данному факту в прокуратуре Насиминского района проводится расследование.

https://media.az/society/v-baku-21-letnyaya-model-skonchalas-v-rezultate-neschastnogo-sluchaya-foto
        • Upvote
      • 160 replies
    • Кому следует воздвигнуть памятник в Баку? - ОПРОС + ВИДЕО
      В городе Баку, где древность сочетается с современностью, важно иметь статуи и памятники на различные темы.
      Интересно, а что об этом думают граждане? Кому, по их мнению, следует поставить памятник в столице?
      Baku TV попытался выяснить это у горожан.
      Оказалось, что граждане также хотели бы увековечить память наших национальных героев и шехидов.
        "Должны быть воздвигнуты памятники всем нашим шехидам. Их должны знать все. Если будут установлены их статуи, гости столицы будут проинформированы о наших шехидах", - сказал один из жителей Баку.
      Подробнее - в сюжете:

• Facepalm
        • Haha
      • 128 replies
    • В АМУ выступили с заявлением по поводу суицида бывшего главного педиатра
      У нас каких-либо новых назначений на руководящие должности не производилось.
      Об этом в ответ на запрос Oxu.Az заявила завотделом по связям с общественностью Азербайджанского медицинского университета (АМУ) Гюнель Асланова.
      • 56 replies
    •  Кровати односпальные, двуспальные и двухъярусные
      Спальная мебель "КЛАССИКА"

• 240 replies
    • В Азербайджане повысились цены на услуги такси: что говорят в компаниях и AYNA?
      В последнее время в стране наблюдается рост цен на услуги такси.
      Как сообщает Xezerxeber.az, водители утверждают, что фиксируется уменьшение количества автомобилей, так как машины производства 1999 и 2000 годов сняты с эксплуатации. Это, в свою очередь, также влияет на цены.
      Между тем эксперт по транспорту Ясин Мустафаев отметил, что наряду с ценой важно повышать и качество предоставляемых услуг. 
      По данному вопросу редакция также обратились в AYNA.
      Там отметили, что, согласно новым правилам, юридические лица и частные предприниматели, желающие осуществлять перевозку пассажиров на такси, должны действовать на основании соответствующих разрешений. Прежде всего им необходимо получить пропускное удостоверение и пропускную карту.
      По поводу повышения цен в компаниях по предоставлению услуг такси привели разные доводы.
      Так, в Bolt отметили, что заказы в системе формируются на основе спроса и предложения. «Просим водителей привести свою деятельность в соответствие с требованиями законодательства. В противном случае заказ со стороны Bolt не будет отправлен владельцам этих автомобилей», - отметили в компании.
      В свою очередь в Uber заявили, что окончательная цена поездки зависит от многих факторов, таких как соотношение свободных автомобилей в конкретной локации и желающих заказать такси, расстояние и продолжительность поездки, заторы. Чем меньше свободных водителей, тем выше может быть цена поездки.
      Представляем подробный видеоматериал по теме:
      https://media.az/society/1067959052/v-azerbaydzhane-povysilis-ceny-na-uslugi-taksi-video/
        • Like
      • 15 replies
    • Рапродажа уходовой и  лечебной косметики от Hommlife. Все с 40-50 % скидкой!
      Эффективные средства эко-качества🤩 По очень выгодным ценам👍 
      • 4 replies
    • Открытия сухопутных границ Азербайджана не будет
      Сейчас мы видим, что с закрытием на определенный период сухопутных границ Азербайджана безопасность в стране укрепляется. В прошлом наблюдалось множество случаев, некоторые из которых были обнародованы, а некоторые - нет.
      Как сообщает АЗЕРТАДЖ,  об этом заявил Глава республики 23 апреля в выступлении на международном форуме на тему "СОР29 и Зеленое видение для Азербайджана", организованном в Университете АДА.
      "Мы столкнулись с серьезными угрозами и проблемами извне. Именно это я и имел в виду, когда говорил, что все наши потенциальные риски могут исходить из-за рубежа", - сказал глава государства.
      https://ru.oxu.az/politics/863491
        • Like
      • 151 replies
    • И опять Помогите))
      Девочки форума....кто может откликнитесь
      все все все...мне нужна ваша помощь....
      У дочери день варенье в понедельник, меня поставщики подвели, заказала костюм  Чуи(на вайлдберис) вобщем отказали ...
      А она у меня ужасная анимешница, вобщем решила сама смастерить ей костюм , благо не очень тяжёлый ...
      У меня есть пальтишко, портниха онун астарыны дейишечек, шляпку куплю , брюки черные и сарочка есть, остаётся только два элемента, серая жилетка и короткий пиджачок, серая жилетка может у кого то от костюма остался, могу купить, или за шоколадку взять, а что делать с пиджаком? Моя портиниха отказалась((( говорит переделать нет проблем , а новый сшить нет ...
      Очень мало времени ....помогите, можно и советом...
      По магазинам не могу пройтись с работы в 6 выхожу...могу успеть только в один но только если точно знать что могу купить , что надо
      • 18 replies
  • Recently Browsing   0 members, 0 guests

• No registered users viewing this page.
  • Create New...